استفاده از کارت سوخت شخصی در پمپ بنزین‌ها از امروز الزامی شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

استفاده از کارت سوخت شخصی در پمپ بنزین‌ها از امروز الزامی شد

فیلم | تازه‌ترین اخبار از استفاده از کارت سوخت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
از صبح امروز اجرای استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های بنزین الزامی شده است اما همچنان کارت‌های آزاد قابل استفاده هستند.

مزایای استفاده از کارت سوخت در کشور

رکناخبرگزاری رکنا
مزایای استفاده از کارت سوخت در کشور
رکنا : امروز با راه اندازی مجدد استفاده از کارت سوخت در فرآیند سوختگیری، اولین گام دولت دوازدهم برای کنترل میزان مصرف سوخت برداشته شد.

مزایای استفاده از کارت سوخت در کشور - 1

به گزارش رکنا، گامی که به نظر می‌رسد می‌تواند مانعی برای قاچاق بیش از ۸ میلیون لیتر سوخت به کشور‌های همجوار و همچنین مصرف بی رویه این سرمایه گران بها شود. سرمایه‌ای که هر چند با بهای تمام شده بیشتری تهیه می‌شود، ولی ارزان بودن آن منجر شده است تا برخی از مردم جامعه در مصرف آن دقت نظر نداشته و عده زیادی از سودجویان خارجی نیز با بهره گیری از عوامل داخلی نسبت به خروج آن از مرز‌های کشور اقدام کنند.

بنزین یکی از پر مصرف‌ترین سوخت خودرو‌های داخل کشور محسوب می‌شود و در کنار انواع مصارفی نظیر گازوئیل (نفت گاز)، نفت سفید (نفت اوره) و گاز سی ان جی وجود دارد، اما در وهله اول وزارت نفت و مراجع مسئول باید فکری به حال مصرف بی رویه بنزین می‌کردند.

طبق آخرین آمار هم اکنون میزان مصرف بنزین کشور حدود ۹۴ میلیون لیتر در روز بر آورد شده که به نظر می‌رسد با در نظر گرفتن زمان حساس سال، یعنی فصل تابستان و افزایش تعداد مسافرت ها، این رقم به بیش از ۱۰۰ میلیون در روز برسد؛ این درحالیست که ظرفیت تولید این محصول در کشور حدود ۱۱۰ میلیون لیتر در روز است که از این میزان بنزین حدود ۹۰ میلیون لیتر آن با گوگرد کمتر از ۵۰ و ۱۰ پی پی ام تولید می‌شود که در منطقه کم نظیر است.

این آمار‌ها نقص یا ضعف در تولید فرآورده‌های نفتی را بیان نمی‌کنند؛ بلکه نشان دهنده مصرف بی برنامه ریزی و روند افزایش قاچاق در کشور است چرا که طبق برآورد‌ها مصرف روزانه بنزین باید چیزی حدود ۸۰ تا ۸۵ میلیون لیتر در سال باشد. طبق آمار سایت گلوبال پترول پرایس که آمار مصرف بنزین و همچنین قیمت سوخت در سراسر جهان را اعلام می‌کند، ایران در جایگاه دوازدهم تولید کننده بنزین و جایگاه ۷۳ سومین کشور مصرف کننده قرار دارد. البته نکته بسیار جالب هم اینجاست که ایران سومین کشور دارای سوخت ارزان در جهان نیز هست!

مجید زندی، کارشناس حوزه انرژی، راه اندازی استفاده از کارت سوخت در فرهنگ استفاده از بنزین در کشور را هر چند دیر اما مثبت دانست و گفت: بیشترین دغدغه دولت‌ها برای کاهش میزان مصرف سوخت یا همان بنزین باید بر حوزه مصرف داخل و الگوی صحیح مصرف جامعه باشد.

او ادامه داد: استفاده از کارت سوخت اولین فاز مدیریت و تغییر الگوی مصرف حوزه انرژی و فرآورده‌های نفتی است و قاعدتا این مرحله به تنهایی توانایی کاهش میزان قاچاق و مصرف بی رویه سوخت را نخواهد داشت.

این کارشناس حوزه انرژی به دلایل توقف استفاده از کارت سوخت در سال ۹۴ اشاره کرده و گفت: یکی از دلایل کنار گذاشته شدن کارت سوخت در کشور، یکسان بودن نرخ بنزین و سهمیه مصرف آن برای کارت سوخت شخصی و جایگاه داران بود، همین امر سبب شد تا افراد بدون تمایل به استفاده از کارت سوخت شخصی به سمت استفاده از کارت سوخت جایگاه داران تمایل شوند.

