1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

تلاش فدراسیون برای بازی دوستانه با ونزوئلا

تلاش فدراسیون فوتبال برای انجام بازی دوستانه با ونزوئلا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تلاش فدراسیون فوتبال برای انجام بازی دوستانه با ونزوئلا

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان 24 آبان ماه به مصاف ترینیدادوتوباگو می‌رود، اما هنوز تکلیف برگزاری بازی با ونزوئلا در تاریخ 29 آبان ماه مشخص نیست. این در حالی است که هماهنگی‌های برگزاری این بازی دوستانه در تهران صورت گرفته بود، اما ونزوئلایی‌ها با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اعلام کردند نمی‌توانند در ایران حضور پیدا کنند و خواستار جابه‌جایی محل برگزاری بازی یا لغو آن شده بودند.

با این حال پس از این اتفاق، تلاش‌هایی برای راضی کردن ونزوئلایی‌ها و حضورشان در ایران صورت گرفت که بی‌نتیجه بود. با توجه به اینکه شش بازیکن اصلی این تیم در لیگ آمریکا فعالیت می‌کنند، در صورت حضور در ایران با مشکلاتی در آمریکا مواجه می‌شدند که این اتفاق همه چیز را تحت‌الشعاع قرار داد. از همین رو فدراسیون در تلاش بود تا تیم دیگری را جایگزین ونزوئلا کند که گویا این تلاش‌ها در مدت زمان کوتاه آنقدر نتیجه‌بخش نبوده، اما شرایط جدیدی برای برگزاری مجدد بازی با ونزوئلا در حال فراهم شدن است.

پس از انصراف ونزوئلایی‌ها برای حضور در ایران، خبرهایی مبنی بر پیشنهاد انجام بازی دوستانه در کشورهای عمان یا قطر به میان آمد. هرچند فدراسیون فوتبال واکنشی به این موضوع نشان نداد تا به نوعی بازی با ونزوئلا لغو شده تلقی شود، اما گویا تلاش‌هایی در حال صورت گرفتن است تا این بازی دوستانه در یکی از کشورهای همسایه برگزار شود.فدراسیون فوتبال در تلاش برای جایگزینی تیمی به جای ونزوئلا

خواندن خبر در سایت منبع

برگزاری دیدار ایران و ونزوئلا در قطر قطعی نیست/ مسابقه با ترینیداد و توباگو در تبریز، منتظر تایید کی روش!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
برگزاری دیدار ایران و ونزوئلا در قطر قطعی نیست/ مسابقه با ترینیداد و توباگو در تبریز، منتظر تایید کی روش!

پس از اردوی مهرماه تیم ملی فوتبال ایران و تقابل با بولیوی در ورزشگاه آزادی که با پیروزی 2 بر یک شاگردان کی روش همراه شد، مسئولان فدراسیون فوتبال موفق شدند تا 2 بازی دوستانه با تیم های ونزوئلا و ترینیداد و توباگو را برای یوزهای کشورمان مهیا کنند که قرار است 24  و 29 آبان برگزار شود.

برگزاری دیدار ایران و ونزوئلا در قطر قطعی نیست/ مسابقه با ترینیداد و توباگو در تبریز، منتظر تایید کی روش! - 2

ونزوئلایی ها به دلیل حضور 6 بازیکن در لیگ آمریکا به فدراسیون فوتبال ایران نامه نوشتند و خواستار برگزاری بازی در کشور دیگری شدند و مهدی تاج ( رئیس فدراسیون فوتبال )، محمود اسلامیان ( عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ) و محمد رضا ساکت ( دبیرکل فدراسیون فوتبال ) روز چهارشنبه تشکیل جلسه دادند و اسلامیان پس از پایان جلسه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرد که مهدی تاج و محمدرضا ساکت با توجه به مشکلی که بازیکنان ونزوئلا برای سفر به ایران دارند، دنبال پیدا کردن راه حلی هستند تا این بازی در کشور دیگری برگزار شود. به همین دلیل در تلاش هستیم تا به نتیجه برسیم.

طی روزهای اخیر برخی رسانه ها مدعی شدند که دیدار تیم ملی فوتبال ایران با ونزوئلا قرار است 29 آبان در قطر برگزار شود که امیر حسین حسینی، مدیر رسانه ای تیم ملی فوتبال ایران در این باره مایل به صحبت کردن نبود، اما اعلام کرد: "باید کارلوس کی روش به ایران بیاید تا در این باره نظر دهیم. تا سرمربی تیم ملی نیاید نمی توانیم موضوعی را تایید کنیم."

