کاهش قیمت ارز و سکه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

کاهش قیمت ارز و سکه

کاهش ۶۰۰ تومانی قیمت دلار و یورو+ جدول

فارسخبرگزاری فارس
کاهش ۶۰۰ تومانی قیمت دلار و یورو+ جدول
در معاملات امروز بازار تهران، سکه طرح جدید با 50 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 500 هزار تومان و دلار با نزول ۶۰۰ تومانی 14 هزار و 200 تومان داد و ستد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، قیمت سکه و ارز امروز در بازار تهران کاهش یافت.

سکه طرح جدید با 50 هزار تومان کاهش 4 میلیون و 500 هزار تومان به فروش رسید و هر گرم طلای 18 عیار با کاهش 2300 تومانی 417 هزار و 840 تومان فروخته شد.

اما قیمت نیم سکه و ربع سکه بدون تغییر نسبت به روز گذشته 2 میلیون و 300 هزار تومان و یک میلیون و 300 هزار تومان درج شد.

در بازار ارز، دلار با 600 تومان کاهش 14 هزار و 200 تومان، یورو هم با همان میزان افت قیمت 16 هزار و 500 تومان و درهم با کاهش 250 تومانی 3 هزار و 750 تومان به فروش رسید.

بهای اونس طلا در بازار جهانی 29 سنت کاهش یافت و به 1232 دلار و 88 سنت رسید.طلا و ارزقیمتمیزان تغییر قیمتسکه طرح جدید4،500،000 تومان50،000- توماننیم سکه2،300،000 تومان0ربع سکه1،300،000 تومان0هر گرم طلای 18 عیار417،840 تومان2300- توماناونس طلا1232.88 دلار0.29- دلاردلار14،200 تومان600- تومانیورو16،500 تومان600- توماندرهم3750 تومان250- تومان

انتهای پیام/ب

خواندن خبر در سایت منبع

ریزش قیمت دلار و سکه در هفته گذشته

فراروخبرگزاری فرارو
ریزش قیمت دلار و سکه در هفته گذشته
در روزی که شاخص ارزی رکورد کاهشی یک ماهه‌ای را ثبت کرد، سکه تمام بهار آزادی نیز دو کانال قیمتی عقب‌نشینی کرد. روز پنج‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی ۲۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با عقب‌نشینی از دو کانال ۴ میلیون و ۷۰۰ و ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان روی قیمت ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان قرار گرفت.

در آخرین روز هفته گذشته، دلار نتوانست بالای مرز مقاومتی ۱۵ هزار تومانی باقی بماند و افزایش فروش‌ها قیمت را یک کانال عقب‌تر برد. روز پنج‌شنبه، شاخص بازار ارز ۷۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و با نزول از کانال ۱۵ هزار تومانی تا سطح ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان پایین رفت.

ریزش قیمت دلار و سکه در هفته گذشته - 2

به گزارش دنیای اقتصاد، میزان افت روز پنج‌شنبه در یک ماه اخیر سابقه نداشت و زمینه‌ساز غافلگیری افزایشی‌های بازار شد. آخرین بار دلار ۱۴ مهر چنین ریزشی را تجربه کرده بود. البته با وجود افت قیمت دلار در روز آخر، این ارز در هفته گذشته در مجموع ۷/ ۴ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. دلار دو هفته پیش کاهش ۷/ ۰درصدی را تجربه کرده بود.

