اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه 16 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه 16 مردادماه

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۵/۱۶

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۸/۰۵/۱۶
سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۲۴۵ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش نسبت به روز کاری قبل، به قیمت ۴ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۲۴۰ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۹۰٫۲ دلار معامله می‌شود. کاهش چشم گیر قیمت ارز در روزهای گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می‌آید.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با کاهش ۵۰ تومانی نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز با کاهش ۵۰ تومانی نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان است. در بازار آزاد هر دلار آمریکا در برابر ۱۱۹۰۰ تومان و درهم امارات ۳۲۵۷ تومان معامله می‌شود.

تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۶

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
قیمت هر بشکه نفت برنت با ۳ سنت معادل ۰.۰۵ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۸ دلار و ۹۷ سنت رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در حالی که به دلیل سایه افکندن اختلافات تجاری آمریکا و چین بر اقتصاد جهانی، نگرانی‌ها از کاهش تقاضا برای نفت شدت گرفته است، قیمت نفت که به زیر ۶۰ دلار سقوط کرده، امروز تقریبا ثابت بود. بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت با ۳ سنت معادل ۰٫۰۵ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۸ دلار و ۹۷ سنت رسید. قیمت به نزدیکی پایین‌ترین رقم‌های ۷ ماه گذشته رسیده است.

در عین حال، قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا امروز با ۸ سنت معادل ۰٫۱۵ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۵۶ سنت رسید. پس از آنکه ترامپ به صورت یک طرفه به آتش بس تجاری با چین پایان داد و اعلام کرد که آمریکا بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای آمریکا تعرفه ۱۰ درصدی خواهد بست، قیمت نفت برنت در هفته گذشته بیش از ۹ درصد کاهش یافته است.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «با توجه به اینکه سرمایه گذاران درگیر تاثیرات جنگ تجاری هستند، قیمت نفت همچنان تحت فشار است.» اما ترامپ روز سه شنبه نگرانی‌ها در مورد طولانی شدن جنگ تجاری با چین را رد کرد.

در همین حال، وزرای انرژی آمریکا و عربستان روز سه شنبه در واشنگتن نگرانی خود را از تهدید آزادی دریانوردی در خلیج فارس ابراز داشتند. به دنبال تنش‌های اخیر بین ایران و غرب بر سر نفتکش‌ها و پهپادها، تنش‌ها در خاورمیانه افزایش یافته و موجب نگرانی از احتمال بسته شدن آبراه مهم تنگه هرمز شده است.

خبر دیگر در بازار نفت حاکی است، بر اساس برآورد انستیتوی نفت آمریکا میزان ذخایر نفت خام این کشور بیشتر از حد انتظار کاهش یافته و این تا حدودی موجب تقویت قیمت نفت شده است. آمارهای رسمی دولت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت امروز منتشر می‌شود.

تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت رسمی برنج خارجی اعلام شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت رسمی برنج خارجی اعلام شد
سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالاهای اساسی قیمت رسمی تعدادی از برنج‌های خارجی موجود در بازار را اعلام کرد.

سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالاهای اساسی قیمت رسمی تعدادی از برنج‌های خارجی موجود در بازار را اعلام کرد.

در این سامانه که با محوریت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان راه‌اندازی شده قیمت کالاها در سه سطح اعلام شده است. «حداقل قیمت» که به معنی پایین‌ترین نرخی است که از یک گروه کالایی خاص در بازار مشاهده شده، «حداکثر قیمت» که به بالاترین قیمت همان کالا در بازار اشاره دارد و «قیمت عرف» که به معنای نرخ رسمی یا همان حداکثر قیمت مجاز آن کالا از نظر دولت، در بازار است.

در حال حاضر در سامانه اعلام قیمت کالاهای اساسی، حداقل و حداکثر قیمت شش خانواده از برنج‌های وارداتی درج شده که البته در حال حاضر تنها قیمت رسمی (عرف) دو نوع برنج در این سامانه به ثبت رسیده است.

