اخبار مربوط به بازی‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

اخبار مربوط به بازی‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹

دیدار تیم‌های والیبال استرالیا و قطر

ایسناخبرگزاری ایسنا
دیدار تیم‌های والیبال استرالیا و قطر
بیستمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا از امروز (جمعه) ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ با حضور ۱۶ تیم به میزبانی ایران برگزار خواهد شد که در پایان، ۸ تیم برتر این مسابقات می‌توانند جواز حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک دی ماه به میزبانی چین را دریافت کنند. در اولین روز این رقابت ها تیم های استرالیا و قطر به مصاف هم رفتند که در پایان تیم استرالیا با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز میدان شد.

ژاپن در اولین دیدار والیبال قهرمانی آسیا از سد هنگ‌کنگ گذشت

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ژاپن در اولین دیدار والیبال قهرمانی آسیا از سد هنگ‌کنگ گذشت
مسابقات والیبال قهرمانی آسیا با برتری 3 بر صفر ژاپن برابر هنگ‌کنگ در تهران آغاز شد.

اعتمادآنلاین|بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از امروز (جمعه) ۲۲ شهریور در تهران آغاز شد که در نخستین مسابقه این رقابت‌ها، ژاپنی‌ها در ۳ ست متوالی با نتایج ۲۵ بر ۲۱، ‌ ۲۵ بر ۱۵ و ۲۵ بر ۱۱ حریف خود را شکست دادند.

تیم‌های ژاپن و هنگ کنگ در گروه دوم این رقابت‌ها حاضر هستند و در دیگر بازی این گروه، تایلند و چین تایپه از ساعت ۱۶ باهم روبه رو می‌شوند.

تیم ملی والیبال ایران نیز از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه عصر امروز (جمعه) در نخستین بازی خود در سالن ۱۲ هزار نفری ورزشگاه آزادی به مصاف سریلانکا می‌رود.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

حضور زنان در سالن والیبال، بازهم گزینشی؟!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
حضور زنان در سالن والیبال، بازهم گزینشی؟!
در آستانه شروع مسابقات والیبال قهرمانی آسیا مشخص شده که امکان بلیت فروشی برای زنان وجود ندارد!

به گزارش «ورزش سه»، در حالی که این روزها موضوع ورود زنان به استادیوم‌ها داغ است و مسئولان ورزش کشور هم از حضور بدون مشکل زنان در رقابت‌های دیگر مثل والیبال لابه لای صحبت‌های خود خبر می‌دهند، به نظر می‌رسد در رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا به میزبانی تهران خبری از حضور آزاد زنان نخواهد بود.

از عصر روز گذشته بلیت فروشی برای اولین بازی ایران در این مسابقات که فردا (جمعه) از ساعت ۱۸:۳۰ مقابل سریلانکا در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار می‌شود، آغاز شده است.

تا آخرین ساعات شب گذشته وقتی به سایت بلیت فروشی مراجعه می‌کردیم، اصلا در بخش جنسیت گزینه‌ای برای زنان وجود نداشت! در واقع امکانی برای دختران و زنان علاقه مند به والیبال نبود تا بتوانند با خرید بلیت، بازی‌های تیم ملی را از نزدیک مشاهده کنند.

حضور زنان در سالن والیبال، بازهم گزینشی؟! - 4

این موضوع که بازتاب زیادی در فضای مجازی داشت، باعث شد تا صبح امروز مسئولان سایت بلیت فروشی گزینه زنان را هم در بخش جنسیت اضافه کنند، اما بازهم گویا خبری از بلیت فروشی نبود!

وقتی گزینه زنان را در بخش جنسیت انتخاب می‌کنید و وقتی می‌خواهید برای خرید بلیت اقدام کنید، نه تنها برای بازی‌های اولین روز، بلکه برای ۳ روز دیگر هم پیغامی روی صفحه نمایش داده می‌شود که جایگاه زنان پر شده است!

حضور زنان در سالن والیبال، بازهم گزینشی؟! - 8

اینطور که پیداست گزینه زنان فقط به صورت نمایشی و بعد از فشار مردم در فضای مجازی روی سایت بلیت فروشی والیبال ظاهر شده و اصلا هیچ بلیتی برای زنان به فروش نخواهد رسید.

