اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 16 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 16 مردادماه

قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۶ مرداد ۹۸

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۶ مرداد ۹۸
طبق آخرین بروزرسانی قیمت خودرو‌ها در 16 مرداد 98، پژو پارس بدون تغییر در نرخ نسبت به روز گذشته، در بازار آزاد خودرو به قیمت 97 میلیون تومان معامله شد.

اعتمادآنلاین| جدیدترین قیمت خودرو‌های پرفروش امروز، چهارشنبه (۱۶ مرداد۹۸) در بازار به شرح زیر است:

قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌ها در ۱۶ مرداد ۹۸ - 2

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

طرح فروش عید تا عید مدیران خودرو با شرایط اقساطی و تحویل فوری

فراروخبرگزاری فرارو
طرح فروش عید تا عید مدیران خودرو با شرایط اقساطی و تحویل فوری
در طرح فروش عید تا عید مدیران خودرو محصولات برند چری با شرایط بدون بهره، اقساط بلند مدت و متنوع، بدون ضامن و تحویل فوری به مشتریان عرضه خواهد شد.

شرکت مدیران خودرو طرح فروش ویژه‌ای را برای محصولات این شرکت از عید سعید قربان تا عید غدیر خم آغاز می‌کند.

طرح فروش مدیران خودرو با نام طرح عید تا عید از روز سه شنبه ۱۵ مرداد ماه آغاز می‌شود.

در این طرح محصولات برند چری با شرایط بدون بهره، اقساط بلند مدت و متنوع، بدون ضامن و تحویل فوری به مشتریان عرضه خواهد شد.همچنین محصولات برند ام وی ام نیز با حد اقل پیش پرداخت، اقساط بلند مدت کم بهره، بدون ضامن و تحویل فوری قابل عرضه به مشتریان است.

طرح فروش عید تا عید مدیران خودرو با شرایط اقساطی و تحویل فوری - 4

طرح فروش عید تا عید مدیران خودرو با شرایط اقساطی و تحویل فوری - 7

خواندن خبر در سایت منبع

فلزی که توسعه خودروهای برقی را تهدید می‌کند!

ایسناخبرگزاری ایسنا
فلزی که توسعه خودروهای برقی را تهدید می‌کند!
بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده خودروهای الکتریکی در خصوص احتمال کمبود فلز نیکل برای تامین باتری‌های موردنیاز این وسائل نقلیه، به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، با توجه به آنکه در سال‌های اخیر خودروهای برقی و الکتریکی تحت‌تأثیر نگرانی‌های زیست محیطی درخصوص افزایش گرمایش زمین، گازهای گلخانه‌ای و سمی و همچنین آلودگی هوا در کلانشهرها و مشکلات متعددی که برای محیط زیست، اکوسیستم زمین و سلامتی انسان و حیوان ایجاد می‌کند، از توجه خاصی برخوردار شده‌اند و دولت‌های متعددی در جهان نیز تصمیم گرفته‌اند که با ارائه طرح‌های تشویقی به شرکت‌های تولیدکننده این محصولات و همچنین شهروندان خود، تولید و خرید و فروش وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

در گزارشی که بلومبرگ به آن پرداخته است، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده خودروهای برقی از جمله تسلاموتورز آمریکا که بدون شک یکی از بزرگترین و پیشگامان سازندگان خودروهای برقی و پاک در جهان به شمار می‌رود، از احتمال کبود و اتمام زودهنگام منابع و ذخایر نیکل که در تامین باتری‌های موردنیاز خودروهای برقی نقش اساسی و مهمی دارد، به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.

پیتر برادفورد، مدیر ارشد اجرایی گروه مستقل استخراج و تولید نیکل، که یکی از اعضای ارشد هیات زنجیره تامین باتری‌های مخصوص خودروهای برقی نیز به شمار می‌رود، خاطرنشان کرده است که منابع نشان می‌دهد ذخایر نیکل در صورت افزایش استقبال از خودروهای برقی و همچنین رشد روند استخراج این فلز تا پنج سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین افزود: ذخایر نیکل با تمام ظرفیت خود در آمریکای شمالی درحال استخراج و بهره‌برداری هستند و از طرفی انتظار می‌رود که کارخانه جدید دیگری در چین نیز بهره‌برداری شود تا بتواند پاسخگوی نیاز بازارهای جهانی به تامین این فلز ارزشمند و مهم در تامین باتری‌های بزرگ و مخصوص خودروهای اکتریکی باشد.

بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو بر این باورند که کمبود منابع و ذخایر نیکل بزرگترین ریسک در توسعه خودروهای برقی به شمار می‌رود و آینده درخشانی که پیش‌تر برای خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست پیش‌بینی شده بود، را تهدید می‌کند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

دولت‌های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکل صنعت خودرو درصد مالکیت دولت در سهام خودروسازان نیست

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
مشکل صنعت خودرو درصد مالکیت دولت در سهام خودروسازان نیست
اینکه خود قطعه‌سازان به‌رغم طلبکار بودنشان از خودروسازان و مشکل نقدینگی‌شان قادر خواهند بود سهام دولت را بخرند، مساله‌ای است که باید از آن‌ها سوال شود.

بر اساس نظرات مطرح‌شده در رسانه‌ها این‌گونه تصور می‌شود اگر ۱۴درصد سهام ایران‌خودرو و ۱۷درصد سهام سایپا متعلق به دولت واگذار شود، تمام مشکلات صنعت خودرو حل خواهد شد که البته این تصور درست نیست. مشکل اصلی صنعت خودرو کشور میزان مالکیت دولت در سهام خودروسازان بزرگ نیست بلکه مشکل دخالت‌های مستمر دولت و سایر نهادها در این صنعت است.

در این رابطه علی‌رضا قربانی‌نژاد، کارشناس صنعت خودرو در گفت‌وگو با «دنیای‌خودرو» معتقد است: «واگذاری سهام دولت به آن آسانی که برخی منتقدان سهام‌داری دولت مطرح می‌کنند، نیست، شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور در ‌حال‌حاضر توان اداره تمام امور خود بدون اتکا به دولت را ندارند و مقصر این موضوع دخالت‌های گاه و بی‌گاه دولت در روند تجاری و اقتصادی خودروسازی کشور است. واگذاری این شرکت‌ها به کسی که اهلیت حفظ این صنعت را داشته باشد، بسیار دشوار است.»

مشکل اصلی واگذاری مالکیت سهام دولتی خودروسازان چیست؟

مشکل اصلی صنعت خودرو کشور، میزان مالکیت دولت در سهام خودروسازان بزرگ نیست، بلکه دخالت‌های دولت در این صنعت است. این دو، موضوعات جداگانه‌ای هستند و براساس آنچه برخی کارشناسان در رسانه‌ها مطرح می‌کنند، تصور اشتباهی به‌وجود آمده که اگر ۱۴درصد ایران‌خودرو و ۱۷درصد سایپا واگذار شود، مشکلات این صنعت به خودی‌خود حل می‌شود.

مشکلات امروز مدیران شرکت‌های خودروسازی ریشه در دخالت دولت‌ها در صدور دستورات برای نحوه فروش، قیمت‌گذاری و بیشتر تصمیماتی که مدیران خودروساز قصد اتخاذ آن‌ها را داشته‌اند، دارد که امروز این دخالت‌های ریشه‌ای برای خودروسازان مشکلات مختلفی را ایجاد کرده است.

دخالت‌های برخی نمایندگان ادوار مختلف مجلس و دولت‌ها مشکل تمام صنایع بزرگ در کشور است. البته تا این مشکل حل نشود، خصوصی‌سازی نیز کمکی به ارتقای کیفیت و کمیت صنعت خودرو کشور نخواهد کرد.

چرا گفته می‌شود پس از خصوصی‌سازی شرکت‌های خودرویی بازهم مشکلات مدیران آن‌ها همچنان پا برجا خواهد بود؟

به این دلیل که اگر قرار باشد پس از واگذاری سهام شرکت‌های خودروساز به بخش خصوصی، دولت همچنان در میزان تولید، نحوه تولید، قیمت‌گذاری، فروش و تصمیمات ریز و درشت مدیران شرکت‌ها دخالت داشته باشد، تغییری در سیستم به صورت محسوس ایجاد نمی‌شود. به همین دلیل بخش خصوصی هم به مشکل بر خواهد خورد و نمی‌تواند کاری بیش‌از پیش جلو ببرد.

