ادامه تظاهرات هنگ‌کنگی‌ها؛ در جستجوی نتیجه دلخواه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. بین‌المللی
پوشش خبری

ادامه تظاهرات هنگ‌کنگی‌ها؛ در جستجوی نتیجه دلخواه

درگیری‌ها در هنگ کنگ به فرودگاه کشیده شد

الفخبرگزاری الف
درگیری‌ها در هنگ کنگ به فرودگاه کشیده شد
درگیری‌ها همچنان در هنگ کنگ ادامه دارد و مردم اعتراضات را به فرودگاه کشیده‌اند.

آخرین وضعیت اعتراضات در هنگ‌کنگ؛ حضور پلیس ضدشورش در مترو

انتخابخبرگزاری انتخاب
آخرین وضعیت اعتراضات در هنگ‌کنگ؛ حضور پلیس ضدشورش در مترو
به دنبال درگیری‌های شدید روز یکشنبه، مردم هنگ‌کنگ امروز، دوشنبه در ایستگاه‌های مترو با حضور پلیس‌های ضد شورش روبه‌رو شدند.
آخرین وضعیت اعتراضات در هنگ‌کنگ؛ حضور پلیس ضدشورش در مترو - 0

به دنبال درگیری‌های شدید روز یکشنبه، مردم هنگ‌کنگ امروز، دوشنبه در ایستگاه‌های مترو با حضور پلیس‌های ضد شورش روبه‌رو شدند.

به گزارش ایسنا، معترضان هنگ‌کنگ امروز، دوشنبه خواستار برگزاری اعتراضات گسترده شدند اما به نظر می‌رسد که این شهر تقریبا به وضعیت آرام خود بازگشته و فروشگاه‌های آن باز هستند، قطارها در حال فعالیتند و کارگران و کارمندان به محل کار خود می‌روند.

بسیاری از مدارس ابتدایی به خاطر هشدار طوفان تعطیل هستند و دانش‌آموزان مدارس رده‌های سنی بالاتر با کلاه ایمنی به مدرسه رفتند اما پیش‌بینی‌ می‌شود دانشجویانی که معمولا رهبری این اعتراضات را بر عهده داشته‌اند، سر برخی از کلاس‌های خود حاضر نشوند تا در تظاهرات شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک فروشنده میوه در حالی که در غرفه خیابانی خود مشغول فروش بود، اظهار کرد: دیگر اعتراض نمی‌کنیم. در حال حاضر به پول نیاز داریم. فکر می‌کنم فعلا به اندازه کافی مشکل و درگیری داشته‌ایم.

هزاران معترض روز یکشنبه راه‌های منتهی به فرودگاه هنگ‌کنگ را بستند و مانع عبور و مرور وسایل حمل و نقل عمومی در این منطقه شدند تا توجه جهان را به تلاش خود برای داشتن خودمختاری بیشتر جلب کنند.

به گفته مقامات فرودگاه هنگ‌کنگ، ۲۵ پرواز در روز یکشنبه لغو شد اما خدمات حمل و نقل به طور عمده به وضعیت عادی بازگشته است.

برخی از معترضان دیروز پس از ترک فرودگاه هنگ‌کنگ در یک ایستگاه مترو با میله‌های فلزی دوربین‌های مدار بسته و لامپ‌ها و گیت‌های ورود و خروج را تخریب کردند. با ورود پلیس به این ایستگاه، چندین تن دستگیر شدند.

پلیس و معترضان همچنین در شب گذشته با معرتضان درگیر شدند که برخی از این درگیری‌ها را می‌توان شدیدترین درگیری‌های صورت گرفته از زمان آغاز اعتراضات هنگ‌کنگ دانست.

خواندن خبر در سایت منبع

آزمون خیابانی معترضان در هنگ‌کنگ؛ آیا اینبار مردم به نتیجه دلخواه می‌رسند؟

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
آزمون خیابانی معترضان در هنگ‌کنگ؛ آیا اینبار مردم به نتیجه دلخواه می‌رسند؟
اقتصادنیوز : جمعیت گسترده‌ای از مردم هنگ‌کنگ بی‌توجه به هشدارها باز هم به خیابان‌ها آمده و با آتش افروختن در خیابان‌ها با پلیس درگیر شدند.

