اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۱۱ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۱۱ شهریورماه

کاهش قیمت خودرو کماکان ادامه دارد

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
کاهش قیمت خودرو کماکان ادامه دارد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: قیمت برخی از خودروهای پر مخاطب ایرانی نسبت به دیروز با کاهش متوسط ۳۰۰ هزار تومانی همراه است.

بر اساس معاملات انجام شده در بازار آزاد خودرو امروز (۱۰شهریور۹۸) قیمت اتومبیل‌های پر فروش نسبت به دیروز با کاهش میانگین ۳۰۰ هزار تومانی همراه است.

طبق آخرین قیمت بازار خودرو، پژو پارس، ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۱، ۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی فروش رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۹۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی به قیمت ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

سمند ال ایکس، ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس، ۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، رنو تندر پلاس اتوماتیک، ۱۵۸ میلیون تومان و سراتو، ۲۹۴ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت نسبت به دیروز در بازار آزاد خودرو معامله شد.

می‌توانید جدیدترین قیمت‌های خودروهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید:

کاهش قیمت خودرو کماکان ادامه دارد - 7

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش تولید روزانه ایران خودرو به ۲ هزار دستگاه

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
افزایش تولید روزانه ایران خودرو به ۲ هزار دستگاه
خبرگزاری میزان- مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: برنامه تولید امسال ایران خودرو مشخص است و در کمتر از دوماه آینده به تیراژ تولید روزانه دستکم ۲ هزار دستگاه خودرو خواهیم رسید. تاریخ انتشار: 10:58 - 11 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۶۴۹۲
افزایش تولید روزانه ایران خودرو به ۲ هزار دستگاه - 0

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، فرشاد مقیمی محور برگزاری نشست با شبکه تامین را ایجاد اتحاد و همدلی در صنعت خودرو عنوان کرد و گفت: با هماهنگی بین قطعه سازان با محوریت تشکل‌های تخصصی از یک سو و قطعه سازان با گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان خودروساز شماره یک کشور از سوی دیگر، به دنبال تحقق اهداف و برنامه‌های تولید خواهیم بود.

مدیرعامل ایران خودرو در این نشست بر هم افزایی و همبستگی بین قطعه ساز و خودرو ساز تاکید و اظهار کرد: با هم عهد ببندیم تخریب قطعه ساز علیه قطعه ساز، خودروساز و انجمن‌ها و برعکس ممنوع، همه با وحدت کلمه برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید گام برداشته و مشکلات درون خانواده را باهم حل خواهیم کرد و احترام متقابل به حقوق یگدیگر به ویژه حقوق مصرف کننده را در اولویت قرار خواهیم داد.

وی با تاکید بر پرداخت نظام‌مند و شفاف به قطعه سازان و جلوگیری از رانت و تبعیض گفت: باید پرداخت‌ها براساس رویکردی سیستماتیک صورت گیرد، کمیته‌های تخصصی بر اساس شاخص‌های ارزیابی، بر عملکرد قطعه سازان نظارت خواهند کرد تا پرداخت‌ها براساس آن انجام شود.

مدیرعامل ایران خودرو با تشریح شرایط موجود، بر لزوم همبستگی و همگرایی ایران خودرو و سازندگان تاکید کرد و گفت: برنامه تولید امسال ایران خودرو مشخص است و نیازمندی‌ها در حوزه تامین نیز مطابق با تعداد تولید تعیین شده است با همت و یاری شما تامین‌کنندگان در کمتر از دوماه آینده به تیراژ تولید روزانه دست کم ۲ هزار دستگاه خودرو خواهیم رسید.

مقیمی تصریح کرد: هدف این است که خودرو‌ها با عبور مستقیم از خط تولید، به دست مشتریان برسد با همکاری قطعه سازان، علاوه بر رضایتمندی مردم و مشتریان، از انباشت سرمایه قطعه ساز و خودرو ساز در پارکینگ‌ها جلوگیری خواهیم کرد.