او بیان کرد: حذف کارت سوخت شخصی از بدنه سامانه یکپارچه مدیریت مصرف سوخت (کارت سوخت) منجر شد تا این سیستم به مرور زمان کارکرد خود را از دست بدهد. یعنی به زبانی ساده‌تر سامانه به کما رفت.

زندی گفت: همین امر منجر شد تا اگر رانندگانی کارت سوخت خود را گم کرده بودن به علت بی اهمیت بودن استفاده از آن دیگر به سراغ صدور کارت المثنی نروند و حال برای اجرای این طرح به مشکل بر بخورند.

عمده دلایل کنار گذاشته شدن کارت سوخت در سال ۹۴

این کارشناس حوزه انرژی یکی دیگر از دلایل کنار گذاشته شدن کارت سوخت، بالا رفتن نرخ بنزین ایران نسبت به کشور‌های منطقه دانست و گفت: سال ۹۴ با افت قیمت نفت خام نرخ بنزین در کشور‌های حاشیه خلیج فارس و همسایگان ایران بشدت کاهش پیدا کرد، تثبیت نرخ ارز نیز منجر شد تا نرخ عرضه بنزین در ایران نسبت به سایر کشور‌ها بالاتر باشد. آن زمان بهترین زمان برای اعمال سیاست‌های قیمتی برای کنترل مصرف سوخت در کشور بود. اما ابتدا باید قیمت گذاری‌ها اصلاح سپس کارت سوخت از میان برداشته می‌شد که متاسفانه ابتدای کار کارت سوخت کنار گذاشته شد و در نتیجه قیمت گذاری‌ها جوابگوی مدیریت مصرف سوخت نشد.

زندی بیان کرد: استفاده از کارت سوخت از امروز منجر به کاهش یکباره قاچاق سوخت در کشور نخواهد شد بلکه تداوم و تکمیل این طرح قطعا نقطه شروع خوبی برای به سرانجام رسیدن این طرح خواهد شد.

این کارشناس حوزه انرژی به اهمیت کنترل کارت سوخت جایگاه داران در موفقیت طرح کنترل مصرف سوخت اشاره کرده و بیان کرد: استفاده از کارت سوخت در ابتدا در ۴ کلانشهر عملیاتی شده است که معتقدم تهران نباید برای نقطه شروع در نظر گرفته می‌شد بلکه ابتدا باید از شهر‌های با جمعیت کمتر آغاز سپس تمام کشور به طور سراسری مشمول این طرح می‌شدند.

زندی بیان کرد: سامانه باید به مرور زمان بروزرسانی شود چرا که هم اکنون تعداد زیادی از جایگاه‌های سوخت رسان تاسیس شده‌اند که به سیستم یکپارچه کارت سوخت وصل نیستند.

اجرای کارت سوخت و سهمیه بندی در سیستان و بلوچستان از ماه‌ها قبل

او در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود از شهر‌های مرزی برای شروع این طرح استفاده می‌شد؟ گفت: جالب است بدانید مردمان شهر مرزی سیستان و بلوچستان مدت هاست کارت سوخت به همراه سهمیه بندی استفاده می‌کنند، شما در سیستان و بلوچستان نمی‌توانید بدون کارت سوخت برای خودروی خود بنزین خریداری کنید. اما این عملیات تنها در شهر مرزی سیستان عملیاتی شده و به سایر شهر‌های مرزی سوق پیدا نکرده است.

زندی همچنین به دلیل عملیاتی نشدن سراسری این طرح نیز گذری زد و تصریح کرد: قطعا اگر این طرح به صورت سراسری عملیاتی می‌شد بهتر بود، اما اگر دولت و وزارت نفت منتظر آماده شدن زیر ساخت‌های همه شهر‌های کشور می‌شدند طرح استفاده از کارت سوخت شخصی تا سال آینده هم روی عملیاتی شدن را نمی‌دید.

این کارشناس حوزه انرژی به تشریح روند قاچاق سوخت به کشور‌های همسایه پرداخت و تصریح کرد: قاچاق سوخت تنها مختص به بنزین نیست بلکه مشمول نفت گاز (گازوئیل)، نفت کوره و نفت سفید هم هست. قسمت اعظم قاچاق سوخت مربوط به گازوئیل بوده و حجم کمتری از آن مربوط به بنزین است. چرا که قیمت بنزین در شرایط بهتری نسبت به سایر مصارف سوختی به سر می‌برد.

او گفت: هم اکنون برای خرید یک بتری نیم لیتری آب مبلغ یک هزار و ۵۰۰ تومان می‌پردازیم در صورتی که برای تهیه یک لیتر بنزین هزینه‌های استخراج نفت، پالایش و توزیع اعمال می‌شود و در نهایت اقلامی نظیر گازوئیل با نرخ لیتری ۳۰۰ تومان و نفت سفید به مبلغ لیتری ۱۵۰ تومان به فروش می‌رسد که قطعا این ارقام عادلانه نیست.

