آتش سوزی در جنگل های کبیر کوه ایلام
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

آتش سوزی در جنگل های کبیر کوه ایلام

آتش در جنگل‌ های کبیرکوه + عکس

رکناخبرگزاری رکنا
آتش در جنگل‌ های کبیرکوه + عکس
حوادث رکنا: جنگل‌های ارتفاعات کبیرکوه در شهرستان ملکشاهی ایلام در آتش می‌سوزد.

آتش در جنگل‌ های کبیرکوه + عکس - 1

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، جنگل‌های ارتفاعات کبیرکوه در شهرستان ملکشاهی دچار آتش‌سوزی شده است و زبانه آتش لحظه به لحظه در حال گسترش است.

این آتش‌سوزی که درختان بلوط ارتفاعات شهرستان ملکشاهی را طعمه خود کرده است با وجود تلاش‌هایی که از سوی مردم و مسئولان صورت گرفته همچنان مهار ناشدنی است.

آتش در جنگل‌ های کبیرکوه + عکس - 4

آتش‌سوزی در منطقه ملیه سیل کبیرکوه ملکشاهی به وسعت زیادی در حال گسترش است و برای مهار این آتش‌سوزی عزم عمومی همه مردم و دستگاه‌ها لازم است.

ورود بسیج و نیروهای مردمی برای اطفاء حریق

در حالی که از داوطلبان مهار آتش دعوت شده است که به حوزه بسیج شهری واقع در بلوار شهید صیاد شیرازی, جنب فرمانداری ملکشاهی مراجعه کنند فرمانده سپاه ناحیه ملکشاهی از ورود بسیج برای عملیات اطفاء حرق خبر داد و گفت: از لحظات ابتدایی مشاهده آتش‌سوزی در ارتفاعات کبیرکوه نخستین اکیپ از نیروهای سپاه و بسیج به منطقه آتش‌سوزی کبیرکوه اعزام شده‌اند و در حال سازماندهی و اعزام اکیپ های بعدی هستیم.

جلسه ستاد بحران شهرستان ملکشاهی با حضور نماینده مردم در مجلس

جلسه مدیریت بحران شهرستان ملکشاهی جهت اطفای حریق به ریاست سلام امینی نماینده مردم این شهرستان در مجلس در حال برگزاری است تا تصمیمات لازم برای مهار آتش سوزی اخذ شود.

سلام امینی در این جلسه اظهار داشت: همه دستگاه‌ها باید برای مهار این آتش‌سوزی پای کار بیایند زیرا حجم آتش‌سوزی بسیار بالاست و نیاز به وسایل و تجهیزات پیشرفته است.

درخواست بالگرد برای اطفاء حریق

رضا احمدی مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام با اشاره به شروع عملیات اطفاء از سوی مردم و نهادها گفت: با توجه به گسترش حجم آتش برای اطفای حریق درخواست اعزام بالگرد به منطقه شده است.

سازماندهی نیروها برای مهار آتش در حال انجام است

احمد کرمی معاون عمرانی استاندار ایلام در مورد آخرین اقدامات برای مهار آتس‌سوزی ارتفاعات ملکشاهی اظهار داشت: حجم آتش‌سوزی بالا و منطقه نیز صعب‌العبور است اما این موضوع مانع از اقدامات برای اطفاء نشده است.

وی گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و نیروهای امدادی برای مهار این آتش‌سوزی در حال انجام اقدامات لازم هستند و تمامی تمهیدات و سازماندهی نیروها برای مهار آتش‌سوزی انجام شده است.

وی افزود: با هماهنگی انجام شده بالگرد برای خاموش و مهار آتش اعزام می‌شود.

درخواست سازمان های مردم‌نهاد برای همکاری مردم در مهار آتش‌سوزی

منصوری عضو سازمان مردم‌نهاد سفیرسبز گفت: حجم آتش کبیرکوه زیاد بوده و با کمبود نیروی انسانی و امکانات و همچنین وزش باد شدید مهار آتش تا این لحظه غیرممکن است.

