اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه ۲۲ مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه ۲۲ مردادماه

جدیدترین نرخ محصولات ایران خودرو در بازار آزاد

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
جدیدترین نرخ محصولات ایران خودرو در بازار آزاد
براساس مشاهدات میدانی، بیشتر محصولات ایران خودرو امروز با افزایش میانگین ۷۰۰ هزار تومانی در قیمت همراه بود.

به گزارش وانانیوز،

براساس مشاهدات میدانی، محصولات ایران خودرو با افزایش میانگین ۷۰۰ هزار تومان در قیمت همراه بود.

جدیدترین نرخ محصولات ایران خودرو در بازار آزاد - 2جدیدترین نرخ محصولات ایران خودرو در بازار آزاد - 5

خواندن خبر در سایت منبع

مرسدس خودروی ۱۹۳۲ خود را بازسازی کرد

مهرخبرگزاری مهر
مرسدس خودروی ۱۹۳۲ خود را بازسازی کرد
مرسدس بنز کلاسیک که یکی از زیرمجموعه های شرکت مرسدس به منظور بازسازی خودروهای قدیمی این شرکت است، یک خودروی مسابقه ای مربوط به سال ۱۹۳۲ را بازسازی کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، قرار است این خودروی بازسازی شده که اس اس کی ال نام دارد، در نمایشگاه Concours d'Elegance ۲۰۱۹ در پبل بیچ کالیفرنیا به نمایش گذاشته شود.

موضوع این نمایشگاه خودروهای اسپرت تولید شده در ۱۲۵ سال گذشته است و بسیاری از شرکت‌های خودروساز قدیمی دنیا مدل‌های کلاسیک بازسازی شده خود را در نمایشگاه مذکور در معرض دید علاقمندان قرار می‌دهند.

علاوه بر خودروی مسابقه‌ای سال ۱۹۳۲ مرسدس، در این نمایشگاه یک خودروی کلاسیک دیگر به نام دبلیو ۱۴۲ که محصول سال ۱۹۳۸ است نیز به نمایش گذاشته می‌شود. بنز برای بازسازی و نمایش یکی از قدیمی‌ترین تولیدات خود به نام موتورواگن که در سال ۱۹۸۶ ساخته شده هم برنامه ریزی کرده است.

مرسدس خودروی ۱۹۳۲ خود را بازسازی کرد - 5

خودروهای بازسازی شده دیگری که توسط مرسدس بنز در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرند، عبارتند از مرسدس سیمپلکس محصول سال ۱۹۰۳ با موتور ۴۰ اسب بخاری و مرسدس بنز ای سی کیو مدل ۱۸۸۶.

مرسدس اس اس کی ال با موتور ۲۴۰ اسب بخاری قابل ارتقا به ۳۰۰ اسب بخار، حداکثر سرعت ۲۳۰ کیلومتر در ساعت و طراحی بدنه منحصر به فرد از شگفتی‌های فنی و مهندسی زمان خود محسوب می‌شد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو در بازار امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸

انتخابخبرگزاری انتخاب
قیمت خودرو در بازار امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸
امروز قیمت پراید ۱۱۱ حدود ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار معامله می شود، این محصول همچنان ۹ میلیون تومان بالاتر و با قیمت ۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. پراید سایپا ۱۳۱ وضعیت مشابهی دارد و با قیمت ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، اختلاف هفت میلیونی‌اش را با قیمت کارخانه حفظ کرده است.امروز سمند LX در بازار حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده و به ۷۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. از طرف دیگر سمند EF۷ از این افزایش قیمت تبعیت نکرده و همچنان ۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.
قیمت خودرو در بازار امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ - 0

