اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۲۸ مردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۲۸ مردادماه

ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو امروز برکنار می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو امروز برکنار می‌شود
سخنگوی دولت گفت: مدیر عامل ایران خوردو امروز به دلیل تغییر قیمت برکنار می شود و آقای علی آبادی جایگزین می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری هفتگی با اصحاب رسانه، گفت: هر کسی در شفافیت کار می‌کند، دولت او را روی چشمش می‌گذارد.

وی افزود: در سال ۹۲ حقوق هیات مدیره‌ها را چهل درصد کاهش دادیم. من حقوق هیات علمی میگیرم، و اضافه کارم را هم دولت هنوز نداده است. در خارج سایتی راه اندازی شده که از داخل به آن پول می‌دهند تا جعل سازی کند.

سخنگوی دولت با تبریک عید غدیر خم، بیان داشت: صلح و صفا دو قلوهای عید غدیر، عید ولایت هستند.

ربیعی اظهار داشت: به یاد می‌آورم که وقتی شهید رجایی گفت کاسه بشقاب فروش هستم، چه کسانی به او حمله کردند که یک کاسه بشقاب فروش رئیس جمهور ایران شده است.

وی در خصوص فشار دشمنان بر کشور و مقاومت در برابر آن، تصریح کرد: فشاری که آمریکا بر دولت و ملت ایران گذاشت، می‌توانست کشورهایی را با اقتصاد بهتر از ایران دچار مشکل کند، برخی کشورها که نمی‌خواهم اسم بیاورم، حتی با چند توییت به مشکل بر می‌خورند.

سخنگوی دولت ادامه داد: دولت در کنار رنج مردم قرار دارد ما رنج مردم را درک می‌کنیم، در کنار مشکلات مردم هستیم و نخواستیم با بیان سختی‌های دولت، کام مردم را تلخ کنیم.

ربیعی با تشکر از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه به دولت کمک کردند، گفت: شرایط کشور بهتر شده و صادرات بر واردات، هر چند کم اما پیشی گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون همکاری منطقه ویژه لوتوس روسیه با ایران، تصریح کرد: برخی گفتند ما چابهار و بوشهر را به روسیه و هند واگذار کرده‌ایم که حرف درستی نیست، ما یک قرارداد را با هند داریم که در راستای قرارداد چابهار بین ایران، افغانستان و هند است و با ۱۸۵ میلیون دلار به روش BOT یک شرکت هندی فاز یک بندر شهید بهشتی را مورد بهره برداری قرار می‌دهد که روی اشتغال چابهار به ما کمک می‌کند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: بحث واگذاری بنادر اصلا مطرح نیست و یک جریانی در خارج از کشور که قبلا بحرین را واگذار کردند، این موارد را مطرح می‌کنند.

ربیعی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با توجه به اینکه آقای رئیس جمهور دستور مداخله بانک مرکزی در بازار ارز فردایی را صادر کرده‌اند و معاون سابق ارزی بانک مرکزی و جمعی از متهمان به همین دلیل محاکمه می‌شوند چرا ایشان مسئولیت این اقدام را بر عهده نمی‌گیرند؟ گفت: از زحمات آقای سیف و احمد عراقچی سپاسگزاریم اینها از مدیران پاک هستند و هیچ کدام نفع شخصی در این میان نداشتند، بحث بر سر سیاست‌های تزریق ارز به بازار است.

وی گفت: تزریق ارز از طریق جاهایی غیر صرافی‌ها بوده و آمار و ارقامی از مداخلات دولت کشورهای کوچکتر از ما برای تعدیل و ثبات در بازار داریم که هیچ ایرادی هم ندارد و مجوز به هر روشی که باشد دست بانک مرکزی است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت با تخلف و فساد مبارزه می‌کند و مطمئن هستیم که آقای عراقچی و سیف هیچ سود شخصی در این کار نداشته‌اند، تاکید کرد: مداخله در بازار ارز طبیعی است هر مداخله‌ای بوده مسئولیتش با دولت است و مرجع درستی و اشتباه بودن این سیاست هم وجود دارد.

ربیعی ادامه داد: ۱۵۹ میلیون دلار خارج از آن چارچوب صورت گرفته است و مردم اطمینان داشته باشند که این مقامات به نفع خودشان سوء استفاده‌ای نکرده‌اند.

وی همچنین از برکناری مدیرعامل ایران خودرو خبر داد و گفت: مدیر عامل ایران خوردو امروز به دلیل تغییر قیمت برکنار می‌شود و آقای علی آبادی جایگزین می‌شود.

سخنگوی دولت در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: کسانی که ۴۰ سال کار کردند و مدیر نشده باشند، دیگر مدیر نخواهند شد تا فرصت برای بالا آمدن نیروهای جوان باشد. عمل به قانون وظیفه دولت است و اگر جایی هم تخلفی صورت گرفته باشد با آن برخورد میکنیم.

