بیست و نهمین جلسه دادرسی متهمان پرونده بانک سرمایه برگزار شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

بیست و نهمین جلسه دادرسی متهمان پرونده بانک سرمایه برگزار شد

قهرمانی: چه کسانی پشت پرده تاراج اموال مردم در بانک سرمایه هستند؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قهرمانی: چه کسانی پشت پرده تاراج اموال مردم در بانک سرمایه هستند؟
نماینده دادستان گفت: آقای خانی چه دست‌های پشت صحنه‌ای وجود داشته؟ برای تاراج اموال مردم چه خبر بوده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، رسول امیرقهرمانی در ادامه جلسه محاکمه و اخذ آخرین دفاع از اعضای وقت هیئت مدیره بانک سرمایه اظهار کرد: در ارتباط با شرکتهای هدایتی هیئت مدیره مصوبات را مشروط نوشته که مثلا تسهیلات مشروط به اینکه وثیقه بدهد یا اعتبارسنجی شود پرداخت شود، اما در مقام اجرا درست انجام نشده و در مسئله هدایتی تقصیرات متوجه خانی و حیدرآبادی است.

نماینده دادستان در ادامه به دخالت اشخاص برای انتخاب خانی به عنوان مدیرعامل بانک سرمایه اشاره کرد و گفت: ‌ نقش آقای عبدالله کریمی در این باره چه بوده است؟ عبدالله کریمی در دفتر چه کسی کار می‌کرده است؟ ما یک نامه‌ای داریم که براساس آن بهمن خادم در تاریخ ۱۹ مرداد سال ۹۵ با مصوبه هیئت مدیره به عنوان مدیرعامل انتخاب شده است اما به یکباره چطور شما مدیرعامل می‌شوید.

در این هنگام یکی از متهمان که نشسته بود گفت: تهدیدمان کردند. اگر هم به زندان بروم موضوع را پیگیری می‌کنم تا مشخص شود ۴درصدها به چه کسانی داده شده است.

در ادامه نماینده دادستان گفت: آقای خانی چه دست‌های پشت صحنه‌ای وجود داشته؟ برای تاراج اموال مردم چه خبر بوده است. شما بزرگترین خدمت را به امامی در شرکت توسعه ساختمان کردید. تسهیلات را افراد سالم می‌گیرند که به راحتی قابل ردیابی است اما امامی کار فنی می‌کرده و به اسم تسهیلات پول دریافت نمی‌کرده است.

وی گفت: امامی با مدیران شرکت توسعه ساختمان تبانی می‌کند و یک ملک ارزان قیمت ۸۰ الی ۹۰ میلیارد تومانی را به قیمت ۱۹۶ میلیارد به بانک سرمایه می‌فروشد و مابه‌التفاوت آن را پول میگیرد و این همان پولی است که به اسم افزایش سرمایه به شرکت توسعه ساختمان داده شد و آنها هم پول را به امامی دادند.

قهرمانی افزود: همچنین برای ساخت شهرزاد۲ نیز پولهایی داده شده است؛ ما مخالف توسعه فیلم و فرهنگ در کشور نیستیم اما معتقدیم شرایط باید برای همه مساوی و یکسان باشد. این آقا به بانک آمده و بدون اعتبارسنجی و صرفا با رفاقت شما تسهیلات گرفته است و پولها نیز ابتدا به حساب شرکتهای زیرمجموعه بانک سرمایه و آنجا پرداخت شده و تسویه نیز نشده است.

وی افزود: چرا به ریخته‌گران با وجود ممنوع‌المعامله بودن تسهیلات دادید؟ در یکجا گفته‌اید که نمی‌دانستیم ریخته‌گران ممنوع‌المعامله است و در جای دیگر شرکت سایه‌گستر را تحت فشار قرار دادید تا چکهای ریخته‌گران وصول شود.

نماینده دادستان افزود: ۶۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت به ریخته‌گران تصویب شده بود که خوشبختانه جلوی آن گرفته شد. در ازای چه وثیقه‌ای می‌خواستید این مبلغ را به ریخته‌گران بدهید؟ در ازای زمین‌های مزروعی؟ ۴ تا گندم و یونجه تسهیلات را پوشش می‌دهد؟

قهرمانی اصل پرداخت پول به شرکتهای توسعه ساختمان و پایدار قشم را کاملا غیرقانونی خواند و گفت: متاسفانه بانکها حق جمعی و فرعی را حسب مقررات بانک مرکزی رعایت نمی‌کنند و امروز تخلفات زیادی را در نظام بانکی مشاهده می‌کنیم. هم بانکهای دیگر و هم شما غلط می‌کنید که مقررات را رعایت نمی‌کنید. حتی اگر این افراد همان روز دریافت تسهیلات آن را تسویه می‌کردند باز هم در جرم تاثیری نداشت زیرا این وجوه باید در تولید و اشتغال به کار گرفته می‌شد نه در واردات کالاهای بنجل.