وی افزود: بیشتر حجم آتش در منطقه بالای شهر دلگشا سمت ملکشاهی بنام "ملیه سیل" وجود دارد که با این تعداد از مردم محلی و نیروهای منابع طبیعی اطفاء حریق دشوار است.

در خواست اعزام بالگرد از نزدیکترین پایگاه

سلام امینی نماینده مردم ایلام، چرداول، ایوان، سیروان، ملکشاهی و مهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات اولیه از سوی دستگاه‌های متولی و به ویژه منابع طبیعی استان انجام شده است.

وی گفت: بلافاصله جلسه ستاد بحران را در شهرستان ملکشاهی تشکیل دادیم تا اقدامات لازم برای ساماندهی و مهار آتش انجام شود که این اقدامات همچنان ادامه دارد.

امینی ادامه داد: با توجه به اینکه منطقه‌ای که آتش‌سوزی در آن به وقوع پیوسته توپوگرافی خشکی دارد و ساعت وقوع نیز شب است اعزام نیرو به منطقه خطرات زیادی نیروها و مردمی که خودجوش برای اطفاء اقدام کرده‌اند را تهدید می‌کند بنابراین تصمیم گرفته شده که اعزام نیروهای جدید به ساعات روشن شدن هوا موکول شود.

وی با تشکر از همه مردم که از ابتدای آتش‌سوزی به صورت خودجوش وارد کار شده‌اند تصریح کرد: لازم است برای مهار آتش همه جوانب کار در نظر گرفته شود و امکانات لازم از نظر خوراک, آب و تجهیزاتی که با دست قابل حمل است آماده شود.

نماینده مردم ایلام، چرداول، ایوان، سیروان، ملکشاهی و مهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منطقه قابلیت این را ندارد که خودرو به آنجا اعزام شود و باید نیروها به صورت پیاده به آنجا اعزام شوند که این موضوع کار را سخت می‌کند.

امینی گفت: با توجه به اینکه اعزام بالگرد از تهران به علت مسافت زیاد طول می‌کشد درخواست کرده‌ایم که از نزدیکترین پایگاه که کرمانشاه است بالگرد اعزام شود که قول داده شده هنگام روشن شدن هوا بالگردهابه منطقه اعزام شوند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بالگرد در استان وجود دارد گفت: کاربردهای بالگردها متفاوت است, دو بالگرد متعلق به اورژانس و هلال احمر در استان وجود دارد اما بالگرد ویژه فرو نشاندن آتش نداریم.

امینی در مورد میزان وسعت آتش‌سوزی گفت: میزان وسعت آتش‌سوزی فعلاً قابل اندازه‌گیری نیست.

محمود داخل پراید به زور عروسم کرد !

مرگ تلخ دختر 12 ساله یزدی زیر تیغ قصور پزشکی + عکس و جزئیات

تعلیم رانندگی جان دختر 18 ساله را گرفت + عکس

جسد سوخته پسر جوان با موهای دم اسبی در حمام! / پلیس مشهد کمک خواست

مردی از ارتباط زنش با مرد غریبه پنهانی فیلمبرداری کرد + فیلم و عکس

دل خوشی از شوهرم نداشتم و با اولین پیشنهاد دوستش با او خوابیدم ! + عکس

پیشکش دختران ایرانی به عرب ها ! + عکس و سند

خواندن خبر در سایت منبع

ایلام| مهار گسترش آتش‌سوزی در جنگل‌های کبیرکوه

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ایلام| مهار گسترش آتش‌سوزی در جنگل‌های کبیرکوه
معاون مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: گسترش آتش‌سوزی در جنگل‌های کبیرکوه مهار شده اما کنده‌های درختان در حال سوختن است.

علی خان‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام در  رابطه با آخرین وضعیت آتش‌سوزی جنگل‌های کبیرکوه شهرستان ملکشاهی اظهار داشت: خوشبختانه هم اکنون آتش‌سوزی به طور نسبی مهار شده است.

