سخنان روحانی در دیدار با وزیر امور خارجه + فیلم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سخنان روحانی در دیدار با وزیر امور خارجه + فیلم

فیلم/ روحانی: ۸ سال مذاکره می‌کردند حاصلی نداشت!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
روحانی: به ما حسادت می‌کنند؛ ۸ سال مذاکره می‌کردند حاصلی نداشت! هدف مهم ما این بود که به دنیا بگوییم آمریکایی‌ها دروغ می‌گویند.

وقتی روحانی به ظریف لقب پیامبر را می‌دهد؛ ظریف رسول امین است

مهرخبرگزاری مهر
حسن روحانی در سخنرانی خود رد جمع مدیران ارشد وزارت خارجه گفت: من شهادت می‌دهم که در این مرحله هم وزیر امور خارجه ما رسول امین بوده است.

فیلم | روحانی: ظریف امانتدار به معنی واقعی کلمه است

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
رئیس جمهور حسن روحانی در نشست وزارت امور خارجه در وصف محمدجواد ظریف گفت:«شهادت می‌دهم وزیر امور خارجه ما رسول امین بوده است.»

روحانی: اگر به تلفن اوباما جواب نمی‌دادم شاید برجام شکل نمی‌گرفت

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
روحانی: اگر به تلفن اوباما جواب نمی‌دادم شاید برجام شکل نمی‌گرفت
ساعت 24-رئیس جمهور گفت:در تمام کشورهای دنیا تصمیمات اساسی در سیاست خارجی را کل آن نظام تصمیم می‌گیرند؛ ما نظرمان را می‌گوییم ولی وقتی نظام به تصمیمی رسید همان را اجرا می‌کنیم.

حجت‌السلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در دیدار با محمدجواد ظریف، معاونان و مدیران وزارت امور خارجه، با ابراز خرسندی از حضور در این وزارت‌خانه و جمع معاونان و مدیران آن، گفت: سیاست خارجی ویژگی‌های خاص و روابط تنگاتنگی با ملت دارد.

اهم اظهارات رئیس جمهور را در ادامه بخوانید:

*سیاست خارجه مربوط به کل ملت ایران است و وزارت خارجه و شخص وزیر خارجه وقتی در سیاست بیرونی ما و خارجی ما حرف می‌زند و حضور پیدا می‌کند به عنوان نماینده کل ملت ایران است.

*وقتی می‌گوییم سیاست خارجی یعنی نحوه تعامل یک ملت با دیگران، پس سیاست خارجی نمی‌تواند سیاستی مربوط به یک جناح، حزب و جمع باشد. مربوط به کل ملت ایران است و وزارت خارجه و شخص وزیر خارجه وقتی در جایی حضور پیدا می‌کند نماینده کل ملت ایران است، به همین دلیل دیپلماسی ما و سیاست خارجی ما باید یکپارچه باشد.

*اگر ملت یکپارچه را می‌خواهیم ملتی توانمند است که یکپارچه باشد تکه تکه شدن توان ملت را می‌کاهد ملتی توانمند است و مقابل قدرت‌های خارجی می‌ایستد که یکپارچه باشد سیاست خارجی برای ما که دوران بعد از انقلاب و قبل از آن را دیدیم یکی از عوامل یکپارچگی است.

*در تمام کشورهای دنیا تصمیمات اساسی در سیاست خارجی را کل آن نظام تصمیم می‌گیرند؛ ما نظرمان را می‌گوییم ولی وقتی نظام به تصمیمی رسید همان را اجرا می‌کنیم.

*رییس جمهوری هستم که نظر خودم را درباره سیاست خارجی را دوبار به رای گذاشتم. شاید یکی از دلایل رای دادن مردم به من، گشایش در سیاست خارجی بوده است.

*برخی این مساله را درست لمس نمی‌کنند که بنده بعنوان رییس‌جمهور نظرم را برای مردم می‌گویم ولی اگر لایحه‌ای به مجلس رفت و تغییر یافت و تصویب شد من همان را که با نظرم متفاوت است را باید امضا و اجرا کنم.

*اگر به تلفن اوباما جواب نمی‌دادم شاید برجام با این سرعت شکل نمی‌گرفت. آسان نبود ولی یک توافق بزرگ شکل گرفت.

*ظریف امانتدار به معنی واقعی کلمه است. شهادت می‌دهم وزیر امور خارجه ما رسول امین بوده است.