بنابراین گویا تصمیم گیری اینطور بوده که حضور زنان در مسابقات والیبال قهرمانی آسیا در تهران به صورت گزینشی باشد. احتمالا فدراسیون والیبال بدون بلیت فروشی تعداد محدودی بلیت را در اختیار زنان قرار می‌دهد و در هر مسابقه آن‌ها را در یک جایگاه مستقر خواهد کرد!

این در حالی است که ۲ سال قبل در اردبیل مسابقات والیبال انتخابی قهرمانی جهان برگزار شد و خیلی از زنان بدون مشکل در سالن حضور داشتند. امسال نیز این تجربه موفق در لیگ ملت‌های والیبال در شهرهای ارومیه و اردبیل تکرار شد، اما مشخص نیست چرا با وجود این تجربه‌های موفق فدراسیون تصمیم گرفته بازهم حضور زنان را در سالن گزینشی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

برنامه و نتایج بازی‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹

ایسناخبرگزاری ایسنا
برنامه و نتایج بازی‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹
رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ از امروز (جمعه) ۲۲ شهریور ماه آغاز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بیستمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا از امروز (جمعه) ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ با حضور ۱۶ تیم به میزبانی ایران برگزار خواهد شد که در پایان، ۸ تیم برتر این مسابقات می‌توانند جواز حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک دی ماه به میزبانی چین را دریافت کنند.

*برای رده‌های ۱ - ۸

طبق برنامه مسابقات دو تیم برتر (اول و دوم) هر گروه به جمع ۸ تیم پایانی راه پیدا می‌کنند تا قهرمان مسابقات مشخص شود. در ادامه طبق جدول مسابقات، تیم‌های اول و دوم گروه A با تیم‌های اول و دوم گروه C در گروه E دور دوم و تیم‌های اول و دوم گروه‌ B به همراه تیم‌های اول و دوم گروه‌ D در گروه F دور دوم هم گروه می‌شوند.

*برای رده‌های ۹ - ۱۶

طبق برنامه مسابقات دو تیم آخر (سوم و چهارم) هر گروه به جدول بازنده‌ها می‌روند تا در رده‌های نهم تا شانزدهم قرار بگیرند. در ادامه طبق جدول مسابقات، تیم‌های سوم و چهارم گروه‌ A با تیم‌های سوم و چهارم گروه C در گروه G دور دوم و تیم‌های سوم و چهارم گروه‌ B با تیم‌های سوم و چهارم گروه D در گروه H دور دوم هم گروه می‌شوند.

برنامه کامل بازی‌های دور گروهی این مسابقات به شرح زیر است: (بازی‌ها در سالن‌های ۱۲ هزار نفری آزادی و ۳ هزار نفری فدراسیون والیبال برگزار می‌شود)

روز اول (جمعه ۲۲ شهریور ۱۳۹۸)

هنگ‌کنگ۰۳ژاپن۱۰:۳۰
اندونزی۳۱کویت۱۰:۳۰
استرالیا--قطر۱۳:۳۰
چین--عمان۱۳:۳۰
تایلند--چین‌تایپه۱۶:۰۰
قزاقستان--هند۱۶:۰۰
ایران--سریلانکا۱۸:۳۰
کره‌جنوبی--پاکستان۱۸:۳۰

روز دوم (شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸)

چین‌تایپه--هنگ‌کنگ۱۰:۳۰
عمان--قزاقستان۱۰:۳۰
ژاپن--تایلند۱۳:۳۰
هند--چین۱۳:۳۰
کویت--کره‌جنوبی۱۶:۰۰
پاکستان--اندونزی۱۶:۰۰
ایران--قطر۱۸:۳۰
سریلانکا--استرالیا۱۸:۳۰

*روز سوم (یک‌شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸)

کره‌جنوبی--اندونزی۱۰:۳۰
کویت--پاکستان۱۰:۳۰
قطر--سریلانگا۱۳:۳۰
هند--عمان۱۳:۳۰
هنگ‌کنگ--تایلند۱۶:۰۰
چین‌تایپه--ژاپن۱۶:۰۰
ایران--استرالیا۱۸:۳۰
چین--قزاقستان۱۸:۳۰

جدول گروه‌های چهارگانه این مسابقات به شرح زیر است:

گروه A

ایران----
استرالیا----
قطر----
سریلانکا----

گروه B

ژاپن----
چین‌تایپه----
تایلند----
هنگ‌کنگ----

گروه c

قزاقستان----
چین----
عمان----
هند----

گروه D

کره‌جنوبی----
اندونزی----
کویت----
پاکستان----

ادامه دارد …-

خواندن خبر در سایت منبع

برگزاری نشست فنی مسابقات والیبال آسیایی با حضور اعضا

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
برگزاری نشست فنی مسابقات والیبال آسیایی با حضور اعضا
جلسه فنی مسابقات والیبال آسیایی در هتل آزادی تهران برگزار شد.

