حکم صدور گواهینامه موتورسیکلت به تمام زنان کشور تسری پیدا می‌کند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حکم صدور گواهینامه موتورسیکلت به تمام زنان کشور تسری پیدا می‌کند

زنی که می‌تواند خلبان هواپیما باشد، چرا نتواند راننده موتور باشد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
زنی که می‌تواند خلبان هواپیما باشد، چرا نتواند راننده موتور باشد
عضو ارشد حزب اتحاد ملت معتقد است: سخت گیری غیر از اینکه بخش قابل توجهی از زنان جامعه ما در مقابل دین و حاکمیت قرار دهد ، نتیجه‌ای به دنبال ندارد.

موضوع موتورسواری زنان، داشتن مجوز و اظهار نظرهای موافق و مخالف آن چند روزی است که جزو اخباررسانه‌ها است. موافقین می‌گویند منعی برای صدور گواهینامه رانندگی موتور برای خانم‌ها وجود ندارد و مخالفین نیز اشکالات شرعی رو مطرح می‌کنند. این در حالی است که هیچ منع قانونی برای این موضوع وجود ندارد و در رای دیوان عدالت اداری که چند روز پیش در پی شکایت یک خانم اصفهانی مبنی بر عدم صدور گواهینامه رانندگی با موتور برای وی، صادر شده است، تصریح دارد. به سراغ آذر منصوری قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ملت و عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش رفتیم تا نظر وی در این ارتباط را جویا شویم.

قرآن یکی از مترقیانه‌ترین نگاهها را نسبت به زن و‌جایگاه زن داشته است

منصوری با تاکید بر اینکه در هیچیک از مبانی فقهی و حقوقی ما هیچ تفکیک و یا تمایزی برای حضور زنان در عرصه اجتماع و سیاست وجود ندارد، تصریح کرد: همچنین در متن قرآن بخصوص که باید مبنای همه برداشت‌های فقهی باشد، روشن است که این متن در زمانه خود یکی از مترقیانه‌ترین نگاهها را نسبت به زن و‌جایگاه زن داشته است.

وی با بیان اینکه همین مسئله خود گویای این است که احکام دینی نمی‌توانند نسبت به اقتضائات و تغییراتی که در جامعه رخ می‌دهد متوقف در یک زمان باشند و از زمانه خود عقب بمانند، خاطرنشان کرد: موتورسواری و یا دوچرخه سواری زنان و یا رفتن زنان به ورزشگاهها مطالبه بخشی از زنان جامعه است که بر مبنای اقتضائات زمان و‌مجموعه هنجارها و باورهای زنان امروز شکل گرفته است و نباید اسلام و دین به محل تلاقی بین مطالباتی که برگرفته از هنجارها و رشد جامعه است تبدیل شود.

بسیاری از مناقشات با اتکا به فقه پویا قابل حل است

عضو شورای مرکزی جمعیت زنان مسلمان نواندیش ادامه داد: چه بسا یک زمانی رای دادن زنان هم حرام اعلام می‌شد. اما امروز زنان هم رای می‌دهند و هم حتی برای خبرگان رهبری هم کاندیدا می‌شوند و ما سابقه حضور زنان در این نهاد را هم داریم. اینها بیشتر ریشه تاریخی و فرهنگی دارد و اتفاقا بسیاری از این موارد که به محل مناقشه تبدیل می‌شود با توجه به اقتضائات زمان و محیط و‌جامعه و اتکا به فقه پویا حل شده است. این نوع مواجهه به نظرم جفای به دینی است که مبنای پذیرش آن را «قد تبین الرشد و من الغی» قرار داده است. در زمینه مواجهه‌ای که با پوشش زنان می‌شود هم این مسئله مصداق پیدا می‌کند.

منصوری با تاکید بر اینکه پرداختن به این مطالبات بدون توجه به جایگاه امروز زنان ایران پرداختن به آدرس‌های غلطی است که باعث شده، مطالبات اصلی زنان ایران به حاشیه رانده شود، تصریح کرد: چه بسا اگر از ابتدای انقلاب که بنیانگذار آن بر حضور زنان در مقدرات اساسی مملکت اصرار داشتند، به این جایگاه توجه می‌شد و ما با این سطح از تبعیض علیه زنان ایران مواجه نبودیم، اساسا امروز با طرح این سطح از مطالبات مطرح نبودیم. فراموش نکنیم همراه اولین هیأت سه نفره‌ای که پس از انقلاب از طرف رهبری به شوروی رفتند، خانم دباغ هم حضور داشتند.

