اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۹ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۹ شهریورماه

خودروهای اروندی آزاد می‌شوند؛ ۶۴۰۰ دستگاه دیگر چطور؟

ایسناخبرگزاری ایسنا
خودروهای اروندی آزاد می‌شوند؛ ۶۴۰۰ دستگاه دیگر چطور؟
سرانجام بعد از مدت‌ها و در نتیجه بازدید وزیر اقتصاد از بندر خرمشهر، شرایطی برای ترخیص خودروهای دپو شده در منطقه آزاد اروند فراهم شد. البته ماجرای خودروهای اروندی جدا از حدود ۱۳ هزارخودرو دپو شده در گمرکات است که با وجود ترخیص چندهزارتایی، همچنان بیش از ۶۰۰۰ دستگاه دیگر در بلاتکلیفی در گمرکات باقی مانده و دولت تصمیمی در مورد آنها نگرفته است.

به گزارش ایسنا، از حدود دو سال پیش تعدادی خودرو جهت تردد در محدوده منطقه آزاد اروند وارد شد، اما به دلایلی از خروج این خودروها از گمرک خرمشهر ممانعت شده بود. در این مدت بارها صاحبان خودروهای اروندی نسبت به این موضوع اعتراض کرده و خواستار پیگیری شده بودند تا این‌که در روزهای اخیر و به دنبال بازدید وزیر اقتصاد و مسئولان گمرک از بندر خرمشهر و طی جلساتی که با استانداری خوزستان برگزار شد، در رابطه با تعیین تکلیف خودروهای اروندی تصمیم‌گیری کردند.

طبق توافق انجام شده، گمرک خرمشهر مکلف شد تا برای خودروهای سواری با حجم موتور ۲۵۰۰ سی سی و پایین‌تر که دارای قبض انبار منطقه آزاد تا هشتم خردادماه سال گذشته هستند، چنانچه به دلیل مسائلی از جمله دستور مراجع قضایی توقیف نباشند، مجوز تردد در منطقه و براساس ضوابط آن صادر کند. در مورد خودورهای سواری با حجم موتوری بالای ۲۵۰۰ سی سی نیز مقرر شد تا از طریق استانداری خوزستان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در کمیسیون اقتصادی دولت و یا هیات وزیران مورد بررسی قرار بگیرد.

بر این اساس در مورد خودروهای دپو شده اروندی چنانچه شامل سه شرط نباشند امکان ترخیص خواهند داشت؛ اول این‌که تولید کشور آمریکا و ساخته شده در آن کشور نباشند، برند شرکت آمریکایی نبوده و دیگر این که برای مصرف در آمریکا ساخته نشده و مستقیما از دلالان و توزیع‌کنندگان تبعه آمریکا خریداری نشده باشند. در این صورت این خودروها می‌توانند وارد کشور شده و ترخیص آنها بلامانع است.

دولت تصمیم نگرفت؟

اما با وجود تعیین تکلیف خودروهای اروندی، پرونده خودروهای دپو شده در گمرکات که ورود و ترخیص آنها نیز از مدت‌ها قبل درگیر حاشیه شده و مجوز ترخیص نداشتند همچنان باز است.

این در حالی است که نزدیک به دو سال پیش، حدود ۱۳ هزار خودرو وارد گمرکات شد که به دلایل مختلف از جمله تخلف در ثبت سفارش و برخی مسایل ارزی از ورود آنها ممانعت و دپو شدند. تا این که در نیمه دوم سال گذشته و براساس مصوبه هیات وزیران در دی‌ماه، قرار شد که طی مهلت چهارماهه‌ای صاحبان خودرو برای ترخیص آنها اقدام کنند که این زمان در نیمه اردیبهشت امسال به پایان رسید، اما هیات وزیران مهلت را دو ماه دیگر تمدید کرد که آن هم نیمه تیر ماه به پایان رسید و بعد از آن دولت اعلام کرد که فعلا زمان ترخیص تمدید نخواهد شد.