به گزارش وانانیوز،

به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، جلسه فنی مسابقات آسیایی در هتل آزادی تهران برگزار شد. در ابتدای این جلسه دکتر علی فتاحی مدیر اجرایی این رقابت‌ها، کمیته برگزاری مسابقات آسیایی را معرفی کرد و در ادامه سعید درخشنده به معرفی اعضای کمیته کنترل پرداخت.

اعضای کمیته کنترل با ریاست سعید درخشنده به شرح زیر هستند:

مسئول فنی: امیل جابور از لبنان

مسئول کمیته فنی: احمد مهدی کاظم از عراق

مسئول کمیته فنی: علی سلیمان البلوشی از عمان

مسئول داوری: سونگساک چارئون‌پونگ از تایلند

مسئول کمیته داوری: مسعود یزدان پناه از ایران

مسئول کمیته داوری: عبدالله العنزی از کویت

مسئول کمیته داوری: امیدوار حاتمی از ایران

مسئول پزشکی: دکتر غلامرضا نوروزی از ایران

مسئول رسانه: مریم حسابی از ایران

مسئول VIS: مرتضی افجه‌ای از ایران

در ادامه این جلسه تیم‌های حاضر در مسابقات آسیایی خود را معرفی کردند و حاضران به تبادل نظر پیرامون این مسابقات مشغول شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

صحبت‌های سرمربی تیم‌ملی والیبال درباره مشکلات و قهرمانی در آسیا

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
صحبت‌های سرمربی تیم‌ملی والیبال درباره مشکلات و قهرمانی در آسیا
سرمربی تیم ملی والیبال گفت: شاید خیلی آماده نشدیم، اما به نکاتی که می‌خواستیم رسیدیم و باید قدم به قدم جلو برویم.

به گزارش وانانیوز،

ایگور کولاکوویچ در حاشیه آخرین تمرین تیم ملی والیبال ایران پیش از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: بعد از مسابقات انتخابی المپیک در روسیه چند روز تعطیلات داشتیم و سپس تمرینات را ادامه دادیم.

وی ادامه داد: برخی بازیکنان مصدومیت داشتند و برخی دیگر خسته بودند و با این شرایط تمرین کردن کمی سخت بود.

کولاکوویچ خاطرنشان کرد: در این مدت فرصتی داشتیم تا یک بازی دوستانه با استرالیا داشته باشیم. در جریان بازی تغییرات و تعویض هایی داشتیم؛ شاید خیلی آماده نشدیم، اما به نکاتی که می‌خواستیم رسیدیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در خصوص تغییرات ایجاد شده در ترکیب تیم ملی گفت: تنها یک تغییر نسبت به انتخابی المپیک داشتیم و اسفندیار که شایستگی بالایی داشت جایگزین معنوی‌نژاد شد.

وی ادامه داد: همه از ما در این مسابقات انتظار قهرمانی دارند، اما باید قدم به قدم جلو برویم. مسابقات فشرده است و فعلا به بازی با سریلانکا فکر می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

استرلینگ با انگلیس تمرین کرد (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل
رحیم استرلینگ، هافبک منچسترسیتی در تمرین امروز تیم ملی انگلیس حضور داشت. به گزارش ایلنا، رحیم استرلینگ، هافبک تیم فوتبال منچسترسیتی در دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس مقابل لیورپول با جو گومز، بازیکن لیورپول درگیر شد. این بازیکن روز گذشته در جریان تمرینات تیم ملی فوتبال انگلیس برای رویارویی با مونته نگرو و کوزو در رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰ دوباره با گومز درگیر شد و زخمی که او روی صورت هم تیمی‌اش برجای گذاشت سبب شد تا گرت ساوتگیت او را از لیست کنار بگذارد. بدین ترتیب او در دو مسابقه پیش رو سه شیرها را همراهی نخواهد کرد اما با این وجود در جلسه تمرینی که به تازگی تصاویر آن توسط رسانه‌های انگلیسی منتشر شده است حضور داشت و بدون مشکل برنامه‌های تاکتیکی را دنبال کرد. لحظاتی از تمرین امروز را که شبکه اسکای نیوز منتشر کرده است تماشا می‌کنید:

تمرینات بانوان ملی پوش اسکی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
بانوان ملی پوش اسکی خود را برای حضور در مسابقات مهمی همچون المپیک جوانان در لوزان سوئیس و قهرمانی جوانان آسیا در پیست بین المللی دیزین آماده می‌کنند. برای حضور در المپیک جوانان و قهرمانی جوانان آسیابه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ پیست اسکی توچال، شرایط تمرینی را برای ملی پوشان اسکی فراهم کرده است. اسکی بازان کشورمان که هر ساله در تابستان اردوی خود را به یخچال‌های طبیعی اتریش می‌برند امسال به علت افزایش هزینه‌ها این برنامه را حذف کرده بودند. با توجه به اینکه ورزشکاران تمرینات بدنسازی منظمی را پشت سر گذاشتند با آمادگی کامل وارد اردو شدند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
ورزش به شما کمک می‌کند شاد و متعادل‌ زندگی کنید و از زندگی‌ بیشتر لذت ببرید. در ادامه، به ورزش‌هایی خواهیم پرداخت که گاردین به‌تازگی در مطلبی از تاثیر آنها در طول عمر یا به نوعی جلوگیری از مرگ زودهنگام گفته است. این تحقیقات نشان می‌دهد که دویدن صرف نظر از مدت و سرعت آن، می‌تواند احتمال مرگ زودهنگام را کاهش دهد. همچنین شنا به رشد مهارت‌های بدنی، شناختی و اجتماعی کودکان کمک می‌کند. ۵- پیاده‌روی سریعمطالعات بی‌شماری نشان داده‌اند که نشستن بیش از حد می‌تواند یک عامل برای مرگ زودهنگام باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
سیامک نعمتی بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس تهران خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد و مراسم ازدواج این بازیکن پرسپولیس با حضور هم تیمی هایش برگزار شد. بازیکنان تیم پرسپولیس با انتشار عکس‌هایی از مراسم عروسی سیامک نعمتی برای او آرزوی خوشبختی کردند. تصویری از حسین ماهینی و همسرش به همراه دخترشان در مراسم عروسی سیامک نعمتی را مشاهده می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در هفتمین روز از رقابت‌های پارا دوومیدانی قهرمانی جهان، حامد امیری ملی پوش ماده پرتاب نیزه کلاس F۵۴ کشورمان به مصاف حریفان خود رفت و با ثبت رکورد ۲۹٫۷۷ متر در جایگاه نخست ایستاد تا علاوه بر کسب مدال طلا، هفتمین سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را برای تیم ملی به دست آورد. داودعلی قاسمی نماینده کشورمان در ماده دوی ۲۰۰ متر کلاس T۳۷ در مرحله مقدماتی با ثبت زمان ۲۳٫۷۷ ثانیه چهارم شد و از صعود به مرحله فینال این رقابت‌ها بازماند. نفرات اول تا چهارم هر ماده موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو می‌شوند. کاروان اعزامی ایران به مسابقات پارا دوومیدانی قهرمانی جهان امارات تاکنون موفق به کسب ۳ مدال نقره (مهران نکویی مجد، هاشمیه متقیان و علی محمدیاری)، ۲ نشان برنز (علیرضا مختاری و سجاد محمدیان)، یک عنوان چهارمی (علی‌اصغر جوانمردی) و ۷ سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شده است.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تیم‌های بسکتبال بانوان شهر گرگان و نامی نو اصفهان در هفته دوم لیگ برتر به عنوان دو تیم مدعی به مصاف هم می‌روند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هفته دوم لیگ برتر بسکتبال بانوان فردا با دو مسابقه در تهران و چهار مسابقه در شهر‌های دیگر برگزار می‌شود. در مهمترین مسابقه هفته، تیم بانوان شهر گرگان به مصاف نامی نو اصفهان می‌رود. بانوان گرگان که فصل قبل نخستین بار با نام دانشگاه گلستان در لیگ برتر شرکت کرده بودند، در این فصل با جذب چند ملی پوش به جمع مدعیان وارد شده‌اند. دو تیم، فصل قبل در مسابقه برای بقا در لیگ برتر با یکدیگر روبه رو شده بودند.

اخبار بیشتر