1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی

لسترسیتی تایید کرد با وجود درگذشت مالک این باشگاه، دیدار هفته آینده آنها مقابل کاردیف سیتی طبق برنامه برگزار می شود

طرفداریخبرگزاری طرفداری
لسترسیتی تایید کرد با وجود درگذشت مالک این باشگاه، دیدار هفته آینده آنها مقابل کاردیف سیتی طبق برنامه برگزار می شود

طرفداری- درحالیکه پس از مرگ ناگهانی ویچای سریواداناپرابها، به نظر می رسید اتحادیه فوتبال انگلستان دست این باشگاه را برای به تعویق انداختن بازی هفته آینده لیگ برتر مقابل کاردیف سیتی، باز گذاشته است؛ باشگاه لسترسیتی در بیانیه ای تایید کرد دیدار آنها در زمین کاردیف سیتی طبق برنامه برگزار می شود.

لسترسیتی روز گذشته (سه شنبه) باید طبق برنامه در جام اتحادیه انگلستان به مصاف ساوتهمپتون می رفت اما این دیدار پس از مرگ مالک لسترسیتی، لغو و به تاریخ دیگری موکول شد. درحالیکه شایعه شده بود دیدار شنبه آینده روباه ها در خانه کاردیف سیتی نیز برگزار نخواهد شد، باشگاه لسترسیتی در بیانیه ای اعلام کرد این بازی طبق برنامه روز شنبه از ساعت 16 به وقت محلی آغاز خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

ادای احترام به مالک فقید لسترسیتی

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
ادای احترام به مالک فقید لسترسیتی

ویچای سریواداناپرابا، سرمایه‌دار تایلندی روز شنبه با هلی‌کوپتر شخصی‌اش سقوط کرد و در این حادثه کشته شد. او سال ۲۰۱۰ لسترسیتی را خرید و با این تیم در سال ۲۰۱۶ به قهرمانی تاریخی لیگ برتر رسید. از همین‌رو جایگاه او درفوتبال جزیره بسیار قابل تامل بوده و مرگ او با واکنش‌های بسیاری همراه شده است. در چند روز گذشته واکنش‌های بسیاری به این مرگ انجام شده و دیروز نیز بازیکنان لسترسیتی در ورزشگاه کینگ‌پاور دور هم جمع شدند تا به پسرش، آیاوات سریواداناپرابا و همسرش تسلیت بگویند و به مالک باشگاه خود ادای احترام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی

فراروخبرگزاری فرارو
داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی

پایان فصل ۲۰۱۶ پس از قهرمانی استثنایی لستر در لیگ برتر فوتبال انگلستان، بازیکنان، کادر فنی و مهمانان جشن پیروزی گرفته بودند. اما اتاق وقتی روی هوا رفت که اعلام شد مالک باشگاه به درمانگاهی در همسایگی باشگاه یک میلیون پوند اهدا کرده است.

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 1

به گزارش بی بی سی، یان استرینگر، از اعضای باشگاه لستر که در آن جلسه حضور داشت، می‌گوید: "او میلیاردر بود، مردی بسیار ثروتمند و موفق و در عین حال خیلی دوست‌داشتنی و متواضع."

باشگاه حالا عزادار کشته شدن مرد ۶۱ ساله‌ای است که حتی در هنگام مرگ هم از باشگاهی که عاشقش بود، دل نکند. از زمین چمن ورزشگاه کینگ پاور پرواز کرد و در پارکینگ آن سقوط کرد و درگذشت.

ویچایی سرووادهاناپرادا با ثروتی که حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار (حدود ۳ میلیارد پوند) تخمین زده می‌شود، رئیس شرکت "دیوتی فری" (بدون مالیات) کینگ پاور بود.

