1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

راهپیمایی ۱۳ آبان

حماسه ۱۳ آبان در حافظه تاریخی ملت ایران می‌ماند

مهرخبرگزاری مهر
حماسه ۱۳ آبان در حافظه تاریخی ملت ایران می‌ماند

محمدجواد کولیوند در گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید بر اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در حافظه تاریخی مردم ایران برای همیشه می‌ماند، گفت: ملت همیشه درصحنه ایران اسلامی باروحیه استکبارستیزی مقابل دشمنان این نظام می‌ایستند.

وی بابیان اینکه ملت ایران اسلامی هیچ‌گاه زیر یوغ استکبار نرفته و نمی‌روند، گفت: یوم‌الله سیزدهم آبان به همه مستضعفان آموخته است که می‌توانند مقابل چپاولگران بایستند.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مردم ما هویت خود را با نفی قدرت‌های استعماری تعریف کرده‌اند، گفت: حماسه سیزدهم آبان به همه ثابت کرده است که همه قدرت‌های طاغوتی از درون پوچ و پوشالی است.

کولیوند اضافه کرد: حماسه سیزدهم آبان توسط دانشجویان پیرو خط امام به دنیا ثابت کرد قدرت ایران اسلامی غیرقابل‌انکار است.

خواندن خبر در سایت منبع

مراسم راهپیمایی 13 آبان تا ساعتی دیگر آغاز می‌شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
مراسم راهپیمایی 13 آبان تا ساعتی دیگر آغاز می‌شود
مراسم راهپیمایی 13 آبان تا ساعتی دیگر آغاز می‌شود - 0

مراسم راهپیمایی 13 آبان تا ساعتی دیگر هم‌زمان در سراسر کشور آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، مراسم راهپیمایی در تهران از ساعت 9:30 دقیقه در مقابل لانه جاسوسی آمریکا آغاز خواهد شد و سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران این مراسم خواهد بود.

در راهپیمایی امسال در کنار شعار همیشگی مرگ بر آمریکا،‌ شعار هیهات مناالذله، شعار راهپیمایی‌ کنندگان است. همچنین براساس اعلام قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زنگ استکبارستیزی در بیش از 105 هزار مدرسه در سراسر کشور ساعت 8 صبح نواخته می‌شود.

همچنین بیش از 4 هزار عوامل رسانه‌ای اعم از خبرنگار، تصویربردار و عکاس مراسم 13 آبان را در سراسر کشور پوشش خبری می‌دهند. در تهران نیز 120 خبرنگار و عکاس خارجی و بیش از 600 عکاس، ‌خبرنگار و تصویربردار داخلی این راهپیمایی را پوشش می‌دهند.

شخصیت‌های سیاسی و نظامی کشور نیز در مراسم راهپیمایی 13 آبان در شهرها و استان‌های مختلف سخنرانی دارند که در این ارتباط می‌توان به سخنرانی آیت‌الله احمد خاتمی در کرمان، ضرغامی در مشهد، ‌صفارهرندی در قزوین، سردار اشتری اصفهان، منوچهر متکی شیراز، مهدی چمران اهواز، حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین سعیدی در کرمانشاه، سردار نقدی در البرز و ... اشاره کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

۱۳ آبان روز مقابله با سلطه جویی های استکبار جهانی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
۱۳ آبان روز مقابله با سلطه جویی های استکبار جهانی است

هم زمان با ۱۳ آبان و روز ملی استکبارستیزی، تعدادی از چهره ها و شخصیت های استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر بر مقابله با استکبار جهانی تاکید کرده و تحریم های آمریکای جهان خوار علیه ملت ایران را بی تاثیر دانستند.

رمز شکست استکبار جهانی در اتحاد و تبعیت از ولایت فقیه است

نماینده مردم استان تهران در مجلس خبرگان رهبری در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: امروز می بایست در مقابله با استکبار جهانی و زورگویی های آن با تمام توان و پشت سر رهبری معظم انقلاب ایستادگی کنیم و از مشکلات و ابتلائات سخت آخرالزمان با سربلندی خارج شویم.

آیت الله محمد محمدی ری شهری با بیان این که امروز استکبار جهانی یک جنگ اقتصادی و تبلیغاتی علیه نظام مقدس اسلامی به راه انداخته است، گفت: به یاری خدای متعال، مردم این کشور با وحدت کلمه و تبعیت از مقام معظم رهبری از تنگناهای موجود عبور خواهند کرد.

