اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۳ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۲۳ شهریورماه

آیا افت قیمت موبایل تداوم دارد؟

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
آیا افت قیمت موبایل تداوم دارد؟

عبدالله رضیان عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره قیمت گوشی همراه، گفت: در روزهای اخیر به دلیل افت نرخ ارز قیمت موبایل کاهش پیدا کرده است.

در حال حاضر واردات موبایل از طریق مسافران نیز انجام می‌گیرد بنابراین واردات میزان عرضه به بازار را افزایش داده و زمینه کاهش قیمت‌ها را فراهم می‌کند

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت برخی برندهای گوشی‌های همراه حدود یک میلیون کاهش پیدا کرده است، افزود: برخی از برندهای موبایل کاهش قیمت چندانی نداشتند اما بهای برخی دیگر که در ایران پرمصرف هستند، کاهش چشم‌گیری داشت.

قیمت گوشی همراه به نرخ ارز بستگی دارد

وی اظهار کرد: قیمت گوشی همراه به نرخ ارز بستگی دارد در صورتی که افت بهای دلار و یورو تدام داشته باشد، قیمت موبایل نیز کم می‌شود.

واردات قیمت موبایل را کاهش می‌دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم درباره تاثیر واردات گوشی همراه بر کاهش قیمت آن، تصریح کرد: در حال حاضر واردات موبایل از طریق مسافران نیز انجام می‌گیرد بنابراین واردات میزان عرضه به بازار را افزایش داده و زمینه کاهش قیمت‌ها را فراهم می‌کند.

به زعم عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس مولفه اصلی در تغییر قیمت موبایل نرخ ارز است و افزایش واردات جزو عوامل فرعی هستند. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

بی توجهی برخی ایرلاین‌ها به جدول جدید قیمت پروازهای داخلی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
بی توجهی برخی ایرلاین‌ها به جدول جدید قیمت پروازهای داخلی
بی توجهی برخی ایرلاین‌ها به جدول جدید قیمت پروازهای داخلی - 0

در حالی ایرلاین‌ها باید از روز گذشته نرخ‌های جدید را در فروش بلیت اعمال می‌کردند که همچنان گرانفروشی بالاتر از جدول نرخ پروازهای داخلی از سوی برخی شرکت‌های هواپیمایی در حال انجام است.

به گزارش تسنیم، از دیروز جدول نرخ پروازهای داخلی شامل قیمت ۱۹۳ پرواز توسط انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر شد. در این جدول حداقل قیمت بلیت هواپیما ۱۷۳ هزار و ۴۰۰ تومان و حداکثر نرخ یک میلیون و ۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان برای مسیر مشهد-ماهشهر است.

در جدول جدید حداقل و حداکثر بلیت مسیر پر تقاضای تهران-کیش به ترتیب ۲۵۲ هزار و ۷۰۰ تومان و ۹۰۵ هزار و ۸۰۰ تومان است. اما با این وجود یکی از شرکت‌های هواپیمایی این بلیت پروازی را برای امروز به قیمت یک میلیون و ۱۵۲ هزار تومان یعنی حدود ۲۵۰ هزار تومان گران‌تر به فروش می‌رساند.

یا در نمونه‌ای دیگر حداکثر قیمت بلیت پرواز تهران-مشهد باید ۷۰۳ هزار تومان باشد اما نرخ بلیت این مسیر پروازی برای همان ایرلاین حدود ۷۷۰ هزار تومان است.

به نظر می‌رسد برخی شرکت‌های هواپیمایی هیچ توجهی به جداول منتشر شده از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی که به تایید سازمان هواپیمایی هم رسیده، ندارند. شاید مماشات متولی حمل‌ونقل هوایی مسافری با شرکت‌های هواپیمایی باعث بروز این اتفاق شده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

فشار کاهشی به قیمت دلار؟

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
فشار کاهشی به قیمت دلار؟
در آخرین روز هفته گذشته، دلار دومین افت متوالی را تجربه کرد و به راحتی از حمایت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی عقب نشست. روز پنج‌شنبه، شاخص ارزی ۱۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. با افت روز پنج‌شنبه بازدهی دلار در هفته گذشته نیز کاهشی شد و به منفی ۲/ ۰درصد رسید.