بر این اساس قیمت رسمی برنج پاکستانی باسماتی برای هر کیلوگرم ۸۹۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. این در حالی است که حداقل قیمت این کالا در بازار ۸۷۰۰ تومان و حداکثر قیمت آن ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است. به این ترتیب مردم می‌توانند در صورت مشاهده قیمتی بیش از ۸۹۰۰ تومان برای این کالا، شکایت خود را از واحد فروشنده متخلف به ثبت برسانند.

دیگر کالایی که قیمت رسمی آن به ثبت رسیده، برنج هندی ۱۱۲۱ است. بر اساس اعلام این سامانه، نرخ رسمی این کالا ۸۰۰۰ تومان در هر کیلوگرم است و این در حالی است که حداقل قیمت این نوع برنج در بازار ۶۵۰۰ تومان و حداکثر قیمت آن ۷۷۰۰ تومان به ثبت رسیده است. این به معنای آن است که وزارت صنعت افزایش قیمت این کالا تا مرز ۸۰۰۰ تومان را مجاز می‌داند و در صورت مشاهده قیمتی بالاتر از این نرخ، امکان ثبت شکایت وجود دارد.

جز این دو نوع برنج، دیگر برنج‌های خارجی که در سامانه ثبت شده‌اند در حال حاضر قیمت رسمی ندارند. ‌

از چند ماه قبل برای افزایش شفافیت در بازار کالاهای اساسی، طرح راه‌اندازی سامانه‌ای در دستور کار قرار گرفت که به وسیله آن اقشار مختلف مردم به صورت روزانه در جریان قیمت ۱۰۰ قلم کالای اساسی در بازار قرار بگیرند و به این ترتیب راه بر گران‌فروشی و بالا بردن غیرواقعی قیمت‌ها بسته شود.

مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه WWW.۱۲۴. IR در جریان نرخ‌ مجاز کالاهای اساسی قرار بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی و مغایرت قیمت در بازار با نرخ‌های رسمی اعلامی، از طریق همین سامانه موضوع را گزارش کنند تا مورد بررسی قرار بگیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مرغ همچنان بالاتر از نرخ مصوب

ایسناخبرگزاری ایسنا
قیمت مرغ همچنان بالاتر از نرخ مصوب
جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم با حضور مسئولین در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد، اصلی ترین موارد مطرح شده در جلسه کمبود مرغ و عدم تک نرخی شدن و نزدیک شدن به نرخ مصوب ۱۲هزار ۹۰۰تومن و همچنین گرانی و مشکلات کمبود کاغذ در استان قم بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در این جلسه امیرحسین پروان معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در ماه‌های اخیر هیچ گونه افزایشی در رابطه با افزایش قیمت نهادهای دامی و طیور در استان قم رخ نداده است و در نتیجه از چهار روز ابتدایی هفته جاری هر روز به صورت متوسط حجم مرغ توزیع شده در سطح بازار کاهش پیدا کرده است.

مهرداد غضنفری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز گفت: وجود برخی خلاها در تولید مرغ سبب شده تا در بازار و عرضه این محصول مشکلات جدی در سطح استان ایجاد شود، تولید با کیفیت و دسترسی راحت مصرف کننده به محصولات نهایی از ویژگی‌های اصلی امنیت غذایی بوده که باید در رابطه با مرغ اجرایی شود.

وی اظهار کرد: ظرفیت استان در رابطه با مرغ به اندازه مصرف نیست اما با این وجود هنوز با سرمایه گذاری‌های جدید مخالفت به عمل می‌آید که مساله سنجیده‌ای نیست.

غضنفری عنوان کرد: طبق توافق سازمان جهاد کشاورزی باید ۵۰ درصد از مرغ تولیدی با قیمت تنظیم بازار در استان توزیع شود، همچنین با برنامه ریزی‌های انجام شده نباید مرغی از استان خارج شود اما از ورود مرغ به استان حمایت لازم صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: از آنجایی که مرغداران تعامل لازم را در اجرای مصوبات ندارد، در دو ماه اخیر قمیت مواد اولیه و نهاده‌های دامی افزایش پیدا نکرده و به همین دلیل نیز با عرضه خارج از شبکه و افزایش قیمت مرغ باید برخورد شود.

