داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی

لسترسیتی تایید کرد با وجود درگذشت مالک این باشگاه، دیدار هفته آینده آنها مقابل کاردیف سیتی طبق برنامه برگزار می شود

طرفداریخبرگزاری طرفداری
لسترسیتی تایید کرد با وجود درگذشت مالک این باشگاه، دیدار هفته آینده آنها مقابل کاردیف سیتی طبق برنامه برگزار می شود
روباه ها با نگرش حرفه ای خود نمی خواهند درگذشت مالک تایلندی آنها، خللی در برگزاری بازی های لیگ برتر انگلستان ایجاد کند.

طرفداری- درحالیکه پس از مرگ ناگهانی ویچای سریواداناپرابها، به نظر می رسید اتحادیه فوتبال انگلستان دست این باشگاه را برای به تعویق انداختن بازی هفته آینده لیگ برتر مقابل کاردیف سیتی، باز گذاشته است؛ باشگاه لسترسیتی در بیانیه ای تایید کرد دیدار آنها در زمین کاردیف سیتی طبق برنامه برگزار می شود.

لسترسیتی روز گذشته (سه شنبه) باید طبق برنامه در جام اتحادیه انگلستان به مصاف ساوتهمپتون می رفت اما این دیدار پس از مرگ مالک لسترسیتی، لغو و به تاریخ دیگری موکول شد. درحالیکه شایعه شده بود دیدار شنبه آینده روباه ها در خانه کاردیف سیتی نیز برگزار نخواهد شد، باشگاه لسترسیتی در بیانیه ای اعلام کرد این بازی طبق برنامه روز شنبه از ساعت 16 به وقت محلی آغاز خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

ادای احترام به مالک فقید لسترسیتی

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد
ادای احترام به مالک فقید لسترسیتی
ورزش سه : بازیکنان لسترسیتی، در ورزشگاه کینگ‌پاور دور هم جمع شدند تا به خانواده مالک خود که در سقوط هلی‌کوپتر کشته شد، ادای احترام کنند.

ویچای سریواداناپرابا، سرمایه‌دار تایلندی روز شنبه با هلی‌کوپتر شخصی‌اش سقوط کرد و در این حادثه کشته شد. او سال ۲۰۱۰ لسترسیتی را خرید و با این تیم در سال ۲۰۱۶ به قهرمانی تاریخی لیگ برتر رسید. از همین‌رو جایگاه او درفوتبال جزیره بسیار قابل تامل بوده و مرگ او با واکنش‌های بسیاری همراه شده است. در چند روز گذشته واکنش‌های بسیاری به این مرگ انجام شده و دیروز نیز بازیکنان لسترسیتی در ورزشگاه کینگ‌پاور دور هم جمع شدند تا به پسرش، آیاوات سریواداناپرابا و همسرش تسلیت بگویند و به مالک باشگاه خود ادای احترام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی

فراروخبرگزاری فرارو
داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی
چهارمین فرد ثروتمند تایلند به طرز عجیبی از رسانه‌ها فراری بود و تن به مصاحبه نمی‌داد. با وجود این ما از مردی که معمار بزرگ‌ترین رویای لستر شد، چه می‌دانیم؟

پایان فصل ۲۰۱۶ پس از قهرمانی استثنایی لستر در لیگ برتر فوتبال انگلستان، بازیکنان، کادر فنی و مهمانان جشن پیروزی گرفته بودند. اما اتاق وقتی روی هوا رفت که اعلام شد مالک باشگاه به درمانگاهی در همسایگی باشگاه یک میلیون پوند اهدا کرده است.

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 1

به گزارش بی بی سی، یان استرینگر، از اعضای باشگاه لستر که در آن جلسه حضور داشت، می‌گوید: "او میلیاردر بود، مردی بسیار ثروتمند و موفق و در عین حال خیلی دوست‌داشتنی و متواضع."

