اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۷ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۱۷ شهریورماه

قیمت دام زنده برای ایام تاسوعا و عاشورا اعلام شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت دام زنده برای ایام تاسوعا و عاشورا اعلام شد
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران با بیان اینکه متوسط کشوری قیمت هرکیلوگرم گوسفند زنده ۴۲ هزارتومان و گوساله زنده ۳۲ هزارتومان است، گفت: مردم دام را گران نخرند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سعید سلطانی با بیان اینکه مناسبت‌ها نباید در قیمت دام تأثیرگذار باشد، گفت: عده‌ای سودجو ذهن مردم را آماده کرده‌اند که در ایام و مناسبت‌های مختلف باید دام را گران بخرند در حالی که این طرز فکر نادرست است.

وی با تاکید بر اینکه دام به اندازه کافی در کشور وجود دارد، تصریح کرد: متأسفانه دلال‌ها و چوبدارها می‌خواهند در این ایام قیمت دام را بالا ببرند.

سلطانی توضیح داد: این افراد دام را از دامداران می‌خرند، در ایامی مانند تاسوعا و عاشورا به بازار می‌آورند و چون مردم نذر دارند هر قیمتی که بگویند برای آن می‌پردازند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران کشور تصریح کرد: اما هیچ دلیلی برای افزایش قیمت وجود ندارد و سود هم به دامدار نمی‌رسد بنابراین مردم نباید دام را به قیمت‌های بالا خریداری کنند.

سلطانی ادامه داد: متوسط قیمت کشوری گوسفند زنده در حال حاضر ۴۲ هزارتومان و گوساله زنده ۳۲ هزارتومان در هر کیلوگرم است.

خواندن خبر در سایت منبع

نرخ ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸

انتخابخبرگزاری انتخاب
نرخ ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸
قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان، قیمت یورو ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳ هزار و ۲۱۳ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۳۶۲ تومان تعیین شده است.
نرخ ارز در بازار امروز یکشنبه ۱۷ شهریور ۹۸ - 0

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان، قیمت یورو ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان و قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۳ هزار و ۲۱۳ تومان و قیمت پوند ۱۴ هزار و ۳۶۲ تومان تعیین شده است.

به گزارش تسنیم، قیمت خرید و فروش انواع ارز امروز نسبت به روز قبل افزایش داشته است. قیمت دلار در بازار آزاد امروز به ۱۱ هزار و ۶۶۰ تومان افزایش یافت.

صرافی‌های بانک‌ها امروز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با افزایش قیمت نسبت به روز قبل ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار و ۴۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان است.

در بازار آزاد قیمت درهم امارات برای روز جاری ۳ هزار و ۲۱۳ تومان و پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۳۶۲ تومان تعیین شده که نسبت به روز قبل افزایش یافته است.

گفتنی است، امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار و ۴۴۶ تومان، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۶۲۲ تومان و ۶ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار و ۸۵ تومان و ۷ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند. قیمت دلار و قیمت یورو و قیمت پوند نسبت به روز قبل افزایش یافته است.

شعب منتخب فروشنده ارز مسافرتی در نظام بانکی فروش ارز مسافرتی را طبق روال روز‌های قبل، بعد از ساعت ۱۱ آغاز کرده و به مسافران یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۸۰۱ تومان می‌فروشند. قیمت ارز مسافرتی نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است.

نوع ارزقیمت
قیمت دلار صرافی بانکی11  هزار  و 550 تومان
قیمت دلار در بازار آزاد11 هزار و 660 تومان
قیمت یورو12 هزار  و 800 تومان
قیمت درهم امارات3 هزار و 213 تومان
قیمت پوند14 هزار و 362 تومان
قیمت ارز مسافرتی12 هزار و 801 تومان
قیمت خرید دلار در بانک‌ها11 هزار و 446 تومان
قیمت خرید یورو در بانک‌ها12 هزار و 622 تومان
قیمت خرید پوند در بانک‌ها14 هزار و 85 تومان

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ شهریور۹۸ به ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید

مهرخبرگزاری مهر
قیمت سکه طرح جدید ۱۷ شهریور۹۸ به ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۷ شهریور۹۸ به ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۷ شهریور۹۸ به ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسید.

همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۹۲۰ هزار تومان است.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۵۰۷ دلار و ۳۰ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۵ هزار و ۵۳۰ تومان است.