حال با عملیاتی شدن این طرح کافیست به رسانه‌ها و فضای مجازی سری بزنید تا از نحوه اجرایی شدن و همچنین مدارک مورد نیاز برای دریافت کارت المثنی و رمز کارت سوخت مطلع شوید اما به نظر می‌رسد علی رغم اطلاع رسانی‌های کافی مردم هنوز هم نگران اجرایی شدن این طرح هستند.

لزوم حساسیت بیشتر بر رصد مصرف سوخت در شهرهای بزرگ

صادق مردانی کارشناس حوزه انرژی در خصوص استفاده از کارت‌های سوخت اظهار کرد: هم اکنون اعداد و ارقامی مبنی بر استفاده از کارت سوخت در دسترس نیست؛ با استفاده از کارت سوخت می‌توان میانگین و گپ بین تولید و مصرف بنزین در کشور را رسما بدست آورد. این اعداد و ارقام در مصرف سوخت این اجازه را به ما می‌دهد تا برای سایر صنایع خود تصمیم گیری‌های دقیق‌تری را در پیش بگیریم.

او یک از ویژگی‌های وجود کارت سوخت را مدیریت و کنترل سوخت کشور و اطلاع از وضع سوخت استفاده شده در هر شهر و هر خودرو دانست و ادامه داد: مهم‌ترین ویژگی استفاده از کارت سوخت هوشمند شخصی، مشخص شدن استفاده سوخت در هر خودرو است، این امر سبب می‌شود تا بتوان به موارد استفاده بی رویه افراد از سوخت مشکوک و از قاچاق یا سوء استفاده از منابع طبیعی جلوگیری کرد.

مردانی در خصوص حساسیت بیشتر شهر‌های بزرگ به استفاده از کارت سوخت بیان کرد: کلان شهر‌هایی مانند تهران که میزان سوخت مورد نیاز آن‌ها با تعداد ماشین‌های موجود مطابقت ندارد، نیاز به بررسی‌های بیشتر دارد؛ که استفاده از این تکنولوژی (کارت سوخت) اجازه مدیریت مصرف و سقف گذاری برای اصلاح الگوی مصرف را هم می‌دهد.

این کارشناس حوزه انرژی استفاده از کارت سوخت را مقدمه‌ای بر مسیر کنترل و اصلاح الگوی مصرف جامعه دانست و گفت: اگر شرکت ملی پخش و پالایش نفت بخواهد اقدامات بیشتری در زمینه مدیریت مصرف سوخت اعمال کند باید ابتدا میزان مصارف استان‌ها و کلان شهرها را در دست داشته باشد که این آمار در اقدام اولیه این شرکت محقق خواهد شد.

او بیان کرد: معتقدم اگر قرار است به فردی کارت سوخت شخصی تعلق بگیرد؛ آن افراد باید از دهک‌های پایین جامعه باشد تا باتوجه به شرایط آسیب پذیر زندگی اشان برای استفاده از بنزین امتیاز ویژه‌ای داشته باشند. در واقع باید تفاوتی در تخصیص منابع ملی بین فردی که اتومبیل معمولی دارد با فردی که ماشین‌های لوکس سوار می‌شود وجود داشته باشد.

صادق مردانی در پایان استفاده از کارت سوخت‌های متعلق به جایگاه داران را از عوامل تحریک بازار سیاه دانسته و کنترل میزان مصرف آن را نیز از اقدامات مهم وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران تلقی کرد.

نگران نباشید فعلا کارت سوخت جایگاه‌ها فعال است

امیر وکیل‌زاده مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه از ۲۲ مرداد سوخت با کارت شخصی عرضه می‌شود، تصریح کرد: در این مرحله مردم نگران دریافت سوخت نباشند و تا زمانی که همه افراد دارای کارت نشده‌اند، کارت جایگاه‌ها فعال خواهد ماند.

او بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته به مدت چند روز کارت سوخت جایگاه‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد و تا زمانی که مطمئن نشده‌ایم همه مالکان خودرو و موتورسیکلت‌ها دارای کارت هستند و مشکلی در این زمینه ندارند، محدودیت‌ها را اعمال نخواهیم کرد. همچنین به مدت یک ماه شرایطی فراهم شده که رمز همه کارت‌های سوخت موجود به چهار رقم آخر کد ملی فردی که اسمش روی کارت سوخت ثبت شده، باز گردد. بنابراین افراد می‌توانند با مراجعه به جایگاه سوخت و وارد کردن چهار رقم آخر کد ملی خود، آن را فعال کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: اگر کسی نتوانست رمز قبلی کارت سوخت خود را پیدا کند در تهران ۱۹ مرکز برای بازیابی رمز کارت سوخت وجود دارد.