تولیت حرم مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مدیریت و تدابیر ارزنده رهبرمعظم انقلاب در شرایط کنونی را بی مانند دانست و افزود: رمز شکست استکبار جهانی در تبعیت بی چون و چرا از ولایت فقیه و حرکت پشت سر ایشان است و دشمن نیز به خوبی این امر را درک کرده وی می داند و به همین سبب سعی دارد، با جنگ تبلیغاتی بین صفوف متحد مردم ایجاد تفرقه و انشقاق کند، در این شرایط می بایست، آگاه و هوشیار باشیم.

راهپیمایی ۱۳ آبان توطئه دشمنان را خنثی می کند

با سابقه ترین امام جمعه کشور نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، ۱۳ آبان و روز ملی استکبار ستیزی را یادآور بیداری ملت مسلمانان و همیشه در صحنه ایران دانست و افزود: برگزاری پرشور و باشکوه راهپیمایی در اقصی نقاط کشور سبب می شود، تا پیام تسلیم ناپذیری ملت مسلمان ایران به گوش مستکبران عالم برسد.

آیت‌الله سید مرتضی محمودی گلپایگانی هدف دشمنان از اعمال تحریم های ناجوانمردانه و نیز جنگ تبلیغی علیه ملت ایران را محو هویت اسلامی و استقلال این کشور دانست و گفت: آمریکا در پی ایجاد زمینه برای وابسته شدن ملت ایران به خود است، چرا که آن ها به خوبی می دانند، با استقلال این کشور، هرگز نمی توانند به اهداف شوم خود در منطقه دست یابند.

وی همچنین افزود: توطئه دشمنان اسلام عزیز و ملت ایران از بین بردن حس آزادیخواهی و حق طلبی در این کشور است، اما راهپیمایی روز ۱۳ آبان این توطئه‌ها را خنثی خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین از مردم خواست، همراه با دانش آموزان، دانشجویان، بازاریان و دیگر اقشار جامعه در این حرکت تأثیرگذار حضور پیداکرده و با سردادن شعار «هیهات من الذله» انزجار خود را از سلطه طلبی استکبار جهانی به گوش جهانیان برسانند.

دانش آموزان مهارت مقابله با ظلم و دفاع از مظلوم را بیاموزند

وزیر آموزش و پرورش نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: تقارن روز دانش آموز و روز ملی استکبارستیزی نشان دهنده و ترسیم کننده خط مشی دانش آموزان و فراگیران علم و دانش در این کشور است، چرا که یکی از مهم ترین رسالت های قشر دانش آموز فراگیری شیوه مبارزه با ظالم و دفاع از مظلوم است.

سید محمد بطحایی از دانش آموزان خواست، تا با دقت بیشتری در خصوص رفتارهای مستکبرانه آمریکا تامل کنند و افزود: یکی از مهم ترین مهارت های دانش آموزان، مهارت مقابله با مستکبر و ظالم و دفاع از حق و حقیقت است.

آمریکا توانایی تأثیرگذاری بر اقتصاد ایران را ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که آمریکا توانایی تأثیرگذاری بر اقتصاد ایران را ندارد، اظهار داشت: استکبار جهانی تاکنون هر اقدامی علیه ملت ایران می توانسته انجام داده‌ است و اگر تحریم‌ها آثاری داشت، در ۴۰ سال گذشته باید خود را نشان می داد و لذا می بینیم، که این اقدامات در حوزه عمل بی تاثیر است و تنها هدف ان ها ایجاد جنگ روانی علیه نظام اسلامی است.

سید حسین نقوی حسینی با بیان این که ضور مردم در صحنه‌ها همیشه توطئه‌های دشمنان را با شکست روبه‌رو کرده است، گفت: حضور مردم در صحنه هایی مانند راهپیمایی ۱۳ آبان یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار در مقابله‌ با فضای روانی است که دشمن می‌خواهد ایجاد کند.

وی حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان را موثر در به یاس کشاندن اقدامات دشمن دانست و تاکید کرد: حضور مردم در این مراسم و اعلام انزجار از استکبار جهانی و در رأس آن‌ها آمریکا تاثیر فراوانی در خنثی کردن توطئه های دشمنان دارد.