به گفته فعالان، نوسان‌گیران از همان ساعات ابتدایی روز پنج‌شنبه خریدار دلار نبودند و ترجیح می‌دادند در موقعیت فروش قرار بگیرند.عقب‌نشینی نوسان‌گیران از نظر برخی بازیگران بازار سه دلیل عمده داشت: اول، عدم‌ورود تقاضای جدید به بازار حتی پس از شکست مرز ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان؛ دوم، احتمال مداخله بازارساز ارزی در آستانه دور دوم تحریم‌ها و سوم، افزایش گمانه‌زنی‌ها مبنی‌بر دادن معافیت خرید نفت از ایران برای برخی کشور‌ها از جمله هندوستان که در روز پنج‌شنبه منتشر شد.روز جمعه نیز خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دولت آمریکا تصمیم به مستثنی کردن ۸ کشور از تحریم‌های نفتی علیه ایران گرفته است. برخی فعالان، باور دارند انتشار این خبر می‌تواند در روز شنبه به موج کاهشی بیشتری در بازار منجر شود.این در حالی است که گروه دیگری از معامله‌گران اعتقاد دارند، کاهش قیمت روز ششم هفته تنها یک اصلاح قیمتی بوده است و این ارز در آستانه تحریم‌ها ظرفیت افزایش بیشتری را خواهد داشت.سکه ۲۰۰هزار تومان کاهش یافت

در روزی که شاخص ارزی رکورد کاهشی یک ماهه‌ای را ثبت کرد، سکه تمام بهار آزادی نیز دو کانال قیمتی عقب‌نشینی کرد. روز پنج‌شنبه، سکه تمام بهار آزادی ۲۰۰ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد و با عقب‌نشینی از دو کانال ۴ میلیون و ۷۰۰ و ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان روی قیمت ۴ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان قرار گرفت.با وجود این افت، سکه تمام بهار آزادی در هفته گذشته حدود ۵ درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند. سکه پنج‌شنبه دو هفته پیش در کانال ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قرار داشت و در هفته گذشته توانست حداقل در دو کانال بالاتر به کار خود خاتمه دهد.در واقع از نظر آنها، نوسان‌گیران سعی کردند با عبور دلار از حبس یک ماهه جذابیت دلار را برای مردم عادی زیاد کنند، ولی عدم‌استقبال مردم آن‌ها را ناچار به فروش و عقب‌نشینی کرد.سیاست تکراری در بازار ارز؟

روز پنج‌شنبه، برخی کانال‌های اطلاع‌رسانی معامله‌گران عنوان کردند که یکی از صرافی‌های بزرگ دولتی در خیابان فردوسی اقدام به عرضه ارز کرده است. بنا بر اظهارات یکی از کانال‌های مقبول معامله‌گران، در آخرین روز هفته گذشته صرافی ملی با کارت‌ملی به هر فرد ۵۰۰ دلار با قیمت ۱۴هزار و ۲۰۰ تومان عرضه کرد.صرافی ملی در حالی اقدام به عرضه ارز کرد که پیش‌تر برخی مسوولان بانک مرکزی اقدامات مشترک با صرافی یا بانک ملی را تصادفی دانسته و بعضا آن را حتی ناشی از عقب‌نشینی و عدم‌استقبال سایرین عنوان کرده بودند.در هر صورت، به‌صورت تصادفی یا به‌دلیل عدم‌آمادگی سایرین، برخی از کارشناسان باور دارند، شماری از مسوولان جدید بانک مرکزی تمایل بیشتری دارند با خاستگاه پیشین خود همکاری کنند و سیاست‌های خود را پیش ببرند.

فارغ از مسوولیت اجرایی عرضه ارز با قیمت پایین تر، تعداد زیادی از کارشناسان باور دارند، سیاست عرضه ارز با فاصله از قیمت بازار می‌تواند بار دیگر بازارساز را دچار مشکل کند. به گفته برخی کارشناسان، بازارساز در دفعات گذشته نیز سیاست عرضه ارز با قیمت ارزان‌تر از نرخ بازار را امتحان کرده بود، ولی هر بار مشکلات بیشتری از پس این نوع عرضه فعال‌تر شد.یکی از این مشکلات ورود تقاضای کاذب به بازار به منظور تهیه ارز ارزان‌تر بود. ورود تقاضای کاذب موجب کاهش ذخایر ارزی بازارساز می‌شود و دست او را در برابر نوسان‌گیران ارزی خالی‌تر می‌کند.اشتباه اسفند ۹۶

