۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

نودخبرگزاری نود
۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!
مدیران باشگاه الاهلی خیلی زود در جلسه‌ای که با برانکو برگزار کردند و به او هشدار دادند که تنها با وجود دو شرط می‌تواند در تیم بماند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از یورو اسپورت، برانکو ایوانکوویچ در تابستان بعد از روزهای درخشانی که با پرسپولیس تجربه کرد راهی الاهلی عربستان شد.

با وجود آن که برانکو با الاهلی قرارداد دو ساله امضا کرده اما بعد از تنها سه بازی همه چیز علیه مرد کروات شده و بسیاری خواستار اخراج زود هنگام او هستند.

شکست در مجموع دو بازی رفت و برگشت برابر الهلال در لیگ قهرمانان آسیا و تساوی در بازی نخست لیگ عربستان باعث شد تا انتقادها از برانکو زیاد شود.

آنچه که باعث شده تا انتقادها از این مربی کروات بسیار بالا بگیرد نیمکت نشین کردن عمر السومه بهترین بازیکن الاهلی است.

مدیران باشگاه الاهلی خیلی زود به برانکو هشدار دادند و جلسه‌ای را با او ترتیب دادند. در این جلسه رئیس و سرپرست باشگاه الاهلی عربستان با دو شرط با ماندن برانکو موافقت کردند، نخست اینکه به اختلاف خود با عمر السومه پایان دهد و او را به ترکیب اصلی برگرداند و دوم اینکه دانیل الکسیچ بازیکن صربستانی که با خواسته برانکو جذب شد به تیم دیگری برود و به جای او یک هافبک بازی‌ساز جذب شود.

به گزارش ایسنا، این خواسته‌های سران الاهلی عربستان به خوبی نشان می‌دهد که آنها از یک طرف از عملکرد تیم با برانکو راضی نیستند و دوم اینکه به راحتی در تصمیم‌های برانکو دخالت می‌کنند و آزادی اختیار را از این مربی سلب کرده‌اند. برانکو در پرسپولیس هیچ گونه دخالتی را تحمل نمی‌کرد اما به نظر می‌رسد که در الاهلی عربستان شرایط برای او کاملا متفاوت است.

این مربی کروات سخت تحت فشار است و اصلا بعید نیست که کسب دو سه نتیجه بد و یا شاید حتی یک نتیجه بد دیگر باعث اخراج او شود.

خواندن خبر در سایت منبع

حمله تند روزنامه‌نگاران سعودی به برانکو به خاطر السومه

انتخابخبرگزاری انتخاب
حمله تند روزنامه‌نگاران سعودی به برانکو به خاطر السومه
رسانه‌های عربستانی در انتقاد از برانکو ایوانکوویچ جملات تندی را به کار برده‌اند. به نظر شرایط فوتبال عربستان از همین ابتدای کار برای برانکو بسیار سخت شده است.
حمله تند روزنامه‌نگاران سعودی به برانکو به خاطر السومه - 0

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت ۲۴، برانکو ایوانکوویچ با عمر السومه بهترین و کلیدی‌ترین بازیکن الاهلی عربستان خیلی زود به مشکل خورد. السومه عملکرد درخشانی در الاهلی داشته و با وجود پیشنهادهای زیاد حاضر نشده که این تیم را ترک کند و همین باعث شد تا در بین هواداران الاهلی از محبوبیت زیادی برخوردار باشد و او را عاشقانه دوست داشته باشند اما برانکو این فوق ستاره تیمش را نیمکت نشین کرده است.

نیمکت نشینی عمر السومه آن هم در شرایطی که الاهلی عملکرد خوبی نداشته باعث شده تا انتقادها از برانکو بسیار زیاد شود.

پس از آنکه گزارشگر بازی الاهلی با العداله جملات توهین آمیز و عجیبی را درباره برانکو به کار برد و او را با یک تعمیرکار مقایسه کرد که اصلا قیافه و استایل مربیگری ندارد، سایر رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران نیز به برانکو تاختند.

مصطفی آغا، روزنامه نگار عربستانی با منتشر کردن عکسی از نیمکت نشینی عمر السومه نوشت: آیا این بازیکن که با وجود پیشنهادهای وسوسه انگیز در الاهلی ماند شایسته نیمکت نشینی است؟ او قطعا شایسته نیمکت نشینی نیست.

