1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های غربی

بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های غربی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های غربی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان، سه حادثه ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه‌هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و آمریکا خواندند و با اشاره به «شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه‌های ۴۰ سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم‌شاهی در ایران» تأکید کردند: افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده‌ای درخشان و به مراتب بهتر را در پیش دارد.

ایشان همچنین ایشان در جمع بندی بخشی از سخنانشان خاطرنشان کردند: در چالش ۴۰ ساله آمریکا و ایران حقیقت مهمی وجود دارد که گاهی از دیده‌ها پنهان می‌ماند و آن اینکه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و طرف مغلوب، آمریکا بوده است.

خبرگزاری رویترز با تیتر "خامنه‌ای می‌گوید که دنیا با تصمیم ترامپ مخالف است" اقدام به انتشار سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کرده است.

خبرگزاری یورونیوز با تیتر" آمریکا در چالش 40 ساله‌اش با ایران شکست خورده است" سخنان رهبر انقلاب را منتشر کرده است.

روزنامه واشنگتن پست با تیتر "خامنه‌ای: ایران پس از چهل سال مقابله با آمریکا پیروز شده است" اقدام با بازنشر سخنان مقام معظم رهبری کرده است.

خبرگزاری آسوسیتدپرس با تیتر "خامنه‌ای: ایران پس از سال‌ها مقابله با آمریکا، پیروز گشته است" سخنان رهبر انقلاب را منتشر کرده است.

روزنامه گاردین با تیتر "ترامپ آمریکا را بی‌آبرو کرده است" به بازنشر بیانات مقام معظم رهبری پرداخته است.

شبکه فاکس نیوز با تیتر "ایران پس سال‌ها مقابله با آمریکا، پیروز گشته است" اقدام به پخش سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کرده است.

خبرگزاری فرانس 24، با تیتر" ترامپ آبرو و حیثیت آمریکا را برده است" به بازنشر بیانات رهبر کشورمان پرداخته است.

روزنامه تریبون با تیتر "دنیا با تصمیمات ترامپ مخالف است" بیانات رهبر کشورمان را نشر داده است.

شبکه ان بی سی نیوز، با تیتر " جهان با تصمیمات ترامپ مخالف است" اقدام به انتشار سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز با تیتر "آمریکا در چهل سال مقابله با ایران شکست خورده است" سخنان رهبر کشورمان را منتشر کرده است.

خبرگزاری صهیونیستی تایمز او اسرائیل با تیتر "خامنه‌ای: ترامپ آمریکا را بی‌آبرو کرده است" اقدام به بازنشر سخنان رهبری کرده است.

روزنامه د هیل آمریکا نیز با تیتر مشابه"ترامپ آبروی آمریکا را برده است" به بازنشر سخنان مقام معظم رهبری پرداخته است.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در «رزمایش بی نظیر، توصیف ناپذیر و شگفتی ساز اربعین»، سه حادثه ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و آمریکا خواندند و با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه های ۴۰ سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم شاهی در ایران تأکید کردند: افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده ای درخشان و به مراتب بهتر را در پیش دارد.مشروح بیانات رهبر انقلاب را اینجا بخوانید.

(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 2(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 3(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 4(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 5(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 6(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 7(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 8(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 9(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 10(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 11(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 12

خواندن خبر در سایت منبع

حاشیه‌های جالب از دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان با رهبر انقلاب

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
حاشیه‌های جالب از دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان با رهبر انقلاب

فارس/ دانش‌آموزی به یکی از ستون‌ها تکیه داده است و به آرامی اشک‌هایش را از گونه‌اش می‌زداید و می‌گوید«انگار روی زمین نیستم. حال عجیبی دارم». دانش‌آموز دیگر چادرش را بر سر کشیده است و از تکان شانه‌هایش می‌توان فهمید که گریه تنها آرامش دهنده‌اش در این لحظات است.

اینجا، احساس مشترکی حکم‌فرماست؛ بچه‌ها آرامند اما در نگاه‌شان شوق دیدار موج می‌زند؛ نگاه‌ که در نگاه‌شان گره می‌خورد، لبخند کمرنگی بر لب می‌رانند و نگاه‌شان به صندلی خالی پدر متمرکز می‌شود تا تشریف آورد؛ چشم انتظاری خیلی سخت. خیلی سخت و این را بچه‌ها با نگاه‌های منتظرشان به خوبی درک می‌کنند.

