صادق درودگر: نمی‌توانیم لیگ برتر را در تاریخ ۲۸ مرداد آغاز کنیم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

صادق درودگر: نمی‌توانیم لیگ برتر را در تاریخ ۲۸ مرداد آغاز کنیم

لیگ برتر فوتبال باز هم به تعویق افتاد

الفخبرگزاری الف
لیگ برتر فوتبال باز هم به تعویق افتاد
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام کرد که لیگ برتر در شب عید غدیر برگزار نخواهد شد.

به گزارش «ورزش سه» رقابت‌های لیگ برتر در اواخر مردادماه برگزار نخواهد شد چرا که ورزشگاه‌های برگزار کننده مسابقات هنوز نتوانستند شرایط مورد نظر فدراسیون را برای مسابقات آماده کنند. صادق درودگر عضو هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران امروز میهمان برنامه «سلام صبح بخیر» در شبکه سه بود و در این رابطه گفت: «لیگ برتر قطعا روز ۲۸ مرداد برگزار نمی‌شود. دیروز جلسه‌ای داشتیم و با توجه به گزارش هایی که از زیرساخت‌ها و کارهای انجام گرفته داشتیم به این نتیجه رسیدیم که امکان برگزاری مسبقات در تاریخ بیست و هشتم نیست.»

او افزود: «امروز جلسه دیگری با حضور رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ و مسئول برگزار کننده مسابقات خواهیم داشت تا آخرین گزارش‌های مربوط به سه چهار ورزشگاه را به دست بیاوریم. در حال حاضر ورزشگاه آزادی تا حد قابل قبولی آماده است و دو طبقه این ورزشگاه به شرایط مورد نظر رسیده است. در آبادان کار آماده سازی را شروع کرده‌اند، در قائمشهر خیلی کار کرده‌اند وماشین سازی و تراکتورسازی هم پیشرفت خوبی در آماده سازی ورزشگاه‌ها داشته‌اند.»

درودگر ادامه داد: «بقیه هم اعلام کرده‌اند که در حال شروع کار هستند؛ هرچند کمی دیر است اما یکی از بهترین تصمیماتی است که در دهه‌های اخیر در فوتبال ایران گرفته شده است.» او بار دیگر تاکید کرد که بازی‌ها در روز عیدغدیر برگزار نخواهد نشد: «تلاش همه ما این بود که به میمنت عید غدیر مسابقات برگزار شود اما متاسفانه هنوز به زیرساخت‌های لازم نرسیدیم و اگر قرار بود در این شرایط مسابقات را برگزار کنیم اصلا چرا آن‌ها را به تعویق انداختیم. الان عزم راسخ و جدی این است که به جایی برسیم که بتوانیم با قوانین و مقررات دنیا هماهنگ باشیم.»

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره تاریخ برگزاری مسابقات گفت: «پیش بینی می‌شود مسابقات در ابتدای شهریور برگزار شود. آقای فتاحی شخصا به ورزشگاه‌ها می‌رود و شرایط را می‌بیند. ۵-۶ استادیوم در حال کار هستند. ذوب آهن و سپاهان نیز به زودی کارشان را شروع می‌کنند تا انشالله قبل از اردوی تیم ملی که از ده شهریور آغاز می‌شود هفته اول مسابقات لیگ هم برگزار شود. با این وجود بازهم تاکید می‌کنم عزم فدراسیون این است که تا زمانی که شرایط ورزشگاه مهیا نشود بازی‌ها را برگزار نکند.»

خواندن خبر در سایت منبع

صادق درودگر: تصمیم جدی ما این است که خودمان را با شرایط فوتبال روز دنیا هماهنگ کنیم

طرفداریخبرگزاری طرفداری
صادق درودگر: تصمیم جدی ما این است که خودمان را با شرایط فوتبال روز دنیا هماهنگ کنیم
به نظر می رسد که لیگ برتر در شهریور برگزار خواهد شد.