برگزاری دیدار ایران و ونزوئلا در قطر قطعی نیست/ مسابقه با ترینیداد و توباگو در تبریز، منتظر تایید کی روش! - 5

همچنین پس از تعداد حضور کم هواداران در دیدار ایران و بولیوی، کی روش اعلام کرد که بهتر است دیدار های تیم ملی در شهرستان ها هم برگزار شود و سپس مارکار آقاجانیان و دیگر دستیاران کارلوس کی روش چند روز پیش به تبریز سفر کردند و ضمن بازدید از چمن استادیوم یادگار امام تبریز و بنیان دیزل، آقاجانیان این 2 زمین و امکانات شهر تبریز را خوب توصیف کرد. حال اگر کارلوس کی روش تایید نهایی را دهد، دیدار تدارکاتی یوزهای کشورمان با ترینیداد و توباگو در تبریز برگزار خواهد شد و این در حالیست که محمد رضا ساکت، دبیرکل فدراسیون فوتبال در تاریخ 25 مهرماه 1397 در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان بیان کرده بود که شرایط برگزاری بازی های تیم ملی فوتبال در شهرستان ها وجود ندارد و این موضوع امکان پذیر نیست، زیرا اردوی تیم ملی فوتبال در تهران است و نمی‌توانیم مسابقات دوستانه را در شهرستان‌ها برگزار کنیم.

برگزاری دیدار ایران و ونزوئلا در قطر قطعی نیست/ مسابقه با ترینیداد و توباگو در تبریز، منتظر تایید کی روش! - 7

او افزود: همچنین تعداد کمی ورزشگاه خوب و با استاندارد در ایران وجود دارد و در نتیجه برگزاری بازی‌های تیم ملی در شهرستان‌ها امکان پذیر نیست.

حال باید دید دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل ونزوئلا در چه کشوری برگزار خواهد شد و آیا کارلوس کی روش برای دیدار یوزها مقابل ترینیداد و توباگو در تبریز تایید می دهد یا خیر؟

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فراروفرارو10 ساعت قبل
کارلوس کی‌روش اولین دیدار خودش با کلمبیا را برد و به نوعی از فوتبال ژاپن انتقام کوچکی گرفت. به گزارش خبرآنلاین، تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به اواین حضور رسمی کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی کلمبیاست. کارلوس کی روش روی نیمکت کلمبیا نشسته و درست مثل همه اعضای دیگر کادرفنی و بازیکنان پوشاک برندی را به تن می‌کند که در ایران برایش خیلی با مسئولان دعوا می‌کرد! آدیداس محبوب کی روش که در ایران با هزار دردسر تن خودش و بازیکنان می‌شد، در کلمبیا به راحتی به بدن سرمربی پرتغالی چسبیده. چراکه رخ دادن چنین اتفاقی مطمئنا از تعهدات فدراسیون فوتبال کلمبیا بوده و به همین دلیل دیگر نیازی به دعوا درست شدن و به چالش کشیده شدن مسائل مختلف نیست.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
نایب رییس اصولگرای مجلس شورای اسلامی در واکنشی صریح به حذف عادل فردوسی پور از برنامه نود، این برکناری را دزدانه خواند. مطهری می‌گوید مقام رهبری چنین دستوری صادر نکرده و حتی برخلاف نظر رییس سازمان صداوسیما اتخاذ شده است و فروغی نیز مجری دستورات بود! او که خواهان پیگیری موضوع توسط نمایندگان مجلس شده، اعلام کرده است که اگر نود ایرادی دارد باید با تذکر رفع شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
‏این چکمه‌های سفید رنگ بیشتر از همه آن کفش‌های مارک‌دار به سردار آزمون می‌آید، او بزرگترین گل زندگیش را زد. سردار آزمون شروعی فوق العاده در فوتبال ایران داشت و شاید جز معدود ستاره هایی بود که پیش از درخشش در رده باشگاهی و تیم‌های محبوب، به نوعی استارت موفقیت خود را با لباس سفید تیم ملی زد و با اعتماد کارلوس کی روش، خیلی زود به مهره ثابت تیم ملی تبدیل شد. در حقیقت سردار آزمون برآیند نسل جوان ماست. سردار در جام جهانی مطابق خواسته‌های کارلوس کی روش و تاکتیک تیم ملی ایران، نمایش قابل قبولی داشت و حداقل موقعیت آنچنانی از دست نداد. گرچه مصاحبه او در مورد از دست دادن تعطیلات و جنگیدن برای تیم ملی اشتباه بود، اما درر این معادله غلط، نقش هجمه بی پایان خودمان و توهین به خانواده سردار با حضور خودش در رستوران را فراموش نکنیم.
ورزش۳ورزش۳12 ساعت قبل
دفاع چپ؛ اولین دربی محمد نادری؟ پرسپولیس در این فصل سه دفاع چپ تخصصی داشته است. حالا برای بازی دربی برانکو منتظر شرایط شایان مصلح است؛ اما بازهم میتوان با اطمینان نسبی، از حضور نادری در ترکیب اصلی نوشت. هافبک دفاعی؛ کمال و احمد یا فقط کامیابی نیا؟ اگر قرار به استفاده از یک هافبک دفاعی باشد، تردیدی نیست که انتخاب برانکو کمال کامیابی نیا خواهد بود. چرا که هافبک دفاعی شماره ۱۱ سرخ‌ها بازیکنی جنگنده و دفاعی‌تر نسبت به نوراللهی تکنیکی است و می‌تواند با قدرت در جنگ میانه میدان، مقابل آبی‌ها ظاهر شود. یکی از نقاط ابهام تیم پرسپولیس در پست هافبک راست و چپ است.

اخبار بیشتر