اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 19 مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه 19 مردادماه

افزایش قیمت طلا ادامه‌دار شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
افزایش قیمت طلا ادامه‌دار شد
افزایش قیمت طلا ادامه‌دار شد - 0

نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به تداوم روند افزایشی قیمت طلا در هفته جاری کاملا خوش‌بین هستند.

به گزارش ایسنا، بازار طلا هفته گذشته که قیمت این فلز به رکورد بالای جدیدی در شش سال اخیر صعود کرد، شاهد بزرگترین رشد هفتگی در بیش از سه سال گذشته بود. اگرچه ابهامات اقتصادی و ژئوپلیتیکی همچنان بازار طلا را تحت تاثیر قرار داده است، اما با این حال برخی از تحلیلگران بر این باورند که قیمت طلا رشد بیش از حد سریعی را تجربه کرده است و احتمالا وارد یک دوره تحکیم قیمت می‌شود.

با این حال تحلیلگران عموما نسبت به روند افزایشی طلا خوش بین هستند و تمایلی ندارند به فروش توصیه کنند.

نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی، اختلافات تجاری آمریکا و چین و کاهش بازده اوراق قرضه دولتی عامل رشد قیمت طلا در چند هفته گذشته بوده‌اند. رشد قیمت طلا پس از اقدام چین در کاهش کم‌سابقه ارزش یوان سرعت گرفت. پس از این که یوان چین به پایین هفت یوان در برابر هر دلار رسید که در بیش از یک دهه گذشته بی‌سابقه بود، جنگ تجاری آمریکا و چین وارد مرحله جنگ ارزی شد. ترامپ یک هفته پیش به طور ناگهانی اعلام کرد ۱۰ درصد تعرفه روی واردات ۳۰۰ میلیارد دلار کالای چینی وضع خواهد کرد که علاوه بر تعرفه ۲۵ درصدی روی ۲۵۰ میلیارد دلار کالای چینی خواهد بود.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۲ نفر یا ۷۵ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر یا معادل ۱۳ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و به همین تعداد نظری نداشتند.

در این بین، ۹۱۰ نفر در نظرسنجی کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که از میان آنها، ۵۹۹ نفر یا ۶۵ درصد افزایش قیمت طلا، ۱۸۷ نفر یا ۲۱ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۱۲۴ نفر یا ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی هفته گذشته، هر دو گروه کارشناسان وال‌استریت و سرمایه گذاران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند. در معاملات آتی روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا یک دلار یا کمتر از ۰٫۱ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۵۰۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۳٫۵ درصد رشد داشت.

آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی به کیتکونیوز گفت: اگرچه تصحیح قیمت طلا هنوز اتفاق نیافته است، اما احساسات سرمایه گذاران در بازار مالی تغییر کرده و اگر بخواهند طلا را به عنوان یک پناهگاه مطمئن خریداری کنند، اهمیت چندانی به قیمت نمی‌دهند.

افشین نوابی، مدیر معاملات شرکت «ام کی اس» اظهار کرد: روند صعودی طلا در کوتاه مدت ادامه پیدا خواهد کرد و هر گونه کاهش قیمت این فلز به منزله فرصتی برای خرید خواهد بود.

اما کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت دارایی SIA نسبت به روند قیمت طلا نظر خنثی داشته و گفت: اگرچه طلا در کوتاه مدت فضا برای صعود به قیمت بالاتر دارد، اما شاخص‌های روند حرکت قیمت آهسته شده‌اند.

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت «والش تریدینگ» یکی از کسانی بود که نسبت به طلا در کوتاه مدت بدبین بود و به کیتکونیوز اظهار کرد: روند افزایشی طلا در حال ضعیف شدن است و باعث شده است برخی از معامله گران به سودگیری از رشد قیمت‌ها اقدام کنند. با این حال وی در فضای فعلی تمایلی به فروش نداشت.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا، سکه و انواع ارز امروز ۹۸/۰۵/۱۹/یورو و پوند ارزان شد

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت طلا، سکه و انواع ارز امروز ۹۸/۰۵/۱۹/یورو و پوند ارزان شد
هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۱۷ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۴ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان قیمت خورده است.

