آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا

آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا
پرسپولیس در بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا میزبان کاشیما آنتلرز ژاپن خواهد بود و با توجه به دستورالعمل کنفدراسیون آسیا باید نواقص استادیوم آزادی برای انجام این دیدار تا پیش از بازی فینال مرتفع شود.

خبرگزاری میزان: پرسپولیس در بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا میزبان کاشیما آنتلرز ژاپن خواهد بود و با توجه به دستورالعمل کنفدراسیون آسیا باید نواقص استادیوم آزادی برای انجام این دیدار تا پیش از بازی فینال مرتفع شود.

آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 1آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 3آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 4آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 5آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 6آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 7آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 8آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 9آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 10آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 11آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 12آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 13آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 14آماده سازی ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال آسیا - 15

خواندن خبر در سایت منبع

از حضور خانواده‌ها تا بلیت فروشی و بهسازی آزادی

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
از حضور خانواده‌ها تا بلیت فروشی و بهسازی آزادی
سرپرست استادیوم آزادی از برطرف کردن 62 نقص استادیوم آزادی پیش از برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا خبر می‌دهد.

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا میزبان کاشیما آنتلرز ژاپن خواهد بود و با توجه به دستورالعمل کنفدراسیون آسیا باید نواقص استادیوم آزادی برای انجام این دیدار تا پیش از بازی فینال مرتفع شود.

فرهاد نیکوخصال در مورد وضعیت ورزشگاه آزادی برای میزبانی از دیدار برگشت به برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت: بعد از بررسی ورزشگاه آزادی ۶۲ مورد برای بازسازی و بهسازی شناسایی شد. در حال حاضر افراد به صورت دو شیفته و حتی سه شیفته در حال کار هستند تا شرایط خوبی برای برگزاری دیدار فینال به وجود بیاید. آخرین فرصت ما تا ۱۵ آبان است و بعد از آن نمایندگان مربوطه برای کنترل تغییرات شرایط را بررسی می‌کنند. تاکنون حدود ۶۵ درصد و در بخش‌هایی ۷۰ درصد کار پیشرفت رفته است. تمامی مسئولان مربوطه در تلاش هستند تا کار به بهترین شکل انجام شود.

نیکوخصال در مورد درخواست‌هایی که برای تغییرات بوده اینطور توضیح داد: ما میهمانان فیزیکی فینال هستیم و AFC برگزارکننده بازی است. شرایط برگزاری جشن قهرمانی و... دست خود AFC است. شرایط خاصی برای میهمانان و خبرنگاران در نظر گرفته شده و جایگاه افراد با دستبندهایی که در اختیارشان قرار می‌گیرد مشخص می‌شود. افسران امنیتی کنترل شرایط را در نظر دارند، هر کسی باید در جایگاه خود حضور یابد.

سرپرست ورزشگاه آزادی در مورد اینکه آیا کاور خاصی برای چمن ورزشگاه در نظر گرفته شده است، اعلام کرد: فعلا چیزی در مورد چمن به ما اعلام نشده است.

وی در مورد بحث بلیت‌ فروشی نیز گفت: بلیت فروشی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد. یک کارگروه مشغول کار هستند تا زمان دقیق بلیت‌ فروشی و نحوه آن را اعلام کنند. بلیت‌هایی هم بر اساس نمونه‌های خارجی ساخته شده، در محل‌های مورد نظر استقرار می‌یابند به این شکل که هر فرد با قرار دادن بلیت خود اجازه ورود پیدا می‌کند و پس از آن گیت برای نفر بعدی بسته می‌شود. شماره گذاری صندلی‌ها،‌ تونل‌ها و ردیف‌ها در حال انجام است تا هر کسی بتواند به راحتی صندلی خود را پیدا کند. از آن پس شاهد آن هستیم هر کسی روی صندلی خود بنشیند و بعد از بلند شدن جایش را از دست ندهد. افرادی که بلیت ورزشگاه را دارند می‌توانند با ارائه بلیت وارد شوند و بدون داشتن بلیت اجازه ورود داده نخواهد شد.

نیکو خصال در رابطه با اینکه امکان دارد حجم زیادی از جمعیت پشت در گیت‌ها جمع شوند، گفت: یگان ویژه برای این مسئله برنامه دارد، قرار است یک تست آزمایشی انجام شود. حجم زیادی از افراد در این آزمایش شرکت می‌کنند و زمانی که یک نفر پشت گیت قرار می‌گیرد تا انجام بازرسی بررسی می‌شود و ضربدر تعداد نفرات حاضر در ورزشگاه خواهد شد، تا برنامه‌ریزی دقیقی برای انجام این کار صورت بگیرد.

سرپرست ورزشگاه آزادی در مورد جایگاه خانواده در ورزشگاه آزادی تصریح کرد: ما برای بازی فینال جایگاه هواداران ژاپنی و خارجی را مشخص کرده‌ایم. محل استقرار آنها مشخص خواهد شد. اما در مورد جایگاه خانواده ما تصمیم‌گیر نیستیم و اختیار تشخیص هم نداریم، اگر افراد دارای صلاحیت در این مورد به جمع‌بندی رسیدند و چیزی به ما اعلام کردند آن وقت موظف هستیم پیش‌بینی لازم در این رابطه را داشته باشیم.