ربیعی همچنین در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها، افزود: اولا باید بگویم که الزام فیفا برای همه کشورهای عضو فیفا است و فقط ایران را شامل نمی‌شود. پروژه‌‌های اجتماعی مسائل خودش را دارد ولی نکته این است که باید این مساله را با رعایت فرهنگ و موازین موجود حل کنیم.

وی ادامه داد: در معابر و مکان‌های مشخص ورزشگاه‌ها اقداماتی صورت می‌گیرد که در بازی‌های ملی شاهد حضور بانوان در ورزشگاه باشیم. آرام آرام می‌توان به سمت رفتاری منطقی حرکت کنیم.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع خودروهای داخلی + جدول

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قیمت انواع خودروهای داخلی + جدول
میانگین قیمت خودروهای پرفروش در بازار داخلی 175 میلیون تومان است.

اعتمادآنلاین| جدول زیر در بردارنده قمیت انواع خودروهای داخلی پرفروش در بازار است:

قیمت انواع خودروهای داخلی + جدول - 2

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت خودرو در روزهای آینده

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
کاهش قیمت خودرو در روزهای آینده
دو خودروساز بزرگ کشور این روزها به گفته خودشان در حال تکمیل سریع‌تر از گذشته محصولات ناقص و عرضه آنها به بازار هستند و از همین ...
کاهش قیمت خودرو در روزهای آینده - 0

دو خودروساز بزرگ کشور این روزها به گفته خودشان در حال تکمیل سریع‌تر از گذشته محصولات ناقص و عرضه آنها به بازار هستند و از همین رو انتظار می‌رود قیمت خودروها در بازار روندی کاهشی پیدا کند. بنابر اعلام خودروسازان، تولید این روزها بهبود یافته و آنها تمرکز اصلی شان را روی تکمیل محصولات ناقص گذاشته‌اند، محصولاتی که به دلیل کمبود قطعات داخلی و خارجی امکان تجاری شدن نداشتند. دپوی این خودروها در پارکینگ خودروسازان، نه تنها آنها را به دردسر انداخت و سبب شد روند تحویل محصولات ثبت نامی بسیار کند شود، بلکه به رشد قیمت‌ها در بازار نیز دامن زد.

اگر به گذشته برگردیم، متوجه خواهیم شد روند شکل‌گیری خودروهای ناقص، پس از اعمال تحریم آمریکایی‌ها علیه صنعت خودرو آغاز و ماه‌ها ادامه داشت. هرچند از بهمن سال گذشته اعلام شد تیراژ خودروسازان افزایش یافته، با این حال صعود تولید به نوعی واقعی نبود، زیرا بخش قابل توجهی از خودروهای موردنظر به‌صورت ناقص روانه پارکینگ می‌شدند و امکان تجاری‌سازی نداشتند. دلیل این موضوع نیز فشار وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان بابت افزایش تیراژ (به هر شکل ممکن) بود. وزارت صنعت در آن مقطع می‌خواست تیراژ خودرو بالا برود و فرقی نمی‌کرد تولید ناقص باشد یا کامل. نتیجه چنین سیاستی این شد که چیزی حدود ۲۰۰ هزار خودرو ناقص در پارکینگ خودروسازان دپو و حواشی زیادی در پی این ماجرا رخ داد.

انتقادی که آن زمان مطرح شد این بود که چرا وزارت صنعت اجازه نمی‌دهد خودروسازان به جای تولید محصولات ناقص، دپویی‌ها را کامل کرده و بابت تعهدات عقب افتاده در اختیار مشتریان قرار دهند. در نهایت اما وزارت صنعت تصمیم گرفت سیاست خود را از تمرکز روی تکمیل خودروهای ناقص به تمرکز بر تکمیل دپویی‌ها تغییر دهد. این سیاست سبب می‌شد تیراژ خودرو پایین بیاید، با این حال وزارت صنعت برای آنکه روند تحویل خودرو به ثبت نام‌کنندگان تسریع شود و دامنه اعتراضات مردمی (به تعهدات معوق ایران خودرو و سایپا) کاهش پیدا کند، به خودروسازان دستور داد تمرکز خود را روی تکمیل محصولات ناقص بگذارند. گفته می‌شود خودروسازان با وجود آغاز تعطیلات تابستانی خود از چند روز پیش، برخی خطوط تولیدشان را همچنان فعال نگه داشته‌اند تا روند تکمیل خودروهای ناقص همچنان ادامه پیدا کند.