او سال ۲۰۱۰ لستر را به قیمت ۳۹ میلیون پوند خرید، تمام قرض‌هایش را پرداخت و چهار سال بعد تیم را به دسته بالاتر رساند. نقطه اوج اما فصل ۱۶-۲۰۱۵ بود که یکی از بزرگ‌ترین افسانه‌های تاریخ ورزش رنگ واقعیت گرفت و تیمی که فصل قبلش به زحمت از سقوط جسته بود و بخت قهرمانی‌اش ۵۰۰۰ به یک بود، قهرمان لیگ برتر انگلستان شد.

چهارمین فرد ثروتمند تایلند به طرز عجیبی از رسانه‌ها فراری بود و تن به مصاحبه نمی‌داد. با وجود این ما از مردی که معمار بزرگ‌ترین رویای لستر شد، چه می‌دانیم؟

داستان رازآلود یک عاشق قمار، شراب و چوگان

جاناتان هد، خبرنگار بی‌بی‌سی در جنوب شرق آسیا می‌گوید: "حرف و حدیثی در مورد تعهد او به باشگاه نیست. اما در تایلند جور دیگری به او نگاه می‌کنند. او به عنوان بنیان‌گذار کینگ پاور شناخته می‌شود و انحصاری که در تجارتش به وجود آورده است. شرکت او به دنبال گسترش گردشگری در ۲۰ تا ۳۰ سال اخیر، رشد فوق‌العاده‌ای کرد."

به گفته جاناتان هد "او مردی بود که به شدت نگران حریم خصوصی‌اش بود و شرکتش هم خیلی رمزآلود است. چیزهای زیادی درباره او نمی‌دانیم. شرکتش را در سال ۱۹۸۹ راه انداخت و خیلی زود پولدار شد."

سرووادهاناپرادا اصلیت چینی دارد و صاحب چهار فرزند است که همگی در کینگ پاور کار می‌کنند؛ شرکتی که به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی یکی از نمونه‌های معمول الگوی تجارت خانوادگی چینی است: "او هرگز مصاحبه نمی‌کرد و در نتیجه با این که در لستر خیلی محبوب بود در هاله‌ای از رمز و راز پیچیده شده بود."

مالک باشگاه در بازی‌های خانگی لستر از خانه‌اش در لندن یا برکشر به ورزشگاه پرواز می‌کرد و بعد هم با هلیکوپتر بازمی‌گشت.

جاناتان هد می‌گوید: "او عاشق زندگی در بریتانیا و شیوه زندگی خاصی بود که با کمک ثروت زیادش ساخته بود. او کارشناس شراب‌های خوب بود و به قمار و اسب عشق می‌ورزید. ویچایی اغلب با خانواده سلطنتی دیده می‌شد و خود و پسرانش در ورزش چوگان فعالیت می‌کردند. او یکی از ستایشگران زندگی اعیان بریتانیایی بود."

راهبان بودایی، کیک مجانی و وقت گذراندن با هواداران

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 16

ویچایی به مسائل جزئی‌تر باشگاه هم علاقه داشت. او راهبان بودایی را با هواپیما به بریتانیا می‌آورد تا با تبرک بازیکنان قبل از بازی‌ها، برای تیم شانس بیاورند.

یان استرینگر می‌گوید: "من محلی هستم و ۱۰ سال است که تیم را دنبال می‌کنم. زمانی که مدیریت باشگاه را به عهده گرفتند را یادم است و بعد هم با آن‌ها قاطی شدم. آن‌ها را در تایلند و بانکوک و در محیط خانوادگی دیدم و به نظرم آدم‌هایی دوست‌داشتنی هستند. او در جشن تولدش بین مردم کیک پخش می‌کرد و در بازی‌های خارج از خانه برای هواداران نوشیدنی و صبحانه می‌خرید."

استرینگر همچنین گفت: "در ده روز گذشته شهرداری محل ۱۰۰ میلیون پوند برای گسترش زمین‌های تمرین دریافت کردند. او منجی باشگاه بود و به اوجی رسید که هیچ کس توقع نداشت."

