واکنش‌ها به مرگ دردناک سحر خدایاری (دختر آبی) ادامه دارد + عکس سحر
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

واکنش‌ها به مرگ دردناک سحر خدایاری (دختر آبی) ادامه دارد + عکس سحر

عکس| تغییر رنگ لوگوی باشگاه رم برای دختر استقلالی

روزنوخبرگزاری روزنو
عکس| تغییر رنگ لوگوی باشگاه رم برای دختر استقلالی

انتشار خبر درگذشت سحر خدایاری هوادار استقلال که چند روز پس از خودسوزی اتفاق افتاد واکنش بسیاری از اهالی فوتبال را در پی داشت.

حتی صفحه رسمی باشگاه رم برای فارسی‌زبانان هم در اقدامی جالب بخش قرمزرنگ لوگوی باشگاه ایتالیایی را آبی کرده و با ابراز همدردی درگذشت سحر خدایاری نوشت:

لقب ما جالوروسی به معنای زرد و قرمز است، اما امروز قلب ما به خاطر سحر آبی خواهد بود. هدف فوتبال نزدیک کردن افراد به یکدیگر است و نه تفرقه انداختن میان آن‌ها. اکنون وقت آن رسیده که زنان و مردان در ایران در کنار هم از تماشای فوتبال در استادیوم لذت ببرند.

عکس| تغییر رنگ لوگوی باشگاه رم برای دختر استقلالی - 5

خواندن خبر در سایت منبع

عکس| سحر خدایاری، دختر عاشق فوتبال که خودسوزی کرد

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
عکس| سحر خدایاری، دختر عاشق فوتبال که خودسوزی کرد
باشگاه استقلال در توییت جدید خود عکسی از سحر خدایاری، دختر عاشق فوتبال را منتشر کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

سحر خدایاری که در شبکه‌ اجتماعی و رسانه‌ها با لقب دختر آبی شناخته می‌شود،] از هواداران تیم استقلال تهران بود که گفته می‌شود در اعتراض به دستگیری و محکومیت به زندان برای تلاش برای ورود به ورزشگاه و تماشای فوتبال، اقدام به خودسوزی کرد و در تاریخ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ درگذشت.

عکس| سحر خدایاری، دختر عاشق فوتبال که خودسوزی کرد - 3

خواندن خبر در سایت منبع

توییت مجری شبکه سه و درخواست از مردم برای بیان نظر در مورد دختر آبی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
توییت مجری شبکه سه و درخواست از مردم برای بیان نظر در مورد دختر آبی
سید حسین حسینی از مردم خواست که نظرات‌شان را درباره دختر عاشق فوتبال که خودسوزی کرد، بیان کنند تا او در شبکه سه مطرح کند.

تصاویر| واکنش اهالی فوتبال به درگذشت دختر آبی

روزنوخبرگزاری روزنو
تصاویر| واکنش اهالی فوتبال به درگذشت دختر آبی

طی روزهای اخیر مورد بحث‌ترین اتفاق فوتبال ایران موضوع سحر، دختر آبی بود که سر منشا خودسوزی و سپس مرگش، ممانعت از ورود به استادیوم و سپس تشکیل پرونده قضایی بود. از شب گذشته که خبر درگذشت او منتشر شد، بسیاری از اهالی فوتبال و سینما به این اتفاق واکنش نشان دادند.

در همین ارتباط دقایقی پیش سیدجلال حسینی کاپیتان تیم پرسپولیس با انتشار یک استوری در اینستاگرام خود و تصویری از ورزشگاه خالی آزادی، درگذشت دختر آبی را تسلیت گفت. همچنین حسین ماهینی در توییتر خود با هشتگ دختر آبی و استفاده از کاریکاتور عمر مومنی، به این موضوع واکنش نشان داد. علی کریمی، مهدی رحمتی، وینفرد شفر هم در صفحات شخصی خود به این موضوع تأثربرانگیز پرداختند.

تصاویر| واکنش اهالی فوتبال به درگذشت دختر آبی - 4تصاویر| واکنش اهالی فوتبال به درگذشت دختر آبی - 5تصاویر| واکنش اهالی فوتبال به درگذشت دختر آبی - 6تصاویر| واکنش اهالی فوتبال به درگذشت دختر آبی - 7

خواندن خبر در سایت منبع

دختران آبی و سیاست‌های زرد! …

الفخبرگزاری الف
دختران آبی و سیاست‌های زرد! …

هر جامعه‌ای «مساله» های خودش را دارد و هیچ جامعه‌ای بی مساله نیست. آنچه مهم است نوع برخورد آن جامعه با مسایل است. نخستین قدم در حل مسایل یک جامعه نیز پذیرش مساله بودن آن است.