قهرمانی گفت: آقای خانی می‌گوید اخلالگر نیست و از خانواده شهداست. آقای خانی در دوره مدیریت شما ۱۳۰۰ میلیارد تومان رفته و عمدتا مشکوک‌الوصول است آیا با مرام شهادت تناسب داد؟

در ادامه قاضی مسعودی مقام پایان جلسه رسیدگی را اعلام و زمان برگزاری جلسه بعدی را روز شنبه آینده اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

ارجاع پرونده یکی از متهمان بانک سرمایه به دادگاه ویژه روحانیت

مهرخبرگزاری مهر
ارجاع پرونده یکی از متهمان بانک سرمایه به دادگاه ویژه روحانیت
قاضی مسعودی مقام از ارجاع پرونده یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه به دادگاه ویژه روحانیت خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاضی مسعودی مقام از ارجاع پرونده یکی از متهمان پرونده بانک سرمایه به دادگاه ویژه روحانیت خبر داد و گفت: پرونده متهم هادی به دلیل اینکه روحانی است به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شده است.

وی افزود: این متهم از چندین تن از مراجع گواهی روحانیت را به دادگاه داده است. به همین جهت عدم صلاحیت دادگاه ویژه را اعلام کردیم.

قاضی رسیدگی کننده به پرونده بانک سرمایه گفت: البته هنوز دادگاه ویژه روحانیت در این رابطه پاسخی نداده است.

لازم به ذکر است محمد علی هادی از اعضای سابق هیأت مدیره بانک سرمایه بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

کشف دم خروس فساد بانک سرمایه در موسسه مالی اعتباری نور کرج

تسنیمخبرگزاری تسنیم
کشف دم خروس فساد بانک سرمایه در موسسه مالی اعتباری نور کرج
نماینده دادستان در پرونده فساد بانک سرمایه گفت: دم خروس فساد را در موسسه مالی اعتباری نور کرج پیدا کردیم.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم رسول امیرقهرمانی در ادامه جلسه محاکمه و اخذ آخرین دفاع از اعضای وقت هیئت مدیره بانک سرمایه اظهار کرد: هر کدام از مدیرانی که پای میز محاکمه می‌آیند می‌گویند به ما ربطی ندارد؛ پس فساد به چه کسی ربط دارد؟ چرا می‌خواهید فرافکنی کنید؟ آقای شورانی که در زمان حیدرآبادی به بانک سرمایه می‌آمد و مسئول بازرسی بود، مواردی را ملاحظه کرده و به نهادهای مختلف از جمله آقای محسنی اژه‌ای گزارش می‌دهد مبنی بر اینکه تعدادی از مشتریان شعب مرکزی و اکباتان بانک سرمایه با دستور خانی رئیس هیئت مدیره بدون اعتبارسنجی و دقت کافی تسهیلات گرفتند که از جمله آنها ریخته‌گران است.

قهرمانی افزود: ریخته‌گران ۱۶۰۰ میلیارد تومان به مجموعه بانکهای کشور بدهکار بود و یکسری اموال به بانک تجارت معرفی می‌کند تا این بانک به عنوان عامل، مجموعه بدهی‌ها را تسویه کند و بانک تجارت نیز یکسری اموال را کارشناسی می‌کند اما به یکباره خانی به بانک تجارت نامه می‌زند که ما می‌خواهیم قائم مقام بانک عامل در تسویه بدهی‌ها باشیم. آقای خانی شما از حل مشکلات خود عاجز بودید چگونه می‌توانستید مشکلات ریخته‌گران را حل کنید. شما قادر به دادن تسهیلات نبودید چگونه می‌خواستید بدهی ریخته‌گران را پرداخت کنید.

نماینده دادستان گفت: خانی در همان ارتباط به امور حقوقی بانک نامه می‌زند و امور حقوقی چند مسئله را توصیه کرده و می‌گوید اولا باید بررسی شود و دقت کافی صورت گیرد و ثانیا شما بدهی ریخته‌گران را از طریق املاکی که دستتان مانده تسویه کنید. با این حال خانی ۲۰ میلیارد تومان بابت بدهی تسویه ریخته‌گران و همچنین یک ملک در فرمانیه به بانک تجارت می‌دهد.