کلیف گینتا، رئیس هواداران باشگاه هم گفت: "او به دلیل کارهایی برای باشگاه و شهر کرد، بین مردم لستر خیلی خیلی محبوب است. این خانواده شهر ما را روی نقشه جهان آوردند. میلیون‌ها پوند در باشگاه و همین طور در بیمارستان‌ها و بهداشت کودکان خرج کردند. آن‌ها در روزهای کریسمس به مردم کیک و نوشیدنی مجانی می‌دهند."

معجزه فوتبالی

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 22

قهرمانی لستر یکی از استثنایی‌ترین اتفاقات تاریخ ورزش بریتانیا بود که موجب شد این تیم وارد قلب بسیاری از هواداران دیگر تیم‌ها شود.

لستر سال ۲۰۱۴ به لیگ برتر رسید و همان زمان مالک باشگاه گفت که می‌خواهد تیم طی سه سال لیگ را در جایگاهی بالاتر از پنجم تمام کند. حرفی که آن زمان بیشتر شوخی به نظر می‌رسید.

اما آمدن رانیری به باشگاه نشان داد که رئیس خیلی خوب می‌داند چه کار می‌کند. او همچنین اختیارات کاملی به استیو والش، مدیر استخدام‌های باشگاه داد. مردی که بازیکنانی مانند ریاض محرز، جیمی واردی و انگولو کانته را به لستر آورد. بازیکنانی که نقشی حیاتی در قهرمانی باشگاه داشتند.

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 26

آیاوات سرووادهاناپرادا پسر مالک باشگاه

خانواده سرووادهاناپرادا خیلی کم با رسانه‌ها مصاحبه می‌کنند. ولی آیاوات، پسر مالک باشگاه در سال ۲۰۱۶ با بی‌بی‌سی صحبت کرد و گفت که موفقیت از نظر او چه معنایی دارد: "معجزه بود؟ بله. این کاری الهام‌بخش بود که مردم درباره‌اش حرف می‌زنند. قضیه فقط ورزش نیست، موضوع درباره زندگی است. اگر مردم لستر را معیار قرار دهند، آن گاه متوجه می‌شوند که اگر برای هدفشان بجنگند، یک روز آن را به دست می‌آورند."

آیاوات سرووادهاناپرادا که نایب رئیس لستر در زمان قهرمانی باشگاه بود، همچنین گفت: "آن یک معجزه برای شهر بود و همین طور برای بازیکنان. ولی ما به سختی برای رسیدن به قهرمانی تلاش کردیم. تمام اعضای باشگاه به سختی برای رسیدن به این هدف تلاش کردند و فقط مسئله شانس نبود."

خواندن خبر در سایت منبع

فوتبال جهان| تغییر نام ورزشگاه و آکادمی ۱۰۰ میلیون دلاری لسترسیتی به نام مالک فقید تایلندی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فوتبال جهان| تغییر نام ورزشگاه و آکادمی ۱۰۰ میلیون دلاری لسترسیتی به نام مالک فقید تایلندی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از اسپورت اکسپرس، باشگاه لسترسیتی برای تغییر نام ورزشگاهش به نام وینچای سریواداناپارابا، مالک فقید تایلندی خود برنامه‌ریزی می‌کند.

وینچای سریواداناپارابا، مالک باشگاه لسترسیتی پس از پایان بازی شنبه شب روباه‌ها مقابل وستهام سوار بر هلی‌کوپتر قصد عزیمت به خانه‌اش را داشت که اندکی پس از بلند شدن از ورزشگاه اختصاصی لسترسیتی، هلی‌کوپتر حامل وی دچار نقص فنی شد و در نهایت در پارکینگ ورزشگاه سقوط  و دچار آتش‌سوزی شد. پنج نفر در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، آیاوات فرزند وینچای سریواداناپارابا به عنوان نایب‌رئیس باشگاه لسترسیتی تا پایان هفته جاری با مدیر اجرایی این باشگاه برای برنامه‌ریزی اقداماتی جهت زنده نگه‌داشتن یاد پدرش نشستی برگزار می‌کند.

