شرایط برای جودوی ایران پیچیده شده است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

شرایط برای جودوی ایران پیچیده شده است

وزارت امور خارجه آمریکا به خبر پناهندگی سعید ملایی واکنش نشان داد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
وزارت امور خارجه آمریکا به خبر پناهندگی سعید ملایی واکنش نشان داد
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به اخبار مربوط به جودوکار ایرانی،‌ واکنش نشان داد.

اعتمادآنلاین|مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در صفحه توییترش اظهاراتی مداخله‌جویانه را با توجه به اخباری که مدعی پناهندگی سعید مولایی، جودوکار ایرانی بودند، مطرح کرد.

این در حالی است که سعید ملایی که اکنون در آلمان به سر می‌برد و بسیاری از رسانه‌های خارجی از پناهندگی او خبر داده بودند، روز یکشینه در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های خارجی با تاکید بر اینکه پناهنده نشده است گفت که در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ زیر پرچم IOC مبارزه خواهد کرد.

ملایی تاکید کرد: من هیچ درخواست پناهندگی نداده‌ام. ویزای آلمان را داشته‌ام و در آلمان هستم تا از حواشی دور باشم. من سرباز خاک کشورم هستم و هر مدالی بگیرم متعلق به ایران است و برای یک ایرانی ثبت می‌شود.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

فدراسیون‌های جهانی به دنبال اعتراف‌گیری از ورزشکاران ایرانی هستند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
فدراسیون‌های جهانی به دنبال اعتراف‌گیری از ورزشکاران ایرانی هستند
سعید فائقی، معاون اسبق سازمان تربیت‌بدنی، درباره پرونده سعید ملایی گفت: بعد از مصاحبه سعید ملایی، شرایط برای ورزش ایران کمی پیچیده شده است.

اعتمادآنلاین|ماجرای سعید ملایی، جودوکار برجسته تیم ملی ایران، هر روز پیچیده‌تر می‌شود. ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو، با تمام توان تلاش می‌کند تا جودوی ایران را به تعلیق درآورد و سیدرضا صالحی امیری هم در نامه‌ای به توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرده فدراسیون جهانی جودو قصد دارد برای ورزش ایران مشکل‌تراشی کند. صالحی امیری در نامه‌اش اعلام کرده که ویزر در حاشیه مسابقات جهانی ژاپن شرایط دلهره‌آور و پراسترسی را برای سعید ملایی به تصویر کشیده و به او القا کرده که در صورت بازگشت به وطن، با مشکل مواجه خواهد شد.

رئیس کمیته ملی المپیک در بخشی از نامه‌اش به توماس باخ نوشته: «ویزر با قول حمایت از این ورزشکار برای پیوستن به تیم پناهندگان IOC، سعی در ترغیب ورزشکار به درخواست پناهندگی در آلمان کرده است و شکی نیست که ملایی به خاطر همین فضای التهاب‌آور به‌وجودآمده در مسابقات جهانی نتیجه نگرفته است. مطلع باشید که به ملایی پیغام و اطمینان داده‌ام هیچ تهدیدی متوجه شخص وی و خانواده‌اش نبوده و نیست و ضمانت می‌نمایم که همچون یک قهرمان در ایران با آغوشی باز مورد استقبال قرار خواهد گرفت.»

احتمال تعلیق فدراسیون جودوی ایران قوت گرفت

بعد از مصاحبه سعید ملایی، حالا ماریوس ویزر در یکی از شبکه‌های اجتماعی کمپینی به راه انداخته و تلاش دارد شرایط را برای تعلیق جودوی ایران فراهم کند. او که رابطه نزدیکی هم با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دارد اعلام کرده به‌ زودی برنامه فدراسیون جهانی درباره ایران اعلام خواهد شد.

شرایط برای جودوی ایران پیچیده شده است

سعید فائقی، معاون اسبق سازمان تربیت‌بدنی، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین درباره پرونده سعید ملایی گفت: بعد از مصاحبه سعید ملایی، شرایط برای ورزش ایران کمی پیچیده شده است. در گذشته ورزشکاران برای روبه‌رو نشدن با حریفان اسرائیلی مدارک کافی داشتند و فدراسیون‌های جهانی هم نمی‌توانستند از آن ایرادی بگیرند، اما بعد از مصاحبه ملایی و اعلام این موضوع که مسابقه‌اش را به عمد باخته، شرایط کمی متفاوت شده است.

تلاش فدراسیون‌ها برای اعتراف‌گیری از ورزشکاران ایرانی

فائقی با اشاره به پرونده علیرضا کریمی گفت: در پرونده علیرضا کریمی تلاش شد فدراسیون کشتی ایران تعلیق نشود. فدراسیون جهانی هم خود ورزشکار را جریمه کرد. حالا فدراسیون‌های جهانی تلاش دارند ورزشکاران ایرانی را تحت‌ فشار قرار دهند تا اعتراف کنند که به دلیل درخواست مسئولان ورزش ایران از مبارزه با حریفان اسرائیلی سر باز زده‌اند. حالا که سعید ملایی در مصاحبه‌اش اعلام کرده از روی قصد باخته است، شرایط برای ایران سخت شده است.