باشگاه حالا عزادار کشته شدن مرد ۶۱ ساله‌ای است که حتی در هنگام مرگ هم از باشگاهی که عاشقش بود، دل نکند. از زمین چمن ورزشگاه کینگ پاور پرواز کرد و در پارکینگ آن سقوط کرد و درگذشت.

ویچایی سرووادهاناپرادا با ثروتی که حدود ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار (حدود ۳ میلیارد پوند) تخمین زده می‌شود، رئیس شرکت "دیوتی فری" (بدون مالیات) کینگ پاور بود.

او سال ۲۰۱۰ لستر را به قیمت ۳۹ میلیون پوند خرید، تمام قرض‌هایش را پرداخت و چهار سال بعد تیم را به دسته بالاتر رساند. نقطه اوج اما فصل ۱۶-۲۰۱۵ بود که یکی از بزرگ‌ترین افسانه‌های تاریخ ورزش رنگ واقعیت گرفت و تیمی که فصل قبلش به زحمت از سقوط جسته بود و بخت قهرمانی‌اش ۵۰۰۰ به یک بود، قهرمان لیگ برتر انگلستان شد.

چهارمین فرد ثروتمند تایلند به طرز عجیبی از رسانه‌ها فراری بود و تن به مصاحبه نمی‌داد. با وجود این ما از مردی که معمار بزرگ‌ترین رویای لستر شد، چه می‌دانیم؟

داستان رازآلود یک عاشق قمار، شراب و چوگان

جاناتان هد، خبرنگار بی‌بی‌سی در جنوب شرق آسیا می‌گوید: "حرف و حدیثی در مورد تعهد او به باشگاه نیست. اما در تایلند جور دیگری به او نگاه می‌کنند. او به عنوان بنیان‌گذار کینگ پاور شناخته می‌شود و انحصاری که در تجارتش به وجود آورده است. شرکت او به دنبال گسترش گردشگری در ۲۰ تا ۳۰ سال اخیر، رشد فوق‌العاده‌ای کرد."

به گفته جاناتان هد "او مردی بود که به شدت نگران حریم خصوصی‌اش بود و شرکتش هم خیلی رمزآلود است. چیزهای زیادی درباره او نمی‌دانیم. شرکتش را در سال ۱۹۸۹ راه انداخت و خیلی زود پولدار شد."

سرووادهاناپرادا اصلیت چینی دارد و صاحب چهار فرزند است که همگی در کینگ پاور کار می‌کنند؛ شرکتی که به گفته خبرنگار بی‌بی‌سی یکی از نمونه‌های معمول الگوی تجارت خانوادگی چینی است: "او هرگز مصاحبه نمی‌کرد و در نتیجه با این که در لستر خیلی محبوب بود در هاله‌ای از رمز و راز پیچیده شده بود."

مالک باشگاه در بازی‌های خانگی لستر از خانه‌اش در لندن یا برکشر به ورزشگاه پرواز می‌کرد و بعد هم با هلیکوپتر بازمی‌گشت.

جاناتان هد می‌گوید: "او عاشق زندگی در بریتانیا و شیوه زندگی خاصی بود که با کمک ثروت زیادش ساخته بود. او کارشناس شراب‌های خوب بود و به قمار و اسب عشق می‌ورزید. ویچایی اغلب با خانواده سلطنتی دیده می‌شد و خود و پسرانش در ورزش چوگان فعالیت می‌کردند. او یکی از ستایشگران زندگی اعیان بریتانیایی بود."

راهبان بودایی، کیک مجانی و وقت گذراندن با هواداران

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 16

ویچایی به مسائل جزئی‌تر باشگاه هم علاقه داشت. او راهبان بودایی را با هواپیما به بریتانیا می‌آورد تا با تبرک بازیکنان قبل از بازی‌ها، برای تیم شانس بیاورند.

