اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 15 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 15 مردادماه

قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۵ مرداد ۹۸ + جدول

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۵ مرداد ۹۸ + جدول
طبق آخرین بروزرسانی قیمت خودرو‌ها در 15 مرداد 98، پژو 405 بدون تغییر در نرخ نسبت به روز گذشته، در بازار آزاد خودرو به قیمت 74 میلیون تومان معامله شد.

اعتمادآنلاین| جدیدترین قیمت خودرو‌های پرفروش امروز، سه شنبه (۱۵ مرداد۹۸) در بازار به شرح زیر است:

قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۵ مرداد ۹۸ + جدول - 2

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

پیش بینی قیمت خودرو برای هفته‌های آینده

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
پیش بینی قیمت خودرو برای هفته‌های آینده
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: پیش‌بینی می‌شود در هفته‌های آینده، نرخ خودرو روند نزولی پیدا کند.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره نرخ خودرو گفت: با توجه به ثبات قیمت‌ها هیچ اتفاق خاصی در بازار نخواهد افتاد و یش بینی می‌شود در هفته‌های آینده، نرخ خودرو روند نزولی پیدا کند. وی در ادامه یکی از مباحث اصلی نرخ خودرو‌ها در بازار را نرخ ارزخواند و افزود: با افزایش و کاهش نرخ دلار نرخ خودرو نیز با نوساناتی روبه است بطوریکه اگر نرخ دلار کاهش پیدا کند نرخ خودرو نیز قطعا کاهش می‌یابد.

این نماینده مجلس با اشاره به افزایش مواد پتروشیمی گفت: در واقع یکی دیگر از مشکلات افزایش بی‌شمار نرخ خودرو، تهیه و ساخت قطعات خودرو است؛ که با افزایش نرخ مواد پتروشیمی نرخ خودرو نیز افزایش پیدا می‌کند.

گرمابی یکی دیگر از معظلات افزایش نرخ خودرو را نبود برخی از قطعات دانست و گفت: اگر بزودی مشکلات قطعات اولیه برخی خودرو‌ها برطرف شود بازهم شاهد کاهش نرخ خودرو در بازار خواهیم بود، ولی با تدابیر انجام شده امیدواریم ظرف هفته و ما‌های آینده شاهد کاهش نرخ خودرو‌ها در بازار باشیم.

خودروتک

خواندن خبر در سایت منبع

توقف مصوبه اسقاط برای خودروهای تولید داخل با لابی خودروسازان

مهرخبرگزاری مهر
توقف مصوبه اسقاط برای خودروهای تولید داخل با لابی خودروسازان
میرزایی گفت: متأسفانه با تشکیل دولت دوازدهم و لابی خودروسازان مصوبه اسقاط برای خودروهای تولید داخل ملغی شد و در حال حاضر هیچ مصوبه‌ای برای اسقاط به ازای تولید خودروی جدید نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی میرزایی، رئیس مرکز ملی هوا در نشست خبری معاونت محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست، در نشست خبری با موضوع آلودگی هوا که صبح امروز در این سازمان برگزار شد با اشاره به روند بهبود کیفیت هوا گفت: مقایسه بین سال ۹۶ و ۹۷ نشان می‌دهد که تعداد روزهای پاک شهر تهران افزایش یافته و تعداد روزهای ناسالم برای شهر تهران کاهش یافته است.

میرزایی افزود: در سال ۲۰۱۷ تهران رتبه ۱۵ آلوده‌ترین پایتخت هوا را داشته است اما با اقداماتی که انجام شد در سال ۲۰۱۸ با ۸ پله ترقی به رتبه ۲۳ آلودگی هوا رسیدیم.

وی ضمن ارائه گزارشی از آمار اسقاط خودروهای فرسوده و تغییرات ضوابط آن گفت: متأسفانه با تشکیل دولت دوازدهم و لابی خودروسازان مصوبه اسقاط برای خودروهای تولید داخل ملغی شد و در حال حاضر هیچ مصوبه‌ای برای اسقاط به ازای تولید خودروی جدید نداریم.

رئیس مرکز ملی هوا تصریح کرد: از چالش‌های ما عدم اجرای اسقاط وسایل نقلیه فرسوده است که دلیلش پایین بودن ارزش گواهی اسقاط در قیاس با قیمت خودروهای فرسوده در بازار آزاد است. چرا که مثلا یک گواهی اسقاط حدود ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارد که به هیچ عنوان قابل مقایسه با قیمت خودروها در بازار نیست.

میرزایی یادآور شد: یک خودروی اسقاطی ۲۰ تا ۲۵ برابر یک خودروی عادی در حال تردد، آلاینده منتشر می‌کند و مصرف سوخت آن نیز ۲٫۵ برابر است.

وی هشدار داد: پیش‌بینی آمار ناوگان فرسوده شهر تهران نشان می‌دهد اگر فرایند اسقاط انجام نشود در سال ۱۴۰۲ خودروهای سواری فرسوده ما به عدد ۶۳۵ هزار و ۱۶۱ دستگاه خواهد رسید و خودروهای سنگین فرسوده هم در این سال به رقم ۴۲ هزار و ۲۳۰ دستگاه می‌رسد.

