اعتراض عضو شورای شهر تهران به برخورد با تجمع ضدسگ‌کشی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اعتراض عضو شورای شهر تهران به برخورد با تجمع ضدسگ‌کشی

مسؤولان شهری دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد را بازخوانی کنند

فارسخبرگزاری فارس
مسؤولان شهری دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد را بازخوانی کنند
یک فعال حقوق حیوانات با ارجاع مسؤولان شهری به دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد اظهار داشت:‌ در بسیاری از کشورها حیوانات یوتانایز نمی‌شوند، بلکه درمان، عقیم سازی و واگذار می شوند.

گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، فرزاد علیزاده فعال حقوق حیوانات با ارسال یادداشتی که به خبرگزاری فارس ارسال کرده است به واکنش‌های مسؤولان شهری به انتشار سگ‌کشی پرداخته و نوشت: پاسخگویی مسؤولین به افکار عمومی و اعتراضات و مطالبات مردمی یکی از وظایف بدیهی دولت‌ها و نشانه میزان مسؤولیت‌پذیری آنها است.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

«بازخورد مسؤولین شهرداری تهران، و شهرداری کهریزک به فیلم تکان دهنده اخیر سگ‌کشی و توضیحات آنها به اعتراضات جمعی از طرفداران حقوق حیوانات مصداق این نوع از پاسخگویی است:

۱-در نخستین واکنش، به روشی شتابزده (با استناد به اینکه فیلم مربوط به دو سال قبل است) به تکذیب و پاک کردن صورت مسأله پرداختند.

۲-سپس به ارائه توضیحات و نقطه نظرات ضد و نقیض روی آوردند.

شهردار کهریزک، اسماعیل نعمت زاده بدون اندکی تامل یا تحقیق در مورد فیلم منتشر شده، صریحا اعلام کرده است که این فیلم از اساس کذب محض است! و از پرویز پرستوئی به‌خاطر انتشار فیلم شکایت می‌کند.

این در حالی است که غلام محمدی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری برخلاف اسماعیل نعمت زاده (شهردار کهریزک) اعلام کرده که این تصاویر مربوط به سال 96 و مربوط به مرکز مدیریت حیوانات شهری در کهریزک است و پیمانکار و مدیر مربوطه عزل شده اند!

اسماعیل‌زاده شهردار محترم کهریزک پا را فراتر گذاشته و ادعا می‌کند که ماموری که پا روی گردن حیوان گذاشته و سرنگ را در قلب حیوان فرو می‌کند مشغول تزریق آمپول ضدهاری یا عقیم سازی است.

از طرف دیگر، حمیدرضا تحصیلی مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل، برای اثبات قدیمی بودن فیلم (که اصولا طرح چنین مساله‌ای نیز در نفس عمل انجام شده تغییری ایجاد نمی‌کند!) مخاطبان را به رنگ لباس مامورین و رنگ جدول سیمانی محوطه ارجاع می‌دهد!

در همین اثنا، معاون هماهنگی مناطق شرکت ساماندهی مشاغل تهران اظهار نظری ناشیانه از سر ناآگاهی کرده و ادعا می‌کند حتی در امریکا سگ‌ها را در بشکه خفه می‌کنند!

ظاهرا آقایان نه از «دستورالعمل کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد»

ابلاغیه سال ۱۳۸۷ وزارت کشور سازمان همیاری شهرداری‌ها اطلاع دقیق دارند، و نه از روش‌های رایج در سایر کشورها. درضمن، باید پرسید که از کی تا حالا کشور امریکا به الگوی ما برای رفتار با حیوانات تبدیل شده است؟

لازم به ذکر است که اولا روش خفگی با گاز که سابقا در اتاقک‌های مخصوص انجام می‌شد، مدت‌ها است در امریکا منسوخ شده، ثانیا در آنجا هرگز حیوان را جلوی چشم توله‌ها یا سگ‌های دیگر زجر کش نمی‌کنند. ثالثا اگر قرار است به روش‌های سایر کشورها استناد کنیم، چرا کانادا یا ترکیه را الگو قرار نمی‌دهیم، که هر پناهگاه بیشتر از ظرفیت خود حیوانات را نمی‌پذیرد. در نتیجه به هیچ عنوان حیوانات یوتانایز نمی‌شوند، بلکه درمان، عقیم سازی  و واگذار می شوند.