غضنفری افزود: برخی از مرغداری‌های استان از منابع و تسهیلات استان برای تولید محصول استفاده می‌کنند اما محصول نهایی خود را در استان‌های دیگر عرضه می‌کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی در رابطه با عدم اجرای دقیق مصوبات استان در رابطه با قیمت مرغ ورود پیدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهند، خسارت وارد شده بر جوجه ریزی و تلفات مرغ نباید بر قیمت نهایی این محصول اضافه کند چرا که خسارت تلفات باید از طرف بیمه جبران شود.

غضنفری در ادامه با اشاره به وضعیت تامین کاغذ بیان کرد: رسانه‌های مکتوب استان از شیوه توزیع کاغذ در استان احساس تبعیض می‌کنند.

وی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی باید لیست مشخصی از سهمیه ابلاغی، میزان تخصیص و همچنین شکل و نوع توزیع کاغذ را ارائه دهد.

خروج هر گونه مرغ از استان ممنوع شده است

در ادامه پورمیدانی رئیس سازمان جهاد کشاوزی قم گفت: چهار راهبرد برای تامین مرغ تدوین شده که مورد رضایت مسئولان استانی و ملی است، تامین به حد نیاز مرغ استان، تامین پایدار و پایین بودن قیمت مرغ از استان‌های همجوار و حرکت در مسیر قیمت مصوب راهبردهای تدوین شده است.

وی ادامه داد: با هماهنگی دامپزشکی استان خروج هر گونه مرغ از استان ممنوع شده است، ۳۵۰ تن مرغ در ۱۵ روز اخیر با قیمت بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۵۰۰تومان توزیع شده است.

پور میدانی تصریح کرد: قطعه بندی مرغ‌های تولید داخل برای کنترل بازار مرغ در قم ممنوع شده است، روزانه ۳۰ تن مرغ کامل و ۲۵ تن مرغ قطعه شده از خارج استان در ۱۵ روز اخیر در قم توزیع شده است، از مهرماه امسال استان قم باید ۲۰ تن از مرغ مورد نیاز میدان بهمن تهران را تامین کند که می‌تواند فشار مضاعفی به بازار قم وارد کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که مرغداران از ۵۳ روز گذشته مرغ خود را که حداقل ۲۵۰ هزار قطعه است را به بازار تحویل نداده‌اند، باید دلایل آن مشخص شود، امسال در تمام انواع جوجه ریزی ۱۰ درصد رشد نسبت به سال گذشته اتفاق افتاده است، در صورتی که تلفات مرغ بیشتر از ۲۵ درصد باشد باید مجوز و دلایل آن توسط دامپزشکی استان به جهاد کشاورزی تحویل داده شود.

قم از نظر نهادهای مرغی هیچ گونه مشکلی ندارد

پورمیدانی با اشاره به اینکه قم از نظر نهادهای مرغی هیچ گونه مشکلی نداشته و به حد نیاز نهاده در استان برای تامین نیاز مرغداری‌ها ذخیره شده است، گفت: به صورت متوسط هر روز ۲۱ تن از استان‌های دیگر مرغ وارد استان می‌شود، وضعیت قیمت مرغ در قم پایین‌تر از تمام شهرهای کشور است، به صورت متوسط قیمت مرغ در قم ۵ درصد پایین‌تر از شهرهای همجوار به جز استان سمنان به دلایل شرایط ویژه تولید مرغ در آن است.

وی اظهار کرد: در مرداد ماه سال جاری به دلیل افزایش هزینه‌های تولید حجم جوجه ریزی در استان کاهش پیدا کرده است، بنابراین باید لیست تولیدکنندگانی که در چهارچوب عمل نکرده‌اند مشخص شود و در صورت نیاز بتوان آنها را به نهادهای نظارتی معرفی کرد.

