سخنان امروز روحانی در حاشیه جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس + واکنش نمایندگان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سخنان امروز روحانی در حاشیه جلسه رای اعتماد به وزرا در مجلس + واکنش نمایندگان

فیلم/ اعتراضات تند قاضی‌پور به روحانی

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
قاضی پور، مخالف وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش: چرا فقط اعضای دفتر رئیس جمهور باید وزیر شوند؟ آقای جهانگیری خودت وزیر می‌شدی

روحانی: در صورت خرید نفت توسط اروپایی‌ها به برجام برمی‌گردیم

شاناخبرگزاری شانا
روحانی: در صورت خرید نفت توسط اروپایی‌ها به برجام برمی‌گردیم
رئیس جمهوری گفت: اگر اروپایی‌ها بتوانند نفت ما را بخرند یا پیش‌خرید کنند در این‌ صورت شرایط تسهیل می‌شود و ما می‌توانیم به اجرای دوباره برجام برگردیم.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری که امروز (سه‌شنبه، ۱۲ شهریورماه) به منظور دفاع از وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، گفت: نگاه جهان و آمریکا به ایران در پی مقاومت ۱۶ ماه اخیر تغییر کرده است و خود آنها نیز متوجه شده‌اند که ملت ایران با فشار حداکثری به زانو در نمی‌آید.

وی افزود: شرایط امروز کشور، شرایط سخت و پیچیده‌ای است که نیاز به نقش‌آفرینی استثنایی از سوی قوای سه‌گانه و دیگر ارکان کشور دارد، به یاد ندارم که هیچ کشوری در تاریخ همانند ایران، امروز در فشار حداکثری استکبار جهانی و دشمنان این مرز و بوم قرار گرفته باشد و بتواند اینگونه فشار را تحمل کند.

رئیس جمهوری ادامه داد: در بسیاری از موارد از جمله صادرات نفت، بیمه، کشتیرانی و … ما را تحریم کردند که هیچ کشور معمولی نمی‌توانست با این تحریم‌ها ۶ ماه مقاومت کند، اما امروز نگاه دنیا نسبت به ایران پس از این مدت تغییر کرده است و آمریکایی‌ها فهمیدند که با فشار حداکثری نمی‌توانند ایران را به زانو درآورند.

روحانی با بیان اینکه ارقام و شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد که وضع ما نسبت به ۲ تا ۳ ماه گذشته بهتر شده است، تصریح کرد: از آغاز دولت یازدهم و دوازدهم که در بسیاری از این سال‌ها در تحریم بودیم توانستیم ۱۴ فاز پارس‌جنوبی و ۱۵ طرح بزرگ پتروشیمی را به بهره‌برداری برسانیم و گازرسانی روستایی نیز به‌صورت روزانه ادامه دارد، این نشان‌دهنده سرزندگی ملت است، نشانگر آن است که مقاومت و همچنین دیپلماسی فعال جواب خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه کاهش تعهدهای برجامی و مذاکره را کنار هم ادامه می‌دهیم، گفت: اگر اروپا به بخش مهمی از تعهدهای خود عمل کند ممکن است در کاهش تعهدها بازنگری کنیم، در غیر این صورت گام سوم کاهش تعهدها را اجرا خواهیم کرد.

رئیس جمهوری عنوان کرد: اگر نفت ما را بخرند و یا پیش‌خرید کنند و پولش در اختیار ایران باشد، شرایط دیگری را شاهد خواهیم، همچنین اگر آمریکا همه تحریم‌ها را بردارد، می‌تواند همانند گذشته و در قالب ۱+۵ وارد گفت‌وگوها شود. کد خبر ۲۹۲۷۸۱

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ صریح روحانی به منتقدان دولت: هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداریم

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
پاسخ صریح روحانی به منتقدان دولت: هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداریم
ساعت 24-روحانی گفت: ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداریم و نخواهیم داشت در هیچ مقطعی در یک سال اخیر هیچ زمانی نبوده است، حالا پیشنهادی از طرف خیلی ها مطرح بود اما ما هیچ وقت پاسخی ندادیم.

حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری، گریزی به هجمه‌های این روزها به دولت به بهانه اظهاراتش درباره مذاکره زد و گفت: ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداریم و نخواهیم داشت در هیچ مقطعی در یک سال اخیر هیچ زمانی نبوده است، حالا پیشنهادی از طرف خیلی‌ها مطرح بود اما ما هیچ وقت پاسخی ندادیم.

روحانی افزود: ما گفتیم که قبلا آمریکا در ۵+۱ با ما حرف می‌زد و در مورد مسائل هسسته‌ای بحث می‌کردیم اگر آمریکا تمام تحریم خود را بردارد و حالا یا به برجام برگردد یا برنگردد آنچه برای ما مهم است تحریم است، در این صورت امکان پذیر است که آمریکا در جلسه ۵+۱ حضور پیدا کند اما این مشروط به آن است همه تحریم‌ها را بردارد.

وی گفت: ما نمی‌توانیم این حرف‌ها را در هر جلسه‌ای باز کنیم. ما منظورمان مذاکره دوجانبه نیست، ما می‌گوییم که همه تحریم‌ها برداشته شود. حرف ما کاملا واضح است که ما در این کشور اصول سیاست هایمان را رهبری تعیین می‌کنند، همه ما مسیر واحدی را طی میکنیم و بنابراین آنچه دشمنان فکر می‌کنند در داخل ایران تفرقه میان این دسته و آن دسته است. در مسائل ملی تفرقه‌ای وجود ندارد و انشاءاله نخواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

جناب آقای روحانی! لطفا از مردم مایه نگذارید

تسنیمخبرگزاری تسنیم
جناب آقای روحانی! لطفا از مردم مایه نگذارید
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت:اگر دلسوز مردم هستید و منافع مردم برایتان مهم است، چطور میتوانید نرخ دلار را پایین بیاورید اما چرا نرخ کالاهای اساسی و مصرفی را پایین نمی آورید و اجناس وارداتی با ارز دولتی را به قیمت دلار آزاد به مردم میفروشید.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور اقتصاددان و رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در صد و دومین نشست ماهانه خود با اعضاء مرکز جامع صادراتی ایران طی سخنانی نسبت به فرمایشات چند روز پیش رئیس جمهور که گفته بود «بخاطر منافع مردم با هرکسی دیدار میکنم» شدیدا واکنش نشان داد و گفت: روز دوشنبه چهارم شهریور ماه، همزمان با برگزاری اجلاس گروه هفت در فرانسه، جناب آقای روحانی در همایش ارائه دستاوردهای دولت تدبیر و امید در توسعه زیرساخت‌های روستایی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، خاطرنشان کرد که برای حل و فصل مشکلات باید از قدرت نظامی، امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود استفاده کنیم و در همین راستا تأکید نمود که بخاطر منافع مردم با هرکسی دیدار میکنم.!! سخنان هفته پیش رئیس جمهور همچون اظهارات ۶ سال گذشته وی، مملو از ابهام و تناقض بود و نه تنها اذهان عموم را اقناع نکرد بلکه تأسف مردم را هم بدنبال داشت!! در این ارتباط بر خود واجب و ضروری میدانم تا از این طریق و در برابر شما بزرگواران، مواردی را خدمت آقای روحانی عرض کنم و نکاتی را به ایشان یادآوری نمایم تا شاید جناب آقای رئیس جمهور کمی بیشتر سخنان شان را مرور و راجع به اظهاراتشان تجدیدنظر کند.

