بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های غربی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های غربی

بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های غربی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های غربی
بیانات امروز مقام معظم رهبری در بسیاری از رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشته است.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان، سه حادثه ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه‌هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و آمریکا خواندند و با اشاره به «شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه‌های ۴۰ سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم‌شاهی در ایران» تأکید کردند: افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده‌ای درخشان و به مراتب بهتر را در پیش دارد.

ایشان همچنین ایشان در جمع بندی بخشی از سخنانشان خاطرنشان کردند: در چالش ۴۰ ساله آمریکا و ایران حقیقت مهمی وجود دارد که گاهی از دیده‌ها پنهان می‌ماند و آن اینکه، طرف پیروز در این چالش، جمهوری اسلامی ایران و طرف مغلوب، آمریکا بوده است.

خبرگزاری رویترز با تیتر "خامنه‌ای می‌گوید که دنیا با تصمیم ترامپ مخالف است" اقدام به انتشار سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کرده است.

خبرگزاری یورونیوز با تیتر" آمریکا در چالش 40 ساله‌اش با ایران شکست خورده است" سخنان رهبر انقلاب را منتشر کرده است.

روزنامه واشنگتن پست با تیتر "خامنه‌ای: ایران پس از چهل سال مقابله با آمریکا پیروز شده است" اقدام با بازنشر سخنان مقام معظم رهبری کرده است.

خبرگزاری آسوسیتدپرس با تیتر "خامنه‌ای: ایران پس از سال‌ها مقابله با آمریکا، پیروز گشته است" سخنان رهبر انقلاب را منتشر کرده است.

روزنامه گاردین با تیتر "ترامپ آمریکا را بی‌آبرو کرده است" به بازنشر بیانات مقام معظم رهبری پرداخته است.

شبکه فاکس نیوز با تیتر "ایران پس سال‌ها مقابله با آمریکا، پیروز گشته است" اقدام به پخش سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کرده است.

خبرگزاری فرانس 24، با تیتر" ترامپ آبرو و حیثیت آمریکا را برده است" به بازنشر بیانات رهبر کشورمان پرداخته است.

روزنامه تریبون با تیتر "دنیا با تصمیمات ترامپ مخالف است" بیانات رهبر کشورمان را نشر داده است.

شبکه ان بی سی نیوز، با تیتر " جهان با تصمیمات ترامپ مخالف است" اقدام به انتشار سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای کرده است.

روزنامه نیویورک تایمز با تیتر "آمریکا در چهل سال مقابله با ایران شکست خورده است" سخنان رهبر کشورمان را منتشر کرده است.

خبرگزاری صهیونیستی تایمز او اسرائیل با تیتر "خامنه‌ای: ترامپ آمریکا را بی‌آبرو کرده است" اقدام به بازنشر سخنان رهبری کرده است.

روزنامه د هیل آمریکا نیز با تیتر مشابه"ترامپ آبروی آمریکا را برده است" به بازنشر سخنان مقام معظم رهبری پرداخته است.

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان

فراروخبرگزاری فرارو
(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آستانه ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار در دیدار هزاران نفر از دانش آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در «رزمایش بی نظیر، توصیف ناپذیر و شگفتی ساز اربعین»، سه حادثه ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و آمریکا خواندند و با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه های ۴۰ سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره دوران رژیم ستم شاهی در ایران تأکید کردند: افول آمریکا به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده ای درخشان و به مراتب بهتر را در پیش دارد.مشروح بیانات رهبر انقلاب را اینجا بخوانید.

(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 2(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 3(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 4(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 5(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 6(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 7(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 8(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 9(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 10(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 11(تصاویر) دیدار رهبر انقلاب با دانش آموزان در آستانه ۱۳ آبان - 12

خواندن خبر در سایت منبع

رهبرانقلاب: آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند + فیلم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
خبرگزاری میزان- رهبر معظم انقلاب در دیدار صبح امروز با دانش‌آموزان و دانشجویان فرمودند: آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند، این سنت الهی است؛ این‌ها محکومند به اینکه ساقط بشوند، افول کنند و زایل بشوند از صحنه قدرت جهانی، آن کسانی که گرایش دارند به اینکه برویم با آمریکایی‌ها سازش کنیم، بیخودی نقشه بی‌اساس و پایه می‌کشند، این را بدانند.

کد ویدیو دانلود

رهبرانقلاب: آمریکا رو به افول است؛ این را همه بدانند + فیلم - 3

خواندن خبر در سایت منبع

حاشیه‌های جالب از دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان با رهبر انقلاب

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
حاشیه‌های جالب از دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان با رهبر انقلاب

فارس/ دانش‌آموزی به یکی از ستون‌ها تکیه داده است و به آرامی اشک‌هایش را از گونه‌اش می‌زداید و می‌گوید«انگار روی زمین نیستم. حال عجیبی دارم». دانش‌آموز دیگر چادرش را بر سر کشیده است و از تکان شانه‌هایش می‌توان فهمید که گریه تنها آرامش دهنده‌اش در این لحظات است.