مگر زنان ترک موتور نمی‌نشینند، چرا نتوانند راننده موتور باشند

وی با تاکید بر اینکه زنان ایران در طول ۴۰سال گذشته رشد قابل توجهی در جامعه داشته‌اند، تصریح کرد: این رشد از جهت کسب مهارت‌ها و تخصص هایی است که با حضور در دانشگاهها کسب کرده‌اند و یا آشنایی و آگاهی آنها نسبت به آنچه زنان دنیا از آن برخوردارند وبه تبع آن اعتماد به نفسی که موجب مطالبه‌گری و تغییر مطالبات آنها شده است. به همین دلیل ما امروز زن خلبان و زن راننده اتوبوس هم داریم. زنی که می‌تواند خلبان هواپیما باشد، چرا نتواند راننده موتور باشد یا دوچرخه براند. مگر زنان ترک موتور نمی‌نشینند، چرا نتوانند راننده موتور باشند.

عضو ارشد حزب اتحاد ملت تاکید کرد: به نظرم این سخت گیری غیر از اینکه بخش قابل توجهی از زنان جامعه ما در مقابل دین و حاکمیت قرار دهد نتیجه‌ای به دنبال ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

معاون فرهنگی قوه قضاییه: اگر عفاف وحجاب رعایت شود، مراجع تقلید نیز با موتورسواری مخالف نیستند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
معاون فرهنگی قوه قضاییه: اگر عفاف وحجاب رعایت شود، مراجع تقلید نیز با موتورسواری مخالف نیستند
ایسنا نوشت: معاون فرهنگی قوه قضاییه در مورد حکم شرعی و قانونی دوچرخه و موتورسواری بانوان گفت: در فرهنگ اسلام، سوار زین شدن برای بانوان مکروه است اما حرام نیست. از طرف دیگر به زنان دستور داده شده کاملا با عفاف و حجاب در صحنه اجتماع ظاهر شوند. موتور سواری هیچ اشکال شرعی ندارد اما از منظر عفاف و حجاب، سوار شدن بر موتور ممکن است باعث شود تا حجاب خانم ها کمتر رعایت شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی اظهار کرد: اگر این حکم شرعی از یک فقیهی پرسیده شود که آیا سوار شدن بر موتور اشکال دارد، جواب این است که ظاهرا موتور سواری اشکال ندارد اما اگر با عفاف آنها منافات پیدا کند، اشکال دارد.

وی با بیان روایتی از دوران پیامبر (ص) افزود: نقل است روزی بانویی سوار بر اشتر به یکباره واژگون شد درحالی که پیامبر اسلام و صحابه ایشان ناظر این اتفاق بودند. بلافاصله پیامبر اکرم (ص) با آستین و دست، چشمان خود را به طور کامل پوشاند تا این صحنه را نبیند و اصحاب به ایشان می‌گویند خانم کاملا پوشیده بود و اتفاقی نیفتاده است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: عناوین دینی احکام مختلفی پیدا می‌کند که ممکن است در چند حکم اشکالی نداشته باشد اما در چند حکم دیگر اشکال پیدا کند بنابراین اگر می‌گوییم ذاتاً سوار شدن بر زین موتور برای خانم‌ها اشکال ندارد، نتیجه این نیست که خانم‌ها می‌توانند به هر صورتی موتورسواری کنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در مورد راهکار استفاده از این وسیله کم هزینه برای بانوان گفت: موتورهایی در دنیا طراحی شده است که به راحتی واژگون نمی‌شود یا نشستن بر روی آن آسان است و امنیت، عفاف و حجاب آن بالاتر است. همچنین لباس‌هایی برای موتورسواران حرفه‌ای طراحی شده است که برای زنان حجاب کاملی دارد.

حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به مواد قانونی در این خصوص افزود: در ماده بیستم قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی ذکر شده قوانینی که برای خودروهای سواری وجود دارد در خصوص موتورسواران نیز صدق می‌کند اما این ماده، تبصره‌ای دارد که راهنمایی و رانندگی موظف است تنها برای مردان گواهینامه رانندگی موتور را صادر کند لذا بر اساس این قانون صدور گواهینامه برای غیر مردان جایز نیست.

وی افزود: خانمی از اصفهان برای دریافت گواهینامه تقاضا کرده است و حکمی هم از سوی دادگاه بدوی دیوان عدالت اداری صادر شده و این روزها بین مردم دست به دست می‌چرخد. قاضی محترم برداشتی کرده که اثبات شیء، نفی ماعدا نمی‌کند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: من به احتمال قوی احتمال می‌دهم که این در تجدیدنظر رد خواهد شد. همچنان که مشابه این رای هم قبلا در دیوان صادر شده و به طور قطعی هم رد شده است. راهنمایی و رانندگی هم بر اساس این قانون نمی‌تواند گواهینامه صادر کند. اما اگر بعدها قانون تغییر کرد یا اصلاح شد، ایرادی ندارد. دولت وظیفه دارد تا شرایط سهل برای بانوان را ایجاد کند.

وی با تاکید بر این که دولت موظف به ایجاد شرایط مناسب برای بانوان است، گفت: باید با حفظ عفاف و حجاب زن در استفاده از این وسیله نقلیه، راهکار مناسبی اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: انتشار این احکام بدوی که هنوز قطعیت نیافته است مناسب نیست و موجب التهاب در افکار عمومی می‌شود. در فضای مجازی، حجم گسترده‌ای از مطالب به این موضوع اختصاص یافته در حالیکه که ما مسائل مهمتری هم داریم که باید به آن پرداخته شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: این موضوع بهانه‌ای شده تا برخی بخواهند به مراجع حمله کنند و بگویند این مسائل مبنای شرعی ندارد در حالیکه هیچ اطلاعی از مسائل شرعی ندارند. اگر حجاب و عفاف در این زمینه رعایت شود مطمئنا مراجع هم مخالفتی نخواهند کرد. ۱۷۱۷

خواندن خبر در سایت منبع

در قانون گواهینامه منع جنسیتی نداریم

برناخبرگزاری برنا
در قانون گواهینامه منع جنسیتی نداریم
وکیل دادگستری در گفتگو با برنا مطرح کرد؛

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ دیوان عدالت اداری، اوایل هفته جاری، الزام صدور گواهینامه موتورسیکلت را با صدور حکمی قضایی برای راهنمایی و رانندگی صادر کرد. با انتشار این حکم راهور واکنش نشان داده و اعلام کرد؛ حکم صادره تنها برای این پرونده لازم اجراست و تسری به عموم ندارد.

زهرا نادری، وکیل پایه یک دادگستری و حقوقدان، در خصوص ابلاغ این رای و پاسخ راهور چنین به برنا گفت: دیوان عدالت اداری مرجع ابطال آرا و آئین‌نامه‌های صادره از ادارات است و تقریبا تمامی آرایی که در دیوان عدالت اداری صادر می‌شود دارای دو مرحله است، مرحله بدوی و تجدید نظر. رائی که در این خصوص صادر شده است نیز در مرحله بدوی است و قابلیت اعتراض را دارد که به مرحله تجدید نظر برود تا مجدد مورد بررسی قرار گیرد، اما نکته‌ای که در این خصوص حائز اهمیت است این است که در قانون صدور گواهینامه وسائل حمل و نقل موتوری منع جنسیتی اعمال نشده و زن یا مرد بودن فرد مد نظر نیست و نباید به صورت سلیقه‌ای در این خصوص عمل کرد.

وی در خصوص تسری یا عدم تسری دادن این حکم به جامعه زنان کشور با تاکید بر اینکه  زمانی که  حکمی در خصوص یکی از زنان کشور صادر و پلیس راهور موظف می‌شود گواهینامه موتورسیکلت برای وی صادر کند، دیگر  نمی‌توان برای باقی زنانی که مطالبه‌ای تحت عنوان صدور گواهینامه موتورسیکلت حکم برابر صادر نکرد بیان داشت: بر همین اساس می‌توان این رای را به باقی زنان نیز تسری داد، زمانی رای تسری ندارد که مربوط به دعاوی دادگاه‌های عمومی باشد.

