۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!

نودخبرگزاری نود
۲ شرط سران الاهلی برای برانکو/ مهلت اندک ایوانکوویچ!
مدیران باشگاه الاهلی خیلی زود در جلسه‌ای که با برانکو برگزار کردند و به او هشدار دادند که تنها با وجود دو شرط می‌تواند در تیم بماند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از یورو اسپورت، برانکو ایوانکوویچ در تابستان بعد از روزهای درخشانی که با پرسپولیس تجربه کرد راهی الاهلی عربستان شد.

با وجود آن که برانکو با الاهلی قرارداد دو ساله امضا کرده اما بعد از تنها سه بازی همه چیز علیه مرد کروات شده و بسیاری خواستار اخراج زود هنگام او هستند.

شکست در مجموع دو بازی رفت و برگشت برابر الهلال در لیگ قهرمانان آسیا و تساوی در بازی نخست لیگ عربستان باعث شد تا انتقادها از برانکو زیاد شود.

آنچه که باعث شده تا انتقادها از این مربی کروات بسیار بالا بگیرد نیمکت نشین کردن عمر السومه بهترین بازیکن الاهلی است.

مدیران باشگاه الاهلی خیلی زود به برانکو هشدار دادند و جلسه‌ای را با او ترتیب دادند. در این جلسه رئیس و سرپرست باشگاه الاهلی عربستان با دو شرط با ماندن برانکو موافقت کردند، نخست اینکه به اختلاف خود با عمر السومه پایان دهد و او را به ترکیب اصلی برگرداند و دوم اینکه دانیل الکسیچ بازیکن صربستانی که با خواسته برانکو جذب شد به تیم دیگری برود و به جای او یک هافبک بازی‌ساز جذب شود.

به گزارش ایسنا، این خواسته‌های سران الاهلی عربستان به خوبی نشان می‌دهد که آنها از یک طرف از عملکرد تیم با برانکو راضی نیستند و دوم اینکه به راحتی در تصمیم‌های برانکو دخالت می‌کنند و آزادی اختیار را از این مربی سلب کرده‌اند. برانکو در پرسپولیس هیچ گونه دخالتی را تحمل نمی‌کرد اما به نظر می‌رسد که در الاهلی عربستان شرایط برای او کاملا متفاوت است.

این مربی کروات سخت تحت فشار است و اصلا بعید نیست که کسب دو سه نتیجه بد و یا شاید حتی یک نتیجه بد دیگر باعث اخراج او شود.

خواندن خبر در سایت منبع

حمله تند روزنامه‌نگاران سعودی به برانکو به خاطر السومه

انتخابخبرگزاری انتخاب
حمله تند روزنامه‌نگاران سعودی به برانکو به خاطر السومه
رسانه‌های عربستانی در انتقاد از برانکو ایوانکوویچ جملات تندی را به کار برده‌اند. به نظر شرایط فوتبال عربستان از همین ابتدای کار برای برانکو بسیار سخت شده است.
حمله تند روزنامه‌نگاران سعودی به برانکو به خاطر السومه - 0

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت ۲۴، برانکو ایوانکوویچ با عمر السومه بهترین و کلیدی‌ترین بازیکن الاهلی عربستان خیلی زود به مشکل خورد. السومه عملکرد درخشانی در الاهلی داشته و با وجود پیشنهادهای زیاد حاضر نشده که این تیم را ترک کند و همین باعث شد تا در بین هواداران الاهلی از محبوبیت زیادی برخوردار باشد و او را عاشقانه دوست داشته باشند اما برانکو این فوق ستاره تیمش را نیمکت نشین کرده است.

نیمکت نشینی عمر السومه آن هم در شرایطی که الاهلی عملکرد خوبی نداشته باعث شده تا انتقادها از برانکو بسیار زیاد شود.