وی افزود: با پشتیبانی سازندگان خودرو‌های کف پارکینگ نیز براساس برنامه زمانبندی به زودی به صفر خواهد رسید.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تعامل نظام‌مند و شفاف با تامین کنندگان را از دیگر محور‌های دارای اهمیت عنوان کرد و گفت: علاوه بر ایجاد تنوع در روش‌های تامین مالی، به دنبال پرداخت نظام‌مند هستیم تا تا برنامه‌های خودکفایی تولید در گروه صنعتی ایران خودرو را محقق کنیم.

وی برنامه توسعه محصولات جدید و توسعه صادرات را از مقوله‌های مهم در فعالیت‌های ایران خودرو دانست و گفت: برنامه‌های متنوعی نیز برای ارتقای کیفیت محصولات و کاهش نمرات منفی طرح ریزی کرده‌ایم.

مقیمی با بیان این که تصویر ذهنی جامعه و مشتریان از ایران خودرو آسیب دیده است، بر لزوم بهبود شرایط تاکید کرد و گفت: با همت مجموعه باید به جایگاه قبلی بازگردیم، تداوم فعالیت ما در گرو همکاری و همراهی با یکدیگر است.

وی گفت: با همت و ظرفیت‌های موجود در قطعه سازان به عنوان سربازان خط مقدم جبهه اقتصادی توانسته‌ایم از بخش زیادی از مشکلات عبور کنیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بر استمرار جلسات با قطعه سازان از طریق تشکل‌ها تاکید کرد و گفت: با تدابیری که اتخاذ خواهد شد، مشکل گردش نقدینگی قطعه سازان قابل رفع است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ادامه بر بهره وری و توسعه تخصصی در زنجیره ارزش خودرو تاکید کرد و گفت: باید با بهره مندی از تکنولوژی روز به این هدف دست یابیم، خودروسازی ۲۱ درصد از ارزش افزوده بخش صنعت را به خود اختصاص می‌دهد و نمی‌تواند نسبت به مقوله بهره وری بی تفاوت باشد.

مقیمی با بیان این که توسعه خودکفایی مهم‌ترین محور برنامه‌های ایران خودرو است، گفت: باید فعالیت‌های طراحی محصول در گروه را با جدیت و گستردگی بیشتری پیگیری کنیم.

وی ایجاد ستاد توسعه و تعمیق ساخت داخل را از رویکرد‌های گروه عنوان کرد و گفت: شخصا در کمیسیون‌ها و جلسات این ستاد داخلی سازی قطعات را دنبال می‌کنم. از نیرو‌های دانشی، شرکت‌های دانش بنیان، قطعه سازان، تشکل‌ها و انجمن‌های مرتبط نیز که در این زمینه تجربه دارند دعوت به همکاری کرده‌ایم.

مقیمی در ادامه محور‌های تعامل نظام‌مند و شفاف با تامین کنندگان را تشریح کرد و گفت: مدل جامع ارتباط با تامین کنندگان را برمبنای استراتژی‌های حمایتی، کنترلی و مشارکتی اجرا خواهیم کرد. با تمرکز بر فرآیند سیستماتیک انتخاب و جایگزینی تامین کنندگان در جهت شناسایی و کاهش ریسک‌های تامین گام خواهیم برداشت.

وی از توافق با بانک مرکزی در زمینه اخذ مجوز استفاده از ارز حاصل از صادرات توسط ایران خودرو خبر داد و گفت: با اجرای این رویکرد به بالانس ارزی خواهیم رسید.

مقیمی هدف خودکفایی و کاهش ارزبری تولید را ۲۴۴ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: نباید نسبت به واردات قطعه‌ای که قابلیت داخلی سازی دارد اقدام شود. اولویت ما ساخت داخل و تمرکز برتوان دانش ایرانی است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تولید سه محصول دناپلاس اتوماتیک، ۳۰۱ و ۲۰۷ با سقف شیشه‌ای تا پایان سال خبر داد و گفت: حوزه‌های فنی و مهندسی و طراحی محصولات جدید را نسبت به قبل فعال‌تر خواهیم کرد. تا پایان سال چند برنامه رونمایی از محصولات جدید را پیش بینی کرده‌ایم.