خبری از سایپا و ایران خودرو نیست. چشم امیدمان به کرمان موتور و مدیران خودرو است تا با رقابتی کردن بازار خودرو، کمی به متعادل شدن قیمت‌ها کمک کنند. محصولات این دو کارخانه در بازار کمتر از قیمت مصوب خرید و فروش می‌شوند و تازه امروز قیمت انواع MVM از سری محصولات کرمان‌موتور با کاهش چشمگیری روبرو شده. در طرف مقابل محصولات سایپا و ایران خودرو هیچ تغییری در قیمت‌ها تجربه نکرده‌اند و همچنان در بازار با اختلاف هفت تا ۷۰ میلیونی نسبت به قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شوند.قیمت روز محصولات سایپا در بازار امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸به نوشته فرارو محصولات سایپا امروز طوری بی‌حرکت ایستاده‌اند که انگار نه انگار حدود ۹ میلیون تومان بالای قیمت مصوب کارخانه فروخته می‌شود. نمونه‌اش تیبا صندوق‌دار است که بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. کارخانه سایپا قیمت این محصول را در محاسباتش حدود ۴۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد. تیبا ۲ هم وضعیت قابل تعریفی ندارد. این خودرو حدود هفت میلیون بالاتر از قیمت مصوب کارخانه و حدود ۵۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود. ساینا کمترین اختلاف را با قیمت کارخانه دارد. سایپا می‌گوید این ماشین ۵۶ میلیون تومان است و فعالان بازار آن را ۵۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله می‌کنند. قیمت روز پراید امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸پراید از قاعده ثبات قیمت در بین محصولات سایپا مستثنی نیست. با اینکه کارخانه قیمت پراید هاچ‌بک یا همین سایپا ۱۱۱ را حدود ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در نظر می‌گیرد، این محصول همچنان ۹ میلیون تومان بالاتر و با قیمت ۴۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. پراید سایپا ۱۳۱ وضعیت مشابهی دارد و با قیمت ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، اختلاف هفت میلیونی‌اش را با قیمت کارخانه حفظ کرده است. امروز پراید وانت تنها تغییر قیمت بازار را در بین محصولات سایپا رقم زده و با کاهش ناچیز ۳۰۰ هزار تومانی به ۴۴ میلیون تومان رسیده است.قیمت روز محصولات سایپا امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان) قیمت کارخانه (تومان)
پراید هاچ‌بک سایپا ۱۱۱۴۸,۸۰۰,۰۰۰۳۹,۶۸۱,۰۰۰
پراید سایپا ۱۳۱۴۴,۲۰۰,۰۰۰۳۷,۶۴۱,۰۰۰ 
پراید وانت سایپا ۱۵۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰۴۰,۲۱۳,۰۰۰
تیبا صندوق‌دار۵۱,۶۰۰,۰۰۰۴۲,۷۴۳,۰۰۰
تیبا ۲۵۷,۴۰۰,۰۰۰۵۰,۶۰۳,۰۰۰
ساینا۵۷,۲۰۰,۰۰۰۵۵,۹۴۳,۰۰۰

قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ایران خودرو بعد از افزایش قیمت روز قبل، امروز سر جایش ایستاده و تغییر قیمت چندانی پیدا نکرده است. طوری که نهایتا شاهد ۵۰۰ هزار تومان اختلاف در قیمت محصولات ایران خودرو نسبت به روز گذشته هستیم. امروز سمند LX در بازار حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت پیدا کرده و به ۷۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. از طرف دیگر سمند EF۷ از این افزایش قیمت تبعیت نکرده و همچنان ۹۰ میلیون تومان قیمت دارد.

امروز پژو ۴۰۵ بی‌تفاوت نسبت به تغییرات بازار عمل می‌کند و با همان قیمت‌های روز گذشته فروخته می‌شود. طوری که پژو ۴۰۵ GLX در بازار همچنان ۷۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. باید توجه داشت که این محصول ۱۱ میلیون تومان گران‌تر از آنچیزی که کارخانه می‌گوید قیمت دارد. پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز هم وضعیت مشابهی دارد و با اختلاف قیمت ۱۱ میلیونی با کارخانه فروخته می‌شود. طوری که قیمت روز پژو ۴۰۵ GLX دوگانه‌سوز در بازار ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. از طرف دیگر پژو ۴۰۵ SLX با اینکه کارخانه آن را ۶۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌کند، در بازار حدود ۱۷ میلیون گران‌تر و ۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.