ملت ایران هرگز تسلیم زورگویی ها و فشارها نشده است

همچنین استاندار تهران افتخارآفرینی های دانشجویان مومن در روز ۱۳ آبان را یادآور شد و گفت: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام دارد و بر همین اساس باید در این روز بار دیگر الگویی برای ملت های آزاده و مبارز جهان در مقابله با قدرت های سلطه گر باشیم.

محمد حسین مقیمی به تحریم ها و فشارهای ناجوانمردانه مستکبران به ویژه آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و افزود: آمریکایی ها هر روز از طریق جدیدی در پی ضربه زدن به ملت ایران هستند، اما ان ها هنوز ملت ما را نشناختند و نمی دانند، این ملت در طول تاریخ در مقابل زیاده خواهی ها، فشارها و تحریم ها سر خم نکرده است.

مبلغان و مداحان وظیفه مهمی در بصیرت افزایی و شناساندن دشمنان و مستکبران بر عهده دارند

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر روز ۱۳ آبان و روز ملی استکبارستیزی را مورد اشاره قرار داد و افزود: راهپیمایی و مراسم ۱۳ آبان هر سال با شکوه تر از سال گذشته برگزار می شود و حضور پرشور مردم مبارز و انقلابی ایران اسلامی روز به روز در این مراسم گسترده تر می شود، که این امر نشان از شکست توطئه های دشمنان دارد

حجت الاسلام سید ناصرالدین نوری زاده وظیفه بصیرت افزایی نسبت به مقابله با استکبار جهانی و تسلیم زورگویان نشدن را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: ایجاد شور و هیجان در مردم و عدم یاس از مبارزات با زورگویان جهانی از وظایف مهم احاد مردم، به ویژه هیئات مذهبی، مداحان، مبلغین، مساجد، کانون های فرهنگی و مراکز قرآنی است.

وی گفت: قطعا بصیرت افزایی و تشریح جبهه دوست و دشمن می تواند به شکست توطئه گران علیه کشور ما کمک شایانی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

چرا روز ۱۳ آبان مهم است؟

الفخبرگزاری الف
چرا روز ۱۳ آبان مهم است؟

به گزارش الف، روز ۱۳ آبان ماه یادآور سه واقعه تاریخی و مهم است؛ تبعید امام خمینی(ره) در سال ۴۳،  کشتار دانش آموزان در سال ۱۳۵۷ و تسخیر سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸. به دلیل همین مناسبت ها ۱۳ آبان به روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی معروف شده است.

اعتراض امام به کاپیتولاسیون و تبعید به ترکیه

کاپیتولاسیون یا حق قضاوت کنسولی بر اساس حقی است که به اتباع خارجی در کشور میزبان داده می شود مبنی بر اینکه در محاکم خود آن مملکت محاکمه نشوند، بلکه در محاکم مربوط به دولت خود محاکمه گردند. این قانون ریشه در دوران استعمار دارد و کشوری ضعیف که فاقد استقلال سیاسی است این حق را به دولت قدرتمندی که با آن رابطه ای نابرابر دارد اعطا می کند. همچنین ممکن است کشوری که در جنگ شکست خورده باشد حق قضاوت کنسولی را بدلیل فشار کشور مقابل پذیرفته باشد. مانند اتفاقی که در معاهده ترکمنچای رخ داد و بعد از شکست ایران، روسیه این امتیاز را قاجاریه گرفت.بیشتر بخوانید:

۱۳ آبان

در زمان محمدرضا شاه و اوایل دهه ۴۰ نیز پیشنهاد آمریکایی ها به پهلوی ها برای اعطای مصونیت قضایی به مستشاران نظامی و دیگر اتباع این کشور مورد قبول واقع شد. این لایحه در مهر ماه ۱۳۴۲ در کابینه اسدالله علم به تصویب رسید و در مرداد ماه ۱۳۴۳ برخلاف رویه قانونی ابتدا در مجلس سنا و سپس در مهرماه همان سال در مجلس شورای ملی به تصویب رسید. اتفاقی که مورد اعتراض امام خمینی(ره) قرار گرفت.

