اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۲۳ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۲۳ شهریورماه

مشتریان عظیم‌خودرو فریب ظاهر و احترام زمان فروش را خوردند

ایسناخبرگزاری ایسنا
مشتریان عظیم‌خودرو فریب ظاهر و احترام زمان فروش را خوردند
یکی از مشتریان شرکت عظیم‌خودرو گفت: این شرکت در زمان فروش خودرو با چرب‌زبانی فروشندگان خانم و عزت و احترام‌های فراوان ما را فریب داده و به ما خودرو فروخت اما در موعد تحویل با ضرب و شتم مردان درشت‌ هیکل از ما پذیرایی کردند.

یکی از مشتریان شرکت عظیم‌خودرو که به تازگی گزارش بدعهدی‌های آن در تحویل خودروهای ثبت‌نامی سال گذشته منتشر شده است، از داستان ظاهر فریبنده این شرکت برای فروش محصولات خود در تماس با ایسنا گفت.

این مشتری گفت: در روز ثبت‌نام زمانی که وارد نمایندگی عظیم خودرو شدیم، همه پرسنل آن بلااستثنا خانوم‌هایی موجه با ظاهری آراسته بودند که با چرب‌زبانی و تعریف از ارائه محصولات و خدمت‌رسانی به مشتریان، ما را مجاب به ثبت‌نام خودرو کردند. حتی مرتبا حین توضیحات مسئول فروش، از ما با چای و قهوه و شیرینی پذیرایی می‌شد اما پس از این مرحله به روزهای تحویل خودرو و پیگیری‌های مربوطه که رسید؛ دیگر از آن فضا خبری نبود و در نمایندگی با تعدادی آقا با قدهای بیش از دو متر و هیکل‌های آنچنانی طرف بودیم.

وی افزود: گذشته از این فضا اما در روز ثبت‌نام، به ما گفتند که قیمت‌ خودروها قطعی است، خودروها را دو ماهه تحویل می‌دهیم، خودروها وارد شده و از گمرک ترخیص می‌شوند و … که ما هم اشتباه کرده و قراردادی امضا کردیم که هیچ یک از صحبت‌های شفاهی ذکر شده در آن قید نشده بود و به جای آن شراکت در ساخت کارخانه و غیره آمده بود. بعد از یک هفته که ما متوجه شدیم چه کلاه گشادی بر سرمان رفته که البته لازم به ذکر است که زمان یاد شده پیش از موضوعات گرانی‌ ارز و … بود، به نمایندگی مراجعه کردیم که آن‌ها اعلام کردند که سر حرف خود هستیم و به موضوعات مندرج در قرارداد کاری نداشته باشید.

این مشتری شرکت عظیم خودرو ادامه داد: اما بعد از گرانی‌ ارز اعلام کردند که ما پیش‌بینی افزایش نرخ ارز، بحث ممنوعیت واردات، مشکلات گمرکی و … را نکرده بودیم و در شرایط فعلی باید به نرخ روز تسویه کنید و خودرو را تحویل بگیرد. این موضع سبب نارضایتی تعداد کثیری از مشتریان شد؛ لذا به نمایندگی مرکزی مراجعه و اعتراض کردیم که چرا به دروغ تبلیغ می‌کنند!؟ آنجا به ما گفتند که این نمایندگی‌های از خود حرف زده‌اند و شرکت به تعهدات خود پایبند است.

پیش خودشان از خودشان شکایت کردیم

وی خاطرنشان کرد: در نمایندگی مرکزی به ما گفتند که به حراست رفته و شکایت کنید که چرا نمایندگی به شما دروغ گفته و مدعی بودند که از عملکرد نمایندگی‌های‌شان بی‌خبر هستند و درواقع ما باید «از خودشان پیش خودشان شکایت می‌کردیم». این در حالی است که پس از چند هفته پیگیری ما، شرکت برای آنکه ثابت کند پرسنل نمایندگی‌ها به مشتریان دروغ گفته و از این بابت اخراج شده‌اند، پرسنل خود را در نمایندگی ‌ها جابه‌جا کرده و کادر یک نمایندگی را به نمایندگی دیگری انتقال می‌داد. این موضوع را زمانی بنده متوجه شدم که به طور اتفاقی با یکی دیگر از دوستانم که در نمایندگی یک منطقه دیگر قرارداد بسته بود، به آن نمایندگی رفتم.