طرفداری- صادق درودگر در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر در خصوص اینکه شایعاتی پیرامون برگزاری لیگ برتر در تاریخ ۲۸ مرداد ماه مطرح شده و آیا وی این موضوع را تائید می‌کند یا خیر گفت:

نه! روز گذشته جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال داشتیم و گزارشی در مورد زیر ساخت‌های استادیوم‌ها دریافت کردیم اما تمامی گزارش‌ها حاکی از این بود که نمی‌توانیم لیگ را در تاریخ ۲۸ مرداد برگزار کنیم. امروز نیز جلسه‌ای با حضور بازوند، فتاحی و رییس فدراسیون برگزار خواهد شد و از سه چهار استادیوم خبرهای خوبی داریم. مشکل طبقه اول استادیوم آزادی حل شده، صنعت نفت دارد اقدام می‌کند، در نساجی خیلی کار کردند، ماشین سازی و تراکتورسازی دارند قدم‌های بزرگی برمی دارند و بقیه اعلام کردند دارند کار را شروغ می‌کنند.

به گزارش فارس، درودگر یادآور شد:

درست است که قدری دیر است اما یکی از مهم‌ترین تصمیمات تاریخ چند ساله فوتبال همین است. لیگ برتر عید غدیر قطعا برگزار نمی‌شود. تلاش همه این بود که به میمنت عید غدیر این مسابقات برگزار شود اما متاسفانه هنوز به زیرساختهای لازم نرسیده‌ایم و اگر قرار بود بدون آن شرایط بازی‌ها برگزار شود اصلا بازی‌ها را به تعویق نمی‌انداختیم و تصمیم جدی ما این است که خودمان را با شرایط فوتبال روز دنیا و مقررات آن هماهنگ کنیم.

این عضو هیات رییسه سازمان لیگ تاکید کرد:

پیش بینی ما این است که روند کار بسیار خوب خواهد بود و طبق گزارش فتاحی که به تک تک استادیوم‌ها سر می‌زند، نتایج تا به حال خوب بوده است. ذوب آهن و سپاهان دارند کارهایشان را آغاز می‌کنند و قبل از تیم ملی زمان برگزاری لیگ اعلام می‌شود.

وی درباره احتمال برگزاری لیگ بعد از اردوی تیم ملی گفت:

گزارش‌ها و پیش بینی‌ها اینگونه است که شرایط قبل از این تاریخ آماده می‌شود. نساجی قائم شهر، طبقه اول استادیوم آزادی، ماشین سازی و تراکتور سازی خوب پیش رفته‌اند. در مشهد هم دارند کار می‌کنند و تمام گزارش‌ها حاکی از این است که تصمیم فدراسیون معقول بوده است و اگر گزارش بیاید که نمی‌شود پیش از اردوی تیم ملی کار را آغاز کنیم، باز هم تاخیر خواهیم داشت. به هر حال تصمیم گیر هیات رییسه است و گزارش نهایی برای ما نیامده است.

درودگر درباره برگزاری بازی برای تست شرایط توضیح داد:

تمام تلاش این بود که این کار انجام شود اما این آمادگی وجود ندارد. استقلال تهران و سه تیم شهرستان سازی اعلام آمادگی کرده بودند اما این اتفاق امکان پذیر نیست.

وی درباره حکم کمیته اخلاق علیه مسئولان سازمان لیگ گفت:

این را فرخنده می‌دانم که چنین اتفاقی افتاده کمیته اخلاق به دنبال تبلیغ نیست اما بیش از ۱۰۰ مدرسه فوتبال که ممکن بود بچه‌ها در آن دچار مشکل شوند و شرایط ایده آل نداشت را تعطیل کردند. هر کسی که در کمیته اخلاق بر اساس مدارک و شواهد محرومیتی دارد می‌تواند به فرجام خواهی و استیناف برود. حکم‌های قضایی فدراسیون بر مبنای دموکراسی است و خیلی حکم‌ها توسط استیناف تایید شده است.

این عضو هیات رییسه سازمان لیگ یادآور شد:

فدارسیون تصمیم نمی‌گیرد و هر رایی که کمیته انضباطی می‌دهد قابل فرجام خواهی است مگر اینکه با مبلغ ریالی حل بشود. گزارش قطعی نمی‌توانم بدهم چون اطلاعات کامل ندارم اما قطعا دوستان به فرجام خواهی رفته‌اند و مدارکی ارائه کرده‌اند. گمانه زنی زیاد است اما نمی‌توانم کمک کنم.