***

مطهره حق پناه دانش‌آموز کلاس پنجم دبستان حضرت معصومه(س) در منطقه یک تهران می‌گوید: «خوشحالم؛ خیلی خوشحال؛ چراکه به یک میهمانی دعوت شده‌ام. یک میهمانی خاص با صاحب‌خانه‌ای خاص؛ صاحبخانه‌ای که همه دوستش دارند و آرزو دارند که به دیدارش بروند».

وی ادامه می‌دهد: « صبح که قرار بود به دیدار بیایم آنقدر هیجان زده‌ بودم که نمی‌دانستم چه بپوشم و چه بگویم، یک عالمه حرف دارم ولی می‌دانم فرصتی برای گفتن حرفهایم نیست».

***

سرودی را همه دانش‌آموزان و دانشجویان با هم زمزمه می‌کنند؛ از لباس کعبه/ بر تن هر شام است/ بر تن صبح اما/ جامعه احرام است.

روز و شب ما عطرآگین/ از شمیم گل توحیدش/ جاده و دل ما سرشار از/ جلوه روشن امیدش

ممنون از کریمی او/ رحمان و رحیمی او/ یا الله الحمدالله

دانش‌آموزی به یکی از ستون‌ها تکیه داده است و به آرامی اشک‌هایش را از گونه‌اش می‌زداید؛ می‌گوید«انگار روی زمین نیستم. حال عجیبی دارم».

دانش‌آموز دیگر چادرش را بر سر کشیده است و از تکان شانه‌هایش می‌توان فهمید که گریه تنها آرامش دهنده‌اش در این لحظات است.

***

مانده باغ دل‌ها/ در تب بی‌رنگی/ سینه سر می‌دهد/ ندبه دلتنگی

سر می‌نهم بر شانه جمکران/ با بقیة الله(عج)/ متی ترانا و نراک/ الامکان یا بقیة‌الله(عج)

راه ما راه ولایت/ جان ما به فدابت/ العجل یا حجة‌الله

آقا که می‌آید، دانش‌آموزان و دانشجویان بر می‌خیزند و به احترام پدر می‌ایستند؛ همه برای دیدن پدر از دیگری سبقت می‌جویند؛ حالشان کاملا دگرگون است.

سیده نفیسه حسینی، دانشجومعلمی است که به تازگی از پیاده‌روی اربعین بازگشته است؛ چهره‌ مهربانش حاکی از یک خانم معلم دوست‌داشتنی در آینده است؛ معلمی که سرشار از آرامش و انرژی مثبت است.

این دانشجو معلم، حس امروزش را وصف ناشدنی بیان می‌کند و از اینکه فرصت دیدار فراهم شده است، خدا را شاکر است.

***

مرگ و عزت آری/ ذلت اما هیهات/ اشهد انّک/ قد اقمت الصلاه

مکه، مدینه، کوفه، شام/ شعله‌ور ز قیام تو بودند/ زینب و زین‌العابدین/ وارثان پیام تو بودند

اربعین فصل بیداری/ اربعین هنگام یاری/ ثارالله ابا عبدالله

بچه‌ها با مشت‌های گره کرده خطاب به آقا می‌گویند «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده».

روی کف دست تعدادی از بچه‌ها نوشته شده است «جانم فدای رهبر» و دستانشان را بالا می‌گیرند تا آقا اوج ارادت‌شان را دریابد. برخی هم سربند‌های «جانم فدای رهبر» را بر دستانشان گرفته‌اند و در خلال سخنرانی رهبر معظم انقلاب، نشان می‌دهند.

***

بر سر عهد خود/ با خدا می‌مانیم/ ظالمان را دشمن/ یار مظلومانیم

مژده که صبح پیروزی/ با تمام وجود نزدیک است/ بگو به شیعه دریمن/ مرگ آل سعود نزدیک است

راه ما راه خدایی/ می‌رسد روز رهایی/ ثارالله ابا عبدالله

احساس عجیبی است لحظه دیدار بزرگ خانواده؛ پدری مهربان که یادش، به زندگی گرما می‌بخشد و بعد از سال‌ها فرصت دیدار فراهم شده است.

یکی از دانشجویان، چفیه‌اش را جلوی صورتش گرفته است تا کسی اشک‌هایش را نبیند اما قطره‌ اشک‌هایش،چفیه‌اش را نمناک کرده است؛ می‌گوید «من سال‌هاست که آرزوی دیدار آقا را دارم و امسال این فرصت فراهم شده است؛ واقعا باورم نمی‌شود».