وی در مورد اینکه آیا بودجه لازم برای تغییرات ۱۵-۱۴ میلیارد بوده است، اضافه کرد: برآورد اولیه ما این مقدار پول بود، اما گاهی برای انجام یک تغییر نیاز به بهسازی در بخش دیگر است. ما ۱۵-۱۴ مورد را در نظر داشتیم، اما الان نیاز به ۶۲ مورد بهسازی داریم و حداقل همان ۱۵-۱۴ میلیارد نیاز است.

نیکوخصال در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است به تعداد صندلی‌های VIP افزوده شود، گفت: ما ۷۰۰ صندلی در جایگاه VIP داشتیم و محل تردد بسیار تنگ و نامناسب بود. به همین خاطر این تعداد صندلی به ۴۰۰ صندلی کاهش می‌یابد تا جایگاه خوبی برای مقامات و میهمانان باشد.

سرپرست ورزشگاه آزادی در مورد اینکه آیا فردا بازی استقلال و سایپا در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، گفت: بله. این بازی برگزار می‌شود و توقفی در بازسازی صورت نمی‌گیرد، اما طبق هماهنگی که صورت گرفته دو تونل مسدود خواهد شد و جایگاه VIP و جایگاه ویژه که حدود ۸-۷ هزار نفر گنجایش دارد در این بازی بدون استفاده خواهد شد و در پایان بازی هم کار بهسازی ادامه می‌یابد.

وی در رابطه با نحوه بازدید نمایندگان AFC اعلام کرد: یک نماینده ایرانی AFC در فدراسیون شرایط را بررسی می‌کند، هر ۵-۴ روز هم نمایندگانی از خارج برای بازدید می‌آیند. تاکنون نمایندگان خارجی دو بار بازدید داشتند اما بازدید نهایی همان است که ۶-۵ روز قبل از بازی انجام می‌شود. طبق برنامه‌ریزی ما تا پانزدهم آبان امور بازسازی به پایان می‌رسد.

نیکو خصال در پایان گفت: امیدواریم سال آینده هواداران با یک شرایط و امکانات رفاهی بهتر بتوانند برای لذت بردن از یک مسابقه ورزشی به ورزشگاه بیایند. تمام تلاش ما برای جذب رضایت هواداران است و امیدواریم بتوانیم وضعیت خوبی به وجود بیاوریم.

خواندن خبر در سایت منبع

مشعل ورزشگاه آزادی بعد از ۴۰ سال روشن می شود

مهرخبرگزاری مهر
مشعل ورزشگاه آزادی بعد از ۴۰ سال روشن می شود
با تاکید مدیرعامل و رییس هیات مدیره شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، مشعل ورزشگاه آزادی در مسابقه برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا روشن می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه، در ادامه اقدامات آماده سازی و رفع ایرادات ورزشگاه آزادی جهت میزبانی از فینال لیگ حرفه ای آسیا، در حالی که بیش از ۴۰ سال مشعل ورزشگاه آزادی خاموش بود، قرار است این مشعل همزمان با مسابقه برگشت پرسپولیس ایران و کاشیما انتلرز ژاپن، روشن شود. مشعل ورزشگاه آزادی در ضلع شرقی ورزشگاه و بین دو عکس امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب قرار گرفته و شنبه ۱۹ آبان ماه بعد از سالها روشن خواهد شد. با تاکید مهندس کریمی، اقدامات فنی کارکنان تاسیسات مجموعه ورزشی آزادی در این خصوص در حال انجام می باشد. گفتنی است این مشعل برای برگزاری بازی های آسیایی ۱۳۵۳ تهران در مجموعه ورزشی آزادی نصب شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ساخت یک "آزادی" دیگر در جنوب تهران/ شرایط حضور بانوان در فینال آسیا فراهم است

ایسناخبرگزاری ایسنا
ساخت یک "آزادی" دیگر در جنوب تهران/ شرایط حضور بانوان در فینال آسیا فراهم است
مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی از روشن شدن مشعل ورزشگاه آزادی بعد از ۴۰ سال در فینال لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.

مصطفی کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند آماده سازی ورزشگاه آزادی برای برگزاری لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم پرسپولیس و کاشیمای ژاپن اظهار کرد: روند بازسازی ورزشگاه آزادی سال‌هاست شروع شده و ادامه دارد و ما به طور مرتب در حال بازسازی و تعمیر و نگهداری ورزشگاه آزادی هستیم. البته اتفاق خوبی که رخ داد، بازسازی هم‌زمان ورزشگاه آزادی با فینال لیگ قهرمانان آسیا بود که AFC و فیفا طی بازرسی که از ورزشگاه آزادی داشتند اعلام کردند برای برگزاری فینال در تهران ایراداتی وجود دارد که باید به سرعت این ایرادات رفع شود. این ایرادات ۶۲ مورد است که البته ۲۳ مورد آن از سوی AFC و فیفا اعلام شده و مابقی ایراداتی است که ما خودمان در حال بازسازی آن هستیم.