این مالباخته گفت: زمانی که به نمایندگی مرکزی شرکت مراجعه کردم با چند مورد عجیب روبرو شدم. کسی که دروغ اول را به ما گفته بود، در همان نمایندگی مرکزی کار می‌کرد و زمانی که من این موضوع را اعلام کردم آن فرد، دیگر خود را نشان نداد. قابل توجه‌تر اینکه، زمانی که ما آنجا بودیم و به همراه من سه نفر دیگر هم شاهد صحنه بودند؛ یکی دیگر از مشتریان فریب خورده وارد شده و شروع به اعتراض کرد که بلافاصله تعدادی از همان مردان غول‌پیکر آمده و وی را به حراست برده و مورد ضرب و شتم قرار دادند.

به گزارش ایسنا، سال گذشته جعفری دولت آبادی - دادستان وقت تهران - در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در رابطه با بازداشت مدیرعامل شرکت عظیم خودرو و اتهامات وی و تعداد شکات، اظهار کرد: ۱۷ پرونده پیش‌فروش خودرو در دادستانی تهران مفتوح است و از جمله شرکت‌هایی که پرونده‌های آن‌‎ها مفتوح است، شرکت عظیم خودرو است.

وی با اشاره به بازداشت ۲ متهم در رابطه با این پرونده، گفت: این شرکت صرفا ۱۵۰ فقره مجوز پیش‌فروش خودرو داشته، ولی متاسفانه حدود ۴ هزار پیش فروش انجام داده و ۷۰۰ میلیارد تومان شکات مطالبه دارند و حسب اعلام ۲۰۰ میلیارد تومان اموال متهمان است.

خواندن خبر در سایت منبع

فراخوان فورد برای خودروهای شاسی بلند اکسپلورر

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
فراخوان فورد برای خودروهای شاسی بلند اکسپلورر
شرکت فورد موتور برخی از خودروهای شاسی بلند اکسپلورر ۲۰۱۷ خود را به خاطر دریافت گزارشاتی از آسیب دیدن ۳۱ نفر به خاطر لبه های تیز زیر صندلی جلو فرا می خواند.

به گزارش رویترز، شرکت فورد موتور روز جمعه اعلام کرد برخی از خودروهای شاسی بلند اکسپلورر ۲۰۱۷ خود را به خاطر دریافت گزارشاتی از آسیب دیدن ۳۱ نفر به خاطر لبه‌های تیز زیر صندلی جلو فرا می‌خواند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، این شرکت اعلام کرد مالکان خودرو به خاطر لبه‌های تیز بین صندلی جلو و بخش برجسته بین دو صندلی آسیب می‌بینند.

این فراخوان ۳۱۱۹۰۷ خودرو را در آمریکا و قلمروهای فدرال، ۲۳۳۸۰ خودرو را در کانادا و ۳۰۴۵ خودرو را هم در مکزیک شامل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو هفته را با کاهش چند میلیونی قیمت‌ها آغاز کرد

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
خودرو هفته را با کاهش چند میلیونی قیمت‌ها آغاز کرد
ارزیابی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی نشان می‌دهد که سریال کاهش قیمت‌ها در بازار همچنان ادامه‌ دارد. بررسی‌ها حکایت از آن دارد که قیمت خودروهای پرطرفدار در بازار ایران، نسبت به هفته گذشته چهار تا پنج میلیون تومان کاهش را تجربه کرده است.

به گزارش وانانیوز،

طی هفته گذشته در بازار خودرو شاهد کاهش قیمت برخی از خودروهای پرتیراژ ساخت داخل بودیم. اما این افت از کجا نشات می‌گیرد؟ فعالان بازار خودرو معتقدند در کنار «ثبات بازار ارز» و «بهبود عرضه»، اتفاق دیگری که تاثیر مثبتی روی قیمت‌ها در بازار داشته و توانسته روند قیمت‌ها را کاهشی کند، «توقف عرضه عمده محصولات شرکت‌های خودروساز به چند نمایندگی خاص» بوده است.

اشاره فعالان به شیوه عرضه محصولات خودروسازان است که در اصطلاح به آن «فروش سبدی» می‌گویند. پیش‌تر خودروسازان محصولات تولیدی خود را به چند نمایندگی مشخص تحویل می‌دادند و خودروها توسط آنها به بازار تزریق می‌شد. به‌طور مثال خودروسازان تعداد دو هزار خودرو را در اختیار یک نمایندگی قرار می‌دادند و آن نمایندگی محصولات را در بازار توزیع می‌کرد. اما این شیوه توزیع در حال حاضر متوقف شده و خودروسازان به‌صورت مستقیم خودرو را توزیع می‌کنند.

حال به سراغ بازار خودرو می‌رویم و شرایط قیمتی محصولات موجود در بازار را طی هفته‌ای که گذشت را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم.