آمار اعلامی مسئولان گمرک نشان داد که در مهلت تعیین شده از حدود ۱۳ هزار دستگاه نزدیک به ۶۶۵۳ خودرو ترخیص شده، ۱۰۴۸ دستگاه برای آنها پروانه صادر شده ولی به دلیل پایان مهلت ترخیص و عدم تکمیل دریافت مجوزهای لازم در گمرک باقی ماندند و همچنین ۳۴۰ دستگاه دیگر هنوز پروانه‌ای برای آنها صادر نشده بود.

در حالی با اتمام مهلت ترخیص نزدیک به ۶۴۰۰ خودرو در گمرک باقی ماند که حدود ۱۰۴۸ دستگاه پروانه الکترونیک را نیز دریافت کرده بودند ولی به دلیل عدم انجام کامل تشریفات گمرکی و دریافت برخی مجوزها فرصت خروج پیدا نکردند. بر این اساس گمرک پیشنهاد دیگری را به وزارت اقتصاد جهت طرح در هیات دولت ارائه کرد مبنی بر اینکه اصلاحی در بند (۳) تصویب نامه هیات وزیران در تاریخ ۱۶ دی ماه سال گذشته انجام شود و عبارت «ترخیص کالا» به «صدور پروانه الکترونیکی» تغییر کند که در این حالت مهلت ترخیص کالا به مهلت صدور پروانه تغییر خواهد کرد. اگر این اصلاح انجام شود آن گاه این ۱۰۴۸ دستگاه که برای آنها پروانه الکترونیکی صادر شده امکان ترخیص پیدا خواهند کرد بدون این که زمان برای ترخیص تمدید شود.

با این حال مدت‌ها از این پیشنهاد گمرک نیز گذشته ولی هنوز خبری از تصمیم هیات دولت برای تعیین تکلیف خودروهای باقی مانده در گمرک و مشخص شدن وضعیت صاحبان آنها نشده است، البته بخشی از خودروهای دپو شده به دلیل پرونده‌های قضایی توقیف شده و مجوز خروج نخواهند داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

توقیف خودروهایی که از خطوط اضطرار می‌گذرند

رکناخبرگزاری رکنا
توقیف خودروهایی که از خطوط اضطرار می‌گذرند
رکنا : رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از توقیف و جریمه خودرو‌هایی که از خطوط اضطرار معابر اصلی پایتخت جهت تردد استفاده می‌کنند، خبر داد.

توقیف خودروهایی که از خطوط اضطرار می‌گذرند - 1

به گزارش رکنا، در حاشیه بیشتر بزرگراه‌ها و تونل‌ها، خطوط رنگی به عنوان خط اضطرار وجود دارد تا در زمان وقوع حادثه، خودرو‌های امدادی نظیر اورژانس و پلیس و … بتوانند به راحتی از آنجا عبور کنند.

اما این روز‌ها شاهد تردد وسایل نقلیه مختلفی از این خطوط، مخصوصا در زمان پیک سفر‌ها هستیم که رانندگان وسایل نقلیه برای گذر از ترافیک، از آن عبور می‌کنند. بدون آنکه اطلاعی در مورد این تخلف و جریمه آن داشته باشند.

در همین راستا رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که چه تدابیری برای این موضوع دارید، اظهار کرد: در واقع بحث برخورد با رانندگانی که در خطوط اضطراری تردد می‌کنند را ما از تونل نیایش شروع کرد‌ه‌ایم و به صورت ساعتی توقیف آن‌ها را انجام می‌دهیم.

وی افزود: سعی می‌کنیم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم این برخورد‌ها و توقیفاتمان را در نقاط دیگر مانند تونل‌های بعدی و جا‌های دیگر که خطوط اضطراری دارند انجام دهیم، ضمن اینکه اکثریت مسیر‌ها دارای دوربین هستند و در حال حاضر ثبت تخلفات نیز انجام می‌شود.

