نشست خبری ظریف و دیدار لاریجانی با او
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

نشست خبری ظریف و دیدار لاریجانی با او

آغاز برنامه نشست خبری ظریف

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
آغاز برنامه نشست خبری ظریف
برنامه نشست خبری وزیر خارجه به منظور گرامیداشت روز خبرنگار آغاز شد.

اعتمادآنلاین|در نشست خبری امروز قرار است محمدجواد ظریف به سوالات خبرنگاران درباره حواشی اخیر درباره او پاسخ دهد.

موسوی سخنگوی وزارت خارجه، خدادی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد، علی ربیعی، سخنگوی دولت، پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس‌جمهور و حجت الاسلام دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات نیز در این نشست حضور دارند.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

به ظریف مدیونیم؛ او سینه خود را در برابر گاندوهای داخلی سپر کرد

ایلناخبرگزاری ایلنا
به ظریف مدیونیم؛ او سینه خود را در برابر گاندوهای داخلی سپر کرد
مدیرمسئول روزنامه اطلاعات گفت: ظریف می توانست این وظیفه را نپذیرد و در میانسالی مورد هجمه‌ها قرار نگیرد اما وی سینه خود را در برابر گاندوهای داخلی سپر کرد و دولت متخاصم نیز چاره‌ای جز تحریم وی پیدا نکرد.

به ظریف مدیونیم؛ او سینه خود را در برابر گاندوهای داخلی سپر کرد - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، سیدمحمود دعایی در آغاز نشست خبری محمدجواد ظریف به مناسبت روز خبرنگار گفت: من به دلیل حرمت روحانیت در این جلسه هستم و البته دیرپاترین مقامی هستم که در این سمت مطبوعاتی دوام آوردم. سعی کردم در این مدت اوامر و وصایای امام را در توانم عمل کنم.

وی ادامه داد: ای کاش فرصتی پیش می‌آمد که مهمانان و خبرنگاران خارجی را مقدم می‌داشتیم. در زمان ورود با یک عنصر فرهیخته همراه شدم که من را نمی‌شناختند و ایشان خبرنگار سی ان ان بودند و خیلی محترم بودند.

دعایی خطاب به ظریف گفت: ما شما را خیلی دوست داریم. من منویات قلبی خودم را در این مراسم می‌خوانم و می‌دانم شما تعریف از خود را نمی‌پسندید.

مدیرمسئول روزنامه اطلاعات در ادامه متنی را در خصوص وزیر امور خارجه قرائت کرد و گفت: تاریخ گواهی می‌دهد که انسان‌های بزرگ و اولیای الهی چه سختی‌هایی را متحمل شدند. به راستی محمدجواد ظریف در عصر ما یکی از اولیای الهی است که در خانواده‌ای مذهبی متولد شد و در مدرسه علوی تحصیل کرد و در آمریکا به تحصیل پرداخت و هرچه بیشتر به میهن و دین باورمند شد. ایشان جزو معدود افرادی است که در دانشگاه آمریکا درس خواند و دعای کمیل را حفظ است.

وی ادامه داد: ظریف می‌توانست این وظیفه را نپذیرد و در میانسالی مورد هجمه‌ها قرار نگیرد اما وی سینه خود را در برابر گاندوهای داخلی سپر کرد و دولت متخاصم نیز چاره‌ای جز تحریم وی پیدا نکرد.

دعایی با تاکید بر اینکه ما به ظریف مدیون و مفتخر هستیم، گفت: او جهادگرانه شانه زیر بار دیپلماسی داد و آرامش خود را انتخاب نکرد. ما مفتخریم که او ایرانی دین باور و متخصص است. مفتخریم که مردم دانا و دولت خدمتگذار قدر او را می‌دانند و رهبر انقلاب بارها دین باوری، تعهد و میهن دوستی او را ستودند.

خواندن خبر در سایت منبع

نشست خبری ظریف با رسانه‌های داخلی و خارجی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نشست خبری ظریف با رسانه‌های داخلی و خارجی
وزیر خارجه ایران در نشستی خبری پاسخگوی سوالات رسانه‌های داخلی و خارجی شد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، ‌ محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشستی خبری با حضور رسانه‌های داخلی و خارجی پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

در ابتدای این جلسه، علی ربیعی سخنگوی دولت در سخنانی گفت: بنظرم هیچ دوره‌ای مثل امروز نسبت رسانه با ایران عزیز چنین نبوده است. بنظرم در کمتر دوره‌ای وزیر خارجه ما در سپر جهانی قرار داشته است. هیچ دوره‌ای اینگونه کاخ سفید علیه ایران بسیج نشده بود. در هیچ دوره‌ای رئیس جمهوری مانند ترامپ بر قدرتمندرین کشور به لحاظ اقتصادی و سیاسی سر کار نیامده بود. هیچ دوره‌ای مثل امروز قدرت‌های متخاصم خارجی بر عملیات روانی مسلط نشده بود. امروز خاک ما تسخیر نشده، آنچه می‌خواهد تسخیر شود معیشت، زیست و کرامت انسانی است.