در نهایت باید گفت که طبق آمار بدست آمده، ماه گذشته چیزی بالغ بر ۷۱۰ هزار کارت سوخت در باجه‌های معطله داشتیم که از این تعداد حدود ۲۰۰ هزار کارت‌ به صاحبانشان تحویل داده شده است. شهروندان می‌توانند با داشتن شماره VIN کارت خودرو، نسبت به پیگیری کارت سوخت خود از سایت najatracking. post. ir اقدام کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

یک نماینده مجلس: احیای کارت سوخت موجب کاهش ۸۰ درصدی قاچاق می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
یک نماینده مجلس: احیای کارت سوخت موجب کاهش ۸۰ درصدی قاچاق می‌شود
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن درخواست از دولت برای جدیت در اجرای طرح احیاء کارت سوخت، گفت: طبق برآوردهایی که صورت گرفته، احیاء کارت سوخت تا میزان ۸۰ تا ۸۵ درصد از قاچاق سوخت جلوگیری می‌کند.

- اخبار سیاسی -

اسدالله قره‌خانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اجباری شدن کارت سوخت از امروز، گفت: تصمیم دولت برای احیاء کارت سوخت، پسندیده است، این کار تأثیر به‌سزایی در جلوگیری از قاچاق سوخت و کنترل مصرف خواهد داشت و در آینده تأثیرات آن را خواهیم دید.

وی، همچنین ضمن درخواست از دولت برای جدیت در اجرای طرح احیاء کارت سوخت، اظهار داشت: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته نیز شاهد اجرای طرح الزامی شدن کارت سوخت از سوی دولت‌های قبلی نیز بودیم، اما با وجود هزینه‌های سنگینی که این طرح در پی داشت، اما به درستی اجرا نشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه احیاء کارت سوخت تأثیر مستقیم و قابل ملاحظه‌ای در جلوگیری از قاچاق سوخت، به‌خصوص در شهرهای مرزی دارد، گفت: طبق برآوردهایی که صورت گرفته، احیاء کارت سوخت تا میزان ۸۰ تا ۸۵ درصد از قاچاق سوخت جلوگیری می‌کند.

قره‌خانی ادامه داد: همه دستگاه‌ها، از جمله نیروی انتظامی و نیز ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز باید دولت را برای اجرای طرح احیاء کارت سوخت همراهی کنند، زیرا بدون کمک همه دستگاه‌ها نمی‌توان به اجرای موفق آن امیدوار بود.

وی با تأکید بر اینکه مهار مصرف بنزین و انواع سوخت نیز یکی دیگر از اهداف احیاء کارت سوخت است، اظهار داشت: در همه جای دنیا مصرف حامل‌های انرژی را کنترل می‌کنند که روش مصرف سوخت نیز در کشور ما نیز باید اصلاح شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: از اقدام دولت برای احیاء کارت سوخت حمایت می‌کنیم و معتقدم که این اقدام اولین قدم برای اصلاح روش مصرف سوخت در کشور است که باید تداوم یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

روش درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت و حذف رمز کارت سوخت + اینفوگرافی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
روش درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت و حذف رمز کارت سوخت + اینفوگرافی
اگر می خواهید ببینید که چطور می توانید برای کارت سوخت خود درخواست المثنی بدهید، این اینفوگرافی را ببینید.

امروز استفاده از کارت هوشمند سخت الزامی شد. با این حال هنوز برخی افراد نسبت به تغییر رمز کارت‌های سوخت یا صدور المثنی برای آن ابهاماتی دارند.

اینفوگرافی که در ادامه می‌آید، درباره این چالش‌ها توضیح می‌دهد.

روش درخواست المثنی کارت هوشمند سوخت و حذف رمز کارت سوخت + اینفوگرافی - 3

خواندن خبر در سایت منبع

استفاده از کارت سوخت شخصی از امروز الزامی شد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
استفاده از کارت سوخت شخصی از امروز الزامی شد
بنابر اعلام قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران استفاده از کارت سوخت شخصی در پمپ‌بنزین‌ها از امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد الزامی شد.

به گزارش مشرق، بنابر اعلام قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران استفاده از کارت سوخت شخصی در پمپ‌بنزین‌ها از امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد الزامی شد.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه جدیدی اعلام کرد: البته مردم نگران دریافت بنزین نباشند، کارت‌های آزاد در جایگاه‌ها فعال است و همچنین متقاضیانی که برای صدور کارت المثنی با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و یا از طریق سامانه دولت همراه ثبت‌نام کرده‌اند مطمئن باشند کارت آن‌ها صادر و به درب منازلشان ارسال خواهد شد.

