دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست یا مخالف آن؟!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست یا مخالف آن؟!

واعظی: با این میزان فحش و درگیری حضور بانوان در ورزشگاه مصلحت نیست

نودخبرگزاری نود
واعظی: با این میزان فحش و درگیری حضور بانوان در ورزشگاه مصلحت نیست
رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص خودسوزی یک هوادار بانوی فوتبال واکنش نشان داد.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در پاسخ به سوالی درباره حاشیه‌های خودسوزی و مرگ دختری طی روزهای گذشته توضیح داد: معاون زنان و امور خانواده رئیس جمهور در این زمینه مامور شدند و گروهی را برای عیادت و صحبت با خانواده او فرستادند و در همان زمان هم در گزارش ارائه شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور بیان داشت: خانواده‌اش گفته بودند که ایشان مشکلاتی داشته است. ما با خانواده این فرد همدردی می‌کنیم و از طرف دیگر به هیچ وجه این نوع اقدامات و خودسوزی را تایید نکرده و نمی‌پسندیم از طرف دیگر هم حرکتی انجام نمی‌دهیم که باعث این قبیل اقدامات شود.

واعظی اظهار داشت: امروز رئیس جمهور اعلام کردند که ایام انتخابات چه مجلس و چه ریاست‌جمهوری بهترین فرصت است که بتوانیم این خواسته‌های خود را بیشتر مطرح کنیم و ما همچنان این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا بدانیم چرا به اینجا رسیده است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: این چیز جدیدی نیست ما چند ماه قبل در دولت بحث کردیم و تصمیم گرفتیم. ما در یک دوراهی مانده‌ایم از یک طرف معتقدیم اگر فضای ورزشگاه‌ها مناسب حضور خانم‌های محترم باشد از نظر ما منعی ندارد ولی با فضای فعلی با این میزان فحش و درگیری این مصلحت نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

ربیعی: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
ربیعی: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست
سخنگوی دولت با بیان این که نظر دولت به طور کلی موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست، اظهارداشت: ما اعتقاد به یک گام به پیش و ۱۰ گام به پس نداریم و معتقدیم خواست زنان در برای حضور در جایگاه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی حرف درستی است.

آفتاب‌‌نیوز :

«علی ربیعی» با اشاره به مصوبه امروز هیات دولت از تعیین تکلیف ۶۰ هزار نفری کارکنان دهیاری‌ها و دهیاران خبر داد و گفت: نحوه استخدام این کارکنان تعیین تکلیف شده و اقدامات مناسب برای امنیت شغلی آنان صورت خواهد گرفت.

وی افزود: در جلسه امروز آیین نامه استخدامی دهیاری‌های کشور و همچنین امور مالی شوراهای اسلامی تصویب شد؛ این مصوبه دولت نزدیک به ۶۰ هزار نفر را شامل میشود؛ نحوه به کارگیری کارکنان دهیاری‌ها و دهیاران و نحوه استخدامی آنها تعیین تکلیف شد و بر این مبنا نسبت به امنیت شغلی آنها اقدامات مناسب صورت خواهد گرفت و جزئیات آن در سایت دولت منتشر می‌شود.

ربیعی: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست - 4

موضوع خودسوزی هوادار زن فوتبال بررسی می‌شود

سخنگوی دولت در خصوص مرگ (سحر خدایاری) یکی از هواداران باشگاه استقلال گفت: در این باره گزارش‌های تهیه و ابعاد موضوع بررسی خواهد شد؛ منتظر هستیم که گزارشی آماده و ابعاد موضوع بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: هیچ نسلی بدون قهرمان ذهنی زندگی نکرده و خوشبختانه «امام حسین» الگوی ذهنی و عملی تمام تاریخ ما در شرف، انسانیت، اخلاق عدم ذلت پذیری بوده است، امروز آموزه‌های امام حسین (ع) چه در سیاست خارجی و چه در رفتار با مردم عزیز، پیش روی دولت تدبیر و امید است؛ از همه مردم برای حضور در عزاداری‌ها تشکر می‌کنیم.

ربیعی با بیان اینکه عاشورا همیشه عامل وحدت ملی ما و عامل وحدت مسلمانان بوده است، از همه سخنرانان، وعاظ، عالمان که مصایب و مسائل عاشورا را تبیین کردند، تشکر کرد و گفت: از حادثه پیش آمده در شهر کربلا ابراز تاسف می‌کنیم و به خانواده‌هایی که عزیزان خود را در این حادثه از دست دادند، تسلیت می‌گوییم؛ هیچ ایرانی در این حادثه فوت نکرده و حال زخمی‌های ایرانی این حادثه خوب است.