خبرگزاری تسنیم: قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲۷ درصد کاهش به ۱۴۹۶ دلار و ۹۵ سنت رسید.

امروز در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلا نسبت به روز کاری قبل، کاهش محسوس داشته است؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۴۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۵۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و ۸۰۹ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را ۴ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را ۴ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را ۲ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۴۴۹ هزار تومان و سکه گرمی را ۹۵۹ هزار تومان اعلام کرده‌اند.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید4 میلیون و 205 هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم4 میلیون و 114 هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی2 میلیون و 248 هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و 449 هزار تومان
قیمت سکه گرمی959 هزار تومان
قیمت هرگرم طلای 18 عیار417 هزار و 600 تومان
قیمت هر گرم طلای 24 عیار556 هزار و 800 تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و 809 هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی1496.95 دلار

قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۵/۱۹

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان، قیمت یورو ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳ هزار و ۲۵۰ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۳۶۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش تسنیم، قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز قبل، کاهش محسوس داشته است. قیمت دلار در بازار آزاد که روز کاری گذشته تا مرز ۱۲ هزار تومان کاهش یافته بود امروز وارد کانال ۱۱ هزار تومانی شد و به ۱۱ هزار و ۸۴۸ تومان رسید. هر یورو در بازار آزاد هم در برابر ۱۳ هزار و ۳۴۲ تومان معامله شد.

صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر قیمت نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳۲۵۰ تومان ارزش‌گذاری شده و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۴ هزار و ۳۶۰ تومان تعیین شده است که کاهش محسوس نسبت به روز کاری قبل دارد.

امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۵۰۸ تومان و ۴ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۸۹۴ تومان و ۸ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۳ هزار و ۸۵۸ تومان و ۹ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار نسبت به روز کاری قبل تغییری نداشته، اما یورو و پوند کاهش محسوسی داشته است.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ هزار و ۵۴۳ تومان و یک ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل با کاهش محسوس همراه شده است.

نوع ارزقیمت
قیمت دلار صرافی بانکی11  هزار  و 850 تومان
قیمت دلار در بازار آزاد11 هزار و 848 تومان
قیمت یورو13 هزار  و 342 تومان
قیمت درهم امارات3 هزار و 250 تومان
قیمت پوند14 هزار و 360 تومان
قیمت ارز مسافرتی13 هزار و 543 تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها11 هزار و 508 تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها12 هزار و 894 تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها13 هزار و 858 تومان

قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۸/۰۵/۱۹

شعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۳ هزار و ۵۴۳ تومان اعلام کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است؛ تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و این شعب روزانه می‌توانند به تعداد مشخصی از مسافران ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ هزار و ۵۴۳ تومان و یک ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل با کاهش محسوس همراه شده است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه سال ۹۷ آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به‌صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به‌نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌‌شده و با تأمین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به‌نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به‌منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.قیمت خرید دلار در بانک‌ها امروز ۹۸/۰۵/۱۹|یورو و پوند ارزان شد

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها بدون تغییر نسبت به جلسه قبل ۱۱ هزار و ۵۰۸ تومان و ۴ ریال اعلام شد.

به گزارش تسنیم، بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارز‌های خانگی، بانک مرکزی از بانک‌ها خواست نسبت به خرید ارز‌های مردمی فعال شوند.

برهمین‌اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارز‌های مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۵۰۸ تومان و ۴ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۸۹۴ تومان و ۸ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۳ هزار و ۸۵۸ تومان و ۹ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار نسبت به روز کاری قبل تغییری نداشته، اما یورو و پوند کاهش محسوسی داشته است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش!قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۵/۱۹| دلار ثابت ماند

قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت یورو ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش تسنیم، صرافی‌های بانک‌ها امروز شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر قیمت نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۳۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۲۷ درصد کاهش به ۱۴۹۶ دلار و ۹۵ سنت رسید.

امروز در بازار سبزه‌میدان، قیمت طلا نسبت به روز کاری قبل، کاهش محسوس داشته است؛ هر گرم طلای ۱۸ عیار با قیمت ۴۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان، هر گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۵۵۶ هزار و ۸۰۰ تومان و هر مثقال طلا با قیمت یک میلیون و ۸۰۹ هزار تومان مورد معامله قرار می‌گیرد.