آفتاب‌‌نیوز :

بیشتر فعالان ارزی باور داشتند، افت قیمت روز‌های آخر هفته ناشی از تغییر و تحولاتی بود که به واسطه انتشار اخبار متفاوت سیاسی در میان معامله‌گران ایجاد شد. خروج جان بولتون جنگ طلب از کاخ سفید و در ادامه افزایش گمانه‌زنی‌ها نسبت به امکان دیدار رئیس‌جمهور ایران و آمریکا در حاشیه نشست سازمان ملل از جمله عواملی بود که می‌توانست انتظار شماری از فعالان ارزی را تحت تاثیر قرار داده باشد.

برخی خبر‌ها و گمانه‌زنی‌ها حتی حاکی از آن بود که ممکن است در کمترین حالت این بار طرح خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری فرانسه برای ایران مورد توافق آمریکا قرار بگیرد. در هر صورت، مجموعه اخبار به این گونه بود که چنین احتمالی را در میان معامله‌گران بازار بالا می‌برد که ممکن است فشار‌های اقتصادی بر ایران کمتر شود. با توجه به اینکه بازار ارز طی حدود ۱۲۰ روز اخیر به‌رغم تمام فشار‌ها تقریبا در آرامش کامل به سر برده بود، سیگنال کاهش فشار‌ها می‌تواند قیمت‌ها را در بازار ارز کمی عقب‌تر ببرد.

با این حال، همان‌طور که روند بازار ارز در روز پنج‌شنبه نشان می‌داد، معامله‌گران نسبت به اخبار با احتیاطی توام با افزایش فروش ارز پاسخ دادند. در واقع آنها، یکباره به واسطه افزایش اخبار مثبت بی‌گدار به آب نزدند و حتی در مقطعی در موقعیت خرید قرار گرفتند. صبح روز آخر هفته، قیمت دلار حتی در مقطعی تا محدوده ۱۱ هزار و ۳۲۰ تومان عقب‌نشینی کرد، ولی در ادامه روز با افزایش خرید‌ها به محدوده ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. بازگشت قیمت دلار نشان‌دهنده آن بود که معامله‌گران تا زمانی که اخبار جدی شود، در بازار با احتیاط رفتار خواهند کرد؛ در این میان عده دیگری باور داشتند، رفتار بازارساز عاملی بود که موجب شد بازار با هیجان کاهشی زیادی مواجه نشود. به باور آنها، بازارساز درانت‌های هفته گذشته نرخ فروش دلار بر تابلوی صرافی‌های بانکی را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرد که حتی کمی از قیمت بازار آزاد بیشتر بود. به باور بازیگران ارزی، بازارساز از این تاکتیک استفاده کرد تا مانع از آن شود که نوسان‌گیران ارزی با استفاده از افزایش فروش‌ها زمینه‌ساز هیجانات در بازار شوند.

در واقع به نظر می‌رسد برای بازارساز مهم‌تر آن است که به جای جا‌به‌جایی‌ها شدید قیمتی، به دنبال حفظ آرامش در بازار باشد. در این میان، عده‌ای از فعالان کاهش قیمت دلار در انتهای هفته گذشته را ناشی از آن می‌دانستند که بازار ظرفیت افزایش بیشتر قیمت را نداشت. به باور این عده که شامل معامله‌گران فنی بازار می‌شود، دلار پس از برخورد به بالای سطح ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی، در برابر شکست سطح دوم مقاومتی یعنی عدد ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومانی ناکام شد و پس از آن بود که میزان فروش‌ها در بازار بیشتر شد. عده‌ای نیز کاهش نرخ حواله درهم در ۲ روز انتهای هفته را متغیری دانستند که قیمت دلار در بازار ارز داخلی را کاهشی کرد.

هفته گذشته بازار سکه نیز روند کاهشی داشت و با افت ۳۰ هزار تومانی روز آخر هفته و رسیدن به قیمت ۴ میلیون و ۷۰ هزار تومان، حدود ۴/ ۱ درصد از ارزش خود را از دست داد.

فشار کاهشی به قیمت دلار؟ - 8

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت ۳۰ ارز در بازار بین بانکی افزایش یافت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت ۳۰ ارز در بازار بین بانکی افزایش یافت
خبرگزاری میزان- در بازار بین بانکی ۳۰ ارز با افزایش قیمت روبرو شد و ۷ ارز بدون تغییر قیمت کار خود را آغاز کردند. تاریخ انتشار: 09:51 - 23 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۹۳۱۶

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، ارزش ۴۷ ارز از سوی بانک مرکزی درحالی اعلام شد که نرخ ۳۰ ارز روند صعودی، ارزش ۱۰ ارز روند نزولی و ۷ ارز از جمله دلار آمریکا بدون تغییر قیمت کار خود را آغاز کردند.

