اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۷ مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۷ مردادماه

مردودی ۶۰ درصد خودروهای زیر ۴ سال در «معاینه فنی برتر»

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
مردودی ۶۰ درصد خودروهای زیر ۴ سال در «معاینه فنی برتر»
امسال 60درصد خودروهایی که به سن اخذ معاینه‌فنی نرسیده‌اند، در معاینه‌فنی‌برتر رد شده‌اند.

به‌گفته مدیرعامل ستادمرکزی معاینه‌فنی بیشتر این خودروها تولید داخلی هستند و سطح کیفیت آنها پایین است. وی همچنین توضیح داد طبق برنامه روی همه خودروهایی که به مراکز معاینه‌فنی مراجعه می‌کنند، تست معاینه‌فنی‌برتر انجام می‌شود که البته کاتالیست فعال خودرو نقش مهمی برای دریافت آن دارد.

به گزارش «اخبار خودرو»، بیش‌از سه‌سال است که شورای‌عالی ترافیک و شورای ترافیک تهران طرحی را به تصویب رساند تا خودروهایی که وارد محدوده طرح‌ترافیک می‌شوند، علاوه‌بر برگه معاینه‌فنی معمولی، به مراکز معاینه‌فنی مراجعه و برگه معاینه‌فنی‌برتر را دریافت کنند.

اجرایی شدن این مصوبه در راستای جلوگیری از آلودگی هواست و با معاینه‌فنی‌برتر، تست آلایندگی خودروها سختگیرانه‌تر شد. اولین گام برای اجرای این مصوبه، در طرح ترافیک جدید سال ۹۷ اجرایی شد و برای خودروهایی که برگه معاینه‌فنی‌برتر داشتند، تخفیف ۲۰درصدی اعمال شد. امسال نیز برای خودروهایی که معاینه‌فنی‌برتر دارند، ۲۵‌درصد تخفیف اعمال می‌شود.

سیدنواب حسینی‌منش، مدیرعامل ستادمرکزی معاینه‌فنی تهران با اشاره به نقش مهم کاتالیست خودروها در اخذ معاینه‌فنی‌برتر، به «دنیای‌خودرو» می‌گوید: «معاینه‌فنی‌برتر علاوه‌بر خودروهایی که به سن معاینه‌فنی رسیده‌اند، شامل خودروهای زیر ۴سال هم می‌شود، البته در دو سال گذشته آمار مراجعه‌کنندگان به مراکز معاینه‌فنی برای اخذ معاینه‌فنی‌برتر افزایش یافته است. درواقع طرح‌ترافیک جدید کمک کرد مردم تشویق شوند کاتالیست خودروهای خود را نو کنند، معاینه‌فنی‌برتر بگیرند تا به این ترتیب خودروهای کم‌آلاینده وارد محدوده طرح شوند. برهمین‌اساس اخذ معاینه‌فنی‌برتر ربطی به سن خودرو ندارد بلکه خودرویی که کاتالیست فعال داشته باشد، می‌تواند معاینه‌فنی‌برتر بگیرد. به‌همین‌دلیل بیشتر خودروهایی که معاینه‌فنی‌برتر گرفته‌اند، مجبور شدند کاتالیست را تعمیر یا تعویض کنند.»

مردودی ۶۰ درصد خودروهای نو

مدیرعامل ستادمرکزی معاینه‌فنی تهران با تاکیدبر اینکه بیشتر خودروهای پرتیراژ داخلی که سن آنها زیر ۴ سال است، در تست‌های معاینه‌فنی‌برتر مردود می‌شوند، می‌گوید: «براساس آمار از ابتدای امسال صدهزار خودرو نوشماره و زیر ۴ سال در تست معاینه‌فنی‌برتر مردود و تنها ۴۰ درصد قبول شده‌اند.

بیشتر خودروهایی که سن آنها به ۴ سال نرسیده و برای اخذ معاینه‌فنی‌برتر به مراکز معاینه‌فنی مراجعه می‌کنند، بیش‌از یک نقص دارند، نقص‌هایی که حیاتی هستند و این موضوع نشان از کیفیت پایین خودروهای داخلی دارد.»