هر چند امروزه برخی جامعه شناسان از «برساخته» بودن واقعیت اجتماعی و لاجرم «برساخته» شدن مسایل اجتماعی سخن می‌گویند، به این معنی که آنچه «مساله» تلقی می‌شود تابعی از خواست قدرت گروه‌ها و جریان‌های اجتماعی قدرتمند در یک جامعه است و این طبقات قدرتمند اجتماعی اند که تعیین می‌کنند چه چیزی مساله و چه چیزی مساله نیست. اما افراط در این بینش باعث حذف «واقعیت» ها از عرصه جامعه و نوعی هرج و مرج «معرفتی» می‌شود. برساختن و پروردن یک مساله یک چیز است و واقعیت‌هایی که باعث ظهور و پیدایی مسایل می‌شوند چیز دیگر.

هر موضوعی را نمی‌توان تبدیل به «مساله» کرد و هر مساله‌ای از پشتوانه و ظرفیت‌های لازم موجود در واقعیت بهره می‌برد و گرنه مورد پذیرش بین الاذهانی قرار نمی‌گیرد.

با این مقدمات باید پرسید خودسوزی دختر جوان موسوم به دخترآبی آیا یک «مساله» اجتماعی در جامعه ماست؟! پاسخ یقینا مثبت است. نیمی از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند که سنتی‌ترین آن‌ها نیز نسبت به پدران و مادران خود دارای سلایق و بعضا باورهای مختلفی هستند. نمی‌شود به آن‌ها سلایق و باورهای اجتماعی گذشته را تحمیل کرد. عرف‌ها تغییر می‌کنند. این واقعیتی است که در بزرگترین رسانه رسمی در کشور نیز که حساسیت‌های مضاعفی درباره آن اعمال می‌شود محل اعتناست. مقایسه کنید نحوه پوشش مجریان و بازیگران و نحوه سخن گفتن آن‌ها و فرم و محتوای تولیدات آن را با گذشته همین رسانه معظم.

اما آیا خودسوزی یا فوت دختر جوان علاقمند به فوتبال یک مساله سیاسی است؟! پاسخ یقینا منفی است. هر چند اراده‌ها و سلایق مختلفی در حاکمیت سیاسی کشور نسبت به این موضوع روی خوشی نشان نمی‌دهد و با معیارها و عرف‌های گذشته به این موضوعات می‌نگرند اما حاکمیت فقط در این سلیقه‌ها خلاصه نمی‌شود و در همین حاکمیت سیاسی، زنان برای رفتن به تماشای اغلب مسابقات ورزشی و انجام سایر فعالیت‌های اجتماعی که در گذشته همین جامعه از لحاظ عرفی یا حتی شرعی محدودیت درباره آن‌ها وجود داشت منعی ندارند. بنابراین تسری دادن این منع‌های محدود (که آن هم محل بحث است و بر خلاف تصویری که ماهی گیران سیاسی داخلی و خارجی از اوضاع ایران نشان می‌دهند به زودی با طرح درست مساله، قابل رفع است) به همه حوزه‌های اجتماعی و تصویرسازی غیرواقعی از این مسایل چیزی جز فرصت طلبی سیاسی نیست و اساسا همین فرصت طلبی هاست که از این مساله‌های اجتماعی مساله‌های سیاسی زودگذر می‌سازد و مانع طرح درست آن‌ها می‌شود.

حجاب و ‌ورزشگاه رفتن زنان و مسایل اجتماعی دیگری از این قبیل هر چند مانند هر پدیده دیگر اجتماعی محل نزاع‌های سیاسی قرار می‌گیرد اما به هیچ وجه حل و فصل کردن آن‌ها در حوزه سیاست و قدرت نیست. اراده‌‌های صرفا سیاسی ناتوان از حل مسایل اجتماعی اند.

نه آن اراده‌هایی که در عرصه حاکمیت سیاسی خواهان تحمیل عرف‌های گذشته اجتماعی به زنان هستند (اگر چنین اراده‌ای معیار باشد تمامی زنان جامعه باید به خانه هایشان بازگردند! ‌) و نه اراده‌های سیاسی که از هر فرصتی برای بهره برداری سیاسی از این مسایل اجتماعی استفاده می‌کنند هیچکدام خدمتی به حل آن‌ها نمی‌کنند سهل است خودشان بخشی از مشکل هستند!