انواع پژو ۲۰۶ امروز کمی قیمت‌ها را پایین آورده، اما این مورد درباره پژو ۲۰۶ تیپ ۲ صادق نیست. چراکه این محصول بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت ۸۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می‌شود و حدود ۱۵ میلیون گران‌تر از قیمت مصوب کارخانه است. پژو ۲۰۶ تیپ ۵ امروز کاهش ناچیز ۳۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده و به ۹۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار هم وضعیت مشابهی دارد و با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی، امروز در بازار ۹۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت روز پژو پارس و رانا تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. پژو پارس همچنان ۱۸ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه و حدود ۹۶ میلیون در بازار فروخته می‌شود. رانا وضعیت مشابهی دارد و با اختلاف ۱۱ میلیونی نسبت به قیمت مسوب کارخانه، روی ۷۸ میلیون تومان ایستاده است.

دنا در بین محصولات ایران خودرو بیشترین اختلاف را بین قیمت بازار و قیمت مصوب کارخانه دارد. هرچند ایران خودرو قیمت دنا معمولی تیپ ۲ را ۶۶ میلیون تومان در نظر می‌گیرد، اما این محصول در بازار با حدود دو برابر این قیمت یعنی ۱۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. دنا پلاس توربو وضعیت مشابهی را تجربه می‌کند و حدود ۸۰ میلیون بالاتر از قیمت کارخانه یعنی ۱۷۰ میلیون تومان در بازار فروخته می‌شود.

امروز دانگ‌فنگ H۳۰ تیپ ۲ در بازار ۱۳۳ میلیون تومان است و ۶۰ میلیون با قیمت مصوب کارخانه اختلاف دارد. پژو ۲۰۷ دنده‌ای بدون تغییر نسبت به روز گذشته و ۱۲۱ میلیون تومان فروخته می‌شود و پژو ۲۰۷ اتوماتیک روی رقم ۱۶۲ میلیون تومان ایستاده است.قیمت روز محصولات ایران خودرو امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت امروز (تومان)قیمت روز گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
وانت آریسان۵۳,۵۰۰,۰۰۰۵۳,۵۰۰,۰۰۰۵۱,۵۰۰,۰۰۰
سمند LX۷۷,۳۰۰,۰۰۰۷۷,۰۰۰,۰۰۰۶۶,۷۷۰,۰۰۰
سمند EF7۹۰,۰۰۰,۰۰۰۹۰,۰۰۰,۰۰۰ حاشیه بازار
پژو GLX 405۷۴,۳۰۰,۰۰۰۷۴,۳۰۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه‌سوز۷۶,۵۰۰,۰۰۰۷۶,۵۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX 405۸۵,۰۰۰,۰۰۰۸۵,۰۰۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو پارس۹۶,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۰۰۰,۰۰۰۷۸,۳۳۸,۰۰۰
پژو 206 تیپ 2۸۲,۶۰۰,۰۰۰۸۲,۶۰۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو 206 تیپ 5۹۷,۷۰۰,۰۰۰۹۸,۰۰۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو 206 صندوق‌دار۹۷,۵۰۰,۰۰۰۹۷,۷۰۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰
رانا۷۸,۰۰۰,۰۰۰۷۸,۰۰۰,۰۰۰۶۷,۴۴۰,۰۰۰
دنا تیپ 2۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰۶۶,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس توربو۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰۸۹,۹۰۰,۰۰۰
پژو 207 دنده‌ای۱۲۱,۰۰۰,۰۰۰۱۲۱,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو 207 اتوماتیک۱۶۲,۰۰۰,۰۰۰۱۶۲,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
دانگ‌فنگ H30 تیپ 2۱۳۳,۰۰۰,۰۰۰۱۳۳,۰۰۰,۰۰۰۷۶,۵۰۰,۰۰۰

قیمت محصولات کرمان موتور امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸قیمت روز انواع جک از سری محصولات کرمان موتور امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته باقی مانده. طوری که جک J۴ همچنان ۱۴۶ میلیون تومان و حدود چهار میلیون کمتر از قیمت مصوب کارخانه در بازار فروخته می‌شود. جک S۳ امروز در بازار ۱۸۸ میلیون تومان است و جک S۵ حدود ۲۷۶ میلیون تومان در بازار قیمت دارد. باید توجه داشته باشید که کارخانه کرمان‌موتور قیمت این ماشین را ۳۰۱ میلیون تومان در نظر می‌گیرد. قیمت روز محصولات کرمان موتور امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت روز بازار (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
جک J4 اتوماتیک۱۴۶,۰۰۰,۰۰۰۱۴۹,۹۰۰,۰۰۰
جک S3 اتوماتیک۱۸۸,۰۰۰,۰۰۰۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
جک S5 اتوماتیک۲۷۶,۰۰۰,۰۰۰۳۰۱,۰۰۰,۰۰۰

قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸قیمت انواع خودرو MVM از سری محصولات مدیران‌خودرو تنها تغییر قیمت امروز بازار را رقم زده است. محصولات مدیران خودرو امروز تقریبا کولاک کرده‌اند و تا هفت میلیون کاهش قیمت را به ثبت رسانده‌اند. طوری که امروز MVM X۳۳ در بازار به ۲۰۳ میلیون تومان رسیده و کاهش چشمگیری را تجربه کرده است. دیگر محصولات مدیران خودرو از این کاهش قیمت مستثنی نیستند. مثلا امروز MVM ۳۱۵ هاچ‌بک در بازار حدود پنج میلیون ارزش خود را از دست داده و به ۱۱۵ میلیون تومان رسیده است. از طرف دیگر امروز MVM X۲۲ دنده‌ای امروز کاهش قیمت پنج میلیونی را تجربه می‌کند و حدود ۱۴۴ میلیون تومان فروخته می‌شود. همچنین MVM X۲۲ اتوماتیک در بازار با کاهش چهار میلیونی به ۱۸۵ میلیون تومان رسیده. باید توجه داشت که قیمت مصوب کارخانه برای این محصول ۱۹۵ میلیون تومان در نظر گرفته می‌شود. قیمت روز محصولات مدیران خودرو امروز سه‌شنبه ۲۲ مرداد ۹۸ مطابق جدول زیر است:

نام خودروقیمت روز بازار (تومان)قیمت روز گذشته (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
MVM ۳۱۵ هاچ‌بک۱۱۵,۰۰۰,۰۰۰۱۲۰,۰۰۰,۰۰۰۱۴۰,۲۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ دنده‌ای۱۴۴,۰۰۰,۰۰۰۱۴۹,۰۰۰,۰۰۰ ۱۶۱,۸۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ اتوماتیک۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱۸۹,۰۰۰,۰۰۰۱۹۵,۶۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۳۳۲۰۳,۰۰۰,۰۰۰۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰۲۳۶,۰۰۰,۰۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودرو در راه بازار

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودرو در راه بازار
گروه صنعتی ایران خودرو تکمیل و تحویل بیش از بیست هزار دستگاه خودرو به مشتریان را در تعطیلات تابستانی خود برنامه ریزی کرده است.

به گزارش ایکوپرس، ایران خودرو تعطیلات تابستانی را به فرصتی جهت تحویل خودرو به مشتریان تبدیل کرده است. برهمین اساس در تعطیلات تابستانی از تاریخ ۲۲ مرداد تا دوم شهریورماه، این خودروساز بزرگ، بیش از بیست هزار دستگاه خودرو را فاکتور و در سراسر کشور به مشتریان تحویل خواهد داد.

بیش از ۲۰ هزار دستگاه خودرو در راه بازار - 2

ایران خودرو با تمرکز بر تکمیل خودروهای ناقص و تسریع در فرآیند فاکتور و تحویل خودرو، دوره تعطیلات تابستانی را به فرصتی جهت تحویل خودروهای مشتریان تبدیل کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی از خودروی زرهی «رعد»

باشگاه خبرنگارانخبرگزاری باشگاه خبرنگاران
رونمایی از خودروی زرهی «رعد»

در مراسمی با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع، فرمانده نیروی زمینی ارتش، نمایندگان ستاد کل نیرو‌های مسلح، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی از خودرو پیشرفته زرهی ضد مین و ضد کمین «رعد» در سازمان صنایع دفاع در اصفهان رونمایی شد. خودروی زرهی «رعد» با پلت فرم ۶ در ۶ به منظور انجام مأموریت‌های امنیتی و حفاظ ایمنی سرنشینان خودرو در مقابل مین و تله‌های انفجاری و بمب‌های کنار جاده‌ای، متناسب با اقلیم و آب و هوای کشور و بر اساس بدنه نفربر به صورت یکپارچه و کف «V» شکل طراحی شده است و فاقد شاسی می‌باشد. این خودرو در برابر نفوذ گلوله‌های هسته فولادی، ترکش و انفجار مین ضد تانک در زیر خودرو بسیار مقاوم می‌باشد و در تراز خودرو‌های ضد مین و کمین با سطح استاندارد‌های حفاظتی بالا علاوه بر حفاظت از سرنشینان نفربر، تمامی قطعات و مجموعه‌های اصلی نفربر به غیر از سیستم تعلیق در برابر برخورد گلوله، ترکش و انفجار محافظت شده است. خودوری رعد مناسب نبرد‌های نامتقارن، داخل شهری و پاسگا‌های مرزی و مناطق عملیاتی است گفت: این خودرو قادر است امنیت فرماندهان، شخصیت‌ها و نفرات در عبور از مناطق مشکوک به تله‌های انفجاری و بمب‌های کنار جاده‌ای را تأمین نماید.

رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 3رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 4رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 5رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 6رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 7رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 8رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 9رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 10رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 11رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 12رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 13رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 14رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 15رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 16رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 17رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 18رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 19رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 20رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 21رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 22رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 23رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 24رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 25رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 26رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 27رونمایی از خودروی زرهی «رعد» - 28

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد رونمایی شدند

زومیتخبرگزاری زومیت
خودرو تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد رونمایی شدند
خودروهای تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد با حضور امیر حاتمی، وزیر دفاع و فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، به نیروهای مسلح تحویل داده شدند.

خودروهای تاکتیکی ارس ۲ در مراسمی با حضور امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رونمایی شد. وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با اشاره به توانایی‌های خودرو ارس ۲ گفت:

خودرو تاکتیکی ارس ۲ با داشتن تحرک زیاد در مناطق صعب‌العبور، نصب سلاح و ادوات نظامی سنگین، توان و گشتاور زیاد و افزایش نسبت قدرت به وزن در مقایسه با نسل قبلی خود در حوزه‌ی پیشرانه، شعاع عملیاتی، مصرف سوخت، استاندارد آلایندگی، شتاب، قابلیت حمل بار و قابلیت نصب سلاح و حرکت روی آن پیشرفت‌های چشمگیر و ویژه‌ای کرده است.

خودرو تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد رونمایی شدند - 3

امیر حاتمی افزود:

ارس ۲ منطبق با نقشه راه خودرو تاکتیکی و برای پاسخ‌گویی به نیازهای کنونی نیروهای مسلح طراحی و ساخته شده است و امروز تعداد انبوه آن دراختیار نیروهای مسلح قرار می‌گیرد.

وزیر دفاع کشورمان با تجلیل از تلاشگران سازمان صنایع دفاع (ساصد) در ساخت خودرو تاکتیکی ارس ۲ گفت:

با همراهی و همکاری شرکت‌های دانش بنیان، صنایع دفاع در طراحی و تولید تسلیحات و تجهیزات دفاعی و در صنعت خودروسازی نظامی با قابلیت و توانایی ویژه به اهداف خود دست یافته است.

خودرو تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد رونمایی شدند - 8

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود:

دستیابی وزارت دفاع به دانش ساخت و تولید این خودروها گام مهمی در تأمین خودروهای پیشرفته است که فناوری ساخت آن‌ها را چند کشور معدود دراختیار دارند.

امیر حاتمی با اشاره به مشکلات اخیر صنعت خودروسازی داخلی در حوزه‌ی تأمین قطعات گفت:

وزارت دفاع با توجه به سرمایه‌های عظیم علمی و فناورانه‌ی خود در حوزه‌ی تولید و ساخت تجهیزات پیشرفته‌ی دفاعی و نظامی، توانایی‌های بسیاری در تأمین قطعات موردنیاز شرکت‌های خودروساز دارد و می‌تواند به‌عنوان بازوی کمکی صنعت خودرو کشور گره‌گشای ساخت قطعات تحریمی در حوزه‌ی تولید خودرو باشد.

خودرو تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد رونمایی شدند - 13

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان احساس مسئولیت وزارت دفاع در تأمین امنیت همه‌جانبه‌ی مردم افزود:

سازمان صنایع دفاع علاوه‌بر تولید و افزایش قدرت بازدارندگی دفاعی، همواره برای تأمین رفاه و آسایش مردم نیز تلاش می‌کند.

