اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۳ مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۳ مردادماه

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز ۹۸/۰۵/۲۳

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز ۹۸/۰۵/۲۳
هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۱۹ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۵۵ هزار تومان قیمت خورده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۵۵هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۲۲۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۴۱۹هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۷۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۹۷٫۸دلار معامله می‌شود.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید4 میلیون و 155227   هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم4 میلیون و 074  هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی2 میلیون و 228  هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و 419  هزار تومان
قیمت سکه گرمی979هزار تومان
قیمت هرگرم طلای 18 عیار412  هزار و 800 تومان
قیمت هر گرم طلای 24 عیار550  هزار و 400 تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و 786 هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی1497.8 دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۸/۰۵/۲۳| ارز مسافری ۴۰ تومان ارزان شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۸/۰۵/۲۳| ارز مسافری ۴۰ تومان ارزان شد
شعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۳هزار و ۳۳۰ تومان اعلام کرده‌اند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است؛ تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و این شعب روزانه می‌توانند به تعداد مشخصی از مسافران ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ هزار و ۳۳۰ تومان و ۳ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل با کاهش حدود ۴۰تومانی همراه شده است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه سال ۹۷ آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به‌صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به‌نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌‌شده و با تأمین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به‌نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به‌منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۲۳ مرداد‌ماه + جدول

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۲۳ مرداد‌ماه + جدول
خبرگزاری تسنیم به صورت هفتگی قیمت میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در بازار و میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران را منتشر می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرد.

براساس گزارش میدانی از بازار و میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در بازار تهران به شرح زیر است:

ردیفنام کالاقیمت(تومان)توضیحات
1زردآلو13000یک کیلوگرم
2شلیل10800یک کیلوگرم
3سیب گلاب13500یک کیلوگرم
                4هلو12000یک کیلوگرم
5انگور یاقوتی18000یک کیلوگرم
6انبه19000یک کیلوگرم
7آلبالو9000یک کیلوگرم
8موز11500یک کیلوگرم
9گیلاس14000یک کیلوگرم
10گوجه گیلاسی7000یک کیلوگرم
11سیب زمینی3500یک کیلوگرم
12پیاز زرد2300یک کیلوگرم
13پیاز سفید2700یک کیلوگرم
14گوجه6000یک کیلوگرم
15هویج6500یک کیلوگرم
16خیار6500یک کیلوگرم
17بادمجان5000یک کیلوگرم
18فلفل دلمه‌ای8500یک کیلوگرم
19مرغ15500یک کیلوگرم
20قارچ ملارد14500یک کیلوگرم
21سردست گوسفندی110000یک کیلوگرم
22راسته گوساله112000یک کیلوگرم
23ران گوساله107000یک کیلوگرم
24ماهیچه گوسفندی128000یک کیلوگرم
25ماهی کپور32000یک کیلوگرم
26ماهی قزل‌آلا41000یک کیلوگرم

خواندن خبر در سایت منبع

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت واقعی ارز ۷ یا ۸ هزار تومان است

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت واقعی ارز ۷ یا ۸ هزار تومان است
دلالان، نقش اصلی را در افزایش قیمت خودرو ،مسكن و حتي ارز و سكه داشته‌اند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت واقعی ارز ۷ یا ۸ هزار تومان است - 0

سيدحسن حسینی شاهرودی در مورد اینکه چرا کاهش قیمت دلار بر روی قیمت کالاها اثر نگذاشته است گفت: ما باید به ثبات نسبی در بحث ارزبرسیم. اقداماتی که در حال حاضر بانک مركزي انجام داده است اقدامات خوبی بوده است اما اقداماتی که پایدار باشد و اعتماد فعالین اقتصادی را جلب کند هنوز به وجود نیامده است و قطعا باید زمانی بگذرد تا این اعتماد به‌وجود بیاید.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: یکی از دلایل توفیقات بانک مرکزی اقدامات انجام شده در حوزه تغییر ابلاغیه‌ها، بخشنامه‌ها و مصوبات بوده است که ما باید این ثبات را در زمان خاصی که بازار احساس امنیت و ثبات کند احساس کنیم.

