اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۳ مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۳ مردادماه

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز ۹۸/۰۵/۲۳

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز ۹۸/۰۵/۲۳
هم‌اکنون هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۱۹ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی ۴ میلیون و ۱۵۵ هزار تومان قیمت خورده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۵۵هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۲۲۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۴۱۹هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۷۹ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۱۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۴۹۷٫۸دلار معامله می‌شود.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید4 میلیون و 155227   هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم4 میلیون و 074  هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی2 میلیون و 228  هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و 419  هزار تومان
قیمت سکه گرمی979هزار تومان
قیمت هرگرم طلای 18 عیار412  هزار و 800 تومان
قیمت هر گرم طلای 24 عیار550  هزار و 400 تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و 786 هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی1497.8 دلار

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۸/۰۵/۲۳| ارز مسافری ۴۰ تومان ارزان شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز مسافرتی امروز ۹۸/۰۵/۲۳| ارز مسافری ۴۰ تومان ارزان شد
شعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۳هزار و ۳۳۰ تومان اعلام کرده‌اند.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است؛ تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و این شعب روزانه می‌توانند به تعداد مشخصی از مسافران ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۳ هزار و ۳۳۰ تومان و ۳ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل با کاهش حدود ۴۰تومانی همراه شده است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشورها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه سال ۹۷ آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به‌صورت اسکناس) از طریق بانک‌های‌ ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به‌نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارزهای خریداری‌‌شده و با تأمین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به‌نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه‌ معتبر، بلیط‌ مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد در مورد کشورهایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به‌منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۲۳ مرداد‌ماه + جدول

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت میوه و تره‌بار ‌و مواد پروتئینی در تهران؛ چهارشنبه ۲۳ مرداد‌ماه + جدول
خبرگزاری تسنیم به صورت هفتگی قیمت میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در بازار و میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران را منتشر می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تهران، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرد.

براساس گزارش میدانی از بازار و میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران قیمت انواع میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی در بازار تهران به شرح زیر است:

ردیفنام کالاقیمت(تومان)توضیحات
1زردآلو13000یک کیلوگرم
2شلیل10800یک کیلوگرم
3سیب گلاب13500یک کیلوگرم
                4هلو12000یک کیلوگرم
5انگور یاقوتی18000یک کیلوگرم
6انبه19000یک کیلوگرم
7آلبالو9000یک کیلوگرم
8موز11500یک کیلوگرم
9گیلاس14000یک کیلوگرم
10گوجه گیلاسی7000یک کیلوگرم
11سیب زمینی3500یک کیلوگرم
12پیاز زرد2300یک کیلوگرم
13پیاز سفید2700یک کیلوگرم
14گوجه6000یک کیلوگرم
15هویج6500یک کیلوگرم
16خیار6500یک کیلوگرم
17بادمجان5000یک کیلوگرم
18فلفل دلمه‌ای8500یک کیلوگرم
19مرغ15500یک کیلوگرم
20قارچ ملارد14500یک کیلوگرم
21سردست گوسفندی110000یک کیلوگرم
22راسته گوساله112000یک کیلوگرم
23ران گوساله107000یک کیلوگرم
24ماهیچه گوسفندی128000یک کیلوگرم
25ماهی کپور32000یک کیلوگرم
26ماهی قزل‌آلا41000یک کیلوگرم

خواندن خبر در سایت منبع

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت واقعی ارز ۷ یا ۸ هزار تومان است

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت واقعی ارز ۷ یا ۸ هزار تومان است
دلالان، نقش اصلی را در افزایش قیمت خودرو ،مسكن و حتي ارز و سكه داشته‌اند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: قیمت واقعی ارز ۷ یا ۸ هزار تومان است - 0

سيدحسن حسینی شاهرودی در مورد اینکه چرا کاهش قیمت دلار بر روی قیمت کالاها اثر نگذاشته است گفت: ما باید به ثبات نسبی در بحث ارزبرسیم. اقداماتی که در حال حاضر بانک مركزي انجام داده است اقدامات خوبی بوده است اما اقداماتی که پایدار باشد و اعتماد فعالین اقتصادی را جلب کند هنوز به وجود نیامده است و قطعا باید زمانی بگذرد تا این اعتماد به‌وجود بیاید.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: یکی از دلایل توفیقات بانک مرکزی اقدامات انجام شده در حوزه تغییر ابلاغیه‌ها، بخشنامه‌ها و مصوبات بوده است که ما باید این ثبات را در زمان خاصی که بازار احساس امنیت و ثبات کند احساس کنیم.