درودگر در پایان خبر داد:

فدراسیون سازمان اقتصادی فوتبال ایران را مصوب کرده و این سازمان به صورت جدی وارد حوزه درآمدزایی فوتبال می‌شود و فروشگاه‌های ورزشی سراسر کشور حق ندارند البسه ورزشی تیم ملی را بدون بارکد رسمی و اخذ مجوز و برچسب حامیان فوتبال ایران به فروش برساند و اگر بفروشد کمیته حقوقی شکایت می‌کند و باید در دادسرا پاسخگو باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

شروع لیگ برتر؛ شهریور!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
شروع لیگ برتر؛ شهریور!
رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال خبر از جلسه‌ای در فدراسیون داد که در آن جلسه مشخص شده لیگ از 28 مرداد آغاز نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ صادق درودگر در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر در خصوص اینکه شایعاتی پیرامون برگزاری لیگ برتر در تاریخ ۲۸ مرداد ماه مطرح شده و آیا او این موضوع را تائید می‌کند یا خیر گفت: «نه! روز گذشته جلسه‌ای در فدراسیون فوتبال داشتیم و گزارشی در مورد زیر ساخت‌های استادیوم‌ها دریافت کردیم اما تمامی گزارش‌ها حاکی از این بود که نمی‌توانیم لیگ را در تاریخ ۲۸ مرداد برگزار کنیم.»

او در پایان گفت: «سعید فتاحی از تمام ورزشگاه‌ها بازدید کرده و چند استادیوم شرایط خوبی پیدا کرده‌اند. پیش بینی می‌کنم مسئولان سازمان لیگ قبل از اردوی تیم ملی زمانی را برای آغاز لیگ اعلام خواهند کرد.»

از صحبت‌های صادق درودگر و دیگر مسئولین فدراسیون فوتبال می‌توان فهمید که احتمالا لیگ برتر در شهریور شروع خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قرعه‌کشی لیگ‌برتر به کام کدام مدعیان؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
قرعه‌کشی لیگ‌برتر به کام کدام مدعیان؟
قرعه‌کشی لیگ نوزدهم هفته گذشته انجام شد و تیم‌های مدعی که فصل گذشته هم شانس‌های قهرمانی بودند مسیر سخت و آسان خود را تا انتهای فصل شناختند.

آفتاب‌‌نیوز :

در حالیکه هنوز زمان شروع لیگ نوزدهم از سوی سازمان لیگ اعلام نشده و این موضوع تبدیل به یک معمای بزرگ برای اهالی فوتبال در ایران شده، روز سه شنبه هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم قرعه کشی فصل بعدی بازی‌های لیگ برتر انجام و برنامه تیم‌ها برای رویارویی با همدیگر تا هفته سی‌ام مشخص شد. در این گزارش سعی داریم مروری روی برنامه بازی‌های تیم‌های مدعی داشته باشیم. پنج تیمی که فصل گذشته هم شانس‌های اصلی کسب عنوان قهرمانی بودند و حالا بد نیست بررسی شود هرکدام تا پایان لیگ چه مسیری را برای رسیدن به هدف خودشان طی خواهند کرد.

پرسپولیس

قهرمان سه دوره اخیر رقابت‌های لیگ برتر کار را در تهران و بازی مقابل پارس جنوبی جم آغاز خواهد کرد. اتفاقی که می‌تواند برای قرمزها خوشایند باشد. آنها برعکس فصل گذشته که هفته اول میهمان پدیده بودند در این فصل کارشان با میزبانی شروع می‌شود. میزبانی که البته ممکن است بدون حضور تماشاگران به دلیل محرومیت پشت سر گذاشته شود. شاگردان کالدرون بعد از این میزبانی خیلی زود باید اولین فینال فصل را برگزار کنند. رفتن به تبریز و رویارویی با تراکتور اولین چالش بزرگ پرسپولیس در لیگ نوزدهم است. ضمن اینکه قرمزها در هفته چهارم هم باید دربی تهران را برگزار کنند و بعد از استقلال، سپاهان و بعد در مشهد، پدیده حریفان بعدی مدافع عنوان قهرمانی هستند. این یعنی قرعه پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی بسیار سخت رقم خورده. بعد از این چند بازی سخت از دیدار هفته دهم پرسپولیس مقابل فولاد در اهواز می‌توان به عنوان دیگر دیدار سخت قرمزها یاد کرد. البته این سخت بودن قرعه پرسپولیس در هفته‌های ابتدایی یعنی آنها بازی‌های مهم خودشان را در ابتدای دو نیم فصل انجام می‌دهند و در انتهای فصل می‌توان گفت کار راحت‌تری دارند. ضمن اینکه شاگردان کالدرون هفته آخر میزبان سایپا هستند و اگر کار قهرمانی به روز آخر کشیده شود آنها می‌توانند در تهران مقابل هواداران خودشان جشن بگیرند.