شایان ذکر است، علیرغم تعطیلی بازار تهران در هفته جاری، سایت رسمی اتحادیه طلا و جواهر تهران، به روز رسانی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آزمون‌های تافل و GRE در سال ۹۸ اعلام شد

موجخبرگزاری موج
قیمت آزمون‌های تافل و GRE در سال ۹۸ اعلام شد
براساس اعلام سازمان سنجش قیمت مرحله جدید ووچر TOEFL به مبلغ ۲ میلیون ۷۵۰ هزار تومان است.

به گزارش خبرگزاری موج، سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌های زبان بین‌المللی TOEFL و GRE می‌رساند، با هماهنگی به عمل آمده با مراجع ذی‌ربط و موسسه ETST، امکان فروش مرحله جدید ووچر TOEFL به مبلغ ۲ میلیون ۷۵۰ هزار تومان فراهم شد.

تمامی داوطلبان متاقضی آزمون‌های بین‌المللی (TOEFL و GRE) می‌توانند با مراجعه با سایت سازمان سنجش آموزش کشور و با ورود به لینک آزمون‌های بین المللی نسبت به ثبت‌نام در این آزمون‌ها اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت کاغذ چاپ و تحریر در آستانه مهر کاهش یافت

تسنیمخبرگزاری تسنیم
قیمت کاغذ چاپ و تحریر در آستانه مهر کاهش یافت
رئیس اتحادیه واردکنندگان کاغذ و مقوا از کاهش قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار خبر داد و گفت: قیمت این نوع کاغذ به ۴۷۰ هزار تومان رسیده است.

- اخبار فرهنگی -

سید‌حسن میرباقری، رئیس اتحادیه واردکنندگان کاغذ و مقوا، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ‌ از کاهش قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار با کاهش نسبی مواجه شده؛ البته این کاهش قیمت از یک ماه گذشته شروع شده و امروز کاغذ از ۵۰۵ هزار تومان به ۴۷۵ هزار تومان رسیده است.

وی ادامه داد: ‌ این کاهش قیمت به نظر می‌رسد که ادامه‌دار باشد و در هفته‌های آینده شاهد کاهش قیمت بیشتری در بازار باشیم؛ زیرا با شروع سال تحصیلی فصل بحرانی کاغذ چاپ و تحریر نیز به اتمام می‌رسد.

میرباقری در پاسخ به چرایی بالا رفتن قیمت کاغذ گلاسه در بازار گفت: این افزایش‌های جزئی در قیمت گلاسه پایدار نیست و با ورود محموله‌های جدید به بازار کاهش خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش ۳ برابری قیمت نوشت افزار؛ گرانی به مشق شب کودکان رسید

مهرخبرگزاری مهر
افزایش ۳ برابری قیمت نوشت افزار؛ گرانی به مشق شب کودکان رسید
گرگان- دانش آموزان گلستانی در حالی سال تحصیلی جدید را شروع می کنند که گرانی بر بازار نوشت افزار سایه افکنده و باعث افزایش سه برابری قیمت‌ها شده است.

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- اعظم محبی: همواره روزهای آغازین مهر نویدبخش آغاز فصلی نو همراه با شور کودکانه دانش آموزانی است که بازگشایی مدارس را جشن می‌گیرند. اما یکی از دغدغه‌های خانواده‌ها در این ایام، تهیه مایحتاج یک سال تحصیلی فرزندانشان است.

با نزدیک شدن ماه مهر، تمام کسانی که طعم شیرین مدرسه را چشیده‌اند حس نوستالژیک بوی دفتر و کتاب نو، اشتیاق خرید نوشت افزار و وسایل مدرسه و طنین «باز آمد بوی ماه مدرسه…» را به یاد می‌آورند اما متأسفانه امسال کام دانش آموزان به دلیل افزایش قیمت‌ها در بخش لوازم التحریر و سایر ملزومات مورد نیاز تلخ است.

بررسی‌های خبرنگار مهر از سطح بازار و صحبت با شهروندان و فروشندگان همگی حاکی از افزایش دو الی سه برابری قیمت‌ها است.

چرخی به فروشگاه‌های نوشت افزار خیابان امام خمینی (ره) زدم، به نسبت سنوات قبل استقبال کمتر است و والدینی که وارد فروشگاه شده صرفا قیمت‌های را جویا می‌شوند.

در داخل یکی از فروشگاه‌ها با شهروندی که قصد خرید لوازم التحریر را داشت، گفتگو کردم، وی که دو فرزند داشت به خبرنگار مهر گفت: بنده یک کارگر ساده بوده و با توجه به افزایش قیمت‌ها، تهیه وسایل مورد نیاز فرزندانم در شروع سال تحصیلی بسیار دشوار است.