براساس اطلاعیه قبلی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران استفاده از کارت سوخت شخصی در جایگاه‌های عرضه سوخت از ۲۲ مرداد الزامی است.

در اطلاعیه قبلی که توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران صادر شده، آمده بود:

"به‌اطلاع هم‌وطنان عزیز می‌رساند که در اجرای سیاست‌های دولت محترم و در پی اطلاعیه‌ها و مصاحبه‌های انجام‌شده پیشین، تأکید می‌کند که از صبح روز سه‌شنبه (۲۲ مردادماه) جاری، تمام وسایط نقلیه بنزینی باید برای دریافت سوخت، از کارت سوخت خودرو خود استفاده نمایند. در این زمینه توجه هم‌وطنان را به نکات زیر جلب می‌نماید:

۱ در صورتی که مالکان خودروها در استفاده از کارت سوخت خود با هر مشکلی روبه‌رو شدند، از طریق سایت niopdc. ir و یا تماس با شماره ۰۹۶۲۷ اقدام نمایند. لازم به توضیح است که تا تاریخ ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ علاوه بر رمز جاری کارت، ۴ رقم آخر کد ملی شخصی که نام او پشت کارت سوخت درج گردیده، به‌عنوان رمز کارت در جایگاه سوخت‌گیری، قابل قبول می‌باشد.

۲ به‌رغم همه تلاش‌های انجام‌شده، برای ثبت‌نام و صدور کارت سوخت المثنی، برای آن دسته از مالکان خودروها که کارت سوخت خود را گم کرده‌اند، محتمل است هنوز تعدادی از مالکان خودروها، کارت سوخت در اختیار نداشته باشند، لذا برای حل مشکل تحویل سوخت به این‌گونه خودروها، مقرر شده که به‌مدت محدودی از کارت جایگاه‌دار برای تحویل مقدار محدود سوخت به این گونه خودروها استفاده شود و حسب مورد، تا زمانی که در هر منطقه متناسب با شرایط، اعلان خواهد شد، این رویه ادامه دارد.

۳ مالکان خودروهایی که تاکنون اقدامی برای تقاضای صدور کارت سوخت المثنی به‌عمل نیاورده‌اند باید با مراجعه به دفاتر خدمات پلیس+۱۰ نسبت به ثبت‌نام برای دریافت کارت المثنی اقدام نمایند. به‌زودی درگاه ملی سامانه دولت همراه نیز برای ثبت‌نام این‌گونه درخواست‌ها راه‌اندازی خواهد شد و در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌گردد.

۴ حدود ۵۰۰ هزار کارت سوخت صادره به‌دلایل مختلف توسط مالکان خودروها دریافت نشده و به باجه‌های پست برگشت داده شده و در باجه‌های معطله پست می‌باشد. مالکان خودروها می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت epolice. ir نسبت به دریافت مشخصات باجه پستی مربوطه اقدام و برای دریافت کارت سوخت خود به باجه پستی مربوطه مراجعه نمایند.

در هر حال شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تمامی تلاش خود را خواهد کرد که در اجرای این طرح، هم‌وطنان با کمترین مشکل روبه‌رو شوند".منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

دولت باید شرایط دریافت کارت سوخت را تسهیل کند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
دولت باید شرایط دریافت کارت سوخت را تسهیل کند

علی بختیار؛ عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص تکلیف کارت‌های سوخت و بلاتکلیفی مردم در متصل نشدن سامانه کارت بنزین به شبکه بانکی با بیان اینکه تشخیص صحن علنی مجلس بر این بود که قیمت حامل‌های انرژی افزایش پیدا نکند زیرا شرایط اقتصادی و معیشتی مردم مناسب نیست افزود: مجلس در کنار عدم تصویب افزایش قیمت بنزین، دو تصمیم مهم دیگر نیز گرفت اولی بحث توسعه CNG و دیگری فعال شدن سامانه هوشمند سوخت بود تا بتوانند مانع از قاچاق سوخت شود.

وی با تاکید بر اینکه نظارت جدی در زمینه عرضه سوخت در کشور وجود ندارد ادامه داد: هر تصمیمی که در این زمینه گرفته می‌شود باید کارشناسی باشد و با ساز و کارهای مناسب مدیریت شده و با استفاده از تکنولوژی، جلوی قاچاق گرفته شود.

تسهیل کردن شرایط گرفتن کارت سوخت وظیفه دولت و شرکت پخش پالایش فرآورده‌های نفتی است و عدم اجرای آن اسباب زحمت مردم می‌شود.