سردار محمدرضا مهماندار بیان کرد: ممکن است در آن لحظه راننده وسیله نقلیه متوجه نشود و عبور کند، اما حتما جریمه ثبت و برای راننده ارسال و در آینده اخذ می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین وضعیت پرونده کلاهبرداری شرکت «رامک خودرو» اعلام شد

فارسخبرگزاری فارس
آخرین وضعیت پرونده کلاهبرداری شرکت «رامک خودرو» اعلام شد
وکیل مالباختگان شرکت رامک خودرو در مورد علل مجرمانه،کلاهبرداری و تحصیل از طریق مال نامشروع در این شرکت توضیحاتی ارائه کرد.

رسول کوهپایه زاده در گفت وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، گفت: برخلاف ادعای روابط عمومی شرکت رامک خودرو مبنی بر اینکه به دلیل برخی قوانین و مقررات و وضعیت تحریم‌ها و موضوعات خارج از اراده این شرکت قادر به انجام تعهدات خود نسبت به مشتریان نبوده باید بگویم که این ادعاها کاملا خلاف واقع و کذب محض است و صرفا جهت فرار از مسؤولیت و عقوبت حقوقی و کیفری اعمالی متخلفانه ارتکابی عنوان شده است.

وی در مورد برخی از تخلفات این شرکت که دارای وصف مجرمانه است و با شکایت و پیگیری موکلین تحت عنوان کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع در مرجع ذیصلاح قضایی تحت پیگیری و رسیدگی قرار گرفته و همین‌طور بر اساس دادنامه قطعی صادره از سوی سازمان تعزیرات حکومتی که تخلفات متعدد این شرکت محرز و اثبات شده توضیح داد.

این وکیل دادگستری گفت: شرکت رامک خودرو در حالی اقدام به تبلیغ گسترده و اعلام پیش‌فروش ۷ هزار خودرو از طریق نمایندگی‌های سراسر کشور خودش کرده که موجودی شرکت ۱۲۵۰ عدد خودرو بوده و حالا اینکه مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان باید در زمان پیش‌فروش خودرو به میزان همان تعداد پیش‌فروش یا خودرو وجود داشته باشد یا CKD یا سفارش تأیید شده داشته باشد والا تخلف است و برخلاف قوانین و مقررات است.

کوهپایه زاده گفت: لذا وجوهی که از ناحیه این گونه اقدامات تحصیل شده باشد قطعا غیرمشروع و غیرقانونی است و از آنجا که این منفعت‌طلبی‌های غیرقانونی و نامشروع به صورت گسترده نسبت به ۷ هزار نفر از هموطنان ما در سراسر کشور انجام شده و موجب نارضایتی و بدبینی مردم را فراهم کرده آن را نمی‌توان به عنوان یک تخلف ساده بیانگاریم و می‌توان از مصادیق کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع باشد.

وی ادامه داد: وقتی مردم را امیدوار کنیم به امور غیرواهی و داشتن اختیارات موهوم در حالی که اساسا اختیار و مجوز آن را نداریم اختیار و مجوز فروش و وارد کردن خودرو را نداریم و از این طریق میلیاردها تومان پول و منفعتبه جیب بزنیم و هزینه سنگین بر بیت‌المال، مردم و جامعه تحمیل کنیم این موارد می‌تواند دارای وصف مجرمانه باشد.

این وکیل گفت: از سوی دیگر در ادامه تخلفاتی که شرکت رامک خودرو مرتکب شده بر اساس گزارش نهادهای نظارتی لیست فروش خودرو به مشتریان برخلاف قاعده تقدم و تأخر و شماره قرارداد تنظیم شده با ترجیحات نامشخص برخی از مشتریان را به برخی دیگر ترجیح دادند و ماشین‌ها و خودروهای موجود را به آنها تحویل دادند که این هم مصداق بارز تخلفاتی است که می‌تواند وصف مجرمانه داشته باشد.