مدیرعامل ستادمرکزی معاینه‌فنی تهران با اشاره به اینکه ۸۰درصد خودروهایی که به مراکز معاینه‌فنی مراجعه می‌کنند، تولید داخلی بوده‌اند، توضیح می‌دهد: «تست خودروها برای اخذ معاینه‌فنی‌برتر شامل تست‌های آلایندگی و فنی است اما بیش از ۵۰درصد خودروهای داخلی در تست آلایندگی خودرو رد می‌شوند. همچنین مراکز معاینه‌فنی طبق برنامه روی همه خودروها معاینه‌فنی‌برتر انجام می‌دهند تا میزان آلایندگی آنها مشخص شود و اگر خودرو معاینه‌فنی‌برتر را پاس نکرد، این اختیار به مالک خودرو داده می‌شود تا نقص آن را رفع کند، در غیر این‌صورت معاینه‌فنی عادی را دریافت می‌کنند.»

حسینی‌منش در پایان درباره آمار خودروهای دارای معاینه‌فنی‌برتر سال ۹۷ می‌گوید: ‌ «براساس آمار سال گذشته ۴۰۰ هزار خودرو معاینه‌فنی‌برتر دریافت کردند و بعضی از آنها خبر نداشتند معاینه‌فنی‌برتر را پاس و برگه معاینه‌فنی را اخذ کرده‌اند.»

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم
بوگاتی از جدیدترین محصول خود در همایش خودرویی پبل بیچ پرده‌برداری کرد. این خودرو بر مبنای شیرون ساخته شده و چنتودیچی (Centodieci) نام دارد.

هرچندتصاویر بوگاتی چنتودیچی پیش از رونمایی رسمی افشا شد اما حالا این شرکت رسما جدیدترین ساختهٔ خود را در پبل بیچ رونمایی و اطلاعات رسمی آن‌را منتشر کرده است. ازآنجایی‌که چنتودیچی از مدل EB۱۱۰ الهام گرفته است که در سال ۱۹۹۱ در تولد ۱۱۰ سالگی اتوره بوگاتی معرفی شد، طراحی منحصربه‌فردی دارد که سوپراسپرت کلاسیک بوگاتی را به یاد می‌آورد. چنتودیچی طراحی کاملا جدید و جسورانه‌ای دارد که درعین‌حال کاملا گذشته را تداعی می‌کند.

چنتودیچی با موفقیت توانسته ویژگی‌های طراحی شیرون و EB۱۱۰ را با چند مورد جدید از خود ترکیب کند. در جلو، باله‌های افقی و جلوپنجرهٔ نعل اسبی کوچکی کار شده تا نمایی مشابه EB۱۱۰ ایجاد گردد. چنتودیچی همچنین به اسپلیتر جدید و کاپوتی با آئرودینامیک بهینه‌شده مجهز شده درحالی‌که چراغ‌های جلوی LED بسیار باریک هم یکی دیگر از ویژگی‌های قابل‌توجه آن هستند.

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 4

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 6

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 8

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 10

استایل متمایز چنتودیچی در پروفیل جانبی آن‌هم ادامه پیدا کرده و در این قسمت با شیب بیشتر ستون‌های A و سقف صاف‌تر، نمای گوه‌ای شکل EB۱۱۰ ایجاد شده است. ازآنجایی‌که ورودی‌های هوای جانبی شیرون حذف شده‌اند، پنج ورودی هوای دایره‌ای در پشت پنجرهٔ عقب جایگزین آن‌ها شده‌اند تا هم هوای موردنیاز پیشرانه تأمین گردد و هم شباهت با EB۱۱۰ را تکمیل کند. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه پروفیل جانبی چنتودیچی نیز می‌توان به ورودی هوای پایینی مشابه EB۱۱۰ و خط شانهٔ برجسته با شیبی به سمت بالا اشاره کرد.

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 13

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 15

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 17

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 19

هرچند بخش عمده‌ای از استایل بیرونی چنتودیچی از EB۱۱۰ الهام گرفته است اما قسمت عقبی آن طراحی منحصربه‌فردی دارد. در این قسمت یک دیفیوزر بزرگ با چهار سر اگزوز عمودی و چراغ‌های شناور به همراه یک بال بسیار بزرگ جلب‌توجه می‌کنند که موجب بهبود داون‌فورس می‌شود. هرچند همان‌طور که گفته شد طراحی قسمت عقب خودرو منحصر به چنتودیچی است و در این نما شباهت چندانی با EB۱۱۰ به چشم نمی‌خورد اما طرح چراغ‌ها تا حدودی سوپراسپرت دهه ۹۰ بوگاتی را به یاد می‌آورند.

