تحریم‌های آمریکا و توییت‌های ترامپ درباره ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تحریم‌های آمریکا و توییت‌های ترامپ درباره ایران

توئیت ترامپ درباره حادثه خیالی برای «ماهوار سفیر» و پاسخ آذری جهرمی

ایلناخبرگزاری ایلنا
توئیت ترامپ درباره حادثه خیالی برای «ماهوار سفیر» و پاسخ آذری جهرمی
رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود با اشاره به حادثه که در تخیلات او برای ماهواره ایرانی رخ داده، نوشت: ایالات متحده نقشی در حادثه مرتبط با «ماهوار سفیر» ندارد.

توئیت ترامپ درباره حادثه خیالی برای «ماهوار سفیر» و پاسخ آذری جهرمی - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، دونالد ترامپ در توئیتر خود با انتشار تصویر منتسب به حادثه مربوط به ماهواره ایرانی نوشت: ایالات متحده آمریکا هیچ نقشی در حادثه مرتبط با آزمایش نهایی ماهواره سفیر در سمنان ندارد. برای ایران بهترین آرزوها را دارم و آرزوی موفقیت می‌کنم که عامل حادثه را پیدا کنید.

وزیر ارتباطات هم در واکنش به این مطلب با انتشار تصویر خودش با ماهواره ناهید یک در کنایه‌ای به ترامپ صبح‌بخیر گفت.

توئیت ترامپ درباره حادثه خیالی برای «ماهوار سفیر» و پاسخ آذری جهرمی - 6

محمدجواد آذری جهرمی پیش‌تر با تکذیب این خبر در توئیتر خود نوشته بود: «رسیدم چابکسر. گوشی رو چک کردم و دیدم خیلی‌ها جویای احوال ماهواره ما شدند. ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار نا موفق بوده. راستش ناهید۱ حالش خوبه. الان هم در آزمایشگاه مستقره. خبرنگاران هم میتونن بیان بازدیدش.»

خواندن خبر در سایت منبع

اعتراف کاخ سفید به دروغگویی ترامپ

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
اعتراف کاخ سفید به دروغگویی ترامپ
مقام‌های کاخ سفید به دروغگویی ترامپ درباره چراغ سبز چین برای مذاکره با آمریکا اعتراف کرده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، راز یک گفت‌وگوی تلفنی که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود با مقام‌های چین برقرار کرده آشکار شده و دستیاران او اعتراف کرده‌اند او برای کمک به بهبود به وضعیت بازار درباره آن مکالمه دروغ گفته است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده دستیاران ترامپ در کاخ سفید اعتراف کرده‌اند مکالمه‌های تلفنی مثبتی که ترامپ در خلال اجلاس گروه ۷ ادعا کرده با مقام‌های چینی داشته «به صورتی که او می‌گفت اتفاق نیفتاده‌اند.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در فرانسه گفت: «چین دیشب با مذاکره‌کنندگان تجاری ما تماس گرفت و گفت بیایید به میز مذاکره برگردیم پس ما به میز مذاکره برمی‌گردیم و فکر می‌کنم آنها می‌خواهند کاری انجام دهند. آنها ضربه خیلی بدی خورده‌اند.»

«گنگ شوانگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه‌شنبه ادعای ترامپ را تکذیب کرد و گفت: «درباره تماس‌هایی که رئیس‌‌جمهور آمریکا گفت چیزی نشنیده‌ام.»

اکنون، دو مقام کاخ سفید به سی‌ان‌ان گفته‌اند ترامپ «مشتاق بوده با القای فضای مثبت، در بازار رونق ایجاد کند.»

منابع آگاه به سی‌ان‌ان گفته‌اند ترامپ همچنین قصد داشته وعده‌های معطل‌مانده خود از جمله احداث دیوار مرزی را از این طریق جبران کند.