وی صادرات ۲۰ میلیون یورو قطعات و مجموعه‌ها را برنامه تعیین شده برای سال جاری عنوان کرد و گفت: در بازار‌های صادراتی می‌توانیم به برنامه‌های تامین ارز کمک کنیم.

مقیمی در پایان با بیان این که باید با همدلی و همراهی سازندگان و حمایت مسئولان، تحریم‌ها را که از خودروسازی شروع شده، در همین جا زمین بزنیم، وحدت کلمه را مهم‌ترین عامل پیشبرد اهداف دانست و گفت: تیراژ تولید را افزایش خواهیم داد، خودرو‌های ناقص را تکمیل و وارد بازار خواهیم کرد و برنامه‌های توسعه محصول و ارتقای کیفیت را با جدیت دنبال می‌کنیم تا تصویر ذهنی جامعه از بزرگ‌ترین خودروساز کشور را به جایگاه قبلی بازگردانیم.

خواندن خبر در سایت منبع

علت گرانی شدید خودروی وارداتی در ایران چیست؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
علت گرانی شدید خودروی وارداتی در ایران چیست؟
یک کارشناس خودرو درباره علت گرانی خودرو می‌گوید: در صورتی که تعرفه واردات خودرو به کشور تا این میزان بالا نبود شاهد گرانی خودرو ...
علت گرانی شدید خودروی وارداتی در ایران چیست؟ - 0

یک کارشناس خودرو درباره علت گرانی خودرو می‌گوید: در صورتی که تعرفه واردات خودرو به کشور تا این میزان بالا نبود شاهد گرانی خودرو نبودیم. واردات خودروی کارکرده حرف عجیبی است و باید صفر کیلومترها با تعرفه پایین وارد شوند.

فربد زاوه کارشناس حوزه خودرو در خصوص واردات خودروی کارکرده به کشور و زیر و بم‌های آن اظهار کرد: واردات خودروهای کارکرده را می‌توان حرف عجیبی دانست چراکه حتی درحال‌حاضر امکان ورود نمونه‌های صفر کیلومتر به کشور وجود ندارد. اگر بتوانیم نمونه‌های صفر کیلومتر را با تعرفه کمتر به کشور وارد کنیم چرا باید به سمت خودروهای کارکرده برویم؟

مهم‌ترین عامل گرانی خودرو در ایران تعرفه است و اگر تعرفه به این اندازه سنگین نبود شاهد گرانی خودروی وارداتی در ایران نبودیم. ما باید مسئله تعرفه را حل کنیم هرچند که مخالفتی با ورود خودروهای کارکرده به کشور نیز نداریم. زمانی که ورود صفر کیلومترها ممنوع می‌شود بهانه اصلی میزان تعرفه‌هاست.

در صورت ورود خودروهای کارکرده به کشور باید تا حدی از میزان سختگیری در زمینه استاندارد کاسته شود و می‌توان همین کار را برای خودروهای وارداتی صفر کیلومتر نیز انجام داد. از طرفی باید اجازه داده شود خودروهای وارداتی صفر به بازار ورود پیدا کنند تا خود به خود بسیاری مسائل حل ‌شوند.

سختگیری کمتر روی صفر کیلومترها

وی ادامه داد: شرکتی که خودرو را به صورت انبوه خریداری می‌کند حدود ۳۰ تا ۴۰درصد ارزان‌تر از نرخ اصلی خرید می‌کند. با توجه به این تخفیف‌ها در حقیقت خودروی صفر کیلومتر با قیمت یک نمونه ۳ تا ۴سال کارکرد خریداری می‌شود. بهتر است خودروی صفر کیلومتر با حجم زیاد به کشور وارد شود، به شرط اینکه عوارض و تعرفه‌ها کاهش پیدا کند.