نادری در ادامه نیز بیان کرد: در این رابطه بانوانی که امتحان رانندگی موتورسیکلت داده و قبول شده‌اند اما گواهینامه موتورسیکلت آن‌ها صادر نشده به استناد به همین رای می‌توانند با مراجعه به دیوان عدالت اداری شکایت خود را تنظیم کنند و در این زمینه دادخواهی انجام دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

معاون قوه‌قضائیه: صدور گوهینامه موتور برای غیرمردان جایز نیست

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
معاون قوه‌قضائیه: صدور گوهینامه موتور برای غیرمردان جایز نیست
معاون قوه‌قضائیه: صدور گوهینامه موتور برای غیرمردان جایز نیست - 0

معاون فرهنگی قوه‌قضائیه گفت: بر اساس قانون راهنمایی و رانندگی، صدور گواهینامه موتورسیکلت برای غیرمردان جایز نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام هادی صادقی درباره حکم شرعی و قانونی دوچرخه و موتورسواری بانوان گفت: در فرهنگ اسلام، سوار زین شدن برای بانوان مکروه است اما حرام نیست. از طرف دیگر به زنان دستور داده شده کاملا با عفاف و حجاب در صحنه اجتماع ظاهر شوند.

وی افزود: موتور سواری هیچ اشکال شرعی ندارد اما از منظر عفاف و حجاب، سوار شدن بر موتور ممکن است باعث شود تا حجاب خانم‌ها کمتر رعایت شود.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی اضافه کرد: اگر این حکم شرعی از یک فقیهی پرسیده شود که آیا سوار شدن بر موتور اشکال دارد، جواب این است که ظاهرا موتور سواری اشکال ندارد اما اگر با عفاف آنها منافات پیدا کند، اشکال دارد.

وی با بیان روایتی از دوران پیامبر (ص) افزود: نقل است روزی بانویی سوار بر اشتر به یکباره واژگون شد درحالیکه پیامبر اسلام و صحابه ایشان ناظر این اتفاق بودند. بلافاصله پیامبر اکرم (ص) با آستین و دست، چشمان خود را به طور کامل پوشاند تا این صحنه را نبیند و اصحاب به ایشان می‌گویند خانم کاملا پوشیده بود و اتفاقی نیفتاده است.

صادقی خاطرنشان کرد: عناوین دینی احکام مختلفی پیدا می‌کند که ممکن است در چند حکم اشکالی نداشته باشد اما در چند حکم دیگر اشکال پیدا کند. بنابراین اگر می‌گوییم ذاتا سوار شدن بر زین موتور برای خانم‌ها اشکال ندارد، نتیجه این نیست که خانم‌ها می‌توانند به هر صورتی موتور سواری کنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در مورد راهکار استفاده از این وسیله کم هزینه برای بانوان گفت: موتورهای در دنیا طراحی شده است که به راحتی واژگون نمی‌شود یا نشستن بر روی آن آسان است و امنیت، عفاف و حجاب آن بالاتر است. همچنین لباس هایی برای موتور سواران حرفه‌ای طراحی شده است که برای زنان حجاب کاملی دارد.

صادقی با اشاره به مواد قانونی در این خصوص افزود: در ماده بیستم قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی ذکر شده قوانینی که برای خودروهای سواری وجود دارد در خصوص موتورسواران نیز صدق می‌کند. اما این ماده، تبصره‌ای دارد که راهنمایی و رانندگی موظف است تنها برای مردان گواهینامه رانندگی موتور را صادر کند. لذا بر اساس این قانون صدور گواهینامه برای غیر مردان جایز نیست.

وی افزود: خانمی از اصفهان برای دریافت گواهینامه تقاضا کرده است و حکمی هم از سوی دادگاه بدوی دیوان عدالت اداری صادر شده و این روزها بین مردم دست به دست می‌چرخد. قاضی محترم برداشتی کرده که اثبات شیء، نفی ماعدا نمی‌کند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: به احتمال قوی احتمال می‌دهم که این حکم در تجدیدنظر رد خواهد شد. همچنان که مشابه این رای هم قبلا در دیوان صادر شده و به طور قطعی هم رد شده است. راهنمایی و رانندگی هم بر اساس این قانون نمی‌تواند گواهینامه صادر کند. اما اگر بعدها قانون تغییر کرد یا اصلاح شد، ایرادی ندارد. دولت وظیفه دارد تا شرایط سهل برای بانوان را ایجاد کند.