شیب نزولی خانواده پراید

مطابق با ارزیابی‌ها آرامش بر بازار خودرو حاکم شده و در حال حاضر قیمت برخی محصولات شیب نزولی به خود گرفته است. طبق اظهارات فعالان بازار، پراید ۱۱۱ در حال حاضر با قیمت ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. این خودرو هفته گذشته با قیمت ۴۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار موجود بود.

دیگر محصول خانواده پراید یعنی مدل ۱۳۱ نیز که هفته قبل با قیمت ۴۴ میلیون تومانی در بازار حضور داشت، این هفته با دو میلیون تومان کاهش به قیمت ۴۲ میلیون تومان رسیده است.

از بازار تیبای صندوق‌دار هم خبر می‌رسد این محصول در شرایط حاضر با قیمت ۴۹ میلیون از سوی فروشندگان عرضه می‌شود؛ بنابراین تیبای صندوق‌دار نسبت به هفته‌های اخیر نزدیک به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خود را از دست داده است.

دیگر محصول خانواده تیبا، یعنی تیبا۲ نیز با قیمت ۵۵ میلیون تومان در بازار حضور دارد. این خودروی هاچ‌بک نیز به تبعیت از مدل سدان خود در مدت مشابه کاهش قیمتی را تجربه کرده است.

ساینا با گیربکس دستی نیز در هفته‌جاری با قیمت ۵۵ میلیون تومان معامله شد. از بازار کوییک با گیربکس دستی نیز خبر می‌رسد این خودرو با پرداخت ۶۲ میلیون تومان در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

از شیرها چه خبر؟

در خانواده پژو، مدل ۲۰۷ اتومات در حال‌حاضر با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان در بازار موجود است. همین خودرو با گیربکس معمولی با قیمت ۱۱۶ میلیون عرضه می‌شود. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ۲ و تیپ ۵ طی هفته‌ای که گذشت به ترتیب با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه شدند. البته این قیمت‌ها مربوط به مدل‌هایی از ۲۰۶ است که بدون آپشن به بازار عرضه شده‌اند. این خودروها سنسور دنده عقب و ضبط ندارند. از این رو با قیمت پایین‌تر در بازار خرید و فروش می‌شوند. همچنین قیمت پژو ۲۰۶ صندوق‌دار که همواره اندکی از قیمت ۲۰۶ تیپ ۵ بیشتر بود، در حال حاضر با قیمت ۹۱ میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود. این مساله نشان‌دهنده قرار گرفتن قیمت پژو صندوقدار زیر قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار است. قیمت این خودرو هم بدون داشتن آپشن ۹۱ میلیون است.

پژو ۴۰۵ معمولی در حال حاضر با قیمت ۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار حضور دارد. مدل SLX این خودرو نیز به قیمت ۷۹ میلیون تومان، در دسترس خریداران قرار دارد. سمند LX نیز با قیمت ۷۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ازسوی فروشندگان به خریداران عرضه می‌شود. همین خودرو با مدل EF۷ نیز ۷۹ میلیون تومان قیمت خورده است.

مظنه قیمت رنو

حال سراغ محصولات رنو در بازار می‌رویم. طی هفته‌ای که گذشت، ساندرو استپ‌وی اتومات ۱۷۸ میلیون در بازار قیمت خورد. ساندرو نیز با گیربکس اتومات ۱۶۰ میلیون تومان در بازار قیمت دارد و ۱۱۷ میلیون تومان قیمتی است که فعالان بازار برای پارس‌تندر در نظر گرفته‌اند. تندر E۲ هم با قیمت ۱۱۳ میلیون تومان قابل خریداری است. رانا هم طی هفته‌ای که گذشت ۷۶ میلیون تومان قیمت خورد. این خودرو طی در هفته گذشته با قیمت ۷۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در بازار حضور داشت.

بررسی قیمت دنا در بازار نشان می‌دهد در شرایطی که دنا معمولی در بازار با قیمت ۱۰۵ میلیون تومان موجود است. دنا پلاس ۱۴۶ میلیون تومان معامله می‌شود.

نرخ مونتاژی‌ها

حال سراغ دو محصول مونتاژی ایران‌خودرو یعنی پژو ۲۰۰۸ و دانگ‌فنگ H۳۰کراس می‌رویم. خودروی مونتاژی فرانسوی ایران‌خودرو در بازار ۳۱۰ میلیون تومان قیمت دارد و محصول چینی این خودروساز هم با قیمت ۱۲۵ میلیون تومان قابل خریداری است. همچنین نگاهی به قیمت سه محصول مونتاژی سایپا می‌اندازیم.