آیاوات همراه دیگر مدیران ارشد باشگاه لسترسیتی همچنین درباره تغییر نام ورزشگاه به نام وینچای سریواداناپارابا صحبت خواهد کرد. همچنین آکادمی جدید باشگاه لسترسیتی با هزینه 100 میلیون دلاری نام مالک فقید تایلندی را یدک خواهد کشید.

نام کنونی ورزشگاه باشگاه لسترسیتی انگلیس کینگ‌پاور است که در آینده نزدیک به کونگ ویشایی تغییر خواهد یافت.فوتبال جهان|هلی‌کوپتر مالک لسترسیتی سقوط کرد + عکس

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جشن صعود دیرهنگام امیدها در هتل

32+
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل

استعدادیابی بازیکن سابق استقلال در زمین‌های خاکی اهواز

مهرمهر18 ساعت قبل
در اهواز برای فراموشی مشکلات در یک زندگی ساده، همچنان به فوتبال در زمین‌های خاکی پناه می‌برند. در اهواز هوا مهم نیست چه گرد و غبار باشد یا سیلاب، نمی‌توان فوتبال و جذابیت آن را نادیده گرفت.

جشن صعود ایران به مرحله بعدی المپیک

خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۵۴۸۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۸ ۰ Aخانه | ورزشی ایلنا منبع: دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۱۰ فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم خواهندرفت.
خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
نشریه فرانس فوتبال خبر از پیشنهاد ۲۸۰ میلیون یورویی رئال مادرید برای جذب ستاره فرانسوی داد و زیدان نیز اخیرا در چند مصاحبه از علاقه به جذب این مهاجم آینده دار خبر داده و بعید است چنین پیشنهادی از سوی باشگاه پاری سن ژرمن رد شود. جریمه اخیر باشگاه برای امباپه به علت تاخیر وی در تمرینات باعث ناراحتی او شده و حالا امباپه به دنبال تعبیر رویای کودکی خود است. امروز ناصر الخلیفی خبر از تمایل پاری سن ژرمن به تمدید قرارداد با نیمار و مذاکرات در این خصوص داد و بدین ترتیب به نظر می‌رسد باشگاه فرانسوی ترجیح می‌دهد از بین نیمار و امباپه، ستاره ۲۷ ساله برزیلی را حفظ کند. امباپه معتقد است برای موفقیت در لیگ قهرمانان و رسیدن به رویای توپ طلا، رئال مادرید و فعالیت زیر نظر زین الدین زیدان بهترین مسیر برای اوست و به همین دلیل آ. اس اذعان داشت حتی امباپه قصد دارد با ارائه درخواست رسمی خود مبنی بر جدایی به ناصر الخلیفی، شرایط را برای انتقال به برنابئو آسان‌تر سازد. گرچه رئال مادرید امروز رسما مدعی شد پیشنهادی برای جذب امباپه ارائه نداده، اما اگر این انتقال رخ دهد، لقب گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ بالاتر از نیمار به امباپه خواهد رسید و رئال مادرید نیز بعد از سالها خریدی کهکشانی‌ها خواهد داشت.
ورزش۳ورزش۳6 ساعت قبل
ساعاتی پس از اینکه بازیکنان تیم امید ایران مغموم و ناراحت چمن ورزشگاه آزادی را ترک کردند در اردو خبر قطعی شدن صعود را شنیدند و به جشن و پایکوبی پرداختند. اما چیزی که روی جدول مسابقات نقش بسته بود، حکم به صعود ایران می‌داد. البته خبر صعود دیرتر به اردوی ایران رسید. جوانان پرامید تیم المپیک ایران در میان حمید استیلی و رضا شاهرودی سر از پا نمی‌شناختند و جشن صعود را بر پا کرده بودند. البته همانطور که حمید استیلی گفت تیم ایران غم کشته‌شدگان سیل چندروز اخیر کشور را نیز بر دوش داشت و تلاش کرد تا با صعود به مرحله بعد، از غم خانواده سیل زدگان بکاهد.

اخبار بیشتر