کارشناسان معتقدند اگر این سیاست زودتر به اجرا در می‌آمد، شاید قیمت خودروهای داخلی تا این حد رشد نمی‌کرد. هرچه هست، فعلا سیاست وزارت صنعت، تکمیل خودروهای ناقص است و خودروسازان نیز هر روز اخباری مبنی بر عرضه این محصولات منتشر می‌کنند و در این شرایط فعلا با ثبات قیمت در بازار روبه‌رو هستیم. این امکان وجود دارد که با عرضه هرچه بیشتر خودروهای تکمیلی به بازار، نه تنها ثبات قیمت حفظ شود، بلکه منحنی قیمت خودروها رو به نزول نیز برود. البته طبعا اگر چندی دیگر دوباره روند تولید به هم خورده و عرضه کاهش پیدا کند، باز هم شاهد التهاب در بازار خودرو خواهیم بود، بنابراین شرط آرامش بازار تداوم عرضه مناسب به بازار است که باید منتظر ماند و دید ادامه دار خواهد بود؟ / دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

خودروی تسلا دور خورشید مدار زد

مهرخبرگزاری مهر
خودروی تسلا دور خورشید مدار زد
اطلاعاتی جدید نشان می دهد خودروی «رودستر» که اسپیس ایکس در فوریه ۲۰۱۸ به آسمان پرتاب کرد، اکنون مدار دور خورشید را تکمیل کرده است. این مدار ۵۵۷ روز طول کشید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از انگجت، خودروی «رودستر» ی که الون ماسک همراه یک موشک فالکون هوی به آسمان پرتاب کرده بود اکنون به نقطه عطف جدیدی رسیده است. اطلاعات وب سایت Where is Roadster نشان می‌دهد این خودرو نخستین پرواز دور خورشید را تکمیل کرده‌اند. مدار رودستر دور خورشید ۵۵۷ روز طول کشید است. همچنین این خودرو تاکنون بیش از ۷۶۲ میلیون مایل سفر کرده است.

اسپیس ایکس این خودروی اسپرت را در فوریه ۲۰۱۸ میلادی همراه یک موشک فالکون هوی به آسمان پرتاب کرد. در این خودرو یک مانکن با لباس فضانوردی نیز قرار داشت که «استارمن» لقب گرفته بود.

البته استارمن در آسمان قابل رویت نیست. اکنون زمین در قسمت مخالف خورشید قرار دارد و خودروی الکتریکی تا ۵ نوامبر ۲۰۲۰ به زمین نزدیک نمی‌شود. در آن زمان فاصله خودرو تا زمین نیز ۳۲٫۲ میلیون مایل خواهد بود. در ۷ اکتبر سال جاری نیز فاصله آن تا مریخ به ۴٫۶ میلیون مایل می‌رسد.

پس از آن خودروی رودستر دوباره درفضای نامتناهی ناپدید می‌شود و ۲۰۴۷ دوباره نزدیک زمین می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

صنعت خودروساز توان متخصصان ایرانی را باور کند

فارسخبرگزاری فارس
صنعت خودروساز توان متخصصان ایرانی را باور کند
رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی گفت: خودرو ساز ما در گذشته نیم نگاهی به خارج از کشور داشت و با تامین نیازهای خودش، اقدام به مونتاژ خودروها می کرد، در حالی که اکنون باید برای رفع این مشکل خود اتکایی و خود باوری در کشور ایجاد شود.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، محمد رضا صادقی رئیس پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی اظهارداشت: بسیاری از صنایع ما مانند نفت، پتروشیمی وابسته به شرکت‌های خارجی بودند. همچنین در بحث خودرو، امروز ما مواجه با تحریم هستیم. خودرو ساز ما در گذشته نیم نگاهی به خارج از کشور داشت و با تامین نیازهای خودش، اقدام به مونتاژ خودروها می‌کرد. در حالی که اکنون باید برای رفع این مشکل یک خود اتکایی و خود باوری در کشور ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این خودباوری همواره در جهاد دانشگاهی وجود داشته است. هر زمانی که دولت این اعتماد را کرده و دستگاه اجرایی این وظیفه را به دوش جهاد دانشگاهی گذاشته، این نهاد به درستی توانسته است از پس تمامی این وظایف برآید.

وی در پایان گفت: امروز این تهدیدهایی که از سوی کشورهای مختلف جهان بر علیه ایران وجود دارد (تا احساس بکنند با اعمال این فشارها می‌توانند ملت و دولت ایران را از پا در بیاورند)، می‌تواند تبدیل به فرصتی بشود تا ما بتوانیم با اتکا به نیروهای داخلی، جوان و پر انرژی به خودکفایی برسیم.