بر اساس قانون دولت می‌تواند کنترل ۲۰درصد تولید و بازار خودرو را در اختیار داشته باشد. درحال‌حاضر سهام دولت در این حوزه زیر ۲۰درصد است. بنابراین اصلا مطرح شدن خصوصی‌سازی خودروسازها موضوعیت ندارد، اینکه نمایندگان مجلس در اتاق کنفرانسی بنشینند و تصمیم بگیرند بانک‌مرکزی، وزارت صمت و خودروساز باید چه کارهایی انجام بدهند، همان‌طور که در گذشته کارساز نبوده، بازهم این نوع نگرش‌ها نمی‌تواند مشکل این صنعت را از میان بردارد. باید در ابتدا بررسی شود اجرای این بایدها شدنی هستند یا خیر؟ بعد در ارتباط با آن تصمیم گرفت.

آیا قوانین حمایتی برای حفظ و ارتقای صنعت خودرو در کشور در این سال‌ها مورد توجه مجلس نشینان قرار نگرفته است؟

موارد بسیاری در مواد قانونی و تبصره‌ها برای حمایت از تولید تصویب شده است اما بسیاری از آن‌ها هیچوقت به مرحله اجرا نرسیده‌اند. این در حالی است که بر اساس اعلام فولادگر، رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی، کمبود قانون‌های حمایتی نداریم، بلکه مشکل این است این قوانین اجرا نمی‌شوند.

آیا شرکت‌های قطعه‌ساز بزرگ می‌توانند به‌عنوان خریدار دارای اهلیت، پیشنهاد خرید سهام دولت در خودروسازی‌ها را داشته باشند؟

اینکه خود قطعه‌سازان به‌رغم طلبکار بودنشان از خودروسازان و مشکل نقدینگی‌شان قادر خواهند بود سهام دولت را بخرند، مساله‌ای است که باید از آن‌ها سوال شود. البته عمدتا قطعه‌سازان کوچک یا متوسط مشکل نقدینگی دارند. معمولا قطعه‌سازان بزرگ با مشکلات نقدینگی به‌نسبت کمتری مواجه هستند.

نزدیک به ۱۲۰۰ قطعه‌ساز در کشور داریم که تعدادی از این قطعه‌سازان مشکلات فراوانی دارند. بعضی تعطیل شده‌اند یا تعدیل نیرو داشته‌اند و عده‌ای هم با وجود مشکلات مالی سعی بر تولید دارند اما این به این معنی نیست که همگی آن‌ها مشکل مالی دارند. بنابراین باید دید کسی که قصد خرید این سهام را دارد، از پشتوانه مالی خوبی بهره‌مند است یا خیر؟ مطمئنا این افراد نمی‌توانند جزو دسته اول و دوم از قطعه سازان باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟
مدتی قبل بود که گروه خودروسازی سایپا با آب و تاب فراوان خبر از مونتاژ یک محصول کره‌ای در ایران داد و انگار برجام دوباره فرصتی برای همکاری میان ...
به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟ - 0

برترین‌ها: مدتی قبل بود که گروه خودروسازی سایپا با آب و تاب فراوان خبر از مونتاژ یک محصول کره‌ای در ایران داد و انگار برجام دوباره فرصتی برای همکاری میان خودروسازان ایرانی و کره‌جنوبی فراهم کرده بود. اما اندکی بعد مشخص شد که سایپا مثل همیشه به سراغ نسل‌های گذشته محصولات خارجی رفته و ترجیح داده است که به جای مونتاژ خودرو‌های بروز، خودرو‌هایی تقریبا قدیمی را به تولید برساند.

این بار سایپا کیا سراتو را انتخاب کرده بود و دست خود را بروی نسل پیشین سدان با کیفیت کره‌ای‌ها گذاشت. البته کیفیت محصول نهایی سایپا، هیچگاه به استاندارد‌های نسخه وارداتی کیا سراتو هم نزدیک نشد و برخی از آپشن‌های آن هم حذف شده بودند.