سکه‌فروشان سبزه‌میدان، امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید را ۴ میلیون و ۲۰۵ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم را ۴ میلیون و ۱۱۴ هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را ۲ میلیون و ۲۴۸ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را یک میلیون و ۴۴۹ هزار تومان و سکه گرمی را ۹۵۹ هزار تومان اعلام کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت عرضه گوشت قرمز نباید بیش از ۸۰ هزار تومان باشد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت عرضه گوشت قرمز نباید بیش از ۸۰ هزار تومان باشد
خبرگزاری میزان- رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت گوشت گوساله با توجه به نرخ دام زنده و ضرایبی که امروز برای لاشه، حذف استخوان و ... در کشور وجود دارد نباید به ازای هرکیلو بالاتر از ۸۰ هزار تومان در بازار عرضه شود. تاریخ انتشار: 11:45 - 19 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۰۴۳۶
قیمت عرضه گوشت قرمز نباید بیش از ۸۰ هزار تومان باشد - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، مختارعلی عباسی بیان کرد: متاسفانه گوشت قرمز در عمل با قیمت‌های بالاتر از این به خصوص در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین به دست مصرف کنندگان می‌رسد.

وی اظهار کرد: حال سئوالی که با توجه به پائین آمدن قیمت دام زنده (گوساله پرواری) مطرح می‌شود اینکه چرا قیمت گوشت در بازار کاهش چندانی پیدا نمی‌کند.

رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ناگفته نماند قیمت گوشت نسبت به قبل پائین آمده، اما انتظار این است که بیشتر از این کاهش پیدا کند.

وی افزود: بدین منظور جلسه‌ای روز گذشته با حضور مسئولان فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اتحادیه دامداران ایران، انجمن صنفی دامداران و تولیدکنندگان گوشت قرمز برگزار شد.

عباسی تصریح کرد: تولیدکنندگان در این جلسه اعلام آمادگی کردند که گوساله زنده پرواری را به قیمت هرکیلوگرم ۳۰ هزار تومان عرضه کنند.

وی عنوان کرد: همانطوری که همه واقفند دلالان و واسطه‌ها از جمله عوامل افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار هستند از اینرو ضرورت دارد دست آنان به نحوی از این بازار کوتاه شود.

رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: بطورکلی در جلسه دیروز مقرر شد برای حذف دلالان و واسطه‌ها از بازار گوشت توافقی بین تولیدکنندگان دام زنده و فروشگاه‌های زنجیره‌ای حاصل شود تا دام را بصورت مستقیم دریافت کنند.

وی عنوان کرد: بدون شک با چنین جهت گیری ضمن کوتاه شدن دست واسطه‌ها قیمت گوشت در بازار کاهش پیدا خواهد کرد.

عباسی گفت: واقع مطلب اینکه در شرایط حاضر ازنظر تولید گوشت مشکل خاصی در کشور وجود ندارد یعنی ارائه گوشت قرمز گرم و دام زنده به راحتی امکان پذیر است.

وی افزود: طبق معمول وقتی قیمت دام زنده کاهش پیدا می‌کند قیمت گوشت قرمز هم باید در بازار کاهش یابد، ولی متاسفانه به دلیل مقاومت‌های که وجود دارد چنین اتفاقی نمی‌افتد.

رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد اشکلات و موانعی در این مسیر وجود دارد که باید برطرف شود.

وی گفت: برای مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای اعلام می‌کنند هزینه‌های بسته بندی گوشت قرمز زیاد شده است.

عباسی توضیح داد: هنوز جلسه‌ای با صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای برگزار نشده تا مشخص شود بصورت واقعی چه میزان هزینه‌ها افزایش یافته که قیمت گوشت کاهش پیدا نمی‌کند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: جلسه‌ای در آینده نزدیک با صنف مزبور برگزار و مسائل و مشکلات مربوط به حوزه بسته بندی گوشت بصورت دقیق بررسی تاکمک شود قیمت گوشت متعادل و با نرخ مناسب به دست مصرف کنندگان برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت محصولات فولادی با ۴۰۰ گرم سیب زمینی و پیاز برابری می‌کند

ایلناخبرگزاری ایلنا
قیمت محصولات فولادی با ۴۰۰ گرم سیب زمینی و پیاز برابری می‌کند
مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، احداث صنایع آهن و فولاد را را سرمایه‌بر دانست و گفت:‌ از اکتشاف تا استخراج و در نهایت ایجاد کارخانجات ذوب و ریخته‌گری و نورد برای تولید محصول فولادی، سرمایه سنگینی صرف می‌شود. اما قیمت فروش محصولات فولادی معادل 400 گرم سیب زمینی و پیاز است.