وی خطاب به آقای روحانی اظهار داشت: مردم عزیزمان جهت رفع خرابکاریهای گذشته، آبادی ایران، حل مشکلات اقتصادی و ارتقاء سطح رفاه و معیشت خود، با شوق و ذوق فراوان حضرتعالی را در سال ۹۲ بعنوان رئیس جمهور خویش و رئیس قوۀ مجریه ایران برگزیدند، یعنی کسی را انتخاب کردند که چشم در چشم میلیونها ایرانی دوخت و خود را حقوقدان معرفی کرد نه کسی که مردم را همچون برخی «قیچی» نماید!! در این راستا نه تنها قول جبران خرابکاریهای دولتمردان اسبق و رفع سختی‌ها و تنگناهای مردم را داد بلکه وعده‌های بلند و بالایی از بهبود اوضاع اقتصادی و معیشت مردم گرفته تا عزت پاسپورت ایرانی و رفع تحریمها در کوتاه مدت را هم داد و صراحتا در برابر ملت و رسانه‌ها اظهار داشت کاری خواهد کرد که هم چرخ سانتروفیوژها بخوبی بچرخد و هم چرخ زندگی مردم.!!! اما پس از اینکه دولت یازدهم رسما کار خود را آغاز کرد متأسفانه اخلاق و رفتار شما هم به یکباره عوض شد و بدبختانه منکر وعده‌های داده شده خود به مردم گردیدید و در چهار سال اول، کشورداری خویش را با شعارهایی همچون:

* (اول باید خرابه‌‌های ۸ سال گذشته را آوار برداری کنیم)!!

* (دولت قبلی خزانۀ را خالی تحویل ما داده)!!

* (اگر برجام به نتیجه برسد همۀ مشکلات کشور و مردم مرتفع و ایران گل و بلبل خواهد شد)!!

و همچنین

* (تعریف و تمجید از عملکرد دولت «تدبیر و امید» و خودستایی از عملکرد خودتان) و دهها شعار دیگر!!

سپری کردید و با همین فرمان و عملکرد غلط، با منتقدین سیاسی و اقتصادی نیز درگیر شدید!! به هیچ انتقاد و پیشنهاد دلسوزانه‌ای گوش ندادید!! سرمست برجام شدید و خود و دولت تان را مشغول گفتگو و نشست و برخاست با دوستان اروپایی و آمریکایی کردید!! و نهایتا ۴ سال دولت یازدهم فقط با حرف و حرف و حرف به اتمام رسید و روزگار مردم در این چهار سال نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر و بدتر هم شد.!!!

علیپور در ادامه تصریح کرد: آقای روحانی برای بدست گرفتن سکان دولت دوازدهم، مجددا کاندیدای ریاست جمهوری شدند و متأسفانه این بار نیز با توسل به سخنان خلاف واقع و شعارهای تند سیاسی و اقتصادی باز هم با احساسات مردم بازی کردند و بعضا آنان را با استفاده از جملاتی چون:

* اگر ما بر سرکار نیائیم، ایران ونزوئلا خواهد شد!!

* اگر ما نیائیم سایۀ جنگ از سر ایران دور نخواهد شد!!

* اگر ما در رأس دولت نباشیم تحریمها برعلیه ایران بیشتر و بیشتر خواهد شد!!

* اگر ما و برجام نباشیم مشکلات اقتصادی ایران رفع نخواهد شد!!

* اگر ما دولتمرد شما نباشیم، قیمت کالا و ارز لحظه به لحظه رشد خواهد کرد!!

* اگر دیگران رئیس جمهور شوند در خیابانها بین زنان و مردان دیوار خواهند کشید!!

* اگر ما باشیم نه تنها تمامی تحریمهای اقتصادی بلکه همه تحریمهای حقوق بشری را هم مرتفع خواهیم کرد!!

* اگر ما دولت را در دست بگیریم رشد اقتصادی را افزایش و تورم را بیش از پیش کاهش خواهیم داد!!

* و … دهها جمله و شعار از این دست!!

اما غافل از اینکه ایشان با توسل به این شعارها و سخنان بی پایه و اساس و خلاف واقع فقط و فقط در پی ایجاد وحشت در کشور و سرقت آرای مردم بودند!! آقای روحانی با توسل به همین شعارها و عبارات تحریک کننده، بالاخره توانستند رأی غالب مردم را کسب و سکان دولت دوازدهم را هم برای ۴ سال دیگر در دست بگیرند اما پس از تشکیل دولت دوم خودشان متأسفانه با بی اعتنایی و بی توجهی به ایران و ایرانی نه تنها اوضاع کشور بهتر نشد بلکه هر وعده و شعاری که داده بودند، برعکس از آب درآمد و نهایتا با سوء مدیریت خود، اشک مردم را درآوردند.!! در اصل جناب آقای روحانی اینقدر به مردم ارزش و احترام قائل بود و فکر منافع ایران و ایرانی بودند که تمام وعده هایشان برعکس از آب درآمد و قول و وعده هائی که به ملت شریف ایران داده بودند خلاف آنها مشاهده شد!!