*۸ سال مذاکره هسته‌ای قبل از این دولت، حاصلی نداشت. در هر مذاکره‌ای اگر به دنبال حداکثر باشید به توافق نمی‌رسیم.

*اگر وزیر خارجه ما در نیویورک با وزیر خارجه آمریکا دیدار نکرده بود و من به تماس تلفنی اوباما جواب نداده بودم دست یابی به توافق هسته‌ای سخت‌تر می‌شد.

*اگر از اصل ششم فاصله بگیریم، باید دیر یا زود خداحافظی کنیم. اصل ششم میگوید: در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود. کمک اصل ۶، اصل ۵۹ است و جمهوری اسلامی را تضمین می‌کند. با این‌ دو اصل هیچ قدرتی نظام ما را نمی‌توانند تغییر دهند در صورتیکه به اصول ۶و۵۹ متعهد باشیم.

*یکی از ویژگی‌های اصلی ما استقلال بود که به عنوان شعار مهمی متجلی بود و وابستگی ما به قدرت‌های خارجی قطع شد در انقلاب مردم یکی از تحقیرهای مهمی که قرن‌ها بر ملت ایران تحمیل شده بود و تحقیر برابر قدرت‌های بیگانه بود را برداشتند و ملت ما مستقل شد.

*همه باید مطیع نظر اکثریت مردم باشیم.

*برای حذف ۴صفر از پول رسمی من نظرم این بود باید با زبان مردم حرف بزنیم. من هیچ کشوری را ندیده‌ام که زبان مردم و زبان بانک‌ها متفاوت باشد. فقط مساله پول ملی نیست. در جاهای مختلفی ما زبان مردم را نمی‌فهمیم آنها هم زبان ما را نمی‌فهمند.

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: آن ملتی توانمند و قدرتمند است که یکپارچه باشد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
روحانی: آن ملتی توانمند و قدرتمند است که یکپارچه باشد
خبرگزاری میزان- رئیس جمهور با بیان اینکه سیاست خارجی روابط تنگاتنگی با ملت دارد، گفت: آن ملتی توانمند و قدرتمند است و می‌تواند در مواضع مختلف خود مسیرش را طی کند که یکپارچه باشد. تکه تکه و جدا شدن بخش‌های مختلف منابع قدرت یک ملت، از توان آن می‌کاهد. تاریخ انتشار: 10:06 - 15 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۳۹۴۰۸
روحانی: آن ملتی توانمند و قدرتمند است که یکپارچه باشد - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز و در دیدار با وزیر و مدیران ارشد وزارت امور خارجه گفت: سیاست خارجی ویژگی‌های خاصی دارد و روابط تنگاتنگی باملت دارد.

رئیس جمهور افزود: ملت در یک جا محدوده‌ای است که داخل را از خارج جدا می‌کند در واقع مرز‌های جغرافیایی و مرز‌های سیاسی، داخل و خارج، خودی و بیگانه، ملیت و همبستگی ما را کامل‌تر می‌کند.

وی تصریح کرد: یعنی وقتی ما می‌گوییم سیاست خارجی، منظورمان نحوه تعامل یک ملت و یک کشور با بیرون و دیگران است. پس بنابر این سیاست خارجی نمی‌تواند سیاستی باشد که معطوف به یک جناح، حزب، یک جمع باشد بلکه مربوط به کل ملت ایران است.

روحانی تاکید کرد: وزارت خارجه و شخص وزیر خارجه وقتی در سیاست بیرونی و خارجی ما حرف می‌زند و یا حضور می‌یابد، به عنوان نماینده کل ملت ایران است و نه نماینده یک گروه و جناح و به همین دلیل دیپلماسی و سیاست خارجی‌مان باید یکپارچه باشد اگر ملت یکپارچه می‌خواهیم.

رئیس جمهور افزود: آن ملتی توانمند و قدرتمند است و می‌تواند در مواضع مختلف خود مسیرش را طی کند که یکپارچه باشد. تکه تکه و جدا شدن بخش‌های مختلف منابع قدرت یک ملت از توان آن می‌کاهد.

وی یادآور شد: آن ملتی توانمند است و می‌تواند در برابر قدرت‌های خارجی بایستد که همه ملت آن یکپارچه باشد.

