1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اقدام ضدایرانی دانمارک

دانمارک سفیر خود را از ایران فراخواند/ به سمت تحریم‌ ایران می رویم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
دانمارک سفیر خود را از ایران فراخواند/ به سمت تحریم‌ ایران می رویم
دانمارک سفیر خود را از ایران فراخواند/ به سمت تحریم‌ ایران می رویم - 0

وزیر خارجه دانمارک اعلام کرد که سفیر خود را از تهران فراخوانده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از اسکای نیوز، دانمارک سفیر خود را به علت آنچه اقدام ایران در خاک کشورش خوانده از تهران فراخواند.

آندرس سموئل‌ سن، وزیر خارجه دانمارک اعلام کرد که برای مشاوره و رایزنی با سفیر کشورش در تهران، وی را فراخوانده است.

وزیر خارجه دانمارک مدعی شده که ایران پشت طرح ترور در خاک دانمارک بوده است.

سموئل‌ سن گفت: در پی این حملات ما به سمت تحمیل تحریم‌های بیشتر علیه ایران حرکت می‌کنیم.

وی گفت: ما به اتحادیه اروپا برای تحمیل تحریم‌های جدید علیه ایران فشار می‌آوریم.‎

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه اخبار مغرضانه منتشره در خصوص طرح عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در دانمارک و ادعای انتساب آن به جمهوری اسلامی ایران را قویا تکذیب کرد و آنرا در ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان شناخته شده روابط خوب و رو به گسترش ایران و اروپا در شرایط خاص و خطیر کنونی خواند.

امروز برخی رسانه‌های غربی به نقل از پلیس دانمارک گزارش دادند که فردی مخالف ایران در این کشور مورد هجوم قرار گرفته و مدعی شدند که مهاجمان این حمله منتسب به ایران هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

شوی ضد ایرانی؛ این قسمت دانمارک

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
شوی ضد ایرانی؛ این قسمت دانمارک

آخرین خبر/ پلیس دانمارک ساعاتی پیش بدون ارائه هرگونه مستنداتی ادعا کرد شهروند نروژی ایرانی‌الاصلی را بازداشت کرده است که مظنون به حمله به یک فرد در این کشور بوده است.

این خبر بلافاصله با موضع گیری وزارت خارجه این کشور همراه شد و این وزارت خانه با صدور بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد: امروز سه شنبه «اندرز ساموئلسون» وزیر خارجه دانمارک، «مرتضی مرادیان» سفیر ایران را برای نشست با مدیر دفتر سیاسی این وزارتخانه احضار کرده است.

دانمارکی ها که در پی داغ کردن این ماجرا هستند ساعتی قبل سفیر خود را از تهران به منظور مشاوره فراخواندند، این کشور همچنین اعلام کرد که با کشورهای اروپایی برای واکنش و پاسخ مناسب به این حمله مشورت خواهند کرد!

رئیس سرویس امنیتی دانمارک هم ادعا کرد که به یک سازمان اطلاعاتی ایرانی برای دست داشتن در حمله به یک شخص دانمارکی مظنون است.

به گزارش ایسنا به نقل یورونیوز، اندرسون در این باره ابراز عقیده کرد: ما با یک سازمان اطلاعاتی ایرانی که برای حمله در خاک دانمارک برنامه ریخته است، طرف هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه هم بلافاصله به ادعاهای برخی از مقامات دانمارک علیه ایران وا کنش نشان داد.

بهرام قاسمی اخبار مغرضانه منتشره در خصوص طرح عملیات نافرجام علیه یکی از مخالفان ایرانی در دانمارک و ادعای انتساب آن به جمهوری اسلامی ایران را قویا تکذیب کرد و آن را در ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان شناخته شده روابط خوب و رو به گسترش ایران و اروپا در شرایط خاص و خطیر کنونی خواند.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا هم که این روزها به شدت خودش را سرگرم تبلیغ‌های ضد ایرانی کرده، امروز سه‌شنبه در توئیتر اقدام ضد ایرانی دانمارک را تبریک گفت.