بختیار گفت: تسهیل کردن شرایط گرفتن کارت سوخت وظیفه دولت و شرکت پخش پالایش فرآورده‌های نفتی است و عدم انجام این موضوع از سوی شرکت پخش و پالایش سبب به زحمت افتادن مردم می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کمیسیون انرژی دنبال این هستیم که در خصوص تامین بنزین، مردم دچار مشکل نشوند، در هدفمندی یارانه‌ها نتوانستیم طرحی را به شکل صحیح و اصولی اجرا کنیم ولی قصد داشتیم با هدفمندی یارانه‌ها کلیه یارانه‌های انرژی و سایر یارانه‌ها را آزاد کنیم و منابع حاصل از آن را به صورت نقدی به مردم پرداخت کنیم.

بختیار گفت: اشکال جدیدی در هدفمندی یارانه‌ها داشتیم و آن این بود که نرخ ارز را در این موضوع تعیین کردیم زمانی که نرخ ارز از هزار تومان به سه هزار تومان و در حال حاضر به ۱۲ هزار تومان افزایش پیدا کرده است، این نشان دهنده این است که یارانه پنهان بزرگی در اقتصاد و در حوزه انرژی وجود دارد.

مجلس مخالف افزایش جهشی قیمت سوخت است

نماینده مردم گلپایگان در مجلس عنوان کرد: ما نمی‌توانیم هر از گاهی دست به تصمیمات بزرگ در خصوص اقتصاد کشور بزنیم زیرا تجربه اقتصاد ایران در حوزه انرژی این است که بهترین شرایط را در قانون برنامه دوم و سوم داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه بهترین تصمیم افزایش تدریجی است نه افزایش جهشی و حذف یکباره همه یارانه‌ها افزود: در کمیسیون انرژی کار کارشناسی شده و علمی انجام دادیم و مجلس نیز تصمیم افزایش جهشی را در این رابطه قبول نکرده و نخواهد کرد زیرا اگر قرار بر این باشد که قیمت بنزین افزایش پیدا کند باید به صورت تدریجی باشد.

بختیار بیان کرد: در این دوره از مجلس تلاش کردیم در حوزه انرژی تصمیماتی از این قبیل نگیریم و مانع از اجرای تصمیمات جهشی شدیم.

پایان پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله آشوبگران به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده مردم فرانسه علیه برنامه اصلاحات نظام بازنشستگی + فیلمانتهای پیام/