جنگ تجاری آمریکا با چین که چندین ماه بیش از آنچه انتظار می‌رفت به طول انجامیده یکی دیگر از عواملی است که ممکن است در انتخاب مجدد او به عنوان رئیس‌جمهور در انتخابات ۲۰۲۰ اخلال ایجاد کند. منابع آگاه گفته‌اند او با صحبت کردن درباره این تماس تلفنی جعلی قصد بازارگرمی انتخاباتی برای خودش داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

جیم لوب: چه کسانی نمی‌گذارند ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را تعلیق کند؟

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
جیم لوب: چه کسانی نمی‌گذارند ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را تعلیق کند؟
ترامپ همیشه دوست داشته که با روحانی(یا حتی آیت الله خامنه‌ای) دیدار کند. ترامپ خود گمان دارد که یک معامله کننده و مذاکره کننده حرفه ای است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جیم لوب: چه کسانی نمی‌گذارند ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را تعلیق کند؟ - 1

به گزارش نامه نیوز، آیا ترامپ و روحانی ملاقات می‌کنند؟ این پرسشی است که در چند روز اخیر و بعد از سخنرانی اخیر امانوئل مکرون (رئیس جمهور فرانسه) در سطح محافل سیاسی داخلی و خارجی بسیار مطرح می‌شود.

ملاقاتهای اخیر محمد جواد ظریف با مقامات کشورهای مختلف در نشست جی ۷ نشان داد که ترامپ علاقه دارد با مقامات ایران و به خصوص رئیس جمهور روحانی مذاکره داشته باشد و علی رغم برخی مخالفتها و واکنشهای متفاوت، خبرها از رضایت برخی مقامات ایرانی از این ملاقات حکایت دارند.

اما آیا این ملاقات ممکن است؟ اگر جو داخلی و مواضع مقامات و سیاسیون کشور را کنار بگذاریم، در داخل آمریکا آحاد مردم و برخی روشنفکران نسبت به این دیدار اظهار امیدواری می‌کنند؟ مخالفان این ملاقات چه کسانی هستند و آیا می‌توانند ترامپ را مجاب کنند که فشار خود بر ایران را پیش از ملاقات کم نکند (طبق اعلام بلومبرگ، مکرون از ترامپ خواسته پیش از ملاقات یا مذاکرات احتمالی تحریم‌های نفتی را تعلیق کند).

این پرسشی است که باید به آن پاسخ دهیم. خبر فوری در این رابطه مصاحبه‌ای اختصاصی را با یکی از روزنامه نگاران آمریکایی داشته است.

جیم لوب، روزنامه نگار مشهور آمریکایی و مسئول دفتر واشنگتن روزنامه اینتر پرس IPS از سال ۱۹۸۹ تا کنون است. او یکی از منتقدان سرسخت ترامپ در زمینه سیاست خارجی است و در این زمینه مقالات بسیاری را نگاشته است. او همچنین از جمله تحلیلگرانی است که در مورد روابط ایران و آمریکا مقالاتی را نگاشته است.

جیم لوب در پاسخ به پرسش خبر فوری مبنی بر اینکه آیا ترامپ قادر به مذاکره با روحانی هست و آیا واقعا دوست دارد که به میز مذاکره بازگردد، می‌گوید: «به گمان من ترامپ همیشه دوست داشته که با روحانی (یا حتی آیت الله خامنه‌ای) دیدار کند. ترامپ خود گمان دارد که یک معامله کننده و مذاکره کننده حرفه‌ای است. او اعتماد به نفسی استثنایی در این مورد دارد و می‌پندارد که قادر است مخاطب خود را قانع کند.»

جیم لوب: چه کسانی نمی‌گذارند ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را تعلیق کند؟ - 9

جیم لوب با این حال، می‌پندارد که آمریکای ترامپ قادر نیست تحریمها را زودتر از دیدار با روحانی و به عنوان پیشکش به ایران تعلیق کند، چرا که سیستم حکومتی ترامپ بر اساس لابی‌های داخلی و خارجی صهیونیستی شکل گرفته و این گروهها به شدت مخالف ایران هستند.