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 23

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 25

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 27

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 29

با توجه به اینکه چنتودیچی بر اساس شیرون ساخته شده است، در سینهٔ آن همان نیروگاه ۸ لیتری W۱۶ چهار توربو قرار دارد ولی نیروی این موتور در اینجا به ۱۶۰۰ اسب بخار افزایش پیدا کرده که ۱۰۰ اسب بخار بیشتر از شیرون است. به لطف این قدرت بیشتر، چنتودیچی ظرف تنها ۲٫۴ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد درحالی‌که برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت هم به ۶٫۱ ثانیه زمان نیاز دارد. در همین حال، تنها ۱۳٫۱ ثانیه زمان کافی است تا این هیولا از حالت سکون به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد ولی بااین‌حال حداکثر سرعت آن به‌صورت الکترونیکی روی ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 32

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 34

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 36

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 38

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 40

رونمایی بوگاتی از خودروی ۹ میلیون دلاری + فیلم - 42

ارتقاء عملکرد چنتودیچی نسبت به شیرون اما در اینجا به پایان نمی‌رسد زیرا هایپرکار جدید ۲۰ کیلوگرم هم وزن کمتری دارد. این کاهش وزن با مجموعه‌ای از تغییرات مثل برف‌پاک‌کن‌های سبک‌وزن و تثبیت‌کننده‌های فیبر کربنی حاصل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

۳۰۰۰ خودروی پلاک مخدوشی سال گذشته جریمه شدند

موجخبرگزاری موج
۳۰۰۰ خودروی پلاک مخدوشی سال گذشته جریمه شدند
معاون شهرداری تهران گفت: در سال گذشته 3000 خودروی پلاک مخدوشی به پلیس اعلام شد که جریمه شدند.

به گزارش خبرگزاری موج، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران صبح امروز (۲۷ مرداد) در مراسم دو میلیونی شدن سامانه تهران من و بررسی عملکرد مرکز پاسخگویی این سامانه با بیان اینکه شهروندان می‌توانند با تماس به سامانه ۱۳۷ و اتصال به داخلی ۵ در مورد طرح ترافیک، پارک حاشیه‌ای، کارت بلیت و … سوالات خود را مطرح کنند، اظهار کرد: صف انتظار برای اتصال به اپراتورهای پاسخگویی میانگین ۷ دقیقه است، ضمن آنکه اگر افراد از پاسخ‌ها قانع نشدند می‌توانند به ساختمان حافظ مراجعه کنند.

وی افزود: در تیر ماه ۳۱ هزار و ۷۱۲ سوال در سامانه تهران من ثبت شد که ۲۰ درصد این سوالات که حدود ۶۰۰۰ سوال می‌شود مربوط به پلاک اشتباه بوده و افراد معتقدند که پلاک‌هایشان اشتباها مخدوش اعلام شده است.

وی با بیان اینکه مجموعا موضوع مخدوش کردن پلاک‌ها رو به کاهش است، گفت: شهروندان متوجه شده‌اند که پلاک در داخل محدوده طرح ترافیک نیز خوانده می‌شود و دیگر نمی‌توانند آن را به صورت سنتی بپوشانند.

به گفته معاون شهرداری تهران، در سال گذشته ۳۰۰۰ خودروی پلاک مخدوشی به پلیس اعلام شد که جریمه شدند.

در ادامه زید آبادی مسئول سامانه پاسخگویی تهران من با بیان اینکه این مرکز در ابتدا برای پاسخگویی به سوالات طرح ترافیک، عوارض خودرو، پارک حاشیه‌ای، خرید بلیت و … ایجاد شد، گفت: از ابتدای اجرای طرح جدید ترافیکی سوالات رشد ۳۰ درصدی داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ عمده سوالات در مورد طرح ترافیک بوده است اما از ابتدای سال ۹۸ با حذف زوج و فرد سوالات در مورد اجرای این طرح است گفت: بعضا شهروندان نیز سوالاتی در مورد میزان اثرگذاری طرح ترافیک می‌پرسند.

مسئول سامانه پاسخگویی تهران من افزود: از ابتدای تیرماه ۲۳ هزار تماس با تهران من برقرار شده است.

وی با بیان اینکه در ابتدای راه اندازی این سامانه میزان تماس‌های رد شده ۳۴ درصد بود گفت: خوشبختانه توانستیم میزان تماس‌های ردی را به ۴ درصد برسانیم.

