اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۶ مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۶ مردادماه

شیب نزولی کاهش قیمت گوشی در بازار

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
شیب نزولی کاهش قیمت گوشی در بازار
احمدی گفت: انتظار می­رود با ایجاد جو رقابتی و حضور تعداد قابل توجهی وارد کننده در این حوزه، شاهد روند کاهشی باشیم.

سیدجواد احمدی مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: قیمت ارز نیمایی در طول سه ماه گذشته، عموما صعودی بوده و کاهشی نداشته که قاعدتا در حوزه واردات اینگونه کالا‌ها در روند قیمت­ها شیب متناسب صعودی قابل پیش بینی است هر چند رقابت شرکت‌های وارد کننده باعث ثبات وحتی کاهش قیمت در این گروه نیز بوده است. ضمنا عرضه کنندگان این کالا‌ها موظف به ثبت قیمت مصرف کننده در سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت است.

احمدی با اعلام اینکه قیمت ارز حاصل از صادرات که تابعی از ارز آزاد سامانه سنا می­باشد، در طول ماه­های اخیر، شیب نزولی اندکی داشته است تصریح کرد: انتظار می­رود با ایجاد جو رقابتی و حضور تعداد قابل توجهی وارد کننده در این حوزه، شاهد روند کاهشی باشیم.

احمدی افزود: پروسه واردات موبایل از زمان ثبت سفارش تا خرید و واردات و آماده سازی، فرآیندی بین ۴۵ تا ۶۰ روز اعلام کرد و اظهار داشت: قاعدتا فرآیند کاهشی قیمت­ها از زمان شروع کاهش نرخ ارز با تاخیر در فاز ۴۵ تا ۶۰ روزه در بازار محسوس است.

او ادامه داد: قیمت موبایل در گوشی­های پرتقاضا کاهشی با میانگین ۱۰ درصد را به همراه داشته که اتفاقا این موضوع به زعم فعالین بازار نه به خاطر کاهش نرخ ارز بلکه به خاطر افزایش تعداد واردکنندگان قانونی از حدود ۵۰ شرکت به ۱۱۰ شرکت و ایجاد جو رقابتی سالم در میان تجار و افزایش سرعت عرضه و موجودی بالای واردکنندگان بوده است.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ در ادامه به مصرف کنندگان توصیه کرد که با استعلام قیمت­ها از سامانه ۱۲۴ سازمان حمایت از قیمت اعلامی فروشندگان مطلع شده و هرگونه مورد خلاف واقع را به حوزه­های نظارتی سازمان حمایت اطلاع دهند.

احمدی بیان کرد: با ایجاد تعادل نسبی در نرخ ارز و ورود کالا‌های وارد کنندگان جدیدی که از سازمان حمایت و وزارت صمت مجوز واردات قانونی دریافت نموده­اند و تعداد آن­ها رو به افزایش است، شاهد ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای بازار و ثبات قیمت­ها بر طبق ضوابط قیمت گذاری کالا‌های وارداتی سازمان حمایت است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز ۲۶ مردادماه افزایش یافت + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
قیمت طلای ۱۸ عیار امروز ۲۶ مردادماه افزایش یافت + جدول
نرخ سکه تمام طرح جدید(امامی) و هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار امروز افزایشی بوده و نرخ سکه تمام طرح قدیم(بهارآزادی)، دلار و یورو کاهش نامحسوس را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، امروز شنبه_ ۲۶ مردادماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب چهار میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و چهار میلیون و ۷۴ هزار تومان و دلار ۱۱ هزار و ۶۹۲ تومان در بازار معامله شد.

اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا و ارز در جدول زیر آمده است:

قیمت طلای ۱۸ عیار امروز ۲۶ مردادماه افزایش یافت + جدول - 3

کد خبر ۳۸۶۰۹۰

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت لوازم‌ التحریر ۲ برابر شد

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت لوازم‌ التحریر ۲ برابر شد
رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور با اشاره به افزایش قیمت دلار و محصولات پتروشیمی و افزایش حقوق و دستمزد نسبت به سال گذشته، از دو برابر شدن قیمت لوازم‌التحریر خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، محمودرضا صنعتکار با بیان اینکه بخشی از ارز دولتی به جای تولیدکنندگان واقعی به «رانت‌کاران» و «واردکنندگان صوری» تخصیص یافت، اظهار کرد: حتی اگر ارز نیمایی دریافت می‌کردیم قیمت آن تقریبا سه برابر قیمت ارزی بود که در سال گذشته دریافت کرده بودیم.