افزایش ۳ برابری قیمت نوشت افزار؛ گرانی به مشق شب کودکان رسید - 6

وی بیان کرد: تاکنون تنها برای دخترم ۶۰۰ هزار تومان، نوشت افزار، فرم مدرسه و کیف خریده و برای فرزند دیگرم چیزی نخریده‌ام.

این شهروند گرگانی که از افزایش قیمت‌ها شاکی بود، گفت: افزایش چند برابری قیمت لوازم التحریر در کنار سایر هزینه‌ها مانند سرویس مدرسه و کفش و غیره بنده را مستاصل کرده است.

پایین آمدن قدرت خرید مردم

احمد ارباب، یکی از فروشندگان لوازم التحریر در گرگان که هفت سال در این حرفه مشغول به فعالیت است به خبرنگار مهر گفت: امسال قدرت خرید مردم در زمینه نوشت افزار، بسیار پایین آمده و برای مردم دغدغه شده است.

وی به نگرانی خانواده‌ها برای تهیه لوازم التحریر و پوشاک مدرسه کودکان خود اشاره کرد و افزود: در این بین به خانواده هایی که دارای چند دانش آموز هستند، فشار بیشتری آمده و ممکن است که کودکانی به دلیل فقر از رفتن به مدرسه باز بمانند.

افزایش ۳ برابری قیمت نوشت افزار؛ گرانی به مشق شب کودکان رسید - 12

۴۰ درصد سال گذشته فروش داشتیم

مهدی شربتی یکی از دیگر از فعالان در صنف نوشت افزار به خبرنگار مهر گفت: با توجه به افزایش سه برابری قیمت‌ها امسال تنها معادل ۴۰ درصد سال گذشته فروش داشتیم.

وی با بیان اینکه اکثر مردم از روی ناچاری و زدن از سایر مخارج خود حداقل‌ها را برای فرزندان خود تهیه می‌کنند، افزود: افزایش قیمت خود را در چند روز آینده بیشتر نشان می‌دهد.

شربتی با بیان اینکه ۸۰ درصد اجناس مغازه‌اش تولید داخل است، گفت: در سال قبل یک دانش آموز می‌توانست با ۱۰۰ هزار تومان یک سری کامل لوازم التحریر تهیه کند اما امسال با ۳۰۰ هزار تومان هم نمی‌تواند خرید خود را کامل کند.

افزایش ۳ برابری قیمت نوشت افزار؛ گرانی به مشق شب کودکان رسید - 19

یکی دیگر از فروشندگان لوازم التحریر هم به مهر گفت: ۸۰ درصد لوازم التحریر کشور وابسته به خارج از کشور بوده بنابراین افزایش قیمت مواد اولیه سبب بالا رفتن قیمت نهایی می‌شود.

محمد ظریف افزود: بخش عمده کاغذ کشور از واردات تأمین می‌شود و دولت هم بسته حمایتی خود را از لوازم التحریر برداشته و اینها باعث شده که قیمت دفاتر و کاغذ سه برابر شود.

گرانی بر بازار سایه افکنده است

رئیس اتحادیه کتاب و نوشت افزار گلستان هم در گفتگو با مهرگفت: هر سال، قبل از شروع مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، نشستی با اعضای اتحادیه داشته و لیست قیمت‌ها را تهیه می‌کنیم و در اختیار سازمان تعزیرات حکومتی، اداره صنعت، معدن و تجارت و سایر اعضا قرار می‌دهیم.

افزایش ۳ برابری قیمت نوشت افزار؛ گرانی به مشق شب کودکان رسید - 24

عباسعلی غفاری با بیان اینکه این لیست در تمام فروشگاه‌ها باید چسبانده شود، افزود: گشت ویژه‌ای برای این کار وجود دارد و در سطح شهر بر قیمت‌ها رسیدگی کرده تا تخلفی صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در بازار و در خصوص عرضه نوشت افزار چیزی به نام گرانفروشی نداریم، افزود: آنچه اکنون درگیر آن هستیم گرانی است که بر بازار سایه انداخته است.

غفاری با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد اجناس وارداتی است، افزود: مواد اولیه نصف اجناس و دفاتری که در ایران هم تولید می‌شود، وارداتی است.