چرا روز ۱۳ آبان مهم است؟ - 6

امام در سخنرانی تاریخی خود در شهر قم درباره این موضوع گفتند:« ... قانونی در مجلس بردند؛ در آن قانونْ اولًا ما را ملحق کردند به پیمان وین؛ و ثانیاً الحاق کردند به پیمان وین [تا] مستشاران نظامی، تمام مستشاران نظامی امریکا با خانواده هایشان، با کارمندهای فنی شان، با کارمندان اداری شان، با خدمه شان، با هر کس که بستگی به آنها دارد، اینها از هر جنایتی که در ایران بکنند مصون هستند! اگر یک خادم امریکایی، اگر یک آشپز امریکایی، مرجع تقلید شما را در وسط بازار ترور کند، زیر پا منکوب کند، پلیس ایران حق ندارد جلوی او را بگیرد! دادگاههای ایران حق ندارند محاکمه کنند، بازپرسی کنند، باید برود امریکا! آنجا در امریکا اربابها تکلیف را معین کنند!...».

این سخنرانی موجب شد که در ۱۳ آبان ماه، ماموران ساواک به منزل امام در قم حمله کنند و ایشان را دستگیر و به ترکیه تبعید کنند.

شهادت تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان در سال ۱۳۵۷

سال های ۱۳۵۶و ۱۳۵۷ سال های اوج گیری مبارزات مردم و انقلاب اسلامی ایران علیه محمدرضا شاه پهلوی بود. در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ تظاهرات دانش آموزان و دانشجویان در دانشگاه تهران انجام شد که در جریان آن بر اساس آمار ۵۶ نفر شهید و صدها نفر زخمی شدند. این نوجوانان و جوانان در محوطه دانشگاه مورد حمله ماموران مسلح شاهنشاهی قرار گرفتند.

صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش‌آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا مانند همه اقشار مردم ایران در ایفای نقش عمل کنند و صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند. دانش‌آموزان داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند. ساعت یازده صبح، ماموران،‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در میان این جمعیت خروشان پرتاب کردند؛ اما، اجتماع کنندگان صدای خود را رساتر کردند و در این هنگام تیراندازی آغاز شد و جوانان و نوجوانان بی‌گناه، یکی پس از دیگری، در خون خود غلتیدند. 

چرا روز ۱۳ آبان مهم است؟ - 12

امام خمینی(ره) در پیامی به این مناسبت فرمودند: « عزیزان من! صبور باشید که پیروزی نهایی نزدیک و خدا با صابران است. خود و فرزندان نسل آتیه را سرفراز کنید که ایران امروز جایگاه آزادگان است؛ و سستی و هراس به خود راه ندهید؛ که نمی‌دهید، و به وسوسه‌های شیطانی بستگان دستگاه ظلم گوش فرا ندهید. شما ملت ایران، و همت و شجاعت شما زبانزد جهانیان و سرمشق آزادیخواهان است. من از این راه دور چشم امید به شما دوخته‌ام و آنچه در قدرت دارم در خدمت به شما که به حق است نثار می‌کنم؛ و صدای آزادیخواهی و استقلال طلبی شما را به گوش جهانیان رسانده و می‌رسانم. و از خداوند تعالی سلامت و عظمت شما ملت نجیب بزرگ را خواهانم».

این روز به همین دلیل  روز دانش آموز نامگذاری شده است.

تسخیر سفارت آمریکا

اما شاید مهم ترین اتفاقی که در ۱۳ آبان رخ داد به موضوع تسخیر سفارت آمریکا برگردد. سیزدهم آبان ۱۳۵۸ ساختمان سفارت امریکا در تهران به تصرف جمعی از دانشجویان معترض درآمد. در زمان دولت موقت مهدی بازرگان، دانش آموزان با هدف اعلام مخالفت با سیاست های آمریکا و استرداد محمدرضا شاه و اموال ملت ایران تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند و به همین دلیل دانشجویان دانشگاه های مختلف تهران طی یک برنامه ریزی از دیوارهای سفارت بالا رفتند و آن را به تصرف درآوردند. دانشجویان بعدها برخی از اسناد جاسوسی سفارت آمریکا از انقلاب اسلامی دست یافتند و آن را منتشر کردند؛ البته بسیاری از مدارک و اسناد در ساعات اولیه حضور دانشجویان در جلوی سفارت توسط کارکنان آن از بین برده شدند.

