1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

علی دایی: من اندازه یک پشه هم زور ندارم!

دوربین‌های تلویزیونی علی دایی را تحریم کردند +عکس

انتخابخبرگزاری انتخاب
دوربین‌های تلویزیونی علی دایی را تحریم کردند +عکس
دوربین‌های تلویزیونی علی دایی را تحریم کردند +عکس - 1

در پی اتفاقات رخ داده بعد از بازی تیم‌های سایپا و پرسپولیس و برخورد علی دایی با یکی از گزارشگران سیما، در زمان ورود دایی به سالن نشست خبری، دوربین‌های تلویزیونی سالن نشست خبری را ترک کردند.

این در حالی است که دایی بعد از اتفاقاتی که سال قبل در رشت رخ داده بود با دوربین‌های تلویزیونی مصاحبه نمی‌کرد.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

علی دایی: صدا و سیما هر چه می خواهد در مورد من پخش کند، علاقه مردم به من بیشتر می شود

اصلاحات پرسخبرگزاری اصلاحات پرس
علی دایی: صدا و سیما هر چه می خواهد در مورد من پخش کند، علاقه مردم به من بیشتر می شود

علی دایی، سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل استقلال در جام حذفی (دوربین‌های صدا و سیما هنگام نشست خبری دایی از سالن بیرون رفتند) اظهار داشت: یک بازی مهم فردا داریم، به هیچ عنوان دوست نداریم از جام حذفی خداحافظی کنیم، می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم ،ما در لیگ به استقلال باختیم. این بهترین فرصت برای جبران است.

* هفته پیش نشد که 3 امتیاز را بگیریم

وی ادامه داد: ما هفته گذشته یک بازی مهم داشتیم که می‌توانستیم از آن بازی هم برنده بیرون بیاییم، ولی در نهایت بازی مساوی شد و با اینکه فرصت‌های خوبی داشتیم، نشد که ۳ امتیاز را بگیریم، اما توانستیم در این چند روز ریکاوری کنیم و خودمان را برای بازی آمده کنیم. 

* 2 مصدوم را نداریم 

سرمربی تیم فوتبال سایپا در خصوص اینکه آیا مصدومان تیمش به بازی با استقلال می‌رسند یا خیر، گفت: شرایط برخی از بازیکنانمان بد نیست. البته معین عباسیان بعد از آسیب‌دیدگی به جمع ما اضافه شده و تمرینات خوبی داشت، اما روزبه شاه علیدوست و سلطانی‌مهر مصدوم هستند که آنها را در اختیار نداریم.

دایی در مورد سیستم بازی تیمش گفت: هر بازی سیستم خودش را دارد، البته با توجه به بررسی‌هایی که از بازی قبل داشتیم روی نقاط قوتمان کار کردیم. 

*وزارت نفت و افراد هیات موسس نفت باید پاسخگو باشند

وی در مورد بحث انحلال باشگاه نفت تهران و مطالبات خودش گفت: من دنبالش را نگرفتم اما وزارت نفت کسانی را که به عنوان هیأت مدیره که نه بلکه هیأت موسس باشگاه انتخاب کرد، همه آنها باید پاسخگو باشند و به طور قانونی می‌توانیم به حق و حقوقمان دست پیدا کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد اینکه باشگاه نفت منحل شده تا ظاهرا دیون پرداخت نشود، گفت: شاید نمی‌دانم، اما وقتی تیم نه در لیگ برتر است و نه در لیگ یک و امتیازش را هم نمی‌فروشند، تیم منحل شده است. خیلی وقت پیش منحل شده و رسما هم این مسئله را اعلام کرده‌اند.

*توان بازی در 120 دقیقه را داریم

دایی در مورد اینکه تیمش توان ۱۲۰ دقیقه احتمال بازی با استقلال را دارد یا نه، گفت: بله، توان داریم و این هفته کار خاصی انجام نداده‌ایم و بدن‌ها را بازسازی کرده‌ایم و با تمام توان به میدان می‌رویم.