رئیس مرکز ملی هوا تصریح کرد: بر این اساس در مجموع در سال ۱۴۰۲ خودروهای فرسوده ما شامل خودروهای سبک و سنگین به ۶۷۷ هزار و ۳۹۱ دستگاه می‌رسد و از همه خطرناک‌تر موتورسیکلت‌ها هستند که در صورت عدم اجرای اسقاط، در سال ۱۴۰۲ شمار آن‌ها به ۲ میلیون ۳۹۲ هزار و ۴۱۸ دستگاه خواهد رسید که عمده بحث آلودگی در شهر تهران هم به همین دلیل تردد موتورسیکلت‌های کاربوراتوری هستند.

میرزایی ادامه داد: جلساتی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای استفاده از ظرفیت این ستاد برگزار شده است. دستورالعمل نحوه اسقاط موتورسیکلت‌های رسوبی موجود در پارکینگ‌ها و بررسی طرح‌های مربوط به نوسازی ناوگان فرسوده کشور هم از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی تأکید کرد: تعویق یکساله ماده ۱۱ و تبصره ۴ آیین نامه فنی ماده ۲ قانون هوای پاک در بهمن ماه ۱۳۵۷ و تعویق یک ساله ماده ۱۲ قانون هوای پاک در تیرماه ۱۳۹۸ چالش بسیار جدی پیش روی ما هستند.

رئیس مرکز ملی هوا با اشاره به آلودگی‌های با منشأ سوخت دیزل افزود: در بحث آلودگی دیزل طبق بند ۳-۲ مصوبه ۱۳۹۳ استفاده از صافی فیلتر ذرات برای خودروهای سنگین دیزلی الزامی شده و الزامات دیگری از جمله ضرورت توزیع سوخت نفت-گاز یورو ۴و ضرورت نصب فیلتر دوده هم در این زمینه تصویب شده است. نهایتا در حوزه ماده ۴ آیین نامه فنی ماده ۲ قانون هوای پاک هم برنامه زمانی اعمال حدود مشخص شده است.

میرزایی یادآور شد: اثرات آلودگی دیزل به تفکیک انواع آلاینده و وسیله نقلیه مشخص شده که نشان می‌دهد در حوزه ذرات معلق حدود ۵۷ درصد انتشار اولیه این ذرات ناشی از خودروهای دیزل هستند که مینی بوس ۴٫۴ درصد، اتوبوس واحد ۱۲٫۳، اتوبوس سرویس ۱۷٫۷ درصد و کامیون‌ها ۲۲٫۳ درصد از این آلودگی را سهم دارند.

وی ادامه داد: نصب پایلوت فیلتر دوده بر ۴۰ دستگاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی، تدوین دستورالعمل یورو ۴، سند فنی فیلتر دوده برای رتروفیت، تولید روزانه ۲۷ میلیون لیتر سوخت دیزل یورو ۴، تدوین تفاهم نامه پایش سوخت در جایگاه‌های دیزل، توقف صدور مجوز شماره گذاری خودروهای دیزلی با استاندارد آلایندگی کمتر از یورو ۴ و تهیه کتابچه آلودگی دیزل بخشی از اقدامات انجام شده در این زمینه هستند.

رئیس مرکز ملی هوا تصریح کرد: عدم اجرای بند ۳-۲ مصوبه سال ۹۳، حذف بودجه فیلتر دوده توسط شورای شهر تهران در سال ۹۸، توزیع ناپایدار سوخت دیزل یورو ۴، عدم وجود زیرساخت‌های لازم برای آزمون آلایندگی خودروهای دیزلی و ارائه پیشنهاد تولید خودروی سواری دیزلی توسط یکی از خودروسازان برخی از مشکلات حاضر در حوزه آلودگی دیزل هستند.

میرزایی افزود: سازمان محیط زیست به جد با تولید خودروی دیزل در کشور مخالف است با این حال پیگیری‌هایی در این زمینه صورت گرفته و سازمان محیط زیست موضوع را موکول به مطالعات در بخش فنی کرده که در کنسرسیومی از دانشگاه‌های کشور انجام می‌شود. اگر این اتفاق بیافتد ما تجارت آلایندگی توسط خودروهای دیزل را رقم زده‌ایم و تا بیست سال آینده که سن فرسودگی اعلامی خودروهاست، هیچ کاری نمی‌شود کرد.

