اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۰ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۰ شهریورماه

قیمت طلا ۱۰ شهریور ۹۸/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت طلا ۱۰ شهریور ۹۸/ قیمت طلای دست دوم اعلام شد
قیمت طلا امروز یکشنبه 10 شهریور 98 اعلام شد که بر این اساس هر گرم طلای 18 عیار به قیمت 412 هزار 800 تومان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج، قیمت طلا امروز یکشنبه ۱۰ شهریور ۹۸ اعلام شد که بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۴۱۲ هزار ۸۰۰ تومان و هر گرم طلای ۲۴ عیار ۵۵۰ هزار ۴۰۰ تومان رسید و همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱,۵۲۰٫۵ دلار به فروش می‌رسد.

گفتنی است، قیمت طلای دست دوم به ۴۰۵ هزار ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا، سکه و انواع ارز ۹۸/۰۶/۱۰ /دلار ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان شد

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت طلا، سکه و انواع ارز ۹۸/۰۶/۱۰ /دلار ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان شد
قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها امروز ۱۱هزار و ۴۵۰ تومان و قیمت یورو ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است.

خبرگزاری تسنیم: صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ملی امروز ۹۸/۰۶/۱۰ | دلار ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان شد

بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گزارش تسنیم، ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خرید و فروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت مثقال طلا امروز ۹۸/۰۶/۱۰

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز ۴ میلیون و ۱۲۴ هزار تومان و طلای ۱۸عیار هم ۴۱۳ هزار تومان شده است.

به گزارش تسنیم، همزمان با نوسان قیمت ارز در بازار، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به روز قبل، با تغییر همراه شده است؛ فعالان بازار می‌گویند حباب قیمت سکه نسبت به روز‌های قبل کاهش چشم گیر داشته و به ۴۰ هزار تومان رسیده است؛ ضمن آنکه تقاضا برای خرید طلا و سکه نیز کم شده است.

به گزارش تسنیم، امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۲۴ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۱۰۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۹۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۹۳۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

قیمت طلای ۱۸ عیار هم ۴۱۳ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۵۲۰٫۵ دلار معامله می‌شود.

نوعقیمت لحظه
قیمت سکه بهارآزادی طرح جدید4 میلیون و 124 هزار تومان
قیمت سکه بهارآزادی طرح قدیم4 میلیون و 54 هزار تومان
قیمت نیم سکه بهارآزادی2 میلیون و 108 هزار تومان
قیمت ربع سکه بهارآزادییک میلیون و 299 هزار تومان
قیمت سکه گرمی930 هزار تومان
قیمت هرگرم طلای 18 عیار413 هزار  تومان
قیمت هر گرم طلای 24 عیار550 هزار و 700 تومان
قیمت هر مثقال طلایک میلیون و 787 هزار تومان
قیمت هر اونس طلای جهانی1520.5 دلار

قیمت خرید دلار در بانک‌ها/ رشد قیمت ۳ ارز اصلی

قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها با افزایش نسبت به روز کاری قبل ۱۱ هزار و ۱۱۹ تومان اعلام شد.

به گزارش تسنیم، بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارز‌های خانگی، بانک مرکزی از بانک‌ها خواست نسبت به خرید ارز‌های مردمی فعال شوند.

بر همین اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارز‌های مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۱۱۹ تومان و ۹ ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۲۲۶ تومان و یک ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۳ هزار و ۵۳۸ تومان و ۴ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار، قیمت یورو و قیمت پوند نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

** توجه داشته باشید که قیمت‌های درج‌شده در این خبر برای دلار، یورو و پوند، قیمت خرید بانک از مردم است نه فروش! ارز مسافری گران شد

شعب منتخب بانکی امروز قیمت ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۲ هزار و ۸۴۰ تومان اعلام کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را به‌عهده دارند، روزانه بعد از دریافت قیمت ارز از سوی بانک مرکزی توزیع ارز به مسافران را آغاز می‌کنند.