قیمت محصولات فولادی با ۴۰۰ گرم سیب زمینی و پیاز برابری می‌کند - 1

اسدالله فرشاد، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با بیان اینکه صنعت فولاد پس از صنعت نفت، گاز و پتروشیمی امید آینده کشور است، اظهار کرد: نفت روزی به پایان خواهد رسید. با توجه به تحریم‌های سنگین و جدی برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، توجه اساسی و کار در بخش معدن می‌تواند اقتصاد کشور را روی پا نگه دارد.

وی با انتقاد از عدم توجه به پتانسیل‌های معدنی کشور گفت: ۶۵ عنصر از جدول مندلیف در کشور وجود دارد؛ اما تنها روی سنگ آهن، مس، آلومینیوم و سرب و روی کار شده و به سایر عناصر و فلزات قیمتی مانند تیتانیم، کبالت، عناصر فلزی گران قیمت و … توجه نشده است. زیرا به دلیل اتکا به نفت، تا به امروز نیازی احساس نشده، اما ضرورتا به این نتیجه رسیده‌اند که تنها صنعت نفت و فروش نفت جوابگوی نیاز یک کشور نیست.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، صنعت فولاد را اشتغالزا‌ترین صنعت کشور دانست و افزود: در سال رونق تولید، وظیفه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت برداشتن موانع از سر راه تولیدکنندگان است.

فرشاد، مشکل فعلی بنگاه‌های اقتصادی صنایع آهن و فولاد را توسعه صادرات و نقل و انتقالات پولی توسط سیستم‌های بانکی تحریم شده و انتقال ارز ناشی از صادرات دانست و گفت: تمامی بانک‌های ایرانی در لیست تحریم قرار دارند و این امر بنگاه‌های اقتصادی را برای انتقال ارز به داخل با مشکل روبه‌رو می‌کند. همچنین برای تامین ارز اقلام ضروری تولید و انتقال به خارج مشکل وجود دارد.

قیمت محصولات فولادی با ۴۰۰ گرم سیب زمینی و پیاز برابری می‌کند - 7

وی با بیان اینکه شرکت‌های معدنی، بورسی هستند و حساب‌های آنها مشخص است تصریح کرد: دولت اجازه دهد ارز در همین صنعتی که بسیار پر مشغله است، برای توسعه و افزایش تولید، ارز حاصل از صادرات برای تامین اقلام ضروری و پروژه‌های توسعه‌ای مصرف شود و این همه در مقابل مسیر توسعه سد ایجاد نکند.

وی دلیل عدم اجرای پروژه افزایش ظرفیت شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در سال گذشته را کمبود منابع ارزی عنوان کرد و افزود: باید سال گذشته پروژه افزایش ظرفیت اجرا می‌شد؛ اما نسوزها کوره و کمپرسورهای جدید پروژه به دلیل نبود منابع ارزی به دست ما نرسید و ارز نیمایی نیز به راحتی تامین نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت اسمی شرکت آهن و فولاد غدیر ۸۰۰ هزار تن است، افزود: این شرکت برای افزایش ظرفیت مدول ۸۰۰ هزار تن به یک میلیون ۲۰۰ هزار تن اقدام کرده و بیشتر تجهیزات آن تامین شده است.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، اظهار کرد: ‌ سهامدران شرکت آهن و فولاد غدیر، شرکت چادرملو، هلدینگ صنعت، معدن غدیر و فولاد آلیاژی ایران هستند. خوشبختانه این شرکت در تمام زمان فعالیت خود از سوددهی خوب و موفقیت کافی برخوردار بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت آهن و فولاد غدیر در مسیر توسعه گام‌های اساسی برداشته است، بیان کرد: در برنامه‌های شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، کارخانه فولادسازی پیش بینی شده بود که مقرر شد در قالب پروژه یزد یک و در فولاد آلیاژی ایران اجرا شود. بنابراین برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت به سمت صنایع بالا دست معطوف شد. در این راستا شرکت چادرملو، سهامدار شرکت فولاد شاهرود شد و در شرکت توسعه آهن و فولاد گلگهر برای احداث ۲ مگامدول ۱٫۷ میلیون تن و سوپر مگامودول ۲ میلیون تنی برنامه ریزی شد.