در بحث‌ها و بررسی‌هایی که صورت گرفته بود، جای شک و شبه‌های نبود که مرکز هدایت و پشتیبانی بسیاری از توطئه‌ها و تحرکاتی که علیه نظام جمهوری اسلامی صورت گرفته و می‌گیرد، سفارت ایالات متحده امریکاست؛ در واقع آنجا چیزی جز یک مرکز جاسوسی و توطئه‌گری نبود، از سوی دیگر خاطره کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که منجر به تحکیم سلطه آمریکا بر ایران به مدت 25 سال شد، در حافظه تاریخی مردم ایران هنوز، تازگی داشت، به همین دلیل، دانشجویان نام و عنوانی لایق برای این محل در نظر گرفتند: «لانه جاسوسی امریکا»؛  باید گفت که سفارت آمریکا در تهران از زمستان ۵۷ تا پائیز ۵۸ به مرکز فرماندهی عملیات جاسوسی و خرابکاری علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده بود.

بعد از این اتفاق آمریکا نیز به اقداماتی مانند قطع ارتباطات سیاسی، بلوکه کردن اموال ملت ایران و حمله نظامی به کشورمان مبادرت کرد که منجر به واقعه صحرای طبس شد.

از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا زمان تسخیر سفارت آمریکا در تهران دیپلمات‌های آمریکایی مستقر در این سفارتخانه از هیچ تلاشی در جهت مقابله با نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران فروگذار نمی‌کردند؛ تماس با سرکردگان گروه‌های ضد انقلاب، حمایت از شبکه‌های کودتا و براندازی در داخل کشور و تامین مالی گروهک‌های تروریستی در غرب و جنوب ایران که به انفجار لوله‌های نفتی و ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در مناطق کردنشین مشغول بودند، از عملکردهای ماموران سیاسی فعال در ساختمان سفارت امریکا بود؛ این حقایق در اسناد لانه جاسوسی نیز آمده است.

چرا روز ۱۳ آبان مهم است؟ - 20

امام در پیامی تسخیر سفارت را انقلاب دوم و بزرگ‌تر از انقلاب اول نامیدند. امام خمینی در بخشی از این پیام عنوان کردند:« ... آن مرکزی هم که جوان‌های ما رفتند گرفتند- آن طور که اطلاع دادند- مرکز جاسوسی و مرکز توطئه بوده است. آمریکا توقع دارد که شاه را ببرد به آنجا مشغول توطئه، پایگاهی هم اینجا برای توطئه درست کنند، و جوانهای ما بنشینند و تماشا کنند. باز ریشه‏ های فاسد به فعالیت افتاده بودند که ما هم دخالتی بکنیم و جوانها را بگوییم که شما بیرون بیایید از آنجایی که رفتند. جوانها یک کاری کردند برای اینکه دیدند، آخر ناراحت کردند این جوانها را».

امام خمینی (ره) در سخنانی، از این اقدام حمایت کردند: «شما میبینید که الان مرکز فساد امریکا را جوانها رفته‌اند گرفته‌اند و امریکائیها را هم که در آنجا بودند، گرفتند و آن لانه فساد را بدست آوردند و امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و جوان‌ها مطمئن باشند که امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.»

این واقعه که نمادی از استعمار ستیزی ملت ایران و نفی سلطه قدرت های استکباری بود، و این‌گونه نام روز ۱۳ آبان برای همیشه در تاریخ ایران ماندگار شد؛ البته اولین پیام تسخیر لانه جاسوسی، شکست هیمنه و اُبهت ساختگی آمریکا بود، آمریکایی هنوز نپذیرفته است که حقوق اوّلیه ملت ایران را به رسمیت بشناسد. به همین مناسبت چنین روزی در تاریخ کشورمان بنام روز مبارزه با استکبار جهانی نام گرفت.

۱۳ آبان امسال مصادف با بازگشت تحریم های نفتی و بانکی علیه ایران بعد از خروج آمریکا از برجام نیز است. اتفاقاتی که موجب شد برخلاف رویه معمول و همیشگی حتی متحدان اروپایی واشنگتن نیز از قرار گرفتن در کنار آمریکا اجتناب کنند. بدون شک نشان دادن انسجام و همبستگی ملت در امروز می تواند خنثی کننده توطئه‌های ترامپ و ناامیدی وی در دست یابی به اهدافش باشد به همین دلیل ویژگی ۱۳ آبان امسال مضاعف است، زیرا آمریکایی‌ها و رییس جمهورشان ترامپ احساس کردند که می‌توانند با اهرم اقتصادی مسیر سیاسی و انقلابی جمهوری اسلامی را عوض کنند و به همین دلیل نیز آغاز تحریم‌ها را در این روز قرار دادند.

