واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صحبت‌های پناهیان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صحبت‌های پناهیان

عضو هیات رئیسه مجلس به پناهیان: چرا از روی منبر مجلس را به ناسزا و فحش می‌بندید؟

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
عضو هیات رئیسه مجلس به پناهیان: چرا از روی منبر مجلس را به ناسزا و فحش می‌بندید؟
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر حجت‌ الاسلام پناهیان درباره مجلس شورای اسلامی طرح این مباحث از تریبون عزاداری امام حسین (ع) را خدشه‌دار کردن عزاداری حسینی توصیف کرد.

به گزارش وانانیوز،

بهروز نعمتی اظهار کرد: آقای پناهیان اخیرا در سخنرانی خود در مورد طرح شفافیت آرای نمایندگان که در مجلس مطرح بوده، موضوعی را مطرح و عنوان کردند که مجلس با این طرح مخالفت کرده! در حالی که تنها فوریت این طرح در مجلس مطرح شده و با فوریت آن مخالفت شده است.

وی افزود: نمایندگانی که متولی این طرح بودند از دوستان و همفکران ایشان بودند که تعداد قابل توجهی از آنها طرح را امضا کرده بودند. این افراد باید پاسخگو باشند چطور این طرح را امضا کرده، اما با فوریت آن مخالفت کردند!

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه طرح شفافیت آرای نمایندگان همچنان در دستور کار مجلس قرار دارد، تصریح کرد: خوب است ایشان و دوستانشان بگویند هدف از شفافیت چیست. اگر قرار است در پی شفافیت بگیر و ببند راه بیفتد که همیشه هست! اما اگر قرار است موضوعات شفاف شود، سوال اینجاست چرا در مجالس هفتم و هشتم که دولت و مجلس یکصدا بودند، این کار انجام نشده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما هم با نقد مخالف نیستیم، اما بی‌حرمتی و بی‌اخلاقی، آن هم در ایام عزاداری امام حسین (ع) را مذموم می‌دانیم. بخصوص که با ادبیات بد هم مطرح شود. منبر متعلق به مردم و برای ارشاد جامعه است، همانطور که مجلس هم متعلق به مردم است و قانونگذار. نقد هم با فحاشی متفاوت است و اینکه ایشان روی منبر مجلس را به ناسزا ببندد، در شأن ایشان نیست.

وی اضافه کرد: ما شکی نداریم که نقد منصفانه باید وجود داشته باشد، اما طرح این موضوعات در منبر، خدشه‌دار کردن ساحت مسجد، منبر و عزاداری حسینی (ع) است.

حجت‌الاسلام پناهیان در سخنرانی خود در مراسم عزاداری امام حسین (ع)، با لحن تند و انتقاد شدید، نسبت به رای ندادن نمایندگان برای شفاف بودن آرای خود معترض شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

پناهیان از مجلس عذرخواهی کند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
پناهیان از مجلس عذرخواهی کند
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با انتقاد از شیوه بیان یکی از سخنرانان درباره نمایندگان، گفت لحن وی دور از شأن مراسم روضه اباعبدالله (ع) بود، لذا امیدواریم از نمایندگان عذرخواهی کند.

اعتمادآنلاین|سید محمدجواد ابطحی، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: این نحوه بیان و به کار بردن عباراتی چون احمقانه و غیره جای بحث دارد، زیرا در شأن روضه اباعبدالله (ع) نیست.

وی افزود: از سوی دیگر مخاطبان را عزادارن سیدالشهدا تشکیل می‌دهند که برای در جریان قرار گرفتن بحث روشنگری و مشی امام حسین (ع) به این مراسم رفتند. امام حسین (ع) وقتی با لشکر عمر روبه رو شد فرمودند که به چه جرمی خون مرا حلال می‌دانید، در واقع با مخاطب با زبان منطق و به دور از احساس صحبت کردند بنابراین ما هم در جلسات روضه باید ذهن مخاطب را پرسشگر کنیم و به صورت یک طرفه و تحت تاثیر هیجانات صحبت نکنیم.