پس از آنکه گزارشگر بازی الاهلی با العداله جملات توهین آمیز و عجیبی را درباره برانکو به کار برد و او را با یک تعمیرکار مقایسه کرد که اصلا قیافه و استایل مربیگری ندارد، سایر رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران نیز به برانکو تاختند.

مصطفی آغا، روزنامه نگار عربستانی با منتشر کردن عکسی از نیمکت نشینی عمر السومه نوشت: آیا این بازیکن که با وجود پیشنهادهای وسوسه انگیز در الاهلی ماند شایسته نیمکت نشینی است؟ او قطعا شایسته نیمکت نشینی نیست.

محمد الشیخی دیگر روزنامه نگار عربستانی هم در انتقاد از برانکو نوشت: او تنها مربی است که با تصمیم اشتباه خود (نیمکت نشینی عمر السومه) باعث شده تا هواداران تیمش از خانه بازی‌ها را نگاه کنند. نباید فراموش کرد که السومه در این شرایطی که تیم از هم پاشیده نمی‌تواند به تنهایی کاری انجام دهد.

سران باشگاه الاهلی در جلسه‌ای که با برانکو داشتند به او هشدار دادند که تنها در شرایطی می‌تواند در تیم بماند که به نیمکت نشینی السومه پایان دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

تعهد کتبی برانکو به سعودی‌ها/ اعتماد دوباره الاهلی به سرمربی سابق پرسپولیس

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تعهد کتبی برانکو به سعودی‌ها/ اعتماد دوباره الاهلی به سرمربی سابق پرسپولیس
بعد از این تساوی هجمه به سوی برانکو، سرمربی سابق پرسپولیس و کنونی الاهلی دوباره آغاز شد. الاهلی پیش از این مقابل الهلال رقیب سنتی اش در لیگ قهرمانان آسیا حذف شده بود و این دومین ناکامی تیم با هدایت برانکو بود.
تعهد کتبی برانکو به سعودی‌ها/ اعتماد دوباره الاهلی به سرمربی سابق پرسپولیس - 0

سرمربی سابق پرسپولیس به مسئولان باشگاه الاهلی تعهد کتبی داد تا وضعیت تیم بهتر شود و آنها دوباره به او اعتماد کردند.

به گزارش فارس، تیم فوتبال الاهلی پنجشنبه گذشته در اولین هفته از لیگ عربستان به مصاف تیم العداله رفت و این دیدار با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.

بعد از این تساوی هجمه به سوی برانکو، سرمربی سابق پرسپولیس و کنونی الاهلی دوباره آغاز شد. الاهلی پیش از این مقابل الهلال رقیب سنتی اش در لیگ قهرمانان آسیا حذف شده بود و این دومین ناکامی تیم با هدایت برانکو بود.

نیمکت نشینی عمر السومه، بهترین گلزن این باشگاه در ۵ سال گذشته نیز انتقادها را علیه برانکو بیشتر کرد تا جایی که رئیس باشگاه الاهلی بعد از بازی درباره آینده سرمربی کروات اظهار نظر کرد.

نشریه الریاضیه عربستان خبر داد که شب گذشته برانکو با مسئولان باشگاه الاهلی جلسه گذاشت و تعهد کتبی داد تا عملکرد تیم بهتر شود و سعودی‌ها نیز دوباره به او اعتماد کردند و این سرمربی کروات در این تیم ماندنی شد.

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو تقاص ترک پرسپولیس را می‌دهد؛ درگیری الاهلی با پروفسور!

ورزش ۱۱خبرگزاری ورزش ۱۱
برانکو تقاص ترک پرسپولیس را می‌دهد؛ درگیری الاهلی با پروفسور!
اختصاصی | برانکو ایوانکوویچ خیلی زود با باشگاه الاهلی دچار مشکل شد.