برگشت ثبات و رشد به اقتصاد کشور

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عبدالناصر همتی در مجمع عمومی بانک مرکزی با بیان این که سال ۹۷ و ۹۸ جزو سال‌های بسیار سخت بر اقتصاد کشور بوده و یکی از کم سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشورمان اجرا شد و همچنان ادامه دارد، افزود: خوشبختانه با تدبیری که در بانک مرکزی و دولت اندیشیده شد در چنین شرایطی روز به روز شاهد ثبات بیشتر در شرایط اقتصادی کشور هستیم و بازار‌های مختلف به سمت ثبات حرکت می‌کند. نتیجه اقدامات بانک مرکزی در وضعیت اقتصاد کلانوی ثبات در بازار‌های مختلف را نتیجه اقدامات بانک مرکزی عنوان کرد و گفت: مهمترین هدف دشمن از اعمال تحریم‌ها حمله به بازار ارز بود و با توجه به ناترازی‌های انباشته شده از دو دهه قبل و همچنین حجم عظیم نقدینگی این انتظار وجود داشت که کشور با شوک ناشی از کاهش درآمد‌های نفتی در پی اعمال تحریم‌ها دچار یک رکود تورمی سخت شود. رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که حل رکود تورمی در شرایط عادی نیز بسیار سخت است، افزود:، اما با تدابیر اندیشیده شده در کشور کاری کرده‌ایم که در مدت کوتاهی مجموعه اقتصاد کشور از فشار ناشی از تحریم‌ها خارج شود و این در حالیست که این فشار‌ها همچنان با قدرت وجود دارد. همتی با بیان این که رشد اقتصاد غیر نفتی کشور در شش ماهه اول امسال مثبت بوده است، گفت: این مسئله نشان می‌دهد که توانسته‌ایم بر رکودی که از نظر فعالیت‌های اقتصادی در کشور ایجاد شده بود غلبه کنیم. وی بخش نفتی را برون زا دانست و افزود: به همین دلیل دست دولت و بانک مرکزی در این زمینه زیاد باز نیست و علیرغم تلاش‌های بسیار خوب وزارت نفت صادرات نفت ما به مراتب کمتر از قبل شده و فشار‌های ناشی از تحریم نفت همچنان بر اقتصاد کشور برقرار است. رئیس کل بانک مرکزی با ابراز امیدواری مبنی بر این که اثرات تحریم نفت نیز در سال ۹۹ به کلی از بین برود، گفت: در طول حداقل یک سال و نیم گذشته در سه مقطع اقدامات سازنده‌ای انجام شد که موفق شدیم شوک بازار ارز را در کوتاه مدت کنترل و مهار کنیم. همتی در تشریح اقدامات انجام شده افزود: محدود کردن تقاضای سفته بازی، کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی، فراهم کردن زمینه بازگشت ارز‌های حاصل از صادرات غیر نفتی و به حداقل رساندن امکان نوسان شدید و آسیب پذیری نرخ ارز از تحولات سیاسی و همچنین جلوگیری از خروج سرمایه از کشور و نگهداری ارز در نزد مردم مهمترین اقداماتی بوده که بانک مرکزی از مهر سال ۹۷ تا به امروز انجام داده است. وی با بیان این که از سال ۹۷ برای نخستین بار بانک مرکزی به عنوان بازار ساز وارد بازار ارز شد، گفت: اکنون بانک مرکزی به عنوان عنصر بازار ساز در بازار ارز کشور نقش آفرینی می‌کند و به همین دلیل در یک سال و نیم گذشته مهمترین تنش‌های سیاسی و نظامی نتوانسته است چارچوب ارزی ما را به هم بزند. همتی در خصوص اهم اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز خاطرنشان کرد: اولین اقدام بانک مرکزی آن بود که به عنوان بازار ساز وارد بازار ارز شود و با خرید و فروش و نه صرفا تزریق به ثبات نرخ ارز بپردازد. اقدام دوم بسیار مهم بانک مرکزی کنترل بر مبادلات ریالی بود با این اطمینان که بدون کنترل نقل و انتقالات ریالی امکان ایجاد ثبات در بازار ارز و کاهش تقاضای سفته بازی وجود ندارد و این اقدام نیز بسیار موثر افتاد. سومین اقدام بانک مرکزی تلاش برای تامین تقاضای ارز عاملان اقتصادی با استفاده از بازار دوم یا سامانه نیما بود و کاهش تدریجی تفاوت شدید نرخ ارز در سامانه نیما و بازار آزاد برای تشویق برگشت ارز‌های صادراتی و جلوگیری از فساد و آربیتراژ بوده است. وی افزود: از جمله اقدامات دیگر بانک مرکزی مدیریت انتظارات از طریق خنثی کردن شایعات و تحریکات رسانه‌ای و شبکه‌های اجتماعی بوده است که به طور معمول افراد غیرحرفه‌ای را دچار زیان می‌کند. وی در خصوص توجه بانک مرکزی به تشدید تدریجی نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری و توقف رفتار ریسک آمیز بانک‌ها و موسسات اعتباری گفت: ادغام بانک‌های وابسته به نیرو‌های نظامی، تعیین هیئت سرپرستی برای برخی موسسات اعتباری دچار ناترازی شدید، عزل و تعیین اعضای هیئت مدیره برای برخی بانک‌ها و تشدید اقدامات هیئت انتظامی در برخورد با بانک‌ها و موسسات اعتباری از جمله اقدامات بوده است و به نظر می‌رسد پیامد‌های مثبت آن به تدریج در حال ظاهر شدن است. رئیس شورای پول و اعتبار در زمینه مدیریت نقدینگی ادامه داد: بانک مرکزی با درک این موضوع که شوک هزینه‌ای شدید وارد شده به اقتصاد نیاز‌های سرمایه در گردش بنگاه‌ها را به شدت افزایش داده و در نتیجه