قهرمانی اضافه کرد: شخصا حسب نیابت صادره از سوی سرپرست دادسرا با مدیران عامل بانک تجارت و سرمایه جلسه گذاشتم و با بانک تجارت بحث کردیم که با توجه به اینکه وضع بانک خوب است پول بانک سرمایه را برگرداند اما بانک تجارت قبول نکرد و قانونا هم می‌تواند قبول نکند. با این حال روز گذشته نیز جلسه‌ای برگزار شد که از نتیجه آن خبر ندارم.

وی گفت: خانی همان موقع نامه‌ای را هم به زارعی معاون مالی مدیرعامل می‌زند تا نظر او را نیز جویا شود که زارعی اعلام می‌کند اگر دادستان تایید کند که این قائم مقامی صورت بگیرد به لحاظ حقوقی منعی نیست اما در مقام اجرا باید دقت کنیم.

نماینده دادستان خطاب به خانی گفت: شما درباره خانمی که در دفترتان بود و ۵۰ سند مهم بانک را حبس کرده و اسناد بسیاری را فتوشاپ کرده توضیح دهید؛ از تاریخ ۶ اردیبهشت سال ۹۵ تا ۲۱ فروردین سال ۹۶ خانم سمیرا غفوری حبس کننده این اسناد که ارتباطات کاری بسیاری با شما داشته و تا دیروقت کارهای شما را انجام می‌داده اسناد بسیاری را حبس و فتوشاپ کرده است.

قهرمانی تاکید کرد: شما و سایر اعضای هیئت مدیره باید پاسخگوی امضاهایتان باشید و نقش شما فراتر از اینهاست. ما امروز دم خروس فساد را در موسسه مالی اعتباری نور در کرج می‌بینیم؛ می‌بینیم که توسط شرکت پایدار قشم ۸۰ میلیارد تومان به علیرضا نکوئی مدیر مسئول روزنامه قانون و ۲۵۰ میلیارد به ریخته‌گران پرداخت شده است.

وی گفت: آقایان در قبال پرداخت تسهیلات در بانک سرمایه از مشتریان درصد می‌گرفتند و هفت صدم درصد به بهانه بیمه و این قبیل مسائل بوده و ۴ درصد نیز به اسم کارگزاری دریافت می‌کردند.

نماینده دادستان افزود: این ۴درصدها را پیگیری کردیم و رد آن را در یک موسسه مالی و اعتباری در کرج شناسایی کردیم. حسابها را که بررسی کردیم به دو خانم، یک نوه و اشخاص دیگری رسیدیم که پولها به حساب آنها واریز شده است. وقتی موضوع را جویا شدیم مسئولان پایدار قشم گفتند که این خانم‌ها تحت پوشش کمیته امداد هستند و پولهایی به حسابهای آنها واریز شده است که در ابتدا باور کردیم اما بعدا متوجه شدیم از آنجا پرداختها صورت گرفته است.

به گفته قهرمانی از محل همین ۴ درصدها یک میلیارد تومان به حساب برادر خانی، ۱۶۰ میلیارد تومان باز هم به حساب برادر خانی و یک دستگه خودرو بی‌ام و برای برادرزاده خانی خریداری شده است. آقای خانی می‌گوید برادرش در شرکت پایدار قشم کار می‌کرده اما اگر اینطور بوده باید از آنجا پول می‌گرفت چرا از موسسه نور گرفته است.

وی تاکید کرد: اگر آقایان بانک مرکزی به دنبال فساد هستند این چهار درصدها را در بانکها که به اسم کارگزاری گرفته می‌شود بررسی کنند. پرونده‌های زیادی داریم که ۴ درصدها به اسم کارگزاری گرفته می‌شود و بانک مرکزی باید دقت کند اما بانک مرکزی نیز حتی یک گزارش در این باره نداده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ناگفته‌های محمدرضا خانی در آخرین دفاعیات پرونده بانک سرمایه + جزییات

رکناخبرگزاری رکنا
ناگفته‌های محمدرضا خانی در آخرین دفاعیات پرونده بانک سرمایه + جزییات
رکنا: بیست و نهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام که به صورت علنی برگزار شد پایان یافت.