غفاری گفت: در این بین شاید بیشترین افزایش قیمت مربوط به دفتر باشد زیرا کاغذ در بازار به شدت گران شد و قیمت هر بند کاغذ از ۸۰ هزار تومان به بیش از ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبودی در بازار لوازم التحریر وجود ندارد، گفت: دفتر مشق با قیمت دولتی و نرخ تنظیم بازار برای برخی از استان‌ها اعلام شده اما به دلیل اینکه سهمیه‌ها را دیر اعلام کردند تمام فروشندگان استان خریدهای خود را انجام داده و توانایی خرید این دفاتر را ندارند.

نوشت افزار از نیازهای ضروری دانش‌آموزان است که هر ساله با آغاز سال تحصیلی جدید به مهم‌ترین دغدغه‌های والدین بدل می‌شود لذا مسئولان باید با توجه به گرانی‌های فعلی بازار، راهکارهایی اتخاذ کنند تا فشار این افزایش قیمت‌ها کمتر به اقشار کم درآمد ضربه بزند. همچنین می‌توان از ظرفیت‌های مردمی برای حمایت کودکان نیازمند بهره گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره انار و سوغات شهرستان‌ها با ۱۴۶ غرفه در ضلع جنوبی مصلی تهران تا ۲۴ آبان از ساعت ۱۱ تا ۲۱ آماده بازدید علاقمندان است. در این جشنواره در کنار انار‌هایی از اقصی نقاط کشور، سوغات نواحی و شهر‌های مختلف مانند شیرینی تبریز، عسل اردبیل و حلوا یزد با طعمی متفاوت عرضه شده است. سالانه از حدود ۸۰۰ هزار تن انار تولیدی در کشور، نزدیک به ۲۰ درصد آن صادر می‌شود. توجه به کشت محصول انار می‌تواند ارز آوری خوبی را برای کشور داشته باشد.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هیأت وزیران سعودی در جلسه هفتگی خود که با حضور شاه این کشور برگزار می‌شود، این هفته، ‌ ایران را به فریب‌کاری در برنامه هسته‌ای متهم کرد. به نوشته خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه این هفته، ضمن بررسی گزارش‌هایی از آخرین تحولات منطقه و جهان، اعلام شد که دولت سعودی از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تقدیر و «تقلب و فریب‌کاری ایران در برنامه‌ هسته‌ای خویش و تأخیر در ارائه اطلاعات لازم به آژانس را محکوم می‌کند». دولت سعودی همچنین همکاری کامل ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و احترام به مصونیت و امتیازات کارشناسان آژانس را خواستار شد. هیأت وزیران سعودی در ادامه از آژانس خواست تا تدابیر راستی‌آزمایی و نظارتی را در ایران تشدید کند. «عبدالله بن خالد بن سلطان عبدالعزیز» نماینده دولت سعودی در سازمان ملل نیز روز پنجشنبه هفته گذشته (۱۸ آبان) در بیانیه‌ای ایران را به «فریبکاری» و مخفی کردن بخش‌های حساس برنامه هسته‌ای خود متهم و ادعا کرد که تهران به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای است.