دولت مجاز به عوارض غیر تجمعی نیست اما این کار در حال انجام شدن است. اگر بناست خودروی یورو۳ در قالب خودروی کارکرده به کشور وارد شود بهتر است اجازه ورود صفر کیلومترهای یورو ۵ صادر شود. چنین حرکتی معقول‌تر است و روش‌های ساده‌تری برای کنترل بازار وجود دارد ضمن اینکه امکان پیگیری و ردیابی از لحاظ کیفی و فنی وجود ندارد. اگر دولت اصرار بر نظارت به ویژه در زمینه خدمات دارد می‌تواند نمونه صفر کیلومتر را وارد کند.

هیبریدی ارزان‌قیمت نداریم

زاوه درباره هیبریدی‌ها نیز گفت: خودروهای هیبریدی مصرف سوخت پایین‌تری دارند اما از لحاظ آلایندگی تفاوتی با سایر خودروها وجود ندارد. این خودروها نسبت به نمونه‌های مشابه فاقد فناوری هیبرید گران‌تر هستند و می‌توان گفت خودروی هیبرید ارزان‌قیمت در جهان نداریم. این تصور که همه افراد می‌توانند صاحب چنین خودروهایی شوند اشتباه است. نرخ صادراتی خودرویی مانند تویوتا پریوس حدود ۲۰هزار دلار است و با دلار آزاد نرخ آن ۲۶۰میلیون تومان خواهد شد. در صورتی که سود، خدمات پس از فروش و سایر موارد را نیز به این رقم اضافه کنیم، خودروی هیبریدی به هیچ وجه نمی‌تواند با محصولات داخلی رقابت کند.

وی افزود: درباره خودروهای موجود در مناطق آزاد و بنادر، این موضوع مربوط به خودروهایی است که در داخل کشور حضور دارند. اگر این خودروها اسقاط یا از کشور خارج شوند دوباره باید ارزی تخصیص یابد تا خودروی جدید جایگزین آنها شود. در صورتی که موضوع اسقاط مطرح باشد بهتر است به جای ۵ یا ۱۰سال این عدد به ۱۵ یا ۲۰سال افزایش یابد تا این مسئله حل شود. اگر ما می‌خواهیم مسئله واردات خودرو را حل کنیم باید ریشه‌یابی شود و شرایط رقابت به وجود آید. ما باید با انحصار در خودروسازی بجنگیم و سراغ مسائل حاشیه‌ای نرویم.

سیگنالی برای آزادسازی واردات وجود ندارد

این کارشناس حوزه خودرو درباره احتمال آزادسازی واردات خودرو گفت: بعید میدانم آزادسازی واردات خودرو انجام شود چراکه سیگنالی از سمت دولت در این زمینه ارسال نشده است. به همین دلیل انتظار نمیرود شاهد آزادسازی واردات خودرو در سال ۹۸ باشیم و شرایط برای سال ۹۹ مشخص نیست. همان خودروهایی که در گمرک هستند با فواصل ۳ماه یک بار به سختی ترخیص میشوند که هنوز دلیل این قضیه معلوم نیست. از لحاظ قیمتی به نظر میرسد با توجه به اینکه واردات ممنوع است شاهد ثبات قیمتی در خودروهای وارداتی باشیم.

حتی اگر کاهشی نیز رخ دهد احتمال اینکه قیمت‌ها دوباره به حالت پیش بازگردد وجود دارد چراکه عرضه وارداتی‌ها انجام نمی‌شود. زمانی که عرضه وجود نداشته باشد، نرخ برخی خودروهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ ممکن است حتی از خودروهای صفر کیلومتر نیز بالاتر باشد. دلیل این قضیه نیز به وارد نشدن خودروهای جدید از همان مدل برمیگردد. با توجه به اینکه عرضه خودروهای وارداتی و حتی برخی از مونتاژیها قطع شده است شاهد افت یا ثبات نرخ برای این محصولات در آینده خواهیم بود. / تجارت نیوز

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست تولیدکنندگان برای آزادسازی واردات خودرو به‌سه شرط