سبزعلیپور گفت: امروز بیش از ۶ سال از فرماندهی و ریاست جمهوری جناب آقای روحانی میگذرد و حاصل این فرماندهی و مدیریت ایشان و دولتمردان «تدبیر و امید» و آنهم به اعتراف خودشان چیزی بیش از «هیچ» نبوده است که ذیلا و به اختصار به چند مورد از دستآوردهای مهم «دولت دوازدهم» اشاره میکنم.

* افزایش تنش با کشورهای غربی و منطقه علی الخصوص با آمریکا!!

* نافرجام ماندن «برجام» آنهم بعد از سالها تلاش و دلخوش کردن مردم!!

* بازگشت مجدد تحریمهای اقتصادی پیشین!!

* اعمال محدودیتها و تحریمهای جدید آمریکا برعلیه ایران!!

* جلوگیری از فروش نفت و کاهش درآمد نفتی ایران!!

* خروج کمپانی‌های خارجی علی الخصوص شرکتهای اروپایی از ایران به بهانۀ فرار از مجازاتهای آمریکا!!

* کاهش عزت و احترام پاسپورت ایرانی!!

* بی احترامی و تعرض به برخی از مسافران ایرانی در فرودگاههای خارجی از جمله در گرجستان، عربستان، امارات و …!!

* افزایش نرخ دلار دولتی و مبادلاتی از حدود ۳۰۰۰ تومان به ۴۲۰۰ و سپس به حدود ۱۰ هزار تومان و ارز آزاد هم از حدود ۳۶۰۰ تومان به ۲۰ هزار تومان و امروز هم حدود ۱۱ هزار تومان!!

* رانت ۱۸ میلیارد دلاری بهار سال گذشته و اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به عده‌ای خاص و از ما بهتران جهت واردات کالاهای اساسی که متأسفانه منجربه واردات کالاهای مصرفی و لوکس شد و یا غالب ارزها را چند برابر قیمت دولتی در بازار آزاد به فروش رساندند!!

* گرانی لحظه به لحظه کالاها و خدمات و افرایش تورم چند ۱۰۰ درصدی، بطور مثال: پراید ۶ میلیونی که شد ۵۰ میلیون تومان!!

* رشد بیکاری و فراگیر شدن رکود اقتصادی!!

* رشد دروغ و فساد و رانت و اختلاس و حقوقهای نجومی!!

* چند ماه پیش هم دولت کار را بجایی رساند که مردم عزیز ایران برای خرید حتی تکه‌ای گوشت و مرغ یخی باید به شکل زننده و ناراحت کننده‌ای، ساعتها در کنار خیابانها و یا داخل فروشگاهها به صف می‌ایستادند!!

* و … دهها و یا شاید صدها مورد دیگر که جای ذکر تک تک آنها اینجا نیست!!

بله، این است حاصل عملکرد دولتهای یازدهم و دوازدهم که تا به اینجای کار با سوء مدیریت خود، کشتی دولت و اقتصاد ایران را بیش از پیش به گل نشانده، مردم را فقیرتر و سفرۀ آنان را کوچکتر و دائما سعی بر این دارد تا عدم تعهد، سوء مدیریت، دروغگوئیها، ناهماهنگی و عملکردهای غلط دولت در نابودی اقتصاد و کاهش سطح معیشت مردم و کوچکتر شدن سفرۀ آنان را فقط و فقط به گردن تحریمها و دولت آمریکا بیاندازد و در همین راستا، جناب آقای روحانی به کررات طی سخنانی تأمل برانگیز اظهار داشته‌اند: مشکلات ما ناشی از فشار آمریکاست، پس کسی نباید به جای دولت آمریکا، دولت خدمتگزار ایشان را مورد سرزنش قرار دهد!!