مسئول سامانه پاسخگویی تهران من با بیان اینکه ۲۴ کانتر به صورت سه شیفت و ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات شهروندان هستند، گفت: از ابتدای راه اندازی این سامانه یک میلیون و ۵۸۰ هزار تماس از سوی شهروندان با این سامانه برقرار شده است و این در حالیست که پاسخ سوالات پر تکرار را به صورت صدای ضبط شده در اختیار شهروندان قرار می‌دهیم.

زیدآبادی بیان اینکه ۱۳ درصد تماس‌ها با سامانه تهران من تکراری است، گفت: سوالات پر تکرار را به صورت آنلاین و در قالب فایل صوتی برای شهروندان پخش می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

ماجرای مبهم مجوز ۲ماهه تردد خودروهای مناطق آزاد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ماجرای مبهم مجوز ۲ماهه تردد خودروهای مناطق آزاد
در حالی مجوز تردد خودروها از دو منطقه آزاد کیش و اروند به مدت دو ماه افزایش یافته که ظاهرا با توافقات بین مناطق، گمرک و استانداری بوده است، ولی پلیس راهور ناجا این جریان را تخلف گمرک در صدور مجوز اعلام و دستور توقیف برخی از خودروها را صادر کرده است؛ ماجرایی مبهم و متناقض که تاکنون توضیح صریحی از سوی گمرک و مناطق آزاد در مورد آن ارائه نشده و سوالات زیادی را بی‌پاسخ گذاشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، خودروهای مناطق آزاد برای خروج و تردد در سرزمین اصلی نیاز به طی کردن فرآیند دریافت مجوز و به عبارتی دریافت مرخصی دارند که طی این سال‌ها برای آنها زمانی یک ماهه تعریف شده است، اما اخیرا مجوزهای پیوسته و نا پیوسته‌ای در دو منطقه آزاد با زمان دو ماهه صادر شد که با خود حواشی به همراه داشت.

ماجرا از آنجا شروع شد که رئیس پلیس راهور ناجا اعلام کرد مجوز دو ماهه‌ای برای تردد خودروهای منطقه آزاد کیش در سایر استان‌های کشور صادر شده که تخلف گمرک است. هادیانفر گفته بود که با توجه به این‌که مجوز گمرک برای تردد دو ماهه را خلاف قانون بود، دستور توقیف برخی از این خودروها را نیز صادر کرده است.

به گفته وی، ورود خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی مناطق آزاد به کشور به جز خودروهای آمریکایی بلامانع است و خودروهای کشورهای همسایه که در ایران در حال تردد هستند برای گردشگری بوده و منعی برای آنها وجود ندارد.

اما این‌که چرا خودروهای منطقه آزاد کیش مجوز دو ماهه برای تردد پیدا کردند و تخلف گمرکی اعلام شد، موضوعی بود که تاکنون گمرک موضع مشخصی در رابطه با آن نشان نداده و پاسخی در مورد آن وجود ندارد، ولی اطلاعات دریافتی از این حکایت دارد که این به توافق بین گمرک با منطقه آزاد کیش و استانداری بوده که در آن زمان انجام شده و این رویه ادامه دارد، حتی اگر پلیس راهور آن را تخلف اعلام کرده باشد.

از این ماجرا زمانی نگذشته بود که اعلام شد خودروهای منطقه آزاد اروند نیز دارای مجوز دو ماهه برای تردد شده‌اند که البته آنچه از سوی استاندار خوزستان در این رابطه اعلام شده از این حکایت دارد که با موافقت گمرک ایران این اتفاق افتاده است.

وی گفته که دلیل صدرو مجوز برای تردد دو ماهه خودروهای منطقه آزاد اروند به این برمی‌گردد که با توجه به شرایط آب و هوایی ویژه استان خوزستان و در راستای رفاه حال شهروندان و درخواست‌هایی که دراین زمینه داشته‌اند، افزایش زمان مرخصی خودروهای پلاک اروند مورد توافق قرار گرفته است.

در این بین شرایط مرخصی دو ماهه خودروهای اروند و کیش نیز با یکدیگر متفاوت است؛ به طوری که برای خودروهای کیش مجوز تردد پیوسته دو ماهه و برای اروند با فاصله زمانی حداقل یک ماهه و دو مرتبه در سال صادر شده است.