ناگفته‌های محمدرضا خانی در آخرین دفاعیات پرونده بانک سرمایه + جزییات - 1

در این جلسه متهم محمدرضا خانی آخرین دفاعیات خود را مطرح کرد و نماینده دادستان و وکیل مدافع این متهم نیز مطالبی بیان کردند.

پس از پایان دفاعیات وکیل مدافع متهم خانی قاضی مسعودی مقام ختم این جلسه را اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه چهارشنبه شعبه دوم جلسه دارد وقت رسیدگی این پرونده ۹ صبح شنبه ۱۶ شهریور ماه تعیین می‌شود. ادامه دفاعیات از سایر متهمان اخذ خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه آقای هادی مدرک ارائه کردند که روحانی بوده‌اند و از برخی مراجع گواهی روحانیت دارند قرار عدم صلاحیت به دادگاه ویژه روحانیت زده‌ایم و هنوز جواب آن داده نشده است. اگر برگشت دهند ما رسیدگی می‌کنیم و در غیر این صورت این بخش از پرونده در دادگاه ویژه روحانیت با توجه به صلاحیت ذاتی که دارند صورت می‌گیرد.

ناگفته‌های محمدرضا خانی در آخرین دفاعیات پرونده بانک سرمایه + جزییات - 7

به گفته رییس دادگاه، اتهامات محمدرضا خانی فرزند اسفندیار، حسب کیفرخواست تنظیمی دادسرای ناحیه ۳۶ تهران در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۹۷ قرائت شده و عبارتند از: مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور و ۱۳ فقره خیانت در امانت به مبلغ ۱۳ هزار و ۳۹۰ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال و اخذ فرش‌های نفیس از احد عظیم‌زاده و ۶۴۰ هزار یورو از آقای داریوش امانی ملقب به حبیب امانی و دریافت یک میلیارد ریال از آقای قاسم خلیلی برای خرید خودروی بی ام و برای خانم دریا خانی و همچنین ۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال از شرکت سایه گستر.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

روایتی از حضور بازنشسته‌های نظامی‌-امنیتی در بانک سرمایه

الفخبرگزاری الف
روایتی از حضور بازنشسته‌های نظامی‌-امنیتی در بانک سرمایه
نماینده دادستان تهران با نامناسب خواندن وضعیت پرونده بانک سرمایه، درباره حضور بازنشسته‌های نظامی‌_امنیتی در این بانک خبر داد.

به گزارش تسنیم، رسول امیرقهرمانی در جلسه محاکمه و اخذ آخرین دفاع از اعضای وقت هیئت مدیره بانک سرمایه پس از پایان اظهارات محمدرضا خانی گفت: متاسفانه پرونده بانک سرمایه وضعیت مناسبی ندارد و شاهد حضور اشخاص امنیتی و نظامی که عمدتا نیز بازنشسته شده‌اند و همچنین نفوذ گسترده در دستگاه‌ها دارند هستیم.

وی افزود: این افراد با تبانی در پست‌های مختلف قرار گرفته و خود را منتسب به نهادی امنیتی و نظامی معرفی می‌کردند در حالی که هیچ ابلاغ سازمانی نداشتند و فقط یک تفنگ به کمرشان بسته و آن را روی میز قرار می‌دادند.

نماینده دادستان خطاب به خانی گفت: ‌ در شرکت پایدار قشم و شرکت توسعه ساختمان چه کسانی حضور داشتند؟ چرا آن آقا را به بانک دعوت کردید؟ البته پرونده این اشخاص در مسیر رسیدگی است و امیدواریم به زودی به کیفرخواست منتهی شود تا مردم بدانند عدالت با هیچ کس تعارف ندارد و هر کس در هر رده و مقامی سوءاستفاده کند با برخورد قاطع عدالت مواجه خواهد شد.بیشتر بخوانید: در جلسه محاکمه خانی و ۶ متهم بانک سرمایه چه گذشت؟ / شش ماه مدیرعاملی و میلیاردها فساد

قهرمانی در ادامه افزود: یک دستورالعمل نیز در مورد کارشناسی‌ها در شرکت توسعه ساختمان وجود داشت مبنی بر اینکه جمع ارقام کارشناسی برای بهبود رفاه کارکنان بانک سرمایه و شرکت توسعه ساختمان هزینه شود.