چانگان محصول مونتاژی چینی این خودروساز در حال‌حاضر با قیمت ۱۷۲ میلیون تومان از سوی فروشندگان عرضه می‌شود. سراتو محصول مونتاژی کره‌ای سایپا نیز با پرداخت ۲۹۶ میلیون تومان در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. سیتروئن C۳۳ در حال حاضر با قیمت ۳۵۰ میلیون تومان در بازار داد و ستد می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

سایه سنگین ماده ۱۴۱ قانون تجارت برسر خودروسازان

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
سایه سنگین ماده ۱۴۱ قانون تجارت برسر خودروسازان
به‎منظور رفع ورشکستگی خودروسازان، چند ماهی است که بحث تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های خودروساز مطرح شده است. درصورتی‎که تجدید ارزیابی انجام شود، سرمایه شرکت‌ها افزایش پیدا می‌کند و آن‌ها می‌توانند از زیر سایه ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند. درحال‎حاضر وزارت صمت به‎شدت پیگیر این موضوع و خواهان اجرایی شدن آن است.

به گزارش «اخبار خودرو»، صنعت‌خودرو طی سال‌های گذشته همواره جزو صنایعی بوده که بدهکار و زیان‌ده بوده است. بدهی و وضعیت بد خودروسازان از سال گذشته به‌اوج خود رسیده است. خودروسازان بدهی روی بدهی گذاشته‌اند. بانک‌ها، بیمه‌ها، قطعه‌سازان و … درلیست بلندبالای بدهی خودروسازان قرار دارند. این بدهی باعث شده است خودروسازان مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت قرار بگیرند؛ قانونی که شرکت ورشکسته را از غیرورشکسته جدا می‌کند و مشخصات شرکت ورشکسته را نشان می‌دهد. به‎منظور رفع ورشکستگی خودروسازان، چند ماهی است که بحث تجدید ارزیابی دارایی‌های شرکت‌های خودروساز مطرح شده است. درصورتی‎که تجدید ارزیابی انجام شود، سرمایه شرکت‌ها افزایش پیدا می‌کند و آن‌ها می‌توانند از زیر سایه ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند. درحال‎حاضر وزارت صمت به‎شدت پیگیر این موضوع و خواهان اجرایی شدن آن است.

ماده ۱۴۱ قانون تجارت چه‌می‌گوید؟

دربخشی از ماده ۱۴۱ قانون تجارت آمده است «اگر براثر زیان‌های وارده حداقل نصف سرمایه شرکت از بین برود، هیات‎مدیره مکلف است بلافاصله مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام را دعوت کند تا موضوع انحلال یا بقای شرکت، مورد شور و رای واقع شود.» این موضوع برای خودروسازان کاملا صدق می‌کند و این شرکت‌ها زیان انباشته سنگینی دارند و میزان بدهی‌های این شرکت‌ها نیز روزبه‎روز درحال افزایش بوده و مشخص نیست خودروسازان چگونه می‌توانند آن را پرداخت کنند.

کاهش یا افزایش سرمایه خودروسازان و اصلاح ساختار مالی

وضعیت ایران‎خودرو و سایپا از منظر بنیادی درشرایط ماده ۱۴۱قانون تجارت قرار دارد. یعنی زیان انباشته آن‎ها از ۵۰درصد سرمایه گذر کرده است. دراین شرایط، دو راه پیش‌روی آن‌هاست؛ راه اول کاهش سرمایه است و راه دوم افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌هاست. با توجه به‌تصویب قانون معافیت مالیاتی تجدید ارزیابی دارایی‌ها، این دو شرکت باید برای اصلاح ساختار مالی از این فرآیند استفاده کنند. وضعیت نابه‎سامان مالی خودروسازان نیاز به اصلاح ساختار مالی در آن‌ها را دوچندان کرده است. دولت سال‌هاست وام‌های بلاعوض سنگینی به‌آن‎ها پرداخت می‌کند و زیان این صنعت روزبه‎روز بیشتر می‌شود. واگذاری به‌بخش خصوصی، تعدیل نیرو، فروش دارایی‌های مازاد، اصلاح ترکیب سهامداری و سرمایه‌گذاری، رقابتی‎شدن بازار، تلاش برای افزایش کیفیت و قدرت رقابت‎پذیری ازجمله راهکارها برای نجات این صنعت است. طرح تحول صنعت‌خودرو مانند آنچه درمورد صنعت بانکداری رخ داد، باید زودتر کلید بخورد.