این مشکل را شاید بتوان تحت عنوان فقدان عقلانیت و تدبیر در اداره امور شناسایی کرد. مشکلی که بر اساس آن مسایل مختلف اجتماعی نه فرصت طرح درست را می‌یابند و نه مجال گفت‌وگوی موثر و راه گشا را. به محض طرح مسایلی از این دست دهان‌های باز سیاست در داخل و خارج آن‌ها را می‌بلعند و در دستگاه گوارش خود هضم می‌کنند. در یک سوی این ماجرا هر مساله خرد و کلان اجتماعی را «دشمنانی» بدخواه، برای بدنامی «نظام» طراحی کرده‌اند و در سوی دیگر «رژیم» ایران قرار دارد که دشمن زنان است!

حتی برخی جریان سیاسی داخلی نیز نمی‌توانند از منافع زودگذر چنین فرصت ‌‌هایی برای موقعیت هایی سیاسی خود چشم پوشی کنند. در حالی که باید پاسخگوی مسوولیت‌های خود در گذشته و حال درباره حل مسایل مختلف دیگری نیز باشند مسایلی که بسیار بزرگتر و مهم‌تر از استادیوم رفتن زنان است و حل آنان برای خود زنان نیز در اولویت است با آویختن به این ریسمان کهنه دنبال احیای موقعیت از دست رفته خویشند. این جریان‌های سیاسی به مردم نمی‌گویند که برای همین دختر جوان فوت شده که علیرغم داشتن دو مدرک تحصلی کاربردی (زبان و کامپیوتر) بیکار بود وهزاران هزار زن جوان دیگر چه کرده‌اند که حال اینطور دلسوزانه خواهان ورزشگاه رفتن آنان شده‌اند؟!

این قبیل فرصت طلبی‌ها مسایل بزرگ اجتماعی را خواسته یا ناخواسته به مسایل کوچک ‌تنزل می‌دهد سپس ‌همان مسایل کوچک‌تر را به پروژه‌های مبتذل سیاسی تبدیل می‌کند و نهایتا با همین پروژه‌های سیاسی مبتذل نیروی اجتماعی توده‌ای و موسمی برای خود بسیج می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش بارسلونا به درگذشت دختر آبی

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
واکنش بارسلونا به درگذشت دختر آبی
باشگاه بارسلونا در واکنش به درگذشت سحر خدایاری در توییتر پیامی منتشر کرده است.

آفتاب‌‌نیوز :

درگذشت سحر خدایاری هوادار استقلال که چند روز پیش پس از خودسوزی رخ داد در سرتاسر جهان بازتاب داشته است.

پس از واکنش فیفا، باشگاه رم و پل پوگبا، باشگاه بارسلونا در پیامی به همین مناسبت نوشت: باشگاه بارسلونا خیلی از شنیدن خبر مرگ سحر خدایاری متأسف است، امیدوارم او در آرامش باشد. فوتبال یک بازی برای همه است، مردان و زنان و همه باید قادر باشند از این بازی زیبا در استادیوم‌ها کنار هم لذت ببرند.

واکنش بارسلونا به درگذشت دختر آبی - 4

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جزئیات مرگ یک کودک در استادیوم آزادی/پیمانکار بازداشت شد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- موسوی، مدیر روابط عمومی مجموعهخ ورزشگاه آرادی جزئیات مرگ کودک هشت ساله در بازی دیروز پرسپولیس و صنعت نفت در استادیوم آزادی را تشریح کرد. به گزارش گروه چندرسانه‌ای خبرگزاری میزان، موسوی، مدیر روابط عمومی مجموعه ورزشگاه آزادی جزئیات مرگ کودک هشت ساله در بازی دیروز پرسپولیس - صنعت نفت در استادیوم آزادی را تشریح کرد و علت مرگ را برق گرفتگی عنوان کرد وی در ادامه نیز از بازداشت یک پیمانکار خبر داد.

حواشی بازی پرسپولیس و نفت آبادان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اوج هیجان در نیم فصل نخست لیگ برتر در هفته چهارم رقم می‌خورد جایی که استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روندبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ اوج هیجان در نیم فصل نخست لیگ برتر در هفته چهارم رقم می‌خورد جایی که استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند و باید دید طرفداران کدام تیم در پایان بازی خوشحال ورزشگاه را ترک می‌کنند.

روایت شاهدان از برق گرفتگی کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم/ اشک‌های رونالدو به یاد پدر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

فیلم/ گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگان

الفالف1 روز قبل
فیلم/ گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگانگروه ورزشی الف، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۲۶ ۳۹۸۰۶۲۵۲۲۷گل اول پرسپولیس مقابل نفت آبادان توسط کنعانی‌زادگان را مشاهده کنید.

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

اخبار بیشتر