ورزش ۱۱ - شبکۀ یورو اسپورت در ادعایی جنجالی مدعی شده است مدیران باشگاه الاهلی خیلی زود به برانکو هشدار دادند و جلسه‌ای را با او ترتیب دادند. در این جلسه رئیس و سرپرست باشگاه الاهلی عربستان با دو شرط با ماندن برانکو موافقت کردند: نخست اینکه به اختلاف خود با عمر السومه پایان دهد و او را به ترکیب اصلی برگرداند و دوم اینکه دانیل الکسیچ بازیکن صربستانی که با خواسته برانکو جذب شد به تیم دیگری برود و به جای او یک هافبک بازی‌ساز جذب شود.

برانکو تقاص ترک پرسپولیس را می‌دهد؛ درگیری الاهلی با پروفسور! - 3

برانکو ایوانکوویج

برانکو پیش‌تر در فصل نقل و انتقالات با الاهلی دچار مشکل شده بود و ستارۀ این تیم را کنار گذاشته بود و همچنین در نبرد بزرگ برابر الهلال متحمل شکست شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

برانکو نیامده می‌رود؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
برانکو نیامده می‌رود؟
تساوی الاهلی در نخستین هفته فصل جدید لیگ عربستان خیلی زود زنگ خطر را برای برانکو ایوانکوویچ به صدا درآورده و شاید سرمربی فصل پیش پرسپولیس اولین مربی اخراجی این لیگ لقب بگیرد. او پس از مدت‌ها کش‌وقوس راهی الاهلی شد و در نخستین چالش جدی خود قرار بود تیمش را به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برساند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرهیختگان، قطعا جدال با الهلال یکی از سخت‌ترین قرعه‌های ممکن برای الاهلی بود و آنها که امیدوار بودند با برانکو که پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانان رسانده بتوانند تا مراحل پایانی برسند پس از شکست ۴ بر ۲ خانگی برابر الهلال شانس صعود خود را از دست رفته دیدند. در بازی برگشت هم پیروزی یک‌برصفر کمکی به آنها نکرد تا پروفسور که پیش از این یک‌بار طعم اخراج از تیم‌های عربستانی را چشیده بار دیگر خود را بر لبه تیغ ببیند. او در سال ۲۰۱۲ الاتفاق را در رده چهارم لیگ قرار داد اما درنهایت از سمت خود برکنار شد.

تیم‌های عربستانی معمولا به کم حوصله بودن در حفظ مربیان خود معروفند. آنها از پیش از شروع فصل گذشته تا پایان ۳۶ بار روی نیمکت‌ها تغییر ایجاد کرده‌اند و این در حالی است که این لیگ با تنها ۱۶ تیم برگزار می‌شود. از این تعداد ۲۲ مربی در میانه‌های فصل اخراج شده یا به تیم دیگری پیوستند. تنها چهار تیم الحزم، الشباب، التعاون و الرعد تا پایان لیگ تنها یک مربی را روی نیمکت خود داشتند که الشباب و التعاون در پایان فصل با مربیان خود قطع همکاری کردند و تنها الحزم و الرعد هستند که همچنان از مربیان رومانیایی و آلبانیایی خود استفاده می‌کنند.

اخراج پس از تنها ۳ هفته

این تعداد تغییر برای یک لیگ ۱۶ تیمی آماری بسیار عجیب محسوب می‌شود. مدیران باشگاه‌های عربستانی معمولا به سرمربیان خود فرصت زیادی نمی‌دهند و تنها چند نتیجه ضعیف کافی است تا آنها کار خود را از دست بدهند. نخستین اخراجی فصل گذشته این لیگ رامون دیاز، سرمربی آرژانتینی الاتحاد بود که پس از سه شکست پیاپی و تا پیش از هفته چهارم از سمت خود برکنار شد.

حالا برانکو که افتخارات زیادی با پرسپولیس به دست آورده بود و پس از کسب سه قهرمانی پیاپی در لیگ ایران راهی عربستان شده است خیلی زود صندلی‌اش را در خطر از دست دادن می‌بیند. تساوی در هفته نخست برابر تیم تازه صعود کرده العداله، انتقادهای هواداران و حتی مدیران باشگاه را به دنبال داشته است. او پنجشنبه شب انتظار یک برد خانگی نسبتا راحت را برابر این تیم داشت و شاگردانش گل نخست را نیز به ثمر رساندند اما در دقیقه ۸۷ گل تساوی را دریافت کردند تا شروع پروفسور در لیگ چندان امیدوار‌کننده نباشد.