کوهپایه زاده تصریح کرد: نکته آخر اینکه متأسفانه در شرایط تحریم و با توجه به بروز برخی از محدودیت‌ها و مشکلات اقتصادی برخی از شرکت‌های خودروساز و واردکننده خودرو با سوءاستفاده از این وضعیت و در جهت امیال سیری‌ناپذیری خودشان جهت کسب منفعت‌های کلان نامشروع خسارت‌های فراوانی را به مردم وارد کردند که تبعات اجتماعی و حتی سیاسی هم این قضایا پیدا کرده است. خوشبختانه با درایت ریاست قوه قضائیه و هشداری که ایشان داد به شرکت‌های خودروساز و واردکننده خودرو انتظار می‌رود که مرجع قضایی ذیصلاح با قاطعیت و مطابق قوانین و مقررات در این خصوص اقدام کند که هم حقوق حقه موکلین احقاق شود و هم مجازات قانونی در حق مجرمین اعمال شود تا جنبه بازدارندگی هم داشته باشد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو‌های پرفروش در ۹ شهریور ۹۸ + جدول

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت خودرو‌های پرفروش در ۹ شهریور ۹۸ + جدول
قیمت برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به دیروز با ثبات نسبی همراه است.

به گزارش وانانیوز،

بر اساس معاملات انجام شده در بازار آزاد خودرو امروز (۹شهریور۹۸) قیمت اتومبیل‌های پر فروش نسبت به دیروز باثبات نسبی همراه است.

طبق آخرین قیمت بازار خودرو، سمند LX با کاهش ۱۰۰ هزار توانی به مبلغ ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد.

پژو ۴۰۵ با افزایش۲۰۰ هزار تومانی به قیمت ۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

شما می‌توانید جدیدترین قیمت‌های خودروهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید:

قیمت خودرو‌های پرفروش در ۹ شهریور ۹۸ + جدول - 6

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهایی که امروز ارزان‌تر شدند

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
خودروهایی که امروز ارزان‌تر شدند
آریو اتوماتیک با کاهش نرخ نسبت به روز گذشته مواجه شده و با قیمتی حدود 124 میلیون تومان معامله می‌شود.

به گزارش سرویس جام نیوز، گزارش امروز نرخ خودرو حکایت از کاهش یک تا دو میلیون تومانی نرخ خودروهای داخلی در بازار دارد. کوییک اتوماتیک نسبت به روز گذشته ارزانتر شده و با کاهش نرخ به بهای معامله‌ای ۹۲ میلیون تومان رسیده است.

چانگان CS۳۵ اتوماتیک که روز گذشته با قیمتی حدود ۱۷۴ میلیون تومان به فروش رسیده بود، امروز با کاهش نرخ همراه بوده و با قیمتی حدود ۱۷۱ میلیون تومان معامله شده است.

خودروهایی که امروز ارزان‌تر شدند - 3

خودرو تک

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال توقف تولید پراید و ۴۰۵

مهرخبرگزاری مهر
احتمال توقف تولید پراید و ۴۰۵
وزیر صمت با بیان اینکه براساس بسته سیاستی صنعت خودرو، خودروهای جدید باید در چرخه تولید قرار بگیرند،گفت:پراید و پژو ۴۰۵ باید از چرخه تولید خارج شوند که این ممکن است سال آینده انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در برنامه دست خط شبکه پنجم سیما در خصوص نوسانات قیمت خودرو، برگزاری نمایشگاه توانمندی داخلی و حمایت از تولیدکنندگان صحبت کرد و توضیحاتی ارائه داد.

وی در مورد وضعیت فروش خودرو و مشکلات فعلی این بخش گفت: در حوزه فروش خودرو و عمل به تعهدات قبلی خودروسازان، قرارداد نخست مشتریان را مبنای کار قرار دادیم و البته خودروسازان هم استدلال‌هایی داشتند که تحریم بوده و شرایط کار و تحویل خودرو سخت شده است، اما ما معتقدیم تعهدات قبلی خودروسازن باید طبق قرارداد انجام شود.

وی ادامه داد: مهمترین کار ما اصلاح وضعیت صنعت خودروسازی بود. این خودروسازی نه در شان ملت و نه در شان صنعت کشور است. برخی در این شرایط انتظار داشتند حرکت چکشی شود و خودروسازی کشور تعطیل شود که این تحلیل‌ها سطحی است.