در این مراسم، همچنین نفربر زرهی ضدمین و ضدکمین رعد رونمایی شد. امیر حاتمی، وزیر دفاع، در آیین رونمایی خودروی زرهی ضدمین و ضدکمین «رعد» از تلاش متخصصان سازمان صنایع دفاع تقدیر کرد که با تلاش و اراده‌ی خود تأمین تجهیزات پیشرفته‌ی نیروهای مسلح را در حوزه‌ی رزم زمینی وجهه‌ی همت خویش قرار داده‌اند. وزیر دفاع در تشریح ویژگی‌های خودرو تاکتیکی ضدمین و ضدکمین رعد گفت:

طراحی و ساخت خودرو رعد براساس نیازمندی نیروهای مسلح برای دستیابی به محصولی با قابلیت سرعت بیشتر، حرکت در شیب‌های طولی و عرضی تند و عبور از موانع سخت انجام شده است. رعد با پلتفرم ۶ در ۶ به‌منظور انجام مأموریت‌های امنیتی و حفاظت ایمنی سرنشینان خودرو درمقابل مین و تله‌های انفجاری و بمب‌های کنار جاده‌ای، متناسب با اقلیم و آب‌وهوای کشور و براساس بدنه‌ی نفربر به‌صورت یکپارچه و کف Vشکل طراحی شده است و شاسی ندارد.

خودرو تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد رونمایی شدند - 19

وزیر دفاع با بیان اینکه خودرو رعد دربرابر نفوذ گلوله‌های هسته‌‌فولادی و ترکش و انفجار مین ضدتانک بسیار مقاوم است، گفت:

خودرو رعد در تراز خودروهای ضدمین و ضدکمین با سطح استانداردهای حفاظتی درخورتوجه است که علاوه‌بر حفاظت از سرنشینان نفربر، تمامی قطعات و مجموعه‌های اصلی نفربر به‌غیر از سیستم تعلیق دربرابر برخورد گلوله و ترکش و انفجار محافظت شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه خودرو زرهی ضدمین و ضدکمین رعد خودرویی مناسب نبردهای نامتقارن، داخل شهری، پاسگاه‌های مرزی و مناطق عملیاتی است گفت:

رعد قادر است امنیت فرماندهان و شخصیت‌ها و نفرات را هنگام عبور از مناطق مشکوک به تله‌های انفجاری و بمب‌های کنارجاده‌ای تأمین کند.

امیر حاتمی با بیان اینکه خودرو پیشرفته زرهی ضدمین و ضدکمین رعد نمونه‌ی روزآمدسازی‌شده و پیشرفته‌تر نسل قبلی «طوفان» است، گفت:

سیستم پیشران، انتقال قدرت، وزن عملیاتی، شعاع عملیاتی، سرعت، قابلیت حمل سلاح، ظرفیت حمل نفرات و بار، سیستم حفاظت در مقابل انفجار و سطح حفاظت بالستیک بدنه در خودرو رعد به‌طور کاملا چشمگیری به‌روزتر و قوی‌تر شده است.

خودرو تاکتیکی ارس ۲ و نفربر زرهی رعد رونمایی شدند - 26

امیر حاتمی درپایان افزود:

وزارت دفاع در اعتلای قدرت بازدارندگی دفاعی فعال جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد و آماده است با کمک به صنایع مختلف کشور ازجمله شرکت‌های خودروسازی، امنیت اقتصادی مردم در این حوزه را با ساخت قطعات موردنیاز خودروسازان تأمین و بدون رقابت با بخش خصوصی، جای خالی شرکت‌های خارجی مانند پژو و رنو را پر کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ظریف از علت تحریم شدن خود پرده برداشت +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
ظریف در مصاحبه با خبرنگار NBC گفت: به من گفته شد اگر به دیدار ترامپ نروم تحریم خواهم شد. این یک روش عجیب برای دعوت یک نفر به مذاکره بود