خواندن خبر در سایت منبع

بیانیه گروه‌ها و احزاب جبهه انقلاب اسلامی به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

الفخبرگزاری الف
بیانیه گروه‌ها و احزاب جبهه انقلاب اسلامی به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان

به گزارش الف، متن کامل بیانیه گروه‌ها و احزاب جبهه انقلاب اسلامی به مناسبت یوم الله 13 آبان به شرح  زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

13 آبان، یادآور یکی از روزهای تاریخی مردمان سرزمینی است که به مدد دم مسیحایی امامشان توانستند نقشی نو از ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم جهانخواران در تارک هستی بیافرینند. نقشی که بعد از 40 سال نه تنها کم رنگ نشده بلکه در جای جای نقاط مختلف جهان بوسیله آزادگان و آزادیخواهان مسلمان و غیرمسلمان دنیا نقشی نو بسته است.

13 آبان1397، در طول این 40 سال اهمیتی روز افزون دارد. آمریکای جنایت‌کار بعد از چهار دهه، گمان می کند که فرصتی نو یافته است تا عقده تحقیر شدن 444 روز به دست جوانان انقلابی این سرزمین را با فشار اقتصادی تحریم جبران کند. اما این رویارویی مجدد آمریکا با مردم ایران در شرایطی رقم می‌خورد که واقعیت چیز دیگریست و این روزها بیش از هر زمان دیگری این آمریکا است که به نقطه هبوط و سقوط خود نزدیک می‌شود. شرایط کنونی آمریکا از سست‌ترین موقعیت‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دهه های اخیر این حکومت عصیانگر است و به لطف الهی این شرایط نویدبخش پایان یافتن هژمونی سیاه و تباه امریکا در عصر حاضر خواهد بود.

شکست سیاست‌های سیاسی آمریکا در منطقه غرب آسیا را نیز می‌توان در همین راستا تحلیل کرد. آمریکا در طی سال های اخیر تمام تلاش نظامی و سیاسی خود را مبنی بر سقوط دولت بشار اسد و کوتاهی دست مقاومت از مرزهای اسرائیل به عمل آورد، ولی نه تنها به هدف خود نرسید بلکه قدرت جریان مقاومت در سوریه برای وارد کردن ضربه کاری به اسرائیل شریک دیرینه آمریکا امروز به مراتب بیشتر از سالهای قبل از جنگ است. آمریکا امروز در حالی با خفت عرصه نظامی در عراق را ترک کرده است که در عرصه سیاسی نیز توان به قدرت رساندن متحدان عراقی خود را نیز ندارد.

با این حال، مزدوران سعودی، غربی و عبریِ ایالات متحده آمریکا با ایجاد تشویش در اذهان عموم ایرانیان قصد پنهان کردن موقعیت متزلزل ارباب خود و به تبع آن خود را دارند و با پمپاژ رسانه‌ای و پروپاگاندای خبری بر این باورند که می‌توانند مسیر مردم ایران و انقلاب اسلامی را تغییر داده و با تصویر سازی نادرست از فضای سیاسی و اقتصادی انقلاب اسلامی مردم ایران، خواب آشفته 40 ساله خود را در افول نظام اسلامی تعبیر کنند.

ملت شریف ایران که پاسدار خون بیش از 230 هزار شهید مبارزه با جهانخواری آمریکا و ایادی مزدورش در 4 دهه گذشته است به خوبی می‌داند که تحریم‌های جدید آمریکا نشان از آخرین تلاش‌های بی‌ثمر این قدرت پوشالی رو به زوال برای فشار بر ملت شریف ایران است.

ملت مقاوم ایران به روشنی می‌داند که هزینه‌های سازش در برابر استکبار به مراتب بیشتر از هزینه‌های مقاومت در برابر آن است و همه این دستاوردها نتیجه تجربیاتی است که ملت ایران در 40 سال گذشته تجربه کرده است. ملت ایران هیچگاه ددمنشی خصمانه آمریکا در برنامه جامع جاسوسی از ایران قبل از انقلاب و بین ماههای پیروزی انقلاب تا تسخیر لانه جاسوسی، تحریمهای مخرب و ضدبشری اقتصادی، کشتار 290 مسافر بیگناه در حمله به هواپیمای مسافربری، حمایت اطلاعاتی از کودتای پایگاه هوایی شهید نوژه، تجاوز خصمانه به خاک ایران با حضور مخفیانه در طبس، حمله به کشتیها و سکوهای نفتی ایران در دوران جنگ تحمیلی‏، پشتیبانی از حمله شیمیایی عراق به ایران، طراحی ویروس استاکس نت برای تخریب دوهزار سانتیفیوژ، حمایت از گروهکهای تروریستی منافقین خلق، دمکرات، جندالشیطان، پژاک، الاهواز و... ، حمایت از اغتشاشات سیاسی و امنیتی سالهای ۷۸، ۸۲، ۸۸، و 96، مشارکت اطلاعاتی در ترور دانشمندان هسته ای و دیگر جنایتی که هنوز اثرات آن جلوی چشمان مردم ایران پدیدار است را فراموش نخواهد کرد.