توزیع روزانه ۳۰ تن مرغ با قیمت تنظیم بازار در قم

در ادامه جلسه سیجانی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت قم با اشاره به وضعیت تامین مرغ در قم گفت: روزانه ۳۰ تن مرغ با قیمت تنظیم بازار و مابقی با ۵ درصد تفاوت در سطح شهر توزیع شود، عدم همکاری مرغداران سبب شده تا سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نتواند جوابگوی مطالبات مردم باشد، کمبودی از نظر مرغ در استان وجود ندارد اما عدم همکاری مرغداران و عدم کشتار سبب ایجاد دو نرخی مرغ شده است.

سیجانی بیان کرد: خویشتن داری سازمان‌های نظارتی استان در رابطه با مشکلات ایجاد شده توسط مرغداران و کشتارگاه ممکن است به زودی به پایان می‌رسد، علی رغم اینکه قطعه بندی مرغ در قم ممنوع است اما کشتارگاه همچنان حجم بسیار بزرگی از مرغ را قطعه بندی کرده‌اند.

وی بیان کرد: حجم شکایات و مطالبات مردمی در رابطه با عرضه خارج از شبکه مرغ در روزهای اخیر بسیار زیاد شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به وضعیت تامین کاغذ گفت: کاغذ از جمله کالاهایی بوده در زمینه ثبت سفارش، تخصیص ارز نیمایی و توزیع در بازار مورد حمایت صورت می‌گیرد.

احمدرضا سمیعی نسب معاون نظارت سازمان صنعت و معدن تجارت قم نیز در این جلسه گفت: طبق مصوبات دولت قیمت گوشت مرغ نباید از ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تجاوز کند اما در بازار مرغ با قیمتی نزدیک به ۱۴ هزار تومان در حال عرضه است.

وی اظهار کرد: برخی از مرغ‌های عرضه شده در قالب تنظیم بازار با وزن‌های پایین به بازار عرضه شده که باعث عدم اقبال شهروندان شده است، مرغ با وزن کمتر از یک کیلوگرم در حکم جوجه بوده و نمی‌توان آنها را به عنوان مرغ تنظیم بازاری در سطح بازار عرضه کرد.

قیمت مرغ همچنان بالاتر از نرخ مصوب

در ادامه مرتضی حیدری فرماندار قم گفت: در رابطه با مساله مرغ و مشکلات موجود در این زمینه احساس می‌شود اطلاعات مسئولان و متولیان امر به شدت سطحی بوده و بازدارنده نیست.

وی ادامه داد: جهاد کشاورزی برای کنترل قیمت مرغ چهار راهبرد مهم اندیشیده اما در صحنه بیرونی همچنان قیمت مرغ بالاتر از نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود.

حیدری تصریح کرد: در حال حاضر نگرانی از بابت کمیابی مرغ در بازار استان وجو دارد، که با توافق با تولیدکنندگان می‌توان مانع از خروج بی رویه این محصول از استان شد.

وی خاطرنشان کرد: دولت و مسئولان استانی در تامین نهاده‌های مرغی همت ویژه‌ای به خرج می‌دهد و در این شرایط از مرغداران نیز انتظار می‌رود تا برای جلوگیری از احساس کمبود مرغ در جامعه تعاملات لازم را به خرج دهند.

فرماندار قم اظهار کرد: مسئولان استانی در رابطه با تنظیم قیمت مرغ مجری قانون بوده و اختیار بیشتری از این حد ندارند، باید تعدادی از فروشگاه‌های فعال در مناطق محروم استان، مرغ را صرفا با قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان به شهروندان عرضه کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: کاغذ با ارز ۴۲۰۰ تومانی به استان وارد می‌شود و باید برای حمایت از ناشر و تولیدکننده کتاب، کاغذ کتاب به صورت عادلانه در بین ناشران توزیع شود.