این در حالیست که همین آقای روحانی قبل از انتخابات سال ۹۲ اعلام میکردند که: مردم ایران، آیا میدانید مشکل کار در کشورمان کجاست؟ ایشان دلیل مشکلات کشورمان را عدم مشورت، خود شیفتگی دولت احمدی نژاد، عدم استفاده از ابزارهای علمی، بی‌ثباتی ‌ها و … اعلام میکردند. ظاهرا جناب آقای روحانی دچار چندگانگی شخصیت و یا شاید هم دچار خستگی و فراموشی شده‌اند.!!

در همین جا برای صدمین بار خدمت جناب آقای روحانی عرض میکنم که حداکثر۲۰٪ مشکلات حال حاضر کشورمان علی الخصوص مشکلات اقتصادی مربوط به تحریمها و فشارهای دولت آمریکا میباشد و صد البته که بیش از ۸۰٪ مشکلات ما نشأت گرفته از عدم تعهد و سوء مدیریت دولتمران و غالبا حاصل سیاستهای غلط دولت، غلاف واقع گوئیها، فساد دولتی و عملکردهای نادرست شما میباشد، پس ذهن مردم را بیش از این مشوش نکید و به ملت مان آدرس غلط ندهید.!!

در همین مجال کوتاه میتوانم به صدها موردی اشاره کنم که دولت محترم میتواند از فردا صبح نسبت به انجام تک تک آنها اقدام نماید تا بخشی از مشکلات اقتصادی ایران سریعا و در کوتاه مدت حل و فصل گردد بدون آنکه فشار آمریکا و وجود تحریمها بتواند مانعی بر سر اجرای آنها باشد اما مطمئنا دولت تمایلی به انجام این امور و رفع مشکلات اقتصادی آنهم بنابه مصلحت و دلایلی خاص ندارد.!!

علیپور افزود: حال که دیگر بحث انتخابات ریاست جمهوری مطرح نیست، آقایان مدتی است برای توجیه ناکامی‌های دولت خود و جلب حمایت مردم مجددا به هر شگرد و ترفندی روی آورده‌اند و در همین راستا عده‌ای خاص متأسفانه پای خود را بیش از پیش از گلیم‌ شان درازتر کرده و با طرح نقشه‌ای شوم و خطرناک در اتاق فکر خویش، ترس و وحشت را وارد دل مردم نموده و با رمز جدید (اگرCFT یا FATF و یا پالرمو تصویب نشود، چنین و چنان خواهد شد)!! «چند ماه پیش جناب آقای روحانی صراحتا به مردم التیماتوم دادند که در صورت عدم تصویب FATF قطعا گرانی و تورم بیش از پیش افزایش خواهد یافت!!» دولت با این سخنان خود در پی کسب اعتماد از دست رفته خود میباشند!!

محض اطلاع جنابعالی، ما صادقانه و از سر اخلاص مشکلات و عملکرد‌های نادرست را نقد میکنیم تا شاید منجربه اصلاح امور شود که متآسفانه از جانب شما و سایر دولتمردان به (مخالفان دولت، بی انصاف و دشمن وطن) و کار خراب کن متهم میشویم!! قبول، ما کار خراب هستیم، اما شما و دولتمردانتان بعنوان انقلابی، وطن پرست و کارآمد و با انصاف بفرمائید که چه گلی به سر ایران و ایرانی زده‌اید؟ آیا غیر از این است که با اعمال سیاستهای غلط و عملکرد نادرست و بعضا با سوء مدیریت، مردم را ناامید، سفره مردم را کوچکتر، نرخ تورم را بیش از پیش افزایش، رکود و بیکاری را رشد داده و ارزش پول ملی را کاهش و همچنین نرخ دلار را تا حدود ۱۹ هزار تومان افزایش دادید؟

