اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۵ شهریورماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه ۲۵ شهریورماه

دلار و یورو ۵۰ تومان گران شدند / قیمت ارز صرافی ملی ۹۸/۶/۲۵

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
دلار و یورو ۵۰ تومان گران شدند / قیمت ارز صرافی ملی ۹۸/۶/۲۵
بازار ارز پس از اتفاقات عربستان تغییر زیادی نکرده است. قیمت دلار با ۵۰ تومان افزایش نسبت به دیروز ۱۱۳۵۰ تومان شد. یورو هم ۵۰ تومان گران شد و به ۱۲۶۵۰ تومان رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت ارزهای دلار و یورو امروز دوشنبه ۲۵ شهریور ماه اعلام شد.

قیمت دلار با ۵۰ تومان افزایش به ۱۱۳۵۰ تومان رسید و ۱۱۲۵۰ هم خریداری می‌شود.

قیمت یورو هم همانند دلار ۵۰ تومان گران شد و به ۱۲۶۵۰ تومان رسید. یورو در صرافی ملی ۱۱۲۵۰ تومان خریداری می‌شود.

دلار و یورو ۵۰ تومان گران شدند / قیمت ارز صرافی ملی ۹۸/۶/۲۵ - 4

خواندن خبر در سایت منبع

قاچاقچیان، زعفران ایرانی را نصف قیمت واقعی به خارجی‌ها می‌فروشند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
قاچاقچیان، زعفران ایرانی را نصف قیمت واقعی به خارجی‌ها می‌فروشند
علی حسینی، عضو شورای ملی زعفران با اشاره به کاهش 10 تنی صادرات زعفران در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته،‌ اظهار کرد: مهمترین دلیل کاهش صادرات رسمی زعفران ایران رونق قاچاق این محصول ارزشمند از کشور است.

اعتمادآنلاین|‌ ‌ عضو شورای ملی زعفران گفت: قاچاقچیان زعفران ایرانی را نصف قیمت واقعی در بازار صادراتی می‌فروشند، این امر موجب باخت تجار زعفران به قاچاقچیان در یک رقابت ناسالم شده که نتیجه آن کاهش صادرات رسمی کشور است.

علی حسینی با اشاره به کاهش ۱۰ تنی صادرات زعفران در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ‌ اظهار کرد: مهمترین دلیل کاهش صادرات رسمی زعفران ایران رونق قاچاق این محصول ارزشمند از کشور است.

او ادامه داد: بر اساس اعلام گمرک در سه ماهه نخست سال جاری میزان صادرات زعفران از کشور کمی بیش از ۴۰ تن بوده است در حالی که میزان صادرات این محصول در همین بازه زمانی در سال گذشته بیش از ۵۰ تن بود.

حسینی کاهش ۱۵ درصدی صادرات زعفران در سه ماهه نخست سال جاری را هشداری جدی برای آینده بازار این محصول دانست. به گفته وی؛ ‌ قاچاقاچیان زعفران ما را نصف قیمت واقعی آن به مشتریان خارجی می‌فروشد که موجب باخت تجار زعفران به قاچاقچیان در یک رقابت ناسالم در بازار صادراتی شده است.

حسینی قیمت واقعی هر کیلوگرم زعفران ایرانی در بازار جهانی را ۱۰۰۰ دلار عنوان کرد که قاچاقچیان آن را حدود ۶۰۰ دلار به فروش می‌رسانند. او دلیل رونق قاچاق زعفران و خروج این محصول از مبادی غیر رسمی را وادار ساختن تجار به تعهد ارزی عنوان کرد.

حسینی گفت: تجار زعفران مجبور هستند برای صادرات هر کیلوگرم زعفران ۱۰۰۰ دلار تعهد ارزی دهند این در حالی است که برای نقل و انتقال ۱۰۰ دلار با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند.

این عضو شورای ملی زعفران پیش بینی کرد میزان تولید زعفران در سال زراعی پیشرو افزایش داشته و به مرز ۵۰۰ تن برسد.

