سعید مولایی قهرمان جودوی ایران در آلمان درخواست پناهندگی داد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

سعید مولایی قهرمان جودوی ایران در آلمان درخواست پناهندگی داد؟

روایت سرمربی تیم ملی جودو از اتفاقی که برای سعید ملایی افتاد

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
روایت سرمربی تیم ملی جودو از اتفاقی که برای سعید ملایی افتاد
سرمربی تیم ملی جودو گفت: از مبارزه سوم به بعد ملایی با مامور امنیتی ویزر(رئیس فدراسیون جهانی) به روی تاتامی می رفت، آنها اجازه نمی دادند حتی من برای کوچ در کنار ورزشکارمان باشم.

به گزارش وانانیوز،

مجید زارعیان سرمربی تیم ملی جودو در پاسخ به این سوال که موضوع حواشی اخیر که در ژاپن توسط فدراسیون جهانی برای جودو ایران رخ داده است، چه بود گفت: بنده به عنوان سرمربی تیم ملی کنار سعید ملایی در مسابقات جهانی جودو حضور پیدا کردیم اما یک سری برنامه‌های از پیش تعیین شده باعث شد حواشی برای جودو ایران رخ دهد. از مبارزه سوم به بعد ملایی با مامور امنیتی ویزر (رئیس فدراسیون جهانی جودو) به روی تاتامی می‌رفت، آنها اجازه نمی‌دادند حتی من برای کوچ در کنار ورزشکارمان باشم. برنامه هایی از پیش تعیین شده بود که جودوکار ایران و رژیم اشغالگر قدس باهم مبارزه کنند، موضوع را کاملا سیاسی کرده بودند، اما باخت ملایی به بلژیک که با تمام وجود در مقابلش ظاهر شد و به زعم کارشناسان تمام تلاشش را برای برد کرد همه معادلات فدراسیون جهانی را به هم ریخت.

سرمربی تیم ملی جودو در ادامه خاطرنشان کرد: طبق قانون هیچ گاه جدول مسابقات قهرمانی جهان تغییر نمی‌کند، طبق جدول، مسابقه رژیم صهیونیستی بعد از مبارزه ملایی بود، اما جدول را طوری جابه جا کردند که مبارزه ورزشکار رژیم صهیونیستی با جودوکار مصری و بازی ملایی جابه جا شود که خلاف قانون بود.

وی با اعلام اینکه خانواده ملایی هیچ تحت فشار نبوده‌اند، گفت: متاسفانه این خبر کذب منتشر شده است که خانواده سعید ملایی تحت فشار بوده‌اند که او مقابل ورزشکار رژیم صهیونیستی بازی نکند، اما این موضوع اصلا صحت نداردو این موضوع را خودشان به سعید القا کرده بودند و کسی از ایران حتی به ما زنگ هم نزد که مبارزه کنیم یا خیر، چه برسد خانواده ورزشکار را تهدید کنیم.

زارعیان در خصوص اینکه چه شد ملایی همراه او به ایران بازنگشت، گفت: بعد از پایان مسابقات با مامور امنیتی و با یک ون بهمراه سعید آمدند هتل، ملایی را بدون اجازه من جابه جا کردند که این کار کاملا غیرقانونی بود او برای برگشت به ایران بلیط داشت، اما ماموران امنیتی نگذاشتند همراه من بیاید و بلیط آلمان برایش تهیه کرده بودند. وزیر ورزش رژیم صهیونیستی هم در سالن مسابقات حضور داشت و قطعا اگر فشار روانی ویزر نبود، مدال می‌گرفت.

سرمربی تیم ملی جودو در پایان تصریح کرد: فکر می‌کنم همه چیز از پیش تعیین شده بود، قبل از سفر به ژاپن، عده‌ای در ایران با جوسازی‌ها این اتفاقات را چیده بودند و مرتبا با سعید در تماس بودند.

خواندن خبر در سایت منبع

سعید مولایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان، درخواست پناهندگی داد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سعید مولایی، قهرمان ایرانی جودوی جهان، درخواست پناهندگی داد
پس از آنکه یک طلای المپیک به دلایلی که معمولا در ورزش تکرار می شود، از یک جودوکار گرفته شد، خبر رسید که سعید مولایی از فدراسیون جهانی جودو درخواست پناهندگی کرده است.

خبر بیش از حد دردناک است اما واقعیت دارد. سعید مولایی (سعید ملایی)، قهرمان ایرانی جودوی جهان بعد از اینکه گفته می‌شود مجبور شد در نیمه نهایی رقابت‌های امسال خود را ببازاند تا به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد نکند، دیگر از این شرایط خسته شده است.

قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸، در حالی مجبور شد چنین کاری را انجام دهد که پیش از این با اصرار سران ورزش در کشورمان چنین عملی را مرتکب شده بود. کمیته ملی المپیک ایران در نامه‌ای به فدراسیون جهانیجودو، قول داد که ورزشکاران ایرانی از مصدومیت‌های ساختگی برای عدم مواجهه با ورزشکاران اسراییلی خودداری کنند اما این هفته دوباره اتفاقی رخ داد که شائبه هایی داشت.