اما در شرایطی موضوع تردد خودروها و میزان مرخصی آنها مورد سوال قرار دارد که تاکنون گمرک و منطقه آزاد در رابطه با این موضوع توضیح صریحی ارائه نکرده و به نوعی توپ پاسخ به ابهامات در زمین یکدیگر در حال چرخش است.

اکنون مشخص نیست دلایل صدور مجوز دو ماهه برای این دو منطقه چیست و جالب اینکه چرا اگر توافقی انجام شده پلیس راهور ناجا در جریان این موضوع قرار نداشته و مورد تائیدش نیست که اقدام به توقیف برخی از این خودروها کرده است. در عین حال که چرا این مجوز مشمول سایر مناطق نشده است؟

خواندن خبر در سایت منبع

پشت پرده دستگیری و ممنوع‌الخروجی مدیران سایپا و ایران خودرو

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
پشت پرده دستگیری و ممنوع‌الخروجی مدیران سایپا و ایران خودرو
به دستور دستگاه قضایی ۲۵ نفر از مدیران سایپا دستگیر، ممنوع‌الخروج و دادگاهی شدند؛ همچنین حساب‌های مدیرعامل ایران خودرو بسته و با غول‌های قطعه‌ساز متخلف که در ازای دریافت ارز دولتی قطعه‌ای ندادند برخورد شد.

به گزارش جام نیوز، در حاشیه کم‌کاری دولت در جمع کردن وضعیت بازار خودرو، ورود قوه قضائیه به تخلفات خودروسازان و قطعه‌سازانی که از تحویل قطعه خودداری می‌کردند؛ موجب شد بر زخم ناشی از تخلفات راکبان خودروسازی که بر جان مردم نشست، مرهمی شود.

در شماره‌های پیشین پرونده به تخلفات گسترده خودروسازان در مسئله سهام چرخه‌ای و مالکان شرکت کروز به عنوان بزرگترین تامین‌کننده قطعه که به دنبال تصاحب ایران خودرو بودند؛ پرداختیم.

پای قوه قضائیه بر گلوی تخلفات

تیغ عدالت دستگاه قضا پیش از همه به تن مدیران خودروساز نشست؛ نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شده که منتسب به دستورالعمل اداره دعاوی حقوقی بانک مرکزی و حکم قضائی بازپرس شعبه ۱۴ ناحیه ۲۸ دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره پرونده مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو است. در این نامه اشاره شده که بانک مرکزی به همه بانک‌ها نامه زده و دستور داده تمام حساب‌های هاشم یکه‌زارع (مدیر‌عامل شرکت ایران‌خودرو) را مسدود کنند و هیچ خدمات بانکی به او ندهند.

یک منبع آگاه در گفتگو با خبرگزاری دانشجو مدعی شد علت بسته شدن حساب‌های یکه‌زارع، مدیریت سابق او در ایران خودرو دیزل است.

همچنین با انتشار حکم بازپرس شعبه پنجم دادسرای کارکنان دولت در فضای مجازی سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با حکم بازپرس شعبه پنجم دادسرای کارکنان دولت از اسفند سال گذشته برای شش ماه ممنوع‌الخروج شده است.

رئیسی چگونه مانع بروز فاجعه در خودروسازی شد؟ مجموعه‌ای از اتفاقاتی که به صورت زنجیره‌ای رقم خورد تا روند تغییرات قیمت خودروی داخلی در بازار غیرمنطقی شود، ازجمله مواردی است که گمان می‌رود در این پرونده‌ها ردپای آن‌ها دیده شود. ممنوعیت ثبت سفارش خودروی وارداتی به‌همراه کمبود قطعه برای ساخت خودروی داخل و مجموعه دیگری از عوامل، سوداگرانی را وارد عرصه بازار خودرو کرد که با دلال‌بازی، کار را به جایی رساندند که قیمت خودروی کارخانه در برخی مدل‌های پرفروش بیش از ۵۰ درصد با بازار فاصله داشت. مشکلات ایجادشده در بازار خودرو، نهاد‌های ناظر را وارد عمل کرد تا پرونده تخلفات خودروسازان داخلی شکل بگیرد. به‌تازگی نیز اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، با تشریح جزئیات بازداشت مدیران ارشد سایپا گفته بود: پرونده تشکیل شده و افرادی تحت تعقیب قرار گرفتند. این پرونده ۲۵ متهم دارد که شش نفر بازداشت هستند. به گفته او، برخی از بازداشتی‌ها از مدیران شرکت سایپا هستند و برخی از نمایندگی‌ها و شرکت‌هایی که به نمایندگی از سایپا مبادرت به ثبت‌نام و واگذاری خودرو می‌کردند. در تماس با بسیاری از کارشناسان و مسئولان خودرو، حکم ممنوع‌الخروجی مدیرعامل سایپا به‌شدت فعالان این عرصه را شوکه کرد و به نظر می‌رسید هیچ‌کس به درستی نمی‌داند چه اتفاقی در شرف رخ‌دادن است.

