محمدجواد ظریف: ما محدودیتی را به رسمیت نمی‌شناسیم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

محمدجواد ظریف: ما محدودیتی را به رسمیت نمی‌شناسیم

ظریف: در برجام هیچ ناگفته‌ای وجود ندارد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
ظریف: در برجام هیچ ناگفته‌ای وجود ندارد
ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه گفت: ما به آنچه که (در برجام) پذیرفته بودیم عمل کردیم اما به نظر می‌رسد که طرف مقابل می‌خواهد مسائلی را به ما دیکته کند که در متن برجام به آن مسائل اشاره و به صراحت بیان شده است و هیچ چیز ناگفته‌ای در توافق وجود ندارد.

«محمد جواد ظریف» در موسسه بین المللی تحقیقات صلح استکهلم، گفت: در شرایط فعلی بشریت موضوع اصلی حقوق بین الملل است، حقوق بین الملل باید برای همه باشد و نباید برای آن استثناء قائل شویم.

وزیر امور خارجه یادآور شد: امروز تحولات امنیتی در افغانستان و سوریه، اروپا و همه جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، این نشانه اهمیت ناامنی در عرصه‌های مختلف است و این نشان می‌دهد چند جانبه گرایی انتخاب نیست بلکه الزام است.

ظریف خاطرنشان کرد: به دست آوردن امنیت در دنیا به تنهایی کافی نیست بلکه نیازمند همکاری همه کشورهای دنیا است.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: به نظر می رسد در سال ۲۰۱۶ در آمریکا انقلاب شده است؛ چرا که خود را متعهد به رعایت حقوق بین الملل نمی‌دانند و کسی چون جان بولتون از حقوق بشر به عنوان ابزاری برای فشار علیه دیگران استفاده می‌کند و اگر نتواند حقوق بین الملل را نادیده می‌گیرد.

ظریف: در برجام هیچ ناگفته‌ای وجود ندارد - 5

وزیر خارجه افزود: زمانی که کشوری بخواهد به قیمت ناامنی دیگران، در امنیت بماند، با غافلگیری‌های ناخوشایندی مواجه می‌شود، نمونه آن آمریکا است که با بودجه سرسام‌آور نظامی، نتوانسته امنیت شهروندان خود را تأمین کند.

ظریف به پایبندی ایران به تعهداتش براساس برجام اشاره کرد و گفت: ما به آنچه که پذیرفته بودیم عمل کردیم اما به نظر می‌رسد که طرف مقابل می‌خواهد مسائلی را به ما دیکته کند در حالی که در متن برجام به آن مسائل اشاره شده و به صراحت بیان شده است و هیچ چیز ناگفته‌ای در توافق وجود ندارد.

وزیر امور خارجه گفت: ‌ از زمانی که آمریکا از برجام خارج شد هنوز اروپایی‌ها به تعهداتشان عمل نکرده‌اند در حالی که ایران همچنان بر تعهداتش باقی است.

وی ادامه داد: ایران رفتار پیش‌بینی شده‌ای دارد؛ مقابل این رفتار پیش‌بینی‌ شده، باید رفتار پیش‌بینی شده نیز دریافت شود اما دولت ترامپ چنین رویکردی ندارد. رفتار نابخردانه آمریکا پیش‌بینی شده نیست و آنها خارج از چارچوب رفتار می‌کنند.

ظریف با بیان اینکه ما با دولتی روبه‌رو هستیم که تعهداتش را زیرپا گذاشته است، اظهار داشت: حدود ۳۰ سال قبل، قطعنامه ۵۹۸ را داشتیم. درباره مسائل منطقه‌ای، نشستی در شورای امنیت برگزار و قطعنامه‌ای در این باره صادر شد و براساس توافق صورت گرفته، ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده است.

ظریف در بخش دیگری از سخنان خود سفیر بعدی ایران در فنلاند را یک زن معرفی کرد.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: به تجارت‌ با هر کشوری که بخواهیم ادامه خواهیم داد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ظریف: به تجارت‌ با هر کشوری که بخواهیم ادامه خواهیم داد
وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگو با شبکه ان.بی.سی مواضع کشورمان را درباره رویدادهای اخیر منطقه شرح داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه ان. بی. سی در پاسخ به این سوال که آیا آزاد شدن کشتی حامل سوخت ایران توسط دولت جبل‌الطارق در واقع نوعی مبادله در قبال آزاد شدن کشتی انگلیسی بوده است، گفت: نه ما از ابتدا گفته‌ایم که این از نظر قوانین بین‌المللی غیرقابل قبول بوده است. ایران عضوی از اتحادیه اروپا نیست و ما مشمول مقررات اتحادیه اروپا نمی‌شویم. اتحادیه اروپا نیز مدعی این نیست که می‌تواند مقرراتش را به طور فرامرزی بر کشورهای دیگر اعمال کند. این واقعیت امر بوده است و همچنین مقصد این کشتی ارتباطی به اتحادیه اروپا نداشته است. این درحالی است که ما محدودیتی را به رسمیت نمی‌شناسیم و به تجارت‌مان با هر کشوری که بخواهیم ادامه خواهیم داد. اما این موضوعی بود که ما به وضوح به انگلیس و دولت جبل‌الطارق اعلام کردیم و دادگاه در جبل‌الطارق تصمیم گرفت این کشتی را آزاد کند.