مسؤولان شهری باید بدانند این‌گونه پاسخگویی و توجیهات نه تنها افکار عمومی را متقاعد نمی‌کند بلکه قرار دادن مردم در برابر عمل انجام شده است. خطاب ما به متولیان امر از سر پند و موعظه نیست، بلکه مطالبه‌ای اساسی در جهت اقدامات پیشگیرانه است، چرا که توضیح و توجیه و مغلطه‌گویی را هر کسی بلد است و حتی عذر خواهی نیز دردی را دوا نمی‌کند. افکار عمومی خواستار علاج واقعه قبل از وقوع است نه نوشداروی پس از مرگ‌ ….!

خواندن خبر در سایت منبع

منتشرکننده فیلم آزار سگها به‌زودی بازداشت می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
منتشرکننده فیلم آزار سگها به‌زودی بازداشت می‌شود
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: فردی که فیلم آزار و اذیت سگها را منتشر کرده، به‌زودی بازداشت می‌شود.

- اخبار اجتماعی -

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره انتشار فیلمی مبنی بر آزار و اذیت سگها در فضای مجازی گفت: پلیس حامی صیانت از حقوق حیوانات است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: پلیس با افرادی که اقدام به حیوان‌آزاری می‌کنند، برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه فیلم مربوط به آزار سگها مربوط به چند سال گذشته بود، خاطرنشان کرد: منتشرکننده این فیلم باعث تشویش اذهان عمومی شده و به زودی بازداشت می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش عضو شورای شهر به دستگیری معترضان به سگ‌کشی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش عضو شورای شهر به دستگیری معترضان به سگ‌کشی
عضو شورای شهر تهران گفت:‏ طبق اصل۲۷ ‎قانون اساسی مردم معترض حق تجمع دارند. بایدمشخص شودچه کسانی به‌خوداجازه داده‌اند به تجمعی مسلامت آمیزحمله‌ور شوند؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چند روز پیش بود که انتشار ویدیویی از کشتار سگ‌ها با آمپول اسید توسط پیمانکاران شهرداری، موجب برانگیخته شدن احساسات عمومی شد. پس از انتشار این ویدیو حناچی، شهردار تهران اعلام کرد که این ویدیو متعلق به سال ۹۶ است و پیمانکار این اتفاق خلع شده است؛ این درحالی بود که دو عضو شورای شهر در توییتر خود این اتفاق را تایید کردند. روز بعد از انتشار این ویدیو مردم و دوستداران حیوانات در مقابل شهرداری تجمع کردند که عده‌ای از آنها توسط پلیس بازداشت شدند.

شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران در واکنش به این اتفاق با تاکید بر اینکه طبق اصل ۲۷ قانون اساسی مردم معترض حق اعتراض دارند، در توئیتی نوشت: از کنار این بی‌قانونی نمی‌گذریم و آن را پیگیری خواهیم کرد.

واکنش عضو شورای شهر به دستگیری معترضان به سگ‌کشی - 4

خواندن خبر در سایت منبع

ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

ایسناخبرگزاری ایسنا
ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری
رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات خبر داد و در عین حال خبر داد: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ‌کشی و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی دستگیر می‌شود.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: از همان زمان انتشار تصاویر مربوط به این اقدام پلیس بررسی‌های خود را آغاز کرده و مشخص شد که این تصاویر جدید نبوده و مربوط به سال‌های قبل است.

وی ادامه داد: در همین راستا فردی که اقدام به انتشار این تصاویر و جریحه دار کردن افکار عمومی کرده بود به زودی از سوی پلیس دستگیر خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اینکه آیا پلیس با موارد آزار و اذیت حیوانات برخورد می‌کند یا خیر؟ به ایسنا گفت: حفاظت و مراقبت از حیوانات جزو مواردی است که در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد و اگر بنا باشد کسی آزاری به حیوانات برساند حتما با این موارد برخورد خواهیم کرد.