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
موجموج16 ساعت قبل
طاهر موهبتی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، در خصوص بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت برای تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع انجام می‌شود که این حق بیمه شامل سرپرست خانوار و افراد تحت تکلف آنها است. * بیمه اجباری و رایگان برای نیازمندانرییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت در تشریح این خبر افزود: با توجه به تصویب آیین نامه اجرایی بیمه پایه اجباری سلامت و ارزیابی وسع، پوشش بیمه سلامت برای تمام افراد فاقد پوشش بیمه‌ای، اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع انجام می‌شود که این حق بیمه شامل سرپرست خانوار و افراد تحت تکلف آنها است. چرا که براساس این مصوبه دولت، حق بیمه خانواده‌هایی که مجموع درآمد و دریافتی آن‌ها بر اساس ارزیابی وسع کمتر از ۴۰ درصد حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار است یا بر اساس وضعیت مالی در یکی از دهک‌های درآمدی یک و دو و سه قرار دارند، به صورت کامل توسط دولت پرداخت می‌شود. * مهلت یک ماهه به وزارت تعاون جهت اعلام پاسخ آزمون وسعموهبتی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز بر اساس این مصوبه مکلف است حداکثر تا یک ماه، پاسخ آزمون وسع را به سازمان بیمه سلامت ارائه کند و بیمه سلامت بر اساس نتیجه آزمون وسع انجام شده توسط وزارت رفاه باید افراد را تحت پوشش قرار دهد. *وضعیت جایگزینی پرونده الکترونیک در بیمه سلامترییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت در پاسخ به درخواست تشریح آخرین وضعیت جایگزینی پرونده‌های الکترونیک و نسخه نویسی الکترونیکی گفت: در زمینه نسخه نویسی الکترونیک تاکنون نزدیک به ۸۰۰ هزار نسخه به صورت الکترونیک برای بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت از سوی مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت صادر شده که طبق آخرین آماری که به دست من رسید در ۲۵۰ بیمارستان در سطح کشور امکان این وجود دارد که اسناد درمانی را بصورت الکترونیکی و اینترنتی بررسی کنیم.

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا15 ساعت قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

توصیف یک «شاسی بلند» در سه کلمه: لوکس، پرقدرت و متشخص! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
با این توضیحات؛ امروز سراغ یک اکس تی۶ مدل ۲۰۲۰ می‌رویم تا زبان طراحی جدید این برند باسابقه در کلاس کراس اوور را بررسی کنیم. اکس تی۶ یک کراس اوور سه ردیفه (صندلی) است که از نظر اندازه میان اسکالید فول سایز و اکس تی۵ قرار می‌گیرد. کابیندر تولید فضای داخلی کابین اکس تی۶ از مواد باکیفیتی استفاده شده که در همان نگاه اول رضایت مشتری را جلب می‌کند. اما ابا این وجود هندلینگ مدل اسپرت و لاکژری تفاوت خاصی با یکدیگر را در آزمون‌های رانندگی نشان نداده‌اند. قیمت مدل مجهز به سامانه تمام چرخ محرک از ۵۵۶۹۰ دلار برای مدل لاکژری و ۵۸۰۹۰ دلار برای مدل اسپرت آغاز می‌شود.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

فیلم/ برگزاری جشن غدیر در هند

مشرق‌نیوز1 روز قبل

کیلور ناواس درخواست خروج از رئال مادرید را داده است؛ او نمی‎تواند قبول کند که ذخیره تیبو کورتوا باشد!

طرفداری5 ساعت قبل

I. T. C هافبک پرسپولیس دریافت شد

جام نیوز11 ساعت قبل

صادقی: ذوب آهن از همه تیم‌های لیگ شرایط بهتری دارد/تیم جوان و جنگنده‌ای را برای آینده بسته‌ام

فارس14 ساعت قبل

آسان پرداخت قهرمان مرحله اول لیگ دو و میدانی باشگاه‌های کشور شد

همشهری22 ساعت قبل

دستگیری دو ایرانی در عراق به اتهام سرقت از یک صرافی

اعتمادآنلاین16 ساعت قبل

اعتصاب غذای دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در بحرین

مهر1 روز قبل

پشت پرده سگ‌کشی با آمپول اسید در آرادکوه / یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دستمزد برای سگ‌کش‌ها + تصاویر

نامه‌نیور1 روز قبل

خرمگاه: تفکر بازیکنان ذوب‌آهن در بازی با الاتحاد حرفه‌ای نبود/ رویا پردازی نمی‌کنیم

نود13 ساعت قبل

سفر خانوادگی مهسا کرامتی به خارج از کشور+عکس

پارس نیوز1 روز قبل