وزیر خارجه آمریکا همچنین از متحدان و شریکان این کشور خواسته با آنچه به ادعای وی «طیف کامل تهدیدهای ایران علیه صلح و امنیت» خوانده شده، مقابله کنند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

آمریکا اقدام ضد ایرانی دانمارک را تبریک گفت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
آمریکا اقدام ضد ایرانی دانمارک را تبریک گفت
آمریکا اقدام ضد ایرانی دانمارک را تبریک گفت - 0

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا که این روزها به شدت خودش را سرگرم تبلیغ‌های ضد ایرانی کرده، امروز سه‌شنبه در توئیتر اقدام ضد ایرانی دانمارک را تبریک گفت. 

پامپئو نوشت: «به دولت دانمارک بابت دستگیری یک عامل ترور رژیم ایران تبریک می‌گوییم. تقریباً ۴۰ سال است که اروپا هدف حملات تروریستی تحت حمایت ایران قرار گرفته است.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین از متحدان و شریکان این کشور خواسته با آنچه به ادعای وی «طیف کامل تهدیدهای ایران علیه صلح و امنیت» خوانده شده، مقابله کنند.

 وزارت خارجه دانمارک روز سه‌شنبه بدون ارائه هیچ مستنداتی، عوامل منتسب به ایران را به تلاش برای ترور فردی در خاک دانمارک متهم و سفیر ایران را احضار کرد. 