محمد الشیخی دیگر روزنامه نگار عربستانی هم در انتقاد از برانکو نوشت: او تنها مربی است که با تصمیم اشتباه خود (نیمکت نشینی عمر السومه) باعث شده تا هواداران تیمش از خانه بازی‌ها را نگاه کنند. نباید فراموش کرد که السومه در این شرایطی که تیم از هم پاشیده نمی‌تواند به تنهایی کاری انجام دهد.

سران باشگاه الاهلی در جلسه‌ای که با برانکو داشتند به او هشدار دادند که تنها در شرایطی می‌تواند در تیم بماند که به نیمکت نشینی السومه پایان دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

تعهد کتبی برانکو به سعودی‌ها/ اعتماد دوباره الاهلی به سرمربی سابق پرسپولیس

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تعهد کتبی برانکو به سعودی‌ها/ اعتماد دوباره الاهلی به سرمربی سابق پرسپولیس
بعد از این تساوی هجمه به سوی برانکو، سرمربی سابق پرسپولیس و کنونی الاهلی دوباره آغاز شد. الاهلی پیش از این مقابل الهلال رقیب سنتی اش در لیگ قهرمانان آسیا حذف شده بود و این دومین ناکامی تیم با هدایت برانکو بود.
تعهد کتبی برانکو به سعودی‌ها/ اعتماد دوباره الاهلی به سرمربی سابق پرسپولیس - 0

سرمربی سابق پرسپولیس به مسئولان باشگاه الاهلی تعهد کتبی داد تا وضعیت تیم بهتر شود و آنها دوباره به او اعتماد کردند.

به گزارش فارس، تیم فوتبال الاهلی پنجشنبه گذشته در اولین هفته از لیگ عربستان به مصاف تیم العداله رفت و این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

بعد از این تساوی هجمه به سوی برانکو، سرمربی سابق پرسپولیس و کنونی الاهلی دوباره آغاز شد. الاهلی پیش از این مقابل الهلال رقیب سنتی اش در لیگ قهرمانان آسیا حذف شده بود و این دومین ناکامی تیم با هدایت برانکو بود.

نیمکت نشینی عمر السومه، بهترین گلزن این باشگاه در ۵ سال گذشته نیز انتقادها را علیه برانکو بیشتر کرد تا جایی که رئیس باشگاه الاهلی بعد از بازی درباره آینده سرمربی کروات اظهار نظر کرد.

نشریه الریاضیه عربستان خبر داد که شب گذشته برانکو با مسئولان باشگاه الاهلی جلسه گذاشت و تعهد کتبی داد تا عملکرد تیم بهتر شود و سعودی‌ها نیز دوباره به او اعتماد کردند و این سرمربی کروات در این تیم ماندنی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو تقاص ترک پرسپولیس را می‌دهد؛ درگیری الاهلی با پروفسور!

ورزش ۱۱خبرگزاری ورزش ۱۱
برانکو تقاص ترک پرسپولیس را می‌دهد؛ درگیری الاهلی با پروفسور!
اختصاصی | برانکو ایوانکوویچ خیلی زود با باشگاه الاهلی دچار مشکل شد.

ورزش ۱۱ - شبکۀ یورو اسپورت در ادعایی جنجالی مدعی شده است مدیران باشگاه الاهلی خیلی زود به برانکو هشدار دادند و جلسه‌ای را با او ترتیب دادند. در این جلسه رئیس و سرپرست باشگاه الاهلی عربستان با دو شرط با ماندن برانکو موافقت کردند: نخست اینکه به اختلاف خود با عمر السومه پایان دهد و او را به ترکیب اصلی برگرداند و دوم اینکه دانیل الکسیچ بازیکن صربستانی که با خواسته برانکو جذب شد به تیم دیگری برود و به جای او یک هافبک بازی‌ساز جذب شود.

برانکو تقاص ترک پرسپولیس را می‌دهد؛ درگیری الاهلی با پروفسور! - 3

برانکو ایوانکوویج

برانکو پیش‌تر در فصل نقل و انتقالات با الاهلی دچار مشکل شده بود و ستارۀ این تیم را کنار گذاشته بود و همچنین در نبرد بزرگ برابر الهلال متحمل شکست شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو نیامده می‌رود؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
برانکو نیامده می‌رود؟
تساوی الاهلی در نخستین هفته فصل جدید لیگ عربستان خیلی زود زنگ خطر را برای برانکو ایوانکوویچ به صدا درآورده و شاید سرمربی فصل پیش پرسپولیس اولین مربی اخراجی این لیگ لقب بگیرد. او پس از مدت‌ها کش‌وقوس راهی الاهلی شد و در نخستین چالش جدی خود قرار بود تیمش را به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرهیختگان، قطعا جدال با الهلال یکی از سخت‌ترین قرعه‌های ممکن برای الاهلی بود و آنها که امیدوار بودند با برانکو که پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانان رسانده بتوانند تا مراحل پایانی برسند پس از شکست ۴ بر ۲ خانگی برابر الهلال شانس صعود خود را از دست رفته دیدند. در بازی برگشت هم پیروزی یک‌برصفر کمکی به آنها نکرد تا پروفسور که پیش از این یک‌بار طعم اخراج از تیم‌های عربستانی را چشیده بار دیگر خود را بر لبه تیغ ببیند. او در سال ۲۰۱۲ الاتفاق را در رده چهارم لیگ قرار داد اما درنهایت از سمت خود برکنار شد.