معاون مدیرکل منابع طبیعی استان ایلام گفت: با کمک نیروهای مردمی, دستگاه‌های اجرایی و پرسنل منابع طبیعی آتش‌سوزی تا حدود زیادی کنترل شده و در حال حاضر فقط تعدادی از کنده‌های درختان در حال سوختن است که آنها نیز با اقداماتی که در حال انجام است خاموش می‌شود.

وی در مورد نیاز به افراد بیشتر برای کمک به مهار آتش افزود: نیازی به اعزام نیروی جدید نیست, 150 نفر نیرو در حال حاضر در منطقه حضور دارند و نیروهای پشتیبان اداره کل منابع طبیعی هم به ما اضافه می‌شوند.

خان‌محمدی ادامه داد: شدت آتش‌سوزی کاملاً مهار شده و اگر مردم روشنایی می‌بینند این روشنایی مربوط به سوختن برخی کنده‌ها است که نیاز به زمانی تا حدود 48 ساعت دارد تا به طور کلی خاموش شوند.

وی در رابطه با امکان گستردگی آتش گفت: منطقه صعب‌العبور است و سراشیبی زیادی دارد اگر کنده‌ها به طور کامل خاموش نشوند احتمال اینکه دوباره آتش شعله‌ور شود وجود دارد ولی در حال حاضر احتمال اینکه آتش شعله‌ور شود ضعیف است.

خواندن خبر در سایت منبع

۲ گزارش آتش سوزی در جنگل های ایلام/یکی از آتش سوزی ها مهار شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۲ گزارش آتش سوزی در جنگل های ایلام/یکی از آتش سوزی ها مهار شد
امروز دو مورد آتش سوزی در جنگل های استان ایلام گزارش شد که یکی از آنها مهار شده است.

اولین آتش سوزی ظهر امروز مربوط به منطقه هانیوان ایلام بود که این آتش سوزی پس از ساعت ها تلاش مهار شد.

طبق اعلام مسئولان منابع طبیعی استان، نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست تا ۲۴ساعت آینده در حال مدیریت بعد از حریق با توجه به وزش باد در منطقه هستند.

گزارش های غیر رسمی حاکی از خسارت آتش سوزی به ۲.۵ هکتار از عرصه های این منطقه دارد.

علاوه بر این، آتش سوزی در منطقه جنگلی ملکشاهی ایلام نیز امروز گزارش شده که هنوز این آتش سوزی مهار و خاموش نشده است.

گزارش ها حاکی از  آتش سوزی گسترده در کبیرکوه ملکشاهی دارد و شدت آتش سوزی در حال افزایش است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم لحظه برخورد وحشتناک موتورسیکلت به خودروی سواری

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران12 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دستگاه خودروی سواری و یک موتورسیکلت، در خیابانی در یکی از شهرهای روسیه مشغول حرکت بودند که ناگهان موتور به طرز وحشتناکی به ماشین برخورد کرد. سرعت بسیار زیاد موتورسیکلت، عامل وقوع حادثه بود و پلیس، موتورسوار را مقصر حادثه عنوان کرد. انتهای پیام/
ایمناایمنا7 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، پلیس انگلیس مسئولین یک مدرسه را به جرم نصب دوربین مداربسته در سرویس بهداشتی مدرسه دخترانه دستگیر کردند. بنا به گزارش پلیس، متهمان با نصب دوربین مداربسته در سرویس بهداشتی موجب آزار و اذیت دانش آموزان شدند که با شکایت پدر دختری ۱۱ ساله به اداره پلیس و مطرح کردن این موضوع با ماموران خواستار پیگیری این اتفاق شدند. در بررسی‌های صورت گرفته خانواده پسر جوان گفتند: ساعاتی قبل از حادثه خانه را ترک کردیم و زمانی که به خانه آمدیم با جسد پسرمان مواجه شدیم. یک اسلحه شکاری در نزدیکی جسد کشف شد که گلوله‌ای از آن شلیک شده و پسر جوان را به‌کام مرگ کشانده بود. رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق افزود: تعداد اوراق سندهای دفترچه‌ای فعلی بسیار زیاد است.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالحسین علی اکبری ظهر شنبه در جمع خبرنگاران در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه بیش از هزار و ۳۳۰ کیلومتر از نقاط کولاک گیر در آزاد راه زنجان به قزوین ایمن سازی شد، گفت: برای ایمن سازی این محور بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است. وی اظهار کرد: در برف و کولاک نقاط حادثه خیز سلامتی جان مسافران را به خطر می‌اندازد و در این میان راهداری زنجان برایمن سازی این محور با جدیت وارد کار شد. مدیرکل راهداری استان زنجان، گفت: برای ایمن سازی در این محور دیوار بتنی، روشنایی جاده و نصب کولاک گیر انجام شده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، گفت: از ۱۰۵ نقطه حادثه خیز حدود ۶۹ نقطه با اقدامات زود بازده آشکار سازی و ساماندهی شده است و ۳۶ نقطه پر تصادف هم طرح ایمن سازی تهیه شده است. علی اکبری گفت: طی سالجاری ۱۱ نقطه پر تصادف به عنوان پروژه‌های ویژه در دست اقدام اداره راهداری استان زنجان است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
دوست شدن و رابطه با مردان کهنسال توسط دانشجویان دختر بریتانیایی با هدف تامین هزینه شهریه دانشگاه در حال تبدیل شدن به امری رایج است. سرویس اجتماعی- سایت‌های دوستیابی‌ای وجود دارند ‌که بیش از ۵۰۰ هزار دانشجوی بریتانیایی از طریق آن نام‌شان را برای پیدا کردن «شوگر ددی» ثبت می‌کنند. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ روزنانه «میرر» با انتشار این خبر می‌نویسد: "دوست شدن و رابطه با مردان کهنسال توسط دانشجویان دختر بریتانیایی با هدف تامین هزینه شهریه دانشگاه در حال تبدیل شدن به امری رایج است. طبق آماری غیررسمی تعداد دختران بریتانیایی در حال جستجوی شوگر ددی از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ میلادی به میزان ۳۶ درصد افزایش یافته است. در میان دانشجویان دانشگاه‌ها، دانشجویان دانشگاه هنر لندن بیشترین تقاضا را برای شوگر ددی داشته‌اند، دومین دانشگاه، دانشجویان دانشگاه منچستر و سومین دانشگاه در این زمینه دانشجویان کالج لندن بوده‌اند که بیشترین تعداد ثبت‌نام جهت یافتن مردان کهنسال را برای دوستی داشته‌اند.

خسارت‌های شدید به روستاییان سیل‌زده سیستان و بلوچستان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حسن امینی زاده با اعلام این خبر بیان داشت: طی تماس با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی بندرعباس، گزارش حریق یک فروند کشتی نفت کش در جاده اسکله شهید رجایی، بعد از توانیر، در یک شرکت کشتی سازی در ساعت ۱۱:۰۳ روز گذشته (۲۷ دی ماه) اطلاع داده شد. وی خاطرنشان کرد: این حریق در حالی رخ داد که نفت کش جهت تعمیر در یک شرکت کشتی سازی بود که در بخش موتورخانه حریق رخ داد. امینی زاده عنوان کرد: بلافاصله تیم‌های عملیاتی آتش نشانان از ایستگاه شماره دو به محل حریق اعزام و پس از رسیدن با همراهی آتش نشانان کشتی سازی فراساحل، پالایشگاه نفت و ستاره خلیج فارس و آتش نشانان اسکله شهید رجایی عملیات حریق را اطفا را آغاز و آن را طی مدت ۳ ساعت مهار کردند.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

6 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

6 روز قبلایسنا1