وی از شهروندان خواست که هر گونه اطلاع از موارد حیوان آزاری را نیز به پلیس اطلاع دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

تجمع براساس اصل ۲۷ قانون اساسی آزاد است

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تجمع براساس اصل ۲۷ قانون اساسی آزاد است
شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران:‏ طبق اصل۲۷ ‎قانون اساسی مردم معترض حق تجمع دارند. بایدمشخص شودچه کسانی به‌خوداجازه داده‌اند به تجمعی مسلامت آمیزحمله‌ور شوند؟

عکس خشن و عجیب خانم بازیگر در اعتراض به سگ کشی

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز
عکس خشن و عجیب خانم بازیگر در اعتراض به سگ کشی
بهاره افشاری با انتشار این عکس نوشت:

وقتی خبر سگ کشی‌ها رو با تزریق سرنگ اسید به قلبشون شنیدم ناخودآگاه یک خاطره تو ذهنم پررنگ شد.

سال گذشته وقتی رفتم به یک کاروانسرای عجیب در دل کویر،

هر روز صبح به اشتیاق یک صحنه درخشان از خواب بیدار می‌شدم و اون عبور آهوها از کنار کاروانسرا بود.

یادمه یک روز صبح یکی از محیط بان‌ها که می‌خواست من رو به خواستگاه آهوها ببره توی راه برام یک قصه عجیبی رو تعریف کرد. گفت:

درسته که این منطقه حفاظت شده است اما عده‌ای از شکارچی‌ها به طور غیر قانونی با تفنگ ویژه به قلب آهوها شلیک می‌کردند و در اثر اون شلیک، قلب آهوها از درون می‌سوخت. بعد از مرگ آهوها اونا رو شبانه به جای دیگری منتقل می‌کردن و بعد از تاکسیدرمی به قیمت گزافی می‌فروختن.

بعد بغضش رو فرو خورد و ادامه داد، ما پس از تعقیب و گریز فراوان نتونستیم اونا رو پیدا کنیم، اما یک شب اتفاقی در دل این تعقیب و گریزها یک تیر اشتباهی به باک ماشین اونا شلیک میشه و در همون لحظه یک انفجار مهیبی رخ می‌ده طوری که دیگه هیچ نشونی از شکارچی‌ها باقی نمیمونه.

جهان به اعتقاد من یک قانون ساده اما مهم داره و اون اینه که تو در آتش خودت روزی می‌سوزی …

عکس: سمیرا بختیارى

منبع خبر : آخرین خبر بهاره افشاری

خواندن خبر در سایت منبع

داستان دوباره سگ‌کشی

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
داستان دوباره سگ‌کشی
فیلمی که از نحوه کشتن سگ‌ها در مجموعه نگهداری سگ‌های کهریزک در روزهای آغازین هفته جاری در فضای مجازی منتشر شد، شهردار تهران را برای دومین بار در مواجهه دوستداران و حامیان حیوانات قرار داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، فیلمی که بر اساس آن کارکنان این مجموعه به عنوان تنها مرکز نگهداری سگ‌ها در پایتخت، با تزریق آمپول‌هایی از اسید به قلب‌شان به شکلی دردناک کشته می‌شوند. انتشار این فیلم در فضای مجازی به موجی از انتقادهای تند و اظهارنظرهای احساسی کاربران فضای مجازی منجر شد. اما با این‌وجود شهرداری تقریبا تا یک روز بعد از انتشار این فیلم واکنشی به آن نشان نداد و سکوت کرد. اما بالا گرفتن انتقادها در عرض چند ساعت چنان سرعت و شدتی به خود گرفت که در نهایت شهرداری تهران را نیز وادار به واکنش کرد. منتها به جای مدیرعامل شرکت ساماندهی که به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود، روابط عمومی شهرداری تهران به این اظهارات پاسخ داد و مدیرکل آن در توییتی مدعی شد که بر اساس پیگیری‌های انجام شده فیلم منتشر شده متعلق به سال ۹۶ است و مدیر حوزه کنترل حیوانات شهری در سازمان مسوول به عنوان ناظر پیمانکار نیز عزل شده است. اما همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد این ماجرا به همین جا ختم نشد. با وجودی که شهردار تهران نیز روز بعد و در جمع خبرنگاران دوباره اظهارات مدیرکل روابط عمومی‌اش را تکرار کرد، توییتی که دو نفر از اعضای شورا روز دوشنبه زدند به همراه تجمع بیش از ۲۰۰ نفر از حامیان حیوانات باعث شد تا این آتش همچنان شعله‌ور باقی بماند. حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران در توییتی که روز دوشنبه زد با اشاره به بازدید سرزده‌اش از مجموعه کهریزک نوشت: «متاسفانه کشتار فجیع سگ‌های خیابانگرد صحت دارد. در بازدید شب گذشته‌ام از محوطه، شاهد حضور خودروی حامل لاشه سگ‌ها در محل بودم!» آرش میلانی، عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر نیز در توییتی مشابه با تایید صحت سگ‌کشی به شیوه تزریق اسید نوشت: خبر تزریق اسید و کشتار غیرانسانی سگ‌های خیابانگرد تهران متاسفانه صحت دارد و توسط یکی از پیمانکاران شهرداری تهران صورت گرفته است. قطعا موضوع را تا انتها پیگیری خواهم کرد و مقصران این فاجعه در مجموعه شهرداری و پیمانکاران آن، با برخورد جدی سازمانی و قضایی مواجه خواهند شد. گرچه هیچ یک از این دو عضو شورا نگفتند که بر اساس چه مستنداتی این ادعا را تایید می‌کنند. این توییت‌ها ولی کافی بود تا سایر اعضای شورا که انگار منتظر خط‌شکنی در این زمینه بودند نیز به یک‌باره دست به کار شوند و توییت‌هایی را علیه عوامل سگ‌کشی و تلویحا شهرداری تهران بزنند.