نماینده شاهرود در مجلس با اشاره با بحث چسبندگی قیمت‌ها گفت: وقتی قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کنند زمانی که می‌خواهند به جای خودشان برگردند نوعی مقاومت در حوزه‌های مختلف اعم از تولید کنندگان یا واسطه‌ها و فروشندگان ایجاد می‌شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: خیلی از مواد اولیه خریداری شده در زمانی بوده است که قیمت ارز ١٤و یا ١٥هزار تومان بوده است و واردات کالاها با همین قیمت ارز بوده است که باید تولید کننده و واردکننده مواد اولیه جدید با قیمت ارزان در اختیارش قرار بگیرد که کالا را با قیمت ارزانتر ارائه دهد تا بازار به تعادل برسد.

وی ادامه داد: امیدواریم اقداماتی که بانک مرکزی شروع کرده است به سمتی برود که دلار به قیمت واقعی خودش که ٧ الی ٨ هزار تومان است برسد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: البته ما مشکل اساسی نیز داریم و آن بحث دستگاه‌های نظارتی ماست که به شکل سنتی عمل می‌کنند و برخط و انلاین نیستند و نمی‌توانند هزاران واحد صنفی، تولیدی و شرکت‌ها و مراکز توزیعی و خدماتی را رصد کنند، سامانه‌های این موضوع موجود است و فقط باید متصل شوند.

نماینده شاهرود در مجلس اضافه کرد: ما این سامانه را در قانون صندوق‌های مکانیزه فروش پیش بینی کردیم که مراحل نهایی اش را طی کرد و ابلاغ می‌شود و شاید دو سه سالی اجرا آن زمان لازم داشته باشد ولی هم دولت و سازمان مالیاتی باید اصرار بر تسریع اجرای قانون داشته باشد که این سامانه‌ها بهم وصل شوند و یک ابر رسانه را ایجاد کنند که هم دستگاه‌های اجرایی و هم نظارتی متصل به این سامانه هاشوند که بتوانند رصد کند.

حسینی شاهرودی خاطر نشان کرد: مشکل ما در بحث نظارت این است که این نظارت هنوز سیستمی نشده است و نظارت سنتی است که در آن رانت و فساد، قصور کوتاهی اتفاق می‌افتد و طبیعتا چند میلیون واحد صنفی تولیدی را چند هزار نیروی انسانی نمی‌توانند نظارت کند.

وی در مورد وجود دلالان در بازار برای عدم کاهش قیمت‌ها گفت: در بازار خودرو، مسکن و حتی ارز و سکه نقش دلالان نقش اصلی در بحث افزایش قیمت بوده است و بازی با بازار داشتند، ما متاسفانه متولی در دستگاه‌های اجرایی برای رصد و همچنین برخورد با این حرکت دلالان نداشتیم و کمتر شاهد این برخورد بودیم، در حوزه ارزی شاید وزارت اطلاعات وارد شد و برخی از افراد را مورد شناسایی و دستگیر کرد اما در سایر حوزه‌ها کمتر شاهد این برخورد بودیم و بیش‌تر به تخلفات رسیدگی شد تا اینکه شبکه‌های فسادی را که باعث افزایش قیمت‌ها می‌شوند را مورد شناسایی قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گذاری تیم‌های لیگ برتر نوزدهم + نمودار

تابناکخبرگزاری تابناک
قیمت گذاری تیم‌های لیگ برتر نوزدهم + نمودار
سایت ترانسفرمارکت در گزارشی به ارزش گذاری ۱۶ تیم حاضر در لیگ خلیج فارس پرداخت و پرسپولیس با اختلاف در صدر این فهرست جای دارد. بعد از پرسپولیس نوبت به استقلال می رسد که در رده دوم است و سپاهان هم در رده سوم جای دارد.

تخم مرغ در نیمه دوم سال گران می‌شود / قیمت واقعی مرغ ۱۵ هزار تومان است

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
تخم مرغ در نیمه دوم سال گران می‌شود / قیمت واقعی مرغ ۱۵ هزار تومان است
رئیس انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه‌دار ایران می‌گوید: قیمت تخم مرغ نیمه دوم سال گران می‌شود. متوسط قیمت مرغ در بازار بالاتر از درب مرغداری است و هر کیلو مرغ در محل واحدهای صنفی به قیمت 15 هزار تومان می‌رسد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه‌دار ایران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت تخم مرغ در نیمه دوم سال گران خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو تخم مرغ را هفت هزار و ۵۰۰ تومان تعریف کرده، در حالی‌که پیشنهاد فعالان این صنعت هشت هزار و ۱۰۰ تومان است. فعلا قیمت تخم مرغ به دلیل فصل گرما در محل مرغداری شش هزار و ۵۰۰ تومان است و این یعنی تخم مرغ‌ها با زیان به واحدهای صنفی توزیع می‌شوند.