نماینده دادستان افزود: دریک بازه زمانی نزدیک به دو میلیارد تومان از همین محل جمع شده و براساس مصوبه هیئت مدیره بنا می‌شود ۵۰ درصد این مبلغ برای رفاه کارکنان شرکت توسعه ساختمان و ۵۰ درصد نیز برای رفاه کارکنان بانک سرمایه هزینه شود. در همین ارتباط یک چک یک میلیارد تومانی صادر می‌شود که سرنوشت چک مربوط به بانک سرمایه نامعلوم است. اما در شرکت توسعه ساختمان، چک توسط مدیرعامل ساختمان به خانی عودت داده شده و با پول آن چک توسط یکی از نزدیکان ریخته‌گران در صرافی سکه خریداری می‌شود. آقای خانی رسیدگی به وضعیت رفاهی کارمندان واجب‌تر بود یا پرکردن جیب ریخته‌گران و خویشاوندانش؟

خواندن خبر در سایت منبع

در جلسه محاکمه خانی و ۶ متهم بانک سرمایه چه گذشت؟

الفخبرگزاری الف
در جلسه محاکمه خانی و ۶ متهم بانک سرمایه چه گذشت؟
بیست و نهمین جلسه از دور سوم رسیدگی به پرونده بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام و به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قاضی مسعودی مقام در ابتدای این جلسه ضمن تفهیم مفاد مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری اظهار کرد: از تاخیری که در جلسه ایجاد شده جهت اینکه بازداشتی‌های پرونده پتروشیمی را داشتیم عذرخواهی می‌کنم. بحث force بود و باید چند متهم را به بازداشتگاه منتقل می‌کردیم.

وی از محمد رضاخانی خواست تا در جایگاه حاضر شود و گفت: آقای محمدرضا خانی به اتهام اخلال عمده در نظام اقتصادی به موجب ۱۳ فقره خیانت در امانت، تحصیل منفعت از فرش‌های عظیم زاده، یک میلیارد ریال از قاسم خلیلی، خودرو بی‌ ام و برای خانم دریاخانی. در مقام آخرین دفاع اگر مطلبی دارید ارائه کنید و موکدا می‌گویم که از تکرار مکررات خودداری کنید.

متهم خانی پس از حضور در جایگاه عنوان کرد: می‌خواهم از شما و از عزیزی که معنای واقعی تکریم ارباب رجوع را عینیت بخشیدند تشکر کنم که با آرامش خاص خود به متهمین در حریم قانونی آرامش دادند و ایشان آقای زاهدی ریاست دفتر شعبه سوم هستند.

وی ادامه داد: در رابطه با اظهارات عزیزانی که در جلسات دفاع مطالبی را بیان کردند جهت تنویر افکار مطالبی را عرض خواهم کرد. صحبت هایی که توسط سازمان بازرسی کل کشور بود و اشاراتی که شد را عرض می‌کنم و بعد وارد مباحث فنی بانک می‌شوم. اشاره شد من از بانک مسکن ۱۷ میلیارد تومان دریافت کردم. تومان نادرست است و ۱۷ میلیارد ریال به ازای خدماتم در طول این سال‌ها دریافت کرده‌ام.

این متهم خاطرنشان کرد: اینکه کارانه‌ای که در لیست دریافتی اینجانب است و به پرسنل تقدیم شده بود و رسید آن اخذ شده است و تحویل بانک نشده بود غیرواقعی بود. از آقای علیمحمدی پرسیدم گفتند منظورم خانی نبوده و رسیدهایی که برای کارانه تحویل پرسنل بانک شده بود صحیح است.

خانی ادامه داد: گفتند در ۶ماهه اول با سازمان بازرسی همکاری نبوده است. در ۶ ماه اول ما به صورت محرمانه در حال مبارزه با فساد بودیم و با توجه به اینکه هیچ مدرک و مستندی در بانک وجود نداشت با نیروهای جوان مبادرت به جمع آوری مدارک کردیم. ریاست اداره بازرسی که مسئول جمع آوری مدارک و تهیه گزارش بود از بازرسی کل کشور معرفی شد. آقای علیمحمدی را معاون ایشان انتخاب کردیم. پس از اینکه مدارک و مستندات به واسطه ایشان جمع آوری شد تحویل دفتر بازرسی ویژه شد ایشان هم از بانک خارج شدند و بازرسی کل کشور در میان ما بود ولی عیان نکرده بودیم.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است. این تصمیم‌های بزرگ در سخت‌ترین روزهای اقتصاد و صنعت کشور اتخاذ شده و جراحی بزرگ این صنعت، نیاز به حمایت همه جانبه تمام بخش‌ها، مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و رسانه‌ها دارد.

اخبار بیشتر