یک خبرنگار قدیمی شروع به صحبت درمورد تاریخ بازی‌های علی دایی کرد و او را با نام کوچک خطاب کرده و از دایی به عنوان اسطوره یاد کرد و گفت علی دایی مظلوم است.

در ادامه نشست خبری یکی از خبرنگاران پیرامون اتفاقاتی علی دایی و خبرنگار صدا و سیما بعد از بازی پرسپولیس و سایپا رخ داد از سرمربی نارنجی‌پوشان سوال کرد و البته به تعریف و تمجید از این مربی پرداخت. 

* برای آقایان درس عبرت نشده که علیه من جو درست می کنند؟

دایی در واکنش به صحبت‌های این خبرنگار باسابقه گفت: در ابتدا می‌خواهم بگویم خیلی وقت است که شما را ندیدیم و دوست داشتم این را به شما بگویم که دل تنگتان هستم، اگر آن بالایی نخواهد برگی از درخت نخواهد افتاد. عالم و آدم جمع شوند و علیه علی دایی سناریو بسازند نمی‌توانند کاری کنند. آیا برای آقایان درس عبرت نشده که علیه من جو درست می‌کنند؟ 

*چطور روی صورت آن خبرنگار به اندازه یک پشه جای ضرب‌دیدگی نیست؟

سرمربی تیم فوتبال سایپا تأکید کرد: شما به من بگویید (دایی دست‌هایش را به خبرنگاران نشان داد) اگر من با این دست‌ها به صورت کسی بزنم، جایی روی صورت او نمی‌افتد؟ چطور روی صورت آن خبرنگار به اندازه یک پشه جای ضرب‌دیدگی نیست؟ صدا و سیمایی که پسوندش جمهوری اسلامی است چیزی را در مورد من در رشت پخش کرد و می‌خواست ما را متهم کند، در حالی که من از این شخص شکایت کردم و او حالا فراری است.

* چطور چک زده ام کسی ندیده است؟

دایی ادامه داد: در آن محوطه ورزشگاه تختی ۲۰۰ دوربین وجود دارد و این همه همکار دوربین به دست چطور من به یک نفر چک زده‌ام و کسی ندیده است. وجدان هم چیز خوبی است، بعضی‌ها وجدان خود را به چیزهای دیگر می‌فروشند. 

* تا الان فامیل آن گزارشگر را نمی دانستم

دایی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه اگر شما به صورت آن گزارشگر سیلی نزده‌اید، لطفا اتفاقات آن صحنه را شرح بدهید، گفت: من به کسی سیلی نزده‌ام، اگر من به کسی سیلی بزنم، جایش روی صورتش نمی‌ماند؟ من تا الان فامیل آن گزراشگر را نمی‌دانستم. فقط در آن برنامه کذایی که معلوم بود برایم سناریو نوشته بودند اسم او را دیدم. پدر این گزارشگری که شما می‌گویید حتما در اردبیل نان و نمک من را خورده است. جایگاه شما کجا است؟ 

* اگر مصاحبه این گزارشگر را می‌شنیدم حتما چک را به او میزدم!

دایی در ادامه صحبت‌هایش تأکید کرد: شما نوشته‌اید من با رادوشوویچ درگیر شدم. چه درگیری؟ چگونه وجدان شما اجازه می‌دهد که بنویسید من درگیر شده‌ام؟ من به دروازه‌بان دوم پرسپولیس گفتم برو داخل رختکن، فقط همین حرف بین‌مان رد و بدل شد. آقایی به نام ضیایی چه کاره است که به من می‌گوید به رختکن بروم؟ آیا او مسئول پلیس امنیت است؟ تازه پر رو پر رو مصاحبه می‌کند و حرف‌هایی می‌زند که نباید بزند. اگر من این مصاحبه را می‌شنیدم حتما چک را به صورت او می‌زدم!