نماینده شاهرود در مجلس با اشاره با بحث چسبندگی قیمت‌ها گفت: وقتی قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کنند زمانی که می‌خواهند به جای خودشان برگردند نوعی مقاومت در حوزه‌های مختلف اعم از تولید کنندگان یا واسطه‌ها و فروشندگان ایجاد می‌شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: خیلی از مواد اولیه خریداری شده در زمانی بوده است که قیمت ارز ١٤و یا ١٥هزار تومان بوده است و واردات کالاها با همین قیمت ارز بوده است که باید تولید کننده و واردکننده مواد اولیه جدید با قیمت ارزان در اختیارش قرار بگیرد که کالا را با قیمت ارزانتر ارائه دهد تا بازار به تعادل برسد.

وی ادامه داد: امیدواریم اقداماتی که بانک مرکزی شروع کرده است به سمتی برود که دلار به قیمت واقعی خودش که ٧ الی ٨ هزار تومان است برسد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی تاکید کرد: البته ما مشکل اساسی نیز داریم و آن بحث دستگاه‌های نظارتی ماست که به شکل سنتی عمل می‌کنند و برخط و انلاین نیستند و نمی‌توانند هزاران واحد صنفی، تولیدی و شرکت‌ها و مراکز توزیعی و خدماتی را رصد کنند، سامانه‌های این موضوع موجود است و فقط باید متصل شوند.

نماینده شاهرود در مجلس اضافه کرد: ما این سامانه را در قانون صندوق‌های مکانیزه فروش پیش بینی کردیم که مراحل نهایی اش را طی کرد و ابلاغ می‌شود و شاید دو سه سالی اجرا آن زمان لازم داشته باشد ولی هم دولت و سازمان مالیاتی باید اصرار بر تسریع اجرای قانون داشته باشد که این سامانه‌ها بهم وصل شوند و یک ابر رسانه را ایجاد کنند که هم دستگاه‌های اجرایی و هم نظارتی متصل به این سامانه هاشوند که بتوانند رصد کند.

حسینی شاهرودی خاطر نشان کرد: مشکل ما در بحث نظارت این است که این نظارت هنوز سیستمی نشده است و نظارت سنتی است که در آن رانت و فساد، قصور کوتاهی اتفاق می‌افتد و طبیعتا چند میلیون واحد صنفی تولیدی را چند هزار نیروی انسانی نمی‌توانند نظارت کند.

وی در مورد وجود دلالان در بازار برای عدم کاهش قیمت‌ها گفت: در بازار خودرو، مسکن و حتی ارز و سکه نقش دلالان نقش اصلی در بحث افزایش قیمت بوده است و بازی با بازار داشتند، ما متاسفانه متولی در دستگاه‌های اجرایی برای رصد و همچنین برخورد با این حرکت دلالان نداشتیم و کمتر شاهد این برخورد بودیم، در حوزه ارزی شاید وزارت اطلاعات وارد شد و برخی از افراد را مورد شناسایی و دستگیر کرد اما در سایر حوزه‌ها کمتر شاهد این برخورد بودیم و بیش‌تر به تخلفات رسیدگی شد تا اینکه شبکه‌های فسادی را که باعث افزایش قیمت‌ها می‌شوند را مورد شناسایی قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت گذاری تیم‌های لیگ برتر نوزدهم + نمودار

تابناکخبرگزاری تابناک
قیمت گذاری تیم‌های لیگ برتر نوزدهم + نمودار
سایت ترانسفرمارکت در گزارشی به ارزش گذاری ۱۶ تیم حاضر در لیگ خلیج فارس پرداخت و پرسپولیس با اختلاف در صدر این فهرست جای دارد. بعد از پرسپولیس نوبت به استقلال می رسد که در رده دوم است و سپاهان هم در رده سوم جای دارد.