اما مشتریان ایرانی ظاهرا چاره‌ای جز خرید خودرو‌های بی‌کیفیت، فیک و گران قیمت نداشتند؛ بنابراین از سراتوی سایپا استقبال فراوانی شد و طرف ایرانی به خوبی از نام و آوازه کمپانی کیا استفاده کرد. اما نکته مرموز ماجرا این بود که تولید سراتوی سایپا در خطوط تولید کمپانی کیا متوقف شده و همزمان یک کمپانی مشترک به نام Dongfeng Yueda Kia با همکاری کمپانی‌های دانگ‌فنگ چین و کیاموتورز کره‌جنوبی، تولید قطعات آن را در خاک کشور چین ادامه می‌داد؛ بنابراین روابط خوب خودروسازان ایرانی با کمپانی دانگ‌فنگ و تولید قطعات کیا سراتو در چین، همواره سوالاتی شک برانگیز درباره اصالت محصول شرکت سایپا به وجود می‌آورد و در حال حاضر هم برخی از کارشناسان خودرو، اصالت کیا سراتو مونتاژی را رد کرده و آن را محصولی چینی دانسته‌اند.

ولی برای سایپا، چینی و یا کره‌ای بودن محصول نهایی اهمیتی نداشت؛ زیرا فروش سراتو بسیار خوب بود و نیرو‌های انتظامی و راهنمایی و رانندگی تعداد قابل ملاحظه‌ای از انواع کیا سراتو‌های سایپا را برای استفاده در ناوگان خود سفارش داده بودند. اما به یکباره روز‌های خوش خودروسازان ایرانی و سایپا تمام شد. دولت جدید ایالات‌متحده آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شده و تحریم‌های مختلفی از جمله تحریم صنعت خودروسازی ایران را دوباره برقرار کرد. همین کافی بود که تمام خودروسازان اروپایی از بازار ایران خداحافظی کنند و خودروسازانی مانند هیوندای کره‌جنوبی که بار دیگر فعالیت‌های خود را در کرمان‌موتور آغاز کرده بود؛ تمام برنامه‌ریزی‌های خود را فراموش کرده و قید فروش و تولید خودرو در ایران را بزند. اما برای کیا سراتوی سایپا اتفاق عجیبی رخداد و این خودرو همچنان تولید می‌شد.

همین موضوع شبهات مرتبط با چینی بودن سراتو سایپا را تقویت کرد و با افزایش ناگهانی قیمت خودرو در ایران؛ فروش محصولاتی مانند کیا سراتو سایپا کاهش یافت. اما به تازگی سایپا هم اعلام کرد که کیاموتورز از ادامه همکاری با سایپا خود داری کرده و تولید سراتو متوقف خواهد شد. این در حالی بود که قیمت سراتو به ۲۹۵ میلیون تومان (قیمت کارخانه) رسیده و انتخاب در بین خودرو‌های موجود در این بازه قیمتی کمی دشوار است. اما جای نگرانی نیست و ما در برترین‌ها تصمیم داریم که شما را با چند جایگزین مناسب سراتو در بازار ایران آشنا کرده و خودرو‌هایی که در مقام رقیب در برابر کیا سراتو سایپا قرار داشته و هر از چندگاهی فروش کیا سراتو را تحت تأثیر قرار می‌دادند، به شما معرفی کنیم.

چری آریزو ۵ توربو

به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟ - 8

یکی از جایگزین‌های مناسب به جای کیا سراتو سایپا، چری آریزو ۵ توربو است. این محصول چینی توسط شرکت مدیران‌خودرو مونتاژ شده است. آریزو ۵ موتوری با حجم ۱٫۵ لیتر داشته و به توربوشارژ مجهز شده است. حداکثر توان خروجی پیشرانه نسخه توربوشارژ آریزو ۵ حدود ۱۴۷ اسب بخار بوده و گشتاور آن هم به ۲۱۰ نیوتن‌متر می‌رسد. در این خودرو از جعبه دنده هفت سرعته و اتوماتیک CVT استفاده شده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن هم حدود ۱۰ ثانیه است.

آریزو ۵ توربو به راحتی نسخه ۱٫۶ لیتری سراتو را کنار گذاشته و پیشرانه ۱۲۴ اسب‌بخاری آن را به چالش می‌کشد. اما در برابر نسخه ۲ لیتری و اتوماتیک سراتو آپشنال با قدرت ۱۵۶ اسب‌بخار شرایط سختی دارد. پیشرانه نسخه اتوماتیک سراتو آپشنال قدرتمندتر بوده و گیربکس اتوماتیک آن به خوبی از پس ماموریت خود برمی‌آید. اما در مجموع عملکرد هر دو محصول شبیه به یکدیگر بوده و از نظر کیفی هم تفاوت چشمگیر و فوق‌العاده‌ای بین آریزو ۵ توربو و سراتو آپشنال وجود ندارد.