حیدری عنوان کرد: در رابطه با مساله کاغذ و مبحث نشر کتاب، دولت رویکرد مثبتی در ارتباط با قم داشته و سهمیه کاغذ ویژه‌تری را برای استان قم با توجه به اینکه قطب اصلی صنعت چاپ است، اختصاص داده است.

وی عنوان کرد: توزیع کاغذ در بین ناشران استان باید به صورت شفاف بیان شود و قیمت گذاری آن نیز به صورت شفاف مشخص شود، اطلاعات توزیع و قیمت گذاری کاغذ در قم وضعیت شفافی ندارد، ۲ هزار و ۸۰۰ تن کاغذ در یک سال گذشته وارد استان شده است.

حضور دلالان در نمایشگاه‌ عرضه مستقیم کالا

محمد جلال گلدوست نماینده سازمان حمایت از مصرف کننده گفت: قیمت مرغ در قم مشکل ساختاری دارد که همین ساختار اشتباه سبب بروز معضلات فراوانی برای تولیدکنندگان و مردم شده است، در دوره‌های گذشته جوجه ریزی توسط مرغداری‌ها سود و منفعت بیشتری نسبت به وضعیت فعلی داشت و همین مساله سبب نارضایتی تولیدکنندگان شده است.

وی عنوان کرد: تا زمانی که تمام ستادهای تنظیم بازار کشور با قیمت تنظیم بازار کشور در رابطه با قیمت مرغ به یک نرخ واحد و مشترک نرسند امکان اجرایی شدن و توزیع مرغ با قیمت ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان در قم ممکن نیست.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه تابستانه‌ای در استان در حال برپایی بوده که هیچ گونه مجوزی از کارگروه تنظیم بازار نگرفته است، ۵ عضو کارگروه برگزاری نمایشگاه با برگزاری چنین نمایشگاهی مخالف بوده و کالاهایی که در این نمایشگاه عرضه می‌شود کیفیت پایینی دارند، در تقویم نمایشگاهی استان نیز برپایی چنین نمایشگاهی پیش بینی نشده بود و مشخص نیست این نمایشگاه با مجوز کدام نهادی اقدام به چنین عمل غیرقانونی کرده است.

گلدوست تصریح کرد: برخی از اجناس و کالاهایی این نمایشگاه تا ۴۰۰ درصد محصولات را بالاتر از قیمت مصوب عرضه می‌کنند، در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم باید تولیدکنندگان به صورت مستقیم در آن حضور پیدا کنند در حالی که شاهد حضور دلالان در این نمایشگاه‌ها هستیم، در برپایی این نمایشگاه به هیچ عنوان متولی مشخصی وجود ندارد.

نرخ گذاری کتاب در استان به هیچ عنوان کارشناسی شده نیست

سید موسی حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان قم گفت: عدم وجود مالکیت ادبی و هنری چالش و معضل اصلی بخش فرهنگی کشور است، عدم وجود و اجرای مالکیت ادبی و قانون کپی رایت مساله‌ای بوده که سبب شده که تولید علم فقط در چاپ کتاب محدود شود.

حسینی کاشانی تاکید کرد: نرخ گذاری قیمت کتاب در استان به هیچ عنوان کارشناسی شده نیست، قمیت کتاب را نباید بر مبنای قیمت تمام شده کاغذ انجام داد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۰ هزار مجوز کتاب در قم صادر شده که از این بین ۷ هزار کتاب محتوای جدید داشته است، ۵۰ نفر با عنوان کارشناسان بررسی محتوا به صورت مستمر بر محتوای این کتاب‌ها نظارت دارند، در بین کتاب‌های موجود صرفا کتاب‌های درسی و کتاب دانشگاهی و روزنامه‌ها را می‌توان به صورت ثابت قیمت گذاری کرد اما انواع کتاب‌های دیگر را نمی‌توان طبق روال گذشته قیمت گذاری کرد.