سخنگوی دولت در ادامه افزود: هیچ دوره‌ای اینچنین افکار عمومی در داخل در معرض تناقض‌ها و منفعت‌های کوتاه مدت قرار نداشته است. امروز همه موجودیت ایران به تلاش‌های رسانه‌ای ما معطوف است، رسانه‌ها خط مقدم کشور هستند. اگر مرزی از ما فرو بریزد از میان قلم‌های ما فرو خواهد ریخت. امروز بیش از هر دوره دیگری امنیت ملی و تمامیت ارضی ما به فعالیت‌های رسانه‌ای مربوط است. خوشحالم بگویم که ظریف هم یک رسانه است، هم تولید محتوا می‌کند و هم منعکس می‌کند و هم بازتاب می‌گیرد. جلوی پارازیت‌های داخلی را در رسانه ملی بگیریم. برای آقای ظریف آرزوی موفقیت دارم. روز پنجشنبه که ظریف تحریم شد را روز دیپلماسی عمومی اعلام می‌کنیم.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

خدادی: امیدوارم از ظرفیت آموزشی ظریف در محیط بین‌الملل استفاده کنیم

ایسناخبرگزاری ایسنا
خدادی: امیدوارم از ظرفیت آموزشی ظریف در محیط بین‌الملل استفاده کنیم
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد گفت: امیدوارم از ظرفیت آموزشی وزیر خارجه در محیط بین‌الملل استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا خدادی، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در برنامه گرامیداشت روز خبرنگار در وزارت خارجه گفت: برای موفقیت آقای ظریف که در این مصاف خبری به عنوان چهره‌تمام نمای خبری ظاهر شده‌اند آرزوی توفیق داریم.

وی افزود: امیدوارم از ظرفیت آموزشی ایشان در محیط بین‌الملل استفاده کنیم. در دفاع از ایران و انقلاب اسلامی همراه و همدل هم باشیم.

این خبر تکمیل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

لاریجانی با ظریف دیدار کرد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
لاریجانی با ظریف دیدار کرد
رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر وزیر امور خارجه با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه، ۱۴ مرداد) با حضور در ساختمان وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف دیدار کرد.

براساس این گزارش، در این دیدار عراقچی، جابری انصاری و سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه نیز حضور داشتند.