وقتی کارشناس BBC درباره بی‌نیازی ایران از برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی می‌گوید + فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، کارشناس بی‌ بی‌ سی در بخشی از گفت و گوی خود با مجری این خبرگزاری گفت: حتی اگر تحریم‌های تسلیحاتی برداشته شود، جمهوری اسلامی ایران نیازی به خرید تسلیحات خارجی ندارد، زیرا در حوزه داخلی، توانسته است سلاح‌های جدیدی را بسازند که آن را بی‌نیاز از خارج می‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید. باشگاه خبرنگاران جوان
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
حال در چنین شرایطی، برخی افراد مسئول و غیرمسئول، برخی نهادها و رسانه‌ها و … بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، بدون بررسی، بی‌توجه به اصول مشخص علم اقتصاد، تنها با بیان جملاتی مخاطب‌پسند اما بی‌اساس، خودروسازان را به افزایش قیمت خودرو و نیز عدم عرضه خودرو به بازار متهم می‌کنند. از این رو، خودروسازان کشور در پاسخ به این اظهارات و فضاسازی‌های رسانه‌ای ذکر چند نکته را ضروری می‌دانند:۱- بار دیگر یادآوری می‌کنیم که قیمت فروش خودرو در شرکت‌های تولیدکننده با بازار آزاد «متفاوت» است و ایران‌خودرو و سایپا هیچ نفعی و هیچ سودی از افزایش قیمت خودرو در بنگاه‌های فروش خودرو و … نمی‌برند و مکلف‌اند خودرو را براساس قیمت مصوب به مشتری تحویل دهند. قیمت بازار و فراز و فرود آن هیچ ارتباطی با خودروسازان نداشته و حاصل هدایت نقدینگی سرگردان به بازار خودرو، صحنه‌گردانی واسطه‌ها و دلالان و نیز تقاضای کاذب ناشی از کاهش ارزش پول ملی است. ۳- تمام کارشناسان حوزه اقتصاد عقیده دارند افزایش قیمت چند محصول داخلی در روزهای اخیر ناشی از سوءاستفاده دلالان و واسطه‌ها و هیجان زده کردن جو روانی بازار خودرو و نیز فضاسازی‌های رسانه‌ای بوده است. این تصمیم‌های بزرگ در سخت‌ترین روزهای اقتصاد و صنعت کشور اتخاذ شده و جراحی بزرگ این صنعت، نیاز به حمایت همه جانبه تمام بخش‌ها، مجموعه‌ها، سازمان‌ها و نهادها و رسانه‌ها دارد.
ایبناایبنا17 ساعت قبل
وی با اشاره به پشتیبانی شبکه سراسری از مراکزی که برق خود را از نیروگاه‌های تجدیدپذیر دریافت می‌کنند، گفت: در شرایطی که نیروگاه‌های تجدیدپذیر امکان تامین برق مورد نیاز این مراکز را نداشته باشد شبکه سراسری برق مورد نیاز را تامین خواهد کرد. سخنگوی صنعت برق با تاکید بر ممنوعیت استفاده مراکز استخراج رمز ارز از برق شبکه سراسری در زمان اوج مصرف، گفت: طبق مصوبه هیات دولت این مراکز در زمان اوج مصرف که ۳۰۰ ساعت است نباید از برق موجود در شبکه سراسری استفاده کنند. رجبی مشهدی گفت: اگر مردم مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارز را به شرکت‌های برق معرفی کنند ۲۰ درصد از جریمه دریافتی از متخلفان به عنوان پاداش به آن‌ها پرداخت می‌شود. سخنگوی صنعت برق گفت: برای کنترل مصرف برق در مراکز استخراج رمز ارز از راه دور، همه این مراکز به کنتور هوشمند مجهز می‌شوند. رضا اردکانیان، وزیر نیرو نیز مصوبه مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها را به شرکت‌های برق منطقه‌ای ابلاغ کرده که تمامی دارندگان مجوز از وزارت صمت می‌توانند با هماهنگی شرکت برق منطقه‌ای و برخورداری از تجهیزات مناسب برق از تعرفه اعلام شده برای استخراج رمز ارز استفاده کنند؛ همچنین شرکت‌های برق منطقه‌ای موظف به قطع انشعاب و برخورد با استخراج کنندگان رمز ارزی هستند که به صورت غیر مجاز از شبکه برق استفاده می‌کنند یا با سایر تعرفه‌ها نسبت به دریافت برق و ماینینگ اقدام کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید رسولی در مراسم اختتامیه هفتمین همایش بین المللی ایستگاه‌های آینده افزود: بسته‌های حمایتی واقعی برای تشویق سرمایه‌گذاری در راه‌ آهن طراحی شده و برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن و تطبیق آنها با نسل جدید ایستگاه‌های راه آهن از همین فردا اقدامات عملی خود را آغاز می‌کنیم. وی افزود: برای توسعه ایستگاه‌های راه آهن از اجرای طرحهای عمرانی کوچک آغاز می‌کنیم و بدنبال اجرای طرحهای بزرگ عمرانی خواهیم بود. وی توسعه صنعت ریلی در هر کشور را یک نیاز اساسی توصیف کرد و افزود: همانگونه که ساخته آسمان خراش بدون آسانسور امری غیر ممکن است تصور شهرنشینی بدون سیستم حمل و نقل ریلی نیز غیرممکن است. وی گفت: اتحادیه بین‌المللی راه آهن‌ها ۱۲۰ گروه کاری فعال در موضوعات مختلف دارد و ما نیز باید بیش از گذشته از این تجربیات استفاده کنیم. در این همایش بین المللی، ۵۰ مقاله پذیرفته شده داخلی و خارجی از مجموع ۱۱۲ مقاله رسیده به دبیرخانه در جلسات و پنل‌های تخصصی ارائه شد.

اخبار بیشتر