وی بیان داشت: حالا هم یکسال و نیمی است که «برجام» به کما فرو رفته و ماههاست که دولت وقت خود را بجای خدمت به مردم ایران، صرف مذاکره با اروپاییان کرده که دست بر قضا سران اروپائی هم سیاست چماق و هویج را در پیش گرفته و در ظاهر مثلا با ما مذاکره میکنند و در خفا با آمریکا فالوده میل میفرمایند!! البته آقای روحانی به واسطه فعالیتهای شبانه روزی و اعتبار و پشتوانۀ و جانفشانی‌های سپاه پاسداران و یا به گفتۀ خودشان (همان دولت با تفنگ)!! سخنرانی‌های مقتدرانه‌ای در مجامع بین المللی و در برابر رسانه‌ها انجام میدهند ولیکن هنوز از اروپا نتیجه‌ای نگرفته‌اند که طی دوسال باقی ماندۀ از دوران دولت دوازدهم حتما باید با اروپا و آمریکا به نتایج دلخواه خودشان دست پیدا کنند!! (البته نمیخواهم در اینجا به دلایل و علایق شخصی آقای روحانی جهت توافق و برقراری ارتباط با اروپا و آمریکا اشاره کنم و آنرا به آینده موکول میکنم، زیرا زمان مناسب دیگری را میطلبد) اما رئیس جمهور محترم هر جا که به مانع بزرگی برمیخورد و یا میخواهد کاری خلاف عرف انجام داده و یا سنت شکنی بکند و دلایل منطقی نداشته و توان پاسخ به مخالفت‌ها را هم ندارد، سریعا یاد مردم میافتد و از مردم طلب یاری میکند و یا میفرمایند که این کار را بخاطر مردم و کشور انجام میدهم!! در اصل از خودشان مایع نمی‌گذارند و بنوعی مردم را خرج کرده و ملت را سپر بلای کارهای خویش میکنند و چنین القاء مینمایند که فقط و فقط به فکر منافع مردم هستند ولاغیر!!

جناب آقای روحانی عزیز، موارد زیر که حاصل عملکرد غلط دولت شما است، آیا بواسطه منافع مردم انجام شده؟ و یا از بس شما مردم را دوست دارید و به فکر خلق الله هستید این کارها را برایشان انجام داده‌اید؟

* پراید ۵۰ میلیون تومانی

* گوشت هر کیلو۱۲۰ الی ۱۵۰ هزارتومانی

* دلار ۳۰۰۰ تومانی که در حال حاضر ۱۱ هزار تومان میباشد

* سکه ۱ میلیون تومانی به ۴ و نیم میلیون تومان

* «برجام» تقریبا «هیچ» و بی سرانجام

* طرح «تحول سلامت» در هاله‌ای از ابهام

* معیشت مردم زیر سوال

* چرخ تولید اکثر کارخانجات متوقف شده

* مشکلات پولی و بانکی

* رشد بیکاری

* گرانی لحظه به لحظه کالا و خدمات

* رشد سرسام آور اختلاس و فساد اداری و دولتی

* و … صدها مورد دیگر

جناب آقای روحانی بزرگوار، خاطر مبارکتان هست که چند سال پیش در تبلیغات انتخاباتی سال ۹۲ از بس فکر مردم بودید و در تبلیغات انتخاباتی خودتان برای مردم دلسوزی میکردید، میگفتید که زمان «احمدی نژاد» بیمارستانها دارو ندارند و بیمارستانها مردم را برای خرید دمپایی و ملحفه و دارو به خیابان میفرستند تا خودشان لوازم و موارد مصرفی مریض بستری شده در بیمارستان را بخرند!! آیا شما که اینقدر فکر مردم هستید طی این ۶ سال حتی یکبار به داروخانه‌ها و یا بیمارستانها سرزده‌اید که ببینید مردم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنند؟ (در یک مورد که وزیر بهداشت جنابعالی به یک بیمارستان سرزده، به عینه دید که بیماران بستری شده حتی بالش هم ندارند تا چه رسد به سایر موارد) با این وضعیت و با عملکرد خوب دولت شما دلسوزی بیش از حدتان برای خلق ایرانیان، مردم میگویند صد رحمت به دوران احمدی نژاد!!

آقای نوبخت گفته که قیمت دلار را «باد» پایین نیاورده بلکه ما پایین آورده‌ایم!!! پس حتما خودتان هم بخاطر «منافع ملی» نرخ دلار را افزایش داده‌اید نه «باد»!!