یان استرینگر می‌گوید: "من محلی هستم و ۱۰ سال است که تیم را دنبال می‌کنم. زمانی که مدیریت باشگاه را به عهده گرفتند را یادم است و بعد هم با آن‌ها قاطی شدم. آن‌ها را در تایلند و بانکوک و در محیط خانوادگی دیدم و به نظرم آدم‌هایی دوست‌داشتنی هستند. او در جشن تولدش بین مردم کیک پخش می‌کرد و در بازی‌های خارج از خانه برای هواداران نوشیدنی و صبحانه می‌خرید."

استرینگر همچنین گفت: "در ده روز گذشته شهرداری محل ۱۰۰ میلیون پوند برای گسترش زمین‌های تمرین دریافت کردند. او منجی باشگاه بود و به اوجی رسید که هیچ کس توقع نداشت."

کلیف گینتا، رئیس هواداران باشگاه هم گفت: "او به دلیل کارهایی برای باشگاه و شهر کرد، بین مردم لستر خیلی خیلی محبوب است. این خانواده شهر ما را روی نقشه جهان آوردند. میلیون‌ها پوند در باشگاه و همین طور در بیمارستان‌ها و بهداشت کودکان خرج کردند. آن‌ها در روزهای کریسمس به مردم کیک و نوشیدنی مجانی می‌دهند."

معجزه فوتبالی

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 22

قهرمانی لستر یکی از استثنایی‌ترین اتفاقات تاریخ ورزش بریتانیا بود که موجب شد این تیم وارد قلب بسیاری از هواداران دیگر تیم‌ها شود.

لستر سال ۲۰۱۴ به لیگ برتر رسید و همان زمان مالک باشگاه گفت که می‌خواهد تیم طی سه سال لیگ را در جایگاهی بالاتر از پنجم تمام کند. حرفی که آن زمان بیشتر شوخی به نظر می‌رسید.

اما آمدن رانیری به باشگاه نشان داد که رئیس خیلی خوب می‌داند چه کار می‌کند. او همچنین اختیارات کاملی به استیو والش، مدیر استخدام‌های باشگاه داد. مردی که بازیکنانی مانند ریاض محرز، جیمی واردی و انگولو کانته را به لستر آورد. بازیکنانی که نقشی حیاتی در قهرمانی باشگاه داشتند.

داستان رازآلود مالک ثروتمند باشگاه لسترسیتی - 26

آیاوات سرووادهاناپرادا پسر مالک باشگاه

خانواده سرووادهاناپرادا خیلی کم با رسانه‌ها مصاحبه می‌کنند. ولی آیاوات، پسر مالک باشگاه در سال ۲۰۱۶ با بی‌بی‌سی صحبت کرد و گفت که موفقیت از نظر او چه معنایی دارد: "معجزه بود؟ بله. این کاری الهام‌بخش بود که مردم درباره‌اش حرف می‌زنند. قضیه فقط ورزش نیست، موضوع درباره زندگی است. اگر مردم لستر را معیار قرار دهند، آن گاه متوجه می‌شوند که اگر برای هدفشان بجنگند، یک روز آن را به دست می‌آورند."

آیاوات سرووادهاناپرادا که نایب رئیس لستر در زمان قهرمانی باشگاه بود، همچنین گفت: "آن یک معجزه برای شهر بود و همین طور برای بازیکنان. ولی ما به سختی برای رسیدن به قهرمانی تلاش کردیم. تمام اعضای باشگاه به سختی برای رسیدن به این هدف تلاش کردند و فقط مسئله شانس نبود."

خواندن خبر در سایت منبع

فوتبال جهان| تغییر نام ورزشگاه و آکادمی ۱۰۰ میلیون دلاری لسترسیتی به نام مالک فقید تایلندی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فوتبال جهان| تغییر نام ورزشگاه و آکادمی ۱۰۰ میلیون دلاری لسترسیتی به نام مالک فقید تایلندی
فوتبال جهان - باشگاه لسترسیتی انگلیس نام ورزشگاه خود را به نام مالک فقید تایلندی‌اش که در سانحه سقوط هلی‌کوپتر کشته شده تغییر خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از اسپورت اکسپرس، باشگاه لسترسیتی برای تغییر نام ورزشگاهش به نام وینچای سریواداناپارابا، مالک فقید تایلندی خود برنامه‌ریزی می‌کند.