اما از نظر تعداد آپشن و امکانات باید برگ برنده را به دست محصول کمپانی چری داد. آریزو ۵ توربو به شش کیسه هوا، سیستم EBA، HHC، ESP، TSC و … مجهز شده و از نظر امکانات در حد و اندازه سراتو آپشنال است. هم اکنون می‌توان آریزو ۵ توربو را با قیمت ۲۳۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان از بازار خریداری کرد. البته باید گفت که آریزو مدتی است که به روی خط تولید شرکت مدیران‌خودرو نرفته و تولید آن هم مانند سراتو سایپا متوقف شده است.

بسترن B۳۰

به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟ - 14

می‌دانیم که بسترن B۳۰ با توجه به پیشرانه ۱۰۷ اسب‌بخاری خود هیچ شانسی در برابر سراتو ۱٫۶ و ۲ لیتری آپشنال ندارد. اما باید توجه داشت که این محصول چینی که توسط شرکت بهمن‌موتور مونتاژ شده است؛ کیفیت بسیار قابل قبولی داشته و سواری آن اگر در حد و اندازه کیا سراتو نباشد؛ بدتر از آن هم نیست.

بسترن B۳۰ چهار ستاره کیفی داشته و به امکاناتی مانند دوربین عقب، کروز کنترل، سانروف، سیستم TCS، سیستم ترمز کمکی، سیستم HHC و … مجهز شده است. این خودرو از نظر امکانات تفاوت خاصی با کیا سراتو سایپا ندارد. قیمت کیا سراتو آپشنال در حال حاضر و در بازار آزاد، بین ۲۹۵ تا ۳۲۰ میلیون تومان بوده و شما با خرید بسترن B۳۰ با قیمتی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان؛ یعنی نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی می‌کنید؛ بنابراین انتخاب بسترن B۳۰ در شرایط موجود، کمی اقتصادی‌تر است.

البته باید این نکته را ذکر کنیم که تولید بسترن B۳۰ متوقف شده و بهمن‌موتور به دلیل تحریم صنعت خودروسازی ایران، چاره‌ای جز خداحافظی با یکی با کیفیت‌ترین خودرو‌های چینی موجود در بازار ایران نداشت.

هیوندای i۲۰ مونتاژ

به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟ - 19

هیوندای i۲۰ تنها هاچ‌بک موجود در لیست ما بوده و کیفیت و سواری بی‌نظیری دارد. اما باید توجه داشت که این محصول مونتاژی پیشرانه‌ای با حجم ۱٫۴ لیتر داشته و حداکثر توان آن تنها ۹۸٫۶ اسب‌بخار است؛ بنابراین قلب تپنده هیوندای i۲۰ به هیچ عنوان قابل مقایسه با خودرویی مانند کیا سراتو نیست. اما هیوندای i۲۰ کرمان‌موتور نکات مثبتی داشته و به همین خاطر می‌تواند جایگزینی مناسب برای کیا سراتو باشد. این محصول کره‌ای در نگاه نخست بسیار کوچک به نظر می‌رسد؛ اما محیط داخلی آن جادار و راحت بوده و سرنشینان آن در آسایش کامل هستند. علاوه‌براین باید به عملکرد بی‌نقص گیربکس ۴ سرعته و اتوماتیک هیوندای i۲۰ هم اشاره کرد.

گیربکس مذکور بدون تاخیر دنده‌ها را تعویض کرده و حس و حال سواری با یک هاچ‌بک کوچک کره‌ای را به شما نشان می‌دهد. هاچ‌بک با کیفیت، بروز، کره‌ای و کم مصرف هیوندای با وجود پیشرانه ضعیف‌تر نسبت به سراتو سایپا، آن را به چالش کشیده و از نظر امکانات در حد و اندازه سراتو است. برای خرید هیوندای i۲۰ باید تقریبا بین ۲۹۰ تا ۳۱۰ میلیون تومان در بازار آزاد پرداخت کنید. البته باید توجه داشت که هیوندای i۲۰ هم با تحریم صنعت خودروسازی ایران از خطوط مونتاژ کرمان‌موتور رفته و اکنون شرایط یکسانی با کیا سراتو دارد!