مطالبات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هیچ کدام به نفع دیگری حذف شدنی نیست

هیچ یک سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پاسخ دولت به کسانی که فقط مطالبات مردم را محدود به مسائل اقتصادی می‌کنند، چیست، گفت: معمولا جامعه هم بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی، اعم از مشارکت اجتماعی یا حضور در صحنه‌های مختلف اجتماعی را مطالبه‌ می‌کند و هیچ وقت هیچ کدام به نفع دیگری قابل حذف شدن نیست. حتی مطالبات سیاسی هم بخشی از مطالباتی است که رفتار مشارکت‌جویانه آن را دنبال می‌کند.

وی اظهار داشت: دولت قطعا تمهیداتی خواهد اندیشید که بیشترین مشارکت در آنهایی که قصد کاندیداتوری دارند، صورت بگیرد. وزارت کشور هم تلاش می‌کند که مردم گزینه‌های زیادی پیش رو داشته باشند و انتخابات پرشوری سامان بگیرد.

سخنگوی دولت افزود: ما معتقد هستیم که یکی از پاسخ‌های محکم ایران برای عقب راندن تحریم‌گران، انتخاباتی است که حضور مردم در آن کاملا پرمعنا باشد.

ربیعی ادامه داد: دولت همواره مسائل اجتماعی را نیز دنبال می‌کند، بخشی از مطالبات اقتصادی، هم مربوط به مطالبات اجتماعی می‌شود. در واقع مطالبات اجتماعی با مطالبات فرهنگی و اقتصادی همپوشانی دارد که در حال صورت گرفتن است.

دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست

وی با اشاره به مطالبات اجتماعی به‌خصوص در حوزه زنان تصریح کرد: باید با همه ملاحظاتی که حضور تضمین شده زن را در آینده به دنبال داشته باشد ما اعتقاد به یک گام به پیش، و ۱۰ گام به پس نداریم و معتقدیم که حضور زنان و خواست زنان برای حضور در جایگاه‌ها و پایگاه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی حرف درستی است.

سخنگوی دولت بیان کرد: اکنون ۶۶ درصد اشتغال را زنان به خود اختصاص داده‌اند. در NGOها و سازمان‌های مردم نهاد بیشترین حضور، نیز حضور زن‌ها است. بسیاری از مجوزهایی که خانم‌ها در فعالیت اجتماعی گرفته‌اند در دولت کم نظیر بوده است.

ربیعی با بیان این که سهم ۳۰ درصدی مسئولیت زنان در برخی وزارتخانه‌ها محقق شده است، ‌گفت: در دو جلسه گذشته دولت، خانم ابتکار گزارشی درخصوص حضور زنان در مناصب مدیریتی ارائه کرد و رئیس جمهوری به دستگاه‌هایی که در این زمینه عقب ماندگی داشتند، تاکید کرد که باید این فاصله را در فرصت باقی مانده محقق کنند.

وی خاطرنشان کرد: بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها و موضوع (سحر. دختر آبی) در جلسه یکشنبه گذشته دولت نیز مطرح شد و نظر دولت به طور کلی موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها است.

قدردانی از دست اندرکاران حج

سخنگوی دولت همچنین از حجاج ایرانی که با صلابت و معنویت اعمال حج را به جا آوردند و همچنین دست اندرکاران حج تشکر کرد و گفت: شرکت هواپیمایی «ایران ایر» کار عظیمی را انجام داد و عملیات نقل و انتقال ۸۸ هزار زائر را به تنهایی و بدون کمک هیچ شرکت خارجی انجام دادند که جای تقدیر و تشکر از سوی دولت دارد؛ از همه مردم عربستان و کارگزاران حج این کشور تشکر می‌کنیم.