ماریوس ویزر، رییس فدراسیون جهانی جودو، در مصاحبه با نشریه آساهی ژاپن، فاش کرده که مولایی تحت فشار بازی را باخته و حتی خانواده‌اش تحت فشار بوده‌اند. سعید مولایی که در حال حاضر در آلمان است، از فدراسیون جهانی جودو درخواست کمک کرده و می‌خواهد پناهنده شود. فدراسیون جهانی جودو هم در تیمی که عنوان تیم پناهندگان، سعید مولایی را به المپیک ۲۰۲۰ خواهد فرستاد.

نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ در ادامه کامنت بگذارید و نظر بدهید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(6)

ورزش کردن در این سطح بالا در هر رشته ای بخصوص رشته های انفرادی علاوه بر داشتن استعداد بایستی ورزشکار تلاش فوق العاده سنگینی انجام بده تا بتونه موفق بشه.ورزشکارهای ما چه گناهی کردند که باید اینگونه زحماتتون بر باد بره.به نظرم بهترین فکر ممکن رو مولایی کرد تا این تابوی بینمک شکسته بشه

2 ماه قبل

هر کی بره رفته و جلو کسی رو نگرفته اند. اتفاقا کشور ایران برای یهودی ها جای خوبی نیست و سعید مولایی هم یک یهودی بود

2 ماه قبل

کشور ایران کشور اسلام و مسلمین است و کسایی مثل مولایی که یهودی پست هستند چه. غلطی بکنند در کشور نور و الهی.

اون باید با سهیونست ها دست بدهد و خدارو هزار مرتبه شکر که شکست خورده و امید وارم در زندگی هم همیشه شکست بخوره و عاقبتش خیر نباشه انشالله.

2 ماه قبل

ایران با این اوضا جای زندگی نیست

عرب کپرنشبن میاد جای ماهارو.میگیرن

2 ماه قبل

کس که با اسرایل خوش. آمده مسلمان نیست

2 ماه قبل

پس الان دیگه آلمانی هستش و دیگه ربطی به ایران نداره ؟...و می تونه بره رو جودو متمرکز بشه ....؟واقعا خوبه که می تونه اینکارو بکنه بالاخره جونه و آرزو داره دنیا هم دو روزه !!!بره مبارزه کنه مدال بگیره !!!حتی اگه به نرخ از تغییر وطن و رفتن باشه !!!؟؟؟ بنظرم دیگه چون آلمانی هستش می تونه بره با همه مسابقه بده به ما هم مربوط نیست !!!برای اینکه زحمت کشیده مسابقه بده حالا برا هر کشوری می خواد باشه و با هر کشوری می خواد باشه به دنیا چه مربوطه ...مگه اینهمه آدم رفتن و دارن میرن برا کشورشون رفتن ؟ برا خودشون رفتن برا شغل رفتن ! برا امکاناتی که که تو ایران نیست رفتن ! برا مدال رفتن !!!اما من می گم بهتره آدم مسابقه نده تو زندان هم باشه هر روز یه دست کتکش هم بزنن ولی ایرانی باشه بچه تهران باشه ! بچه مشهد و شیراز و تبریز و زنجان و قزوین و کرمان و اصفهان و اردبیل باشه تا کرج و سمنان و یزد و سنندج و ارومیه و اهواز و بندرعباس و زاهدان و بجنود و بیرجند و رشت و ساری وگرگان چهارمحال و ایلام و یاسوج ....چه اسمهایی چه شهرهایی بله ایرانی بودن به همه چیز می ارزه حتی اگه بخاطرش بمیری ده تا مدال رو هم داری بخاطرش پیشکش کنی و براش یکعده و قانون رو هم تحمل کنی ...ولی یه روز آلمانی و انگلیسی نباشی تا خاک تو برا مدال گرفتن بدی !!!علی آقا ما شما رو پوریا ولی جودو می دونستیم ولی نشون دادی یک غول بیابونی بیشتر نیستی !! یک غول بیابونی هم بیوطنه چون بیابون قانون نداره سیاست نداره فقط برهوت غول بودنه نه پوریای ولی و رستم شدن ....حالا برو بچه برلین کیفتو بکن !!!!!!!!!!!!!!!