هیوندای اکسنت مونتاژ

به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟ - 23

در کشور‌های غربی و شرقی از هیوندای اکسنت به عنوان رقیبی کوچک برای کیا سراتو نام می‌برند. اکسنت کرمان‌موتور، پیشرانه‌ای با حجم ۱٫۶ لیتر داشته و توان آن هم تنها ۱۲۲ اسب‌بخار است؛ بنابراین اکسنت در برابر سراتو ۱٫۶ لیتری قرار گرفته و در برابر سراتو ۲ لیتری هیچ شانسی از نظر پیشرانه و توان فنی ندارد. اما باید توجه کرد که کیفیت هیوندای اکسنت بسیار مطلوب بوده و از نظر تعداد آپشن و … تفاوت چشم‌گیری با کیا سراتو آپشنال ندارد.

اکسنت به ترمز‌های چهار چرخ دیسکی ABS و چهار کاناله (ترمز‌های عقب کیا سراتو کاسه‌ای است)، شش کیسه هوا، سیستم کلید هوشمند، استارت دکمه‌ای، سیستم کنترل کیفیت هوا، OCS، TCS، VSM و … مجهز شده و در مجموع حتی از کیا سراتو آپشنال هم جلوتر است! این خودرو هم مانند اکثر محصولات موجود در بازار ایران، دیگر توسط کرمان‌موتور تولید نمی‌شود؛ اما هنوز هم می‌توان مدل‌های صفر کیلومتر آن را از بازار آزاد و با قیمت ۲۶۰ تا ۲۹۰ میلیون تومان خریداری کرد. علاوه‌براین باید گفت که هیوندای اکسنت دارای استاندارد سوخت یورو ۶ بوده و با توجه به وزن ۱۰۷۰ کیلوگرمی آن مصرف سوخت بسیار کمی داشته و کاملا اقتصادی است.

جک S۵ اتوماتیک

به جای کیا سراتو سایپا، چه خودروهایی میتوانیم بخریم؟ - 27

میل مردم ایران به خرید خودرو‌های شاسی‌بلند افزایش یافته و قطعا کسانی هستند که خرید خودرو‌های شاسی‌بلند را نسبت به سدان‌هایی مانند کیا سراتو ترجیح می‌دهند. از جمله گزینه‌هایی که در بازه قیمتی ۲۸۰ تا ۳۳۰ میلیون تومان در بین خودرو‌های شاسی‌بلند وجود داشته و نظر مشتریان ایرانی را جلب کرده است؛ جک S۵ اتوماتیک بوده و شاید اقبال و استقبال مشتریان از این شاسی‌بلند چینی را بتوان به عنوان یکی از دلایل کاهش فروش سدان‌هایی مانند کیا سراتو عنوان کرد.

S۵ اتوماتیک پیشرانه‌ای ۲ لیتری با توان ۱۷۴ اسب‌بخار داشته و مجهز به توربوشارژ است. گیربکس آن از نوع اتوماتیک دو کلاچه و شش سرعته است؛ بنابراین از نظر فنی S۵ اتوماتیک، سراتو سایپا را با چالشی جدی مواجه کرده و عملا مشتریان بازار خودرو را وسوسه می‌کند. S۵ اتوماتیک به چهار کیسه هوا، شش بلندگو، سنسور باران، استارت دکمه‌ای، سیستم ورود بدون کلید، خروجی برق ۱۲ ولت، سیستم HAC، HDC و … مجهز شده و هیچ کمبودی در مقایسه با کیا سراتو ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی از نخستین خودروی خورشیدی+عکس

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
رونمایی از نخستین خودروی خورشیدی+عکس
​اقتصاد نیوز:هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را عرضه کرد. درهمین راستا پنل های خورشیدی روی سقف سوناتا هیبرید جدید نصب شده اند که قادر به تامین ۶۰ درصد شارژ روزانه باتری خودرو هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، هیوندای نخستین خودروی خود با سقف خورشیدی را معرفی کرد. این پنل‌های خورشیدی بخشی از سیستم شارژ خودرو به حساب می‌آیند. انتظار می‌رود که پنل‌های خورشیدی که در سقف جدید سوناتا هیبرید نصب می‌شوند حداکثر ۶۰ درصد از شارژ باتری خودرو را در روز تامین کنند. با انرژی تامین شده از پنل‌های خورشیدی همچنین کارشناسان تخمین می‌زنند خودرو با کمک انرژی تولید شده می‌تواند سالانه هزار کیلومتر طی کند.