وینچای سریواداناپارابا، مالک باشگاه لسترسیتی پس از پایان بازی شنبه شب روباه‌ها مقابل وستهام سوار بر هلی‌کوپتر قصد عزیمت به خانه‌اش را داشت که اندکی پس از بلند شدن از ورزشگاه اختصاصی لسترسیتی، هلی‌کوپتر حامل وی دچار نقص فنی شد و در نهایت در پارکینگ ورزشگاه سقوط  و دچار آتش‌سوزی شد. پنج نفر در این سانحه جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش، آیاوات فرزند وینچای سریواداناپارابا به عنوان نایب‌رئیس باشگاه لسترسیتی تا پایان هفته جاری با مدیر اجرایی این باشگاه برای برنامه‌ریزی اقداماتی جهت زنده نگه‌داشتن یاد پدرش نشستی برگزار می‌کند.

آیاوات همراه دیگر مدیران ارشد باشگاه لسترسیتی همچنین درباره تغییر نام ورزشگاه به نام وینچای سریواداناپارابا صحبت خواهد کرد. همچنین آکادمی جدید باشگاه لسترسیتی با هزینه 100 میلیون دلاری نام مالک فقید تایلندی را یدک خواهد کشید.

نام کنونی ورزشگاه باشگاه لسترسیتی انگلیس کینگ‌پاور است که در آینده نزدیک به کونگ ویشایی تغییر خواهد یافت.فوتبال جهان|هلی‌کوپتر مالک لسترسیتی سقوط کرد + عکس