وی با تاکید بر این که دولت موظف به ایجاد شرایط مناسب برای بانوان است، گفت: باید با حفظ عفاف و حجاب زن در استفاده از این وسیله نقلیه، راهکار مناسبی اتخاذ شود.

صادقی تصریح کرد: انتشار این احکام بدوی که هنوز قطعیت نیافته است مناسب نیست و موجب التهاب در افکار عمومی می‌شود. در فضای مجازی، حجم گسترده‌ای از مطالب به این موضوع اختصاص یافته در حالیکه که ما مسائل مهمتری هم داریم که باید به آن پرداخته شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: این موضوع بهانه‌ای شده تا برخی بخواهند به مراجع حمله کنند و بگویند این مسائل مبنای شرعی ندارد در حالیکه هیچ اطلاعی از مسائل شرعی ندارند. اگر حجاب و عفاف در این زمینه رعایت شود مطمئنا مراجع هم مخالفتی نخواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

معاون فرهنگی قوه قضاییه: موتورسواری اشکال شرعی ندارد

ایسناخبرگزاری ایسنا
معاون فرهنگی قوه قضاییه: موتورسواری اشکال شرعی ندارد
معاون فرهنگی قوه قضاییه در مورد حکم شرعی و قانونی دوچرخه و موتورسواری بانوان گفت: در فرهنگ اسلام، سوار زین شدن برای بانوان مکروه است اما حرام نیست. از طرف دیگر به زنان دستور داده شده کاملا با عفاف و حجاب در صحنه اجتماع ظاهر شوند. موتور سواری هیچ اشکال شرعی ندارد اما از منظر عفاف و حجاب، سوار شدن بر موتور ممکن است باعث شود تا حجاب خانم ها کمتر رعایت شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی اظهار کرد: اگر این حکم شرعی از یک فقیهی پرسیده شود که آیا سوار شدن بر موتور اشکال دارد، جواب این است که ظاهرا موتور سواری اشکال ندارد اما اگر با عفاف آنها منافات پیدا کند، اشکال دارد.

وی با بیان روایتی از دوران پیامبر (ص) افزود: نقل است روزی بانویی سوار بر اشتر به یکباره واژگون شد درحالی که پیامبر اسلام و صحابه ایشان ناظر این اتفاق بودند. بلافاصله پیامبر اکرم (ص) با آستین و دست، چشمان خود را به طور کامل پوشاند تا این صحنه را نبیند و اصحاب به ایشان می‌گویند خانم کاملا پوشیده بود و اتفاقی نیفتاده است.

معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: عناوین دینی احکام مختلفی پیدا می‌کند که ممکن است در چند حکم اشکالی نداشته باشد اما در چند حکم دیگر اشکال پیدا کند بنابراین اگر می‌گوییم ذاتا سوار شدن بر زین موتور برای خانم‌ها اشکال ندارد، نتیجه این نیست که خانم‌ها می‌توانند به هر صورتی موتورسواری کنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در مورد راهکار استفاده از این وسیله کم هزینه برای بانوان گفت: موتورهایی در دنیا طراحی شده است که به راحتی واژگون نمی‌شود یا نشستن بر روی آن آسان است و امنیت، عفاف و حجاب آن بالاتر است. همچنین لباس‌هایی برای موتورسواران حرفه‌ای طراحی شده است که برای زنان حجاب کاملی دارد.

حجت‌الاسلام صادقی با اشاره به مواد قانونی در این خصوص افزود: در ماده بیستم قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی ذکر شده قوانینی که برای خودروهای سواری وجود دارد در خصوص موتورسواران نیز صدق می‌کند اما این ماده، تبصره‌ای دارد که راهنمایی و رانندگی موظف است تنها برای مردان گواهینامه رانندگی موتور را صادر کند لذا بر اساس این قانون صدور گواهینامه برای غیر مردان جایز نیست.