حسینی کاشانی خاطرنشان کرد: سازوکار قیمت و نرخ گذاری کتاب به زودی توسط وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی به استان ابلاغ می‌شود، طبق مصوبات اخیر کمیته کاغذ وزارت ارشاد صرفا موظف به تامین کاغذ نشر و رسانه است.

وی افزود: تامین کاغذ چاپخانه‌ها و سایر نهادهای مشابه طبق قانون بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های متولی است، فقط ۱۰ درصد از کاغذهای تامین شده در سطح استان در رابطه با مساله نشر مصرف می‌شود و بقیه آن در سایر موارد مصرف می‌شود.

وی با اشاره به مساله تامین کاغذ برای بخش نشر و روزنامه‌ها گفت: درصد تخصیص کاغذ به قم نسبت به استان‌های دیگر وضعیت مطلوب‌تری دارد، در حوزه رسانه بیش از ۵۰ درصد از سهمیه ابلاغی در بخش رسانه‌های مکتوب استان مصرف شده است.

حسینی کاشانی اظهار کرد: در بخش نشر افرادی که درخواست کاغذ دارند باید در سامانه تعیین شده درخواست خود را ثبت کرده و از این طریق مطالبات خود را دنبال کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۱۶ مرداد‌ماه + جدول

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۱۶ مرداد‌ماه + جدول
خبرگزاری تسنیم به صورت هفتگی قیمت میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در بازار و میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران را منتشر می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرد.

براساس گزارش میدانی از بازار و میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در بازار تهران به شرح زیر است:

ردیفنام کالاقیمت(تومان)توضیحات
1زردآلو13000یک کیلوگرم
2شلیل10500یک کیلوگرم
3سیب گلاب13500یک کیلوگرم
4هلو12500یک کیلوگرم
5انگور یاقوتی11000یک کیلوگرم
6انبه19000یک کیلوگرم
7آلبالو12000یک کیلوگرم
8موز11500یک کیلوگرم
9گیلاس14500یک کیلوگرم
10توت فرنگی9000یک کیلوگرم
11سیب زمینی4500یک کیلوگرم
12پیاز زرد2900یک کیلوگرم
13پیاز سفید3500یک کیلوگرم
14گوجه5500یک کیلوگرم
15هویج6000یک کیلوگرم
16خیار6000یک کیلوگرم
17بادمجان4700یک کیلوگرم
18شابلون14000یک کیلوگرم
19مرغ15000یک کیلوگرم
20قارچ ملارد14500یک کیلوگرم
21سردست گوسفندی107000یک کیلوگرم
22راسته گوساله111000یک کیلوگرم
23ران گوساله103000یک کیلوگرم
24ماهیچه گوسفندی125000یک کیلوگرم
25ماهی کپور32000یک کیلوگرم
26ماهی قزل‌آلا41000یک کیلوگرم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع ماوس مایکروسافت در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع ماوس مایکروسافت در بازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین – سمانه باقری : آنچه در زیر می آید قیمت روز انواع ماوس (مایکروسافت) موجود در سطح بازار تهران است؛