آزادسازی ۲۰ هزار خودرو از زندان!

ناصر سراج در پاسخ به این سئوال که پیگیری سازمان بازرسی کل کشور در مورد قرارداد‌های خودروسازان چه شد؟، به وضعیت نابسامان صنعت خودرو کشور اشاره کرد و اظهار کرد: چند روز قبل، وزیر صنعت، معدن و تجارت، کل خودروسازان، قطعه‌سازان و شورای روابط و تعزیرات را دعوت به جلسه و به‌طور کامل مشکلات را بررسی کردیم که تعداد زیادی ماشین در شهر‌ها و استان‌های مختلف دپو شده بود.

وی با بیان اینکه مشکل اساسی خودورساز‌ها مربوط به قطعه‌سازان بود که قطعات مورد نیاز را در اختیار خودروساز‌ها قرار نمی‌دادند، افزود: با ورود دستگاه قضایی و پیگیری‌های انجام‌شده این مشکل مرتفع و ۲۰ هزار خودروی دپو شده به مشتریان واگذار می‌شود.

گفتنی است شنیده‌ها حاکی است در جلسه رئیس سازمان بازرسی با خودروساز و قطعه‌سازان و وزیر صمت، وی با اشاره به یکی از قطعه‌سازان که قطعات چینی را وارد کشور کرده و به اسم تولید داخل به خودروساز قالب می‌کند، هشدار برخورد صریح داده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

خواندن خبر در سایت منبع

کلاهبرداری۲ میلیاردی پیش فروش خودرو در گلستان

مهرخبرگزاری مهر
کلاهبرداری۲ میلیاردی پیش فروش خودرو در گلستان
گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان از افزایش شکات پرونده کلاهبرداری دو میلیاردی پیش فروش خودرو در گلستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هادی هاشمیان اظهارکرد: در حالی که هنوز پرونده لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر در دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی استان، باز است، در گرگان تعدادی از هم استانی‌ها با اعتماد نابجا، دوباره راه قربانیان پرونده‌ی پرهام را رفتند.

وی در تشریح جزئیات کلاهبرداری دو میلیاردی در قالب پیش فروش خودرو، گفت: فرد بازداشت شده ادعا کرده بود به واسطه ارتباطاتی که با شرکت‌های خودروساز دارد می‌تواند انواع خودروها را بدون انتظار و یا ثبت نام در سایت، ۶۰ روزه به متقاضیان تحویل دهد.

هاشمیان افزود: تعدادی از مردم هم فریب وعده‌های این فرد را خوردند و مبالغی بین ۱۰ میلیون تا ۲۵۰ میلیون تومان به امید ماشین دار شدن به این فرد پول پرداخت کردند.

وی ادامه داد: تعدادی از شاکیان خودروهای مدل پایین خود را به اضافه مبلغی پول به امید دریافت خودرو صفر به این فرد تحویل داده بودند و برخی هم به جای درخواست خودرو، مبالغی در اختیار وی گذاشته بودند تا با پول آن‌ها، خودرو خرید و فروش کند و سود حاصل را به آن‌ها بپردازد.

هاشمیان با اشاره به این که فرد بازداشت شده از اواخر سال گذشته کارش را شروع کرده بود گفت: شمار شاکیان این پرونده از ۳۰ نفر در روز پنجشنبه، به ۱۰۰ نفر رسید و پیش بینی می‌کنیم این تعداد بیشتر شود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: هر چند با اقدام دستگاه قضایی استان گلستان، از گستردگی این اقدام و تبدیل آن به یک پرونده پرهام جدید جلوگیری شد، اما علیرغم هشدارهای چندباره مسئولان قضایی استان گلستان، مردم همچنان سهل انگاری می‌کنند و با اعتماد نابجا مال خود را در اختیار سودجویان و کلاهبرداران قرار دادند.