ربیعی به جلسه اخیر سران سه قوه به میزبانی رئیس قوه قضاییه اشاره کرد و افزود: جلسه خوب و مفیدی برگزار و موضوعات مهم کشور در یک فضای صمیمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ در این جلسه اوضاع اقتصادی کشور و برنامه‌های هماهنگی سه قوه برای بهبود اوضاع اقتصادی کشور در جنگ اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ دولت هم بخشی از برنامه‌های خود و مواردی که نیاز به کمک داشت را مطرح کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه سران سه قوه همچنین شرایط منطقه و شرایط بین المللی، وضعیت برجام و گام سوم بررسی شد، اظهار داشت: تاکید روسای سه قوه بر مبارزه با فساد از موضوعاتی بود که بیشتر وقت جلسه را به خود اختصاص داد، مبارزه علنی با فساد و ابعاد مختلف مبارزه با فساد و شفافیت در این زمینه بررسی شد.

به گفته سخنگوی دولت، تاکید بر دقت‌ لازم در مبارزه با فساد از قبیل اینکه مدیران شجاعانه در این رابطه تصمیم بگیرند و همکاری بیشتر بین دستگاه‌های نظارتی با مدیران و همچنین بحث‌های پیشگیرانه از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه سران سه قوه بود.

ربیعی با اشاره به گزارش وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: بنابر گزارش آقای حجتی، سال ۹۲، برداشت پنبه به عنوان یک محصول استراتژیک ۳۰ هزار تن بوده که در سال ۹۶، برداشت این محصول به ۹۵ هزار تن رسیده است و در سال ۹۸ هم این رقم بیشتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: امروز همچنین گزارشی از کرم ابریشم و پیله‌تر ارائه شد که بر مبنای آن میزان تولید از ۳۰۰ تن به یک هزار و۴۰۰ تن رسیده است در حالی که قبلا این محصول را وارد می‌کردیم.

سخنگوی دولت اظهارداشت: در محصول پنبه ۲۷ درصد افزایش سطح و ۱۲ درصد افزایش در واحد سطح یعنی بهره وری داشتیم و این به این معناست که در تولیدات به سمت مقرون به صرف شدن تولیدات کشاورزی پیش می‌رویم.

ربیعی خاطرنشان کرد: با برنامه‌هایی که در بحث اشتغال روستایی مطرح است امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک مهاجرت معکوس را برای روستاها تجربه کنیم.

تاکید بر شناسایی گلوگاه‌ها و زمینه‌های فساد

وی همچنین درباره بازداشت فرزند یکی از وزیران سابق هم گفت: ارتباط ایشان با دارو در همین حوزه است که بدهکار حوزه است، بیشتر از این اطلاعاتی ندارم و امیدوارم مقامات قضایی توضیح بیشتری بدهند و اگر اطلاعات بیشتری به دست آوردند، ارائه می‌ کنند.

سخنگوی دولت با تاکید بر اهتمام ارکان نظام بر مبارزه با فساد اظهارداشت: همه بر مبارزه با فساد تاکید دارند؛ حرفی که رئیس جمهور محترم مدتی قبل درباره مبارزه با فساد گفتند بحث علمی بود.

ربیعی با بیان اینکه گام اول مبارزه با فساد از بین بردن زمینه‌های آن است، تفاوت قیمت‌ها، یارانه‌ها، وام‌های بانکی را زمینه‌هایی عنوان کرد که می‌توانند عامل فساد باشند.

دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری همچنین فروش زمین، مزایده، مناقصه، مجوزها و اختیارات را هم گلوگاه‌های فساد عنوان کرد و افزود: زمینه‌ها و گلوگاه‌ها دو موردی است که از زمان آقای دکتر طیب نیا در دولت یازدهم دولت بر آن تمرکز داشته است و امروز قوانین و قواعدی که در حقیقت زمینه‌های ساختاری فساد است که هر روز محدودتر می‌شود.

وی شفافیت را را یکی از عوامل مبارزه با فساد عنوان کرد و افزود: ‌ همین آمار و ارقامی که در روی سایت‌ها قرار می‌گیرد، نتیجه زیرساخت برنامه مبارزه با فساد بوده است، برای مثال امروز به راحتی می‌بینید چه کسی چند تن کاغذ گرفته است.

سخنگوی دولت گفت: معمولا در کشور ما حتی ژورنالیسم علمی مبارزه با فساد هم ضعیف است و ما مبارزه با فساد را به مبارزه با فاسد یا کسی که تخلف صورت داده محدود می‌کنیم که البته آن‌هم بخش لازم از مبارزه با فساد است.