قرعه‌کشی لیگ‌برتر به کام کدام مدعیان؟ - 5

سپاهان

امیر قلعه نویی و شاگردانش که فصل گذشته یک قدم تا قهرمانی فاصله داشتند فصل را با بازی در بوشهر مقابل شاهین شروع می‌کنند. در واقع هفته پنجم و جدال مقابل پرسپولیس و البته هفته ششم و جدال مقابل استقلال سخت‌ترین بازی‌های ابتدای فصل سپاهان هستند. به نوعی می‌توان گفت بازی‌های مهم سپاهان در طول فصل پخش شده‌اند و اگر هر نیم فصل را به سه قسمت تقسیم کنیم، سپاهانی‌ها در هر برهه زمانی با یک تیم مدعی بازی می‌کنند. آنها هفته ما قبل پایانی درست مثل فصل گذشته باید به مصاف پدیده شهر خودرو بروند و در هفته آخر هم میهمان پیکان خواهند بود.

قرعه‌کشی لیگ‌برتر به کام کدام مدعیان؟ - 9

استقلال

استقلال مدل استراماچونی فصل را با پشت سر گذاشتن یک چالش شروع خواهد کرد. این تیم در حالی باید در تبریز به مصاف ماشین سازی این شهر برود که در هر سه فصل گذشته در هفته اول به پیروزی نرسیده و در این فصل به دنبال از بین بردن این طلسم است. آبی‌ها اولین بازی خانگی خود را در آزادی مقابل فولاد و جواد نکونام برگزار خواهند کرد. دربی هفته چهارم و پشت سر آن رفتن به اصفهان و دیدار مقابل ذوب آهن دیگر بازی‌های سخت آبی‌ها هستند. دو بازی سخت دیگر استقلال هم که پشت سر هم برگزار می‌شوند بازی‌های هفته دوازدهم و سیزدهم مقابل سپاهان و پدیده هستند. ضمن اینکه استقلالی‌ها هفته آخر میهمان شاهین بوشهر هستند.

قرعه‌کشی لیگ‌برتر به کام کدام مدعیان؟ - 12

تراکتورسازی

شاگردان مصطفی دنیزلی فصل را با رفتن به مسجدسلیمان شروع می‌کنند. بازی بزرگ هفته دوم و دیدار مقابل تراکتورسازی اولین تجربه میزبانی تبریزی‌ها خواهد بود. آنها بعد از پرسپولیس به اصفهان و دیدار مقابل ذوب آهن خواهند رفت. از هفته سوم به بعد به نظر می‌رسد بازی‌های تراکتور آسان‌تر باشد. چراکه آنها هفته نهم میزبان استقلال خواهند بود. نکته قابل توجه اما اینجاست که مثل سایر مدعیان تراکتوری‌ها نیز چند بازی سخت پشت هم دارند و بعد از استقلال باید میهمان سپاهان باشند. بازی‌های سخت و پشت هم تراکتور اما اینجا به پایان نمی‌رسد و آنها بعد از سپاهات باید مقابل پدیده قرار بگیرند. تراکتوری‌ها حتی در جدال هفته آخر هم شانس زیادی نیاوردند و روز آخر باید در اهواز مقابل فولادی قرار بگیرند که بعید نیست از شگفتی‌های لیگ شود.

قرعه‌کشی لیگ‌برتر به کام کدام مدعیان؟ - 15

پدیده شهر خودرو

تازه‌ترین نماینده ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا که اتفاقا خیلی برای فصل جدید خوب بسته شده، فصل را با حضور در تهران و قرار گرفتن مقابل پیکان شروع می‌کند. به جرئت می‌توان گفت از نظر قرعه‌های ابتدای فصل بین مدعیان پدیده بهترین وضعیت را دارد. شاگردان گل محمدی در ده هفته ابتدایی از بین شانس‌های اصلی قهرمانی فقط مقابل پرسپولیس قرار می‌گیرند. بعد از هفته دهم اما بازی‌های سخت پدیده شروع می‌شود و آنها باید در انتهای هر دو نیم فصل رویارویی با استقلال، تراکتور و سپاهان را تجربه کنند. ضمن اینکه پدیده هم مثل پرسپولیس هفته آخر میزبان حریف خود خواهد بود.

قرعه‌کشی لیگ‌برتر به کام کدام مدعیان؟ - 18

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

همایش دو همگانی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
امروز خیابانهای پایتخت میزبان علاقمندان به ورزش بود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ حضور دونده المپیکی کشورمان رنگ و بوی دیگری به این مسابقات داده بود.

