اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۲۷ مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۲۷ مردادماه

قیمت سکه در ۲۷ مرداد ۹۸ اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت سکه در ۲۷ مرداد ۹۸ اعلام شد
قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز یکشنبه 27 مرداد 98 به مبلغ 4 میلیون و 180 هزار تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان معاملات امروز یکشنبه ۲۷ مرداد ۹۸ به مبلغ ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۹۴ هزار تومان رسید.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۹۸ هزار تومان، ربع‌ سکه یک‌ میلیون و ۳۹۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۷۹ هزار تومان فروخته می‌ شود.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا قیمت نان بی‌سر و صدا گران شد؟

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
چرا قیمت نان بی‌سر و صدا گران شد؟
دو مقام مسئول صنفی می‌گویند: عمده نانوایی‌ها خلاف قانون عمل نمی‌کنند؛ هر یک از نانوایان سنتی نرخ مصوبی را از سوی دولت دریافت کرده‌اند و براساس آن نان را به دست مردم می‌رسانند. نانوایی‌ها غیرمجاز هستند که قیمت را گران کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، «قیمت نان گران شد؟!» گرچه این خبر هنوز رسمی نشده اما اگر سری به نانوایی‌ها بزنید شاهد این هستید که برخی نانوایان به طور خودسرانه قیمت نان را بالاتر از آنچه که نرخ مصوب است، عرضه می‌کنند. دلیل افزایش قیمت نان در برخی از واحدهای صنفی نان‌پزی هم غیرمنطقی به نظر نمی‌رسد. از سال ۹۳ تاکنون دولت اجازه افزایش قیمت نان را به آنها نداده است. نانوایان می‌گویند از سال ۹۳ تاکنون قیمت دستمزد، آب، برق و … گران شده در حالی که قیمت نان تکانی نخورده است.

حالا برخی نانوایان سنتی‌پز خودسرانه قیمت نان را بالا برده‌اند و می‌توان این طور گفت که قیمت نان گویی سقفی ندارد. هر واحد صنفی براساس خمیر مایه و مشتقاتی که برای تهیه نان بر می‌دارد قیمت‌های متفاوت و نامتعارفی را به مردم اعلام می‌کند که در این میان جای دستگاه‌های مسئول برای رسیدگی به این اقدام غیرقانونی خالی است.

نانوایی‌های غیرمجاز قیمت را گران کردند

در همین حال، رئیس اتحادیه نان‌های سنگکی تهران درباره علت افزایش قیمت نان‌های سنتی به تجارت‌نیوز می‌گوید: هیچ یک از نانوایی‌ها خلاف قانون عمل نمی‌کنند؛ هر یک از نانوایان سنتی نرخ مصوبی را از سوی دولت دریافت کرده‌اند و براساس آن نان را به دست مردم می‌رسانند. البته تا به امروز حدود ۲۰۰ واحد صنفی غیرمجاز در شهر تهران در حال فعالیت هستند و ممکن است که مردم نان شب خود را از این واحدها و با هزینه بالاتری خریداری کرده باشند.

اصغر پابرجا در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت نان‌ها سقف مشخصی ندارد؟ اظهار می‌کند: قیمت نان‌های سنتی از جمله نان سنگک، بربری، لواش و… نرخ مشخصی دارد. سقف قیمت نان سنگک بین دو تا سه هزار تومان متغییر است. عده‌ای از مردم چانه نان بزرگ‌تری را به نانوا سفارش می‌دهند، عده دیگری هستند که نان با مخلفاتی همچون کنجد و سبزی می‌خواهند. برخی‌ هم هستند که قصد سفر به خارج از کشور را دارند و نان با کیفیت‌تری سفارش می‌دهند؛ همه این‌ها در گران شدن قیمت نان نقش دارد.

قیمت واقعی نان سنگک چند؟

او می‌افزاید: چانه‌زنی نانواها برای افزایش قیمت نان همچنان ادامه دارد. ما برای واقعی شدن قیمت نان پافشاری کرده‌ایم و طرح‌های لازم را به دولت ارائه داده‌ایم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم. معتقدیم که قیمت نان باید هم اندازه نرخ تورم از سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ افزایش یابد.

پابرجا درباره قیمت واقعی نان سنگک می‌گوید: در حال حاضر قیمت نان سنگک دولتی‌پز هزار تومان است در حالی که ما نرخ این نان را به دولتمردان ۱۴۰۰ تومان پیشنهاد دادیم اما رد شد.