تاکید وزیر صمت برتجدید ارزیابی خودروسازان

درهمین‌راستا، وزیر صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان را به‌افزایش سرمایه تشویق کرده و خواستار تسریع کار دراین موضوع شده است. رضا رحمانی بابیان اینکه واحدهای صنعتی و خودروسازان باید از فرصت تجدید ارزیابی دارایی استفاده کنند، می‌گوید: «مجوزی صادر شده است تا تمام واحدهای صنعتی از فرصت تجدید ارزیابی دارایی‌ها استفاده کنند.» وی درباره نامه دیوان محاسبات مبنی‌بر ضرورت تجدید ارزیابی دارایی خودروسازان نیز اظهار می‌کند: «تجدید ارزیابی یکی از رویه‌های جاری درتمامی واحدهای صنعتی است.» پیش از این وزیر صمت براصلاح ساختارهای مالی خودروسازان و همچنین تامین مالی از بازاری غیر از بازار پولی و بانکی تاکید کرده بود.

تجدید ارزیابی دارایی‌ها و شفاف‌سازی

بسیاری از کارشناسان معتقدند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دربازار سرمایه می‌تواند اثرات مثبتی به‌جای بگذارد. شفافیت، نخستین اثر تجدید ارزیابی دارایی‌های خودروسازان و البته هر واحدی است که اقدام به‌تجدید ارزیابی می‌کند. شفاف‎بودن سمت راست ترازنامه موضوعی است که بسیاری از کارشناسان بازار سرمایه بر آن تاکید دارند. چراکه طی سال‌های اخیر به‌دلیل تورم شدیدی که در کشور وجود داشته، ترازنامه مالی شرکت‌ها قابلیت مقایسه خود را از دست داده است. وضعیت ترازنامه خودروسازان نیز با افزایش سرمایه و اصلاح ساختارهای مالی بهبود پیدا خواهد کرد و پس از مدت‌ها این شرکت‌ها شاهد خروج از زیان‎دهی خواهند بود. ضمن اینکه پس از افزایش سرمایه و بهبود وضعیت مالی خودروسازان باید فکری به حال زیان‌ده بودن آن‌ها شود.

تاثیر افزایش سرمایه برسهام خودروسازان

افزایش سرمایه شرکت‌های خودروساز از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها قطعا اثر مثبتی بر قیمت سهم آن‌ها خواهد گذاشت. پیش‌بینی می‌شود قیمت هرسهم این خودروسازان پس از تجدید ارزیابی تا دو برابر افزایش پیدا کند. این افزایش قیمت سهم برای ایران‌خودرو بیش از سایپا پیش‌بینی شده است. دراین‌خصوص بسیاری از کارشناسان معتقدند ایران‌خودرو برای خروج از ورشکستگی به‌افزایش سرمایه‌ای بیش از یک‌هزار درصد نیازمند است. موردی که با انجام آن قطعا سهم این خودروساز دربازار سرمایه جذاب خواهد شد و تقاضا برای آن را افزایش می‌دهد.

پتانسیل رشد سهام خودروسازان

طی ماه‌های اخیر سهام خودروسازان با نوسانات بسیاری مواجه بوده‌ است. اما بسیاری از کارشناسان از پتانسیل رشد سهام خودروسازان خبر می‌دهند. کارشناسان دراین خصوص اتفاق نظر دارند که سهم ایران‌خودرو و سایپا دارای رشد بسیاری است. در این بین سهم ایران‌خودرو با وجود رشد قیمت تقریبا صددرصدی درچند ماه اخیر، هنوز پتانسیل رشد قیمت دارد. علاوه‌بر‌این درصورت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی، قیمت سهم پس از بازگشایی بسیار پایین خواهد بود. بنابراین با درنظر گرفتن خبر تجدید ارزیابی دارایی‌های ایران‌خودرو، سهم، پتانسیل لمس قیمت‌های بالاتر را خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

باج‌خواهی خودروسازان از دولت

ایسناخبرگزاری ایسنا
باج‌خواهی خودروسازان از دولت
به دنبال اعلام شرکت کرمان‌موتور مبنی بر تعطیل شدن تا آبان ماه در صورت عدم کمک دولت، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: خودروسازان بخش خصوصی که از یک سو همراه با افزایش نرخ ارز قیمت محصولاتشان را افزایش داده و از سوی دیگر اعلام می‌کنند بدون کمک دولت تعطیل می‌شوند، به دنبال سوءاستفاده از شرایط و باج‌خواهی از دولت هستند.