عده زیادی از معامله‌گران باور دارند، عرضه زیاد دلار در زمستان سال گذشته در کانال ۴ هزار تومانی موجب شد که توان بازارساز در برابر نوسان سازی‌های ارزی سال ۹۷ کاهش یابد.برخی کارشناسان عنوان می‌کنند، بازارساز باید بیشتر از حساسیت بر قیمت تمرکز خود را بر کاهش دامنه نوسانات بگذارد. هر چقدر ثبات قیمتی دلار بالاتر باشد، توجه افراد عادی از بازار دورتر خواهد شد و کم‌کم زمینه‌ساز عقب‌نشینی سفته‌بازان از بازار نیز خواهد شد.به‌عنوان مثال، نوسان دلار در دو کانال ۱۳ و ۱۴ هزار تومانی در یک ماه گذشته به دور شدن نگاه افراد عادی از بازار بسیار کمک کرد؛ ادامه روند کم‌نوسان دلار حتی می‌تواند به‌تدریج منجر به ورود بیشتر دلار‌های دپو‌شده به بازار شود؛ در نتیجه برخی کارشناسان پیشنهاد می‌دهند بازارساز با تمرکز بر کاهش نوسان در بازه زمانی طولانی‌تر زمینه ورود ارز‌های دپو شده به بازار را فراهم کند، نه اینکه ذخایر خود را صرف کاهش شدید کوتاه‌مدت قیمت‌ها کند.