وی گفت: تلاش ما بر این است تا بتوانیم ۶۲ ایراد وارده به ورزشگاه آزادی را تا ۱۵ آبان که بازرسان AFC و فیفا برای بازدید آزادی به ایران می‌آیند رفع شود. به هر شکل تلاش ما بر این است که بتوانیم ورزشگاه را در زمان اعلام شده برای فینال لیگ قهرمانان آسیا آماده کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قبل از ایرادات وارده برنامه‌ای برای بازسازی ورزشگاه آزادی داشتید یا خیر؟ خاطرنشان کرد: نگهداری و تعمیر ورزشگاه آزادی از سال‌های قبل شروع شده و همچنان ادامه دارد و این بازسازی هیچ وقت تعطیل نمی‌شود. یکی از ایراداتی که از سوی فیفا یا AFC به ورزشگاه آزادی وارد شد محل استقرار خبرنگاران، بازیکنان و داوران بود که فیفا اعلام کرده بود این‌ها باید از هم تفکیک شوند. بنابراین تلاش کردیم جایگاه جدایی برای خبرنگاران در نظر بگیریم تا در کنار جایگاه بازیکنان و داوران نباشد. همچنین ایراد دیگری که فیفا اعلام کرده بود، دبیرخانه ورزشگاه آزادی و استقرار ۷۰ نفر در دبیرخانه بود. هر چند پیش از این اتاقی برای دبیرخانه در ورزشگاه آزادی پیش بینی شده بود اما فضای آن برای ۷۰ نفر کوچک بود و ما مجبور شدیم فضای بزرگ‌تر و بهتری را برای دبیرخانه ورزشگاه آزادی در نظر بگیریم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی همچنین از حضور ۱۵۰ خبرنگار ژاپنی در روز فینال خبر داد و گفت: سعی کردیم فضای بزرگ‌تر و بهتری را برای جایگاه خبرنگاران در نظر بگیریم تا ایرادی در این زمینه از سوی AFC و فیفا وارد نشود.

کریمی اضافه کرد: کاری که قرار بود پیش از دو ماه انجام شود به خاطر تاکید فیفا و AFC ما به صورت فشرده در حال انجام آن هستیم تا بتوانیم مشکلی برای برگزاری فینال نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره بازی دو تیم سایپا و استقلال در روز پنج‌شنبه و این که قرار بود زمانی این بازی به تعویق بیفتد یا در ورزشگاه آزادی برگزار نشود، افزود: متاسفانه برگزاری رقابت‌های لیگ سبب می‌شود که مجبور شویم بازسازی ورزشگاه را به مدت ۴۸ ساعت به تعویق بیندازیم. ما برای این که روند بازسازی را به تعویق نیندازیم و تیم استقلال نیز که میزبان این بازی‌هاست اعلام کرد نمی‌تواند این زمان را به زمان دیگری موکول کند. از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال درخواست کردم که این بازی فردا در ورزشگاه آزادی برگزار شود. البته قرار بر این شد که در بعضی از قسمت‌ها که بازسازی کمتری در آن صورت می‌گیرد بلیت فروشی انجام شود تا امکان حضور طرفداران استقلال فراهم شود.

وی همچنین با اشاره به تغییراتی در اتاق نشست خبری و میکسدزون ورزشگاه آزادی افزود: قرار است اتاق نشست خبری در روز بازی فینال تمیزتر و بهتر از قبل شود. به خاطر این که ۱۵۰ خبرنگار ژاپنی در فینال حضور خواهد داشت سعی کردیم جایگاه بهتری را برای این منظور در نظر بگیریم تا با استانداردهایی که در دنیا در این زمینه وجود دارد هم‌خوانی داشته باشد.

کریمی همچنین درباره سیستم صوتی ورزشگاه آزادی اظهار کرد: سیستم صوتی ورزشگاه آزادی پیش از این مشکلاتی داشت و برای بازی صدای آن شفاف نبود. در حال حاضر مشکل برطرف شده و ما سعی کردیم سیستم صوتی ورزشگاه آزادی متناسب با استاندارد استادیوم‌های بزرگ ساخته شود. هر چند هزینه سنگینی برای ما در بر داشت.

وی همچنین با اشاره به روشن شدن مشعل ورزشگاه آزادی بعد از ۴۰ سال در روز بازی فینال بین پرسپولیس و کاشیمای ژاپن افزود: این مشعل افتتاحیه فینال یا هنگام اهدای جوایز روشن خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی همچنین در خصوص حضور بانوان در فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: در حال حاضر جایگاه مناسبی را برای خانواده‌های ژاپنی در نظر گرفته‌ایم واین احتمال وجود دارد که اگر مسئولان ذی‌ربط اجازه حضور بانوان در فینال را بدهند فضایی را در نظر گرفتیم و زیرساخت‌ها نیز آماده است و منتظر مجوز مسئولان هستیم. اگر مشکلی نباشد جایگاه و زیرساخت لازم برای بانوان نیز در قسمت تونل شمالی ورزشگاه آزادی مهیا شده است.

وی درباره بلیت فروشی در روز فینال نیز گفت: بلیت‌های فینال تماما به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و هیچ بلیتی در روز بازی در ورزشگاه آزادی فروخته نخواهد شد. بنابراین از تمام هواداران تقاضاداریم که اقدام به تهیه بلیت کند و اگر در روز بازی کسی به ورزشگاه آزادی مراجعه کند و بلیت نداشته باشد امکان ورود به ورزشگاه را نخواهد داشت.

کریمی افزود: تمام تلاش ما بر این است که ورزشگاه آزادی را که سرمایه ملی است حفظ کنیم و همچنان کار بازسازی و نگهداری آن را انجام دهیم. البته به شکل تاسیس مجموعه دیگری که مشابه ورزشگاه آزادی است در دستور کار داریم و اقدامات اولیه نیز انجام شده است. البته به خاطر مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد تاسیس این مجموعه تا حدودی با مشکلاتی مواجه شده است اما سعی داریم تاسیس این مجموعه را که در قسمت جنوب تهران و شهر آفتاب واقع است به زودی انجام دهیم.