یک تجمع دیگر و حاشیه‌هایش

شهروندانی که ساعت ۱۱ تا ۱۳ ظهر روز دوشنبه گذرشان به خیابان بهشت افتاده است حتما شاهد تجمع خیل چند صد نفری از حامیان حیوانات که هر‌یک پلاکارد و شعاری را در محکومیت سگ‌کشی در دست داشتند و رسیدگی به این پرونده را از شهرداری انتظار داشتند، بوده‌اند. تجمعی با شعارهای تند علیه شهرداری و شهردار تهران که در نهایت با دخالت نیروهای انتظامی و دستگیری چند نفر از آنها پایان پیدا کرد. انتشار فیلم‌ها و عکس‌های این تجمع و درگیری آنها با نیروهای امنیتی باعث شد تا موضوع این پرونده همچنان باز بماند و آتشی که می‌رفت تا کم‌کم رو به خاموشی گذاشته شود دوباره شعله‌ور شود؛ شعله‌ای که حتی توییت‌های شهردار تهران هم نتوانست آتش آن را خاموش کند. پیروز حناچی در اولین توییت خود «ضمن احترام به نگرانی دلسوزان حقوق حیوانات، بر اساس مبانی انسانی و دینی، احترام به همه مخلوقات خدا و توامان توجه به بهداشت و امنیت شهروندان را از وظایف مجموعه شهرداری می‌دانم.

شهردار تهران در ادامه نوشت: از لحظه اطلاع از تخلف پیمانکار در سیر قانونی ساماندهی حیوانات دارای بیماری‌های خطرناک، فارغ از زمان وقوع آن، دستور دادم با خاطیان برخورد قاطع صورت پذیرد و پیگیری لازم برای تکرار نشدن آن به جدیت دنبال شود. او در دومین توییت خود هم با تکرار مواضع شهرداری در برخورد با متخلفان از پیگیری شهرداری برای آزاد شدن دستگیر‌شدگان تجمع اعتراض‌آمیز مقابل شهرداری خبر داد. حمیدرضا گودرزی، معاون امنیتی استاندار و دبیر شورای تامین استان تهران نیز همان شب با به حق خواندن خواست‌ها و مطالبات مردم و سمن‌ها (سازمان‌های مردم‌نهاد) در خصوص حمایت از حقوق حیوانات گفت: در این تجمع گروهی از مردم به عنوان جمعیت حامی حقوق حیوانات حضور داشتند و اعتراض آنان نیز یک موضوع بسیار حایز اهمیت است.

گودرزی البته حضور افراد سودجو را نیز دلیلی برای به خشونت کشیدن تجمع یاد شده عنوان کرده و گفت: در این تجمع مطالبه‌گرانه که حق سمن‌ها و مردم بود متاسفانه یک عده افراد سودجو نیز سعی بر موج‌سازی داشتند که با تدابیر امنیتی شناسایی شدند.

معاون استاندار تهران همچنین از پیگیری مسوولان استان تهران و مراجع قضایی برای آزادی این افراد خبر داد و اظهار امیدواری کرد که طی یکی، دو روز آینده تمامی آنها آزاد شوند.