فرشاد ادامه داد: شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در راستای توسعه معادن و صنایع معدنی در بخش معادن فلزی نیز سرمایه‌گذاری کرده و در این راستا فعالیت‌های اکتشافی معدن منگنز در سورگاه جیرفت را به پایان رسانده و پروانه بهره‌برداری به نام شرکت اخذ شده است. همچنین در شهرستان بردسکن کاشمر در استان خراسان محدوده اکتشافی و پروانه بهره‌برداری به نام شرکت گرفته شده است و در کدکن نیز محدوده اکتشافی آهن‌دار به نام خود به ثبت رسانده است.

وی افزود: شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان پروژه‌ای با مشارکت شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در حال انجام دارد که این پروژه، ساخت کارخانه گندله سازی در شهرستان بهاباد به ظرفیت ۴میلیون تن در سال است.

مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، با بیان اینکه بهاباد بن بست استان یزد بود، اظهار کرد: با کمک استانداری، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، چادرملو، ۱۲۰ کیلیومتر از بافق تا بهاباد خط انتقال گاز اجرا و به بهره‌برداری رسیده است، این امر یک خدمت اجتماعی بسیار بزرگ بود. همچنین از بهاباد تا سایت به طول ۳۸ کلیومتر، روستاهای بسیاری در بین راه هستند که در زمستان سال جاری به یمن حضور این سایت از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: ‌ گندله سازی به ۳۰ مگاوات برق احتیاج دارد، این در حالی است که ایستگاه برق بهاباد تنها ۱۵ مگاوات ظرفیت داشت. بنابراین با همکاری اداره برق استان، دو ترانس خریداری و یک ایستگاه اختصاصی احداث شد. همچنین خط انتقال برق از نخلستان به کارخانه به طول ۶۶ کیلومتر توسط شرکت غدیر اجرا شده است که این امر زیربنا توسعه در مهاباد را فراهم کرد.

فرشاد بیان کرد: با سرمایه‌گذاری لازم توانستم این صنعت را در مهاباد اجرا و برای اینکه مصرف آب را بهینه کنیم در بخش‌های تاسیسات سرمایه‌گذاری شد، به طوری که میزان مصرف آب به نصف کاهش پیدا کرد و دو مخزن ۱۳ هزار مترمکعبی بتنی احداث و آب با همکاری شرکت چادرملو از مسیر خط لوله اختصاصی چادرملو با همکاری استانداری به این منطقه آورده شد.

وی از برنامه وصل و توسعه خط راه آهن از ایستگاه بهاباد به شبکه ریلی کشور برای حمل ۴ میلیون تن مواد اولیه خبر داد.

وی در خصوص صادرات این شرکت گفت: خوشبختانه در حال حاضر با افزایش ظرفیت تولید آهن اسفنجی در ایران عرضه بر تقاضا پیشی گرفته است. در این شرایط که نیاز به ارز داریم، خوشبختانه اجازه صادرات داده شده است. امیدواریم تا پایان سال سهمی از بازار را فتح و در مسیر توسعه صادرات گام برداریم. در حال حاضر اولین محموله ۵ هزار تن در حال بارگیری است و امیدوارم تا پایان سال حدود ۸۰ هزار تن صادر شود.