امروز برای ملت ایران روشن شده است که راه حل های مشکلات کشور، داخلی بوده و در نظر گرفتن غرب به عنوان شاه کلیدِ باز شدن معضلات، نشان ساده لوحی و گاه نشان نفوذ عناصر بیگانه از چند واسطه و تغییر در مختصات محاسباتی برخی مسئولان است. همه دلسوزان کشور می دانند که راه حل مشکلات کشور مبارزه مستمر و موثر با فساد به خصوص فساد اقتصادی توسط قوای سه گانه، جوانگرایی اساسی در ارکان تصمیمگیری و اجرایی قدرت، برنامه ریزی دقیق برای رفع آسیب های اجتماعی و توجه اساسی به مسائل فرهنگی است.

در بخش  اقتصاد هم، که امروزه با کم توجهی مسئولین به مشکل اصلی مردم تبدیل شده است، باید  برنامه های تحول آفرین در کشور اجرا شود. مبارزه اساسی و روشمند با قاچاق کالا ، اصلاح نظام بانکداری کشور، خصوصی سازی واقعی اقتصاد، نوگرایی در سیستم تولید محصولات کشاورزی، کنترل جدی واردات، تسهیل در سرمایه گذاری خارجی و جهت دهی به سرمایه های داخلی برای رفع مشکل نقدینگی، فعال کردن دیپلماسی اقتصادی، توجه به فعالیتهای دانش بنیان برای حل مشکلات صنعت و تولید و اصلاح الگوی مصرف و مبارزه با فرهنگ اسراف و تجملگرایی و... تنها بخشی از صدها راه حل برون رفت از وضع موجود است که همگی با توجه به نیروی جوان و متخصص داخلی در فرصت زمان کوتاهی قابلیت تحقق دارد.

وجود راه حل مشکلات در داخل کشور به همراه توانمندیهای ایران اسلامی در مقابله با استکبار جهانی که بارقه های آن را میتوان در عراق، سوریه، لبنان و یمن به خوبی مشاهده کرد نشان می دهد که در صورت استقامت مردم، دسیسه های آمریکا این بار نیز ناکام خواهد ماند.

در پرتو عنایات الهی آرزومندیم در چهلمین سال استقرار نظام اسلامی، و با اجرای تدابیر داهیانه رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی و تغییر عملی در مشی و سلوک مسئولین قوای سه گانه به ویژه دولتمردان، این سیزده آبان به نقطه عطف بزرگی در مسیر رشد و بالندگی مردم ایران منجر شود و با تبدیل "تهدید تحریم ها" به "فرصت اتکا بیشتر بر منابع درون زای قدرت اقتصادی"، گام بلندی برای تحقق آرزوهای بزرگ ملت ایران و دستیابی به اهداف الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی برداریم.