اگر دلسوز مردم هستید و منافع مردم برایتان مهم است، چطور میتوانید نرخ دلار را پایین بیاورید اما چرا نرخ خدمات و کالاهای اساسی و مصرفی را پایین نمی‌آورید و اجناس وارداتی با ارز دولتی را به قیمت دلار آزاد به مردم میفروشید؟

اگر به فکر مردم هستید و ملت ایران را دوست دارید پس چرا گوشت آلوده و ذرتهای فاسد و … را با ارقام کلان برای مصرف همین مردم وارد کشور میکنید و بعد هم میفرمائید که این اقلام وارداتی فاسد قابل مصرف برای دام و طیور (حیوانات) هم نیست و بعد با صرف ارقام کلان دیگر کالاهای فاسد را معدوم میکنید!!

اگر به فکر مردم هستید چرا مشکل کاعذ دفترچه‌های تأمین اجتماعی مردم را رفع نمی‌کنید؟

اگر به منافع ملی می‌اندیشید و به منافع مردم اهمیت میدهید، چرا جلوی فساد اداری و مالی دولتی را نمیگیرید و در برابر مبارزه با فساد آیت الله رئیسی نیز مقاومت کرده و میفرمائید که انگیزه بگیر و ببندها سیاسی است!!

وی خاطرنشان کرد: در دوران جنگ تحمیلی همۀ مردم از جمله تمامی مسئولان با جان و دل کار میکردند و جان خود را برای کشور، ملت و همدیگر فدا میکردند نه مثل امروز که غالب مسئولان برعکس مردم که در سختی زندگی میکنند در ناز و نعمت زندگی میکنند و غرق در ثروت میباشند و فقط از مردم توقع همکاری و یاری دولت را دارند که چنین درخواستی هرگز محقق نخواهد شد مگر اینکه مجددا اعتماد مردم جلب شود. مسئولینی که در دوران جنگ، جان خود را برای کشور و ملت میدادند به فکر مردم و حافظ «منافع ملی» بودند نه مسئولین فعلی که مردم را فقط برای نیل به اهداف خودشان میخواهند!! (از قدیم اسم اینگونه دوستی و دلسوزی برای مردم را «دوستی خ. خ» نامیده‌اند).

اینجانب به صراحت اعلام میکنم که بعید میدانم دولت شما دلسوز مردم بوده و فکر «منافع ملی» و منافع میهن باشد!! از همین

رو خواهشمندم برای پیشبرد کارهای مورد علاقه خود از مردم مایه نگذارید.

شما میفرمائید که مشکلات در کشور زیاد شده و کار‌ها به راحتی پیش نمی‌رود، ضمنا اظهار می‌دارید که پولی را نمیشود به راحتی جابجا کرد یا به راحتی با دنیا مبادلات اقتصادی داشت و. دهها مورد دیگر.

آقای روحانی! اگر در برابر ادارۀ امورات کشور موانع بسیاری وجود دارد پس نقش «کلید» شما در این میان چیست؟

آقای رئیس جمهور، آیا میدانید که بدلیل عملکرد غلط دولت شما، از اقتصاد ایران فقط جسم نحیفی و لاغری بیش نمانده است؟ آیا استحضار دارید که طی ۶ سال گذشته چه مقدار سرمایه از ایران خارج و در کشورهای دیگر سرمایه گذاری و تبدیل به ملک شده است؟

آیا میدانید جمع زیادی از فعالان اقتصادی هم بدلیل بی توجهی دولت شما و شرایط بد این ایام، کارخانجات خود را تعطیل کرده و اموال خویش را به پول نقد تبدیل نموده و در بانکها سپرده گذاری نموده و سود کلان آنرا دریافت میکنند؟

آیا میدانید جمع دیگری از فعالان اقتصادی کشورمان نیز از بد حادثه و بدلیل مشکلات مالی و یا بخاطر خطاکاری و رانت خواری در زندانها بسر میبرند؟

آیا میدانید بواسطه تعطیلی این همه شرکت و واحدهای تولید و خروج سرمایه‌ها از ایران و زندانی شدن فعالان اقتصادی، چه تعدادی از کارکنان و گارگران به خیل بیکاران جامعه اضافه شده‌اند؟

باقی مانده اقتصاد ایران هم که چیزی حدود ۳۰٪ میباشد نیز توسط شرکتهای دولتی و خصولتی‌ها و بدست توانای جمعی از دلسوزان و زحمتکشان بخش خصوصی میچرخد!!