* توهینی به هیچ کس نکردم

وی ادامه داد: من زمانی باید از شما ناراحت شوم که در کنفرانس خبری سوال و جوابی رد و بدل شود و بر فرض من در آنجا ناراحت شوم و بگویم چرا این سوال را از من پرسیدید. شما مطمئن باشید چنین اتفاقی نیفتاده و من توهینی به هیچ کس نکردم. چون مردم به شکلی دیگر به من نگاه می‌کنند. این روزها هم که در این ارگان‌ها همه به دنبال یکی از ما هستند و کلی دوندگی کردیم تا در مورد اتفاقات کرمانشاه توضیح بدهیم.

* گزارشگر صدا و سیما در راهرو چه می کرده مگر جای او میکسدزون نیست؟

سرمربی تیم فوتبال سایپا تأکید کرد: چرا کارمند صدا و سیما این مسئله را مطرح می‌کند، چون من با آنها مصاحبه نمی‌کنم. مگر می‌شود که چک را به او زده باشم اما هیچ اثری نباشد. مطمئن باشید همان موقع دوربین‌ها می‌آمدند و از آثار چک عکس و فیلم می‌گرفتند.اصلا ایشان آنجا چه کار می‌کرده است؟ مگر جای او در میکسدزون ورزشگاه نیست؟ او چه وظیفه‌ای داشته و مسئولیتش چه بوده است؟ به من بگویید. اگر رفیق و همکارتان حق دارد به من بگویید اما دفعه بعد اگر چنین اتفاقی بیفتد این کار را می‌کنم تا آش نخورده و دهن سوخته نشوم.

* صدا و سیما هر چه می خواهد در مورد من پخش کند، علاقه مردم به من بیشتر می شود

دایی افزود: چند روزنامه که شرایطشان معلوم است ۵۰ بار مطلب از من نوشته‌اند که این مرتبه باید جلویش ایستاد. همان روزنامه‌ای که یکی از همکارانشان فرار کرد و با بیگانگان مصاحبه کرد و برای من مطلب زد، اما من ایستاده‌ام و کار می‌کنم و از هیچ کس جز از آن بالایی نمی‌ترسم. صدا و سیما هر چه می‌خواهد در مورد من پخش کنند، چرندیات در موردم بگویند تا آن بالایی نخواهد چیزی عوض نمی‌شود، عشق و علاقه مردم به من بیشتر می‌شود، از من نوعی نترسید. من نمی‌خواهم سیاسی شوم. افتخار می‌کنم که نوکر مردمم و برای مردم کار می‌کنم. آنها کارمند خودشان را فرستاده‌اند که بگوید به من چک زده، اما آیا کسی هست که بگوید من دیده‌ام به او چک زده‌اند و یا آثار آن را دیده باشد؟ 

* از بین خانواده های شما چه کسی شبکه رشت را می بیند؟

وی در مورد اینکه یک شبکه در رشت هم که شما با آن هنرپیشه درگیر شدید مطالبی را پخش کرد و مشکلات از همانجا شروع شد، اظهار داشت: به من بگویید آن شبکه به کجا می‌خواهد برسد؟ از بین خانواده‌های شما چه کسی آن شبکه را نگاه می‌کند؟ به ندرت کسی آن را نگاه می‌کند. مردم یک برنامه از صدا و سیما نگاه می‌کردند که آن برنامه را هم تحریم کردند. خودمان را نمی‌توانیم گول بزنیم، مثل کبک سرشان را در برف کرده‌اند و نمی‌دانند اطرافشان چه می‌گذرد.

*دل خوشی از برنامه 90 ندارم اما صداوسیما اشتباه می‌کند

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد برنامه ۹۰ گفت: دل خوشی از برنامه ۹۰ ندارم مطمئناً مطالبی در این برنامه مطرح شد که برای تیم‌هایی مثل ما که طرفدار ندارند خوب نبود و به ضرر ما بود، اما به نظرم آبروی صدا و سیما برنامه‌ای مثل ۹۰ بود. دو تا پنج میلیون نفر بیننده داشت که الان هم آن را پخش نمی‌کنند، به نظرم اشتباه می‌کنند، زیرا این برنامه مورد علاقه مردم بود. برنامه‌ای که مجری خوب و تحصیلکرده دارد را تحریم می‌کنند. صدا و سیما خودش به خودش ضربه می‌زند. اگر بپرسید می‌گویم فکر نمی‌کنم صدا و سیما آنقدر سخیف شده باشد که مهدی ضیایی سخنگوی صدا و سیما باشد و سیاست‌های صدا و سیما را بیان کند. 