مهدی معصومی در ادامه افزود: ما این توقف را داریم که در شش ماه دوم سال با افزایش مصرف مردم قیمت تخم مرغ هم گران شود. دولت هم نباید انتظار داشته باشد که قیمت تخم مرغ در تمام نقاط کشور یکسان باشد. امیدواریم این ذهنیت اصلاح شود؛ چرا که در کلانشهری مثل تهران قیمت برق و آب نیز نسبت به سایر نقاط ایران یکسان نیست. بنابراین نباید انتظار نرخ یکسان کالاهای مصرفی را در شهر تهران داشته باشیم.

او اظهار کرد: باید بدانیم که تخم‌مرغ یک کالای تره‌بار محسوب می‌شود. در برخی فصول سال قیمت این کالا ارزان و در برخی دیگر از فصول قیمت آن نیز گران می‌شود. علت این موضوع هم جبران خسارت تولیدکنندگان است. البته هر ساله در نیمه دوم سال قیمت این کالا افزایش می‌یابد.

معصومی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت مرغ ارزان خواهد شد یا خیر؟ هم گفت: شرایط تولید مرغ و تخم مرغ یکسان است. به دلیل اینکه مصرف در این دو کالا متغییر و تولید معمولا ثابت است این انتظار می‌رود که قیمت‌ها نیز نوسان داشته باشد. معتقدیم دولت برای این نوع کالاها باید همیشه متوسط قیمت را در نظر بگیرد. معدل یا متوسط قیمت مرغ در بازار بالاتر از درب مرغداری است و هر کیلو مرغ در محل واحدهای صنفی به قیمت ۱۵ هزار تومان می‌رسد. در حالی که دولت انتظار دارد قیمت این محجصول ۱۳ هزار تومان باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب18 ساعت قبل
یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال …یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال ۹۸ احتمالا گران خواهد شد. یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو تا پایان هفته گران می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال ۹۸ احتمالا قیمت خودرو گران خواهد شد؛ چرا که هیچ شاخص مثبتی در کاهش قیمت خودرو دیده نمی‌شود. بهرام شهریاری افزود: اتفاق یا خبر مثبت سیاسی یا اقتصادی در روزهای آینده دیده نمی‌شود، بنابراین به کاهش یا حتی ثبات قیمت خودرو نمی‌توان امیدوار شد. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا با برداشته شدن ممنوعیت‌های واردات خودرو، قیمت خودرو ارزان خواهد شد؟ اظهار کرد: بنابراین ممنوعیت‌های خودرویی بحث جدی نیست. با توجه به افزایش قیمت سرسام‌آور مواد اولیه و کمبود برخی قطعات قیمت خودرو نه تنها ثابت باقی نمی‌ماند بلکه گران‌تر هم خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
همچنین مثقال طلای آبشده (۱۸ عیار) در بازار داخلی هم میلیون و ۲۴۰ هزار تومان قیمت خورد که نسبت به روز دوشنبه ۱۰ هزار ومان کاهش قیمت را تجربه کرده است. قیمت گرم طلای ۱۸ عیار امروز با بیش از ۲ هزار تومان کاهش به مبلغ ۵۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان کاهش یافت. همچنین قیمت یورو نقدی در معاملات بازار آزاد ۱۵۵۰۰ تا ۱۵۶۰۰ تومان و پوند انگلیس نیز بین ۱۷۹۰۰ تا ۱۸۱۰۰ تومان قیمت خورد. همچنین قیمت حدودی دلار کانادا ۱۰۵۵۰ تومان، دلار استرالیا ۹۲۸۰ تومان، فرانک سوییس ۱۴۳۲۰ تومان، یوان چین ۱۹۸۵ تومان و لیر ترکیه ۲۳۴۰ تومان بوده است. امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه صرافی ملی نرخ رسمی خرید و فروش دلار و یورو را بدون بروزرسانی تا لحظه تنظیم گزارش به شرح زیر اعلام کرد: قیمت خرید دلار آمریکا: ۱۳,۵۵۰ تومان قیمت فروش دلار آمریکا: ۱۳٫۹۵۰ تومانقیمت خرید یورو: ۱۴٫۹۵۰ تومان قیمت فروش یورو: ۱۵، ۲۵۰ تومان
ایران‌جیبایران‌جیب19 ساعت قبل
رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند خبر داد و گفت آخرین گروه تا پایان اسفندماه …رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند خبر داد و گفت آخرین گروه تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد. علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد واریز سود سهام عدالت گفت: از سوم اسفند ۹۸ به‌ازای هر سهم یک‌میلیون‌تومانی سهام عدالت، به‌صورت علی‌الحساب ۲۰۵ هزار تومان سود واریز می‌کنیم. وی افزود: هنوز بخشی از سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت دریافت نشده است و این مبلغ را فعلا پرداخت می‌کنیم تا بعدا که سود کامل شرکت‌ها دریافت شد، سود قطعی برای عملکرد سال ۹۷ به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود. رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: واریز سود مرحله سوم سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۷ از سوم اسفندماه انجام می‌شود و آخرین گروه تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد. صالح افزود: سود ۲۰۵هزارتومانی علی‌الحساب برای دارندگان سهام کامل عدالت، یعنی ارزش اسمی یک‌میلیون‌تومانی خواهد بود، اما کسانی که ارزش سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است، به همان نسبت سود واریزی کم می‌شود.
ایران‌جیبایران‌جیب19 ساعت قبل
در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که …در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که اقدامات مدیریت سیلاب انجام شده است. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره باران‌های سیل‌آسا، تصریح کرد: پیش‌بینی‌هایی که در ۴۸ ساعت اخیر و نهایتا سه روز انجام می‌شود، قابل اطمینان است، چراکه پیش‌بینی‌هایی که برای بهمن‌ماه و اسفندماه صورت گرفت، چندان مطابق نبود و استان گیلان را تحت تاثیر قرار داد. این عدد حتی از پارسال نیز که سال‌تری بود، ۵ درصد بیشتر بوده است. ورود سامانه بارشی جدید به کشورطبق اعلام سازمان هواشناسی، امروز، یکشنبه به تدریج سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب بارش برف و در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده را به دنبال دارد. در اواخر وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
براساس این گزارش، حوثی‌ها پیش‌تر بارها به ریاض و دیگر مناطق و شهرهای سعودی حمله کرده‌اند. نویسنده گزارش تاکید کرده دولت سعودی اهمیت فوق‌العاده‌ای برای برگزاری نشست سران گروه بیست در ریاض قائل است (این نشست قرار است در آبان ماه ۱۳۹۹ برگزار شود.) زیرا پس از ماجرای قتل خاشقجی نیاز مبرمی به کسب اعتبار بین‌المللی با برگزاری این نشست مهم سران جهان احساس می‌کند. او سپس پیشنهادی مطرح می‌کند و می‌نویسد: در ازای معافیت اندک تحریم نفتی ایران به میزان مجاز کردن صادرات ۵۰۰ هزار بشکه در روز، ایالات‌متحده و دولت سعودی از ایران بخواهند حوثی‌های یمن را تا زمان برگزاری نشست سران گروه بیست در نوامبر ۲۰۲۰ به میز گفت‌وگو بیاورد. در سوی دیگر برای حوثی‌ها نیز این دستاورد را خواهد داشت که آنها از سوی دولت سعودی و هم‌پیمانان ریاض به رسمیت شناخته می‌شوند.
ایران‌جیبایران‌جیب18 ساعت قبل
«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که با شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، بار دیگر به اتهام زنی علیه ایران پرداخت و … «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که با شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، بار دیگر به اتهام زنی علیه ایران پرداخت و گفت: «ایران از ۴۰ سال پیش و از سال ۱۹۷۹ میلادی به انتشار رفتار بد خود در منطقه و به خصوص برای سال‌ها در لبنان پرداخته و در یمن، در آفریقا و در افغانستان نیز همین اقدامات را انجام داده است.» به نوشته فارس، وی بار دیگر مدعی شد: «آمریکا کمک‌های امنیتی زیادی به لبنان انجام داده و به تعهدات خود به لبنان ادامه خواهد داد، اما باز هم می‌گویم که بزرگترین چالش برای دهه‌های گذشته ایران بوده است.»

اخبار بیشتر