سردبیر و موسس لوبلاگ معتقد است که لغو تحریمهای نفتی ایران توسط آمریکا ۴ دسته مخالف دارد. این مخالفها بدین قرار هستند:

الف. لابی‌های صهیونیستی داخلی آمریکا

ب. متحدان خارجی ترامپ

ج. مشاوران سیاست خارجی دولت آمریکا و شخص رئیس جمهور ایالات متحده

د. مسیحیان انجیلی نزدیک به صهیونیستها

جیم لوب در رابطه با این ۴ گروه به خبر فوری می‌گوید:

"من گمان نمی‌کنم که ترامپ تحریمهای نفتی ایران را تعلیق کند یا کار ویژه‌ای در این رابطه انجام دهد. چرا که او احتمالا با مقاومت و مخالفت متحدان جهانی خود و لابی‌های صهیونیستی مواجه خواهد شد. این مقاومت و مخالفت به خصوص از جانب کمپین‌های حمایتی و حامیان یهودی او مانند شلدون و میریام ادلسون (زن و شوهر صهیونیستی که از جمله حامیان کمپین انتخاباتی ترامپ بوده و از جمله مدافعان خط سیاسی او علیه ایران هستند) بسیار زیاد خواهد بود. این دو مخالف شدید ایران بوده و بسیار تندرو و سرسخت هستند.

ترامپ همچنین فشارهایی را از جانب متحدان خارجی‌اش تحمل خواهد کرد. هر چند اروپا از طرح مذاکره ایران و آمریکا حمایت خواهد کرد اما بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس)، محمد بن سلمان (ولیعهد عربستان سعودی) و محمد بن زاید (ولیعهد ابوظبی) از جمله مخالفان ترامپ و طرح مذاکره‌اش با روحانی خواهند بود.

جیم لوب: چه کسانی نمی‌گذارند ترامپ تحریم‌های نفتی ایران را تعلیق کند؟ - 20

مخالفان او فقط محدود به این دو گروه نخواهند بود. او بدون شک مخالفانی در تیم سیاست خارجی خودش هم دارد. جان بولتون (مشاور امنیت ملی ایالات متحده) و مایک پومپئو (وزیر امور خارجه ایالات متحده) به شدت دنبال جنگ با ایرانند و بعید است علاقه‌ای به طرح مذاکره ترامپ نشان دهند. همچنین نباید از برخی مسیحیان صهیونیست و رهبرانشان غافل شد. مسیحیان اونگلیکان (مسیحیان انجیلی) که نقش اصلی را در بدنه حامیان مردمی ترامپ دارند، بخش اساسی این طبقه صهیونیسم مسیحی را می‌سازند. این گروه هم مخالف گفتگو و شاید صلح با ایران باشند.

جیم لوب تاکید دارد که علی رغم علاقه ومیل شخص ترامپ تعلیق تحریمها در یک ماه اخیر خیلی محتمل نیست. او در این رابطه می‌گوید: «مطالب بالا نشان می‌دهد که اگرچه شاید خود ترامپ علاقه داشته باشد که برخی تحریم‌ها را کم کند (چرا که می‌پندارد که نیل به یک توافق اکنون ممکن است و با دادن امتیازاتی به روحانی می‌تواند به یک توافق مورد پسند برسد)، اما به علت فشارهای فوق الذکر حداقل تا قبل از گفتگو با ایران و رسیدن به یک میتینگ، تحریم‌های خود را کان لم یکن نمی‌کند.»

منبع: خبرفوریلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

تهدید ترامپ توسط وزیردفاع سابقش

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
تهدید ترامپ توسط وزیردفاع سابقش
"جیمز متیس" وزیر دفاع سابق آمریکا در مقاله ای که در تارنمای آمریکایی آتلانتیک انتشار یافت گفت که دوره سکوت وی پس از ترک دولت کنونی کشورش، همیشگی نخواهد بود.

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، متیس در مقاله‌ای که در تارنمای خبری «آتلانتیک» انتشار یافت، عنوان کرد: دوره‌ای بود که می‌بایست ساکت می‌ماندم، اما این امر ابدی و این سکوت همیشگی نخواهد بود.

تارنمای دیلی میل نیز ضمن پرداختن به این مقاله در تحلیلی نوشت: این یکی از حملات مستقیم متیس به رئیس جمهوری آمریکا از زمان استعفای وی به شمار می‌رود و اطمینان داده که موارد بیشتری دراین زمینه بیان خواهد کرد.

بنابر این گزارش، متیس گفته است که بالاخره علیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا لب به سخن خواهد گشود. متیس در هفته‌های اخیر و پس از گذشت ماه‌ها از ترک وزارت دفاع آمریکا، در مورد دولت ترامپ بسیار با صراحت سخن می‌گفته است.