قیمت فروش ارز مسافرتی روزانه بعد از ساعت ۱۱ صبح به شعب منتخب اعلام و بعد از آن فروش ارز مسافرتی در بانک‌های عامل آغاز می‌شود. گفتنی است؛ تجربه هفته‌های اخیر نشان داده که فروش ارز مسافرتی در شعب محدود است و این شعب روزانه می‌توانند به تعداد مشخصی از مسافران ارز بفروشند.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۸۴۰ تومان و ۹ ریال می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم، مسافران خارج از کشوری که اسناد و مدارک خواسته‌شده را به شعب بانک‌های عامل ارائه کنند می‌توانند برای کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشور‌ها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

براساس سیاست بانک مرکزی که از روز ۱۸ شهریورماه سال ۹۷ آغاز شده، ارز پرداختی به مسافران یورو است و دلار به متقاضیان پرداخت نمی‌شود. طبق بخشنامه بانک مرکزی تأمین و پرداخت ارز مسافرتی (به‌صورت اسکناس) از طریق بانک‌های ملی ایران، ملت، سامان، تجارت و پارسیان به‌نرخ بازار بلامانع است.

بر این اساس بانک‌ها مجازند از محل ارز‌های خریداری شده و با تأمین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش و پرداخت ارز مسافرتی به‌نرخ بازار در سطح شعب داخل شهر با اخذ مدارک مثبته از قبیل گذرنامه معتبر، بلیط مسافرت هوایی، ویزای کشور مقصد در مورد کشور‌هایی که نیاز به ویزا دارند اقدام کنند.

همچنین لازم است مدارک مزبور به‌منظور نظارت بازرسان بانک در سوابق نگهداری شود و اخذ تعهد کتبی از متقاضی مبنی بر خرید ارز صرفا از یک منبع اعم از بانک و یا صرافی مجاز معتبر الزامی است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید اعلام شد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
قیمت غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید اعلام شد
رئیس سازمان امور دانشجویان از تعیین تکلیف قیمت غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید خبر داد .

به گزارش مشرق، مجتبی صدیقی با اشاره به تعیین تکلیف قیمت غذای دانشجویی گفت: متوسط قیمت غذای دانشجویی در سال ۹۷ حدود ۱۳۰۰ تومان بود که در سال ۹۸ به ۱۶۰۰ تومان افزایش یافت.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: با توجه به تورم بسیار زیاد طبیعتا بنای ما بر این بود که حداقل افزایش را داشته باشیم.منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

فروش ۱۹۳٫۸ هزار تن قیر/ کشف قیمت هر تن، ۳٫۲ میلیون تومان

مهرخبرگزاری مهر
فروش ۱۹۳٫۸ هزار تن قیر/ کشف قیمت هر تن، ۳٫۲ میلیون تومان
گزارش های منتشر شده نشان می دهد در مرداد امسال ۱۹۳ هزار تن و ۸۲۶ تن قیر به ارزش ۶۲۵.۶ میلیارد تومان به فروش رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس گزارش منتشره از وضعیت بازار قیر و وکیوم باتوم (مواد اولیه تولید قیر) در مرداد ماه امسال، ۱۹۳ هزار و ۸۲۶ تن قیر معامله شد که ارزش کل آن ۶۲۵ میلیارد و ۶۱۲ میلیون و ۱۹۲ هزار و ۹۰۰ تومان بود.

با این حساب هر تن قیر در مرداد امسال ۳ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار کشف قیمت شد.

همچنین در ماه گذشته ۱۹۴ هزار و ۸۰ تن وکیوم باتوم (خوراک تولید قیر) در بازار معامله شد که ارزش کل این معاملات ۶۰۶ میلیارد و ۲۱۹ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان بود.

به نظر می‌رسد هر تن VB (وکیوم باتوم) ۳ میلیون و ۱۲۳ هزار و ۵۵۶ تومان در ماه گذشته قیمت گذاری شده است.