رونمایی از نخستین خودروی خورشیدی+عکس - 2

این پنل‌های خورشیدی نیمه شفاف هستند و در نمایشگاه SEMA ۲۰۱۸ به عنوان یک طرح اولیه جدید معرفی شدند. این شرکت خودروسازی تصمیم دارد طی چند سال آینده پنل‌های خورشیدی را به چند مدل فعلی اضافه کند و Sonata Hybrid نخستین خودروی هیوندای است که به آنها مجهز می‌شود.

به گفته شرکت این فناوری باید تکامل یابد تا روی سطوح دیگر خودرو نیز نصب شود.

این سیستم شامل نصب پنل‌های خورشیدی سیلیکونی روی سقف خودرو است که قابلیت جمع آوری انرژی خورشید را هنگام رانندگی وسیله نقلیه یا پارک آن دارند.

به گفته این خودروساز، اگر خودروی مجهز به پنل‌های خورشیدی به مدت ۶ ساعت در خارج از خانه بماند، پنل‌های خورشیدی می‌توانند انرژی کافی برای پر کردن ۳۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت شارژ باتری سوناتا هیبرید را تامین کنند. به معنای پنل‌های خورشیدی به تامین انرژی حرکتی سوناتا هیبرید کمک می‌کند اما تنها منبع قدرت آن نیست.

سوناتا هیبرید جدید با سقف خورشیدی در کره عرضه شده و به زودی در آمریکای شمالی نیز عرضه می‌شود. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم کشتن سگ‌ها مربوط به سال ۹۶ است + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سازمان محیط زیست در واکنش به فیلم کشتن سگ‌ها اعلام کرد که این فیلم مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار نیز در همان زمان لغو شده است. سازمان محیط زیست در کانال تلگرامی خود در این باره نوشت: «متاسفانه، اتاق فکری که ماهیت و اهدافش کاملا مشخص است هر چند هفته یکبار مبادرت به انتشار شایعات، اخبار کذب یا فیلم‌هایی مربوط به سال‌های قبل در شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های تلفن همراه می‌کند تا فعالیت‌ها و عملکرد کارکنان سازمان محیط زیست را زیر سوال ببرد. بر این مبنا و با تقدیر از هوشیاری مخاطبان ارجمند، به اطلاع می‌رساند که فیلم کشتن سگ‌ها در کهریزک که مجددا منتشر شده است مربوط به سال ۱۳۹۶ است و مجوز فعالیت پیمانکار در همان زمان لغو شد». برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو4 ساعت قبل
به گزارش ایرنا، «مهشید رابطیان» افزود: اوج نیاز به آموزش مسایل جنسی در کودکان در سن چهار سالگی به بعد اتفاق می‌افتد. در این زمان است که کودکان اعضای تناسلی خود را کشف می‌کنند و نسبت به موارد جنسی کنجکاوتر و می‌خواهد اسم و کارکرد آنرا بپرسد و یا اینکه چرا اعضای تناسلی دختر با پسر تفاوت دارد. دوره شش تا ۱۱ سالگیرابطیان افزود: از شش سالگی تا ۱۱ سالگی که دوران نهفته جنسی است و پیش از بلوغ جنسی است. رابطیان گفت: از همه این مسایل مهمتر والدین تلاش کنند فرزند نوجوان خود را در خصوص بهداشت جنسی آگاه کنند. مراقبت هایی که دختران در دوران قاعدگی باید رعایت کنند تا به عفونت مبتلا نشود، هرچقدر فرزندان بزرگتر شدند آموزش جنسی را که یاد گرفتند باید نسبت به بیماری هایی که از طریق جنسی فرزند ابتلا پیدا می‌کند، حتما آگاه سازند و روش جلوگیری از آلودگی به این بیماری‌ها را هم بیاموزد.