تیم‌های عربستانی معمولا به کم حوصله بودن در حفظ مربیان خود معروفند. آنها از پیش از شروع فصل گذشته تا پایان ۳۶ بار روی نیمکت‌ها تغییر ایجاد کرده‌اند و این در حالی است که این لیگ با تنها ۱۶ تیم برگزار می‌شود. از این تعداد ۲۲ مربی در میانه‌های فصل اخراج شده یا به تیم دیگری پیوستند. تنها چهار تیم الحزم، الشباب، التعاون و الرعد تا پایان لیگ تنها یک مربی را روی نیمکت خود داشتند که الشباب و التعاون در پایان فصل با مربیان خود قطع همکاری کردند و تنها الحزم و الرعد هستند که همچنان از مربیان رومانیایی و آلبانیایی خود استفاده می‌کنند.

اخراج پس از تنها ۳ هفته

این تعداد تغییر برای یک لیگ ۱۶ تیمی آماری بسیار عجیب محسوب می‌شود. مدیران باشگاه‌های عربستانی معمولا به سرمربیان خود فرصت زیادی نمی‌دهند و تنها چند نتیجه ضعیف کافی است تا آنها کار خود را از دست بدهند. نخستین اخراجی فصل گذشته این لیگ رامون دیاز، سرمربی آرژانتینی الاتحاد بود که پس از سه شکست پیاپی و تا پیش از هفته چهارم از سمت خود برکنار شد.

حالا برانکو که افتخارات زیادی با پرسپولیس به دست آورده بود و پس از کسب سه قهرمانی پیاپی در لیگ ایران راهی عربستان شده است خیلی زود صندلی‌اش را در خطر از دست دادن می‌بیند. تساوی در هفته نخست برابر تیم تازه صعود کرده العداله، انتقادهای هواداران و حتی مدیران باشگاه را به دنبال داشته است. او پنجشنبه شب انتظار یک برد خانگی نسبتا راحت را برابر این تیم داشت و شاگردانش گل نخست را نیز به ثمر رساندند اما در دقیقه ۸۷ گل تساوی را دریافت کردند تا شروع پروفسور در لیگ چندان امیدوار‌کننده نباشد.

پس از این دیدار منصور بن‌مشعل، سرپرست باشگاه الاهلی برای سرمربی تیمش خط و نشان کشید و گفت: «برانکو تا الان و در این سه دیدار رسمی نشان داده که تیم را خوب بررسی و آنالیز نکرده و شناخت خوبی به دست نیاورده است. به‌زودی تصمیمی قاطع خواهیم گرفت.» این چنین موضع‌گیری‌هایی در فوتبال عربستان خیلی عجیب نیست اما معمولا در فوتبال دنیا با مربیان جدید چنین برخوردهایی انجام نمی‌شود. اگر پرسپولیس هم پس از شروع ضعیف برانکو در این تیم تصمیم به برکناری او می‌گرفت شاید افتخارات سال‌های اخیر این تیم هیچ‌گاه حاصل نمی‌شد.

تقابل با ستاره‌ها

نظم و انضباط و مقابله با بازیکن‌سالاری یکی از چارچوب‌های اصلی برانکو در تیم‌هایش است. او در بدو ورود به الاهلی با عمر سوما، ستاره سوریه‌ای تیمش دچار مشکل شد و حتی در دیدار نخست تا دقیقه ۶۲ این مهاجم را به میدان نفرستاد. هواداران الاهلی نیز چندان از این شیوه مربیگری استقبال نکرده‌اند و به حمایت از سوما پرداخته‌اند. در این شرایط بعید نیست مرد کروات خیلی زود جده را ترک کرده و به کشورش برگردد. البته او پس از این بازی از هواداران الاهلی عذرخواهی کرده و قول داده که در دیدارهای بعد این نتیجه جبران خواهد شد: «از نتیجه حاصل شده متاسف و ناراحت هستم. از همه بابت این نتیجه عذر می‌خواهم. شگفتی‌ها همیشه در بازی‌های افتتاحیه خلق می‌شوند. متاسفانه نتوانستیم به آنچه سزاوارش بود، برسیم. مرتکب یک‌سری اشتباهات در خط میانی شدیم. در بازی‌های بعدی حتما آن را جبران می‌کنیم.»