وزیر مستعفی دفاع آمریکا در این مقاله در مجله پرقدمت آتلانتیک افزود: چنانچه دولتی را ترک می‌کنید، باید سکوت اختیار کنید، زمانی که شما دولتی را بر سر یک اختلاف آشکار سیاسی ترک می‌کنید، لازم است به افرادی که همچنان در آن دولت به سر می‌برند، فرصتی هرچه بیشتر برای احتمال دفاع از کشور بدهید؛ انتقاد‌های من درحال حاضر و در این گیر و دار می‌تواند بسیار مسموم کننده باشد.

وی، ابتکار عمل سیاست خارجی و مداخلات بین المللی ترامپ را غیر سازنده دانست.

متیس چهارشنبه گذشته گفته بود که دولت را به این جهت که ترامپ توصیه وی مبنی بر لزوم حفظ اعتماد و اطمینان متحدان آمریکا، نادیده انگاشته بود، ترک کرده است.

وزیر دفاع مستعفی آمریکا در دولت ترامپ همچنین درمقاله‌ای دیگر که روز چهارشنبه گذشته در نشریه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به چاپ رسید، نوشت: زمانی که راه حل‌های منسجم و توصیه‌های استراتژیک من بخصوص حفظ اعتماد متحدان آمریکا، شنیده نمی‌شد، دیگر زمان استعفا فرارسیده بود.

دیلی میل نیز در بخش دیگری از پوشش این خبر نوشت: متیس تنها پس از گذراندن ۲ سال به عنوان وزیر دفاع آمریکا، در مورخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ (۲۹ آذرماه ۱۳۹۷) نامه استعفای خود را درست یک روز پس از آنکه ترامپ اعلام کرد نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج می‌کند، به شخص رئیس جمهوری تسلیم کرد.

دیلی میل در ادامه نوشت: اندکی پس از این اعلام مطلب از سوی ترامپ، متیس گفته بود که نیروهای آمریکایی در سوریه تا زمان شکست (گروه تکفیری – تروریستی) داعش در سوریه باقی خواهند ماند، این دو همچنین بر سر بسیاری از چشم اندازهای سیاسی نیز با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.

ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ به لو دادن اطلاعات محرمانه نظامی متهم شد

مهرخبرگزاری مهر
ترامپ به لو دادن اطلاعات محرمانه نظامی متهم شد
کارشناسان آمریکایی اقدام ترامپ در انتشار عکسی که به ادعای آنها محرمانه و متعلق به یکی از سایت‎های پرتاب موشک ایران است؛ نامعقول ارزیابی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، توهم دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا که در غالب یک پیام توئیتری نمود پیدا کرد، ظاهرا کارشناسان اطلاعاتی آمریکا را به ویژه از بابت عکسی که ضمیمه پیام شده، نگران کرده است.

ترامپ گفته بود: ایالات متحده آمریکا در سانحه فاجعه باری که طی عملیات آماده سازی نهایی در سکوی پرتاب موشک ماهواره بر سفیر در سایت شماره یک سمنان در ایران رخ داد، نقشی نداشته است. برای ایران بهترین‌ها را آرزو می‌کنم و امیدوارم در تشخیص اینکه در سایت یک چه اتفاقی افتاده، موفق شوند.

ترامپ به لو دادن اطلاعات محرمانه نظامی متهم شد - 3

اکنون، کارشناسان می‎گویند تصویری که وی همراه پیام منتشر کرده، جزء اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای است که حتی در اختیار نزدیک‎ترین متحدان آمریکا هم قرار نمی‎گیرد. علاوه بر این، فقط یک ماهواره فوق سری نظامی می‌تواند چنین عکسی بگیرد و اقدام ترامپ در انتشار آن معقول نیست.

حتی به گفته برخی از آنها، اقدام ترامپ مبنی بر اعلام برخورداری از این فناوری، به منزله هدیه به دشمنان آمریکا تلقی می‌شود.

اما ترامپ می‎گوید: ما یک عکس داشتیم و من هم آن را منتشر کردم و کاملا هم حق داشتم این کار را انجام دهم.