وزیر صنعت معدن و تجارت تصریح کرد: ما یک بسته جامع برای صنعت خودرو تهیه کردیم و در واقع قطار در حال حرکت صنعت خودرو را می‌خواهیم اصلاح کنیم که از ساختن یک صنعت از صفر هم سخت‌تر است.

در ادامه مجری برنامه بیان کرد که شما در دوران سختی مسئولیت را تحویل گرفتید و گفته شد بدهی خودروسازان به ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار میلیارد تومان هم می‌رسید و رحمانی پاسخ داد: در همین شرایط اگر تولید را ادامه نمی‌دادیم برای واردات خودرو باید ۱۴ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌شد.

بدهی انباشته ایران خودرو و سایپا؛ ۳۵ هزارمیلیارد تومان

وی ادامه داد: زیان انباشته ایران خودرو ۱۷ هزار میلیارد و زیان سایپا ۱۸ هزار میلیارد تومان است. روزی که بنده آمدم ۲۴ هزار میلیارد تومان پیش فروش خودرو گرفته بودند و پرداخت نشده بود، ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه سازان بدهکار بودند و ۸۰ هزار میلیارد تومان هم بدهی داشتند.

رحمانی تصریح کرد: خودروسازان در آستانه تعطیلی قرار داشتند، اما نباید این صنعت تعطیل می‌شد چراکه ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار اشتغال مستقیم دارد. در این مدت از تولید تا فروش اصلاح ساختای انجام دادیم و برخی واگذاری‌ها انجام شد. این اقدامات برای این انجام شد تا این صنعت زمین نخورد و کیفیت محصولات را بالا ببریم.

مجری برنامه در ادامه در خصوص بحث پارکینگ خودروها و خودداری خودورسازان از فروش محصولات و همچنین روش ارائه محصول با نرخ ۵ درصد زیر قیمت بازار سوال کرد که وزیر صمت پاسخ داد: بحث احتکار خودرو در پارکینگ‌ها را دقیق بررسی کردیم، مشخص شد برخی ماشین‌ها از نظر ظاهری عیبی ندارد، اما برخی تجهیزات همچون کاتالیست نداشتند و نباید خودرو ناقص فروش می‌رفت برخی معتقد بودند باید به فروش می‌رسید بعد فراخوان می‌شد، اما در مسائل ایمنی و زیست محیطی نمی‌توان کوتاه آمد.

رحمانی تصریح کرد: در یک دوره از حدود پاییز سال گذشته تا تیرماه امسال ۶ میلیون متقاضی خرید خودرو بود در حالی که تولید خودرو یک میلیون بود و هرفردی که از ما می‌خرید صاحب یک رانت می‌شد، در این شرایط پیشنهاد شد که با نرخ ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه کنیم. البته این پیشنهاد هم مطرح بود که این مبلغ اضافه به حساب خزانه ریخته تا برای مباحث عمومی خودرو خرج شود.

وی ادامه داد: در این مقطع تا اسفند ماه قیمت‌ها حدود ۱۰ درصد پایین آمد، اما اسفند و فروردین دوباره قیمت‌ها بالا رفت.

وی درباره دلایل این رشد قیمت گفت: سررسید سپرده‌های بانکی بود در آن زمان به اتمام رسید و به دلیل کاهش سود، بخشی از منابع بانکی به خودرو و مسکن آمد و افزایش قیمت‌ها را رقم زد.

رحمانی درباره تعهدات معوق خودروسازان گفت: تعهداتی که اکنون خودروسازان دارند برای نیمه دوم ۹۷، همچنین ۹۸ و ۹۹ است الان در پرداخت‌ها ۶ یا ۷ ماه عقبیم، اما منظم شده و متقاضیان می‌دانند که با کمی تاخیر محصول خود را دریافت خواهند کرد.