1 هفته قبل

در ادامه بخوانید

استرلینگ با انگلیس تمرین کرد (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل
رحیم استرلینگ، هافبک منچسترسیتی در تمرین امروز تیم ملی انگلیس حضور داشت. به گزارش ایلنا، رحیم استرلینگ، هافبک تیم فوتبال منچسترسیتی در دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس مقابل لیورپول با جو گومز، بازیکن لیورپول درگیر شد. این بازیکن روز گذشته در جریان تمرینات تیم ملی فوتبال انگلیس برای رویارویی با مونته نگرو و کوزو در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ دوباره با گومز درگیر شد و زخمی که او روی صورت هم تیمی‌اش برجای گذاشت سبب شد تا گرت ساوتگیت او را از لیست کنار بگذارد. بدین ترتیب او در دو مسابقه پیش رو سه شیرها را همراهی نخواهد کرد اما با این وجود در جلسه تمرینی که به تازگی تصاویر آن توسط رسانه‌های انگلیسی منتشر شده است حضور داشت و بدون مشکل برنامه‌های تاکتیکی را دنبال کرد. لحظاتی از تمرین امروز را که شبکه اسکای نیوز منتشر کرده است تماشا می‌کنید:

تمرینات بانوان ملی پوش اسکی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
بانوان ملی پوش اسکی خود را برای حضور در مسابقات مهمی همچون المپیک جوانان در لوزان سوئیس و قهرمانی جوانان آسیا در پیست بین المللی دیزین آماده می‌کنند. برای حضور در المپیک جوانان و قهرمانی جوانان آسیابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیست اسکی توچال، شرایط تمرینی را برای ملی پوشان اسکی فراهم کرده است. اسکی بازان کشورمان که هر ساله در تابستان اردوی خود را به یخچال‌های طبیعی اتریش می‌برند امسال به علت افزایش هزینه‌ها این برنامه را حذف کرده بودند. با توجه به اینکه ورزشکاران تمرینات بدنسازی منظمی را پشت سر گذاشتند با آمادگی کامل وارد اردو شدند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
ورزش به شما کمک می‌کند شاد و متعادل‌ زندگی کنید و از زندگی‌ بیشتر لذت ببرید. در ادامه، به ورزش‌هایی خواهیم پرداخت که گاردین به‌تازگی در مطلبی از تاثیر آنها در طول عمر یا به نوعی جلوگیری از مرگ زودهنگام گفته است. این تحقیقات نشان می‌دهد که دویدن صرف نظر از مدت و سرعت آن، می‌تواند احتمال مرگ زودهنگام را کاهش دهد. همچنین شنا به رشد مهارت‌های بدنی، شناختی و اجتماعی کودکان کمک می‌کند. ۵- پیاده‌روی سریعمطالعات بی‌شماری نشان داده‌اند که نشستن بیش از حد می‌تواند یک عامل برای مرگ زودهنگام باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
سیامک نعمتی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس تهران خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد و مراسم ازدواج این بازیکن پرسپولیس با حضور هم تیمی هایش برگزار شد. بازیکنان تیم پرسپولیس با انتشار عکس‌هایی از مراسم عروسی سیامک نعمتی برای او آرزوی خوشبختی کردند. تصویری از حسین ماهینی و همسرش به همراه دخترشان در مراسم عروسی سیامک نعمتی را مشاهده می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در هفتمین روز از رقابت‌های پارا دوومیدانی قهرمانی جهان، حامد امیری ملی پوش ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۴ کشورمان به مصاف حریفان خود رفت و با ثبت رکورد ۲۹٫۷۷ متر در جایگاه نخست ایستاد تا علاوه بر کسب مدال طلا، هفتمین سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را برای تیم ملی به دست آورد. داودعلی قاسمی نماینده کشورمان در ماده دوی ۲۰۰ متر کلاس T۳۷ در مرحله مقدماتی با ثبت زمان ۲۳٫۷۷ ثانیه چهارم شد و از صعود به مرحله فینال این رقابت‌ها بازماند. نفرات اول تا چهارم هر ماده موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو می‌شوند. کاروان اعزامی ایران به مسابقات پارا دوومیدانی قهرمانی جهان امارات تاکنون موفق به کسب ۳ مدال نقره (مهران نکویی مجد، هاشمیه متقیان و علی محمدیاری)، ۲ نشان برنز (علیرضا مختاری و سجاد محمدیان)، یک عنوان چهارمی (علی‌اصغر جوانمردی) و ۷ سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شده است.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
تیم‌های بسکتبال بانوان شهر گرگان و نامی نو اصفهان در هفته دوم لیگ برتر به عنوان دو تیم مدعی به مصاف هم می‌روند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هفته دوم لیگ برتر بسکتبال بانوان فردا با دو مسابقه در تهران و چهار مسابقه در شهر‌های دیگر برگزار می‌شود. در مهمترین مسابقه هفته، تیم بانوان شهر گرگان به مصاف نامی نو اصفهان می‌رود. بانوان گرگان که فصل قبل نخستین بار با نام دانشگاه گلستان در لیگ برتر شرکت کرده بودند، در این فصل با جذب چند ملی پوش به جمع مدعیان وارد شده‌اند. دو تیم، فصل قبل در مسابقه برای بقا در لیگ برتر با یکدیگر روبه رو شده بودند.

اخبار بیشتر