وی افزود: خانمی از اصفهان برای دریافت گواهینامه تقاضا کرده است و حکمی هم از سوی دادگاه بدوی دیوان عدالت اداری صادر شده و این روزها بین مردم دست به دست می‌چرخد. قاضی محترم برداشتی کرده که اثبات شیء، نفی ماعدا نمی‌کند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه ادامه داد: من به احتمال قوی احتمال می‌دهم که این در تجدیدنظر رد خواهد شد. همچنان که مشابه این رای هم قبلا در دیوان صادر شده و به طور قطعی هم رد شده است. راهنمایی و رانندگی هم بر اساس این قانون نمی‌تواند گواهینامه صادر کند. اما اگر بعدها قانون تغییر کرد یا اصلاح شد، ایرادی ندارد. دولت وظیفه دارد تا شرایط سهل برای بانوان را ایجاد کند.

وی با تاکید بر این که دولت موظف به ایجاد شرایط مناسب برای بانوان است، گفت: باید با حفظ عفاف و حجاب زن در استفاده از این وسیله نقلیه، راهکار مناسبی اتخاذ شود.

وی تصریح کرد: انتشار این احکام بدوی که هنوز قطعیت نیافته است مناسب نیست و موجب التهاب در افکار عمومی می‌شود. در فضای مجازی، حجم گسترده‌ای از مطالب به این موضوع اختصاص یافته در حالیکه که ما مسائل مهمتری هم داریم که باید به آن پرداخته شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: این موضوع بهانه‌ای شده تا برخی بخواهند به مراجع حمله کنند و بگویند این مسائل مبنای شرعی ندارد در حالیکه هیچ اطلاعی از مسائل شرعی ندارند. اگر حجاب و عفاف در این زمینه رعایت شود مطمئنا مراجع هم مخالفتی نخواهند کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(7)

به همین خیال باشید که بزارن موتور سواری کنید

3 ماه قبل

اینکه خانمها ترک موتور بشینند اشکال ندارد. زیرا مشکل از جلو است نه از عقب. وقتی از قسمت جلو یک مردانگی باشد پشت تفاوت چندانی ندارد زن باشد یا مرد، چون هر دو پشت است. ولی اگر از جلو مرد نباشد نمیشود!

3 ماه قبل

آقا جان حواستون را جمع کند. نگذارد بی بند و باری های غربی به بهانه ی آزادی در کشور رواج پیدا کند. امروز موتور، فردا چادر، فردا روسری و فرداش هم عذاب خدا همه ی ما را نابود می کند.

مردم ایران زمین به خدا این برای خانم ها بهتر است که موتور غیر قانونی باشد سوار شدنش براشون. کمی به دلایل حرفام فکر کند، اگر درست فکر و تحقیق کند شما هم با من موافق می شوید.

مسئولین عزیز حواستون را خواهشا جمع کند.

3 ماه قبل

موتور سواری برای زنان درست نیست اونم درجامعه ی اسلامی... بس است دیگر رواج فسادبع هربهانه ای از طریق زنان... انگاربعضی ها عهد بستند تا جامعه رو از یشه به گند نکشند نرن... دوسال دیگه وعده ها سرخرمن تموم میشه... بنفش... دیگه بسه انحراف... ریشه ی انسان از زن هست وقتی زن رو به انحراف بکشن مردانگی هم نمی‌ماند... شیطان شرمش میاد از کارای شما...

3 ماه قبل

کی گفته زنی که می‌تواند خلبان شود موتور سوارهم باید بشود کدوم قانون؟ خلبان هواپیما با زین موتور برای یک زن فرق می‌کند به اون عضور ارشد که زحمت کشید وفکر کرد بگید لازم نیست نماینده زنان باشی راست میگی از حجاب برای زنان بگو پیشنهاد بده به زنان بد حجاب بگو که چقد خون جوان ریخته شد تا ازناموس ایرانی محافظت بشه من یه خانومم ورانندگی موتور سواری رو برا زنان جایز نمیدونم بسیار زشت وناپسند هم هست اینجور دیگه مردی نمیمونه شیطان شرمش میاد از کارای شما انگار عهد بستین تا جامعه رو به گند نکشین نرین... بنفشه جان...بسه دیگه ایران واسلام رو به نابودی میکشن همین تفکرات مسخره ی شماها.. شرم کنید ازخدا بترسید هر روز بایه بهونه میخواهید فساد رو رواج بدید مشکل ما الان موتورسواری زنان هست؟؟ اینهمه مشکل وبدبختی توکشوره مشکلات رو حل کنید