اینجا، احساس مشترکی حکم‌فرماست؛ بچه‌ها آرامند اما در نگاه‌شان شوق دیدار موج می‌زند؛ نگاه‌ که در نگاه‌شان گره می‌خورد، لبخند کمرنگی بر لب می‌رانند و نگاه‌شان به صندلی خالی پدر متمرکز می‌شود تا تشریف آورد؛ چشم انتظاری خیلی سخت. خیلی سخت و این را بچه‌ها با نگاه‌های منتظرشان به خوبی درک می‌کنند.

***

مطهره حق پناه دانش‌آموز کلاس پنجم دبستان حضرت معصومه(س) در منطقه یک تهران می‌گوید: «خوشحالم؛ خیلی خوشحال؛ چراکه به یک میهمانی دعوت شده‌ام. یک میهمانی خاص با صاحب‌خانه‌ای خاص؛ صاحبخانه‌ای که همه دوستش دارند و آرزو دارند که به دیدارش بروند».

وی ادامه می‌دهد: « صبح که قرار بود به دیدار بیایم آنقدر هیجان زده‌ بودم که نمی‌دانستم چه بپوشم و چه بگویم، یک عالمه حرف دارم ولی می‌دانم فرصتی برای گفتن حرفهایم نیست».

***

سرودی را همه دانش‌آموزان و دانشجویان با هم زمزمه می‌کنند؛ از لباس کعبه/ بر تن هر شام است/ بر تن صبح اما/ جامعه احرام است.

روز و شب ما عطرآگین/ از شمیم گل توحیدش/ جاده و دل ما سرشار از/ جلوه روشن امیدش

ممنون از کریمی او/ رحمان و رحیمی او/ یا الله الحمدالله

دانش‌آموزی به یکی از ستون‌ها تکیه داده است و به آرامی اشک‌هایش را از گونه‌اش می‌زداید؛ می‌گوید«انگار روی زمین نیستم. حال عجیبی دارم».

دانش‌آموز دیگر چادرش را بر سر کشیده است و از تکان شانه‌هایش می‌توان فهمید که گریه تنها آرامش دهنده‌اش در این لحظات است.

***

مانده باغ دل‌ها/ در تب بی‌رنگی/ سینه سر می‌دهد/ ندبه دلتنگی

سر می‌نهم بر شانه جمکران/ با بقیة الله(عج)/ متی ترانا و نراک/ الامکان یا بقیة‌الله(عج)

راه ما راه ولایت/ جان ما به فدابت/ العجل یا حجة‌الله

آقا که می‌آید، دانش‌آموزان و دانشجویان بر می‌خیزند و به احترام پدر می‌ایستند؛ همه برای دیدن پدر از دیگری سبقت می‌جویند؛ حالشان کاملا دگرگون است.

سیده نفیسه حسینی، دانشجومعلمی است که به تازگی از پیاده‌روی اربعین بازگشته است؛ چهره‌ مهربانش حاکی از یک خانم معلم دوست‌داشتنی در آینده است؛ معلمی که سرشار از آرامش و انرژی مثبت است.

این دانشجو معلم، حس امروزش را وصف ناشدنی بیان می‌کند و از اینکه فرصت دیدار فراهم شده است، خدا را شاکر است.

***

مرگ و عزت آری/ ذلت اما هیهات/ اشهد انّک/ قد اقمت الصلاه

مکه، مدینه، کوفه، شام/ شعله‌ور ز قیام تو بودند/ زینب و زین‌العابدین/ وارثان پیام تو بودند

اربعین فصل بیداری/ اربعین هنگام یاری/ ثارالله ابا عبدالله

بچه‌ها با مشت‌های گره کرده خطاب به آقا می‌گویند «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده».

روی کف دست تعدادی از بچه‌ها نوشته شده است «جانم فدای رهبر» و دستانشان را بالا می‌گیرند تا آقا اوج ارادت‌شان را دریابد. برخی هم سربند‌های «جانم فدای رهبر» را بر دستانشان گرفته‌اند و در خلال سخنرانی رهبر معظم انقلاب، نشان می‌دهند.

***

بر سر عهد خود/ با خدا می‌مانیم/ ظالمان را دشمن/ یار مظلومانیم

مژده که صبح پیروزی/ با تمام وجود نزدیک است/ بگو به شیعه دریمن/ مرگ آل سعود نزدیک است

راه ما راه خدایی/ می‌رسد روز رهایی/ ثارالله ابا عبدالله

احساس عجیبی است لحظه دیدار بزرگ خانواده؛ پدری مهربان که یادش، به زندگی گرما می‌بخشد و بعد از سال‌ها فرصت دیدار فراهم شده است.