* امثال من به درد صدا و سیما نمی خوریمدایی افزود: خدا را شکر که صدا و سیما به امثال من نیاز ندارد و با من گفت و گو نمی‌کند، امثال من به درد صدا و سیما نمی‌خورد، زیرا من چیزی را لاپوشانی نمی‌کنم و از چیزی نمی‌گذرم. من نوعی به درد صدا و سیما نمی‌خوریم، اما از کسانی یک ساعت و نیم برنامه پخش می‌کنند که الان فراری است. ایکاش صدا و سیما کمک می‌کرد تا جای این آقا را پیدا می‌کردیم تا مجازات می‌شد. متأسفانه به حاشیه می‌رویم. حیف صدا و سیماست، حیف است.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

علی دایی: ضربه دست من به کسی بخورد ۳ روز می‌خوابد!

فراروخبرگزاری فرارو
علی دایی: ضربه دست من به کسی بخورد ۳ روز می‌خوابد!

سرمربی تیم فوتبال سایپا پیش از بازی با استقلال گفت: نمی‌خواهیم زود از جام حذفی خداحافظی کنیم.

به گزارش ایسنا، علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر استقلال در جام حذفی فوتبال ایران اظهار کرد: ما فردا بازی مهمی داریم و دوست نداریم از جام حذفی خداحافظی کنیم. می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم و صعود کنیم. این بهترین فرصت برای جبران شکست در لیگ مقابل استقلال است. ما هفته قبل در حالی که می‌توانستیم برنده باشیم، امتیاز خوبی گرفتیم. می‌خواهیم با بازی خوب برنده باشیم.

علی دایی: ضربه دست من به کسی بخورد ۳ روز می‌خوابد! - 3

او در مورد تغییرات تیمش در بازی فردا نسبت به بازی پرسپولیس اظهار کرد: بازیکنان ما روحیه خوبی دارند. روزبه شاه علی دوست غایب است و او را در بازی فردا نخواهیم داشت. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و سعی می‌کنیم با درسی که از بازی قبل گرفتیم نقاط ضعف خود را پوشش دهیم و بازی بهتری کنیم تا به مرحله بعدی جام حذفی برسیم.

او درباره آمادگی بازیکنانش برای تلاش ۱۲۰ دقیقه‌ای احتمالی در بازی فردا بیان کرد: در این هفته ما کار خاصی انجام ندادیم و روی تمرینات بدنی کار کردیم و از تمام توان بازیکنانمان استفاده خواهیم کرد.

سرمربی سابق نفت در مورد طلبش از این باشگاه و همچنین منحل شدن این باشگاه هم گفت: من پیگیر این موضوع نبودم، اما آن‌هایی که جزو هیات موسس باشگاه نفت بوده‌اند باید پاسخگوی این مشکل باشند. آن‌ها باید جوابگوی بدهکاری‌ها باشند. من نمی‌دانم دلیل انحلال چیست و نمی‌دانم چرا زمانی که این تیم از لیگ برتر به لیگ دسته یک رفت، نه آن را فروختند و نه واگذار کردند.

دایی در پاسخ به اظهار محبت یکی از خبرنگاران گفت: تا کسی نخواهد برگی از درخت نمی‌افتد. هیچ گاه این داستان‌ها برای آن‌ها درس عبرت نمی‌شود و حتی من هم برای آن‌ها درس عبرت نشده‌ام. من اندازه پشه هم زور ندارم؟ اگر ضربه دست من به کسی بخورد سه روز می‌خوابد.چگونه امکان دارد من به کسی ضربه بزنم، اما هیچ اثری روی صورتش باقی نماند. چگونه تلویزیون جمهوری اسلامی ایران با کسی مصاحبه می‌کند که الان فراری است؟ من به او ضربه زدم، اما شکایت کردم و حکم جلب او را گرفتم، اما او فراری است.