پس از این دیدار منصور بن‌مشعل، سرپرست باشگاه الاهلی برای سرمربی تیمش خط و نشان کشید و گفت: «برانکو تا الان و در این سه دیدار رسمی نشان داده که تیم را خوب بررسی و آنالیز نکرده و شناخت خوبی به دست نیاورده است. به‌زودی تصمیمی قاطع خواهیم گرفت.» این چنین موضع‌گیری‌هایی در فوتبال عربستان خیلی عجیب نیست اما معمولا در فوتبال دنیا با مربیان جدید چنین برخوردهایی انجام نمی‌شود. اگر پرسپولیس هم پس از شروع ضعیف برانکو در این تیم تصمیم به برکناری او می‌گرفت شاید افتخارات سال‌های اخیر این تیم هیچ‌گاه حاصل نمی‌شد.

تقابل با ستاره‌ها

نظم و انضباط و مقابله با بازیکن‌سالاری یکی از چارچوب‌های اصلی برانکو در تیم‌هایش است. او در بدو ورود به الاهلی با عمر سوما، ستاره سوریه‌ای تیمش دچار مشکل شد و حتی در دیدار نخست تا دقیقه ۶۲ این مهاجم را به میدان نفرستاد. هواداران الاهلی نیز چندان از این شیوه مربیگری استقبال نکرده‌اند و به حمایت از سوما پرداخته‌اند. در این شرایط بعید نیست مرد کروات خیلی زود جده را ترک کرده و به کشورش برگردد. البته او پس از این بازی از هواداران الاهلی عذرخواهی کرده و قول داده که در دیدارهای بعد این نتیجه جبران خواهد شد: «از نتیجه حاصل شده متاسف و ناراحت هستم. از همه بابت این نتیجه عذر می‌خواهم. شگفتی‌ها همیشه در بازی‌های افتتاحیه خلق می‌شوند. متاسفانه نتوانستیم به آنچه سزاوارش بود، برسیم. مرتکب یک‌سری اشتباهات در خط میانی شدیم. در بازی‌های بعدی حتما آن را جبران می‌کنیم.»

بن‌مشعل هم اگر چه به نوعی مربی تیمش را تهدید به اخراج کرده اما از سوی دیگر می‌گوید که طبق خواسته برانکو مشغول مذاکره برای خرید یک مدافع چپ خارجی و احتمالا برزیلی هستند تا خط دفاعی خود را تقویت کنند. این تیم پنجشنبه آینده در هفته دوم لیگ میهمان الاتفاق خواهد بود. با توجه به دیدارهایی که شاگردان برانکو در پیش دارند شاید مصاف خانگی هفته پنجم با النصر، قهرمان فصل گذشته سرنوشت او را خیلی زود مشخص کند. به نظر نمی‌رسد سرمربی سابق سرخ‌پوشان تا پایان فصل در این باشگاه ماندنی باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو20 ساعت قبل
یکی از نکات جالب توجه آن دیدار لباس‌های دو تیم بود که دیگر در هیچ دیدار دیگری به تن نکرده بودند. لباس‌های که با احترام به لباس‌های امروز به مراتب زیباتر و خوش طرح بود. لباس پرسپولیس با طرحی ساده و تبلیغاتی از مبلیران و بر خلاف پرسپولیس، استقلال با لباسی که خط‌های مورب و نام منظم که البته هر دو زیبا بود. اما جدا از لباس بازیکنان داخل زمین لباسی بود که ستاره کاریزماتیک تمام دربی‌ها به تن کرده بود. ستاره‌ای که ۱۳ دربی را با لباس‌های استقلال و پرسپولیس به میدان رفت و هیچ گاه قافیه را نباخت.