وی ادامه می‌دهد« در شرایطی که دشمن به دنبال تحریم‌های بیشتر برای کشورمان است؛ آماده‌ایم که بگوییم ما چون دانش‌آموزان و دانش‌آموزان نسل اول انقلاب، پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم و دیوارهای تحریم را فرو می‌ریزیم».

***

به سخن‌های خصم/اعتنا ممنوع است/ که مذاکره با/ آمریکا ممنوع است

فریاد عزت برخیزد/ از دل سرزمین دلیران/ نفرت ز آمریکا دارد/ دانشجو، دانش‌آموزان ایران

در راه عزت می‌میریم/ سازش را نمی‌پذیریم/ثارالله اباعبدالله

کمتر مجلسی را می‌توان یافت و شاید اصلا نتوان مجلسی را پیدا کرد که این همه جمعیت مهمانش باشند و همه در سکوت به سخنان سخنرانش گوش سپارند؛ اینجا همه با رهبر معظم انقلاب یک‌دل هستند و سراپا گوش به فرمانش.

این دانش‌آموزان و دانشجویان آمده‌اند که بگویند مولای خود را تنها نمی‌گذارند و تا جان در بدن دارند، پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
الفالف22 ساعت قبل
در روزهای آغازین حادثه نیز گفته می‌شد که عمق آب در برخی مناطق سیل‌زده به ۲ تا ۳ متر رسیده بود. حالا در این شرایط که وضعیت مردم اصلا خوب نبوده و اوضاع در گلستان بد گزارش می‌شود، هیچ خبری از رئیس جمهور روحانی نیست و وی تنها به انتشار چند پیام اکتفا کرده است! این مسائل نشان دهنده بی‌توجهی و بحران مدیریتی برای کمک به مردم گرفتار شده در سیل را دارد و اوضاع دولت تدبیر را نشان می‌دهد. اگر دولت تا دیروز می‌توانست مقصر چنین وضعیتی را تحریم‌ها اعلام کند امروز بدلیل تعلل در مدیریت بحران سیل می‌خواهد به چه دستاویزی متوسل شود. لازم به گفتن نیست با این گونه اقدامات اندک امید مردم نسبت به دلسوزی مجموعه دولت از بین خواهد رفت.
آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
ضرغامی به روحانی: خودتان چکمه به پا کنید! باشگاه خبرنگاران/ عزت‌الله ضرغامی برای حل مشکلات سیل‌زدگان استان گلستان خطاب به رئیس جمهور در توئیتر پستی منتشر کرد. عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در صفحه شخصی شبکه اجتماعی خود پستی را خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور منتشر و به او توصیه کرد شخصا وارد میدان شود و چکمه به پا کند. رئیس جمهور محترم، تعطیلات را موقتا رها کنند و با چکمه بلند سفید وارد صحنه شوند و دستور دهند. امروز وزیر کشور خبر داد استاندار گلستان به دلیل یک مشکل خانوادگی به خارج از کشور رفته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
این درخواست خلاف قانون هم نیست زیرا اصل در اصل ۱۷۷قانون اساسی امکان اصلاح قانون اساسی پیش‌بینی شده است. این اصل مقرر می‌دارد: «بازنگری‏ در قانون‏ اساسی‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏، در موارد ضروری‏ به‏ ترتیب‏ زیر انجام‏ می‏ گیرد. ‎‎‎‎‎‎اصل‏ یکصدوهفتادوهفتم‏ به‏‌موجب‏ اصلاحاتی‏ که‏ در سال‏۱۳۶۸ نسبت‏ به‏ قانون‏ اساسی‏ صورت‏ گرفته‏، به‏ این قانون‏ الحاق‏ شده‏ است». مخالفان اصلاح قانون اساسی باور دارند قانون اساسی فعلی به‌خصوص در حوزه حقوق ملت دارای ویژگی‌های مثبتی است که تنها نیاز به اجرای واقعی دارند. در حقیقت آن‌دسته افرادی که تمایل به اصلاح قانون اساسی ندارند عدم اجرای قانون اساسی را یادآور می‌شوند و می‌گویند درشرایطی که قابلیت‌های فعلی قانون اساسی اجرا نمی‌شود ممکن است امر اصلاح همین میزان قابلیت را نیز از قانون اساسی بگیرد زیرا آن افراد که تمایلی به اجرای حقوق ملت مصرح در قانون اساسی ندارند نیز در اصلاح آن نظر خواهند داد و بعید نیست که نظرات ایشان در اصلاح قانون اساسی موثر باشد و قانون اساسی اصلاح‌شده از آنچه اکنون در اختیار داریم نیز محدودکننده‌تر باشد.

اخبار بیشتر