روحانی گفت: البته سیاست خارجی برای ما که دوران قبل و بعد از انقلاب را دیده‌ایم و ملت ما یک انقلاب بزرگ مردمی، اسلامی و ملی را به ثمر رساندند، یکی از ویژگی‌های اصلی انقلاب ما، استقلال بود که در شعار مردم ما به عنوان اولویت مهم متجلی بود. اینکه وابستگی ما به قدرت‌های خارجی قطع شد.

رئیس جمهور تاکیرد کرد: در انقلاب، مردم یکی از تحقیر‌های بزرگی که شاید قرن‌ها به آنها تحمیل شده بود و آن تحقیر در برابر قدرت‌های بیگانه و تسلیم شدن و سر فرود آوردن، بود را برداشتند؛ ملت ما مستقل شد.تکمیل می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: سیاست خارجی نمی‌تواند مربوط به یک جناح باشد

الفخبرگزاری الف
روحانی: سیاست خارجی نمی‌تواند مربوط به یک جناح باشد
رییس‌جمهور تصریح کرد که سیاست خارجی نمی‌تواند سیاستی باشد که مربوط به یک جناح، حزب یا یک جمع است.

به گزارش ایسنا، ‌ حجت‌السلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار با محمدجواد ظریف، معاونان و مدیران وزارت امور خارجه، با ابراز خرسندی از حضور در این وزارت‌خانه و جمع معاونان و مدیران آن، گفت: سیاست خارجی ویژگی‌های خاص و روابط تنگاتنگی با ملت دارد.

وی ادامه داد: ملت مشخصه‌اش در یک جامعه محدوده‌ای است که داخل را از خارج جدا می‌کند، مرزهای جغرافیایی و مرزهای سیاسی داخل و خارج خودی و بیگانه را مشخص می‌کند.

رییس‌جمهور با یادآوری اینکه‌ سیاست خارجی یعنی نحوه تعامل یک کشور با بیرون و دیگران، تصریح کرد: بنابراین سیاست خارجی نمی‌تواند سیاستی باشد که مربوط به یک جناح، حزب یا یک جمع است؛ سیاست خارجی مربوط به کل ملت ایران است.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | واکنش سیاسیون به دعوای پر اتهام آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

فیلم | روایت امام جمعه لواسان از ویلایی که به اسم علی دایی ساخته شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
استان تاریخی ایران را می‌توان فارس نامید، تمامی جاذبه‌های تاریخی موجود در این استان خود گواه این امر هستند، از تخت جمشید گرفته تا حافظیه و شاه چراغ و …در این مطلب باز هم موضوعی را مطرح می‌کنیم که در نوع خود بسیار هیجان انگیز است و برگی دیگر از تاریخ سرزمین بزرگمان را رو می‌کند، پس همراهمان باشید.

برادران دالتون در دام وزارت اطلاعات

الفالف1 روز قبل
برادران دالتون در دام وزارت اطلاعاتگروه سیاسی الف، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۵۷ ۳۹۸۰۵۲۸۱۶۲۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشاراعضای بزرگ‌ترین باند خانوادگی قاچاق مواد مخدر جنوب کشور توسط وزارت اطلاعات دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فیلم | لحظه سلام نماز صبح در جوار کعبه و پرواز پرندگان بر فراز خانه خدا

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
در ۱۰۰ کیلومتری شیراز، یکی از تاریخی‌ترین و زیباترین شهرهای استان فارس وجود دارد که سال‌های دور میهمان پادشاهی بوده است که علاقه‌های عجیب و غریب و بلندپروازی‌هایش سرنوشت تاریخ را تغییر داد. اگر از قدمت این شهر بپرسید باید گفت که به دوران هخامنشیان و حمله‌ اسکندر و در نهایت به اواخر دوران اشکانی و ابتدای شکل گیری حکومت ساسانیان خواهد رسید.

انتقاد رهبر معظم انقلاب از برخی مسئولین معترض به یکدیگر

مهرمهر1 روز قبل
رهبر انقلاب در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان در سال ۱۳۹۴ با انتقاد از مسئولینی که بر سر یکدیگر فریاد می‌کشند، فرمودند: دشمن اصلی را با دوستانی که با آن‌ها اختلاف نظر داریم اشتباه نگیریم.

لحظه هدف قرار گرفتن کاروان ارتش ترکیه

مهرمهر1 روز قبل
کاروان کمک‌رسانی ترکیه برای «جبهة النصره» در استان ادلب سوریه، هدف حمله هوایی قرار گرفت و متوقف شد. در این حمله یک نفر کشته و چند نفر دیگر مجروح شده‌اند.

اخبار بیشتر