قیمت‌ها به شرح زیر است:

قیمت ۳۰ ارز در بازار بین بانکی افزایش یافت - 2قیمت ۳۰ ارز در بازار بین بانکی افزایش یافت - 5

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۳ شهریور ۹۸

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۲۳ شهریور ۹۸
قیمت سکه امروز ۴ میلیون و ۶۲ هزار تومان است. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز نیز هر گرم ۴۱۰۹۰۰ تومان است.

سرویس اقتصادی فردا: امروز ۲۳ شهریور ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۶۲ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان معامله می‌شود.

آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۸۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۲۸۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۴۴ هزار تومان است.

قیمت سکه گرمی نیز ۸۹۹ هزار تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جزئیاتی از طولانی‌ترین پرواز جهان | نیویورک تا سیدنی بدون توقف

همشهریهمشهری13 ساعت قبل
بلومبرگ نوشت: این پرواز آزمایشی ۲۰ ساعته از رکورد پرواز سنگاپور به نیویورک که تاکنون طولانی‌ترین پرواز بدون توقف جهان بود، عبور خواهد کرد. این هواپیما که ساعت ۹ جمعه شب (به وقت شرق آمریکا) نیویورک را ترک می‌کند و ساعت ۷ صبح یکشنبه (به وقت استرالیا) به سیدنی می‌رسد، حامل شمار زیادی از پزشکان و دانشمندان خواهد بود. هواپیمایی کانتاس همچنین در نظر دارد پرواز دیگری را از لندن به سیدنی انجام دهد که یک ساعت بیشتر از پرواز نیویورک-سیدنی طول می‌کشد. در حال حاضر هیچ هواپیمایی قادر نیست چنین مسیرهای طولانی را بدون توقف و با ظرفیت کامل مسافران و بار طی کند. اما دو هواپیمایی که شرکت‌های ایرباس و بوئینگ در حال تکمیل آن‌ها هستند، قرار است این توانایی را داشته باشند.

:: قاسم زاده- همایش فرصت‌های روابط بازرگانی ایران و انگلیس

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، در نشست هیات اعزامی از اتاق بازرگانی ایران و انگلیس (متشکل از شرکت‌های ایرانی)، اعضای اتاق بازرگانی انگلیس و ایران (شرکت‌های انگلیسی)، شماری از بازرگانان ایرانی ساکن در انگلیس، ‌ نمایندگانی از وزارت تجارت بین الملل انگلیس و هیاتی از گروه تجارت وزارت خارجه، چالش‌های توسعه روابط بازرگانی دو کشور و چشم انداز آن را بررسی کردند. در این نشست که به دعوت حمید بعیدی نژاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس برگزار شد، هیات ایرانی متشکل ۳۵ شرکت در زمینه خوراک دام، طیور و آبزیان که برای همکاری با شرکت‌های انگلیسی به لندن سفر کرده است، در جریان سیاست‌های اقتصادی دو کشور قرار گرفت. -باصداها به ترتیب):۱ – لرد لامونت – رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۲- ریچارد دالتون – قائم مقام اتاق بازرگانی انگلیس و ایران۳ – حمید بعیدی نژاد – سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلستان

نوسان در بازار‌های مالی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

(تصاویر) گزارش رسانه خارجی از بیمارستان کودکان در ایران

19+
فراروفرارو14 ساعت قبل
فارسفارس10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در تاشکند، قزاقستان از آغاز سال جاری میلادی صادرات برنج خود به ازبکستان را ۳۴ برابر افزایش داده است. کشاورزان قزاقستان از ماه ژانویه تا ماه آگوست سال ۲۰۱۹ میلادی به ازبکستان تقریبا ۲۳ هزار تن برنج به ارزش حدود ۷ میلیون دلار صادر کردند. ازبکستان از لحاظ خریداری برنج قزاقستان پیشتاز بوده است. کشورهای تاجیکستان و روسیه نیز با خرید۱۸ هزار تن و ۸ هزار تن برنج مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند. قزاقستان برنج خود را همچنین به کشورهای اوکراین، ترکمنستان، قرقیزستان، مغولستان، افغانستان و آذربایجان نیز صادر کرده است.

اخبار بیشتر