وی همچنین درباره کشتی انگلیسی توقیف‌شده توسط ایران گفت: این کشتی برخی مقررات دریانوردی را نادیده گرفت و باید روند مربوطه را در نظام دادگاهی ما طی کند. ما آن‌چه از دستمان بر بیاید انجام خواهیم داد تا روند را سرعت ببخشیم.

ظریف همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار این شبکه درباره وجود ارتباط در زمان این دو رویداد گفت که ارتباطی وجود نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: امنیت با هیچ قیمتی خریدنی نیست

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
ظریف: امنیت با هیچ قیمتی خریدنی نیست
اقتصادنیوز؛ محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران با اشاره به اینکه شما نمی‌توانید در امنیت باشید وقتی در افغانستان امنیت برقرار نباشد، تاکید کرد: شما نمی‌توانید امنیت را با هیچ مبلغی خریداری کنید.

به گزارش اقتصادنیوز بعه نقل از ایلنا؛ محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در مؤسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم (سیپری) حضور یافت و ضمن ایراد سخنرانی به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

وی در بخشی از سخنان خود عنوان کرد: شما نمی‌توانید در امنیت باشید وقتی در افغانستان امنیت برقرار نباشد. شما نمی‌توانید امنیت را با هیچ مبلغی خریداری کنید.

ظریف خاطرنشان کرد: ما در ایران میزبان مهاجران افغانستانی هستیم که در مدارس ایرانی تحصیل می‌کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران چندجانبه‌گرایی را نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت برشمرد.

وزیر خارجه همچنین به خروج آمریکا از یونسکو، معاهده پاریس و … اشاره کرد و افزود: مگر INF را کنگره تصویب نکرده بود که آمریکا از آن خارج شد؟

وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: ۱۵ گزارشی که تا به حال آژانس بین المللی انرژی اتمی صادر کرده نشان داده ایران در چارچوب تعهدات خود عمل کرده است. حتی گزارش‌های بعد از خروج آمریکا از برجام همچنان نشان می‌دهد ما در چارچوب برجام عمل کرده‌ایم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران خاطرنشان کرد: برجام یک توافق چندجانبه بود که آمریکا از آن خارج شد. ما در چهارچوب برجام تعهدات خود را کاهش دادیم اگر ما برجام را نقض می‌کردیم اروپا می‌توانست با بردن پرونده ما به شورای امنیت از مکانیسم ماشه استفاده کرده و تحریم‌ها را بازگرداند.

وزیر خارجه درباره حقوق بشر و زنان در ایران گفت: ما کشوری در منطقه هستیم که به مردم خود متکی هستیم. شما معتقدید ما مردم خود را تحت فشار قرار دادیم در حالی که در هر انتخاباتی شاهد مشارکت ۷۰ درصدی مردم هستیم. آنها مجبور نیستند در انتخابات شرکت کنند ولی از کشورشان حمایت می‌کنند. برخی افرادی که شما به آنها (منافقین) کمک می‌کنید، آنهایی هستند که در جنگ ایران و عراق در کنار صدام قرار گرفتند. آنها حتی دیگر نمی‌توانند در عراق زندگی کنند چون مورد نفرت مردم عراق هستند.

وزیر خارجه همچنین درباره وضعیت زنان در ایران اعلام کرد که سفیر بعدی ایران در فنلاند یک خانم خواهد بود.

وی با اشاره به قضیه خاشقچی گفت: علیرغم تکه تکه کردن خاشقچی ولی هیچ کس حاضر نشد حتی یک دلار از سرمایه‌گذاری‌های خود را از عربستان خارج کند.

ظریف با اشاره به امنیت دریانوردی گفت که این اول نفتکش ما بود که توسط دولت جبل طارق توقیف شد. تحریم‌های اروپا فرامرزی نیست. آمریکا در حال اعمال تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران است. حقوق بین‌الملل باید توسط همه کشورها رعایت شود.