تخم مرغ در نیمه دوم سال گران می‌شود / قیمت واقعی مرغ ۱۵ هزار تومان است

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
تخم مرغ در نیمه دوم سال گران می‌شود / قیمت واقعی مرغ ۱۵ هزار تومان است
رئیس انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه‌دار ایران می‌گوید: قیمت تخم مرغ نیمه دوم سال گران می‌شود. متوسط قیمت مرغ در بازار بالاتر از درب مرغداری است و هر کیلو مرغ در محل واحدهای صنفی به قیمت 15 هزار تومان می‌رسد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ شناسنامه‌دار ایران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت تخم مرغ در نیمه دوم سال گران خواهد شد؟ به تجارت‌نیوز گفت: ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو تخم مرغ را هفت هزار و ۵۰۰ تومان تعریف کرده، در حالی‌که پیشنهاد فعالان این صنعت هشت هزار و ۱۰۰ تومان است. فعلا قیمت تخم مرغ به دلیل فصل گرما در محل مرغداری شش هزار و ۵۰۰ تومان است و این یعنی تخم مرغ‌ها با زیان به واحدهای صنفی توزیع می‌شوند.

مهدی معصومی در ادامه افزود: ما این توقف را داریم که در شش ماه دوم سال با افزایش مصرف مردم قیمت تخم مرغ هم گران شود. دولت هم نباید انتظار داشته باشد که قیمت تخم مرغ در تمام نقاط کشور یکسان باشد. امیدواریم این ذهنیت اصلاح شود؛ چرا که در کلانشهری مثل تهران قیمت برق و آب نیز نسبت به سایر نقاط ایران یکسان نیست. بنابراین نباید انتظار نرخ یکسان کالاهای مصرفی را در شهر تهران داشته باشیم.

او اظهار کرد: باید بدانیم که تخم‌مرغ یک کالای تره‌بار محسوب می‌شود. در برخی فصول سال قیمت این کالا ارزان و در برخی دیگر از فصول قیمت آن نیز گران می‌شود. علت این موضوع هم جبران خسارت تولیدکنندگان است. البته هر ساله در نیمه دوم سال قیمت این کالا افزایش می‌یابد.

معصومی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت مرغ ارزان خواهد شد یا خیر؟ هم گفت: شرایط تولید مرغ و تخم مرغ یکسان است. به دلیل اینکه مصرف در این دو کالا متغییر و تولید معمولا ثابت است این انتظار می‌رود که قیمت‌ها نیز نوسان داشته باشد. معتقدیم دولت برای این نوع کالاها باید همیشه متوسط قیمت را در نظر بگیرد. معدل یا متوسط قیمت مرغ در بازار بالاتر از درب مرغداری است و هر کیلو مرغ در محل واحدهای صنفی به قیمت ۱۵ هزار تومان می‌رسد. در حالی که دولت انتظار دارد قیمت این محجصول ۱۳ هزار تومان باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انتقادات تند جوان نخبه‌ از وضع کشور در حضور رهبرانقلاب +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اعترافات دختران بازداشتی / کشف حجاب بخاطر دلارهای مسیح علینژاد! + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
مستند «یک مشت دلار بیشتر» روایتی است از افرادی که به واسطه مسیح‌ علینژاد و حامیان او، هنجارشکنی و کشف حجاب کردند. به تازگی تیزر مستندی با عنوان «به خاطر یک مشت دلار بیشتر» در فضای مجازی منتشر شده‌است. موضوع این مستند کشف حجاب‌های دستوری در ماه‌های گذشته است. در ماه‌های گذشته و پس از شکست کمپین چهارشنبه‌های سفید مسیح علینژاد، برخی از چهره‌های ضدانقلاب غرب‌نشین به روش‌های مختلف برای دستیابی به اهداف پوچ خود در از بین بردن حجاب و عفت زنان ایرانی تلاش کردند. پس از انتشار تصاویری خارج از عرف در شبکه‌های اجتماعی توسط برخی از افراد هنجارشکن، دستگاه قضا دست به اقدام عملی زد. پیشتر نیز رئیس دادگاه انقلاب تهران در خصوص ارسال‌کنندگان فیلم کشف حجاب به مسیح علینژاد اعلام کرده بود: با توجه به قرارداد همکاری علینژاد با آمریکایی‌ها کسانی که از خودشان یا دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و به این خانم ارسال کنند مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی خواهند بود و بین یک تا ده سال حبس برایشان در نظر گرفته می‌شود.

