اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۱۰ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۱۰ شهریورماه

خریداران و فروشندگان مسکن رغبتی برای معامله ندارند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
خریداران و فروشندگان مسکن رغبتی برای معامله ندارند

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شرایط بازار مسکن در ماه‌های آتی، گفت: امروز میزان معاملات مسکن به پایین‌ترین حد خود رسیده و طبق آمارها خرید و فروش نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است.

قیمت مسکن با کاهش نرخ خرید و فروش پایین می‌آید

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش معاملات مسکن نتایج و پیامدهای مثبت و منفی را به دنبال داشته است، به طوری که با کاهش نرخ خرید و فروش مسکن، عملا تقاضا کاهش یافته و به تبع آن قیمت‌ها نیز پایین آمده است.

در بحث پیامدهای منفی نیز می‌توان گفت که با کاهش معاملات مسکن، سازندگان در این شرایط انگیزه‌ای برای تولید مساکن جدید ندارند، زیرا بازار امروز در وضعیت رکودی قرار دارد

وی گفت: در بحث پیامدهای منفی نیز می‌توان گفت که با کاهش معاملات مسکن، سازندگان در این شرایط انگیزه‌ای برای تولید مساکن جدید ندارند، زیرا بازار امروز در وضعیت رکودی قرار دارد.

خریداران و فروشندگان رغبتی برای معامله ندارند

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط رکودی میزان تولید مسکن کاهش یافته و خریداران و فروشندگان رغبتی برای معامله ندارند، این مسئله در دهه گذشته یک بار رخ داد و پس از طی چند سال، بازار بار دیگر رونق گرفت.

قیمت مسکن باید بیش از پیش روند کاهشی داشته باشد

وی تصریح کرد: امروز زمانی است که قیمت مسکن باید بیش از پیش روند کاهشی داشته باشد، البته در ماه‌های اخیر قیمت‌ها پایین آمده، اما انتظار است که نرخ بازار مسکن باز هم در مسیر نزول قرار گیرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم با کاهش قیمت مسکن، بازار در سال آینده بار دیگر رونق گرفته و خرید و فروش‌ها افزایش یابد؛ البته در این مسیر دولت باید در راستای تولید گسترده مسکن جهت تعال بخشی بازار اقدام کند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت روز مسکن ۱۳۹۸/۶/۱۰| قیمت آپارتمان‌های ۲ خوابه در تهران

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت روز مسکن ۱۳۹۸/۶/۱۰| قیمت آپارتمان‌های ۲ خوابه در تهران
بررسی قیمت مسکن در تهران نشان می‌دهد که یک واحد مسکونی ۱۰۰ متری دو خوابه در سعادت‌آباد با قیمت ۱.۹ میلیارد تومان و آپارتمان ۹۳ متری ۲ خوابه در دریاچه چیتگر با قیمت ۹۳۹ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یک دستگاه آپارتمان ۲ خوابه ۹۲ متری واقع در تهران ویلا با عمر ۱۷ سال به قیمت ۱٫۲ میلیارد تومان یعنی هر مترمربع حدود ۱۳ میلیون تومان برای فروش عرضه شده است.

واحد مسکونی ۱۰۰ متری نوسازی ۲ خوابه در قیطریه ۳ میلیارد تومان (هر مترمربع ۳۰ میلیون تومان) و آپارتمانی با همین متراژ ۲ خوابه با عمر ۶ سال در ابوذر ۱٫۲ میلیارد تومان (هر مترمربع ۱۲ میلیون تومان) قیمتگذاری شده است.

آپارتمان ۲ خوابه ۹۵ متری با عمر سه سال واقع در دروس با قیمت ۲٫۸ میلیارد تومان (هر مترمربع حدود ۲۹ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان) در فایل فروش عرضه شده است.