در حال تکمیل است …. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف در موسسه بین‌المللی تحقیقات صلح سخنرانی می‌کند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ظریف در موسسه بین‌المللی تحقیقات صلح سخنرانی می‌کند
وزیر امور خارجه ایران برای سخنرانی در موسسه بین‌المللی تحقیقات صلح (سیپری) استکهلم در این موسسه حاضر می‌شود.

اعتمادآنلاین| محمدجواد ظریف امروز «چهارشنبه» در دومین و آخرین روز حضور خود در استکهلم برای سخنرانی در موسسه بین‌المللی تحقیقات صلح (سیپری) حاضر خواهد شد.

سیپری یک موسسه مستقل بوده و فعالیت‌های آن به‌صورت تخصصی در حوزه‌های منازعات مسلحانه، کنترل تسلیحات، خلع سلاح و امنیت بین المللی متمرکز است.

این موسسه در سال ۱۹۶۶ تاسیس شد و هر ساله گزارشاتی درخصوص وضعیت منازعات و جنگ‌ها در دنیا و نیز هزینه‌ها و بودجه‌های نظامی کشورهای مختلف منتشر می‌کند.

سایت این مرکز منبعی منحصربه‌فرد برای پژوهشگران و دانشجویان علاقمند به مقوله جنگ و صلح با رویکرد تخصصی است.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از سخنرانی در این موسسه، در دیدارهایی جداگانه با رئیس پارلمان و نخست وزیر سوئد دیدار خواهد کرد.

ظریف همچنین شب گذشته در ضیافت شام سیدرسول مهاجری، سفیر کشورمان در سوئد حضور پیدا کرد.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری
وزیر امور خارجه کشورمان به منظور سخنرانی در موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم و برای گفتگو درباره اوضاع منطقه و خلع سلاح حضور یافت

­به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استکهلم، وزیر امور خارجه کشورمان به منظور سخنرانی در موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم و برای گفتگو درباره اوضاع منطقه و خلع سلاح حضور یافت.آقای محمد جواد ظریف در سومین روز از رایزنی‌ها با مقامات سوئدی پیش از ظهر امروز برای سخنرانی و پرسش و پاسخ درباره موضوعات مربوط به صلح و امنیت جهانی به ویژه منطقه غرب آسیا و خلیج فارس و همچنین خلع سلاح در موسسه تحقیقات بین المللی صلح سوئد حضور یافت.

وزیر امور خارجه کشورمان بعد از ظهر دوشنبه و در ادامه رایزنی‌های اروپایی با مقامات کشورهای نوردیک یعنی فنلاند، سوئد و نروژ، وارد استکهلم شد و پس از حضور در جمع ایرانیان مقیم این کشور، در دومین روز از سفر به این کشور با وزرای خارجه و تجارت و همچنین کارل بیلت سیاستمدار و دیپلمات کهنه کار این کشور دیدار و گفتگو کرد و شب گذشته نیز وزرای امور خارجه سوئد و ایران میهمان ضیافت شام سفیر ایران در استکهلم بودند.

موسسه تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم موسوم به سیپری یک نهاد بین‌المللی مستقل است که بر تحقیق و پژوهش در زمینه منازعات، تسلیحات، کنترل و خلع سلاح متمرکز می‌باشد. این موسسه در سال ۱۹۶۶ در استکهلم سوئد تاسیس شده است و چشم‌انداز آن تحقق جهانی است که در آن منابع ناامنی مشخص و فهمیده شده‌اند، منازعات جلوگیری و حل شده و صلح وضعیتی پایدار پیدا کرده است.

انجام تحقیقات و فعالیت‌ در حوزه امنیت، جنگ و صلح، ارائه تجزیه‌ و تحلیل و توصیه‌های سیاسی، تسهیل گفتگو و ایجاد ظرفیت‌هایی در این خصوص، ارتقای شفافیت و مسئولیت‌پذیری و ارائه اطلاعات معتبر برای مخاطبان جهانی از محورهای فعالیت این موسسه تحقیقاتی است.

تازه‌ترین گزارش سیپری درباره داد و ستد تسلیحات نظامی در دوره پنج ساله منتهی به سال ۲۰۱۸ حاکی از آن است که؛ مقصد نیمی از تسلیحات صادراتی آمریکا، عربستان سعودی بوده است و این کشور در جایگاه نخست واردکنندگان جنگ افزار جهان قرار داشته و به تنهایی ۱۲ درصد از کل تسلیحات نظامی فروخته شده در این دوره را خریده است.

سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری - 7سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری - 8

سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری

سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری - 10

سخنرانی ظریف در اندیشکده سیپری - 12

خواندن خبر در سایت منبع

ظریف: اروپایی‌ها هنوز به تعهدات‌شان عمل نکرده‌اند

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
ظریف: اروپایی‌ها هنوز به تعهدات‌شان عمل نکرده‌اند
خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه تاکید کرد: ۱۵ ماه از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد اما هنوز اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و ایران همچنان بر تعهدات خود پایبند است. تاریخ انتشار: 13:31 - 30 مرداد 1398 - کد خبر: ۵۴۳۲۶۱
ظریف: اروپایی‌ها هنوز به تعهدات‌شان عمل نکرده‌اند - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، محمدجواد ظریف امروز در موسسه صلح سیپری (موسسه موسوم به تحقیقات صلح بین‌المللی استکهلم» گفت: ۱۵ ماه از خروج آمریکا از برجام می‌گذرد اما هنوز اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکرده‌اند و ایران همچنان بر تعهدات خود پایبند است.

وی با بیان اینکه رفتار نابخردانه دولت ترامپ پیش بینی شدنی نیست، بیان داشت: آمریکایی‌ها خارج از چارچوب بین المللی رفتار می‌کنند. ما با دولتی مواجه هستیم که تعهدات خود را زیر پا می‌گذارد.

وزیر امور خارجه با اشاره به تصویب قطعنامه ۵۹۸ در شورای امنیت، بیان داشت: ما حدود ۳۰ سال پیش قطعنامه ۵۹۸ را امضا کردیم مورد توافق قرار دادیم و به تعهدات خود عمل کردیم.

تکمیل می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

قدردانی رهبر انقلاب از مردم عراق در ایام اربعین

مهرمهر11 ساعت قبل

فیلم | اشاره پوتین به آیه قرآن هنگام صحبت از حمله اخیر به عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

فیلم/ اعلام لیست اموال حجت‌الاسلام رئیسی به رهبر انقلاب

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

کسی که قرار بود جنگ را به داخل خاک ایران بکشاند اکنون امنیت کشورش با یک عطسه فروپاشید + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، شاهزاده جوان سعودی که به گمانش عربستان قدرتمندترین کشور منطقه بود، در سال ۲۰۱۷ طی اظهاراتی گفت که این کشور نه تنها با خسارت جنگی روبه رو نخواهد شد، بلگه جنگ را به داخل خاک ایران هدایت خواهد کرد اما اکنون پس از دو سال جهان شاهد آن است که خرید گران‌ترین و پیشرفته‌ترین سلاح‌های دنیا هم نتوانسته است از عربستان در برابر نیروهای مردمی کشوری فقیر چون یمن محافظت کند و اکنون پهپادهای یمنی امنیت و اقتصاد عربستان را به چالشی جدی کشانده است و اکنون این بن سلمان است که باید خسارت‌های جنگ را در داخل کشورش تحمل کند. بیشتر بخوانید: تحقیر ولیعهد آل سعود توسط کارشناس قطری با به رخ کشیدن قدرت ایرانانتهای پیام/جمله‌ای تاریخی که به تاریخ پیوست + فیلم

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم/ بهای حمایت از جنایات رژیم آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

تجمع کارگران هپکو به چه نتیجه‌ای رسید؟

خبری11 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری13 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۲۷ شهریورماه

خبری14 ساعت قبل

همکاری روسیه و اوگاندا در زمینه انرژی هسته‌ای صلح آمیز

صدا و سیما22 دقیقه قبل

تشکر پسر پادشاه سعودی از مواضع ضدایرانی ترامپ

آفتاب‌نیوز31 دقیقه قبل

اولگنار سولسشایر: حالا که دخه‌آ تمدید کرده، رومرو می‌تواند بیشتر بازی کند/ ترکیب بزرگی در اختیار داریم

تسنیم31 دقیقه قبل

خلاصه بازی بایرن مونیخ ۳-۰ ستاره سرخ بلگراد (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری33 دقیقه قبل

تساوی مزد بازی جسورانه اتلتیکو

خبر فوری35 دقیقه قبل

خلاصه بازی دینامو زاگرب ۴-۰ آتالانتا (لیگ قهرمانان اروپا - ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداری36 دقیقه قبل

اولویت بانک مرکزی تقویت سامانه‌های نظارتی است/ راه اندازی عملیات بازار باز در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد

اقتصاد آنلاین37 دقیقه قبل