3 ماه قبل

از قوه‌ی قضائیه خواهشمندیم اجازه ندن چنین قانون درجامعه اتفاق بیفته بسیار زشت وناپسند ه... بی بندوباری بس است دیگه.. بس است فساد بسه... برین جلوی حق خوری دزدی ها رو بگیرین

3 ماه قبل

فرض کنید خانومی بتونه از موتور استفاده کنه و امرار معاشش(مثلا حمل وسایل فروشش،یا مسافرکشی خانوما که نمیتونن پشت آقایون نامحرم بشینن)یا بردن بچه هاش به مدرسه از این طریق باشه،چون موتور ارزونتر از ماشینه،مگه پشت موتور نمیشه روسری و لباس داشت،بابا یه کم به جنبه خوبش فکر کنید،اینقدر منفی باف نباشید،به خدا این هم وسیله هست برای گذران زندگی،خیلی ها میتونن استفاده خوب ازش بکنن،اون آدم بدها رو که شما در نظر دارید و همه را با اونها میسنجید همه جا میتونن بدی خودشون رو بکنن چه توی ماشین چه پیاده چه با دوچرخه چه در خانه!نمیتونن؟چرا آدم خوبها بخاطر بدها باید چوب بخورند،خوب اونها میخوان از این وسیله استفاده خوب بکنند،لطفا مانع نشید،جامعه به سمتی میره که قراره بره،

انیمیشن انسانهای نخستین رو دیدین؟حتما ببینید شاید بفهمید که با عوض شدن دوره همه چی عوض میشه ولی قرار نیست عوضی بشه،نترسید.

جلوی اون آدم بدها رو هم جور دیگری باید گرفت

وگرنه بی حجابی و خرابی هرجایی ممکنه باشه

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در این میان ۳ فراکسیون سیاسی مجلس میزبان اعضای‌شان بودند. جعفرزاده ایمن‌آبادی که خود این پیام را در فراکسیون قرائت کرده به «اعتماد» می‌گوید که «پیام رهبری مثال ضربه‌گیر عمل کرده است. علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس برای بررسی افزایش قیمت بنزین گفت: نگرانی مردم این است که این تصمیم تبعاتی برای سایر قیمت‌ها داشته باشد. رییس مجلس اضافه کرد: ان‌شاءالله در مسیر بحث‌هایی که روزهای بعد کمیسیون‌های مجلس دارند مشکلات حل شود. نکته قابل‌توجه دیگر در این متن پیام رهبری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی است که از سوی لاریجانی قرائت شده است.

سلاخی ماموران ناجا توسط اغتشاشگران + تصاویر

8+
الفالف1 روز قبل

اینترنت دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+ ۱۰

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت چند روز اخیر بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی بودند به راحتی فعالیت می‌کردند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ امروز برای اینکه ببینیم اختلال‌های اینترنت چند روز اخیر چه تاثیری بر عملکرد دفاتر پیشخوان دولت و پلیس +۱۰ داشته به برخی از این مراکز سرزدیم؛ دفاتر پیشخوان دولت تحت تاثیر اختلال اینترنت بودند، اما مراکز پلیس + ۱۰ به علت اینکه بر روی بستر اینترنت ملی قرار داشتند به راحتی فعالیت می‌کردند.