حسینی آشفتگی روزافزون بازار زعفران را نگران کننده دانست و اظهار کرد: با توجه به افزایش تولید ساماندهی به بازار این محصول ارزشمند و برنامه‌ریزی برای آینده آن ضروری است و غفلت از آن می‌تواند نتایجی وخیمی برای تولیدکننده و تجار آن داشته باشد.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

جهش ۲۰ درصدی قیمت برنت پس از حملات نفتی

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
جهش ۲۰ درصدی قیمت برنت پس از حملات نفتی
جهش ۲۰ درصدی قیمت برنت پس از حملات نفتی - 0

قیمت نفت روز دوشنبه در واکنش به حملات پهپادی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی که معادل پنج درصد از عرضه جهانی را مختل کرد، جهش پیدا کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات نفت برنت ۱۹٫۵ درصد افزایش یافت و به ۷۱ دلار و ۹۵ سنت در هر بشکه رسید که بزرگترین افزایش قیمت اواسط معاملات از ۱۴ ژانویه سال ۱۹۹۱ به این طرف بوده است. قرارداد ماه آتی نفت برنت پنج دلار و ۹۸ سنت یا ۹٫۹ درصد نسبت به معاملات روز جمعه افزایش پیدا کرد و به ۶۶ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا حداکثر ۱۵٫۵ درصد افزایش پیدا کرد و به ۶۳ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسید که بزرگترین افزایش قیمت اواسط معاملات از ۲۲ ژوئن سال ۱۹۹۸ به این سو بوده است. بهای قرارداد ماه آتی وست تگزاس اینترمدیت چهار دلار و ۸۸ سنت یا ۸٫۹ درصد افزایش یافت و به ۵۹ دلار و ۷۳ سنت در هر بشکه رسید.

عربستان سعودی بزرگترین صادرکننده نفت جهان است و حمله به تاسیسات پالایش نفت آرامکوی سعودی در ابقیق و میدان نفتی خریص تولید این کشور را به میزان ۵٫۷ میلیون بشکه در روز کاهش داده است. آرامکو زمان مشخصی را برای ازسرگیری تولید کامل نفت اعلام نکرده است.

با این حال یک منبع آگاه به رویترز گفت بازگشت به ظرفیت کامل تولید نفت ممکن است هفته‌ها به طول بینجامد.

یک منبع آگاه صنعتی نیز به رویترز گفت: صادرات نفت عربستان سعودی هفته جاری روال عادی خود را سپری خواهد کرد، زیرا این کشور از مخازن بزرگ خود نفت برداشت می‌کند.

به گفته مارگارت یانگ، تحلیلگر بازار در شرکت «سی ام سی مارکتس»، بازار به دقت به نظاره واکنش آمریکا و عربستان سعودی به این وضعیت نشسته است. اگر قیمت نفت بالا بماند، اقتصاد‌های بزرگ آسیایی متکی به نفت مانند چین، ژاپن، هند، کره جنوبی و فیلیپین به دلیل هزینه‌های بالاتر انرژی و مواد خام با فشار اقتصادی روبرو خواهند شد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد وی با برداشت نفت از ذخایر نفت استراتژیک آمریکا در صورت نیاز موافقت کرده است.

تحلیلگران شرکت ANZ Research در یادداشتی نوشتند: بازار روی ریسک ژئوپلیتیکی جهانی قابل توجهی حساب خواهند کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت مشاوره «انرژی اسپکتس» نیز پیش‌بینی کرد عربستان سعودی پس از این حملات به خریدار عمده فرآورده‌های نفتی تبدیل خواهد شد. شرکت آرامکو احتمالا مقادیر قابل توجهی بنزین، دیزل و نفت کوره خریداری خواهد کرد و احتمالا صادرات گاز نفتی مایع خود را کاهش می‌دهد.