او ادامه داد: فدراسیون‌های جهانی کشتی و جودو روی ایران حساس هستند. علیرضا دبیر و آرش میراسماعیلی باید خیلی مراقب باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

فائقی سپس به تسخیر سفارت آمریکا در تهران اشاره کرد: بعد از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام، مسئولان کشور و مردم از آن حمایت کردند، اما حضرت امام خمینی (ره) اعلام کردند که مجلس این موضوع را به پایان برساند و همه آمریکایی‌های دستگیرشده آزاد شدند. چند سال قبل هم دولت ایران با ۵+۱ به توافق رسید و برجم امضا شد. حالا هم باید راه‌حلی برای مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی پیدا کنیم تا دیگر درگیر چنین مشکلاتی نشویم.

ورزش ایران پذیرفته که عضوی از کنفدراسیون‌های جهانی است

فائقی افزود: به‌ هر حال ورزش ایران پذیرفته که عضوی از کنفدراسیون‌های جهانی است. این موضوع هم بدان معنی است که هم ما عضو این کنفدراسیون‌ها هستیم هم رژیم اشغالگر قدس عضو. همین هم باعث می‌شود نتوانیم برابر ورزشکاران اسرائیلی به میدان نرویم.

دیپلماسی ورزشی ایران بسیار ضعیف است

فائقی با اشاره به دیپلماسی ورزشی ایران گفت: متاسفانه ایران دیپلماسی ورزشی قدرتمندی ندارد و نمی‌تواند در مجامع بین‌المللی از منافع ورزش ایران دفاع کند.

معاون پیشین سازمان تربیت‌بدنی، در پاسخ به این سوال که کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودوی ایران چه راهی برای جلوگیری از تعلیق جودو ایران دارند، گفت: اولین راهی که پیش پای مسئولان ورزش ایران وجود دارد بازگرداندن سعید ملایی به کشور است. سعید ملایی هم در مصاحبه با رسانه‌های بین‌المللی باید اعلام کند تصمیمی که گرفته و صحبت‌هایی که کرده تحت تاثیر احساسات بوده است. بدون تردید اگر ملایی به ایران بازگردد، دست ماریوس ویزر برای تعلیق جودوی ایران بسته می‌شود. بهترین گام همین است.

او در پایان گفت: ‌ اگر نتوانستیم سعید ملایی را مجاب به بازگشت کنیم، آن‌گاه کمیته ملی المپیک و فدراسیون جودوی ایران یک وکیل ورزشی خوب استخدام کنند تا این وکیل به دنبال رفع مشکلات در دادگاه‌های بین‌المللی باشد. وکلا افراد مستقلی هستند و تلاش می‌کنند عدالت رعایت شود. خود ما در مسائل حقوقی بین‌الملل ضعیف هستیم و بهتر است یک وکیل کاربلد به دنبال این پرونده باشد. در آستانه المپیک هستیم و باید تلاش کنیم تا این پرونده را به‌ خوبی به پایان برسانیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جنجال دوباره بر سر انتخاب نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ + فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
دومین دوره انتخابات نمایندگان دبیران کل احزاب در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب امروز ۲۱ آبانماه ۹۸ با حضور دبیران احزاب ملی برگزار شد. حسین کمالی، قدرتعلی حشمتیان، حجت ملکی و حسن غفوری‌فرد چهار نامزد انتخابات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب هستند. دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: ‌ ساز و کار انتخابات را با انتخاب هیات رئیسه سنی آغاز می‌شود و سپس هیات رئیسه دائم انتخاب می‌شوند و انتخابات توسط آنها برگزار می‌شود. وی افزود: اگر قرار است دوباره انتخابات برگزار شود باید بین من و آقای غفوری‌فرد برگزار شود. پس از آن اسدالله بادامچی ضمن فراخواندن دبیران احزاب به سعه صدر و خویشتن‌داری انتخاب شدن در کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را انقدر مهم ندانست که افراد با هم به چالش و بحث بپردازند و به تشریح وقایع انتخابات قبل پرداخت.