حرکت عجیب نظافتچی فرودگاه مهرآباد با بازیکن استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل

عذرخواهی فرودگاه مهرآباد از اقدام صورت گرفته با دیاباته +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش مشرق، روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با اشاره به رفتار صورت گرفته با شیخ دیاباته، مهاجم اهل کشور مالی استقلال، اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «ضمن پوزش از بازیکنان تیم استقلال و آرزوی پیروزی در بازی پیش رو، فرودگاه مهرآباد رفتار نادرست کارگر خدماتی با مهاجم استقلال را پیگیری می‌کند. پس از اینکه شیخ دیاباته، مهاجم سرشناس تیم فوتبال استقلال در فرودگاه مهرآباد از رفتار یک کارگر خدماتی متعجب و قدری آزرده شد، با شرکت پیمانکار مرتبط صحبت شد تا ضمن انجام اقدامات لازم، به ایشان و تمامی کارگران تحت استخدام خود یادآوری کند که آنها موظف به رعایت احترام کامل به تمامی مسافران فرودگاه بوده و صرفا مجاز به انجام امور محوله هستند». فیلم رفتار ناشایست خدمه فرودگاه با شیخ دیاباته را در زیر ببینید:
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- سرمربی تیم فوتبال چلسی قصد دارد با ترفندی به دروازه‌بان اسپانیایی خود فشار بیاورد تا عملکردش را بهتر کند. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، باشگاه چلسی در نظر دارد برای تحت فشار قرار دادن کپا آریزابالاگا، دروازه‌بان اسپانیایی خود، یک دروازه‌بان دیگر را خریداری کند. بر همین اساس مسئولان باشگاه چلسی مذاکرات خود را با باشگاه برنلی برای خرید نیک پوپ آغاز کرده است. فرانک لمپارد، سرمربی تیم فوتبال چلسی معتقد است کپا در صورتی که رقیبی سرسختی در تیم نداشته باشد انگیزه‌اش برای ادامه مسابقات کم می‌شود و این عملکرد وی را ضعیف می‌کند. این در شرایطی است که پیش از این شایعاتی در خصوص احتمال جدایی کپا در پایان فصل هم به گوش می‌رسید.
طرفداریطرفداری13 ساعت قبل
طرفداری- در پی آسیب دیدگی مارکوس رشفورد، منچستریونایتد برای جذب یک جایگزین کوتاه مدت در بازار دست به کار شده است. ایگالو قبل از انتقال به لیگ چین در سال ۲۰۱۷، طی ۵۵ مسابقه لیگ برتری ۱۷ بار موفق به گلزنی شد. سلیمانی که از سال ۲۰۱۶ بازیکن لسترسیتی محسوب می‌شود، طی ۴۶ مسابقه برای این تیم ۱۳ بار گلزنی کرد ولی در این مدت به نیوکاسل، فنرباحچه و موناکو قرض داده شده است. پس از شکست ۲-۰ منچستریونایتد مقابل برنلی در هفته بیست و چهارم لیگ برتر، اوله گونار سولسشر گفت که تیمش به «خریدهای با کیفیت» نیاز دارد. در حالی که پیشنهاد ۳۰ میلیون پوندی منچستریونایتد برای جود بلینگام به دست بیرمنگام رسیده است، پروسه انتقال برونو فرناندز به اولدترافورد به دلیل اختلاف ۱۰ میلیون پوندی بر سر رقم انتقال، به جایی نرسیده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین20 ساعت قبل
در لیگ برتر بانوان؛ عصر کرد - سنندج - در ادامه رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور وچان کردستان با ۴ گل ملوان بندر انزلی را شکست داد. به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز جمعه در رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان کشور در هفته چهاردهم در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد. تیم فوتبال وچان کردستان در ادامه بازی‌های خوب خود موفق شد تیم فوتبال ملوان بندر انزلی را با نتیجه ۴ بر صفر شکست دهد. در این دیدار که به میزبانی تیم فوتبال ملوان بندر انزلی برگزار شاد نماینده استان کردستان در ادامه رقابت‌های خود موفق شد که میزبانش را از پیش روی بردارد. گلهای تیم فوتبال استان کردستان را در این دیدار مرضیه نیکخواه، سمیه خرمی، فاطمه مخدومی و فروغ موری به ثمر رساندند.

اخبار بیشتر