به گزارش ایسنا، چندی پیش شرکت کرمان‌موتور اعلام کرد: «با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص محدودیت تأمین قطعه و تعطیلی شرکت کرمان موتور به دلیل کمبود نقدینگی تا پایان آبان ماه، به استحضار مشتریان می‌رساند برای تحویل خودروهای تعهدات فعلی شرکت جای هیچگونه نگرانی نبوده و تمام قطعات و مواد اولیه لازم برای تولید این خودروها تأمین و تا آبان ماه تمام تعهدات ثبت‌نام شده تحویل می‌شود».

پیش از آن سامان فیروزی - مدیرعامل کرمان موتور - اعلام کرده بود: اگر از کرمان موتور حمایت‌های لازم صورت نگرفته و نقدینگی به این شرکت تزریق نشود، تا آبان ماه این خودروسازی تعطیل خواهد شد.

در این رابطه امیرحسن کاکایی - عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت - اظهار کرد: خودروسازان بخش خصوصی همچون کرمان موتور که از یک سو همراه با افزایش نرخ ارز و شاید بیشتر از آن قیمت محصولاتشان را افزایش داده‌اند و از سوی دیگر اعلام می‌کنند در صورت عدم کمک دولت تعطیل می‌شوند، به دنبال سوءاستفاده از شرایط و باج خواهی از دولت هستند؛ این در حالی است که منابع دولت باید صرف تامین کالاهای اساسی مردم و دارو شود.

وی با بیان اینکه نظارتی که وزارت صنعت بر خودروسازان دولتی دارد، متاسفانه بر خودروسازان بخش خصوصی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه ضعف نظارت باعث سوءاستفاده این خودروسازان شده است به‌گونه‌ای که شاهدیم برخی از خودروهای مونتاژی از سوی خودروسازان بخش خصوصی با قیمت‌هایی به مراتب گران‌تر از قیمت‌های بازار عرضه می‌شود.

کاکایی ضمن تاکید بر اینکه در چنین شرایطی که شاهد اجحاف خودروسازان در حق مردم هستیم، می‌بینیم که مدیرعامل کرمان موتور اعلام می‌کند که چنانچه دولت از این شرکت حمایت نکند این خودروسازی تعطیل خواهد شد، گفت: البته مشکل اصلی این خودروسازان، تولید مبتنی بر واردات کامل قطعات است و هم‌اکنون که راه‌های ورود به علت تحریم‌ها بسته شده است و حتی در مواردی چینی‌ها به ما پشت کرده‌اند، به طور طبیعی، این نوع خودروسازی‌ها محصولی برای تولید ندارند.

این کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه چنین اظهاراتی نوعی باج‌خواهی از دولت است، تصریح کرد: نمی‌شود از یک سو خودروسازان قیمت محصولاتشان را به صورت دلخواه تعیین کنند و از سوی دیگر نیز به بهانه حمایت از تولید و ترساندن دولت از تعطیلی خط مونتاژ خودرو و بیکاری کارگران، خواهان دریافت کمک‌های دولتی شوند.

وی تصریح کرد: امیدواریم وزارت صنعت نظارت بر خودروسازان بخش خصوصی را تشدید کرده و شاهد تضییع حقوق دو سویه دولت و مردم از سوی خودروسازان نباشیم. آن هم در شرایطی که دولت با کسری بودجه ۱۰‌ ها هزار میلیارد تومانی مواجه هست. هم‌اکنون که برخی خودروها با قیمت‌گذاری آزاد به جایی رسیده‌اند که قیمت کارخانه بالاتر از قیمت بازار است، مدیران صنعتی باید با بهره‌گیری از روشهای مدیریتی، بتوانند کارخانه‌های خود را مدیریت کنند.

عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: البته مشکل اصلی آن‌ها در حال حاضر پشت کردن شرکای خارجی آن‌ها و دستان خالی برای جایگزینی است و با تزریق پول توسط دولت مشکل آنها حل نمی‌شود، بلکه تعطیلی کارخانه‌ها به تعویق می‌افتد. از سوی دیگر خودروسازهای دولتی به خاطر قیمت‌گذاری غلط در حال ادامه روند زیان‌دهی برای خودروهای تولید داخلی هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت
نمایشگاه خودرو فرانکورت پس از نمایشگاه خودرو ژنو دومین نمایشگاه بزرگ خودرو اروپا محسوب می شود. در این نمایشگاه با وجود معرفی ...

نمایشگاه خودرو فرانکورت پس از نمایشگاه خودرو ژنو دومین نمایشگاه بزرگ خودرو اروپا محسوب می‌شود. در این نمایشگاه با وجود معرفی خودروهای کانسپت برقی اما همچنان بیشتر خودروهای اصلی که به نمایش گذاشته شد، از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند.