منبع: خانه ملت

خواندن خبر در سایت منبع

پناهیان نگران شفافیت، بگوید قیمت توهین پراکنی چند؟

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
پناهیان نگران شفافیت، بگوید قیمت توهین پراکنی چند؟
نائب‌رئیس فراکسیون امید در توئیتر خود خطاب به پناهیان نوشت: دستگاه نظارتی متوجه هست که رد نفوذ را در جایی جستجو کند که لیاخوف زمانه در لباس روحانیت در راس منبر حسینی می‌نشیند و مجلس را به توپ وقاحت کلامی می‌بندد؟

اعتمادآنلاین|عبدالکریم حسین‌زاده، نائب رئیس فراکسیون امید و نماینده مردم نقده و اشنویه در حساب شخصی خود در توئیتر با هشتگ پناهیان در واکنش به صحبت‌های اخیر پناهیان نوشت: «دستگاه نظارتی متوجه هست که رد نفوذ را در جایی جستجو کند که لیاخوف زمانه در لباس روحانیت در راس منبر حسینی می‌نشیند و مجلس را به توپ وقاحت کلامی می‌بندد؟ بیطرفانه ورود کنید و این اهانت به رای ملت را بی پاسخ نگذارید.

به گزارش اعتمادآنلاین، او در ادامه پیام خود در توییتر تاکید کرد: پناهیان نگران شفافیت، به طرفدارانش بگوید قیمت توهین پراکنی چند؟»

پناهیان نگران شفافیت، بگوید قیمت توهین پراکنی چند؟ - 4

علیرضا پناهیان اخیرا در یکی از مراسم‌های شب محرم گفته بود: «مردهایی که در مجلس هستند و نامرد نیستند، تا وقتی رأی‌ها شفاف نشده، در هر رأی‌گیری رأی خودشان را صریحا اعلام کنند و الا دارند از این فرصت پنهان‌کاری سیاسیون جلب، سوءاستفاده می‌کنند.»

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم| واکنش تند نمایندگان به پناهیان: معنی دو فوریت را نمی‌دانی! مرجع تقلیدت کیست؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
حرف های تند حجه الاسلام پناهیان در یکی از مجالس عزاداری سالار شهیدان علیه نمایندگان مجلس و با موضوع قانون شفافیت آرا سبب شد که بهارستان نشینان از سایت خانه ملت پاسخ های تندی به این واعظ معروف بدهند.

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد
انتشار فایل یک دقیقه‌ای مربوط به یکی از سخنرانی‌های اخیر حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در خصوص عدم رأی نمایندگان مجلس به قانون شفافیت آراء نمایندگان، بار دیگر این خطیب مذهبی، سیاسی را خبرساز کرد.

برترین‌ها: انتشار فایل یک دقیقه‌ای مربوط به یکی از سخنرانی‌های اخیر حجت الاسلام و المسلمین پناهیان در خصوص عدم رأی نمایندگان مجلس به قانون شفافیت آراء نمایندگان، بار دیگر این خطیب مذهبی، سیاسی را خبرساز کرد.

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 1

پناهیان به نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتقاد کرده و در سخنان تندی می‌گوید:

«هرچه نماینده انتخاب می‌کنی، اکثریت رای می‌دهند که رای نماینده‌ها شفاف نباید باشد. چه خبرتونه؟ بعد به صورت بسیار جاهلانه و احمقانه می‌گویند مگر می‌خواهید تفتیش عقاید کنید؟ مگر شما آنجا رای به عقاید می‌دهید؟ غلط کردید شما. به عقاید چه ربطی دارید؟ بگو به چی رای دادی به چی رای ندادی؟ غلط می‌کنید براساس عقاید رای بدهید، براساس کار کارشناسی باید رای بدهید و من می‌خواهم بدانم برای چی رای دادی یا ندادی؟ چرا با شفاف‌سازی رأی‌تان در مجلس مخالفت می‌کنید؟»