گفتنی است هر دو قلم کالا نسبت به ماه قبل از آن (تیرماه امسال) بدون رشد قیمت به فروش رسیده اند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت موبایل‌های ۵اینچ و بالاتر در بازار؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت موبایل‌های ۵اینچ و بالاتر در بازار؟ +جدول
اقتصاد آنلاین – سمانه باقری : آنچه در زیر می‌آید قیمت قیمت جدیدترین موبایل‌های ۵اینچ و بزرگتر موجود در سطح بازار تهران است؛

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت موبایل و آگاهی از نرخ‌ها در بازار موبایل تهران

روزانه به سرویس «موبایل» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

قیمت موبایل‌های ۵اینچ و بالاتر در بازار؟ +جدول - 4

خواندن خبر در سایت منبع

تجدید نظر درباره قیمت سبوس به وزارت صمت ابلاغ شد

فارسخبرگزاری فارس
تجدید نظر درباره قیمت سبوس به وزارت صمت ابلاغ شد
وزیر جهاد کشاورزی گفت: تجدید نظر درباره قیمت سبوس که در ماه‌های گذشته دامداران از آن ناراحت بودند به وزارت صمت ابلاغ شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه هفتمین گردهمایی سراسری کشت محصولات زراعی درباره مشکلات افزایش قیمت سبوس برای دامداران گفت: ‌ دولت اختیارات تنظیم بازار را به وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار داده است ما هم از افزایش قیمت سبوس گله‌مند هستیم و در این باره پیگیری کردیم و به رئیس‌جمهور هم نامه نوشتیم.

محمود حجتی افزود: رئیس‌جمهور دستور تجدید نظر درباره قیمت سبوس را داده و به وزارت صمت ابلاغ شده و پیگیری می‌کنیم که قیمت سبوس متعادل شود.

به گزارش فارس، قیمت سبوس پس از آنکه اختیارات تنظیم بازار محصولات کشاورزی به وزارت صمت واگذار شد، بلافاصله افزایش بیش از صد در صدی داشت و از آنجایی که این محصول به عنوان خوراک دام و طیور استفاده می‌شود و تاثیر بسیار مهمی در قیمت تمام شده دارد باعث اعتراض دامداران شد تا جایی که آنها می‌گویند باید قیمت جدید سبوس روی قیمت تمام شده آنها محاسبه شود و به مفهوم ساده‌تر آنها درخواست افزایش قیمت محصولات‌شان هستند.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه با اشاره به اینکه کشور وابستگی زیادی به واردات روغن و کنجاله دارد، گفت: امسال تمرکز ما روی افزایش تولید محصول کلزا خواهد بود که روغن از آن استحصال می‌‌شود و جای توسعه زیادی هم وجود دارد اما افزایش تولید محصول نیاز به بحث و بررسی‌های بیشتر دارد.

به گفته حجتی امسال ۴۲۰ هزار تن محصول کلزا در کشور تولید شده و برنامه‌ریزی شده که سال آینده جهش بیشتری در تولید این محصول داشته باشد.

وی درباره همایش سراسری کشت محصولات زراعی گفت: در این همایش معاونین و مدیران استان‌ها نیز حضور دارند تا در باره برنامه‌های کشت محصولات پائیزه بحث و بررسی شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: برنامه شروع سال زراعی ۹۸-۹۹ در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده و به ویژه روی کشت پائیزه گندم، جو، دانه‌های روغنی، چغندر، تمرکز می‌کنیم و از آنها حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

