چند مداح بازداشت شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

چند مداح بازداشت شدند

تلویزیون مداحانی که پرونده فساد اقتصادی دارند را بزرگنمایی نکند

ایلناخبرگزاری ایلنا
تلویزیون مداحانی که پرونده فساد اقتصادی دارند را بزرگنمایی نکند
نماینده مردم تهران گفت: نیاز است تلویزیون برخی مداحانی که پرونده فساد اقتصادی دارند را بزرگنمایی نکند.

تلویزیون مداحانی که پرونده فساد اقتصادی دارند را بزرگنمایی نکند - 1

به گزارش ایلنا، مصطفی کواکبیان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی خود گفت: بر اساس اصل ۱۵ قانون اساسی زبان و خط رسمی مردم ایران فارسی است و مکاتبات متون رسمی باید با یک زبان و خط باشد اما امروز در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون تجارت عبارت‌هایی مانند منفسخ، کل‌الغیر، سریع‌الفساد و امثالهم وجود داشت که نیاز بود روان‌نویسی شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نیاز است تلویزیون برخی مداحانی که پرونده فساد اقتصادی دارند را بزرگنمایی نکند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطاب به پمپئو افزود: ۵ یا ۶ روز بیشتر وقت ندارید و در صورت بی‌توجهی به صورت جدی اجرای کاهش تعهدات را در دستور کار قرار خواهیم داد.

خواندن خبر در سایت منبع

بازداشت مداحان اسرائیلی در ایران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بازداشت مداحان اسرائیلی در ایران
دو سال بعد از اعلام بازداشت دو مداح به اتهام‌های امنیتی و ارتباط با سرویس‌های اطلاعاتی خارجی، دیروز رئیس سازمان بسیج مداحان کشور از بازداشت تعدادی مداح خبر داد که در اسرائیل و برای تخریب عاشورا تربیت شده‌اند.

یوسف ارجونی، رئیس سازمان بسیج مداحان کشور در سی و دومین گردهمایی سالانه مداحان و ذاکران اهل ‌بیت (ع) کرمان با بیان اینکه دشمن همواره در حال تخریب اسلام و خواستار تخریب محرم و عاشوراست، ادامه داد: فشارهای روانی و تبلیغات سوء علیه محرم و عاشورا هر چه که به ماه عزا نزدیک‌تر می‌شویم، بیشتر می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او با بیان اینکه در اسرائیل مداحانی برای تخریب عاشورا تربیت می‌شوند که عده‌ای از آنها در کشور دستگیر شده‌اند، افزود: فوکویاما یکی از نظریه‌پردازان چندین سال قبل برای نابودی این انقلاب گفته است که شیعه بر دو بال سبز انتظار و سرخ عاشورا استوار است که باید این دو بال را نابود کنیم. رئیس سازمان بسیج مداحان کشور همچنین گفت: طبق آمار رسمی بیش از ۱۵۰ هزار مداح در کشور داریم که آمار غیررسمی دو برابر این مقدار تخمین زده می‌شود.

اما خبری که رئیس سازمان بسیج مداحان کشور اعلام کرد، موضوع جدیدی نیست. دو سال پیش هم خبرهایی از دستگیری دو مداح معروف کشور در فضای مجازی منتشر شده بود که اتهامات آنان نیز قابل توجه بود. آنچه آن روزها در فضای مجازی درباره دلایل بازداشت این افراد گفته شده بود «اتهامات امنیتی»، «ارتباط با موساد» و «ارتباط غیراخلاقی با یکی از اعضای سفارت فرانسه» بود که این عناوین اتهامی تنها از سوی یکی از نمایندگان تأیید شده بود.

جعفرزاده ایمن‎آبادی از این اتهامات پرده برداشته و در حساب توئیتری خود نوشته بود: «مداحان حامی رقیب انتخابات به جرم جاسوسی برای اسرائیل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه می‌افتند زندان! اون وقت وزیر امور خارجه با غیرت و متدین و وطن پرست ایران در رسانه میلی، امریکایی نامیده می‌شود!» موضوعی که از سوی نماینده رشت در مجلس مطرح شد، چندی بعد پرسش خبرنگاران از سخنگوی قوه قضائیه بود. محسنی اژه‌ای سخنگوی وقت قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی درباره پرونده دو مداحی که بازداشت شدند و اتهاماتی که عنوان شده بود اخلاقی است و این افراد با یک زن که جاسوس بوده و در یکی از سفارت‎ها مشغول بوده ارتباط داشتند، گفت: «پرونده در دادسرای ویژه روحانیت مطرح است و اطلاعی ندارم اما می‌دانم چند نفر دستگیر شدند. می‌دانم دو نفر بازداشت شده بودند و یک نفر با قرار آزاد شده بود. از جزئیات هیچ خبری ندارم چون پرونده در دادسرای ویژه روحانیت مطرح است.»

چند ماه بعد علی‌اکبر مداحی، رئیس هیأت رزمندگان در گفت‌وگویی با مجله خیمه اعلام کرد که مداحان این پرونده ممنوع‌المنبر شده‌اند و حق مداحی کردن ندارند. اما با این خبر هم کم کم این افراد به مراسم روضه خوانی بازگشتند و هیچگاه معلوم نشد که چه حکمی برایشان در دادگاه صادر شده

است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

برای اسکان استیجاری زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به فوریت عمل شود + فیلم

ایلناایلنا17 ساعت قبل
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به همه دستگاه‌ها دستور داد تا برای اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به صورت استیجاری به فوریت عمل شود. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به تمهیدات دولت برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از وزیر کشور و ستاد بحران می‌خواهم در زمینه اسکان این عزیزان اقدام کنند فکر می‌کنم یکی از راه‌های نزدیک شاید این باشد که زلزله‌زدگان بروند خانه یا اتاقی را اجاره کنند ما مبلغ اجاره را به آنها پرداخت کنیم تا زیر چادر نمانند. وی افزود: به هر حال زیر چادر باران و برف و سرما را در پیش رو داریم زیر چادر در تابستان هم سخت است ولی بیشتر از فصل سرما قابل تحمل است در این سرمای زمستان افراد مسن و کودکان و افراد بیمار برایشان سخت است از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که برای اسکان این‌ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات جنایتکارانه امروز به باریکه غزه که منجر به شهادت ۴ نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر منجر شده، بیش از ۱۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، رسانه‌های صهیونیست به خسارت‌های وارده به این رژیم در این حملات اذعان کرده‌اند. این رسانه‌ها اذعان کردند که تا این لحظه ۲۹ صهیونیست مجروح در نتیجه این حملات به بیمارستان برزلای ر عسقلان انتقال داده شده‌اند.

اخبار بیشتر