وی سپس فریاد می‌زند: «آی! مجلس شورای اسلامی آدم باش! کی به شما حق داده شفاف رای ندهید؟ کی به شما اجازه داده شفاف رای دادن را تفتیش عقاید بدانید؟ رای براساس کار کارشناسی. بگویید چه غلطی می‌کنید! چی را از ملت پنهان می‌کنید؟»

سخنان توهین‌آمیز این سخنران با واکنش‌های متفاوتی رو به رو شده است که چند نمونه از آن می‌خوانید:

مخالفان سخنان پناهیان درباره نمایندگان مجلس:

حسین زاده؛ نماینده مجلس

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 10

محمودیان؛ فعال سیاسی اصلاح طلب

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 12

فلاحت پیشه؛ نماینده مجلس

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 14

پارسایی؛ نماینده مردم شیراز در مجلس

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 16

محمود صادقی؛ عضو فراکسیون امید مجلس

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 18

عابدی؛ فعال سیاسی

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 20

موافقان سخنان پناهیان درباره نمایندگان مجلس:

قدیری؛ فعال سیاسی اصولگرا

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 23

امیدنژاد؛ فعال رسانه‌ای

بحث و جدل بر سر حرف‌های پناهیان ادامه دارد - 25

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش عجیب سایت مجلس به اظهارات پناهیان

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
واکنش عجیب سایت مجلس به اظهارات پناهیان
خبرگزاری مجلس در اقدامی عجیب، تمام مطالب خود را منحصراً به واکنش‌های تعدادی از نمایندگان به انتقاد حجت‌الاسلام پناهیان از رای منفی نمایندگان به طرح شفافیت آرا اختصاص داد.

به گزارش مشرق، بعد از آنکه انتقاد از رای منفی نمایندگان مجلس به طرح شفافیت آرا به یکی از مجالس عزاداری سید الشهدا رسید و حجت‌الاسلام پناهیان به شدت از عملکرد نمایندگان در این مورد انتقاد کرد، جمعی از اهالی خانه ملت از صبح امروز در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت نسبت به آنچه «هتاکی و اهانت به مجلس» می‌خواندند اعتراض کردند.

براساس این گزارش، خبرگزاری وابسته به مجلس شورای اسلامی از صبح امروز با ۱۴ نماینده مجلس مصاحبه کرده و با عنوان واکنش نمایندگان ملت به توهین یکی از سخنرانان علیه مجلس مطالبی منتشر کرده است.

در گزارشی که همچنان از سوی این خبرگزاری در حال به‌روزرسانی است با عنوان منبر جای هتاکی به مجلس نیست واکنش نمایندگان انعکاس داده شده است.

واکنش عجیب سایت مجلس به اظهارات پناهیان - 5

براساس این گزارش، آنچه حجت‌الاسلام پناهیان نسبت به آن انتقاد کرده بود رأی مخالف نمایندگان مجلس به طرح شفافیت آرا بود که یک بار در شهریورماه سال گذشته با رأی منفی نمایندگان به فوریت مواجه شد و یک بار در شهریور امسال علی‌رغم آنکه تعداد زیادی از نمایندگان آن را امضا کرده بودند اما دو فوریت آن مورد موافقت مجلس قرار نگرفت و رد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری4 ساعت قبل

خروج از برجام در دستور کار ایران

مهرمهر23 ساعت قبل
علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی: آیا هنوز هم منصفانه است که ایران به اجرای یکجانبه این توافق (برجام) ادامه دهد؟

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.
موجموج3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، مقام‌های افغان می‌گویند تجمع انتخاباتی هواداران اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در ولایت پروان، هدف بمب گذاری قرار گرفته است. هنوز گزارشی در مورد خسارات و تلفات این حمله تروریستی منتشر نشده است. حامد عزیز سخنگوی کارزار ریاست جمهوری اشرف غنی گفته است: اشرف غنی نیز در محل بمب گذاری حضور داشته با این حال، حال وی خوب است و آسیبی به او نرسیده است. مقام‌های محلی ولایت پروان گفته‌اند که انفجار در روز سه شنبه (۲۶ شهریورماه) و در حین برگزاری یک تجمع انتخاباتی اتفاق افتاده است. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

اخبار بیشتر