تنگنای اعتباری را که از قبل هم وجود داشته، تشدید کرده است، کوشید تا از انقباض در رشد کمیت‌های پولی پرهیز کند و اصطلاحا انبساط اسمی اقتصاد را همسازی (Accommodation) کند که در غیاب آن می‌توانست عمق رکود بسیار شدیدتر باشد. عبدالناصر همتی خاطرنشان کرد: از آنجا که بخش قابل توجهی از رشد نقدینگی متکی به نرخ سود بالای سپرده‌ها بود که مصلحت نبود در شرایط وجود انتظارات تورمی بالا، کاسته شود و از آنجا که کاهش درآمد‌های دولت به طور اجتناب ناپذیر به منابع بانکی فشار وارد می‌کرد، بانک مرکزی کافی بود مطمئن شود که رشد نقدینگی از محل رفتار ریسک آمیز بانک‌ها و مسابقه نرخ سود دچار افزایش شدید نمی‌شود و در حدی که با انبساط اسمی اقتصاد هماهنگی داشته باشد، حفظ شود. با وجود آنکه ابزار رایج سیاست پولی در قالب هدف گذاری تورم و لذا هدف گذاری میانی نرخ سود به طور رسمی هنوز اجرایی نشده بود و اجرایی کردن آن به سرعت قابل انجام نبود، بانک مرکزی با مدیریت بازار بین بانکی سعی کرده است در جهت کاهش نرخ سود بازار بین بانکی و لذا جلوگیری از افزایش نرخ سود سپرده‌ها متاثر از افزایش تورم انتظاری عمل کند و همچنین از اتکای بی قاعده بانک‌ها به منابع بانک مرکزی جلوگیری کند. رئیس کل بانک مرکزی در خصوص آغاز سیاست‌های ثبات ساز بانک مرکزی از مهر ماه سال ۱۳۹۷ گفت: از مهر ۱۳۹۷ که بانک مرکزی اختیاراتی را از شورای هماهنگی سران قوا گرفت و خوشبختانه در
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی تحریم باقیمانده اقتصاد ایران را فراهم کرد. به گزارش فارس؛ حدود ۵ روز پیش منوچین وزیر خزانه داری آمریکا پس از قرارگرفتن تعدادی از نظامیان و شرکت‌های بخش فلزات در لیست تحریم اعلام کرد که ترامپ رئیس جمهور این کشور به زودی دستور اجرایی در زمینه تحریم سایر بخش‌های اقتصاد ایران را نیز صادر می‌کند. این دستور اجرایی توسط ترامپ در همان روز صادر شده است و اکنون در سایت وزارت خزانه داری آمریکا قابل رویت است. ترامپ با صدور این دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی قرار گرفتن تمام اقتصاد ایران در لیست تحریم را فراهم کرده است. این دستور اجرایی بدین معناست که تمامی اقتصاد ایران شامل تحریم است و هرکس هر نوع فعالیتی به هر نحوی در اقتصاد ایران داشته باشد باید به طور کامل خود را از نظام مالی آمریکا، سفر به آمریکا و نظام پرداخت دلار جدا کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسن روحانی، رییس‌جمهور در مجمع بانک مرکزی حاضر شد. در حاشیه این مجمع اعلام شد عملیات بازار باز بانکی از شنبه کلید خواهد خورد. بر این اساس نظام سیاستگذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده خواهد شد. عملیات بازار باز، از جمله ابزارهای سیاست پولی غیرمستقیمی است که نقش تنظیم‌کننده مقدار ذخایر بانکی از طریق نرخ بهره را بر عهده دارد. بعنوان مسئول شورایعالی امنیت ملی روزانه مراقبت می‌کنم؛ همه چیز‌ را نمی‌توانم بگویم ولی اگر مراقبت روزانه صورت نگیرد بین جنگ و صلح یک گلوله فاصله است؛ البته اختیارات در قانون اساسی توزیع شده، است.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با دستور ویژه‌ای هیأتی را به سرپرستی معاون آب و خاک این وزارتخانه مأمور کرد برای امدادرسانی هر چه سریع‌تر به کشاورزان و دامداران به مناطق سیل زده اعزام شوند. خبرگزاری مهر: به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در پی بارندگی شدید و وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان که باعث طغیان رودخانه‌های محلی و وقوع سیلاب شد، عباس کشاورز سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با دستور ویژه‌ای هیأتی را به سرپرستی معاون آب و خاک این وزارتخانه مأمور کرد، برای رسیدگی و امدادرسانی هر چه سریع‌تر به کشاورزان و دامداران به مناطق سیل زده اعزام شوند. بازسازی تأسیسات آبی و خاکی کشاورزی شامل قنوات، انهار سنتی و کانال‌های آبیاری، بندهای آبخیزداری و استخرهای پرورش ماهی، جاده‌های دسترسی، مزارع و باغات، جایگاه دام، واحدهای مرغداری، تأمین علوفه و اقدامات دامپزشکی از مهمترین اقداماتی است که برای امدادرسانی به کشاورزان و دامپروران مناطق سیل زده در دستور کار قرار دارد. شایان ذکر است، عمده خسارت‌های وارده به بخش کشاورزی در شهرستان‌های کنارک، نیکشهر، چابهار، قصرقند، دلگان، مهرستان، سرباز، بمپور، فنوج، سیب و سوران و خاش بوده است. همچنین به علت بسته شدن جاده‌های دسترسی، در حال حاضر تعیین خسارت قطعی امکان پذیر نبوده و بررسی‌های اولیه گروه‌های تعیین خسارت، میزان خسارات وارده به زیربخش‌های کشاورزی را حدود ۶۴۰ میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.

اخبار بیشتر