رانتی که با گندم دولتی توزیع می‌شود

از سوی دیگر، رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و فانتزی نیز با رد افزایش قیمت نان‌های سنتی و فانتزی به تجارت‌نیوز می‌گوید: فعلا خبری از افزایش قیمت نان‌های سنتی و نان‌های حجیم نیست؛ چرا که دولت هنوز نرخ آرد و گندم را گران نکرده و این کالای اساسی به نرخ گذشته به دست نانواها می‌رسد. در حقیقت قیمت گندم هم با نرخ دلار سه هزار و ۷۰۰ تومانی به نانوایان توزیع می‌شود.

محمدجواد کرمی می‌افزاید: دولت گندم را به سه نرخ به نانوایان توزیع می‌کند. در حقیقت نانوایی‌های دولتی گندم را به نرخ ۶۹۵ تومان از دولت دریافت می‌کنند، آزادپزها نیز گندم را به نرخ ۹۰۰ تومان، شیرینی‌پزها و واحدهای صنعتی نیز ۱۸۵۰ تومان گندم را خریداری می‌کنند. ما معتقدیم واگذاری گندم سه نرخی فساد را در این حوزه گسترش می‌دهد.

او اظهار می‌کند: در حال حاضر سه نرخی شدن قیمت گندم باعث شده که نانوایان به فسادهایی دست بزنند. به عنوان مثال برخی از این فعالان صنفی به خرید و فروش آرد و گندم به قیمت آزاد روی آورده‌اند. یعنی به بهانه دایر بودن واحد صنفی نانوایی آرد و گندم را به نرخ دولتی از دولتمردان خریداری می‌کنند اما به قیمت آزاد به مردم می‌فروشند.

چرا قیمت نان سقف ندارد؟

کرمی در ادامه می‌گوید: چند نرخی بودن قیمت آرد و گندم فساد گسترده را به بار می‌آورد. دولت برای جلوگیری از توزیع این فساد و رانت باید یک بار برای همیشه قیمت گندم را تک نرخی کند و این کالای اساسی را به یک نرخ به نانوایان و واحدهای صنعتی این صنف بفروشد. متاسفانه همین چند نرخی‌ها باعث بی‌کیفیت شدن و همچنین کاهش وزن نان شده است.

او می‌گوید: در حال حاضر دولت یارانه‌ای را به مبلغ چهار هزار تومان به حساب خانوارها واریز می‌کند؛ این در حالی است که دولت باید قیمت آرد و گندم را آزاد کند و سوبسیدهای اعطا شده به این دو محصول را در قالب یارانه در اختیار مردم قرار دهد.

کرمی در پاسخ به این پرسش که چرا قیمت نان سقف ندارد؟ اظهار می‌کند: دلیل اصلی این به یارانه‌ای بودن این محصول باز می‌گردد. تا زمانی که دولت قیمت نان را آزاد نکند قیمت نان با نرخ‌ها و کیفیت مختلف به دست مردم می‌رسد. در حال حاضر پنج سال است که افزایش قیمت نان عمده‌ترین مطالبه نانوایان شده و این در حالی است که برخی نانوایان نان‌های سنتی را با بالاتر از نرخ مصوب به دست مصرف‌کننده می‌رسانند. حالا تقاضای آنها نیز این است که قیمت‌های عرضه شده فعلی مصوب شود اما هنوز دولت جواب مشخصی را در این باره ارائه نداده است.

خواندن خبر در سایت منبع

گران‌ قیمت‌ترین تیم فوتبال ایران چه تیمی است؟

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
گران‌ قیمت‌ترین تیم فوتبال ایران چه تیمی است؟
ارزش گذاری ۱۶ تیم حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران برای فصل پیش رو توسط سایت ترانسفرمارکت انجام شده که پرسپولیس ارزشمند ترین باشگاه ایرانی اعلام شده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، سایت معتبر ترانسفر مارکت که در خصوص ارزش گذاری بازیکنان فوتبال در سراسر جهان فعالیت می‌کند اخیرا ارزش تیم‌های حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران را انجام داده است. درمیان شانزده تیم فصل آینده پرسپولیس با ارزش ۱۷٫۳۵ میلیون یورویی بازیکنانش در صدر قرار دارد و استقلال با ۱۳٫۳۸ میلیون یورو در رده بعدی قرار دارد.

گران‌ قیمت‌ترین تیم فوتبال ایران چه تیمی است؟ - 2

اقتصادنیوز

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۵/۲۷

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت ارز| قیمت دلار، قیمت یورو، قیمت درهم و قیمت پوند امروز۹۸/۰۵/۲۷
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان، قیمت یورو ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳ هزار و ۲۱۹ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۳۸۱ تومان تعیین شده است.

- اخبار بازار -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز قبل، ثبات داشته است. قیمت دلار در بازار آزاد که طی روزهای اخیر تا مرز ۱۲ هزار تومان کاهش یافته بود از ابتدای هفته قبل وارد کانال ۱۱ هزار تومانی شد و امروز به ۱۱ هزار و ۷۷۰ تومان رسید.

صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۵۰ تومان افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها نیز بدون تغییر قیمت نسبت به روز قبل، ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان است.

قیمت درهم امارات نیز امروز در بازار آزاد، ۳ هزار و ۲۱۹ تومان ارزش‌گذاری شده و مورد معامله قرار می‌گیرد؛ فعالان بازار ارز معتقدند نوسانات قیمتی درهم عامل بسیار مهمی برای قیمت دلار است. قیمت پوند هم ۱۴ هزار و ۳۳۷ تومان تعیین شده است که افزایش محسوس نسبت به روز کاری قبل دارد.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۴۱۱ تومان و یک ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۶۵۷ تومان و قیمت پوند انگلیس را ۱۳ هزار و ۸۷۵ تومان برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند افزایش داشته است.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روزهای قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را بدون کارمزد با قیمت ۱۳ هزار و ۲۹۳ تومان و ۵ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل با افزایش محسوس همراه شده است.

نوع ارزقیمت
قیمت دلار صرافی بانکی11  هزار  و 750 تومان
قیمت دلار در بازار آزاد11 هزار و 770 تومان
قیمت یورو13 هزار  و 200 تومان
قیمت درهم امارات3 هزار و 220 تومان
قیمت پوند14 هزار و 381 تومان
قیمت ارز مسافرتی13 هزار و 293 تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها11 هزار و 411 تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها12 هزار و 657 تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها13 هزار و 875 تومان

خواندن خبر در سایت منبع

ثبات قیمت گوشت در بازار کوثر امروز ۲۷ مردادماه + جدول

ایمناخبرگزاری ایمنا
ثبات قیمت گوشت در بازار کوثر امروز ۲۷ مردادماه + جدول
قیمت اقلام پروتئینی در بازارهای روز کوثر اصفهان اعلام شد و بر اساس آن قیمت گوشت قرمز ثابت بوده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، قیمت برخی اقلام پروتئینی (بوقلمون، گوشت قرمز شامل گوسفند و گوساله) امروز یکشنبه - ۲۷ مرداد ماه - در بازارهای روز کوثر اصفهان به شرح جدول زیر است:

ثبات قیمت گوشت در بازار کوثر امروز ۲۷ مردادماه + جدول - 2

کد خبر ۳۸۶۲۱۸

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افزایش تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حساب بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذکر استفاده کند باید سپرده گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توام با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است. وی همچنین تاکید کرد: هرکدام از سپرده گذارانی که امسال و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه کنند. وی تاکید کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد وحداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشوراست. مرادی بیان کرد: در زمان دریافت تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان زوجین می‌توانند از سایر تسهیلات مسکن، چون صندوق پس انداز یکم نیز استفاده کنند.

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز9 ساعت قبل
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: قرار است ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین خدمت رسانی کنند و قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است. به گزارش تجارت‌نیوز، مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای امروز چهارشنبه ۲۷ شهریور ۹۸ در نشست خبری خود با خبرنگاران اظهار کزد: قیمت بلیت اتوبوس‌های اربعین نسبت به سال گذشته تغییری نکرده و اتوبوس‌ها در حال حاضر با همان نرخی که به مقاصد مهران، خسروی، شلمچه یا چزابه سفر می‌کنند، مبالغ را از زائران دریافت خواهند کرد. به گفته وی، قرار است ۸ هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به زائران اربعین خدمت رسانی کنند؛ ضمن اینکه امسال امکان استفاده از اتوبوس‌ها به عنوان سرویس دربستی وجود ندارد و تنها اقشار دارای شرایط خاص مانند جانبازان و معلولان، می‌توانند از سرویس‌های دربستی دوسره استفاده کنند. معاون سازمان راهداری تصریح کرد: مشکلی در هنگام سفرهای رفت اربعین وجود ندارد و معمولا بیشتر مشکلات به سفرهای بازگشت اختصاص دارد؛ از همین رو امسال صرفا سیستم پایانه معین راه اندازی شده و این سیستم فقط به مرز مهران اختصاص دارد. قربانی افزود: بر این اساس، مسافرانی که از مرز مهران وارد کشور می‌شوند، فقط به یکی از سه پایانه معین در شهرهای کرمانشاه، همدان و اندیمشک اعزام خواهند شد و از آنجا به شهرهای خود برمی‌گردند.