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
درخواست تولیدکنندگان برای آزادسازی واردات خودرو به‌سه شرط
با خروج شرکای خارجی خودروسازان، محصولی در سبد خودروسازان برای رقابت با سگمنت خودروهای خارجی وجود ندارد

به گزارش «اخبار خودرو»، موضوع واردات خودرو با حاشیه‌های زیادی همچون بحث ممنوعیت و دپو خودروهایی که به‎صورت قانونی ثبت‌سفارش شده‎اند، همراه بوده و هنوز هم از این مشکلات و التهاب فضای بازار چندان کاسته نشده است. چراکه این موضوع متاثر از تصمیمی است که دولت برای لغو آن هنوز تدبیری اتخاذ نکرده است. تنها دلیل دولت برای اعلام مجدد ممنوعیت واردات خودرو از سال گذشته تاکنون، کنترل میزان ارز خروجی کشور درمسیر خنثی‎سازی تاثیرات تحریم‌های بین‌المللی بود. اما همین تصمیم باعث شد بیش از ۲۵هزار تعهد تحویل خودرو وارداتی به‌مشتریان به‌تعویق بیفتد و این مساله نیز افزایش قیمت خودروهای خارجی دربازار خودرو را به‌دنبال داشت و درادامه نیز موج گرانی‌ها به‌بازار خودرو داخلی نیز سرایت کرد.

به‎رغم وعده‌های فراوان مسئولان، تولیدکننده‌های داخلی نیز نتوانستند مطابق نیاز بازار، خودرو باکیفیت تحویل دهند. این عوامل درمجموع موجب بروز مشکلاتی درخصوص افزایش نرخ‎ها و کمبود عرضه محصولات دربازار شد.

حال نیز ادامه استفاده از خودروهای بااستاندارد پایین داخلی، همچنان هزینه‌های بالایی باایجاد آلاینده‌های فراوان به‌مردم و حتی دولت تحمیل می‎کند. «هاشم‌یکه‌زارع»، مدیرعامل سابق ایران‎خودرو باموضع‎گیری مقابل واردات خودرو به‌کشور معتقد بود که «تولید هر خودرو درشرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور حدود یک‌هزار و ۵۰۰ دلار ارزبری دارد؛ درحالی‎که برای واردات هر دستگاه خودرو خارجی حداقل ۱۵‌هزار دلار ارزبری نیاز است.»

این درحالی است که خودروهای خارجی وارداتی از نظر طول عمر، کیفیت، دوام و ایمنی قابل قیاس با خودروهای تولید و مونتاژ داخل نیستند و بخش قابل توجهی از همان میزان ارز مصروفه برای تولید خودروهای داخلی، به‎واسطه کیفیت و دوام پایین و درمقابل استهلاک بالای آن‎ها و به‎تبع آن خسارات مالی و جانی ناشی از ضعف‎های فنی و مشکلات ایمنی آن‎ها، به‎نوعی دورریز منابع کشور قلمداد می‌شود.

تکرار یک پیشنهاد متفاوت

حال اما «مازیار بیگلو»، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو پیشنهادی را تکرار می‎کند که پیش از این نیز احمد نعمت‎بخش، دبیر انجمن خودروسازان و مدیران عامل اسبق سایپا مطرح کرده بودند.

آن‎ها می‎گفتند: «اگر واردات خودروهای صفرکیلومتر با تعرفه صفر نیز آزاد شود، خودرویی قدرت رقابت با محصولاتی مانند پراید در سگمنت سه تا پنج هزار دلار را نخواهد داشت؛ چراکه خودروهای صفر جهانی موجود در این سگمنت، اغلب موتورهای زیر ۸۰۰سی‎سی دارند و فاقد امکاناتی همچون ایربگ، ترمز ABS و … هستند.»

حال نیز دبیر انجمن قطعه‎سازان می‎گوید: «با آزادسازی واردات خودرو با تعرفه صفر مشکلی نداریم؛ مشروط برآنکه نخست واردات مواد اولیه مورد نیاز قطعه‎سازان و دوم تخصیص یارانه به‌مواد اولیه داخلی برای قطعه‎سازان تعیین‌تکلیف شود و سوم نیز قیمت‎گذاری دولتی خودروهای داخلی متوقف شود.»