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش۳ورزش۳20 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در حالی که هنوز زمان زیادی تا شروع فصل جدید لیگ برتر والیبال باقی مانده، تیم‌های مختلف برای جذب نفرات مدنظر خود دست به کار شدند. البته ورامینی‌ها پوریا فیاضی، یکی از بهترین بازیکنان فصل قبل لیگ را به تیم بدجین لهستان واگذار کردند. تیم سایپا که فصل قبل نایب قهرمان لیگ شده بود، دراولین گام ناصرشهنازی را به عنوان مربی خود انتخاب کرد. شهنازی هم پس از آن در اولین قدم امیرحسینی پاسور سابق ملی را درتیم نگه داشت تا در آستانه ۴۵ سالگی همچنان درسطح اول لیگ بازی کند. امروز هم خبر رسید که سایپا نوید مشجری آنالیزور وسیامک افروزی، فیزیوتراپ تیم ملی راهم به تیمشان اضافه کرده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
پرسپولیس تا امروز با شجاع خلیل‌زاده و شایان مصلح تمدید کرده‌ و با بوژیدار رادوشوویچ نیز به توافق رسیده‌ است. فرشاد احمدزاده هم تنها خرید تابستانی باشگاه بود. مشکل بزرگ در لیست بازیکنان بزرگسال پرسپولیس خواهد بود. با جذب فرشاد احمدزاده، یک بازیکن اضافه در لیست ۱۸ نفره پرسپولیس وجود دارد و این یعنی باشگاه برای جذب بازیکنان جدید نیاز به کنار گذاشتن برخی از نفرات فعلی خود خواهد بود. جدایی احتمالی علی‌پور نیز کمک چندانی به این تیم نخواهد کرد و پرسپولیس برای جذب بازیکن جدید به کنار گذاشتن بازیکنان بیشتری از لیست خود نیاز دارد.
برنابرنا1 روز قبل
پیشکسوت پرسپولیس گفت: نکته مهم در انتخاب مربی این است که او بداند وارد چه باشگاه بزرگی می‌شود. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ محمدرضا زادمهر، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره آخرین وضعیت تعیین سرمربی پرسپولیس به خبرنگار برنا گفت: ابتدا اجازه بدهید از همین جا از زحمات برانکو در این چند سال تشکر کنم. نکته مهم در انتخاب مربی این است که او بداند وارد چه باشگاه بزرگی می‌شود و مانند برانکو علاوه بر موضوعات فنی فردی باشد که به لحاظ اخلاقی دارای ویژگی‌های برجسته و مثبتی باشد. وی در ادامه افزود: هر فردی که می‌آید باید بداند چه کار سختی دارد و هواداران از او جام می‌خواهند، فکر می‌کنم این موضوع را همه بازیکنان بدانند که چه کار سختی امسال دارند و باید در چند جبهه بجنگند. برخلاف بسیاری با توجه به حفظ شاکله اصلی پرسپولیس به آینده این تیم با یک مربی کاربلد بسیار امیدوارم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
فدراسیون شمشیربازی به طور قطعی تیم سابر مردان را به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می‌کند و در صورت تامین هزینه‌ها تیم اپه و سابر بانوان هم مسافر قهرمانی جهان می‌شوند. خبرگزاری ایسنا: فدراسیون شمشیربازی به طور قطعی تیم سابر مردان را به مسابقات قهرمانی جهان اعزام می‌کند و در صورت تامین هزینه‌ها تیم اپه و سابر بانوان هم مسافر قهرمانی جهان می‌شوند. مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان از ۱۵ جولای (۲۴ تیر) در مجارستان آغاز می‌شود. در صورت اعزام تیم بانوان، نفراتی که در قهرمانی آسیا شرکت داشتند به قهرمانی جهان هم می‌روند. دو نفری که به قهرمانی آسیا اعزام کردیم، نتیجه خوبی نگرفتند و پیش بینی این ساده است که وقتی در قهرمانی آسیا نتیجه نگرفتند در قهرمانی جهان که به مراتب سخت‌تر است نتیجه‌ای نخواهند گرفت.
فارسفارس4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، موسی کولیبالی در روز دوشنبه این هفته با باشگاه نفت مسجدسلیمان قرارداد امضا کرد که عکس‌هایی از او در رسانه‌ها منتشر شد این بازیکن سپس در روز سه‌شنبه (دیروز) با باشگاه فولاد خوزستان هم قراردادی امضا کرد که عکس آن در سایت باشگاه فولاد خوزستان منتشر شد. از سوی دیگر مسئولان باشگاه نفت مسجدسلیمان اعلام کردند که از باشگاه فولاد خوزستان شکایت خواهند کرد. طبق مقررات در صورتی که آنها بتوانند حقانیت قرارداد خود را ثابت کنند احتمال دارد که کولیبالی ۴ تا ۶ ماه از حضور در فوتبال محروم شود. ضمن اینکه باید غرامتی هم به باشگاه نفت مسجدسلیمان بپردازد. انتهای پیام/
وانانیوزوانانیوز7 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، با وجود پایان لیگ هجدهم هنوز بازیکنان پرسپولیس پول کامل خود را از این باشگاه دریافت نکرده‌اند، با این وجود امروز بخشی از مطالبات برخی بازیکنان پرداخت و با چند بازیکن نیز تسویه حساب شد، با این حال چندتن از بازیکنان بزرگ پرسپولیس در این نوبت پولی دریافت نکردند و قرار است مطالبات آنها نیز پس از بازگشت مدیرعامل باشگاه به ایران پرداخت شود. عرب هم اکنون برای مذاکره با گزینه‌های سرمربیگری پرسپولیس در ترکیه به سر می‌برد و قرار است امشب به ایران بازگردد. مطالبات نفراتی که امروز پول نگرفته‌اند قرار است فردا یا در روزهای آینده به آنها پرداخت شود. انتهای پیام/

اخبار بیشتر