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در خاتمه تأکید کرد: درکل و با عنایت به مطالب مطروحه فوق باید عرض کنم که آقای روحانی هم کشور را به سبک و سیاق رئیس جمهور قبل به پیش میبرد اما با چند تفاوت و آن اینکه حداقل پشت و روی رئیس جمهور قبل یکی بود و رفتار و عملکرد و گفتمان و شلختگی و ظاهر او با هم یکی بود و آدم از وی همان چیزی را میدید که از وی توقع اش را داشت اما آقای روحانی با مردم روراست نیست و با ظاهری آراسته و کلامی شیوا متأسفانه میخواهد روز را شب و شب را روز جلوه دهد و بر همین اساس با آن چیزی که میگوید و می‌نماید و می‌نمایاند حدودا ۱۸۰ درجه فرق دارد!! ضمنا اطمینان دارم که اگر دولت رئیس جمهور قبل برخی از کارهای همین دولت را با مردم میکرد، قطعا دولتمردان امروز پوست از سرش میکندند!!

ضمنا وی اختیارش دست خودش بود هر کاری را که شب میگفت، فردا همان کار را اجرا میکرد اما عده‌ای از ما بهتران، جناب آقای روحانی را محاصره و دولتش را هم به نفع خودشان مصادره کرده‌اند!! از همین رو آنان هستند که دولت را با خواست و میل و فرمان خود به پیش میبرند و به آقای روحانی خط میدهند و هر مطلبی را که میخواهند به رئیس جمهور القاء میکنند و از زبان ایشان سخنرانی مینمایند که مطمئنم سخنان عجیب و غریب هفته گذشته رئیس جمهور که فرمودند «بخاطر منافع مردم حاضرم با هرکسی مذاکره کنم» نیز سخنان آنان بوده که از دهان آقای روحانی خارج شده و شاید خودشان هم مخالف این سخنان بوده باشند!!

متأسفانه تا زمانیکه اختیار آقای روحانی دست این حضرات میباشد، کشورمان روز خوش نخواهد دید و هر روز باید منتظر مشکلات بیشتر، کوچکتر شدن سفره مردم، تورم و گرانی، رکود اقتصادی و افزایش بیکاری، رشد دروغ و فساد و تنش‌های داخلی و بین المللی بوده و به حال دیروز خود غبطه بخوریم!!.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان

برای اسکان استیجاری زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به فوریت عمل شود + فیلم

ایلناایلنا17 ساعت قبل
رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به همه دستگاه‌ها دستور داد تا برای اسکان زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی به صورت استیجاری به فوریت عمل شود. به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به تمهیدات دولت برای زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از وزیر کشور و ستاد بحران می‌خواهم در زمینه اسکان این عزیزان اقدام کنند فکر می‌کنم یکی از راه‌های نزدیک شاید این باشد که زلزله‌زدگان بروند خانه یا اتاقی را اجاره کنند ما مبلغ اجاره را به آنها پرداخت کنیم تا زیر چادر نمانند. وی افزود: به هر حال زیر چادر باران و برف و سرما را در پیش رو داریم زیر چادر در تابستان هم سخت است ولی بیشتر از فصل سرما قابل تحمل است در این سرمای زمستان افراد مسن و کودکان و افراد بیمار برایشان سخت است از همه دستگاه‌ها می‌خواهم که برای اسکان این‌ها به صورت استیجاری به فوریت عمل شود.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات جنایتکارانه امروز به باریکه غزه که منجر به شهادت ۴ نفر و زخمی شدن ۲۵ نفر دیگر منجر شده، بیش از ۱۰۰ موشک و راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، رسانه‌های صهیونیست به خسارت‌های وارده به این رژیم در این حملات اذعان کرده‌اند. این رسانه‌ها اذعان کردند که تا این لحظه ۲۹ صهیونیست مجروح در نتیجه این حملات به بیمارستان برزلای ر عسقلان انتقال داده شده‌اند.

اخبار بیشتر