این درخواست درشرایطی است که با توجه به‌خروج شرکای خارجی خودروسازان و توقف تولید محصولات خارجی آن‎ها و نیز کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان داخلی، سبدمحصول فعلی خودروسازان با سبدمحصول واردکنندگان خودرو تلاقی و همپوشانی ندارد. این درحالی است که به‌عقیده برخی کارشناسان، ممنوعیت شش‌ماهه واردات خودرو پیش از آغاز تحریم‌ها و اعلام ممنوعیت مونتاژ خودروهای باکیفیتی همچون هیوندای i۱۰، بسترن B۵۰ و جکJ۵ به‎نوعی بازار را برای حضور محصولات فرانسوی جدید دو خودروساز آماده کرد. اما حالا که این محصولات رقابتی ازسبد تولیدکنندگان داخلی خارج شده‎اند، دیگر دلیلی برای تلاش درخصوص ادامه‌دار شدن ممنوعیت واردات خودرو احساس نمی‌شود.

بیکاری ۱۷هزار نفر نیروی شاغل

شرکت‌های رسمی واردکننده خودرو که برخلاف خودروسازان نه‎تنها از اعتبارات دولتی بی‎بهره‎اند، بلکه عوارض هم به دولت می‌دهند. نزدیک به دوسال‌ونیم است که به‎واسطه ممنوعیت‎های اعلام‎شده سه‌چهارم پرسنل خود را ازدست داده‌اند.

این درحالی است که آزادسازی واردات خودرو با درنظر گرفتن سیاست جلوگیری خروج ارز، سهل و ممتنع به‌نظر می‌رسد اما دولت هنوز تصمیمی جدی برای رفع ممنوعیت ثبت‌سفارش یک‌هزار و ۳۳۹ قلم کالا نگرفته است.

پیشنهاد انجمن واردکنندگان خودرو برای گشایش دراین خصوص، واردات بدون‌انتقال ارز است که می‌تواند منجی اشتغال ۱۷هزار نفری بخش واردات باشد.

برخی شرکت‎های واردکننده خودرو پیرو سیاست‎های موضوعه وزارت صمت درزمان تصدی «محمدرضا نعمت‎زاده»، حتی به‌سمت برنامه‎ریزی برای مونتاژ محصولات خارجی درایران رفته بودند و قول‎وقرارهایی نیز دراین‌خصوص باخودروسازان خارجی گذاشته بودند، اما با ممنوعیت‎های اعلام‎شده در دوسال‎ونیم اخیر، درها از داخل به‌روی آن‎ها بسته شد.

گرچه با تصمیم شورای‌هماهنگی ‌اقتصادی قوای سه‎گانه، خودروهای مانده درگمرک تعیین‌تکلیف شدند، در مهلت اولیه برای اجرای دستورالعمل هیات‌دولت پیرو این تصمیم، به‌دلیل ناهماهنگی‎ دستگاه‎های اجرایی تنها ۵۰۰ دستگاه از انبارهای گمرک خارج شد و با اتمام مهلت دوم نیز این پرونده برای خریداران خودروهای خارجی و واردکنندگان خودرو بسته نشد و تنها شش‌هزار و ۶۵۳ دستگاه درمجموع توانستند از گمرک خارج شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو‌های پرفروش در ۱۱ شهریور ۹۸ + جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت خودرو‌های پرفروش در ۱۱ شهریور ۹۸ + جدول
قیمت برخی از خودرو‌های پر مخاطب ایرانی نسبت به دیروز با کاهش متوسط ۳۰۰ هزار تومانی همراه است.

بر اساس معاملات انجام شده در بازار آزاد خودرو امروز (۱۰شهریور۹۸) قیمت اتومبیل‌های پر فروش نسبت به دیروز با کاهش میانگین ۳۰۰ هزار تومانی همراه است.