آشنایی با گرانقیمت‌ترین لژیونر‌های فوتبال ایران

4+
روزنوروزنو1 روز قبل
روزنوروزنو1 روز قبل
همین‌طور فیلمی که از همراهی ستاره پرسپولیسی با همین هنرپیشه خانم منتشر شد و کلی جار و جنجال به پا کرد. داستان آقای فوتبالیست با خانم بازیگر همچون داستان لیلی و مجنون همه‌گیر شد. همبازی آقای فوتبالیست هم در فضای مجازی پستی گذاشت و حرف از عروس و عروسی زد تا شایعات به بالاترین حد ممکن برسد! هرچند مخالفت شدید مادر آقای فوتبالیست جلوی ازدواج رسمی و قانونی این دو را گرفت، اما مانع ارتباط موقت آن‌ها نشد! شنیدیم همه چیز به آخرین سفر خانم بازیگر به خارج از کشور و محل زندگی و بازی آقای فوتبالیست برمی‌گردد.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سپاهان پس از برد درخشان روز اول سه گل از السد خورد و اگر درخشش نیازمند نبود این شکست می‌توانست سنگین‌تر شود. استقلال مقابل الاهلی که مهاجمان خارجی‌اش را نداشت دو گل خورد و پرسپولیس هم مقابل شارجه به سنت دو گل خورده هفته‌های اخیر پایبند ماند. در گل دوم الاهلی مقابل استقلال دانشگر برای زدن ضربه سر تخمین اشتباهی داشت و با همین اشتباه کل خط دفاع از جریان بازی خارج شد. گل دوم الشارجه مقابل پرسپولیس هم حکایت مشابهی دارد و با اشتباه شجاع در کنترل توپ، همه مدافعان جا ماندند و دیگر راهی برای جبران نبود. در حملات میزبان معمولا برتری عددی با مدافعان سپاهان بود، با این حال مهاجمان السد بارها تک به تک شدند.
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
لیگ فوتبال اروپا| پیروزی اینتر و اینتراخت و توقف منچستر یونایتدلیگ فوتبال اروپا| پیروزی اینتر و اینتراخت و توقف منچستر یونایتدبه گزارش وانانیوز، در آغاز دور رفت مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ فوتبال اروپا ۸ بازی به طور همزمان برگزار شد. در مهمترین دیدارها تیم‌های اسپورتینگ لیسبون، ختافه، اینترمیلان، اینتراخت فرانکفورت و شاختاردونتسک به پیروزی رسیدند. منچستر یونایتد هم در خانه کلوب بروژ به تساوی یک بر یک دست یافت. تک گل منچستر یونایتد توسط مارسیال در دقیقه ۳۶ زده شد. اینترمیلان در شرایطی در بلغارستان پیروز شد که ۲ گل بازی را کریستین اریکسن در دقیقه ۷۱ و لوکاکو ۹۰ به ثمر رساندند.
روزنوروزنو1 روز قبل
تیم فوتبال پرسپولیس تهران در چارچوب هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه نقش جهان میهمان سپاهان اصفهان است. ۳ بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس به نام‌های کریستین اوساگونا، سید جلال حسینی و مهدی شیری که دچار مصدومیت شده بودند با رفع مصدومیت می‌توانند مقابل سپاهان بازی کنند. البته احتمال دارد در تقابل با زردپوشان، سید جلال حسینی نمیکت نشین و به جای او کنعانی زادگان بازی کند. سرخ پوشان پایتخت که اکنون با ۴۱ امتیاز صدرنشین جدول هستند، در یکی از مهم‌ترین بازی‌های دور برگشت باید با سپاهان رتبه دومی که چهار امتیاز با این تیم اختلاف دارند تقابل کنند. این بازی روز یکشنبه چهار اسفند ساعت ۱۶:۱۵ برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر