واکنش‌ها به توییت ضدایرانی ترامپ
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش‌ها به توییت ضدایرانی ترامپ

استفاده ارتش نیجریه از توییت ترامپ برای توجیه خشونت‌ها علیه شیعیان

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
استفاده ارتش نیجریه از توییت ترامپ برای توجیه خشونت‌ها علیه شیعیان
خبرگزاری میزان- ارتش نیجریه با استناد به تهدید ویدئویی رئیس جمهور آمریکا علیه مهاجران مرز‌های جنوبی آمریکا، تیراندازی به معترضان شیعه در نیجریه را توجیه کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از نیوزویک، ارتش نیجریه با استناد به تهدید ویدئویی دونالد ترامپ علیه مهاجران مرز‌های جنوبی آمریکا، تیراندازی به معترضان شیعه در نیجریه را توجیه کرد.ارتش نیجریه  ضمن بازنشر توییت ویدئویی ترامپ این پیام را منتشر کرد "لطفا ببینید و منطقی تصمیم بگیرید." ترامپ در آن ویدئو به سربازان آمریکایی هشدار می‌دهد به مهاجرانی که در راستای عبور از مرز‌ها و ورود به آمریکا، اقدام به سنگ پرانی می‌کنند، شلیک کنند.ترامپ روز پنجشنبه درباره مهاجران گفته بود "ما نمی‌خواهیم با آنان کنار بیاییم. آنان می‌خواهند به نیرو‌های نظامی ما سنگ پرت کنند و ارتش ما در مقابل آنان مبارزه می‌کند. من به سربازان گفتم آن چه در دست شماست یک اسلحه است. وقتی آن‌ها به شما سنگ می‌زنند مانند این است که ارتش و پلیس مکزیک شما را هدف قرار می‌دهند، شما باید آن را مانند یک اسلحه ببیینید. "اظهارات تحریک کننده ترامپ علیه مهاجران که امیدوارند با عبور از مرز‌های دو کشور وارد آمریکا شوند، محکوم شد. کاروان مهاجران هنوز در ۱۰۰۰ مایل از مرز‌های آمریکا حضور دارند.براساس گزارش سی. ان. ان، ارتش نیجریه پس از کشتار معترضان شیعه در راهپیمایی جنبش اسلامی نیجریه در پایتخت ابوجا در روز دوشنبه، با این توییت ترامپ قوت قلب یافته است.

استفاده ارتش نیجریه از توییت ترامپ برای توجیه خشونت‌ها علیه شیعیان - 2

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش بازیگران سریال "بازی تاج و تخت" به تهدید توییتری ترامپ علیه ایران (+عکس)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
واکنش بازیگران سریال "بازی تاج و تخت" به تهدید توییتری ترامپ علیه ایران (+عکس)
غالب بازیگران سریال بازی تاج و تخت میانه خوبی با ترامپ ندارند و پیشتر نیز از او انتقاد کرده بودند.

عصر ایران - دونالد ترامپ دیروز یک بار دیگر از طریق توییتر به تهدید ایران پرداخت و با گذاشتن تصویری از خود و با شعار «تحریم‌ها در راه است» از سریال «بازی تاج و تخت» الهام گرفت و تهدید خود علیه ایران را با چاشنی علامت و شعار انحصاری این سریال بیان کرد.

واکنش بازیگران سریال "بازی تاج و تخت" به تهدید توییتری ترامپ علیه ایران (+عکس) - 1

اما این اقدام ترامپ هم دست مایه تمسخر او در شبکه‌های اجتماعی شد و هم اینکه استودیو فیلم‌سازی «اچ بی او» آمریکا که تهیه کننده سریال «بازی تاج و تخت» است از او به خاطر استفاده سیاسی از این سریال برای تهدید به تحریم ایران، انتقاد کرد.

«اچ بی او» بلافاصله پس از توییت ترامپ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است: «ما از این پیام توییتری آگاه نبودیم و ترجیح می‌دهیم علامت انحصاری مابرای مقاصد سیاسی مورد سوءاستفاده قرار نگیرد.»

همچنین دو تن از بازیگران اصلی سریال «تاج و تخت» نیز در توییتر به این اقدام ترامپ واکنش نشان دادند.

«میسی ویلیامز» بازیگر نقش «آریا استارک» در این سریال، در واکنش به تهدید توییتری ترامپ در اکانت توییتیری خود نوشت: «امروز نه.»

واکنش بازیگران سریال "بازی تاج و تخت" به تهدید توییتری ترامپ علیه ایران (+عکس) - 6

«سوفی ترنر» دیگر بازیگر زن این سریال نیز با گذاشتن تصویر تهدید توییتری در صفحه‌اش ناراحتی خود را از استفاده سیاسی ترامپ از شعار این سریال پرمخاطب اعلام کرد.

واکنش بازیگران سریال "بازی تاج و تخت" به تهدید توییتری ترامپ علیه ایران (+عکس) - 8

«جورج آرآر مارتین» نویسنده سریال «بازی تاج و تخت» هم از این اقدام ترامپ انتقاد کرده و از مردم آمریکا خواسته تا در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره روز سه‌شنبه شرکت کنند.

گفتنی است غالب عوامل سریال بازی تاج و تخت میانه خوبی با ترامپ ندارند و پیشتر در مصاحبه‌هایی علیه او موضع‌گیری کرده‌اند؛ اما به نظر می‌رسد ترامپ یکی از مشتریان پروپاقرص تماشای این سریال باشد چون از علامت و شعار انحصاری این سریال برای تهدید به آغاز دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران الهام گرفته و این مساله نشان می‌دهد او این سریال را تعقیب می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ کوبنده مالک، خالق و بازیگر «بازی تاج‌وتخت» به توییت ترامپ درباره تحریم‌ ایران

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پاسخ کوبنده مالک، خالق و بازیگر «بازی تاج‌وتخت» به توییت ترامپ درباره تحریم‌ ایران
شبکه اچ‌بی‌او به استفاده بدون اجازه ترامپ از شعار مشهور سریال «بازی تاج و تخت» برای توییت درباره بازگشت تحریم‌ها علیه ایران به تندی انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا جمعه در شبکه اجتماعی توییتر تصویری از خودش منتشر کرد که با فونت مورد استفاده در پوستر سریال «بازی تاج و تخت» نوشته بود: «تحریم‌ها می‌آیند» که قطعاً تقلیدی از جمله مشهور «زمستان می‌آید» است که در سریال مورد استفاده قرار گرفته بود.

پس از انتشار این توییت شبکه «اچ‌بی‌او»؛ مالک سریال «بازی تاج و تخت» بلافاصله واکنش نشان داد و اعلام کرد ترامپ بدون اجازه از آن‌ها این کار را انجام داده است. اچ‌بی‌او در پاسخی کوبنده به ترامپ گفت: «ما دوست نداریم از «بازی تاج و تخت» برای مقاصد سیاسی به یغما برود.»

البته واکنش اچ‌بی‌او به اینجا ختم نشد و آن‌ها در توییتر نیز با کنایه به ترامپ از هواداران سریال «بازی تاج و تخت» پرسیدند: «در زبان دوتارکی‌ به سوءاستفاده از نماد تجاری چه می‌گویند؟»

جرج آر.آر مارتین خالق داستان «بازی تاج و تخت» نیز به اقدام ترامپ واکنش نشان داد و در توییتر نوشت: «ترس از شمشیر بُرنده‌تر است.» او در ادامه از مردم آمریکا خواست که با شرکت در انتخابات پیش رو جلوی یکه‌تازی‌های ترامپ را بگیرند.

پاسخ کوبنده مالک، خالق و بازیگر «بازی تاج‌وتخت» به توییت ترامپ درباره تحریم‌ ایران - 5

از دیگر عوامل «بازی تاج و تخت» که به توییت ترامپ واکنش نشان داده می‌توان به میسی ویلیامز بازیگر نقش آریا استارک اشاره کرد که در جواب تهدید ترامپ نوشت: «امروز نه»

پاسخ کوبنده مالک، خالق و بازیگر «بازی تاج‌وتخت» به توییت ترامپ درباره تحریم‌ ایران - 7

منبع:‌ سی‌ان‌ان / ۲ نوامبر

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ محمود صادقی به توییت ترامپ

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
پاسخ محمود صادقی به توییت ترامپ

جماران/ نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در واکنش به توییت ترامپ که الهام گرفته از سریال بازی تاج و تخت بود، گفت: بینی او به خاک مالیده خواهد شد.

محمود صادقی در حساب توییتری خود نوشت: تجربه ثابت کرده هرگاه ایران عزیز در معرض دسیسه های بیگانگان قرار گیرد صفوف ملت منسجم تر می شود؛ همه اجزای حاکمیت و جناح های سیاسی و اقشار مردم به رغم اختلاف سلیقه ها و تنگناهای معیشتی در برابر قلدرمآبی رییس جمهور عهدشکن آمریکا ایستادگی خواهند کرد و دماغ او را به خاک خواهند مالید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رویای بر باد رفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن همچنان در حال تحلیل و بررسی است. امریکایی‌ها که نظام محاسباتی خود را به هم ریخته می‌بینند در لحظات ابتدایی پس از سخنان رهبر انقلاب در سکوت خبری و رسانه‌ای سر می‌کنند. حادثه‌ای که هرچند به گفته خودشان هنوز عامل آن پیدا نشده، اما عملیات روانی امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بر روی آن آغاز شده است. امریکایی‌ها که هرچه توان داشتند برای بیرون آمدن از باتلاق جنگ‌های گذشته گذاشته‌اند، نای زد و خورد دوباره‌ای را ندارند، اما می‌خواهند رویای خود را در رسانه‌ها ببینند. شواهد هم نشان می‌داد عملیات فریب شکست خورده و به جای آن عملیات مقاومت هم از مردم و هم از مسئولان ادامه دارد.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
شادمهر کاظم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افتتاح فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان سال جاری خبر داد و گفت: در شرایط کنونی فاز یک این پروژه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با روند کنونی بخشی از این پروژه در ماه‌های آتی به بهره برداری می‌رسد. کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک با با افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمالفاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شودوی ادامه داد: فاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته در شرایط کنونی روند کنونی اجرای فاز دو و سه پروژه آزادراه تهران-شمال بسیار کند است و باید اقدامات لازم برای سرعت بخشی به این پروژه صورت گیرد. اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شودکاظم زاده تصریح کرد: اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شود، همچنین تحقق این مسئله کاهش ۶۰۰ میلیارد تومانی مصرف سوخت در سال را در پی دارد. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم بنیاد مستضعفان برنامه ریزی دقیقی را برای اجرا و تکمیل فاز دو و سه آزادراه تهران-شمال انجام دهد، تا هر چه سریع‌تر مردم بتوانند از این ظرفیت بسیار خوب برای تردد و مسافرت استفاده کنند. /پایان پیام

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و روسیه و خروج این کشور از توافق تسلیحاتی

خبری1 ساعت قبل

آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با موضوع تقلب در انتخابات ۸۸ برگزار شد

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 28 خردادماه

خبری3 ساعت قبل

نگاه استقلالی‌ها به مدافعان سپاهان/ شفیعی جانشین منتظری می‌شود

نود5 دقیقه قبل

محمدرضا داورزنی: از استعفای احمد سعادتمند از هیئت مدیره باشگاه استقلال بی اطلاع هستم

طرفداری5 دقیقه قبل

ختم رسیدگی به پرونده محمد رضا خاتمی/صدور حکم در مهلت قانونی

عصر ایران6 دقیقه قبل

شاهد اقدامات مناسبی توسط شهرداریها برای توسعه خطوط پیاده و ترویج دوچرخه سواری هستیم / نیازمند گفتمان و نگاه جدید در مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل پاک هستیم

ایلنا6 دقیقه قبل

تاج: بیانیه‌نویسی علیه بازیکنان حریف محرومیت دارد/تا شرایط آماده نباشد لیگ را آغاز نمی‌کنیم

خبر فوری7 دقیقه قبل

مرکل: ایران باید به تعهداتش در برجام پایبند بماند

تسنیم7 دقیقه قبل

محورهای دیدار رئیس جمهوری افغانستان با «ترزا می»

مهر7 دقیقه قبل