قیمت محصولات فولادی با ۴۰۰ گرم سیب زمینی و پیاز برابری می‌کند - 21

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
کاهش قیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر + جدول
نرخ انواع میوه و تره‌بار در بازارهای روز کوثر با تغییراتی همراه بوده به طوری که قیمت بیشتر اقلام کاهش یافته‌است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت برخی انواع میوه و سبزیجات امروز ‌شنبه – ۱۹ مردادماه - در بازارهای روز کوثر اصفهان به شرح زیر در جدول آمده‌است؛

کاهش قیمت میوه و تره‌بار در بازارهای کوثر + جدول - 2

کد خبر ۳۸۵۳۳۷

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت نفت آمریکا حدود ۴ درصد جهش کرد؛ عبور از مرز ۵۴ دلار

همشهریخبرگزاری همشهری
قیمت نفت آمریکا حدود ۴ درصد جهش کرد؛ عبور از مرز ۵۴ دلار
همشهری آنلاین: قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه هجدهم مردادماه با سقوط میزان ذخایر نفت خام اروپا و کاهش تولیدات اوپک، علی‌رغم گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد کمترین رشد تقاضا از بحران مالی ۲۰۰۸ تاکنون، جهش کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، در پایان معاملات روز جمعه هجدهم مردادماه، با سقوط میزان ذخایر نفت خام اروپا و کاهش تولیدات اوپک، علی‌رغم گزارش آژانس بین‌المللی انرژی در مورد کمترین رشد تقاضا از بحران مالی ۲۰۰۸ تاکنون، قیمت نفت جهش کرد.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام تگزاس غرب آمریکا ۱٫۹۶ دلار یا ۳٫۷ درصد جهش کرد و به ۵۴٫۵۰ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال ۱٫۱۵ درصد یا ۲ درصد جهش کرد و به ۵۸٫۵۳ دلار رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که میزان رشد تقاضای نفت از ماه ژانویه تا ماه می‌به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۰۸ تاکنون رسیده است. این آژانس عامل اصلی کاهش تقاضا را افزایش نشانه‌های کند شدن اقتصاد جهان و تشدید تنش‌های تجاری بین چین و آمریکا، عنوان کرده است.

اما قیمت‌های نفت پس از آن جهش کرد که داده‌های یورواویل‌استاک نشان داد که میزان کل ذخایر نفت خام و فرآورده‌های نفتی ۱۶ کشور اروپایی، در ماه جولای از ماه ژوئن کمتر شده است.

این هفته قیمت نفت برنت بیش از ۵ درصد و قیمت نفت آمریکا حدود ۲ درصد پایین آمد.

طبق داده‌های شرکت اطلاعات انرژی بیکز هیوز، شرکت‌های حفاری آمریکایی این هفته برای ششمین هفته متوالی، تعداد چاه‌های فعال خود را ۶ حلقه کاهش دادند و به ۷۶۴ حلقه رساندند. کد خبر ۴۵۱۰۸۹

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بلک اس؛ هیولای اینفینیتی به خیابان‌ها می‌آید! (+تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
همین مساله بهانه‌ای شده تا رسانه‌های مطرح جهان در حوزه خودرو باردیگر پروژه بلک اس را مورد توجه قرار دهند. بنابراین بلک اس با استفاده از فناوری فرمول۱ خود تا ۴۰ درصد برابر ۱۶۳ اسب بخار توان بیشتری را ارائه داده است. درپوش موتور عضلانی با خطوط مشخص قسمت دیگر از عناصر مهم تشکیل دهنده نمای جلوی بلک اس محسوب می‌شود. بلک اس در نمای عقب نیز یک اثر هنری خودرویی محسوب می‌شود. در تصویر مربوط به کابین بلک اس، لوگوی برند او ام پی ریسینگ جلب توجه می‌کند.

فرود اضطراری هواپیما در بزرگراه‌های اصلی کرواسی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
فرود اضطراری هواپیمایی کوچک بر روی یکی از بزرگراه‌های اصلی کرواسی رانندگان را غافلگیر کرد. این هواپیما حامل یک زن و مربی پرواز او بود که به‌دلیل نقص فنی هواپیما مجبور به فرود اضطراری شدند.

بررسی موضوع بهره برداری از معادن سنگ و موانع و راهکارهای پیش رو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اگر پهنه‌ای را به بخش خصولتی واگذار کنیم مشکلی در بخش اکتشاف حل نکرده‌ایم. در این لحظه باید گفت بزرگنمایی یک بخش و زیر سوال بردن زحمات سنگ برها و تولید کنندگان درست نیست. او با تکذیب گفته‌های شریفی دبیرکل انجمن سنگ کشور افزود: در حال حاضر بسیاری از واگذاری‌های پهنه‌ها و معادن در دست خصوصی هاست. علیزاده نایب رئیس کمیسیون منابع طبیعی مجلس در استودیو گفت: متأسفانه در دولت، طوری بنا گذاشته شده که شمشیر دو لبه در دست منابع طبیعی قرار می‌گیرد و به غیر از مجلس و وزارت صمت کسی نمی‌تواند جلوی تصمیم منابع طبیعی را گرفته و کاری انجام دهد. شاید لازم باشد کمی قانون را شل کنیم و از قدرت منابع طبیعی بکاهیم زیرا منابع طبیعی هر طور که دلش می‌خواهد عمل می‌کند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، سعید باستانی در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما افزود: نقشه راه معادن در کمیته معادن و صنایع معدنی مجلس، پیگیری و برای اجرا به دولت، ابلاغ شد. وی اضافه کرد: بر اساس قانون بودجه، ۴۰ درصد منابع مالی بانک‌ها باید به حوزه صنعت و معدن اختصاص یابد، اما تا کنون حدود ۲۶ درصد، محقق شده است و وظیفه دولت است تا این قانون را اجرا کند و منابع مالی مورد نیاز صنعت و معدن را فراهم کند. معاون معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: سرمایه گذاران حوزه معادن در کشورمان به راحتی می‌توانند مجوز فعالیت بگیرند و ایرانیانی که در چنین کارخانه دایر کرده‌اند سنگ خام را از کشورمان به آنجا می‌برند و فرآوری می‌کنند. جعفر سرقینی ادامه داد: چینی‌ها فناوری‌های جدیدتری دارند و از هر تن سنگ خام، ۱۵ تا ۱۸ متر سنگ فرآوری شده تولید می‌کنند، اما در کشور ما، این رقم ۱۲ متر است به همین علت برخی سرمایه گذاران ما در چین سرمایه گذاری می‌کنند. وی گفت: عوارض واردات سنگ ۸ درصد است که بازدارنده نیست و اخیرا پیشنهاد کردیم این عوارض به ۲۰ درصد افزایش یابد که در این صورت، بازدارنده خواهد بود.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تنش‌های گسترده بین ایران و امارات متحده تاکنون علاوه بر فرصت‌های دیپلماتیک، فرصت‌های اقتصادی بسیاری را از بین برده است. در دوره‌های مختلف ما با نوسان این رابطه اقتصادی مواجه بوده‌ایم اما هرگز شاهد قطع شدن این رابطه نبوده‌ایم. نوع برخورد مسئولان اقتصادی امارات و صرافی‌های آنجا با ایران چنان بد بود که باعث کاهش بخشی از سرمایه‌گذاری خارجی امارات در آن سال‌ها شد. گزارشات تاجرانی که سال‌ها از ایران در امارات فعالیت می‌کردند حاکی از بی ثباتی گسترده در تصمیمات و رویکردهای آنها بود. به‌نظر می‌رسد در آینده تعاملات ما درحوزه‌های نفتی و غیر نفتی دوباره افزایش یابد و راه افتادن برخی کانال‌های مالی در این حوزه، تاییدی بر صحت این رویکرد در بین حاکمان امارات است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، به رغم آنکه تحلیلگران گزارش‌های عملکرد شرکت‌ها (به ویژه شرکت‌های وابسته به قیمت‌های جهانی) را مطلوب ارزیابی می‌کنند، اما این روزها هراس فعالان بازار سهام از بازارهای جهانی، آنها دست به عصاتر کرده است. با این وجود ارزش معاملات خرد سهام و حق تقدم در نمادهای عادی همچنان در محدوده مناسبی قرار دارد. امروز برای دومین روز پیاپی گروه خودرو و ساخت قطعات در صدر فهرست بیشترین ارزش معاملات گروه‌ها قرار گرفت. گروه فرآورده‌های نفتی نیز امروز ارزش معاملات نسبتا بالایی داشت. گفتنی است امروز «تاپیکو» با رشد قیمت مواجه شد و دومین رتبه بیشترین اثر مثبت بر شاخص کل را از آن خود کرد.

اخبار بیشتر