ریزش قیمت دلار و سکه در هفته گذشته - 9

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
وی با بیان اینکه آمادگی مردم برای الکترونیکی کردن انتخابات اهمیت دارد، گفت: تلاش می‌کنیم همه فرایند کاغذی در انتخابات را حذف کنیم و این مسئله با نظر مساعد اعضای شورای شهر و شهرداری تهران حاصل شده است. مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران گفت: انتخابات شورایاری‌ها می‌تواند الگوی مهم و جدی‌ای برای کل کشور باشد و نتایج مؤثری را به همراه خواهد داشت. وی بیان داشت: در فرایند رأی‌گیری انتخابات شورایاری‌ها، همه محورها الکترونیکی درنظر گرفته شده، لذا سامانه‌ای داریم که اعضای اصلی ستاد اجرایی، حساب کاربری داشته باشند. مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ۴۰۰ نفر پشتیبان فنی برای این انتخابات نیاز داریم و برای هر پنج شعبه، یک پشتیبان درنظر گرفته شده تادر روز انتخابات مشکلی نداشته باشیم. فرجود در پایان گفت: انتخابات شورایاری‌ها که در مردادماه برگزار می‌شود، مسیر همواری برای سایر انتخابات به صورت صددرصد الکترونیک خواهد بود و تهران اولین کلانشهری است که در این حوزه با موفقیت همراه خواهد شد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
ایالات متحده آمریکا با ۱۱۰ میلیون کاربر فعال در ماه۲. برزیل با ۶۶ میلیون کاربر فعال در ماه۳. هند با ۶۴ میلیون کاربر فعال در ماه۴. اندونزی با ۵۶ میلیون کاربر فعال در ماه۵. آلمان با ۱۸ میلیون کاربر فعال در ماهنمودار زیر نیز به وضوح آمار کاربران اینستاگرام فعال در ماه را به وضوح نشان می‌دهد.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، نواتک شرکت بزرگ انرژی روسی اعلام کرد نخستین محموله گاز طبیعی مایع (LNG) از پروژه یامال در قطب شمال به ژاپن ارسال شد، این محموله از پایانه LNG توباتا بارگیری شده است. نواتک همچنین LNG رابه برزیل، چین، هند و دیگر کشورها منتقل می‌کند. پروژه ۲۷ میلیارد دلاری LNG یامال در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و تاکنون ۱۰ میلیون تن گاز سوخت مایع صادر کرده است. این کارخانه LNG سه خط صادراتی با ظرفیت ۱۷٫۴ میلیون تن در سال دارد. در کنار نواتک توتال فرانسه CNPC چین و صندوق جاده ابریشم نیز جزو سهامداران هستند.
فارسفارس22 ساعت قبل
معاون وزیر نفت با اشاره به ثبت رکورد جدید گازرسانی به شهرها و روستاها، اعلام کرد: در شرایط فعلی بالغ بر ۳۰ هزار شهر و روستای کشور به شبکه گاز متصل شده‌اند. وی تاکید کرد: تا پیش از این با تکمیل برنامه گازرسانی، شاهد سبز شدن بسیاری از شهرهای کشور بودیدم و با گازرسانی به آخرین شهرها و روستاهای باقی مانده از این پس استان‌های سبز خواهیم داشت و گام به گام پرونده گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی مانده بسته می‌شود. وی در ادامه با اشاره به روند رو به توسعه گازرسانی به شهرها، روستاها و واحدهای تولیدی و صنعتی در استان مازندران و افتتاح چند پروژه گازرسانی در این استان، اعلام کرد: هم اکنون در مجموع، ۹۷ درصد خانوار شهری و روستایی استان مازندران از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده و گازرسانی به ۲۱۲ واحد صنعتی و تولیدی در این استان مطابق با مصوبات شورای اقتصاد در حال اجراست. تربتی با اشاره به برنامه گازرسانی به یک شهر و ۳۰۶ روستای جدید در استان مازندران با اجرای ۱۰ طرح جدید، گفت: بر اساس برنامه زمان بندی، پرونده گازرسانی به شهرها و روستاهای این استان سرسبز تا سال ۱۴۰۰ بسته می‌شود. ‌‌‌وی در پایان خاطرنشان کرد: پازل گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور با بهره مندی آخرین مناطق بدون بهره از گاز در حال تکمیل است و در آینده نزدیک شاهد بسته شدن پرونده گازرسانی به همه شهرها و روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور خواهیم بود.
خبر فوریخبر فوری19 ساعت قبل
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا به گذار موفقیت‌آمیز این مجموعه و صنعت خودروسازی از تحریم‌ها اشاره کرده است. به گزارش خبر فوری، واقعیت این است که تحریم و تولید، دو روی یک سکه نیستند. چه، یکی نقیض دیگری است و چون آب و آتش، هم‌نشین نمی‌توانند بود. در گروه خودروسازی سایپا، اما گریز و گزیری نبود که تولید در وضعیت تحریم هم «باید» ادامه یابد؛ چندان که در عرصه‌های دیگر نیز، زندگی از جریان نیفتاد. آغوش ما به روی مشارکت همواره گشوده است، که تبلور آن را در ماه‌های گذشته و در پویش ملی بومی سازی قطعات صنعت خودرو از سوی سایپا مشهود بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴22 ساعت قبل
ساعت ۲۴-​در آستانه «روز قلم»، تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات ایران و مؤسسه خانه کتاب برای اعطای تسهیلات به اهل قلم عملیاتی می‌شود. مدیر امور شعب تهران و البرز بانک صادرات ایران با اعلام این خبر گفت: با تعیین یک شعبه ویژه برای ارائه انواع خدمات به اهل قلم و ناشران، اعطای تسهیلات به این گروه از روز یکشنبه ٩ تیرماه آغاز می‌شود. مدیر امور شعب تهران و البرز بانک صادرات ایران تصریح کرد: ناشران و اهل قلم برای بهره‌مندی از این تسهیلات می‌توانند از روز یکشنبه ٩ تیرماه به مؤسسه خانه کتاب مراجعه کرده و معرفی‌نامه لازم را جهت اخذ تسهیلات دریافت کنند. وی تأکید کرد: حمایت بانک صادرات ایران در شرایطی که نوسان قیمت کاغذ و سایر هزینه‌های چاپ، فشار زیادی را بر اهالی کتاب وارد کرده، می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود. حسینی‌پور همچنین با اشاره به اینکه ما مسئولیت داریم نسل فردا را با مقوله کتاب‌خوانی بیشتر آشنا کنیم، گفت: بانک صادرات ایران همواره حامی فعالیت‌های فرهنگی و هنری بوده و امیدواریم از ظرفیت‌های این بانک برای توسعه امور فرهنگی به‌ویژه کتاب‌خوانی بیشتر بهره بگیریم.

اخبار بیشتر