وی در پایان افزود: قطعا مجموعه جدیدی که در دست ساخت است، استادیوم بزرگی است و جایگزین ورزشگاه آزادی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

همه الزامات AFC برای بازسازی ورزشگاه آزادی تا ۱۵ آبان رعایت می‌شود

نودخبرگزاری نود
همه الزامات AFC برای بازسازی ورزشگاه آزادی تا ۱۵ آبان رعایت می‌شود
همه الزامات AFC برای بازسازی ورزشگاه آزادی تا ۱۵ آبان رعایت می‌شود - 0

وبسایت رسمی برنامه نود - حسن کریمی، مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی از برآورده شدن الزامات AFC برای بازسازی ورزشگاه آزادی خبر داد.

به گزارش وب سایت نود، حسن کریمی درباره روند بازسازی ورزشگاه آزادی در آستانه برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: روند بازسازی استادیوم و مجموعه ورزشی آزادی سال‌هاست شروع شده و ادامه دارد، چرا که به خاطر قدمت آن باید دائم در حال تعمیر و نگهداری باشیم. به دلیل اتفاق اخیر که مصادف با برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا شد، AFC به فدراسیون فوتبال برای تجهیز ورزشگاه آزادی الزام کرد و همین باعث شد تا طبق ضرروت سرعت کار بیشتر شود. ما این موضوع را به فال نیک گرفتیم تا مشکلات ورزشگاه آزادی را برطرف کنیم.

او افزود: ما 62 مورد بازسازی را شروع کرده‌ایم که از این تعداد، 23 یا 24 مورد جزو الزامات AFC بوده است. یکی از موارد پرهزینه برای بازسازی از اسفندماه شروع شد و پیمانکاران کارشان را آغاز کرده‌ بودند. به غیر از 23 مورد الزامات AFC، بقیه موارد جزو الزامات خودمان است. ما در تلاش بوده و مطمئنیم که تا 15 آبان، کل بازسازی را تمام خواهیم کرد. آماده هستیم عوامل فیفا و AFC به همراه فدراسیون فوتبال به اینجا بیایند، مستقر شده و کارشان را انجام دهند.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در رابطه با اینکه گفته می‌شود الزامات بازسازی ورزشگاه آزادی 38 مورد بوده است، گفت: تعداد الزامات 24 مورد بوده و دوستان اشتباه گفتند. در حال حاضر هفت مورد در دست اقدام است و شاید امروز و فردا تعدادی به پایان برسند و آخری هم پانزدهم آبان تمام خواهد شد. آن وقت خواسته‌های AFC تحقق پیدا کرده و مسابقه فینال برگزار می‌شود. برنامه نگهداری و مرمت ورزشگاه آزادی ادامه دارد و بعید است تعطیل شود.

کریمی ادامه داد: یکی از ضوابطی که فیفا و AFC اعلام کرده بودند، محل استقرار خبرنگاران، بازیکنان و مربیان بود و اینکه خبرنگاران در مسیری که بازیکنان تردد می‌کنند، حضور نداشته باشند. برای خبرنگاران اتاق جدا می‌سازیم و برای داوران نیز جایگاه مستقل خواهیم داشت. پیش از این هم موارد فوق را در نظر داشتیم، اما به خاطر تأکیدی که شده، سرعت کار را بیشتر کردیم. همچنین برای برگزاری این مسابقه، دبیرخانه‌ای خواستند که 70 نفر بتوانند مستقر شوند، به همین خاطر، محبور شدیم دیوارها را برداریم تا اتاق‌ها بزرگ شوند و جای برای 70 نفر باشد. اعلام شده که 150 خبرنگار ژاپنی به ایران می‌آیند و در جایگاه خبرنگاران جا برای این تعداد نبود. مجبور شدیم جایگاه خبرنگاران را آماده کنیم تا خبرنگاران ژاپنی مستقر شوند.

او در پاسخ به این سؤال که اگر الزام‌های AFC نبود، باز هم در این مقطع کار بازسازی صورت می‌گرفت یا نه، تصریح کرد: ما 62 مورد در دست اقدام داریم که 24 مورد آن الزام AFC بود. خیلی موارد جزو الزامات خودمان بود. برنامه مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا سرعت کارمان بیشتر شود و بیشتر تلاش کنیم. در پایان سال جاری، قطعاً خیلی از کارها انجام می‌شود. کاری که قرار بود دو ماه دیگر انجام شود، اکنون زودتر انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در واکنش به ناراحتی برخی افراد از برگزاری مسابقات فوتبال در ورزشگاه آزادی گفت: از روزی که بازسازی را شروع کردیم، برگزاری مسابقات باعث شد که زمان را از دست بدهیم. برای این بازی (اشاره به دیدار استقلال - سایپا در جام حذفی) از وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و استقلال خواهش کردیم که بازی را به محل دیگری انتقال داده یا روز آن را تغییر بدهند، اما متأسفانه برای‌شان امکان‌پذیر نبود. مجموعه گرفتار کارهای اجرایی است، اما مجبور هستیم قسمتی را تعطیل کنیم. با این وجود، یگان ویژه و دوستان استقلالی همکاری کردند که قسمت‌هایی را بلیت‌فروشی نکنند. یک قسمتی هم قرار است در اختیار تماشاگران استقلال و سایپا قرار بگیرد.

کریمی در مورد تغییر محل نشست خبری و میسکذون ورزشگاه آزادی عنوان کرد: اتاق نشست خبری و جایگاه خبرنگاران بهتر و بزرگ‌تر از گذشته است. برای 150 خبرنگار ژاپنی جایگاه خوبی قرار داده و سکویی هم برای دوربین‌ها درست کرده‌ایم. استانداردهایی که در دنیا متداول بوده است، برای این مجموعه پیش‌بینی کرده‌ایم تا منطبق بر استانداردها باشد. سیستم‌های صوتی ورزشگاه آزادی شفاف نبود و همیشه مشکل داشتیم. سیستم صوتی جدیدی ایجاد کرده‌ایم که مبنای استانداردی دارد. با وجود اینکه هزینه سنگینی داشت، اما برای یک بار هم شده باید انجام می‌شد. شرطی که برای پیمانکار گذاشته بودیم، این بود که این سیستم‌ها مورد تأیید AFC‌ باشد.

او در پاسخ به این سؤال که آیا قسمت‌های جدید ورزشگاه آزادی تنها برای فینال لیگ قهرمانان آسیا مورد استفاده قرار می‌گیرد یا همه بازی‌ها، گفت: جایگاهی که برای خبرنگاران ایجاد شده، قابل تغییر نیست، چرا که دوباره بخواهیم تغییر بدهیم، هزینه خواهد داشت، بنابراین این جایگاه دائمی است.

رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در رابطه با دیگر الزامات AFC از جمله نزدیک شدن نیمکت‌ها تصریح کرد: اشکالات فیفا و AFC‌ جزئی بود. قرار شد که جایگاه‌ نیمکت‌ها نزدیک به‌هم باشد، در نقطه کرنر، چمن باید توسعه پیدا می‌کرد تا بازیکنی گیر نکند. یکسری ایرادات جزئی و یکسری اساسی بود. در خصوص VIP، باید گفت که این مجموعه با مجموعه اطراف خودش (سکوها) خیلی تفاوتی نداشت. جزو برنامه‌مان بود که فاصله آن را زیاد و متمایز از بقیه کنیم. همین موضوع را تیم ژاپنی و AFC‌ گفتند و اینکه تمیز هم باشد. اگر AFC نیز نمی‌گفت، ما این کار را انجام می‌دادیم. باید کمی کیفیت این قسمت را بهتر کرده تا آبرومند‌تر باشد.

کریمی درباره اینکه مازیار ناظمی، مدیر روابط عمومی وزارت ورزش از روشن شدن مشعل ورزشگاه آزادی پس از سال‌ها خبر داده است، گفت: قرار نبود آن را خبری کنیم تا مردم برای روز بازی سورپرایز شوند. به‌هرحال این خبر اعلام شده و در حال انجام کارها هستیم. محل تصاویر امام خمینی (ره) و حضرت آیت ‌الله خامنه‌ای را نیز تغییر می‌دهیم تا نزدیک مشعل نباشند. این مشعل هنگام بازی یا اهدای جوایز روشن خواهد شد تا پس از چهل و چند سال، شاهد روشن شدن آن باشیم.

رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در واکنش به اختصاص سکوهایی برای خانواده‌ها و بانوان گفت: دو تا مطلب برای این بازی پیش‌بینی کرده‌ایم، یکی حضور طرفداران ژاپنی است که قطعا با حضور خانواده‌های‌شان به ورزشگاه می‌آیند و جایگاهی برای آنها اختصاص داده شده است. احتمال می‌دهیم بانوان ایرانی در این بازی نیز حضور یابند. فضایی را برای آنها پیش بینی و آماده کرده‌ایم که دو جایگاه خواهد بود. جایگاه برای خانواده‌های ژاپنی قطعی است و حضور پیدا خواهند کرد. اگر اجازه دادند بانوان ایرانی بیایند، برای آنها نیز میزبان خوبی خواهیم بود.

او در مورد بحث بلیت‌فروشی فینال لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: گیت‌ها برای این مبنا طراحی شده است که هر کسی صندلی خودش را انتخاب کند و وارد ورزشگاه شود. ما این شرایط را به وجود آورده‌ایم که هر کسی بتواند در طول سال صندلی خودش را تا پایان انتخاب کند. به طور قطعی نمی‌توانم قول بدهم که برای بازی فینال بتوانیم این کار را انجام دهیم، چون سیستم‌ها تازه نصب شده است و شاید مسئولان ریسک نکنند آن را به اجرا درآورند. گیت‌ها نصب شده و بلیت‌فروشی قطعاً اینترنتی خواهد بود و در ورزشگاه هیچ بلیتی فروخته نمی‌شود. از طرفداران پرسپولیس خواهش می‌کنیم که اگر بلیت خریداری نکردند، به ورزشگاه نیایند، چون دیگر در هیچ مسابقه‌ای بلیت‌فروشی در ورزشگاه نخواهیم داشت.

کریمی در مورد اینکه شرایطی وجود دارد که علاقه‌مندان بتوانند در اطراف ورزشگاه بازی را تماشا کنند، گفت: بنا نداریم این کار را بکنیم. امکانش وجود دارد، فضا نیز هست، اما اگر مردم اینجا جمع شوند، مشکلاتی به وجود می‌آید و نیروی انتظامی به زحمت می‌افتد. اگر بلیت دارند، در خدمت‌شان هستیم، اما اگر ندارند، به خودشان زحمت ندهند و به ورزشگاه نیایند. این کار برای مردم سخت می‌شود. ما برای دیدار پرسپولیس و السد پیش‌بینی پخش تصاویر در سالن 12 هزار نفری و پیست دوچرخه‌سواری را کردیم، اما استقبال نشد. ما توانش را داریم، اما توصیه نمی‌کنیم و ضرروتی هم ندارد.

رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی درباره اینکه 50 سال از عمر ورزشگاه آزادی می‌گذرد و قرار است تا چه زمانی از آن استفاده می‌شود، گفت: اگر واقعاً به سیستم نگهداری توجه کنیم، دائم نیاز به ترمیم و مقاوم‌سازی دارد تا سال‌ها از آن بهره‌برداری شود. اگر این مجموعه را رها کنیم، طبیعی است تخریب شده و شاید هفت هشت یا 10 سال دیگر قابل استفاده باشد. این ورزشگاه سرمایه ماست و مردم از آن خاطرات زیادی دارند، بنابراین حذف ورزشگاه به صلاح نیست. دنبال این هستیم که مجموعه دیگر و مدرن بسازیم و اقدامات اولیه هم شده است، اما به دلیل مشکلات خاص دولت و مشکل اعتبار، شاید به تأخیر بیفتد. مجموعه جدید ساخته شود، آزادی را باید حفظ کنیم، چون سرمایه است و مردم خاطرات دارند. در جنوب تهران و شهر آفتاب پیش‌بینی ساخت ورزشگاه را کرده‌ایم، زمینش نیز تهیه شده است تا طراحی آن را آغاز کنیم، اما همان‌طور که گفتم به دلیل مشکلات مالی و اعتباری شاید به تأخیر بیفتد. دیگر ورزشگاه 100 هزار نفری ساخته نمی‌شود و معمولاً 50 تا 70 هزار نفری ساخته می‌شود. مطمئن باشید استادیومی که ساخته خواهد شد، بزرگ است و جایگزین آزادی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام چگونگی ورود تماشاگران به ورزشگاه آزادی در بازی پرسپولیس - کاشیما/ عدم فروش بلیت بخشی‌هایی از ورزشگاه در بازی استقلال - سایپا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اعلام چگونگی ورود تماشاگران به ورزشگاه آزادی در بازی پرسپولیس - کاشیما/ عدم فروش بلیت بخشی‌هایی از ورزشگاه در بازی استقلال - سایپا
سرپرست ورزشگاه آزادی معتقد است ۶۵ تا ۷۰ درصد از اصلاحات لازم این ورزشگاه انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرهاد نیکوخصال سرپرست ورزشگاه آزادی درباره اصلاحات صورت گرفته در ورزشگاه آزادی برای دیدار فینال پرسپولیس - کاشیما آنتلرز گفت: پس از صعود پرسپولیس به فینال، AFC و فدراسیون فوتبال 62 مورد برای الزامات بازی فینال به ما اعلام کردند. 2-3 هفته دوستان ما کارها را انجام می‌دهند و برخی دوستان، سه‌شیفته کار می‌کنند. چند روز قبل از فینال، مسئولان AFC برای کنترل اصلاحات انجام شده به ورزشگاه می‌آیند و ما مطابق برنامه جلو می‌رویم. بخشی از توصیه‌ها الزامی بوده یا مرمت‌هایی است که برای آرامش تماشاگران بوده است.

وی ادامه داد: شاید 65 تا 70 درصد کار انجام شده است و همکاران ما و مدیران وزارت ورزش پای کار هستند. شرکت توسعه و تجهیز امکانات ورزشی و مدیرعامل آن که حداقل 6-5 ساعت در روز در ورزشگاه حاضر است، تلاش می‌کنند تا این کار به خوبی انجام شود.

سرپرست ورزشگاه آزادی در پاسخ به این پرسش که AFC کاور ویژه‌ای برای ورزشگاه آزادی درخواست کرده است، گفت: میزبان فیزیکی بازی فینال هستیم، اما AFC در اصل میزبان فینال رقابت‌هاست و میهمان‌ها و اسپانسرهای مالی با هماهنگی AFC در ورزشگاه آزادی مستقر می‌شوند. امکانات برگزاری فینال از طرف AFC خواهد آمد و کار دست آنهاست. کنفدراسیون فوتبال آسیا به کنترل‌های فیزیکی می‌پردازد.

«برای بخش تردد خبرنگاران، میهمانان ویژه و خانواده‌ها کاورها و دستبندهای خاصی می‌دهند تا حاضران در ورزشگاه، با دستبند مخصوص در محل استقرار خود حاضر شوند.»، نیکوخصال با بیان این جمله تصریح کرد: افسرهای امنیتی هم استقرار هر کسی را در جای خود کنترل می‌کنند. ممکن است برخی‌ها کاورپوش شوند. برای حضور محافظان در VIP و جلوگیری از به هم ریختگی احتمالی، الزامات دقیقی اندیشیده می‌شود، اما فعلاً بحث کاور روی چمن مطرح نیست.

وی با اشاره به بلیت‌فروشی کاملاً مدرن دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: فروش صد در صد بلیت‌ها به صورت الکترونیکی خواهد بود که برای تعیین تاریخ آن، کارگروهی تشکیل می‌شود. برای کنترل بلیت‌فروشی و تماشاگران، گیت‌هایی توسط چند شرکت دانش‌بنیان از روی نمونه‌های خارجی طراحی شده و نمونه‌های آن، دو روز پیش وارد ورزشگاه شد. درِ غربی را در روزهای آینده گیت‌گذاری می‌کنیم و داربست‌های این بخش برچیده می‌شوند. کارت‌خوان‌هایی نصب خواهند شد و تماشاگران بلیت‌ها را روی آن می‌گذارند. این بلیت‌ها، بارکد دارد و اگر اصالت بلیت تأیید شود، در باز شده و به صورت اتوماتیک بسته می‌شود. تونل‌ها نیز شماره‌گذاری شده‌اند و شماره‌گذاری صندلی‌ها هم در چند روز اخیر آغاز شده است. امیدوارم در این چند روز، همه این موارد تکمیل شود تا کسی صندلی خریداری شده را اشغال نکند. امیدوارم این اتفاقات، شروع خوبی برای فوتبال ما باشد.جایگاه خبرنگاران و نشست خبری تغییر می‌کند

سرپرست ورزشگاه آزادی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا تماشاگران می‌توانند شب قبل از بازی در اطراف ورزشگاه بخوابند یا خیر، اظهار داشت: هواداران نمی‌توانند وارد استادیوم شوند. پلیس در ورودی ورزشگاه حضور دارد و بلیت هر کسی که بلیت خریده و از آن پرینت گرفته باشد، رویت شده و بعد آن فرد می‌تواند وارد ورزشگاه شود.

نیکوخصال در پاسخ به این پرسش که آیا گیت‌گذاری با حضور جمعیت انبوه در ورزشگاه مشکل خواهد بود یا خیر، گفت: یگان ویژه برنامه‌هایی برای آن دارد و مشکلی در تعداد هوادار نداریم. در چند روز آینده، شمار زیادی از افراد وارد ورزشگاه آزادی می‌شوند تا نرم‌افزار تست شود. برای توقف فرد از مقابل کارتخوان تا بازرسی بلیت و سپس ورود به ورزشگاه، باید زمان میانگین را ثبت کرده و آن را در تعداد افراد ضرب کنیم. هواداران باید حداقل انتظار را در صف داشته باشند تا فشار روحی روانی به آنها وارد نشود. چون اگر این رویه طول بکشد، هوادار خسته می‌شود شده و با حالتی پرخاشگر به سکوها می‌آید. باید در کمترین زمان ممکن به هوادار پذیرش دهیم تا او روی سکوها مستقر شود.دوستان در یگان ویژه تلاش می‌کنند زمان این پروسه به حداقل برسد.

وی درباره بخش خانواده‌ها در ورزشگاه آزادی تصریح کرد: برای فینال برگشت بخش خارجی پیش‌بینی کردیم. امروز (چهارشنبه) جلسه‌ای با دوستان داشتیم که محل استقرار ژاپنی‌ها در ورزشگاه مشخص شد. برای تعیین بخش خانواده، ما تصمیم‌گیر نیستیم و اگر شورای تأمین استان مصوبه‌ای داشته باشد یا مجوزهای لازم اخذ شود، موظف هستیم پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهیم، اما تا این لحظه چنین اتفاقی رخ نداده است.

سرپرست ورزشگاه آزادی در پاسخ به این پرسش که چه مبلغی برای برطرف شدن اشکالات این ورزشگاه پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: 15-14 میلیارد تومان برآورد شده بود، اما برای آغاز برخی اصلاح‌ها، باید بهسازی کنیم و هزینه افزایش می‌یابد. برآورد هزینه حداقل 15-14 میلیارد تومان بوده و ممکن است افزایش یابد.

نیکوخصال درمورد نصب صندلی‌های جدید در VIP ورزشگاه آزادی اظهار داشت: 700 صندلی VIP داشتیم که محل تردد افراد خیلی باریک بود و آرامش لازم و معبر درست برای این محوطه وجود نداشت. ما صندلی‌ها را تخریب کردیم و تعداد آن را از 700 به 400 صندلی کاهش می‌یابد، اما کسانی که به این بخش می‌آیند، شرایط مناسبی دارند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و سایپا که فردا در چارچوب مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی برگزار می‌شود، گفت: این مسابقه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد، اما عملیات تعمیر ورزشگاه فردا متوقف نمی‌شود و در زمان مسابقه، یکی دو ساعت عملیات انجام نخواهد شد. با مدیران باشگاه استقلال تفاهم کردیم و قرار شد برای بخش تعمیر شده، دو تونل مسدود می‌ماند و حدود 7-8 هزار بلیت از VIP  و دو سمت آن به فروش نمی‌رسد. هواداران می‌توانند روبه‌روی جایگاه VIP، پشت دروازه‌ها در طبقه پایین و در طبقه بالا بنشینند،‌ اما در جایگاه VIP و بخش‌های سمت غرب ورزشگاه، بلیتی به فروش نمی‌رسد.

نیکوخصال در پاسخ به این پرسش که چند نماینده برای بازدید از ورزشگاه آزادی در تهران حاضر هستند، تصریح کرد: AFC یک نماینده در فدراسیون فوتبال دارد. نماینده خارجی AFC هم دو بار از ورزشگاه بازدید کرده‌ و هر 5-4 روز یک بار به ورزشگاه می‌آید. بازدید اصلی که تا آن زمان باید تعمیرات به پایان رسیده باشد، حدود 15 آبان است که طبق زمان‌بندی‌مان، کار را تا 15 آبان به پایان می‌رسانیم.

وی در این باره که به نظر می‌رسد برگزاری بازی برگشت لیگ قهرمانان آسیا برای فوتبال ایران، منشأ خیر خواهد بود، خاطرنشان کرد: حتماً همینگونه است. شاید برای فصل آینده، کسانی که به ورزشگاه آزادی می‌آیند، امکانات بهتر و بیشتری خواهند دید. برای رسانه‌ها، همیشه مشکل جاگذاری دوربین‌ها را داشتیم که دیگر با این مشکل مواجه نخواهیم بود. مشکل اصلی دوربین صدا و سیما این بود که داکت کابل‌کشی برای سیستم‌های تصویری نداشت و چمن و راهروهای ورزشگاه پر از کابل بود. این مشکل در حال حل شدن است و رضایت همه افرادی که به ورزشگاه آزادی می‌آیند، از جمله مردم و رسانه‌ها جلب می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | مدیران باشگاه پرسپولیس رفتاری باور نکردنی را از خود در مقابل برانکو اارئه دادند. ورزش ۱۱ - برانکو ایوانکوویچ که پس از تهدید‌های فراوان نتوانست باشگاه پرسپولیس را مجاب به پرداخت دستمزدش کند، رسما ساعاتی پیش به فیفا شکایت کرد تا علاوه بر او، دستیارانش نیز اقدام به شکایت متقابل کنند و پرسپولیس را در وضعیت پیچیده‌ای قرار بدهند. برانکو ایوانکوویچبر اساس اخبار لو رفته از باشگاه پرسپولیس، اگر سرخ‌ها با برانکو به صورت توافقی همکاری خود را پایان می‌دادند و بدهی وی را پرداخت می‌کردند، این ماجرا با حداکثر ۱۰ میلیارد تومان ختم به خیر می‌شد؛ اما حالا با شکایت برانکو از پرسپولیس که قطعا باشگاه نیز محکوم به پرداخت دستمزد و حتی جریمه نیز خواهد شد، این پرونده با ۴۲ میلیارد تومان بسته خواهد شد! بیشتر بخوانیدسایت معتبر و مطرح اروپایی، خرید بعدی استقلال را لو داد + عکسشکار بزرگ سرخ‌ها؛ کاپیتان تیم ملی در یک‌قدمی پرسپولیس + عکسزلزله در نقل و انتقالات؛ جنگ بر سر سوپراستار مغرور فوتبال ایران آغاز شد! وضعیت بد پرسپولیس در ترکیه ستارۀ سرخ‌ها را شاکی کرد +عکس
طرفداریطرفداری13 ساعت قبل
طرفداری- مطابق انتظار، انتقال روسلان مالینوفسکی، هافبک ۲۶ ساله تیم ملی اوکراین به آتالانتا نهایی شد. به گزارش وب سایت آتالانتا، این باشگاه با پرداخت ۱۴ میلیون یورو به خنک بلژیک، توانست روسلان مالینوفسکی، هافبک بازیساز اوکراینی را به خدمت گیرد. قرارداد مالینوفسکی با آتالانتا پنج ساله است.
وانانیوزوانانیوز21 ساعت قبل
برخی‌ها مخالف حضور من در پیکان بودندآل کثیر در مورد تمدید نکردن قراردادش با پیکان تهران عنوان کرد: فرکی تمایل داشت تا من در تیم پیکان به فوتبالم ادامه دهم. حتی از طرف باشگاه هم با من تماس گرفته شد تا در پیکان ماندنی شودم، اما دوست داشتم فرصتی ایجاد شود تا بگویم افرادی در تیم پیکان حضور داشتند که مخالف حضور من در این تیم بودند. شخصا تمایل داشتم تا با فرکی در پیکان ادامه دهم. به کسب عنوان آقای گلی فکر می‌کنماو ادامه داد: من صد درصد به کسب عنوان آقای گلی فکر می‌کنم. البته که باید به این موضوع توجه کرد که نتیجه گرفتن تیم برای مهاجمانی مثل من که به گلزنی و موفقیت تیم فکر می‌کنند، در ابتدای امر شرط است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مهاجم بارسلونا اعلام کرد ستاره آرژانتینی چهره فوتبال است. مهاجم جدید آبی‌اناری درباره موضوعات مختلفی همچون الگوهایش، رئال سوسیداد، اتلتیکومادرید، امضای قرارداد با بارسلونا و لیونل مسی صحبت کرد. برای من مشکل نبود چون در فوتبال، بازی با پا انجام می‌شود. گریزمان در پایان به مسی اشاره کرد و گفت: او شماره یک است. مانند لبرون جیمز که چهره بسکتبال است، مسی چهره فوتبال است چون ویژگی‌های متفاوتی نسبت به دیگر بازیکنان دارد.
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. عمده رشد قد در آقایان تا پایان سن ۲۲ سالگی و در خانم‌ها تا پایان ۱۸ سالگی است. بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. چندراه وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آن‌ها تا حدی باعث افزایش ترشح هورمون رشد شوید: (که در صورت بسته نشدن صفحات رشد استخوانی، می‌تواند مفید باشد) ۱- خواب کافی و منظم باعث افزایش مقدار هورمون رشد در طول روز می‌شود. شرکت در فعالیت‌های ورزشی هوازی شدید نیز می‌تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد شود.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، نشریه «موندو دپورتیوو» اسپانیا خبر داد که باشگاه بارسلونا برای جذب جونیور فیرپو، مدافع رئال بیتس دوباره وارد عمل شده است. بارسلونا در تلاش است تا قیمت این مدافع چپ اسپانیایی را کاهش دهد. بیتس در ازای این مدافع ۲۱ ساله خواهان ۳۰ میلیون یورو شد. دفاع چپ پستی است که بارسلونا نیاز به بازیکن دارد چون تنها بازیکنی که در این پست بازی می‌کند جوردی آلبا است و باید ذخیره مناسبی داشته باشد تا در آینده نزدیک جانشین او شود. انتهای پیام/ا

اخبار بیشتر