طبق آخرین قیمت بازار خودرو، پژو پارس، ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سایپا ۱۳۱، ۴۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان با کاهش ۵۰۰ هزار تومانی فروش رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ (ساده) با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی به مبلغ ۹۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (ساده) با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی به قیمت ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

سمند ال ایکس، ۷۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس، ۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، رنو تندر پلاس اتوماتیک، ۱۵۸ میلیون تومان و سراتو، ۲۹۴ میلیون تومان بدون تغییر در قیمت نسبت به دیروز در بازار آزاد خودرو معامله شد.

شما می‌توانید جدیدترین قیمت‌های خودروهای پر متقاضی را در جدول ذیل مشاهده کنید:

قیمت خودرو‌های پرفروش در ۱۱ شهریور ۹۸ + جدول - 7

خواندن خبر در سایت منبع

جدول قیمت انواع خودرو / ۲۰۷ اتومات ۱۶۳ میلیون تومان شد + جدول

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور
جدول قیمت انواع خودرو / ۲۰۷ اتومات ۱۶۳ میلیون تومان شد + جدول
دنیای اقتصاد در گزارشی قیمت انواع خودروهای داخلی پرفروش را اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، جدول زیر نشان دهنده قیمت انواع خودرو در بازار است.

جدول قیمت انواع خودرو / ۲۰۷ اتومات ۱۶۳ میلیون تومان شد + جدول - 3

لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

لحظه شاخ به شاخ وحشتناک ۲ خودرو+ فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، راننده یک خودرو در سر پیچ اقدام به گرفتن سبقت کرد. سبقت راننده ناشی باعث تصادف شاخ به شاخ با یک خودروی دیگر شد. این تصادف باعث شد تا این خودرو با یک کامیون هم تصادف کند که این حادثه منجر به برخورد خودروی سواری با خودرویی که در کنار جاده پارک کرده بود، شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است. این تصمیم‌های بزرگ در سخت‌ترین روزهای اقتصاد و صنعت کشور اتخاذ شده و جراحی بزرگ این صنعت، نیاز به حمایت همه جانبه تمام بخش‌ها، مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و رسانه‌ها دارد.
ایبناایبنا16 ساعت قبل
وی با اشاره به پشتیبانی شبکه سراسری از مراکزی که برق خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت می‌کنند، گفت: در شرایطی که نیروگاه‌های تجدیدپذیر امکان تامین برق مورد نیاز این مراکز را نداشته باشد شبکه سراسری برق مورد نیاز را تامین خواهد کرد. سخنگوی صنعت برق با تاکید بر ممنوعیت استفاده مراکز استخراج رمز ارز از برق شبکه سراسری در زمان اوج مصرف، گفت: طبق مصوبه هیات دولت این مراکز در زمان اوج مصرف که ۳۰۰ ساعت است نباید از برق موجود در شبکه سراسری استفاده کنند. رجبی مشهدی گفت: اگر مردم مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز را به شرکت‌های برق معرفی کنند ۲۰ درصد از جریمه دریافتی از متخلفان به عنوان پاداش به آن‌ها پرداخت می‌شود. سخنگوی صنعت برق گفت: برای کنترل مصرف برق در مراکز استخراج رمز ارز از راه دور، همه این مراکز به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند. رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز مصوبه مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها را به شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ کرده که تمامی دارندگان مجوز از وزارت صمت می‌توانند با هماهنگی شرکت برق منطقه‌ای و برخورداری از تجهیزات مناسب برق از تعرفه اعلام شده برای استخراج رمز ارز استفاده کنند؛ همچنین شرکت‌های برق منطقه‌ای موظف به قطع انشعاب و برخورد با استخراج کنندگان رمز ارزی هستند که به صورت غیر مجاز از شبکه برق استفاده می‌کنند یا با سایر تعرفه‌ها نسبت به دریافت برق و ماینینگ اقدام کرده‌اند.

اخبار بیشتر