بن‌مشعل هم اگر چه به نوعی مربی تیمش را تهدید به اخراج کرده اما از سوی دیگر می‌گوید که طبق خواسته برانکو مشغول مذاکره برای خرید یک مدافع چپ خارجی و احتمالا برزیلی هستند تا خط دفاعی خود را تقویت کنند. این تیم پنجشنبه آینده در هفته دوم لیگ میهمان الاتفاق خواهد بود. با توجه به دیدارهایی که شاگردان برانکو در پیش دارند شاید مصاف خانگی هفته پنجم با النصر، قهرمان فصل گذشته سرنوشت او را خیلی زود مشخص کند. به نظر نمی‌رسد سرمربی سابق سرخ‌پوشان تا پایان فصل در این باشگاه ماندنی باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | گریه‌های دردناک مادر کودکی که در ورزشگاه آزادی جان باخت

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

جزئیات مرگ یک کودک در استادیوم آزادی/پیمانکار بازداشت شد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- موسوی، مدیر روابط عمومی مجموعهخ ورزشگاه آرادی جزئیات مرگ کودک هشت ساله در بازی دیروز پرسپولیس و صنعت نفت در استادیوم آزادی را تشریح کرد. به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، موسوی، مدیر روابط عمومی مجموعه ورزشگاه آزادی جزئیات مرگ کودک هشت ساله در بازی دیروز پرسپولیس - صنعت نفت در استادیوم آزادی را تشریح کرد و علت مرگ را برق گرفتگی عنوان کرد وی در ادامه نیز از بازداشت یک پیمانکار خبر داد.

حواشی بازی پرسپولیس و نفت آبادان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اوج هیجان در نیم فصل نخست لیگ برتر در هفته چهارم رقم می‌خورد جایی که استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اوج هیجان در نیم فصل نخست لیگ برتر در هفته چهارم رقم می‌خورد جایی که استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند و باید دید طرفداران کدام تیم در پایان بازی خوشحال ورزشگاه را ترک می‌کنند.

قرعه کشی لیگ برتر بانوان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ امسال اردو‌های تیم ملی فوتبال بانوان تعطیل بود و این سبب بی انگیزگی در بین دختران فوتبالیست شده است، امید ‌می‌رود بعد از رقابت‌های لیگ، بخش بانوان فدراسیون فوتبال برنامه‌ای برای نخبه‌های باشگاه‌ها داشته باشد تا همچنان شاهد رشد فنی فوتبال بانوان کشور باشیم.

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱1 روز قبل
اختصاصی | منتشر شدن تصویر کودک ۸ ساله‌ای که شب گذشته در استادیوم آزادی جان خود را از دست داد، جامعۀ فوتبال را دردمند کرده است. ورزش ۱۱ - شب گذشته پس از پیروزی پرسپولیس برابر صنعت نفت آبادان در رقابت‌های لیگ برتر، عماد صفی‌یاری کودک ۸ ساله به هنگام خروج از استادیوم دچار برق‌گرفتگی شد و جان خود را از دست داد تا این موضوع تبدیل به اتفاقی بسیار دردناک و جنجالی در فوتبال ایران شود. بر اساس اعلام رسانه‌ها، بعد از جان باختن کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی یکی از پیمانکاران این ورزشگاه بازداشت شد، البته گفته می‌شود احتمالا مقامات فدراسیون فوتبال نیز در این رابطه بازداشت شوند که فدراسیون در واکنش به این ماجرا با اعلام بیانیه‌ای اینچنین مدعی شد: حراست این فدراسیون امروز با ارسال نامه‌ای به شرکت تجهیز، ورزشگاه آزادی و باشگاه پرسپولیس (به عنوان میزبان دیدار شب گذشته) خواهان ارائه توضیحات مقتضی در این باره در اسرع وقت شد. در زیر تصویری از عماد، آخرین قربانی فوتبال ایران که دیشب به دلیل برق‌گرفتگی بر اثر تماس با داربست‌های متصل به گیت‌های بلیت‌فروشی در ورزشگاه آزادی جان باخت را مشاهده می‌کنید:

اخبار بیشتر