شاهکارهای مهندسان صنعت دفاعی در تحریم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پیچیده‌ترین دستاوردهای دفاعی ایران در شرایط ۴۰ سال تحریم و فشار خارجی با سختکوشی متخصصان توانمند ایرانی حاصل شده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ساخت انواع تجهیزات پیشرفته دفاعی نام صنعت دفاعی ایران را پرآوازه کرد. یکی از انواع این دستاوردها موشک‌هایی است که مواضع تروریست‌های داعش در سوریه را از فاصله بسیار دور با دقت هدف قرار داد.

گروگانگیری در بزرگراه برزیل +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

پارک تفریحی آلمان پس از آتش‌سوزی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
آتش سوزی مهیب در بزرگترین پارک و مجموعه تفریحی آلمان موسوم به «اروپا پارک» چندماه اخیر منجر به مصدوم شدن هفت مامور آتش نشان شد. در این ویدیو تصاویری از این آتش سوزی را مشاهده می‌کنید؛
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه، محمدباقر نوبخت، شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمام پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱۸ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را ابلاغ کرد. در ماده دو این شیوه‌نامه عنوان شده است که به منظور ایجاد هماهنگی در پرداخت حقوق و مزایای مستمر کارکنان، دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی موظف هستند که لیست حقوق و مزایای فوق‌العاده مستمر کارکنان خود را مطابق آخرین حکم کارگزینی به صورت ماهانه در سامانه خزانه‌داری کل، حداکثر تا بیستم هر ماه در سقف تخصیص صادره از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور بارگذاری کرده و با امضای بالاترین مقام دستگاه اجرایی یا مقام مجاز از طرف وی و امضای ذی‌حساب یا مسوول اور مالی مربوط حسب مورد از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی درخواست وجه کنند. بر اساس ماده پنج این شیوه‌نامه، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است که اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شناسنامه‌دار را به تفکیک شماره ملی و به صورت برخط به خزانه‌داری کل ارسال کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حضور جواد ظریف در اروپا و سخنان او + فیلم

خبری9 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - پنجشنبه 31 مردادماه

خبری9 ساعت قبل

ناصر احمدی یکی از پیشکسوتان دوبله ایران درگدشت.

خبری11 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

باوفا: از همه کشتی‌گیرانم راضی‌ام اما توقعم بیشتر بود

تسنیمچند ثانیه قبل

تحولات میدانی استان حجه یمن به روایت آمار/ کشته و زخمی شدن ۳۲۰ مزدور و نظامی سعودی در ۳۰ روز + نقشه میدانی و عکس

مشرق‌نیوز9 دقیقه قبل

جمهوری اسلامی چهارمین کشور جهان با توانایی تولید مستقل پدافند موشکی برد بلند/ «باور ۳۷۳» ایران را از اتحادیه اروپا جلو انداخت +عکس

مشرق‌نیوز13 دقیقه قبل

مدیرعامل کارخانه قند نقش‌جهان اصفهان بازداشت شد

آفتاب‌نیوز14 دقیقه قبل

مکارم شیرازی: دولت به حوزه و قم بدهکاری دارد

اقتصادنیوز14 دقیقه قبل

خرده فروشان مولوی با انواع مواد مخدر و مشروبات الکلی دستگیر شدند

مهر14 دقیقه قبل