ربیعی تصریح کرد: رفتار انضباطی با کسانی که فساد انجام می‌دهند لازم است، ولی آنجا هم با چالش مواجه می‌شویم؛ گاهی وقت‌ها برخی موارد اعلام می‌شود و برخی نیز اعلام نمی‌شود. یا هم قبل از صدور حکم، موضوع بیان می‌شود یا اینکه موضوع کوچک در سطح ملی بیان می‌شود؛ اسامی افرادی قید می‌شود که مشخص نیست که آیا اتهامی متوجه آنها خواهد بود یا خیر؛ این موارد مربوط به آیین دادرسی است.

وی با بیان این که مسئله در تعریف فساد است، گفت: ما هم مبارزه با فساد را یک برنامه همه جانبه می‌دانیم؛ رئیس جمهور هم بعد از اجلاس سران سه قوه، دستورات لازم در خصوص مجموعه اقدامات و گلوگاه‌ها و جلوگیری از زمینه‌ها داده‌اند؛ ضمن اینکه درباره کار نظارت نیز با قوه قضاییه و همبستگی عملکردی داریم که این کار به طور دقیق صورت گرفته و بیان شود.

امیدواریم مدیر کل آژانس مشی بی‌طرفانه را ادامه دهد

سخنگوی دولت همچنین درباره سفر مدیرکل آژانس انرژی اتمی به تهران و این که آیا پیامی برای ایران داشته است گفت: البته ما امیدواریم که ایشان هم مشی قبلی را به خوبی ادامه دهد. ما مشی نسبتا بی‌طرفانه‌ای را از مدیر کل قبلی دیده‌ایم. گزارش‌های متعددی که نشان می‌داد ایران برجام را رعایت کرده است.

ربیعی افزود: آنچه که ما اعلام کردیم، ‌آشکار اعلام کردیم، کاری که می‌خواهیم انجام دهیم هیچ پنهانکاری در آن نیست بنابراین حضور پیدا کردند در ایران که همه اتفاقات در چارچوبی بوده است که صحبت کردیم و قابل نظارت هم هست.

سخنگوی دولت ادامه داد: بنابراین حضور ایشان اتفاق جدیدی نیست در راستای کار قبلی آمانو بوده است. آنچه که ما اعلام کردیم آنقدر شفاف است که می‌توانند گزارش کنند و این گزارش می‌تواند زمینه سازی باشد که اگر اروپایی‌ها به تعهدات خود برگردند و عمل کنند ما هم تحت نظارت باز به تعهدات خود و کاهش اقدامات خودمان مقابل استراتژی تعهد در مقابل تعهد باز خواهیم گشت.

وی یادآور شد: برخی گزارش‌هایی هم نتانیاهو داده که این گزارشات که ما فکر می‌کنیم کاربرد انتخابات داخلی خود رژیم اسراییل است. چون انتخابات در آنجا نزدیک است معمولا از این نوع تحرکات و بیانات کذب هم معمولا بیان می‌شود.

ربیعی اضافه کرد: این که بی شرمانه هم ادعا می‌کنند که هر جای دنیا جاسوسی می‌کنند این ادعا در نوع خودش بی نظیر هست؛ حداقل مواردی که در مورد استان فارس ادعا کرده بودند و سایر موارد صحت نداشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(2)

موضوع داغ که افکار را منحرف می کند !!!

5 روز قبل

دانشمندان انگلیسی یک کره با امکانات زیستی همانند زمین پیدا کرده اند دخترها با خیال راحت فعلا بروند آنجا فوتبال نیگاه کنند و هر چقدر دلشان می خواهد تشویق کنند !!!

5 روز قبل

در ادامه بخوانید

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری8 ساعت قبل

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل

گسترش حملات پهپادی یمن به عربستان

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد ما بسیار صریح و روشن به تمامی کشور‌های متجاوز می‌گوییم که خون یمنی‌ها بی بها نیست. این حملات ادامه خواهد داشت و گسترش خواهد یافت و تاسیسات مهم‌تر و حساس‌تر رژیم سعودی را هدف قرار خواهد داد. البخیتی گفت پیام نخست این حملات از آن سعودی است و در وهله دوم، پیام این حملات برای امارات متحده عربی است. امارات متحده عربی باید به طور کامل از خاک یمن خارج شده و به دخالت‌های خود در این کشور پایان دهد. وی افزود هم اکنون معادله قدرت به هم خورده است و ما توانسته‌ایم توازن وحشت ایجاد کرده و عمق خاک سعودی را هدف قرار دهیم.

اخبار بیشتر