والسلام علیکم و رحمت الله

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

جبهه پایداری انقلاب اسلامی

جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی

جبهه رهپویان انقلاب اسلامی

جبهه ایستادگی انقلاب اسلامی

جامعه اسلامی مهندسین

حزب موتلفه اسلامی

جمعیت عدالت و پیشرفت ایران اسلامی

حزب  توسعه و عدالت ایران اسلامی

جامعه‌ اسلامی ورزشکاران

جامعه اسلامی کارمندان

جامعه انجمن های اسلامی اصناف و بازاریان سراسر  کشور

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی

جامعه اسلامی فرهنگیان

جمعیت اسلامی فرهنگیان

انجمن اسلامی پزشکان

جامعه اسلامی دانشجویان

جامعه پیروان راه زینب

جامعه فاطمیون

جامعه اسلامی ادوار نمایندگان مجلس شورای اسلامی

کانون اسلامی فارغ‌التحصیلان‌ شبه قاره هند

جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی

جامعه جوانان متحد اسلامی

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
الفالف17 ساعت قبل
نماینده رشت با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر حضور نیافتن در مناطق سیل زده، گفت: رئیس جمهور بجای آنکه از مناطق خوش آب و هوای ایران دستور تلفنی صادر کند، در مناطق سیل زده حضور یابد. وی افزود: ظاهرا رئیس جمهور در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله قشم در حال گذراندن تعطیلات و استراحت است. عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تصریح کرد: علاوه بر رئیس جمهور محمود واعظی رئیس دفترش هم در تهران حضور ندارد. ظاهرا واعظی برای گذراندن تعطیلات به گیلان سفر کرده و در ویلاهای این استان حضور دارد. وی گفت: در شرایط بحرانی برخی استانها، رئیس جمهور و همه اعضای هیئت دولت باید پیگیر مشکلات بوده و با هماهنگی‌های لازم، دستور حل مشکلات را صادر می‌کردند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم امید عراق رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل ‏‬ به اتمام رسید. به این ترتیب تیم عراق با ۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر ‏‬ به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی المپیک که در کشور تایلند برگزار خواهد شد، صعود کرد. تیم ایران هم باید منتظر نتایج سایر مسابقات باشد. چهار تیم برتر که در رده دوم جدول گروه‌های ۱۱ گانه قرار دارند هم به مرحله نهایی راه می‌یابند. برتری ایران در نیمه نخست نسبت به عراق کاملا محسوس بود بخصوص در ۱۰ دقیقه ابتدایی که ایران صاحب دو موقعیت گلزنی شد.
ایلناایلنا20 ساعت قبل
ادوارد واستینج استاد روابط‌بین‌الملل دانشگاه اوپن است وی در حوزه روابط‌بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران و تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص سفر روحانی به عراق که اواخر سال گذشته شمسی انجام شد، مطرح کرده‌ است. روحانی در سفر به عراق بسیار موفق‌تر از ترامپ بودادوارد واستینج درباره سفر روحانی به عراق در مقایسه با سفر چند ماه قبل ترامپ به این کشور گفت: باید بگویم روحانی بسیار موفق‌تر عمل کرده‌ است. ترامپ آرزوی دیدار با آیت‌الله سیستانی را دارداستاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن در ادامه با اشاره به دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی گفت: این دیدار بسیار مهم و در نوع خود بی‌نظیر بود. روابط قوی ایران و عراق برای صلح و ثبات خاورمیانه ضروری استواستینج در ادامه به اتحاد ایران و عراق اشاره کرد و گفت: سفر روحانی به عراق فرصتی برای تقویت روابط تهران و بغداد است.
الفالف19 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۴۰ ۳۹۷۱۲۲۶۱۸۰به گزارش الف، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ماه سال ۱۳۹۹) برگزار می‌شود. در حزب جمهوری خواه هنوز مشخص نیست آیا فرد یا افرادی به رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور مستقر خواهند پرداخت یا خیر. برخی معتقدند ایجاد اجماع در حزب دموکرات برای حمایت کامل از برنی سندرز امری بسیار سخت و شاید ناممکن است. جو بایدنجو بایدن، معاون باراک اوباما بوده و به نظر بسیاری می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های نهایی دموکرات‌ها در رقابت با دونالد ترامپ مطرح باشد. کوری بوکرکوری بوکر، سناتور سیاهپوست و ۵۰ ساله ایالت نیوجرسی یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات پیش رو است.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتیم فوتبال ایران پس از دو پیروزی پیاپی برابر ترکمنستان و یمن به دیدار برابر عراق رسیده است. آنها به همین دلیل استراتژی ای تدافعی برای این بازی برگزیده‌اند و سعی دارند در ضدحملات به تیم ایران ضربه بزنند. دقیقه ۸: شوت مهدی قائدی باز هم دروازه عراق را تهدید کرد ولی به گل نرسید. دقیقه ۳۲: شوت امید نورافکن از روی ضربه ایستگاهی زاویه مناسبی نداشت و با دخالت مدافعین عراق برگشت داده شد. دقیقه ۳۷: شوت نورافکن روی ضربه ایستگاهی را بار دیگر دروازه بان عراق به آغوش کشید.

اخبار بیشتر