استرلینگ با انگلیس تمرین کرد (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل
رحیم استرلینگ، هافبک منچسترسیتی در تمرین امروز تیم ملی انگلیس حضور داشت. به گزارش ایلنا، رحیم استرلینگ، هافبک تیم فوتبال منچسترسیتی در دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس مقابل لیورپول با جو گومز، بازیکن لیورپول درگیر شد. این بازیکن روز گذشته در جریان تمرینات تیم ملی فوتبال انگلیس برای رویارویی با مونته نگرو و کوزو در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ دوباره با گومز درگیر شد و زخمی که او روی صورت هم تیمی‌اش برجای گذاشت سبب شد تا گرت ساوتگیت او را از لیست کنار بگذارد. بدین ترتیب او در دو مسابقه پیش رو سه شیرها را همراهی نخواهد کرد اما با این وجود در جلسه تمرینی که به تازگی تصاویر آن توسط رسانه‌های انگلیسی منتشر شده است حضور داشت و بدون مشکل برنامه‌های تاکتیکی را دنبال کرد. لحظاتی از تمرین امروز را که شبکه اسکای نیوز منتشر کرده است تماشا می‌کنید:

مداح ۲۵ میلیون تومانی نمی‌خواهیم/ تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
برای آشنایی با چند و، چون ماجرا و نحوه اعتراض این مدیر هیأت در قم، ابتدا فیلم، زیرا را تماشا کنید: برای بررسی جزییات قضیه و چرایی این اعتراض، سراغ سید مجید رضوی، مداح و مدیر هیأت انصارالمحسن قم رفتیم. تبلیغ ساعت توسط مداحان در هیأت! وی با اشاره به اینکه کمپین تحریم مداحان میلیونی را ایجاد کردیم تا نهاد نظارتی مسئول به خودش بیاید، گفت: این نهاد نظارتی را امروز نه هیأتی‌ها و نه مردم نمی‌شناسند. مداحانی که برای مجلس خود پاکت طلب نمی‌کنندمدیر هیأت انصارالمحسن قم گفت: مرحوم کوثری زمانی که برای امام حسین (ع) می‌خواند پاکت طلب نمی‌کرد. این‌که افراد با چه لباس‌هایی حضور پیدا می‌کنند، چه رقم‌هایی می‌خواهند و یا چه اشعار و سبک‌هایی در مجالس می‌خوانند.

تمرینات بانوان ملی پوش اسکی

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
بانوان ملی پوش اسکی خود را برای حضور در مسابقات مهمی همچون المپیک جوانان در لوزان سوئیس و قهرمانی جوانان آسیا در پیست بین المللی دیزین آماده می‌کنند. برای حضور در المپیک جوانان و قهرمانی جوانان آسیابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیست اسکی توچال، شرایط تمرینی را برای ملی پوشان اسکی فراهم کرده است. اسکی بازان کشورمان که هر ساله در تابستان اردوی خود را به یخچال‌های طبیعی اتریش می‌برند امسال به علت افزایش هزینه‌ها این برنامه را حذف کرده بودند. با توجه به اینکه ورزشکاران تمرینات بدنسازی منظمی را پشت سر گذاشتند با آمادگی کامل وارد اردو شدند.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
ورزش به شما کمک می‌کند شاد و متعادل‌ زندگی کنید و از زندگی‌ بیشتر لذت ببرید. در ادامه، به ورزش‌هایی خواهیم پرداخت که گاردین به‌تازگی در مطلبی از تاثیر آنها در طول عمر یا به نوعی جلوگیری از مرگ زودهنگام گفته است. این تحقیقات نشان می‌دهد که دویدن صرف نظر از مدت و سرعت آن، می‌تواند احتمال مرگ زودهنگام را کاهش دهد. همچنین شنا به رشد مهارت‌های بدنی، شناختی و اجتماعی کودکان کمک می‌کند. ۵- پیاده‌روی سریعمطالعات بی‌شماری نشان داده‌اند که نشستن بیش از حد می‌تواند یک عامل برای مرگ زودهنگام باشد.

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

تغییرات محسوس کی‌روش در تیم ملی

روزنو12 ساعت قبل

لایحه تعارض منافع بر اساس پیش‌فرض شهروند بالغ و جامعه بالغ تهیه ‌شده‌است/ نگاه در لایحه تعارض منافع، کاملا زیرساختی و بلندمدت است

اعتمادآنلاین1 روز قبل

لیگ والیبال لهستان؛ برتری اولیشتن با حضور ثمربخش سید محمد موسوی

طرفداری1 روز قبل

عملکرد مایکروسافت در فضای وب بهتر از ویندوز است

زومیت9 ساعت قبل

تروریست‌ها هم به گدایی افتادند +فیلم و عکس

مشرق‌نیوز4 ساعت قبل

قیمت روز خودرو‌های داخلی امروز ۲۱ آبان ۹۸ + جدول

نامه‌نیور1 روز قبل

بیرانوند باز هم به دنبال کلین شیت شماره ۲۴

برترین‌ها7 ساعت قبل

زمان تکمیل ظرفیت کاردانی و کارشناسی در دانشگاه آزاد اعلام شد

ایلنا1 روز قبل

افزایش ابتلای کهنه سربازان آمریکایی به سرطان/حضور در عراق و افغانستان با نیروهای آمریکایی چه کرد؟

میزان‌آنلاین1 روز قبل

فروش اقساطی خودرو جدید آریزو ۶ با اقساط ۵ ساله+ جزئیات

فرارو17 ساعت قبل