حتی خودروهای پرمصرف و قدرتمند بیشتر مورد توجه رسانه‌ها و کارشناسان قرار گرفتند. از نظر برخی کارشناسان لامبورگینی سیان جذاب‌ترین خودرو نمایشگاه فرانکفورت است. این خودرو بیش از ۸۰۰ اسب بخار قدرت دارد که ۱۰ برابر یک خودرو معمولی است.

ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت - 3

البته مرسدس بنز لوکس‌ترین خودرو برقی خود را در نمایشگاه معرفی کرد. ای‌کیو‌اس جواب مرسدس بنز به تسلا است این خودرو سدان لوکس با یکبار شارژ۷۰۰ کیلومتر پیمایش دارد.

ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت - 5

بی‌ام‌و هم سعی کرد با کانسپت برقی سری چهار توجه رسانه‌ها را به خود جلب کند اما همزمان، سری چهار جدید مورد انتقاد برخی رسانه‌ها قرار گرفت. آنها معتقد هستند طراحی‌های بی‌ام‌و زشت شده است.

ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت - 8

لندروور دیفندر نشان داد همچنان خودروهای بنزینی و دیزلی پر طرفدار هستند. این خودرو پرمصرف و پرقدرت همه‌ جا مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. قیمت این خودرو از۵۰ هزار یورو شروع می‌شود.

ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت - 10

البته فولکس واگن می‌خواهد بازار خودرو را با ارائه محصول برقی جدید خود با تحولی نو روبرو کند. فولکس واگن می‌گوید آی‌دی‌سه سومین خودرو انقلابی این شرکت است. این خودرو الکتریکی می‌تواند بیش از ۳۰۰ کیلومتر را با یکبار شارژ طی کند.

ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت - 12

با موج ایجاد شده برای خودروهای برقی، پورشه هم محصول برقی خود را معرفی کرد. این خودرو که تایکان نام دارد با قیمت ۱۰۰ هزار یورو وارد بازار خواهد شد.

ستاره‌های دنیای خودروسازی در فرانکفورت - 14

در کنار خودروهای جدید، خودروهای کلاسیک بخش جذاب دیگر نمایشگاه بودند.

البته در نمایشگاه امسال بسیاری از شرکت‌ها مانند پژو، سیتروئن، فراری، فیات و آلفارومئو شرکت نکرده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

معرفی خودروی کراس جدید ماروتی با برچسب قیمت رقابتی! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
سابقه تاسیس ماروتی سوزوکی به سال ۱۹۸۱ میلادی باز می‌گردد و اولین محصول تولیدی آن نیز «ماروتی ۸۰۰» نامگذاری و برپایه پلتفرم سوزوکی آلتو توسعه یافت. البته نام کامل این کمپانی «ماروتی سوزوکی» است که به عنوان زیرمجموعه‌ای از سوزوکی ژاپن فعالیت داشته و بزرگترین خودروساز منطقه جنوب آسیا محسوب می‌شود. سابقه تاسیس ماروتی سوزوکی به سال ۱۹۸۱ میلادی باز می‌گردد و اولین محصول تولیدی آن نیز «ماروتی ۸۰۰» نامگذاری و برپایه پلتفرم سوزوکی آلتو توسعه یافت. پیشرانهدر ماروتی اکس ال۶ از موتور ۱٫۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی (K۱۵) استفاده شده است. اکس ال۶ باتوجه به تریم دارای دو نوع جعبه دنده است که یکی ۵ سرعته دستی و دیگری ۴ سرعته اتوماتیک خواهد بود.

نزاجا با نسل جدید سربازان آهنی به جنگ تهدیدات و تروریست‌ها می‌رود/ حالا آتش خودروهای انتحاری با ربات‌های مسلح خاموش می‌شود +عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
در ایران این مسیر با خودروی طوفان آغاز شد که به نوعی نماد زره پوش‌های چرخ دار وطنی شد. در جریان نمایشگاه اخیر ایپاس در تهران نیز مشخص شد که نیروی انتظامی نیز دو مدل زره پوش را به صنایع دفاعی سفارش داده است. اما نکته اصلی در این پروزه ربات انتحاری نزاجا بود. امروز هم نزاجا با یک انتحاری به جنگ انتحاری‌ها و البته زره پوش‌های دشمن خواهد رفت. مسئله انفجار از زیر پاشنه آشیل بسیار از زره پوش‌ها در دنیا به حساب می‌آید.