در این بین شرکت آرامکوی سعودی به یکی از مشتریان هندی خود اعلام کرد حملات اخیر روی عرضه نفت این شرکت تاثیری نخواهد داشت و این شرکت نفت را از منابع دیگر تحویل می‌دهد و ذخایر کافی دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

سهام آسیایی پس از جهش ۱۱درصدی قیمت نفت دچار نوسان شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
سهام آسیایی پس از جهش ۱۱درصدی قیمت نفت دچار نوسان شد
سهام آسیایی، امروز، دوشنبه در شروع معاملات هفتگی بازارها تحت تاثیر حمله پهبادی ارتش یمن به تاسیسات نفتی عربستان و جهش شدید قیمت‌های نفت، دچار نوسان شد.

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، روز دوشنبه، به دنبال حمله به تاسیات نفتی عربستان و جهش شدید قیمت‌های نفت، سهام آسیایی دچار نوسان شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی با ۰٫۴۹ درصد افت به ۵۱۵٫۴ واحد رسید.

بازارهای ژاپن به علت تعطیلات رسمی بسته بودند.

کامپوزیت شانگهای چین ۰٫۱۰ درصد بالا آمد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با ۱ درصد سقوط مواجه شد.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰٫۰۶ درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوبی ۰٫۴۷ درصد بالاتر بسته شد.

به دنبال حمله پهپادهای یمنی به تاسیسات نفتی عربستان، که نیمی از تولید نفت این کشور را مختل کرد، قیمت‌های نفت در ابتدای معاملات امروز با جهشی شدید روبرو شدند و جهش شاخص برنت موقتا به ۱۳ درصد هم رسید.

از سوی دیگر گزارشی ناامیدکننده از چین نشان داد که رشد تولیدات صنعتی این کشور در ماه آگوست به پایین‌ترین سطح ۱۷٫۵ ساله خود رسیده و نسبت به سال گذشته تنها ۴٫۴ درصد افزایش یافته است.

با فرار سرمایه‌گذاران به سوی سرمایه‌های امن، در بازار ارز، شاخص دلار که هفته گذشته به سطح ۹۸٫۸ واحد هم رسیده بود، تا ۹۸٫۱۳۰ واحد افت کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اولین قیمت طلا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
اولین قیمت طلا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان
تجارت نیوز نوشت: س از حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی آرامکو، قیمت طلا در اولین روز از معاملات هفتگی با رشد بیش از یک درصد به بالاتر از هزار و پانصد دلار رسید.

در معاملات روز دوشنبه، هر اونس طلا با قیمت هزار و ۵۰۵ دلار و ۲۷ سنت معامله شد. این بالاترین قیمت فلز زرد از ۲۳ ماه آگوست (ماه گذشته میلادی) تاکنون محسوب می‌شود.

به دنبال این حملات قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز، با ۱۲ درصد رشد به بالاترین سطح پنج ماه گذشته (بیش از ۶۷ دلار) رسید. نگرانی‌ها از اختلال عرضه پس از حمله به پالایشگاه و میدان نفتی در آرامکو که موجب افت ۵ درصدی عرضه جهانی شد و افزایش تنش‌ها در خاورمیانه ترغیب سرمایه‌گذاران به دارایی‌های امن را به دنبال داشته است.

اولین قیمت طلا پس از حمله به تاسیسات نفتی عربستان - 3

این در حالی است که نشست دو روزه فدرال‌رزرو در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برگزار خواهد شد. در این نشست مقامات بانک مرکزی این کشور در مورد ادامه سیاست‌های انبساطی تصمیم‌گیری خواهند کرد. به گفته تحلیلگران، اگر نرخ بهره کاهش یابد، قیمت طلا نیز به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد، موجودی اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست که بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه با ۰٫۶۷ درصد کاهش به ۸۷۴٫۵۱ تن رسید.