یکی از دانشجویان، چفیه‌اش را جلوی صورتش گرفته است تا کسی اشک‌هایش را نبیند اما قطره‌ اشک‌هایش،چفیه‌اش را نمناک کرده است؛ می‌گوید «من سال‌هاست که آرزوی دیدار آقا را دارم و امسال این فرصت فراهم شده است؛ واقعا باورم نمی‌شود».

وی ادامه می‌دهد« در شرایطی که دشمن به دنبال تحریم‌های بیشتر برای کشورمان است؛ آماده‌ایم که بگوییم ما چون دانش‌آموزان و دانش‌آموزان نسل اول انقلاب، پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ایم و دیوارهای تحریم را فرو می‌ریزیم».

***

به سخن‌های خصم/اعتنا ممنوع است/ که مذاکره با/ آمریکا ممنوع است

فریاد عزت برخیزد/ از دل سرزمین دلیران/ نفرت ز آمریکا دارد/ دانشجو، دانش‌آموزان ایران

در راه عزت می‌میریم/ سازش را نمی‌پذیریم/ثارالله اباعبدالله

کمتر مجلسی را می‌توان یافت و شاید اصلا نتوان مجلسی را پیدا کرد که این همه جمعیت مهمانش باشند و همه در سکوت به سخنان سخنرانش گوش سپارند؛ اینجا همه با رهبر معظم انقلاب یک‌دل هستند و سراپا گوش به فرمانش.

این دانش‌آموزان و دانشجویان آمده‌اند که بگویند مولای خود را تنها نمی‌گذارند و تا جان در بدن دارند، پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رویای بر باد رفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن همچنان در حال تحلیل و بررسی است. امریکایی‌ها که نظام محاسباتی خود را به هم ریخته می‌بینند در لحظات ابتدایی پس از سخنان رهبر انقلاب در سکوت خبری و رسانه‌ای سر می‌کنند. حادثه‌ای که هرچند به گفته خودشان هنوز عامل آن پیدا نشده، اما عملیات روانی امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بر روی آن آغاز شده است. امریکایی‌ها که هرچه توان داشتند برای بیرون آمدن از باتلاق جنگ‌های گذشته گذاشته‌اند، نای زد و خورد دوباره‌ای را ندارند، اما می‌خواهند رویای خود را در رسانه‌ها ببینند. شواهد هم نشان می‌داد عملیات فریب شکست خورده و به جای آن عملیات مقاومت هم از مردم و هم از مسئولان ادامه دارد.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
شادمهر کاظم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افتتاح فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان سال جاری خبر داد و گفت: در شرایط کنونی فاز یک این پروژه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با روند کنونی بخشی از این پروژه در ماه‌های آتی به بهره برداری می‌رسد. کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک با با افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمالفاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شودوی ادامه داد: فاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته در شرایط کنونی روند کنونی اجرای فاز دو و سه پروژه آزادراه تهران-شمال بسیار کند است و باید اقدامات لازم برای سرعت بخشی به این پروژه صورت گیرد. اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شودکاظم زاده تصریح کرد: اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شود، همچنین تحقق این مسئله کاهش ۶۰۰ میلیارد تومانی مصرف سوخت در سال را در پی دارد. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم بنیاد مستضعفان برنامه ریزی دقیقی را برای اجرا و تکمیل فاز دو و سه آزادراه تهران-شمال انجام دهد، تا هر چه سریع‌تر مردم بتوانند از این ظرفیت بسیار خوب برای تردد و مسافرت استفاده کنند. /پایان پیام

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و روسیه و خروج این کشور از توافق تسلیحاتی

خبری1 ساعت قبل

آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با موضوع تقلب در انتخابات ۸۸ برگزار شد

خبری3 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 28 خردادماه

خبری3 ساعت قبل

نگاه استقلالی‌ها به مدافعان سپاهان/ شفیعی جانشین منتظری می‌شود

نود7 دقیقه قبل

محمدرضا داورزنی: از استعفای احمد سعادتمند از هیئت مدیره باشگاه استقلال بی اطلاع هستم

طرفداری7 دقیقه قبل

ختم رسیدگی به پرونده محمد رضا خاتمی/صدور حکم در مهلت قانونی

عصر ایران7 دقیقه قبل

شاهد اقدامات مناسبی توسط شهرداریها برای توسعه خطوط پیاده و ترویج دوچرخه سواری هستیم / نیازمند گفتمان و نگاه جدید در مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل پاک هستیم

ایلنا8 دقیقه قبل

تاج: بیانیه‌نویسی علیه بازیکنان حریف محرومیت دارد/تا شرایط آماده نباشد لیگ را آغاز نمی‌کنیم

خبر فوری8 دقیقه قبل

مرکل: ایران باید به تعهداتش در برجام پایبند بماند

تسنیم8 دقیقه قبل

محورهای دیدار رئیس جمهوری افغانستان با «ترزا می»

مهر8 دقیقه قبل