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
به تازگی و پس از تودیع سردار نصیری از فرماندهی حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و معارفه سردار سرتیپ فتح‌الله جمیری شایعه‌ای در فضای مجازی با عنوان فرار یک فرمانده سپاه در کانا‌ل‌ها و رسانه‌های معاند منتشر شد. سردار علی نصیری فرمانده سابق حفاظت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیرامون شایعات منتشر شده در رسانه‌های ضدانقلاب مبنی بر خروج وی از کشور گفت: مراسم تودیع بنده در روز شنبه انجام شد و این مسئله‌ی عادی سازمانی است. سردار نصیری افزود: آن چیزی که اعلام شد صرفا یک شیطنت رسانه‌ای بوده است. ما پاسدار نظام و سرباز ولایت هستیم و جانمان را برای نظام و انقلاب و رهبرمان گذاشته و هرگز از این مسیر کنار نخواهیم رفت. دشمنان علاقه دارند از هر موضوعی به نفع خود بهره‌برداری کنند، اما ماه هم‌چنان پاسدار این نظام و انقلاب هستیم.
نامه‌نیورنامه‌نیور16 ساعت قبل
دو ماه پیش، یک مسئول اسرائیلی بلند پایه طی گزارشی در مورد اوضاع ارتش اسرائیل و آمادگی آن تاکید کرد که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و جبهه داخلی آمادگی دریافت ضرباتی در هر گونه جنگ پیش رو را ندارد. بر همین اساس، می‌توان گفت صحبتهای منسوب به نصرالله، تنها بخشی از جنگ روانی صهیونیستها برای تضعیف روحیه مقاومت بوده است. اما محور آمریکا-اسرائیل بخوبی می‌دانند که به دلیل ظرفیتهای محور مقاومت، مقابله میدانی با آن، نتایج دلخواهی را رقم نمی‌زند. این طرفها در حال حاضر از شکستهایی که در سوریه و در برابر محور مقاومت متحمل شدند، رنج می‌برند. در عین حال، مقاومت می‌داند که دشمن وارد جنگی نمی‌شود که باعث خودکشی اش شود و مادامی که از پیروزی در جنگی اطمینان نداشته باشد، هرگز وارد آن نمی‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما محسن رضایی در نشست خبری با اشاره به پایان دادن امریکا به مهلت خرید نفت کشورمان از جانب برخی کشورها گفت: این فشارها موجب خواهد شد که دولت، مجلس و ملت پرافتخار ایران روی پای خود تکیه کنند و به جای صدور نفت از آن برای صنعت خودمان استفاده شود. وی افزود: اگر کشورمان به تولید صنعتی روی بیاورد نه فقط حتی یک قطره نفت صادر نمی‌کنیم بلکه روزانه یک میلیون بشکه نفت باید وارد کنیم پس صادرات نفت بیانگر این است که تولید و صنایع ما هنوز راه نیفتاده است اما برای تحقق این هدف به فرصت نیاز داریم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با هشدار به دولت امریکا درباره ادامه این جنگ اقتصادی - تروریستی تاکید کرد: بهتر است امریکایی‌ها دست از این شیطنت بردارند و گرنه ملت ایران اقدام خواهند کرد، البته اقدام خود را بیان نمی‌کنیم اما به هنگام اقدام خواهیم کرد. رضایی خطاب به دولتمردان امریکایی هشدار داد: آنان باید بدانند این اقدامات ناجوانمردانه شان که فشارها را بر مردم ما افزایش می‌دهد تا به تعبیر و رویای آنان دولت نتواند حتی حقوق کارمندانش را بپردازد تحقق نخواهد یافت و ما دست روی دست نخواهیم گذاشت و عکس العمل نشان خواهیم داد. وی ابراز امیدواری کرد که عقلا و روشنفکران امریکا آقای ترامپ را از این اقدام جنایت کارانه دور کنند.
الفالف17 ساعت قبل
همچنان که پیش بینی می‌شد ترامپ، معافیت ۶ کشور در خرید نفت از ایران را لغو کرد. نکته دوم؛ معافیت‌های ۶ کشور، در صورت وجود (مانند الان) هم تنها بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار بشکه به فروش نفت کمک می‌نمود که با توجه به تحریم‌های مالی بازگشت ثمن آن، به راحتی ممکن نبود و لذا لغو معافیت‌ها در تامین ارز مورد نیاز کشور نیز، سهم قابل توجهی نبود. نکته چهارم؛ در چنین فضایی، هر عمل و اقدام و نوشته و مطلبی که به نحوی به بزرگنمایی این اقدام ترامپ کمک کند، بازی در مسیر خواست امریکاست. نکته پنجم؛ مجلس و دولت و نخبگان در این دو سال خیلی کارها می‌توانستند بکنند که نکردند و بعدها باید بر این نکرده‌ها افسوس خورد اما الان زمان ادای قضای آن واجبات نیست. امروز فریاد زدن و مصاحبه کردن نه تنها اثر دیروز را ندارد که در حقیقت تایید نقشه انها و بازی در زمین امریکاست.
تابناکتابناک10 ساعت قبل
وی افزود: به هر حال، امریکا با ما دشمن است و می‌خواهد هر طور شده به ما ضربه بزند و تلاش خود را می‌کند که فروش نفت ایران را به صفر برساند. همچنین کشور‌هایی مانند عربستان و برخی کشور‌های عربی منطقه را که با ما خصومت دارند، با خود همراه کرده است. اگر عربستان بخواهد در این میان سوءاستفاده و جایگاه ایران را تصاحب کند، به معنای اعلام جنگ با ایران است. اگر عربستان بخواهد وارد بازی نفتی ایران شود، قطعا ما هم امنیت تولید عربستان را به هم خواهیم زد. درباره عربستان اگر ما یک درصد از توان خود را به کار گیریم، آن‌ها را به زانو درمی آوریم و کاری می‌کنیم که التماسمان کنند.
فارسفارس21 ساعت قبل
سخنگوی جبهه پایداری گفت: با توجه به اینکه جامعه برای گفت‌وگو و مذاکرده با غرب، شرطی شد و رویکرد انقلاب را ناکارآمد نشان دادند، نتیجه‌ای که حاصل شد این است که رویکرد انقلابی پیش برنده است. وی در پاسخ به سؤالی درباره پایگاه اجتماعی جبهه پایداری گفت: برآورد از پایگاه اجتماعی بستگی به فضای زمان انتخابات دارد. متقی فر با بیان اینکه اخبار چهره‌های سازشکار در قضیه برجام بیشتر از چهره‌های انقلابی در رسانه‌ها انعکاس پیدا می‌کند، تصریح کرد: انتظار این است که چهره‌های انقلابی تقویت شوند. وی ادامه داد: برخی‌ها نگران هستند که جبهه پایداری تقویت بشود؛ خب اگر پایداری تقویت شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ هیچ اتفاقی نمی‌افتد، بلکه منویات نظام و آرمان‌های مردم پیش می‌رود. سخنگوی جبهه پایداری با بیان اینکه ما به جای اینکه مخاطب ناپایدار جمع کنیم به دنبال مخاطب پایدار هستیم، گفت: مخاطبانی که جبهه پایداری جذب می‌کند در همه صحنه‌ها حضور دارند و ظرفیت‌های تمام نشدنی هستند.

اخبار بیشتر