خودروسازان تا آخر ۹۸ تعهدات معوق خود را صفر می‌کنند

وی افزود: خودروسازان قول دادند تا آخر امسال تعهدات معوق خود را صفر کنند.

وزیر صمت درباره قرارداد با شرکت پژو پس از ترک بازار ایران گفت: در قرار داد پژو یک تضمین‌هایی ذکر شده که در دوره تحریم‌های پیشین هم بود، اما این بار محکم‌تر است که بتوانیم ادعای دریافت خسارت کنیم البته الان در شرایط تحریم نمی‌شود هر کاری را بدون تصمیم گیری مناسب انجام داد.

ماجرای انتصاب مدیرعامل ایران خودرو

وی در پاسخ به اینکه برای انتخاب مدیرعامل ایران خودرو یا سایر شرکت‌های حوزه صنعت ومعدن فردی به شما تحمیل شده یا خیر گفت: بحث تحمیل نبوده، اما ما استعلامات امنیتی یا مشورت از دولت گرفتیم، در مورد ایران خودرو هم به خاطر حساسیت‌های ویژه خودم می‌خواستم هماهنگی‌های لازم انجام بگیرد.

از ساخت داخل چه خبر؟

عضو کابینه دولت در ادامه درباره نمایشگاه ساخت داخل تصریح کرد: برگزاری این نمایشگاه در رفع موانع و مشکلات کاملا جواب داد و برکت داشت. اولین بار بود که نمایشگاه عرضه محور نبود بلکه تقاضا محور بود. ۲۰۰ شرکت و موسسه داخلی از همه کشور در این نمایشگاه حضور داشتند و همکاری‌های خوبی شکل گرفت.

رحمانی در خصوص وضعیت واحدهای تولیدی گفت: سال ۹۸ تحریم بیشتر شده، اما وضع تولید ما بهتر شده است. سال ۹۷ نسبت به ۹۶، جواز تاسیس ۲۰ درصد، پروانه بهره برداری ۶٫۵ درصد افزایش یافت و در ۴ ماهه ۹۸ وضعیت بهتر هم شده است.

وی تاکید کرد: رونق تولید به بازار یابی و سرمایه در گردش نیاز دارد. افزایش قیمت ارز باید صادرات را توجیه پذیر و قاچاق را توجیه ناپذیر کند الان صادرات به صرفه شده و قاچاق هم تا حدودی کم شده است. پوشاک تولید داخل به شدت رشد کرده است.

رحمانی تصریح کرد: طبق قانون باید نظام بانکی حداقل ۴۰ درصد تسهیلات به بخش صنعت و معدن پرداخت کند که به گفته بانک مرکزی تا کنون ۲۷ دصد پرداخت شده است.

وزیر صمت تاکید کرد: راهکار حل مشکلات اساسی کشور همچون بیکاری و فقر به طور حتم رونق تولید است.

وی افزود: در حمایت از تولید وظیفه داریم به تولید کننده کمک کنیم، اما اگر کسی به نام تولید از این منابع سوء استفاده کند حتما با آن برخورد می‌کنیم چنانچه ۲ هزار پروانه تولید تعلیق شده است.

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های اساسی وزارت صنعت حمایت از تولید کننده و برخورد با رانت و فساد است که این کار را از رصد مبدا تولید شروع کردیم تا مقصد فروش ادامه دارد. برای رصد این زنجیره سامانه‌هایی همچون سامانه جامع انبارها راه اندازی شده است که تا سال آینده تکمیل می‌شود و در این صورت هر کالایی قابلیت ردیابی خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

لحظه شاخ به شاخ وحشتناک ۲ خودرو+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، راننده یک خودرو در سر پیچ اقدام به گرفتن سبقت کرد. سبقت راننده ناشی باعث تصادف شاخ به شاخ با یک خودروی دیگر شد. این تصادف باعث شد تا این خودرو با یک کامیون هم تصادف کند که این حادثه منجر به برخورد خودروی سواری با خودرویی که در کنار جاده پارک کرده بود، شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار بیشتر