وی با ارائه نکاتی در بحث معاینه فنی گفت: مصوبات و قوانینی همچون بند ۲ احکام منابع متحرک مصوبه سال ۹۵، ماده ۶ قانون هوای پاک و ماده ۱۵ آیین نامه فنی ماده ۲ قانون هوای پاک را داریم.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی شد

مهرخبرگزاری مهر
نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی شد
هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را عرضه کرد. درهمین راستا پنل های خورشیدی روی سقف سوناتا هیبرید جدید نصب شده اند که قادر به تامین ۶۰ درصد شارژ روزانه باتری خودرو هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را معرفی کرد. این پنل‌های خورشیدی بخشی از سیستم شارژ خودرو به حساب می‌آیند. انتظار می‌رود که پنل‌های خورشیدی که در سقف جدید سوناتا هیبرید نصب می‌شوند حداکثر ۶۰ درصد از شارژ باتری خودرو را در روز تامین کنند. با انرژی تامین شده از پنل‌های خورشیدی همچنین کارشناسان تخمین می‌زنند خودرو با کمک انرژی تولید شده می‌تواند سالانه هزار کیلومتر طی کند.

نخستین خودروی خورشیدی هیوندای معرفی شد - 2

این پنل‌های خورشیدی نیمه شفاف هستند و در نمایشگاه SEMA ۲۰۱۸ به عنوان یک طرح اولیه جدید معرفی شدند. این شرکت خودروسازی تصمیم دارد طی چند سال آینده پنل‌های خورشیدی را به چند مدل فعلی اضافه کند و Sonata Hybrid نخستین خودروی هیوندای است که به آنها مجهز می‌شود.

به گفته شرکت این فناوری باید تکامل یابد تا روی سطوح دیگر خودرو نیز نصب شود.

این سیستم شامل نصب پنل‌های خورشیدی سیلیکونی روی سقف خودرو است که قابلیت جمع آوری انرژی خورشید را هنگام رانندگی وسیله نقلیه یا پارک آن دارند.

به گفته این خودروساز، اگر خودروی مجهز به پنل‌های خورشیدی به مدت ۶ ساعت در خارج از خانه بماند، پنل‌های خورشیدی می‌توانند انرژی کافی برای پر کردن ۳۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت شارژ باتری سوناتا هیبرید را تامین کنند. به معنای پنل‌های خورشیدی به تامین انرژی حرکتی سوناتا هیبرید کمک می‌کند اما تنها منبع قدرت آن نیست.

سوناتا هیبرید جدید با سقف خورشیدی در کره عرضه شده و به زودی در آمریکای شمالی نیز عرضه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی مرداد ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت خودرو و نرخ خرید و فروش انواع سواری

روزانه به سرویس «قیمت خودرو» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام شرایط فروش «ب‌ام‌و» و «مینی» توسط پرشیاخودرو

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
اعلام شرایط فروش «ب‌ام‌و» و «مینی» توسط پرشیاخودرو
شرکت پرشیا خودرو، نماینده فروش و خدمات پس از فروش محصولات ب‌ام‌و و مینی در ایران، به‌تازگی شرایط فروش نقدی انواع مدل‌های ب‌ام‌و سری 2 و شرایط فروش نقدی و اقساطی مینی‌کوپر را اعلام کرده است.

به گزارش «اخبار خودرو»، طبق بخشنامه منتشرشده قیمت نقدی ب‌ام‌و ۲۳۰؛ ۲۰۱۷ تیپ MSP۰۰۶ یک‌میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان، تیپ MSP۰۰۷ یک‌میلیارد و ۶۲۹ میلیون تومان و تیپ MSP۰۱۱ یک‌میلیارد و ۶۵۶ میلیون تومان اعلام شده است.

همچنین قیمت ب‌ام‌و ۲۲۰؛ ۲۰۱۷ تیپ MSP۰۰۳ یک‌میلیارد و ۳۴۹ میلیون تومان و ب‌ام‌و ۲۱۸؛ ۲۰۱۸ تیپ EXECUTIVE، ۸۹۹ میلیون تومان اعلام شده است.

خودروهای مذکور ۳۰ روز کاری پس از ثبت‌نام به متقاضیان تحویل داده می‌شوند.

همچنین شرایط فروش نقدی و اقساطی برای مینی کوپر، قیمت درنظر گرفته شده یک‌میلیارد و ۹۹ میلیون تومان بوده که در اقساط ۶ تا ۳۶ ماهه پرداخت خواهد شد.

خودرو عرضه‌شده در این طرح مدل ۲۰۱۸ بوده و زمان تحویل آن ۳۰ روزکاری اعلام شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

لحظه آتش‌ گرفتن خودرو در پمپ بنزین اهواز + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

پارک تفریحی آلمان پس از آتش‌سوزی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
آتش سوزی مهیب در بزرگترین پارک و مجموعه تفریحی آلمان موسوم به «اروپا پارک» چندماه اخیر منجر به مصدوم شدن هفت مامور آتش نشان شد. در این ویدیو تصاویری از این آتش سوزی را مشاهده می‌کنید؛

آتش گرفتن خودروی خوش شانس‌ترین مرد جهان! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، سرنشینان یک خودروی سواری در برزیل، در بهترین زمان ممکن از آن خارج شدند. آنها لحظاتی قبل از آتش گرفتن خودرو از آن پیاده شدند اما اقبال آنها به اینجا ختم نشد. درست در همین لحظه، یک کامیون آتش نشانی که از کنار آنها عبور می‌کرد که با دیدن شعله‌های آتش، ماموران عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار بیشتر