ولی کارشناسان می‎گویند حتی اگر او به عنوان رئیس‌جمهور از حقی هم در این زمینه برخوردار باشد، انتشار عکس در یک شبکه اجتماعی مثل توئیتر معقول نیست.

گفتنی است روز گذشته، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات ایران، طی توئیتی در واکنش به شایعه‌ای درباره ماهواره ناهید یک، گفت: شنیده‌ام ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده است. حال ناهید یک خوب و الان هم در آزمایشگاه مستقر است.

لازم به ذکر است که چندماه پیش روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز با اتکا به منابعی در میان مقام‌های سابق و کنونی دولت آمریکا از عملیاتی فوق سری برای اخلال در برنامه موشکی ایران خبر داد و مدعی شد که آمریکا با وارد کردن قطعات قلابی به ایران برای معیوب کردن موشک‌های ایرانی تلاش می‌کند.

در واقع، آمریکا با ادعای اینکه فناوری مورد استفاده در پرتاب موشک‌های ماهواره بر تهران را در توسعه ظرفیت‌های موشک بالستیک مناسب برای حمل کلاهک‌های هسته‌ای توانا می‌سازد، بارها نسبت به پرتاب اینگونه موشک‌ها به ایران هشدار داده است. اما مقامات تهران به شدت اتهامات آمریکا را رد می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ و ژست تبلیغاتی ضربه خرابکارانه به ایران

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ترامپ و ژست تبلیغاتی ضربه خرابکارانه به ایران
به نظر می رسد این ژست تبلیغاتی ترامپ در پاسخ به مجموعه‌ای از ضربات نظامی و سیاسی ایران به آمریکا طی ماه‌های گذشته بوده است.

عصرایران - توییت دیروز «دونالد ترامپ» درباره ادعای ناکامی پروژه فضایی ایرانی پرتاب ماهواره ناهید ۱ به فضا و انتشار یک تصویر ادعایی باکیفیت از سکوی پرتابی که ظاهرا متعلق به موشک سفیر برای پرتاب ماهواره ناهید ۱ به فضا بوده است، فضای تبلیغاتی و رسانه‌ای جدیدی در اختیار ایالات متحده آمریکا برای حملات هدفمند و جنگ رسانه‌ای علیه ایران، ایجاد کرده است.

ترامپ دیروز بدون اینکه خبری رسمی درباره پرتاب ماهواره ناهید ۱ به فضا منتشر شود؛ پس از انتشار چند خبر غیررسمی از سوی رسانه‌های آمریکایی و بریتانیایی با ادعای ناکامی در پرتاب موشک ماهواره بر ناهید ۱ به فضا، طبق معمول دست به «تب لت» شد و توییتی کنایه‌آمیز در این باره نوشت.

او نوشت: «ایالات متحده آمریکا در حادثه فاجعه‌باری که طی آماده‌سازی‌های نهایی در سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر سفیر در جایگاه یک در سمنان رخ داد نقشی نداشته است. برای ایران بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم در مشخص کردن اینکه در جایگاه یک چه اتفاقی افتاده، موفق باشند.»

توییت بحث برانگیز ترامپ درباره حادثه در سکوی پرتاب موشک ماهواره بر ایرانی به فضا

ترامپ و ژست تبلیغاتی ضربه خرابکارانه به ایران - 5

ترامپ زیر این توییت عکسی را نیز منتشر کرده و مدعی شده این عکس با وضوح و کیفیت بالا، عکس سکوی پرتاب موشک ماهواره‌بر سفیر در پایگاه فضایی امام خمینی (ره) در استان سمنان ایران است.

رییس جمهوری آمریکا با این توییت به طور غیرمستقیم احتمال خرابکاری در پرتاب موشک ایران را به کشور خود نسبت داده و خواسته این طور وانمود کند که ایالات متحده آمریکا دارای ابزارها و فناوری‌های محرمانه و پیچیده است که در مواقع لازم و به قدر ضرورت از آنها علیه دشمنان و رقبای خود استفاده می‌کند.