جدیدترین اتفاقات مربوط به طلا را می‌توانید در سلسله اخبار قیمت جهانی طلا تجارت‌نیوز ملاحظه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت بلیت هواپیما در پایان هفته غیر معقول است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
افزایش قیمت بلیت هواپیما در پایان هفته غیر معقول است
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به اختلاف قیمت بین برخی از پروازها در اوایل هفته نسبت به اواخر هفته، بیان کرد: شاهدیم در زمان هایی که متقاضی برای پروازها افزایش می یابد قیمت بلیت ها نیز بالا می رود که این امر غیر معقول است و باید در قیمت بلیت هواپیما ثبات وجود داشته باشد.

اعتمادآنلاین|نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه «باید با اعمال نظارت دقیق قیمت بلیت هواپیما متعادل شود»، گفت: وزارت راه و شهرسازی در این زمینه جدی است و تلاش خود را به کار گرفته تا شرایط متعادلی در خطوط هوایی کشور ایجاد کند.

سید احسن علوی درباره افزایش قیمت بلیت هواپیما، اظهار داشت: امروز قیمت برخی از پروازها نامتعارف است. ما با افزایش قیمت دلار شاهد بودیم که قیمت بلیت هواپیما نیز مانند سایر بخش‌ها افزایش یافت اما اکنون قیمت دلار پایین آمده اما قیمت بلیت هواپیما همچنان بالا است.

وی در ادامه تصریح کرد: باید با اعمال نظارت دقیق، قیمت بلیت‌ها نیز متعادل شود. وزارت راه و شهرسازی در این زمینه جدی است تا شرایط متعادلی در خطوط هوایی کشور ایجاد کند و تلاش خود را به کار گرفته است.

علوی ادامه داد: واقعیت این است که هزینه‌ها برای شرکت‌های هواپیمایی بالا رفته و از سوی دیگر مسافران کاهش یافته است ولی باید با تعیین تعرفه‌های معین، قیمت‌ها را متعادل کرد.

نماینده مردم سنندج در مجلس تصریح کرد: باید شرایط برای مسافران تسهیل شود تا آن‌ها نیز برای استفاده از خطوط هوایی ترغیب شوند. اکنون برخی از پروازها با ظرفیت نیمه تکمیل انجام می‌شود که این امر به ضرر شرکت‌های هواپیمایی است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه با اشاره به اختلاف قیمت بین برخی از پروازها در اوایل هفته نسبت به اواخر هفته، بیان کرد: شاهدیم در زمان هایی که متقاضی برای پروازها افزایش می‌یابد قیمت بلیت‌ها نیز بالا می‌رود که این امر غیر معقول است و باید در قیمت بلیت هواپیما ثبات وجود داشته باشد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا4 ساعت قبل
استاندار مرکزی با بیان اینکه برخی رسانه‌ها برداشت نادرستی از موضوع واگذاری هپکو داشته‌اند، گفت: سهام هپکو بصورت موقت به خصوصی سازی بازگشته است. به گزارش ایسنا، سیدعلی آقازاده در جمع خبرنگاران در مورد خبری که شب گذشته درخصوص بازگشت هپکو به دولت در فضای مجازی منتشر شد، گفت: برداشت نادرستی از موضوع واگذاری سهام هپکو در برخی رسانه‌ها صورت گرفته است. وی در این خصوص اظهار کرد: بنده درخواستی از رییس جمهور داشتم مبنی بر اینکه قرارداد سهامدار عمده هپکو با خصوصی سازی فسخ شود تا راه برای واگذاری این سهام به یک گروه صالح‌تر هموار شود. این سهام به صورت موقت به خصوصی سازی به عنوان متولی سهم ۶۰ درصدی و نماینده دولت برگشته، چراکه قرارداد فسخ شده است. آقازاده گفت: در این مدت مدت متولی سهام، سازمان خصوصی سازی است که با مکانیسم‌های دقیقی که در حال انجام است امید است یک گروه، شرکت، کنسرسیوم یا فردی که بتواند هپکو را با توجه به ظرفیت‌های بالای هپکو و نیازهای کشور به محصولات این شرکت اداره کند، برای واگذاری سهام این شرکت تعیین شود.