رئیس انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار کشور با بیان اینکه ۲۰ تا ۲۵ درصد مواد اولیه در صنعت لوازم‌التحریر وارداتی است، ‌اظهار کرد: درصد بیشتری از مواد اولیه این صنعت مربوط به پتروشیمی است که قیمت آن‌ها نسبت به سال گذشته سه برابر شده است. از طرف دیگر عرضه مواد اولیه پتروشیمی در بورس محدود است و در زمان عرضه نیز به مزایده گذاشته می‌شود و کسی که بیشترین قیمت را پیشنهاد بدهد، می‌تواند آن محصول را بخرد.

وی افزود: تولیدکنندگان لوازم‌التحریر نقدینگی کافی برای خرید مواد اولیه مورد نیاز یک سال خود را ندارند و اگر در زمان عرضه این مواد در بورس موفق به خرید نشوند، با توجه به اینکه زمان عرضه کالا در بورس مشخص نیست، مجبور هستند مواد اولیه را با اختلاف قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصد از بازار آزاد تهیه کنند.

صنعتکار همچنین با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت طی دو سال اخیر از صنایع حمایت کرد، سایر سازمان‌ها از جمله بانک مرکزی، بیمه و دارایی را به عنوان «ترمز صنعت» توصیف کرد.

ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت دلار شنبه ۲۶ مرداد ۹۸
قیمت هر دلار آمریکا، امروز شنبه ۲۶ مرداد ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۷۰۰ تومان رسید.

به گزارش وانانیوز،

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز شنبه ۲۶ مرداد ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۷۰۰ تومان رسید.

در عین حال نرخ فروش هر دلار (اسکناس) در این صرافی‌ها، به ۱۱۶۰۰ تومان رسیده است.

همچنین نرخ هر یورو (اسکناس) برای خرید ۱۳۱۰۰ تومان و برای فروش ۱۳۲۰۰ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش ۳ و ۲.۱ درصدی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، در پایان معاملات روز جمعه ۴۱ سنت معادل ۰.۷ درصد افزایش داشت و به ۵۸ دلار و ۶۴ سنت رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در حالی که احتمال اتخاذ سیاست‌های محرک اقتصادی بیشتر از سیو بانک‌های مرکزی جهان نگرانی‌ها از بروز رکود را کاهش داده است، قیمت نفت پس از دو جلسه کاهش روز جمعه افزایش داشت. اما پس از آنکه اوپک در گزارش جدید خود پیش بینی اش از میزان تقاضای جهانی برای نفت در ادامه سال ۲۰۱۹ را کاهش داد، افزایش قیمت‌ها تا حدودی تعدیل شد.

باب یاوگر، تحلیلگر بازار نفت در نیویورک گفت: «گزارش اوپک مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها شد … بازار نفت تلاش می‌کرد با دنباله روی از بازارهای بورس رشد کند، اما عوامل بنیادین ذکر شده در این گزارش آنچنان کاهشی بود که مانع از رشد بیشتر قیمت‌ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت پس از کاهش ۳ و ۲٫۱ درصدی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، در پایان معاملات روز جمعه ۴۱ سنت معادل ۰٫۷ درصد افزایش داشت و به ۵۸ دلار و ۶۴ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از افت ۳٫۳ و ۱٫۴ درصدی در روزهای چهارشبه و پنجشنبه، در پایان معاملات دیروز ۴۰ سنت افزایش داشت و به ۵۴ دلار و ۸۷ سنت رسید.

تا قبل از انتشار گزارش ماهانه اوپک قیمت نفت برنت به ۵۹ دلار و ۵۰ سنت و نفت خام آمریکا به ۵۵ دلار و ۶۷ سنت رسیده بود. این افزایش قیمت ناشی از پیش بینی کاهش مجدد نرخ بهره در آمریکا و اقدامات بانک مرکزی اروپا در ماه آینده برای مقابله با کند شدن رشد اقتصادی بود.

در این هفته قیمت هر دو شاخص نفتی پس از ۲ هفته متوالی کاهش به میزان ناچیزی افزایش داشت. بانک بی ان پی پاریبا در جدیدترین گزارش خود پیش بینی اش از قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا را به ترتیب ۹ و ۸ دلار کاهش داده و به ۶۲ و ۵۵ دلار رسانده است.

تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

موبایل ارزان قیمت با قابلیت فیلمبرداری قدرتمند عرضه شد

مهرخبرگزاری مهر
موبایل ارزان قیمت با قابلیت فیلمبرداری قدرتمند عرضه شد
موتورلا یک موبایل اندروید ارزان قیمت عرضه کرده که قابلیت فیلمبرداری ویدئو با کیفیت بالا را دارد. در این موبایل از الگوریتم های نرم افزاری استفاده شده تا میزان لرزش در فیلمبرداری کم شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، شرکت موتورلا سال گذشته سری موبایل‌های ارزان قیمت «وان» (One) را به بازار معرفی و روز گذشته نیز آخرین مدل آن را رونمایی کرد.

این دستگاه Motorola One Action نام دارد و همانطور که نامش نشان می‌دهد قابلیت تصویربرداری ویدئو با کیفیت دوربین‌های قدرتمند را دارد.

Action در نام این دستگاه به سومین دوربین پشتی دستگاه اشاره دارد. این یک دوربین مخصوص فیلمبرداری اولترا واید با میدان دید ۱۱۷ درجه است که هدف از طراحی آن ثبت ویدئوهایی مانند GoPro است.

موتورلا در این میان ترفندهایی به کاربرده تا Action با دوربین‌های فیلمبرداری مخصوص موبایل متمایز شود. در همین راستا نخستین نکته متمایز لنز آن است. موتورلا به طور فیزیکی حسگر دوربین را چرخانده است. به عبارت دیگر هنگامیکه کاربر موبایل را به طور عمودی نگه داشته، فریم دوربین ویدئو را به طور افقی ثبت می‌کند (وبالعکس). این تغییری کوچک اما هوشمندانه است.

علاوه بر آن موتورلا با استفاده از الگوریتم‌های نرم افزاری مختلف ویژگی «تثبیت افزوده ویدئو» (Enhanced Video Stabilization) را ارائه کرده تا از میزان لرزش هنگام فیلمبرداری بکاهد. بقیه مشخصات موبایل One Action با ویژگی‌های یک موبایل ارزان قیمت اندروید مطابقت دارد و عبارت است از نمایشگر ۶٫۳ اینچی FHD+ که یک دارای یک بریدگی است. دوربین جلویی این دستگاه ۱۲ مگاپیکسلی است. دوربین‌های پشتی این موبایل نیز معمولی هستند (لنز اصلی ۱۲ مگاپیکسلی و یک حسگر عمق ۵ مگاپیکسلی برای افکت‌های پرتره).

در این دستگاه از پردازشگر سامسونگ Exynos ۹۶۰۹ استفاده شده است. همچنین موبایل مجهز به ۴ گیگابایت RAM و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی، پورت یو اس بی سی و باتری ۳۵۰۰ میلی آمپری است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

روایت شاهدان از برق گرفتگی کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اولین جلسه دادگاه مدیرعامل اسبق بانک ملت

11+
باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

عکس/ اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری

23+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

وقتی آرامکو آرامش ندارد

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
در این شرایط که سرمایه گذاران خارجی در عربستان به علت ناامنی با چالش جدی مواجه شده‌اند در سطح بین المللی نیز کارشناسان از احتمال رسیدن قیمت نفت به مرز صد دلار می‌گویند از چالش افزایش سوخت و رکود اقتصادی در دنیا و از به خطر افتادن ذخایر راهبردی نفت جهان. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در این شرایط که سرمایه گذاران خارجی در عربستان به علت ناامنی با چالش جدی مواجه شده‌اند در سطح بین المللی نیز کارشناسان از احتمال رسیدن قیمت نفت به مرز صد دلار می‌گویند از چالش افزایش سوخت و رکود اقتصادی در دنیا و از به خطر افتادن ذخایر راهبردی نفت جهان.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تجمع کارگران هپکو به چه نتیجه‌ای رسید؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

همکاری روسیه و اوگاندا در زمینه انرژی هسته‌ای صلح آمیز

صدا و سیما30 دقیقه قبل

تشکر پسر پادشاه سعودی از مواضع ضدایرانی ترامپ

آفتاب‌نیوز39 دقیقه قبل

اولگنار سولسشایر: حالا که دخه‌آ تمدید کرده، رومرو می‌تواند بیشتر بازی کند/ ترکیب بزرگی در اختیار داریم

تسنیم39 دقیقه قبل

خلاصه بازی بایرن مونیخ ۳-۰ ستاره سرخ بلگراد (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری41 دقیقه قبل

تساوی مزد بازی جسورانه اتلتیکو

خبر فوری43 دقیقه قبل

خلاصه بازی دینامو زاگرب ۴-۰ آتالانتا (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری44 دقیقه قبل

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه‌های نظارتی است/ راه اندازی عملیات بازار باز در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد

اقتصاد آنلاین45 دقیقه قبل