با این حال تجمع حامیان حیوانات و واکنش‌های تند آنها، با موج‌هایی از انتقادهای مخالف آنها از سوی شهروندان هم همراه بود. در این مخالفت‌ها، شهروندان مدعی بودند که نباید چنین مساله‌ای دلیلی شود برای تجمعی به این وسعت یا این همه هجمه و جار و جنجال؛ آن هم در شرایطی که کشور این همه مشکل و مساله دارد و چنین اقداماتی فقط باعث سوءاستفاده رسانه‌های آن سوی مرزها و بهره‌برداری سیاسی آنها خواهد شد. گروهی نیز در اظهارنظرهایی که در فضای مجازی منتشر می‌شد، معتقد بودند که بخشی از تجمع‌کنندگان را افراد فرصت‌طلب و سودجویی تشکیل می‌دادند که می‌خواهند با استفاده از تحریک احساسات حامیان و دوستداران حیوانات به منافع خود برسند. این تجمع هر چه که بود، عاملی شد تا موضوع ساده سگ‌کشی به یک‌باره به سوژه‌ای داغ برای رسانه‌های فارسی زبان آن سوی مرزها بدل شود و هر چند ساعت یک‌بار به نوعی دوباره به بازنشر آن بپردازند.

اصل یک تراژدی

ولی سوالات بسیاری در مورد این فیلم و واقعیت‌های پنهان و آشکار در پس پرده آن وجود دارد؛ اینکه چرا شهرداری این‌ همه برای پاسخگویی اولیه تعلل کرد؟ یا اینکه اگر فیلم برای سال ۹۶ است چرا مسوول مرتبط آن، باید الان برکنار شود؟ یا این سوال که پیمانکاری که خلع ید شده چرا دوباره به کار گرفته شده است؟

اما اصل ماجرا چیست؟ حدود سه سال قبل یعنی سال ۹۶ پیمانکار کنونی مرکز نگهداری سگ‌ها در کهریزک به خاطر انتشار فیلمی توسط دوستداران حیوانات برکنار می‌شود. او مدعی است که یکی از پرسنل اخراجی‌اش درآن سال این فیلم را گرفته و آن را به قیمت ۱۵ میلیون تومان به طرفداران حیوانات فروخته است و الان دوباره، این فیلم چند روزی است که در فضای مجازی منتشر شده است. با این حال او سال گذشته هم مجددا و در قالب شرکتی به نام «…» در مناقصه نگهداری از سگ‌های ولگرد تهران که توسط شرکت ساماندهی مشاغل برگزار شده، شرکت کرده و با مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مجددا انتخاب می‌شود و از تاریخ ۱۰ تیرماه ۹۷ کار خود را به عنوان پیمانکار آغاز می‌کند. به بیانی شهرداری پیمانکاری را که قبلا به دلیل تخلف، برکنار کرده بوده دوباره به عنوان پیمانکار می‌پذیرد. یک منبع آگاه در این زمینه گفت: به همین دلیل هم بوده که مدیر مربوطه برکنار شده است، چون این کار او به نوعی تخلف محسوب می‌شود. از سویی گفته می‌شود پیمانکار مزبور از چند هفته قبل ورود حامیان حیوانات را به کمپ یاد شده ممنوع کرده است.

همین نکات شنیده‌ها از جدال میان دو پیمانکار و کشاندن اعتراض‌ها به شکل تجمع مردمی را قوت بخشیده است اما هنوز مشخص نیست که تا چه اندازه این شنیده‌ها می‌تواند صحت داشته باشد.

شبی که آنجا بودند …

با این وجود شاید اصلی‌ترین دلیلی که حامیان حیوانات با استناد به آن، فیلم یاد شده را جدید و واقعی می‌دانند، بازدید و توییت حسن خلیل‌آبادی باشد. او با انتشار عکسی از پلاک یک وانت که دقیقا همان پلاک وانتی است که در فیلم سگ‌کشی هم دیده می‌شود، مدعی شد در بازدیدی که از مرکز نگهداری سگ‌ها داشته به این نتیجه رسیده که ادعای حامیان حیوانات درست است و چنین اقدامی در این مرکز انجام می‌شود. گرچه او روایت دیگری از بازدیدش را عنوان کرد. او در مورد آنچه در جریان بازدیدش دیده است گفت: همان شبی که فیلم منتشر شده به اتفاق تعدادی از همکاران و دوستان به مرکز یاد شده رفتیم و حدود ساعت ۲۳:۱۵ به آنجا رسیدیم. ولی جز چند نگهبان کسی آنجا نبود. رفتیم داخل و مجموعه را دوباره دیدیدم. من برای بار دوم بود که این مجموعه را می‌دیدم. چندی قبل هم به همراه آقای مسجدجامعی و جمعی از خبرنگاران بازدیدی از این مجموعه داشتیم. آن شب اما به نظرم آمد که تعداد سگ‌ها حتی بیشتر از دفعه قبلی بود. ولی کلا چیزی در مورد کشتن و از بین بردن سگ‌ها ندیدیم.