به گزارش اقتصادنیوز برخی گزارش‌ها دیروز را بدترین دوره درگیری‌ها در چند هفته اخیر ارزیابی می‌کنند.معترضان دموکراسی‌خواه به سمت پلیسی که با گاز اشک‌آور و آب پرفشار به سمت آنها می‌رفت، بمب‌های دست‌ساز پرتاب کردند و بازداشت‌های گسترده‌ای در ایستگاه‌های قطار رخ داد. ‌پلیس هنگ‌کنگ اگرچه با توجه به برخی نگرانی‌های امنیتی برگزاری اعتراضات را ممنوع کرده بود اما ده‌ها هزار معترض برای سیزدهمین هفته متوالی در بزرگراه‌های اصلی این شهر دست به راهپیمایی زدند. این راهپیمایی اعتراضی که از روز شنبه ۸ شهریورماه شروع شده بود به سرعت به درگیری خشونت‌بار با پلیس ضدشورش کشیده شد که تا ساعات اولیه دیروز یکشنبه ادامه یافت. افسران معترضان را تا ایستگاه‌های مترو دنبال کردند و بازداشت‌های گسترده‌ای انجام شد. گروه کوچکی از معترضان اطراف پارلمان هنگ‌کنگ تجمع کردند و در واکنش به شلیک گاز اشک‌آور و گلوله پلاستیکی، سنگ و کوکتل مولوتف پرتاب کردند. دیوار نوشته‌های معترضان هنگ‌کنگی با عبارت «هرگز تسلیم نخواهیم شد» درون ایستگاه‌های متروی این دولت‌شهر ناآرام خودنمایی می‌کند. مقام‌های بیمارستانی دیروز اعلام کردند، پس از درگیری‌ها ۳۱ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند که حال پنج تن از آنان وخیم گزارش شده است. سازمان‌دهندگان اعتراضات از مردم خواستند امروز دوشنبه ۱۰ شهریورماه هم خطوط جاده‌ای و ریلی به سمت فرودگاه را مسدود کنند تا عملا در پروازها اخلال ایجاد شود.

«مایک ایوز» و «آستین رمزی» در گزارش ۳۱ اوت برای نیویورک‌تایمز نوشتند که هلیکوپترهای دولتی بر فراز شهر به پرواز در آمده، پلیس ضدشورش مبادرت به پرتاب گاز اشک‌آور کرده و گاز فلفل و آب پرفشار به سوی معترضان شلیک می‌شد. این درحالی بود که معترضان به سوی مراکز دولتی درحال حرکت بودند. پلیس این بار موادی آبی رنگ در آب پرفشار تزریق کرده بود که کار را برای پلیس جهت شناسایی معترضان هموار می‌کرد. (روزنامه دنیای‌اقتصاد طی هفته‌ها و روزهای اخیر گزارش‌هایی را به تحولات هنگ‌کنگ اختصاص داده بود. برخی از این گزارش‌ها از این قرار است: «محاصره خانه خانم لم» یکشنبه ۱۰ شهریورماه؛ «بازداشت رهبران جنبش هنگ‌کنگ» شنبه ۹ شهریورماه؛ «پارتیزان میلیاردر» پنج‌شنبه ۷ شهریورماه؛ «عکس جنجالی از شورش هنگ‌کنگ» چهارشنبه ۶ شهریورماه). دولت هنگ‌کنگ می‌گوید: «آغاز سریع اصلاحات سیاسی جامعه را قطبی‌تر خواهد کرد و این اقدامی غیرمسوولانه است. هر بحثی در مورد تغییر و تحول در قانون‌اساسی باید بر مبنای قانونی و در فضایی مسالمت‌آمیز با اعتماد متقابل و به شیوه‌ای عمل‌گرایانه انجام گیرد.» برخی اعضای تشکیلات سیاسی هنگ‌کنگ که به پکن پاسخگو هستند می‌گویند دولت اعلام کرده که امتیازی به معترضان نخواهد داد. در عوض، کمپین دستگیری‌های بیشتر را شروع کرده است. پکننمی‌خواهد هیچ اتفاق ناخوشایندی در اول اکتبر که هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین است رخ دهد. به نوشته «ایوز-رمزی» فوران «آب و آتش» [اشاره به باران شدید و شلیک گلوله‌های گاز اشک‌آور و آتش‌افروزی در خیابان‌ها] در روز شنبه نشانه‌ای است از عمیق‌تر شکاف و جدی‌تر شدن بحران سیاسی در این دولت‌شهر. «جس چان»، معلم یک مهد کودک، می‌گفت این ناامیدی وجود دارد که در سالگرد ۱ اکتبر، بسیاری از معترضان که دانش‌آموز هستند به سر درس و کلاس بروند، بنابراین، جنبش از تکاپو بیفتد. او می‌گوید: «این آخرین جنگ است.» مقام‌های دولتی در هنگ‌کنگ در بیانیه‌ای اعلام کردند که دیگر هیچ تمردی را بر نمی‌تابند. آنها «معترضان رادیکال» را به‌شدت تقبیح کرده و از خرابکاری، آتش‌افروزی و «ده‌ها بمب دست‌ساز» ی که به ساختمان‌های دولتی پرتاب می‌شود انتقاد کردند.

رویترز نیز در گزارشی به قلم «توینی سیو» در ۱ سپتامبر نوشت معترضان دست به یک «آزمون خیابانی» زده‌اند. آنها سه هفته پیش خیابان‌های منتهی به فرودگاه و خود فرودگاه را تسخیر کردند اما به نتیجه دلخواه نرسیدند هرچند برخی پروازها لغو یا با تاخیر مواجه شدند. با این حال، معترضان این بار مصمم هستند که فرودگاه اصلی شهر را از حرکت بازدارند. حتی مترو هم به تازگی با اخلال مواجه شده است و تصاویری از ضرب و شتم معترضان در متروها دیده شده است.