یادآور می‌شود، احتملا دیدار لاریجانی با ظریف به تحریم وی از سوی آمریکا ارتباط داشته و در چارچوب حمایت از وزیر امور خارجه انجام شده باشد.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به نوشته وبگاه ان. بی. سی نیوز، وزارت خارجه آمریکا هنوز درباره این صحبت‌های ظریف، اظهار نظر نکرده است. ظریف در این باره توضیح داد: «[سردار] سلیمانی تلاش می‌کرد افراد را از دخیل شدن در عملیات‌های نظامی واقعی علیه هر کسی باز دارد. فعلا که [جعبه سیاه] همینطوری آنجا است». وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال که آیا کسی در حال حاضر برای استخراج اطلاعات روی جعبه سیاه کار می‌کند، اظهار داشت: «نه، نه. ما تا زمانی که همه طرف‌های ذی‌نفع حضور نداشته باشند، به جعبه سیاه دست نمی‌زنیم».
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
روزنامه کیهان در ستون پیام‌های خوانندگان خود به تحلیل حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت. این روزنامه به نقل از یکی از مخاطبان خود نوشت: حضور چشمگیر و بی‌نظیر مردم بعد از گذشت ۴۱ سال از عمر انقلاب در مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در سراسر کشور دولتمردان و مسئولین را به اشتباه نیندازد. همه به عشق اسلام و رهبر و به عشق شهدای انقلاب اسلامی آمدیم و باز هم می‌آییم ولی در کنار آن از دولت و مسئولین رضایت نداریم. چرا که در حق این ملت کوتاهی کردند و باید پاسخگو باشند. همچنین طی روزهای اخیر انتشار تصویری از حاشیه مراسم ۲۲ بهمن در فضای مجازی خبرساز شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، دو روزنامه‌نگار مجله نیویورکر آمریکا در گزارشی تحقیقی به جزئیات این واقعه، چگونگی جان به‌در‌بردن سردار سلیمانی از آن ترور و همچنین تأثیرات شهادت قاسم سلیمانی بر بازتعریف مرزهای ترور دولتی پرداخته‌اند. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد، ابتدا علت آن را «تهدید فوری» از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد، همراه او بودند … جلسه‌ای غیرمعمول و رده‌بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود … محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای سوریه را هدایت می‌کرد. مرگ یک پیمانکار آمریکاییحمله راکتی به پایگاه کی-۱ کرکوک زمینه‌ساز تحولاتی شد که در نهایت با ترور سردار سلیمانی به اوج خود رسید و ایران و آمریکا را تا مرز درگیری نظامی همه‌جانبه پیش برد. آلیسا جی. من به شما درباره سه حمله داعش که تنها چند روز پیش از این حمله روی داده بود گفتم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
در باب اهمیت مشارکت در انتخابات، مقام معظم رهبری در بیاناتی انتخابات را برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید خواندند و افزودند: «برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق‌های رأی، تضمین کننده امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.» همچنین رهبر انقلاب اسلامی با دعوت همگانی از مردم برای شرکت در انتخابات گفتند: «ممکن است کسی از بنده خوشش نیاید اما اگر ایران را دوست دارد، باید پای صندوق رأی بیاید، بنابراین هرکس به ایران علاقه‌مند است و امنیت کشور، حل شدن مشکلات و گردش صحیح نخبگانی را دوست دارد، در انتخابات شرکت کند.» طبق اصل ۶ قانون اساسی، در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود، از راه انتخابات: انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر این‌ها، یا از راه همه‌پرسی در مواردی که در اصول دیگر این قانون معین می‌گردد. در موضوع اهمیت حضور در انتخابات، همواره مسئولان در رده‌های مختلف سخن گفته‌اند اما حرف اصلی را مردمی می‌زنند که نتیحه انتخابشان نمایندگان مجلس در ۴ سال آینده است. خبرنگار ایسنا در حاشیه مسیر کوتاهی از راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تهران در گفت‌وگوهای به صورت انتخاب اتفاقی با ۵۰ نفر از مردم در رده‌های سنی مختلف دو سوال را مطرح کرد: «آیا در انتخابات شرکت می‌کنند؟»، «علت مشارکت و یا شرکت نکردن در انتخابات چیست؟» خلاصه‌ای از این گفت‌وگوها را در زیر می‌خوانید:
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-ماجرای شرکت کریپتوای جی، بی طرفی سوئیس را نابود کرد و لاپوشانی جمعی مقامات، برای سال‌ها اعتبار سوئیس را خدشه دار خواهد کرد. نابودی بی‌طرفی سوئیسعملیات سیا و بی ان دی در پوشش یک شرکت سوئیسی به نام «کریپتوای جی» انجام شد. ظاهرا شرکت کریپتوای جی از همین جایگاه سوئیس در فروش گسترده محصولات خود استفاده کرده و به نوعی از بی‌طرفی علنی سوئیس بهره برده است. از همین رو، برخی محافل رسانه‌ای سوئیس می‌گویند «رسوایی» شرکت کریپتوای جی، ضربه مهلکی به بی طرفی سوئیس زده است. تلویوزیون دولتی سوئیس (SRF) اعلام کرده که مقامات دولتی سوئیس از جاسوسی کریپتوای جی اطلاع داشته‌اند، ولی هیچ کاری نکرده‌اند.
ایسناایسنا1 روز قبل
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یک نماینده باید قدرت تصمیم‌گیری در سطح سیاست‌های ملی را دارا بوده و از همه مهم‌تر با مردم صادق باشد. وی در ادامه اظهار کرد: یکی از پیام‌های مشارکت مردم در انتخابات امیدواری نسبت به نظام و مسئولان است و مردم انتظار دارند مسئولانی که موفق به کسب رای می‌شوند بتوانند با برنامه‌ریزی و توانمندی پاسخگوی مشکلات باشند. زمانی که نماینده از یک حوزه وارد مجلس شورای اسلامی می‌شود دیگر نماینده کل کشور محسوب می‌شود و باید تاثیرگذاری جدی در عرصه قانون‌گذاری داشته باشد. فردی که به مجلس شورای اسلامی راه پیدا می‌کند باید توانمندی لازم و دیدگاه و درک کافی برای تصویب قوانینی اساسی داشته باشد. این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: کاندیداها نباید برای مردم نقش بازی کنند بلکه باید در راستای اجرای مسئولیت خود موثر واقع شوند.

اخبار بیشتر