او ادامه داد: وجدان هم چیز خوبی است، اما متاسفانه بعضی از ما‌ها وجدان خود را به چیز‌های مادی می‌فروشیم. من او را نزدم. من حتی نام و فامیل این خبرنگار را نمی‌دانستم و در برنامه کذایی که پخش شد او را شناختم. فکر می‌کنم پدر این خبرنگار نان و نمک پدر من را در اردبیل خورده است.

دایی اضافه کرد: او شان خبرنگاران را حفظ نکرد. جایگاه شما خبرنگاران مگر در میکسدزون نیست؟ آیا من تا به حال به خبرنگاران بی‌حرمتی کرده‌ام؟تنها کاری که کرده‌ام این بوده که بعضی وقت‌ها پاسخگوی سوالاتتان نبوده‌ام. بعضی از خبرنگاران دنبال حاشیه هستید و شما به امثال آن خبرنگار بها می‌دهید. اگر شما اثری از ضربه را دیدید بگویید. شما ابتدا باید مسائل را بدانید و بعد عنوان کنید.اگر من چک زدم چرا او شکایت نمی‌کند؟ شما به چه چیزی می‌گویید چک؟ در آن صحنه ۱۰ نفر من را گرفته بودند و من به رختکن رفتم. ناگهان سر و صدایی بلند شد. من بی رگ یا ماست نیستم. چگونه وجدانتان اجازه می‌دهد این چیز‌ها را بنویسید.من کجا با رادوشوویچ درگیر شدم؟ آقا ضیایی چه کاره است؟ مسئول حراست است؟ آیا پلیس امنیت است که می‌گوید به رختکن بروم؟ آیا این جایگاه شماست؟ کدام یکی از شما خبرنگاران حق دارید به من بگویید به رختکن بروم یا نه؟ او با روی زیاد مصاحبه می‌کند و می‌گوید من را نصیحت کرده است.

او افزود: اگر این‌ها را می‌شندیم قطعا آن چک را می‌زدم. شما خبرنگاران زمانی باید ناراحت شوید که در زمان سوال و جواب من به شما ضربه‌ای بزنم. نه وظیفه او است و نه جایگاهی دارد که بخواهد این کار را بکند.مطمئن باشید اگر کسی از این به بعد از حریمش بیرون بیاید همین برخورد را می‌کنم. چرا نمی‌توانند به چیز‌های دیگری گیر بدهند؟ این همه مسائل مختلف هست. برای من زور دارد.اگر من به او چک زده بودم دوربین از آثار ضربه فیلم می‌گرفت. این سوال را پاسخ بدهید که در آن قسمت چه می‌کرده است؟ چه وظیفه‌ای داشته که بگوید بفرمایید داخل رختکن؟ دفعه بعدی اگر این اتفاق بیفتد رفتار دیگری می‌کنم تا آش نخورده و دهان سوخته نشود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