نوسازی ناوگان موتوری موزعین شبکه پستی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ براساس تفاهم نامه مشترک میان شرکت پست، بانک قرض الحسنه مهر ایران و شرکت نیرو محرکه مقرر شد ۲ هزار و ۱۵۰ دستگاه موتور در اختیار نامه رسانان پست سراسر کشور قرار گیرد که ۵۰۰ دستگاه مربوط به استان تهران است.

اعطای نشان به مجاهدان جبهه مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ برای برگزاری جشن اعطای نشان به مجاهدان جبهه مقاومت، فرماندهان یکی پس از دیگری می‌آمدند؛ فرقی نمی‌کرد در کدام نیرو و لباس بودند. در این مراسم دو نشان اعطا می‌شد، نشان فتح و دیگری نشان نصر؛ این نشان‌ها به افرادی داده می‌شود که در دفاع از حریم کشور موفق بوده‌اند و کسانی که حامیان این افراد بوده‌اند.
جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه در تشریح جلسه امروز این کمیسیون اظهار کرد: درجلسه امروز کمیسیون بودجه این سوال مطرح شد که چرا دولت بدهی خود را به تامین اجتماعی نمی‌پردازد، پیش از این گفته می‌شد که دولت ۱۸۰ هزار میلیارد تومان به این نهاد بدهی دارد. او افزود: اما مسئولان تامین اجتماعی و وزارت اقتصاد عدد آن را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان تا سال ۹۶ تخمین زدند که ۴۸ هزار میلیارد آن سود است در نتیجه نرخ سود بر اساس اوراق مشارکت تعیین می‌شود. عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: در جلسه کمیسیون وزیر اقتصاد ادعا کرد که ازسال گذشته ۱۵ هزار میلیارد تومان ازبدهی دولت به تامین اجتماعی پرداخت شده، امابه اعتقاد ما این ادعاوعدد مطرح شده صحت ندارد. نماینده مردم شاهین شهر همچنین در تشریح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در جلسه امروز وزیر کار و رفاه اجتماعی و جمعی از روسای کانون بازنشستگی استان اصفهان حضور داشتند. او افزود: مبحث عمده این کمیسیون ماده ۱۲ برنامه ششم توسعه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان بود و قرار شد که کمیته‌ای برای سرعت بخشیدن به این موضوع شکل بگیرد. کارگرآنلاین۲۰۲۵

عید بزرگ غدیر؛ عید اخوت و برادری

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوستمن کنت مولاه، فهذا على مولاهبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ عید بزرگ غدیر، روزی که نبی مکرم اسلام خبر ولایت امیرالمومنین علیه السلام را اعلام می‌کند: هرکس که من مولای او هستم علی مولای اوست. از عید غدیر به عنوان روز وحدت مسلمان‌ها یاد شده و فرصت مناسبی برای صله رحم و عیدی گرفتن از سیدها است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - سه‌شنبه 29 مردادماه

خبری3 ساعت قبل

ادامه واکنش‌ها به مشاجره آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی

خبری5 ساعت قبل

افتتاح ایستگاه‌های تازه در متروی تهران

خبری1 روز قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

۳۰ میلیون نفر ایرانی درگیر دادگاه‌ها و دادسراها هستند/ هیچ‌وقت یک مرد خانواده نباید به علت مهریه و نفقه مجبور به حضور در زندان شود/ خواهش می‌کنم زوجین قبل از دادگاه، به مراکز مشاوره رجوع کنند

خبر فوری11 دقیقه قبل

مبنای ارزیابی دستگاه‌های دولتی منطبق بر دیدگاه مردم باشد

ایسنا14 دقیقه قبل

سینا مهراد به سریال جدید سازندگان «پدر» اضافه شد

زوم‌جی19 دقیقه قبل

خودروی خود را با گوشی استارت بزنید

ایسنا20 دقیقه قبل

کارت گرافیک‌های RTX به سرویس GeForce Now اضافه می‌شوند

مجله سخت‌افزار20 دقیقه قبل

فیلم | برانکو زرنگ بود که از پرسپولیس رفت؛ با کالدرون هم قهرمان می‌شویم

خبرآنلاین20 دقیقه قبل