فیلم | انتقاد شدید یک داور بین المللی از رفتار انتخاباتی فدراسیون تاج

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خرید ملک در ترکیه یکی از روش‌های مناسب جهت مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه می‌باشد. کشور ترکیه با موقعیت جغرافیایی و تاریخی خود جزء ۵ گزینه اصلی ایرانیان برای مهاجرت به شمار می‌آید. زیرا این کشور به دلیل دارا بودن ویژگی‌های خاص از قبیل توسعه روز افزون، آب و هوای متنوع، موقعیت قرارگیری استراتژیک بین سه قاره توانسته است سرمایه گذاران، مهاجران و دانشجویان را به خود جذب کند.

پیش بینی هجوم ملخ صحرایی از آبان ماه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی ادمه داد: بنابر هشدار کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی فائو با توجه به شرایط اقلیمی مساعد شمال شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان و همچنین پاکستان و هندوستان شرایط برای طغیان ملخ‌ها فراهم شده است و بر اساس پیش بینی‌ها، از آبان ماه این آفت از طریق سیستان و بلوچستان وارد کشور می‌شود. آقای درگاهی گفت: در همین راستا برای ایجاد هماهنگی‌های لازم و اندیشیدن تمهیدات، نامه‌ای برای معاون اول رئیس جمهور نوشتیم که ایشان هم بر اساس این نامه، دستورات بسیار خوبی را به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزارت کشور دادند تا در این خصوص پیش بینی‌های لازم از طریق سازمان برنامه و بودجه و استانداران صورت پذیرد. وی افزود: سال گذشته حدود ۱۲ میلیون هکتار پایش و ردیابی شدند و در هفتصد و پنجاه هزار هکتار مبارزه زمینی و هوایی صورت گرفت و پیش بینی می‌شود برای امسال نیز پایش در حداقل در همین سطح صورت پذیرد و عملیات مبارزه نیز در مساحتی به بزرگی هشتصد تا نهصد هزار هکتار انجام شود. رئیس سازمان نباتات تصریح کرد: عملیات مبارزه به ازای هر هکتار ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان هزینه دارد و به این ترتیب برای هشتصد هزار هکتار مبارزه چهل میلیارد تومان اعتبار لازم است. وی افزود: همه اعتبارات سازمان برای این مبارزه آماده است و از سوی دیگر در استان‌ها پیش بینی لازم صورت پذیرفته است و با توجه به دستور معاون اول رئیس جمهور، سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خوبی برای این موضوع در نظر خواهد گرفت. آقای درگاهی تاکید کرد: امیدواریم دغدغه اعتبار در این عملیات وجود نداشته باشد و همه انرژی سازمان صرف مبارزه با این آفت شود. وی با اشاره به اینکه همه امکانات سازمان برای مبارزه با این آفت آماده است گفت: پیش بینی می‌شود بین دو تا سه هزار نفر نیروی انسانی برای مبارزه با این آفت وارد عمل شوند. رئیس سازمان حفظ نباتات اضافه کرد: امیدواریم با اقدامات به موقع، از آسیب رسیدن به عرصه‌های زراعی کشور جلوگیری شود. آقای درگاهی تصریح کرد: در حال حاضر بزرگترین دغدغه، خرید سم لازم است که بخشی از آن خریداری شده و با پیگیری استان‌ها بخش دیگر در حال خریداری است. وی ادامه داد: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد ۹ استان جنوبی کشور، درگیر این آفت شوند و استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس و خوزستان سطح درگیری بالاتر و در استان‌های کهکیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری و خراسان جنوبی سطح درگیری پایین‌تر است. آقای درگاهی گفت: از کشاورزان می‌خواهیم که همچون دوره گذشته در صورت مشاهده این آفت بلافاصله موضوع را به مراکز جهاد کشاورزی مناطق اطلاع رسانی کنند تا اقدامات لازم برای کانون کوبی ملخ‌های صحرایی صورت پذیرد.

بارش باران در نجف/ سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرم

تابناکتابناک1 روز قبل
سفر ۳ میلیون زائر ایرانی به عتبات عالیات از ابتدای محرمسردار ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا گفت: در مجموع از ابتدای ماه محرم تاکنون بالغ بر سه میلیون زائر به عراق رفته‌اند که از این تعداد حدود یک میلیون نفر به کشور بازگشته و دو میلیون ایرانی نیز هنوز در این کشور هستند. طبق پیش‌بینی‌های ما شمار زائران به چهار میلیون نفر نیز خواهد رسید که افزایشی دو برابری نسبت به قبل را نشان می‌دهد. وی در ادامه با اشاره به حجم بالای تردد زائران اربعین از مرز اظهار کرد: ‌ رکوردهای بالایی امسال در خروج زائران از مرز به ثبت رسید به طوری که در یک روز حدود ۲۵۰ هزار نفر تنها از مرز مهران خارج شده و حدود ۵۰ هزار نفر نیز از همین مرز به کشور بازگشتند. جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه علیرغم این پیک جمعیت، ارائه خدمات به زائران بدون مشکلی خاص و با آرامش انجام شد خاطر نشان کرد: ‌ به طور میانگین زمان کنترل مدارک هر زائر سه ثانیه بود اما در همین مدت نیز هیچ یک از تخلفات از چشم ما در نرفت و افرادی که ممکن است با سوء استفاده از این فضا قصد انجام تخلفاتی را داشته باشند از سوی ماموران شناسایی شدند. علاوه بر این ما به برادران عراقی‌مان نیز کمک کردیم و با استفاده از پهپادها و بالگردها بر شرایط مرزها را نظارت داشتیم.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دولت وانواتو پاسپورت خود را حدود ۱۵۰ هزار دلار می‌فروشد/ عکس: بی‌بی‌سیبی‌بی‌سی مراحل حق شهروندی در کشور «وانواتو» را دنبال کرده است. او یک تاجر خصوصی است که شانس مردم «سرزمین اصلی چین» یا «جمهوری چین» در اخذ پاسپورت دوم یا سوم را افزایش می‌دهد. «جمهوری چین» با «جمهوری خلق چین» اینک تحت کنترل و حکمرانی کمونیست‌ها است، متفاوت است و با نام سرزمین اصلی چین شناخته می‌شود. این مشاور «تابعیت و حق شهروندی» در باره مشتریان خود گفت: مردم «جمهوری چین» در چین احساس امنیت نمی‌کنند. بریتانیا: از ۲٫۵ میلیون دلارMJ مشاور هنگ‌کنگی حق تابعیت در مورد پاسپورت «وانواتو» گفت: اخذ این پاسپورت «بسیار سریع» است (و شما در ۳۰ روز آن را خواهید داشت).
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، هدایت‌الله جمالی پور ظهر امروز در کارگروه اشتغال استان قزوین که در سالن جلسات استانداری و با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوط برگزار شد، اظهار داشت: اشتغالزایی و توسعه تولید در شرایط کنونی امری حائز اهمیت بوده که باید در راستای تحقق این اهداف اقدامات جدی صورت گیرد. وی بیان کرد: رونق سرمایه‌گذاری و فراهم کردن امکانات لازم برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باید مدنظر باشد و در این زمینه از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده بهینه صورت گیرد. وی با بیان توجه به صادرات ادامه داد: در حال حاضر سهم صادراتی استان قزوین از کشور ۰٫۶ درصد بوده که این رتبه به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید برنامه‌ریزی جدی در این حوزه انجام شود. استاندار قزوین گفت: ارائه بسته‌های تشویقی به صادرکنندگان و تسهیل امور صادرات از جمله اقداماتی بوده که باید در اولویت قرار گیرد و تمام مدیران موظف هستند تا در این حوزه همکاری و تعامل لازم را داشته باشند. جمالی پور عنوان کرد: رتبه صادراتی قزوین در برابر جایگاه صنعتی و تولیدی استان رضایت‌بخش نبوده و باید بررسی جدی در این زمینه انجام شود.

اخبار بیشتر