نظرها

در ادامه بخوانید

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل

لزوم راه اندازی مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
آقای رضا اردکانیان افزود: امروز با همکاری دانشگاه تربیت مدرس دو تفاهم نامه رسما امضا شد و قرارداد‌های اجرایی آن نیز برای شروع کار تدوین خواهد شد. اردکانیان منابع آب مشترک در حوضه‌های آبریز مشترک را از اولویت‌های وزارت نیرو دانست و افزود: با توجه به نیاز‌ها باید بتوانیم از ظرفیت‌های تخصصی که در دانشگاه وجود دارد بهره‌مند شویم و مقدمات تاسیس مرکز ملی مطالعات آب‌های مشترک مرزی را فراهم کنیم. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر نیرو با اشاره به اینکه تفاهم نامه دوم درخصوص بخش اجتماعی دو موضوع آب و انرژی است گفت: تاکید در این تفاهم نامه بر موضوع مدیریت مصرف و شیوه‌های بررسی طرح‌ها و پررنگ‌تر دیدن وجه اجتماعی موضوع آب و انرژی است. راه‌اندازی هسته متناسب با موضوع تفاهم نامه در دانشگاه، ظرفیت سازی انسانی برای تربیت نیرو‌های تخصصی در کشور با استفاده از ظرفیت‌های طرفین، ارزیابی و پایش فعالیت‌های موسسات ملی، منطقه‌ای و بین المللی پیرامون موضوع تفاهم نامه، تسهیل تبادل داده، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز موضوع تفاهم نامه با لحاظ حقوق معنوی و طبقه بندی آن‌ها. بخشی از زمینه‌های همکاری مشترک وزارت نیرو و دانشگاه تربیت مدرس است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت هرگرم طلا‌ی ۱۸ عیار نسبت به روز پنجشنبه ۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۵۰۱ هزار تومان رسید. قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم با افزایش ۱۰ هزار تومانی در بازار با قیمت ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان معامله شد. هر قطعه سکه امامی امروز با افزایش ۴۰ هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به ۴ میلیون و ۹۱۷ هزار تومان رسید و هر قطعه نیم سکه با افزایش ۷ هزار تومانی، ۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان به فروش رسید. ربع سکه امروز با افزایش ۳۵ هزار تومانی، یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان در بازار عرضه شد همچنین سکه گرمی با کاهش ۸ هزار تومانی به قیمت ۹۲۲ هزار تومان رسید. بیشتر بخوانید: قیمت جهانی فلز زرد امروز (۹۸٫۱۱٫۵) انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
مردان گرد آمده دور استاندار آذربایجان غربی با لهجه و گویش خودشان همه با هم سخن می‌گفتند. پاسخ خانم مروستی این بود: اینجا محلی است که بیشتر آنان را رانندگان خودروهای مسافرکش از شهرستان‌های آذربایجان غربی تشکیل می‌دهند. یکی از این ماشین خواب‌ها به خبرنگار ایرنا می‌گوید: هشت سال است که اینجا هستم. یکی دیگر از همین ماشین خواب‌ها که لیسانس حسابداری دارد و ۲۴ ساله است، می‌گوید: اگر هر کدام از ما روزی در حد ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان درآمد در شهر خودمان داشته باشیم، قول می‌دهم ۸۰ درصد این ماشین خواب‌ها به خانه خودشان بر می‌گردند. مروستی: بر اساس بررسی‌ها، تعداد ماشین خواب‌ها ۵۰۰ نفرند که به طور میانگین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند و همه متاهل و صاحب یک تا چهار فرزند هستند.
صدا و سیماصدا و سیما41 دقیقه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مهدی میراشرفی در نشست خبری این سازمان به مناسبت روز جهانی گمرک افزود: طی ۱۰ ماه گذشته کشور بیش از ۷۲ میلیارد دلار تجارت خارجی داشته که از این عدد ۳۵ و نیم میلیارد دلار آن به وزن ۱۱۵ میلیون تن صادرات و ۳۶ ممیز ۸۱ میلیارد دلار به وزن ۲۸ میلیون تن واردات است.
الفالف22 ساعت قبل
شیوع ویروس کرونا قبل از آغاز سال نوی چینی، اقتصاد این کشور را عمیقا تحت تاثیر قرار داده است. ضمنا، شهرهایی که تحت تاثیر ویروس کرونا قرار دارند، اقدامات خود جهت ممانعت از برگزاری گردهمایی‌های گسترده، با هدف کاهش دادن خطر اپیدمی ویروس کرونا، آغاز کرده‌اند. صنعت ترویسم محلی در چین نیز تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. *تاثیر مخرب ویروس کرونا بر بازار سهام و کالاشیوع ویروس کرونا در شرایطی اتفاق افتاده که سرمایه گذاران هنوز تحت تاثیر تنش‌های تجاری میان چین و آمریکا هستند. برخی بر این باورند که هنوز خیلی زود است در مورد اثرات کلان شیوع ویروس کرونا صحبت کنیم.

اخبار بیشتر