محلهمتراژعمر بناقیمت یک مترمربع (تومان)قیمت کل (تومان)
سعادت‌آباد1001419 میلیونیک میلیارد و 900میلیون
شهرک غرب938252 میلیارد و 325 میلیون
کاج1003011.8 میلیونیک میلیارد و 180 میلیون
ابوذر94610.5 میلیون987 میلیون
زعفرانیه90نوساز40 میلیون3 میلیارد و 600 میلیون
دریاچه چیتگر93-10.1 میلیون939 میلیون
بهار100-13 میلیونیک میلیارد و 300 میلیون

خواندن خبر در سایت منبع

مظنه آپارتمان در منطقه سلسبیل؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
مظنه آپارتمان در منطقه سلسبیل؟ +جدول
اقتصاد آنلاین- نقی کاظمی پور: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در منطقه سلسبیل تهران طی شهریور ماه ۹۸ است.

لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان های درج شده در این جدول مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد.

جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمان

روزانه به سرویس "قیمت مسکن" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

مظنه آپارتمان در منطقه سلسبیل؟ +جدول - 5

خواندن خبر در سایت منبع

آیا حقو‌ق‌بگیران توان خرید مسکن دارند؟

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
آیا حقو‌ق‌بگیران توان خرید مسکن دارند؟
در حالی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به توقف افزایش قیمت مسکن گفته حقو‌ق‌بگیران در این شرایط می‌توانند خانه بخرند که خرید یک واحد 50 متری در تهران حدود 660 میلیون تومان نقدینگی می‌خواهد، مبلغی که تامین آن از عهده کمتر حقوق‌بگیری بر می‌آید.

اعتمادآنلاین| دیروز وزیر راه و شهرسازی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی یک پروژه در شهر پردیس درباره بازار مسکن گفته بود: رکود و رونق در بخش مسکن متاثر از حوزه مسکن و بخش مسکن نیست؛ بلکه متأثر از شرایطی است که در اقتصاد کلان جامعه روی می‌دهد و فرابخشی است؛ به‌ویژه اینکه ما با یک برنامه تهاجمی مواجه شدیم که موجب تغییرات نرخ ارز و روند نزولی ارزش پول ملی شد. البته خوشبختانه با تمهیداتی که اتخاذ شد، روند کاهش ارزش پول ملی کنترل و مهار شد.

محمد اسلامی افزود: دلیل رکود حاکم بر بازار مسکن توقف پول‌هایی است که صرف خرید مسکن و زمین می‌شد و رونق کاذب و حباب ایجاد می‌کرد. امیدواریم این روند به یک نقطه تعادلی برسد تا کسانی که قادر به تامین مسکن هستند، بتوانند در شرایط آرامی که به وجود آمده است خانه مناسب خود را تامین کنند.

وی همچنین تاکید کرد: ‌ افزایش حباب گونه قیمت مسکن متوقف‌ شده و قیمت‌ها نزولی شده است. حقوق بگیران در این شرایط می‌توانند خانه خریداری کنند.

به گزارش تسنیم، طی یک هفته اخیر وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی جدیدترین آمار تحولات بازار مسکن در مرداد امسال را منتشر کردند. طبق روال همیشگی آمار بانک مرکزی با آمار وزارت راه و شهرسازی درباره شاخص قیمت متفاوت بود. فارغ از این ماجرای تکراری بر اساس آمار متوسط قیمت یک مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران طی مردادماه امسال با کاهش حدود ۳ درصدی نسبت به ماه پیش از آن (تیر ۹۸) به ۱۳ میلیون و ۱۸۷ هزار تومان رسید.

در تیرماه امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۱۳ میلیون و ۶۱۵ هزار تومان بود. با فرض این‌که حقوق‌بگیر مورد نظر وزیر راه و شهرسازی بخواهد یک واحد ۵۰ مترمربعی در تهران خریداری کند باید حدود ۶۶۰ میلیون تومان نقدینگی داشته باشد. باز هم فرض را در این می‌گیریم که این حقوق‌بگیر از یکسال پیش در صندوق پس‌انداز یکم سپرده‌گذاری کرده و قرار است بانک مسکن ۱۶۰ میلیون تومان وام به او پرداخت کند.

بنابراین حقوق‌بگیر باید ۵۰۰ میلیون تومان داشته باشد تا بتواند برای خرید یک واحد مسکونی ۵۰ متری اقدام کند. با توجه به متوسط دریافتی حدود ۴ میلیون تومانی حقوق بگیران دولتی، آنها باید برای تامین این ۵۰۰ میلیون تومان ۱۲۵ ماه حقوق خود را بدون خرج کردن یک ریال پس‌انداز کنند. با توجه به سقف دریافتی حقو‌ق‌بگیران در سال‌های گذشته که نصف حقوق کنونی هم نبوده به طور قطع هیچکدام از حقو‌ق‌بگیران نقدینگی به این حجم در اختیار ندارند.