افزایش استخراج گاز تا پایان سال به ۷۵۰ میلیون مترمکعب

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای بیژن زنگنه درحاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه سال ۹۷ برداشت گاز بصورت روزانه افزایش یافته است افزود: این برنامه ادامه دار خواهد بود و با ثبت واحد‌های دیگر نیز تولید از دریا افزایش خواهد یافت. وی درخصوص تاثیر حادثه آرامکو دربازار نفت گفت: این حادثه آثار کوتاه مدتی در بازار نفت خواهد داشت و این اثر برای همه خواهد بود. وزیر نفت با اشاره به تولید نفت ۴۰ در آمریکا ادامه داد: شاید یکی از دلایل تحریم نفتی ایران، بدست آوردن بازار درست (مناسب) برای نفت ۴۰ آمریکا است. زنگنه با اشاره به نگرانی‌ها موجود برای امنیت عرضه نفت در بازار افزود: این موضوع نگرانی ما نیز بود، ما معتقد هستیم برای تامین امنیت تولید کننده ومصرف کننده نباید از نفت به عنوان یک سلاح استفاده کرد، زیرا این کالا مورد نیاز همه جوامع بشری است و باید اجازه داد جریان آزاد آن در بازار انجام شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
وی به نیت پاک شهیدان انقلاب و دفاع مقدس در به ثمر رسیدن و ماندگاری جمهوری اسلامی پرداخت و ادامه داد: ارتش، سپاه، نیروهای نظامی و انتظامی امروز بازوان پرقدرت صیانت از انقلاب اسلامی هستند. پورابراهیمی افزود: امروز در هوانیروز به برکت آزاده‌ها و مجاهدتهای جوانان خودمان در اوج توان تخصصی حوزه نظامی قرار داریم و این موجب افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است. وی بیان کرد: روزی آمریکایی‌ها هواپیمای مسافربری ایران را مورد حمله قرار دادند و در کمال بیشرمی به خلبان و فرمانده این جنایت مدال افتخار دادند اما امروز معادله تغییر کرده و پهپاد فوق سری آمریکا توسط نیروهای نظامی ایران سرنگون می‌شود و آنها جرات حرف زدن ندارند. وی با تقدیر از تلاش نیروهای نظامی ایران علی رغم همه محدودیتها گفت: با غیرت و اقتدار نیروهای نظام جمهوری اسلامی ایران پاسخ سنگینی به دشمنان این سرزمین داده می‌شود. وی افزود: در خصوص معیشت و حوزه مسائل حقوق و دستمزد نیروهای نظامی در برنامه ششم نیز بخشی را با سازمان برنامه در حال مذاکره هستیم و بخشی در نیمه دوم امسال عملیاتی می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشعاطفه قنبری، روان‌پزشک و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی ایران درباره «ویژگی‌های افراد دو قطبی»، اظهار داشت: اختلال دو قطبی نوعی اختلال خلقی است که علت آن معمولا ژنتیکی است و این افراد حداقل یک دوره مانیا دارند. همچنین ممکن است این افراد رفتارهایی داشته باشند که به خود و دیگران لطمه بزنند. قنبری اضافه کرد: ‌این افراد ممکن است رفتارهای خارج از عرف داشته باشند و نحوه قضاوت‌شان مختل شود. در کنار آن افراد دو قطبی به جز دوره‌های مانیا افسردگی را نیز تجربه می‌کنند و به همین دلیل به آنها دو قطبی می‌گویند. وی در پاسخ به این پرسش که «چه تفاوتی بین افراد افسرده و دو قطبی وجود دارد؟»، ‌گفت: ‌افراد افسرده خلق پایین داشته و بی‌حوصله می‌شوند اما دوره مانیا ندارند؛ در حالی که افراد دو قطبی در کنار افسردگی، حملات مانیا نیز دارند. موضوع مهم در ازدواج این افراد این است که همسر فرد از بیماری آنها مطلع باشد و با اطلاع از این موضوع، ازدواج کنند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تجمع کارگران هپکو به چه نتیجه‌ای رسید؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

همکاری روسیه و اوگاندا در زمینه انرژی هسته‌ای صلح آمیز

صدا و سیما24 دقیقه قبل

تشکر پسر پادشاه سعودی از مواضع ضدایرانی ترامپ

آفتاب‌نیوز32 دقیقه قبل

اولگنار سولسشایر: حالا که دخه‌آ تمدید کرده، رومرو می‌تواند بیشتر بازی کند/ ترکیب بزرگی در اختیار داریم

تسنیم33 دقیقه قبل

خلاصه بازی بایرن مونیخ ۳-۰ ستاره سرخ بلگراد (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری34 دقیقه قبل

تساوی مزد بازی جسورانه اتلتیکو

خبر فوری36 دقیقه قبل

خلاصه بازی دینامو زاگرب ۴-۰ آتالانتا (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری37 دقیقه قبل

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه‌های نظارتی است/ راه اندازی عملیات بازار باز در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد

اقتصاد آنلاین39 دقیقه قبل