به نظر می‌رسد این توییت و اقدام ترامپ (که حتی انتشار تصویر او از سکوی پرتاب ادعایی در پایگاه فضایی امام خمینی (ره) سمنان از نظر برخی تحلیلگران آمریکایی به دلیل محرمانه بودن تصویر، کم سابقه بوده است) در پاسخ به مجموعه‌ای از ضربات نظامی و سیاسی ایران به آمریکا طی ماه‌های گذشته بوده است. ایران در ۳۰ خرداد ماه امسال با یک سامانه بومی اقدام به منهدم کردن یک پهپاد آمریکایی بسیار گران و پیشرفته کرد و از سوی دیگر در ماجرای توقیف نفتکش «آدریان دریا ۱» هم کوتاه نیامد و در نهایت این نفتکش گران قیمت و پرمحموله خود را از زیر دندان تیز طمع آمریکا برای توقیف آن بیرون کشید. از نظر بسیاری از ناظران و تحلیلگران این اقدامات ایران طی ماه‌های گذشته، تا حدودی این کشور را از واکنش و مقاومت منفعلانه در برابر فشارهای حداکثری آمریکا خارج کرده و در حوزه هایی ابتکار عمل را به دست تهران داده است و موضع این کشور را در مانور قدرت منطقه‌ای ارتقا بخشیده است.

همزمان «محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی ایران نخستین مقام ایرانی بود که ساعاتی پس از توییت ترامپ دست به کار شد و «تک» تبلیغاتی ترامپ را با ۲ پاتک مشخص جواب داد.

او در گام نخست از خبرنگاران ایرانی دعوت کرد تا اول وقت صبح امروز (شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۸) به محل نگهداری ماهواره ناهید ۱ بروند و از نزدیک دروغ بودن ادعای ترامپ درباره ناکامی پروژه پرتاب این ماهواره به فضا را ببینند. جهرمی تاکید کرده این ماهواره هنوز در اختیار وزارت ارتباطات است و برای پرتاب تحویل وزارت دفاع نشده است.

او از سوی دیگر صبح امروز در حاشیه مراسم رونمایی ناهید -۱ برای خبرنگاران، یک عکس سلفی در کنار ناهید -۱ منتشر کرد و در توییتی در پاسخ به ترامپ نوشت: «من و ناهید-۱ همین الان. صبح بخیر آقای ترامپ!»

توییت صبح امروز آذری جهرمی در پاسخ به ادعای ترامپ درباره ناهید -۱

ترامپ و ژست تبلیغاتی ضربه خرابکارانه به ایران - 14

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

برای اسکان استیجاری زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به فوریت عمل شود + فیلم

ایلناایلنا17 ساعت قبل
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به همه دستگاه‌ها دستور داد تا برای اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به صورت استیجاری به فوریت عمل شود. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به تمهیدات دولت برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از وزیر کشور و ستاد بحران می‌خواهم در زمینه اسکان این عزیزان اقدام کنند فکر می‌کنم یکی از راه‌های نزدیک شاید این باشد که زلزله‌زدگان بروند خانه یا اتاقی را اجاره کنند ما مبلغ اجاره را به آنها پرداخت کنیم تا زیر چادر نمانند. وی افزود: به هر حال زیر چادر باران و برف و سرما را در پیش رو داریم زیر چادر در تابستان هم سخت است ولی بیشتر از فصل سرما قابل تحمل است در این سرمای زمستان افراد مسن و کودکان و افراد بیمار برایشان سخت است از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که برای اسکان این‌ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
به نظر ترامپ، مهم نبود که اوباما به انجام چه کارهایی تعهدی به جامعه داده است، بلکه مهم این بود که همه می‌دانستند اوباما آن‌ تعهدها را عملی نخواهد کرد! در سال ۲۰۱۱ نیز ایران هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکایی را ربوده و به در خاک ایران به زمین نشاند. در آن زمان اوباما هم از حمله متقابل امتناع کرد، و ایران با مهندسی معکوس تعدادی پهپاد پیشرفته‌تر برای خود ساخت. از بعد انتخاباتی، در شرایط عادی و غیربحرانی، سیاست خارجی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نقشی ناچیز دارد. با این حال این مسائل خارجی محور اصلی سیاست ترامپ قرار گرفته و این تا حد زیادی با شعارهای انتخاباتی او درباره توجه به داخل متفاوت است!

اخبار بیشتر