نکته قابل توجه این‌که افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن طی دو سال اخیر آنچنان قدرت خرید مردم را تحت تاثیر قرار داده که تا سال‌ها نمی‌توان انتظار داشت اقشار متوسط و رو به پایین جامعه توان ورود به بازار مسکن را داشته باشند. داستانی که در نهایت به قیمت تحمیل زیان به بخش تولید مسکن تمام خواهد شد، مگر این‌که دولت و وزارت راه و شهرسازی به جای توصیه‌های گاه و بیگاه خود برنامه‌ای اجرایی برای این بخش داشته باشند. برنامه‌ای گسترده‌تر از ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمانهای زیر ۱۰۰متر در نقاط مختلف تهران

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
قیمت آپارتمانهای زیر ۱۰۰متر در نقاط مختلف تهران
همزمان با کاهش میانگین قیمت مسکن در شهر تهران و افت محسوس قیمت پیشنهادی تعداد قابل‌توجهی از فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن، برخی فایل‌ها همچنان به‌عنوان فایل گران‌تر از حد معمول در بازار مسکن شناسایی و معرفی می‌شوند.

آفتاب‌‌نیوز :

قیمت آپارتمانهای زیر ۱۰۰متر در نقاط مختلف تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان‌های ۶۰ متری در تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان‌های ۶۰ متری در تهران
خبرگزاری میزان- برای خرید واحد ۶۰ متری با عمر ۱۶ ساله در ستارخان به سرمایه ۷۶۰ میلیون تومانی نیاز است. تاریخ انتشار: 05:00 - 10 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۵۹۹۹

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید واحد‌های ۶۰ متری در تهران باتوجه به سال ساخت و موقعیت دسترسی باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت که در جدول زیر به برخی ازآن‌ها اشاره شده است.

قیمت آپارتمان‌های ۶۰ متری در تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است. این تصمیم‌های بزرگ در سخت‌ترین روزهای اقتصاد و صنعت کشور اتخاذ شده و جراحی بزرگ این صنعت، نیاز به حمایت همه جانبه تمام بخش‌ها، مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و رسانه‌ها دارد.
ایبناایبنا16 ساعت قبل
وی با اشاره به پشتیبانی شبکه سراسری از مراکزی که برق خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت می‌کنند، گفت: در شرایطی که نیروگاه‌های تجدیدپذیر امکان تامین برق مورد نیاز این مراکز را نداشته باشد شبکه سراسری برق مورد نیاز را تامین خواهد کرد. سخنگوی صنعت برق با تاکید بر ممنوعیت استفاده مراکز استخراج رمز ارز از برق شبکه سراسری در زمان اوج مصرف، گفت: طبق مصوبه هیات دولت این مراکز در زمان اوج مصرف که ۳۰۰ ساعت است نباید از برق موجود در شبکه سراسری استفاده کنند. رجبی مشهدی گفت: اگر مردم مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز را به شرکت‌های برق معرفی کنند ۲۰ درصد از جریمه دریافتی از متخلفان به عنوان پاداش به آن‌ها پرداخت می‌شود. سخنگوی صنعت برق گفت: برای کنترل مصرف برق در مراکز استخراج رمز ارز از راه دور، همه این مراکز به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند. رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز مصوبه مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها را به شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ کرده که تمامی دارندگان مجوز از وزارت صمت می‌توانند با هماهنگی شرکت برق منطقه‌ای و برخورداری از تجهیزات مناسب برق از تعرفه اعلام شده برای استخراج رمز ارز استفاده کنند؛ همچنین شرکت‌های برق منطقه‌ای موظف به قطع انشعاب و برخورد با استخراج کنندگان رمز ارزی هستند که به صورت غیر مجاز از شبکه برق استفاده می‌کنند یا با سایر تعرفه‌ها نسبت به دریافت برق و ماینینگ اقدام کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

اخبار بیشتر