محقق نشدن استقلال شبکه ملی اطلاعات

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی ناظر طرح شبکه ملی اطلاعات است، گفت: قرار بود برنامه شبکه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تطبیق و سپس اجرا شود، اما برنامه‌ای در این باره به این شورا ارائه نشده و این نقص است. آقای تقی پور افزود: مرکز ملی فضای مجازی، گروهی را مسئول ارزیابی شبکه ملی اطلاعات کرد و این گروه، ادعای پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات را کارشناسی و موجه ندانست و کاستی‌هایی را مشخص کرد و رقم بسیار کمتر از ۸۰ درصد است. آقای تقی پور افزود: شبکه ملی اطلاعات نمی‌خواهد اینترنت و ارتباط جهانی را قطع کند بلکه اینترنت یکی از خدمات اصلی این شبکه است و مهمترین چیز در شبکه ملی اطلاعات، حفظ استقلال است. آقای معین گفت: منظور از شبکه ملی اطلاعات، شبکه ملی منقطع از اینترنت جهانی نیست بلکه منظور؛ استقلال آن است. وی با بیان اینکه متولیان برقراری شبکه ملی اطلاعات باید در این حوزه پاسخگو باشند، اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین موضوعات حوزه شبکه ملی اطلاعات، حریم شخصی و هویت است که باید درباره آن چاره اندیشی شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴23 ساعت قبل
دکتر شیرین هانتر (Shireen Hunter)، نویسنده و استاد دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی درمقاله‌ای که از سوی سایت دیپلماسی ایرانی برای خوانندگان برگزیده و ترجمه شده با صراحت می‌نویسد آمریکا و اروپا از این گامهای برداشته شده ایران نترسیدند. هیچ یک از اقدامات ایران تا اینجای کار تهدیدی جدی برای ایالات متحده یا اروپا ایجاد نمی‌کردند، اما می‌توانند ضرر سنگینی برای ایران به دنبال داشته باشند. چنین اقدامی همچنین سبب می‌شود معدود طرف‌های تجاری ایران از جمله چین و روسیه با آن درگیر شوند. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای هم آنقدری نگران کننده نیست که باعث تغییر رفتار آمریکا و اروپا شود. عقب نشینی ایران از تعهدات هسته‌ای صرفا موضع سیاستمداران جنگ طلب در آمریکا و اروپا را قدرتمند می‌کند و بازیگران خاورمیانه را به سمت حمله پیشگیرانه سوق می‌دهد. سیاست‌های فرهنگی ایران هزینه اقتصادی سنگینی برای این کشور داشته و به فرار سرمایه به امارات، ترکیه، اروپا، آمریکا و حتی کشورهایی همچون ارمنستان و گرجستان انجامیده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را تشریح کرد. آقای محمد خدابخشی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: در این جلسه درباره اجرای برنامه افزایش قیمت بنزین بحث شد؛ آقای نوبخت اعلام کرد که تمام منابعی که مربوط به افزایش قیمت بنزین است تقریبا​ ۳۰ هزار میلیارد تومان است که به طور کامل به مردم بر می‌گردد و بین ۶۰ میلیون نفر توزیع می‌شود. وی افزود: وزیر صنعت نیز در این نشست بر اینکه تمام تلاش وزارتخانه‌اش کنترل قیمت هاست تاکید کرد و افزود: بر اساس مطالعاتی که انجام داده‌اند افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین حداکثر چهار تا چهار و نیم درصد خواهد بود و تمام تلاششان این است که افزایش قیمت وجود نداشته باشد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حسن روحانی در مورد اعتراض مردم به گرانی بنزین چه گفت؟

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه

خبری2 روز قبل

صحبت‌های امروز روحانی درباره وضعیت کشور پس از گرانی بنزین

خبری2 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

آخرین وضعیت طرفداری در روزهای اختلال اینترنت: سرویس نتایج زنده و جدول‌ها در اپلیکیشن و سایت قابل دسترسی شد (بهبودها انجام خواهد شد)، وضعیت پوشش اخبار بهبود یافت، بخش گفتگو (در فهرست قابل دسترسی است) در سایت راه اندازی شد. ادامه در مشروح: …

طرفداریچند ثانیه قبل

فتوکلیپ مهر از خداحافظی مردم با شهید امنیت

مهر4 دقیقه قبل

حدود نیمی از ضایعه نخاعی‌ها زخم بستر دارند

اعتمادآنلاین4 دقیقه قبل

تحلیلگر عراقی: آمریکا درصدد اخراج حشد شعبی از غرب عراق است

اعتمادآنلاین4 دقیقه قبل

گلاب آدینه با گریم مردانه ولی معروف برای ایرانی‌ها

پارس نیوز5 دقیقه قبل

تازه‌ترین بیانیه فدراسیون فوتبال؛ تیم ملی به جام‌جهانی صعود می‌کند

نود5 دقیقه قبل