آزمون خیابانی معترضان در هنگ‌کنگ؛ آیا اینبار مردم به نتیجه دلخواه می‌رسند؟ - 5

این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روسیا الیوم، «عبدالخالق عبدالله» مشاور سابق «محمد بن زاید» ولیعهد ابوظبی از تحولی مهم در روند حل قریب‌الوقوع بحران در شورای همکاری خلیج‌فارس خبر داد. عبدالخالق عبدالله در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «به شما مژده می‌دهم که تحولات مهمی در روند حل بحران شورای همکاری خلیج (فارس) در حال وقوع است.» وی توضیحات بیشتری در این‌باره ارائه نداد. این اظهارات چند روز پس از آن مطرح می‌شود که «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر بر آمادگی این کشور برای مذاکره جهت حل بحران شورای همکاری خلیج‌فارس تأکید کرد. عربستان سعودی، بحرین و امارات و همچنین مصر از ۵ ژوئن ۲۰۱۷، روابط دیپلماتیک و اقتصادی خود با قطر را به اتهام حمایت این کشور از تروریسم و نیز برقراری روابط با ایران، تعلیق کرده‌اند و همین امر باعث بروز بحران سیاسی حاد میان کشورهای مذکور شده است. انتهای پیام/

سیل، ونیز را فلج کرد + تصاویر

3+
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین14 ساعت قبل
مهرمهر7 ساعت قبل
ترامپ نیز همزمان با آغاز جلسات علنی، با انتشار ویدئویی در توییتر رسمی کاخ سفید تحقیقات استیضاح خود را «بزرگترین کلاهبرداری در تاریخ سیاسی آمریکا» خواند. بیل تیلور سرپرست سفارت آمریکا در اوکراین و جورج کنت یکی از مقام‌های ارشد دیپلماتیک آمریکا در امور اروپا و اوراسیا اولین افرادی هستند که در جریان رسیدگی علنی به تخلف ادعایی دونالد ترامپ در گفتگو با همتای اوکراینی‌اش در مجلس نمایندگان آمریکا شهادت می‌دهند. ترامپ متهم شده است که مانع انتقال به موقع یک کمک امنیتی مصوب آمریکا به اوکراین شده تا با تحت فشار گذاشتن اوکراین، آنها را به تحقیق درباره جو بایدن و پسرش وادارد. در صورتی که اکثریت مجلس نمایندگان رای به استیضاح دونالد ترامپ بدهد، برکناری او به رای دو سوم سناتورها نیاز خواهد داشت.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
وی با اشاره به که «انس حقانی» برادر سرکرده شبکه حقانی است که فرد شماره ۲ گروه طالبان محسوب می‌شود و دلیل تاکید طالبان به آزادی وی را نیز جایگاه وی دانستند. رئیس موسسه مطالعات جنگ در ادامه گفت که دولت افغانستان در تبادل اعضای ارشد شبکه حقانی با اساتید دانشگاه آمریکا در کابل دخیل بوده است. وی ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگوها به مذاکرات بیشتر و مستقیم بین طالبان و دولت افغانستان منجر شود. ژنرال کین در پاسخ به پرسش «فاکس نیوز» درباره «آزادی مشروط» این زندانیان و نظارت بر آنها در زمان حضور در قطر اظهارداشت: باید این را درک کنیم که زندانیان طالبان یا حقانی پس از آزادی به پست‌های رهبری خود باز می‌گردند. وی افزود: برخی از اعضای ارشد طالبان که اکنون عضو تیم مذاکره‌کننده این گروه با آمریکا هستند نیز حدود یک سال و نیم پیش از زندان گوانتانامو آزاد شده بودند.
برنابرنا13 ساعت قبل
سید مصطفی ابطحی مدیرعامل صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان در پیامی انتخاب ایرنا به عنوان رییس اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه را تبریک گفت. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان، به دنبال انتخاب خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) به عنوان رییس دوره آینده اتحادیه خبرگزاری‌های آسیا و اقیانوسیه، دکتر سید مصطفی ابطحی مدیرعامل صندوق این موفقیت را به خانواده رسانه کشور بویژه مدیریت و پرسنل این خبرگزاری پرمخاطب تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر سید ضیا هاشمیمدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایرانبا سلام و احترامانتخاب شایسته خبرگزاری ایرنا به عنوان ریاست دوره آینده اتحادیه خبرگزاری آسیا و اقیانوسیه (اوانا) نشان دهنده توانمندی و تخصص نیروهای این مجموعه است. صمیمانه این موفقیت بین المللی را به جنابعالی و سایر همکاران رسانه وزین ایرنا تبریک می‌گویم.

نقش زنان را در تظاهرات لبنان دست کم نگیرید+ تصاویر

9+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

اخبار بیشتر