پژوهش و مفاخر فرش

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، از زمانی که آیت‌الله رئیسی برنامه تحولی خود را در قوه قضائیه آغاز کرد و حدود یک سال از ابلاغ سیاست‌های این برنامه می‌گذرد، برخورد با مفاسد اقتصادی سرلوحه این اقدامات قرار گرفته است. در واقع می‌توان گفت چنان این برخوردها گسترده و تاثیرگذار بوده که دفتر جدیدی از برخورد با مفاسد اقتصادی بزرگ در کشور گشوده شده است. اولین واکنش روحانی به عملکرد دستگاه قضا؛ جناحی رفتار می‌کنیددر ادامه گزارش فارس آمده است، اولین واکنش؛ ۲۳ شهریور در جلسه‌ سران قوا به میزبانی دولت بود که خبر رسید رئیس جمهور نسبت به روند دادگاه‌های مفاسد اقتصادی انتقاد کرده و معتقد بوده در این دادگاهها با مفاسد اقتصادی برخورد جناحی شده است. دوما"؛ آغاز و تشدید برخورد با این افراد نه تنها آرامش فعالان اقتصادی، سیاسی و سرمایه‌گذاران را به مخاطره نیانداخته بلکه برای مردم امیدبخش هم بوده است. سوما"؛ در این اقدامات صورت گرفته، مفسدان حاشیه امنی در کشور نمی‌بینند چراکه در دوره تحولی جدید، از رسیدگی گزینشی به پرونده‌ها خبری نیست. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایبناایبنا19 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «چهارشنبه بیست و دوم آبان ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین در روز جاری هر پوند انگلیس با ۴۷ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۳ هزار و ۹۶۵ ریال و هر یورو نیز با ۸۵ ریال افت نسبت به روز گذشته ۴۶ هزار و ۲۶۰ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۳۷۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۳۲۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۵۸۴ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۱۹۱ ریال، روپیه هند ۵۸۶ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۵۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۷ هزار و ۳۸ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۵۱۲ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۶۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۳ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۷۰۸ ریال قیمت خورد. از سوی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۶ هزار و ۸۶۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار و ۸۱۳ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۲۷۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۱۷ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۸ هزار و ۷۴۲ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۲ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۸۲۵ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۵۴۰ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۳۱ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۴۳۶ ریال تعیین شد. همچنین، نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۷۸۲ ریال، دینار لیبی ۲۹ هزار و ۸۳۰ ریال، یوان چین ۵ هزار و ۹۸۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۸ هزار و ۵۳۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۱۳ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۵ هزار و ۹۴۵ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۰ هزار و ۷۸۸ ریال، لاری گرجستان ۱۴ هزار و ۱۸۰ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۸۳ ریال، افغانی افغانستان ۵۳۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۴۴۸ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۶۴ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۲ هزار و ۵۵۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۳۳۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.
ایبناایبنا16 ساعت قبل
وی با اشاره به پشتیبانی شبکه سراسری از مراکزی که برق خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت می‌کنند، گفت: در شرایطی که نیروگاه‌های تجدیدپذیر امکان تامین برق مورد نیاز این مراکز را نداشته باشد شبکه سراسری برق مورد نیاز را تامین خواهد کرد. سخنگوی صنعت برق با تاکید بر ممنوعیت استفاده مراکز استخراج رمز ارز از برق شبکه سراسری در زمان اوج مصرف، گفت: طبق مصوبه هیات دولت این مراکز در زمان اوج مصرف که ۳۰۰ ساعت است نباید از برق موجود در شبکه سراسری استفاده کنند. رجبی مشهدی گفت: اگر مردم مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز را به شرکت‌های برق معرفی کنند ۲۰ درصد از جریمه دریافتی از متخلفان به عنوان پاداش به آن‌ها پرداخت می‌شود. سخنگوی صنعت برق گفت: برای کنترل مصرف برق در مراکز استخراج رمز ارز از راه دور، همه این مراکز به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند. رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز مصوبه مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها را به شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ کرده که تمامی دارندگان مجوز از وزارت صمت می‌توانند با هماهنگی شرکت برق منطقه‌ای و برخورداری از تجهیزات مناسب برق از تعرفه اعلام شده برای استخراج رمز ارز استفاده کنند؛ همچنین شرکت‌های برق منطقه‌ای موظف به قطع انشعاب و برخورد با استخراج کنندگان رمز ارزی هستند که به صورت غیر مجاز از شبکه برق استفاده می‌کنند یا با سایر تعرفه‌ها نسبت به دریافت برق و ماینینگ اقدام کرده‌اند.

اخبار بیشتر