وی ادامه داد: ما پیش از این در حوزه‌های مختلف خام فروشی انجام می‌دادیم. همه فرآورده‌های طبیعی، سوخت‌های فسیلی، گاز، نفت، سنگ و معدن و حتی اقلام کشاورزی و گیاهان دارویی مان را به صورت خام برداشت و به خارج از کشور صادر می‌کردیم. بخشی از این توانمندی‌ها می‌تواند جایگزین فروش نفت یا سایر نیازهای که هم اکنون در حوزه تکنولوژی وجود دارد، بشود.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

ترکیدگی مرگبار خودروی قاچاق بر در جاده دشتستان

ایسناخبرگزاری ایسنا
ترکیدگی مرگبار خودروی قاچاق بر در جاده دشتستان
پلیس بوشهر اعلام کرد: یک دستگاه خودرو تندرو حامل بار قاچاق پس از عدم توجه به ایست پلیس واحد گشت انتظامی پاسگاه کلمه در اطراف دشتستان و افزایش سرعت خود با ترکیدگی لاستیک واژگون شد و راننده آن فوت کرد.

به گزارش ایسنا، بعدازظهر، ۲۷ مردادماه چند دستگاه خودرو تندرو حامل بار قاچاق بدون توجه به دستور ایست واحد گشت انتظامی پاسگاه کلمه از توابع شهرستان دشتستان با سرعت زیاد به راه خود ادامه می‌دهند.

بر حسب اعلام پلیس بوشهر با اجرای طرح مهار، گشت انتظامی پاسگاه بوشکان نیز در سه راهی بوشکان، کلمه، تنگ ارم مستقر می‌شود.

خودروهای تندرو حامل قاچاق با دیدن گشت پلیس در سه راهی به طرف یک جاده فرعی و خاکی تغییر مسیر داده که دو دستگاه خودرو به وسیله پلیس، متوقف و به پاسگاه کلمه منتقل می‌شود.

ساعتی بعد دو دستگاه دیگر از این خودروها از جاده خاکی به سمت سه راهی حرکت کرده و بدون توجه به ایست و بازرسی به سرعت از مقابل پلیس رد می‌شوند. پس از آن لاستیک یکی از خودروها دچار ترکیدگی شده و بعد از طی مسیری ۸ کیلومتری با این وضعیت، خودرو واژگون و راننده فوت می‌کند.

اجرای ایست و بازرسی و برخورد با خودروهای تندرو حامل کالای قاچاق در پی درخواست‌های مکرر مردم و با مجوز مقام قضایی بوده است.

از ابتدای سال جاری تاکنون عامل فوت ۳۰ نفر از شهروندان در حوادث رانندگی خودروهای تندرو حامل قاچاق بوده‌اند به طوری که رانندگی شتاب زده و پرخطر این خودروها ضمن افزایش ۱۲۰ درصدی تلفات رانندگی استان، خطرات جانی و مالی فراوانی برای سایر رانندگان را موجب شده است.

روابط عمومی پلیس بوشهر اعلام کرد: انتشار اخبار غیر مستند و ناصحیح در فضای مجازی مبنی بر تیراندازی پلیس به سمت این خودرو کذب است و انتظار داریم شهروندان فهیم تحت تاثیر شایعات و روایت‌های غیر صحیح و مغرضانه افراد سودجو قرار نگیرند. تمام تلاش نیروی انتظامی استان در راستای تامین امنیت و آرامش شهروندان بوده و همراهی و مشارکت فعالانه شهروندان در تامین و حفظ امنیت پایدار را قدردان است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

قدردانی رهبر انقلاب از مردم عراق در ایام اربعین

مهرمهر12 ساعت قبل

فیلم | اشاره پوتین به آیه قرآن هنگام صحبت از حمله اخیر به عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

فیلم/ اعلام لیست اموال حجت‌الاسلام رئیسی به رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

کسی که قرار بود جنگ را به داخل خاک ایران بکشاند اکنون امنیت کشورش با یک عطسه فروپاشید + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شاهزاده جوان سعودی که به گمانش عربستان قدرتمندترین کشور منطقه بود، در سال ۲۰۱۷ طی اظهاراتی گفت که این کشور نه تنها با خسارت جنگی روبه رو نخواهد شد، بلگه جنگ را به داخل خاک ایران هدایت خواهد کرد اما اکنون پس از دو سال جهان شاهد آن است که خرید گران‌ترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌های دنیا هم نتوانسته است از عربستان در برابر نیروهای مردمی کشوری فقیر چون یمن محافظت کند و اکنون پهپادهای یمنی امنیت و اقتصاد عربستان را به چالشی جدی کشانده است و اکنون این بن سلمان است که باید خسارت‌های جنگ را در داخل کشورش تحمل کند. بیشتر بخوانید: تحقیر ولیعهد آل سعود توسط کارشناس قطری با به رخ کشیدن قدرت ایرانانتهای پیام/جمله‌ای تاریخی که به تاریخ پیوست + فیلم

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم/ بهای حمایت از جنایات رژیم آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

اخبار بیشتر