وی به مردم توصیه کرد: به راحتی فریب وعده‌های رنگارنگ و جذاب کلاهبرداران را نخورند و دست کم پیش از هر اقدامی تحقیق و از دستگاه‌های متولی استعلام کنند.

هاشمیان از کسانی هم که به این شیوه از آنان کلاهبرداری شده است خواست: برای شکایت به دادسرای عمومی و انقلاب گرگان مراجعه کنند.

۲۴ مرداد امسال رئیس کل دادگستری گلستان خبر از دستگیری فردی داد که در قالب پیش فروش خودرو تاکنون دست کم دو میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

معرفی شاسی بلند سی اس۷۵ پلاس از چانگان (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و. کابین و امکانات هوشمنددر طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.

افزایش استخراج گاز تا پایان سال به ۷۵۰ میلیون مترمکعب

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای بیژن زنگنه درحاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به اینکه سال ۹۷ برداشت گاز بصورت روزانه افزایش یافته است افزود: این برنامه ادامه دار خواهد بود و با ثبت واحد‌های دیگر نیز تولید از دریا افزایش خواهد یافت. وی درخصوص تاثیر حادثه آرامکو دربازار نفت گفت: این حادثه آثار کوتاه مدتی در بازار نفت خواهد داشت و این اثر برای همه خواهد بود. وزیر نفت با اشاره به تولید نفت ۴۰ در آمریکا ادامه داد: شاید یکی از دلایل تحریم نفتی ایران، بدست آوردن بازار درست (مناسب) برای نفت ۴۰ آمریکا است. زنگنه با اشاره به نگرانی‌ها موجود برای امنیت عرضه نفت در بازار افزود: این موضوع نگرانی ما نیز بود، ما معتقد هستیم برای تامین امنیت تولید کننده ومصرف کننده نباید از نفت به عنوان یک سلاح استفاده کرد، زیرا این کالا مورد نیاز همه جوامع بشری است و باید اجازه داد جریان آزاد آن در بازار انجام شود.
ایران‌جیبایران‌جیب15 ساعت قبل
سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و. کابین و امکانات هوشمنددر طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

شاسی بلند جدید چانگان +تصاویر

8+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل

افزایش تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
مرادی اظهار کرد: چنانچه دارنده حساب بخواهد در پایان سال پنجم تا پانزدهم از سقف تسهیلات فوق الذکر استفاده کند باید سپرده گذاری خود را با مبالغی بیشتر آغازکند. از دیگر مزایای این حساب، استفاده از تسهیلات جوانان برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی، جعاله و توام با حساب صندوق پس انداز مسکن یکم، اوراق گواهی حق تقدم به صورت انفرادی و زوجین است. وی همچنین تاکید کرد: هرکدام از سپرده گذارانی که امسال و قبل از صدور این بخشنامه اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند باید برای اطلاع از کسری حساب و تکمیل موجودی به شعبه افتتاح کننده حساب مراجعه کنند. وی تاکید کرد: در حال حاضر نرخ سود تسهیلات با سپرده از محل حساب پس انداز مسکن جوانان ۹ درصد وحداکثر مدت بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ سال است که بیشترین دوره بازپرداخت اقساط در شبکه بانکی کشوراست. مرادی بیان کرد: در زمان دریافت تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان زوجین می‌توانند از سایر تسهیلات مسکن، چون صندوق پس انداز یکم نیز استفاده کنند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تجمع کارگران هپکو به چه نتیجه‌ای رسید؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

همکاری روسیه و اوگاندا در زمینه انرژی هسته‌ای صلح آمیز

صدا و سیما22 دقیقه قبل

تشکر پسر پادشاه سعودی از مواضع ضدایرانی ترامپ

آفتاب‌نیوز31 دقیقه قبل

اولگنار سولسشایر: حالا که دخه‌آ تمدید کرده، رومرو می‌تواند بیشتر بازی کند/ ترکیب بزرگی در اختیار داریم

تسنیم31 دقیقه قبل

خلاصه بازی بایرن مونیخ ۳-۰ ستاره سرخ بلگراد (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری32 دقیقه قبل

تساوی مزد بازی جسورانه اتلتیکو

خبر فوری34 دقیقه قبل

خلاصه بازی دینامو زاگرب ۴-۰ آتالانتا (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری36 دقیقه قبل

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه‌های نظارتی است/ راه اندازی عملیات بازار باز در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد

اقتصاد آنلاین37 دقیقه قبل