این عضو شورای شهر با اشاره به عکس پلاک وانتی که منتشر کرده، گفت: همین طور که دوستان داشتند فیلم می‌گرفتند یکدفعه چشمم به وانت یاد شده افتاد. به دوستان گفتم از پلاک این وانت هم عکس بگیرید تا ببینیم مشابه پلاک وانتی که در فیلم منتشر شده دیده می‌شود، هست یا خیر؟ که اتفاقا دقیقا مشابه آن بود.

خلیل‌آبادی در مورد تحلیل خود از این بازدید و نحوه برخورد با سگ‌ها توضیح داد: ما آنجا چیز خاصی ندیدیم. ولی جمیع جهات نشان می‌دهد که حتی اگر فیلم هم مال سال ۹۶ باشد – که البته هنوز اثبات نشده – اما باز هم ممکن است این رویه ادامه داشته است چون پیمانکار همان پیمانکار بوده است. از سویی اینکه شهرداری پیمانکار و مدیر مربوطه را عزل کرده یا سکوت طولانی اولیه شهرداری، خود نشان از این دارد که بالاخره چیزکی وجود داشته است.

این عضو شورای شهر تهران همچنین تاکید کرد: شخصا معتقدم که شهرداری در این مورد اهمال کرده است. ضمن آنکه اگر شهرداری به جای انکار و توجیه، از همان ابتدا شفاف ماجرا را تعریف و قبول می‌کرد که تخلفی صورت می‌گیرد و بعد با متخلفان برخورد می‌کرد، مسلما مردم و حامیان حیوانات هم تا این حد حاشیه درست نمی‌کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

غافلگیری قاچاقچیان در طرح «ظفر ۲»

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
پلیس پایتخت در طرح «ظفر ۲»، ۲۷۰ خرده فروش را به همراه ۹۰۰ معتاد متجاهر جمع آوری کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس پلیس پایتخت در حاشیه اجرای طرح «ظفر ۲» گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵ تن مواد مخدر کشف کردیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۲ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

موافقت نمایندگان مجلس با عضویت ایران در یاسا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
نمایندگان امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند. با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز با عضویت ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی (یاسا) با هدف گسترش تعامل فعال و سازنده در حوزه علم موافقت کردند.

از گود برداری تا خانه شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیاز گود برداری تا خانه شهراز سال ۹۵ یک گود عمیق در میدان امام خمینی خودنمایی می‌کند، گودی که گلایه‌های کسبه و رهگذران را در این منطقه به همراه داشته است.

گام‌ها و برجام …

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اکنون فعالیت در فردو از سر گرفته شده است؛ گام چهارم علاوه بر فعال شدن فردو یک هشدار جدی به طرف‌های غربی است که اگر انفعال اروپا در زمینه تعهداتش در برجام ادامه پیدا کند در گام‌های بعدی قطعا محدوده بازرسی‌ها، تعداد بازرسان و سطح غنی سازی تغییر خواهد کرد؛ گام‌هایی که مسئولیت عواقب آن که در عمل فروپاشی برجام است برعهده اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهد بود.

سامانه ثبت اموال مقامات و مسئولان در بهارستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ این ستاد به نمایندگان کد «ثنا» ارائه می‌کند؛ کدی که با استفاده از آن، نمایندگان اموال و دارایی‌های خود را در سامانه ثبت می‌کنند. بر اساس اصل ۱۴۲ قانون اساسی اموال و دارایی‌های مسئولان و مقامات نظام، قبل و بعد از مسئولیت از سوی قوه قضائیه رسیدگی شود تا برخلاف حق افزایش نیابد.

روحانی: در بستن هنر نیست، بازکردنش هنر است +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

اخبار بیشتر