اقدام پلید زن و شوهر جوان آنها را در دام پلیس ساوجبلاغ انداخت+ فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش رکنا، پلیس ساوجبلاغ یک زوج که مبادرت به سرقت لوازم داخلی خودرو می‌کردند را دستگیر کرد و تحویل مقامات قضایی داد. سرهنگ فضلی علیشاه فرمانده انتظامی ساوجبلاغ گفت: این سارق با کمک همسرش در اماکن تجاری لوازم داخل خودرو هایی که درب آنها باز مانده بود را سرقت می‌کردند، توسط پلیس کلانتری کهریزک شناسایی و در محور سهیلیه دستگیر می‌شوند. وی افزود: در مخفیگاه این زوج که در شهر جدید هشتگرد بوده لوازم زیادی اعم از باند ضبط و دزدگیر گشف و ضبط شد. فضلی علیشاه از همه کسانی که به پلیس برای سرقت لوازم خودرو شکایت داشتند خواست تا نسبت به شناسایی و دریافت لوازم خودرو خود در کلانتری کهریزک اقدام نمایند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عاقبت پیاده سازی خلاقیت غیر اصولی روی خودروی نیسان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا،، حمل بار غیر اصولی و پیاده سازی خلاقیت روی خودروی نیسان، حادثه Incident ساز شد. راننده خودرو که قصد داشت بار میلگرد را با نیسان جابجا کند، که تلاش او ناکام ماند و آسیب شدیدی به خودرو وارد شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
روزنوروزنو1 روز قبل
کسوس NX در حال حاضر تنها در نمونه‌های دست دوم قابل خریداری است چراکه واردات آن همراه با ممنوعیت واردات خودرو به کشور متوقف شد. حالا دروازه بان مشهور فوتبال ایران نیز یک نمونه از این خودرو را خریداری کرده است. علیرضا بیرانوند بازیکن ملی پوش باشگاه پرسپولیس این روزها با یک خودرو لکسوس NX۲۰۰ رفت و آمد می‌کند. قیمت این خودرو در بازار نزدیک به یک میلیارد تومان است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
مؤلفه‌های مهمی در پیشرفت صنعت خودرو جهان تأثیرگذار است که از آن می‌توان به دوری از پسرخاله بازی و سفارش‌های غیر اصولی و پارتی‌بازی و باند بازی اشاره کرد. خصوصی‌سازی صنعت خودرو که هر از گاهی توسط دولت مطرح می‌شود را نمی‌توان بی‌نسبت با اتفاقات و تحولات درون این مجموعه دانست. بی‌شک مدیران دولتی ما هیچ‌گاه دست از چنین خوان نعمتی برنمی‌دارند؛ به همین دلیل هیچ گونه اقدام اصولی در راستای خصوصی‌سازی واقعی صنعت خودرو انجام نمی‌شود. اصلی‌ترین عامل اشاره به خصوصی‌سازی صنعت خودرو در حال حاضر گرفتاری دولت در وضعیت اضطرار کنونی و کشف فسادها و دستگیری‌هاست، بنابراین وعده‌های خصوصی‌سازی صنعت خودرو راه فراری برای آرام کردن جو ایجاد شده است. بعید است سرمایه‌گذار یا سازمانی در چشم‌انداز نامطلوب اقتصادی پیش رو عنایتی به سرمایه‌گذاری در بخش خودرو داشته باشد، آنچه از خصوصی‌سازی صنعت خودرو گفته می‌شود اجرای نسخه‌های خصولتی‌سازی است که در سایر نهادها به عنوان خصوصی‌سازی انجام گرفته است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

جهانگیری: مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چه سریعتر لوایح FATF و CFT را تصویب کند.

خبری1 ساعت قبل

شدت گرفتن بارش‌های پاییزی در آخرین روز مهرماه

خبری3 ساعت قبل

کار نتانیاهو با قدرت به پایان خود رسید!

خبری4 ساعت قبل

رشد ۳ درصدی آمار زائران لرستان در اربعین امسال

ایسنا6 دقیقه قبل

ساخت مرکز علوم و فن‌آوری هسته‌ای در صربستان توسط روس اتم

ایسنا7 دقیقه قبل

اردوغان: در روز‌های اخیر صدا‌هایی از ایران درباره عملیات ترکیه در سوریه شنیدم که مرا ناراحت کرد/لازم بود روحانی این گونه اظهارات را ساکت کند

اقتصادنیوز8 دقیقه قبل

هشتمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان برگزار شد

خبرآنلاین9 دقیقه قبل

فضای اماکن ورزشی اخلاقی باشد

ایسنا9 دقیقه قبل

بابک حمیدیان همبازی پریناز ایزدیار شد

خبرآنلاین9 دقیقه قبل

نشست مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری با دبیر ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای کشور

خبرآنلاین9 دقیقه قبل