پیغام اینستاگرامی علی دایی به عادل فردوسی پور

برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
تابناکتابناک19 ساعت قبل
اسطورۀ محبوب آبی‌ها دست به حمایت از عادل فردوسی‌پور زد. به گزارش تابناک ورزشی، بعد از قطع همکاری برنامۀ نود با عادل فردوسی‌پور و مشکلات بوجود آمده بین این مجری توانا با مدیر شبکۀ سوم سیما بسیاری از کارشناسان و اهالی فوتبال دست به حمایت از عادل فردوسی‌پور زدند و در فضای مجازی پیام‌های فراوانی را برای او منتشر کردند. یکی از این اشخاص، فرهاد مجیدی، اسطورۀ محبوب استقلال تهران است. مجیدی با انتشار پیامی در اینستاگرامش در شرایطی که خود را موافق فردوسی‌پور ندانسته است به حمایت از برنامۀ انتقادی نود پرداخت و به این شکل و متفاوت نسبت به دیگران نسبت به این اتفاق واکنش نشان داده است.
تابناکتابناک18 ساعت قبل
پرسپولیسی‌ها برای نایب‌قهرمانی در آسیا به این دلیل که میزبان مسابقات بوده‌اند، سیصدهزار دلار کمتر از آنچه فکرش را می‌کردند پاداش می‌گیرند. مازیار ناظمی در توئیتی نوشته است: «ای‌اف‌سی از پاداش دو میلیون دلاری پرسپولیس برای رسیدن به فینال ای‌سی‌ال، ۳۰۰ هزار دلار کسر کرده است.» به گزارش تابناک ورزشی، ای‌اف‌سی شهریورماه گذشته فراخوانی گذاشته بود که برای مراسم اختتامیه به شرکتی که توان برگزاری یک کنسرت زنده، ایجاد دیوار صوتی و مراسم آتش‌بازی را در سطح فینال آسیا برگزار کند تا ۱۵۰ هزار دلار می‌پرداخت. حالا مشخص شده آن هزینه از هزینه‌های برگزاری بازی به حساب میزبان کسر می‌شده است و البته حالا باشگاه پرسپولیس می‌تواند اعلام کند چه شرکتی این مزایده را برده بود. این کسر هزینه‌ها اگرچه خیلی هم اتفاق جدیدی نیست و خود ناظمی هم اشاره کرده است فیفا هزینه برگزاری کنفرانس‌های خبری را از پاداش‌های جام‌جهانی تیم ملی هم کسر کرده بود.
الفالف1 روز قبل
گروه ورزشی الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۳:۱۲ ۳۹۷۱۲۲۹۱۶۷به گزارش خبرآنلاین، این روزها بحث انتخاب جانشین برای کارلوس کی روش، داغ‌ترین بحث فوتبال ایران است و در این میان هروه رنار سرمربی فرانسوی تیم ملی مراکش از بخت خوبی برای حضور روی نیمکت ایران برخوردار است. مرد فرانسوی خوب می‌داند طرفداران مراکش همین طور اهالی فوتبال از او انتظار دارند تا در مصر جام قهرمانی CAF ۲۰۱۹ را بالای سر ببرد در غیر این صورت رنار دیگر شانسی برای تمدید قرارداد و ماندن تا جام جهانی ۲۰۲۲ با مراکش ندارد. هر مربی دیگری هم جای رنار بود با دریافت پیشنهاد وسوسه کننده هدایت ایران برحسب شرایطی که در مراکش دارد، پای میز مذاکره می‌نشست از همین رو جام ملت‌های پیش رو برای او و آینده‌اش نقشی کلیدی دارد و اگر نتواند آنجا با مراکش موفق شود بعید نیست که پیشنهاد ایران را بپذیرد.
ورزش۳ورزش۳16 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، در سال‌های اخیر عادت کرده‌ایم که تیم‌های بزرگ اروپایی در فصل تابستان و پیش از شروع فصل به ایالت متحده سفر کرده و دیداهایی تدارکاتی را در این کشور برگزار می‌کنند، اما نیویورک تایمز مدعی شد امسال و بر خلاف سال‌های قبل، باشگاه یوونتوس چنین برنامه‌ای ندارد. پرونده اتهام تجاوز کریستیانو رونالدو به کاترین مایورگا در تابستان سال ۲۰۰۹ و در شهر لاس وگاس هنوز باز است و مدیران بیانکونری احتمال می‌دهند با وود این باشگاه و کریستیانو رونالدو به ایالت متحده، این ستاره پرتغالی توسط پلیس این کشور بازداشت شده و در اردوی پیش فصل حواشی بزرگی برای رونالدو و یوونتوس ایجاد شود. کاترین مایورگا ادعا کرد که ستاره پرتغالی به او در اتاق هتلی در لاس وگاس در سال ۲۰۰۹ تجاوز کرده و بعد از آن ۳۷۵ هزار دلار به عنوان حق السکوت به وی پرداخت کرده است که البته رونالدو و وکلای وی ادعای تجاوز را رد کرده‌اند. یوونتوس قصد دارد برنامه‌های پیش فصل خود را در هفته‌های آینده اعلام کند و احتمالا این تیم در سنگاپور و چین بازی خواهد کرد و به ایالت متحده سفر نمی‌کند.

اخبار بیشتر