حذف نتانیاهو از صحنه سیاسی اسراییل نزدیک است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

حذف نتانیاهو از صحنه سیاسی اسراییل نزدیک است؟

نتانیاهو به پایان عمر سیاسی خود نزدیک می‎شود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
نتانیاهو به پایان عمر سیاسی خود نزدیک می‎شود
خبرگزاری میزان- سناریو‌های مختلف ناشی از برگزاری انتخابات پارلمانی در رژیم صهیونیستی از تشدید بن بست سیاسی در اراضی اشغالی خبر می‌دهد. تاریخ انتشار: 11:45 - 30 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۵۱۳۸۶
نتانیاهو به پایان عمر سیاسی خود نزدیک می‎شود - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛ کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی می‎گوید «بنیامین نتانیاهو» در پی ناکامی در انتخابات پارلمانی اخیر تلاش کرده در مذاکراتی مخفیانه «ریون ریولین» رئیس این رژیم را به اعطای مصونیت از اتهامات قضایی به ازای خروج از عرصه سیاسی متقاعد کند.

این کانال گفته که نتانیاهو فرستاده‌ای را به محل اقامت رئیس این رژیم فرستاده و از او خواسته در مقابل خروجش از عرصه سیاسی با مصونیت قضاییش موافقت کند.

جلسات دادرسی اتهامات قضایی نتانیاهو اوایل ماه اکتبر برگزار می‌شود. نتانیاهو که به پیروزی در این انتخابات به عنوان فرصتی برای فرار از اتهامات متعدد قضایی خود می‌نگریست با اعلام نتایج، اکنون در تلاش است تا خود را از مخمصه قضایی سختی که درآن گرفتار شده، نجات بدهد.

از سوی دیگر ۲ اکتبر (۱۰ مهر) فرصت پایانی ریولین برای معرفی فردی برای تشکیل کابینه پس از انتخابات پارلمانی ماه جاری است.

گزارش‌ها حاکی از اولویت «بنی گانتز» رئیس حزب «آبی و سفید» برای تشکیل کابینه است. حزب «آبی و سفید» گانتز در پایان شمارش تقریبا نهایی آرا موفق شد ۳۳ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست آورد. این در حالی است که «لیکود» به ریاست نتانیاهو تنها ۳۱ کرسی را از آن خود کرد. ضمن این که آبی و سفید از شرایط بهتری برای ایجاد ائتلاف برخوردار است.

به گزارش سی‌ان‌ان احتمالا ریولین روز یکشنبه با احزاب صهیونیست دیدار و در مورد کابینه بحث و گفت‎وگو خواهد کرد. رئیس رژیم صهیونیستی مصمم به حل و فصل این بن بست سیاسی به منظور ممانعت از برگزاری سومین انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی است؛ چرا که در این صورت اسرائیل تا زمان برگزاری انتخابات سوم در ماه مارس کابینه‌ای نخواهد داشت.

از سوی دیگر گزینه کابینه وحدت ملی نیز گزینه سهل الوصولی نخواهد بود. تشکیل چنین کابینه‌ای به معنای تحول در سیاست داخلی و خارجی رژیم صهیونیستی خواهد بود و به معنای توقف ایده خطرناک پیوستن بخش دیگری از کرانه باختری به اراضی اشغالی خواهد بود.روز‌های آینده مشخص می‌کند که کدام یک از سه سناریوی خروج نتانیاهو از عرصه سیاسی در قبال دریافت مصونیت، تشکیل کابینه ائتلافی و انتخاب گانتز برای تشکیل کابینه و پایان عمر سیاسی نتانیاهو، جامه واقعیت می‌پوشد.

خواندن خبر در سایت منبع

پیشنهاد سری نتانیاهو برای فرار از محاکمه بعد از شکست در انتخابات

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
پیشنهاد سری نتانیاهو برای فرار از محاکمه بعد از شکست در انتخابات
تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد، نخست‌وزیر این رژیم به صورت محرمانه دنبال دریافت عفو در پرونده‌های فسادش است و حاضر است در مقابل آن صحنه سیاسی را ترک کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، چهار پرونده فساد مالی تحت عنوان پرونده‌های ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مطرح است و او در ماه‌های گذشته، حدود ده بار درباره این پرونده‌ها بازجویی شده است.

دادستانی کل رژیم صهیونیستی نیز چندی پیش بعد از درخواست پلیس برای محکوم کردن نتانیاهو در جریان پرونده‌ها گفته بود که علیه وی اعلام جرم می‌کند.

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه گزارش داد: نتانیاهو چند ماهی است که به شکلی محرمانه امکان دریافت عفو از «رووین ریولین» رئیس اسرائیل را بررسی می‌کند تا در مقابل آن، صحنه سیاسی را ترک کند.

در ادامه این گزارش آمده، نتانیاهو حداقل با یک نفر درباره این موضوع صحبت کرده و درباره احتمال توافق ریولین با پیشنهاد مذکور ابراز بدبینی کرده است.

پیشنهاد سری نتانیاهو برای فرار از محاکمه بعد از شکست در انتخابات - 7

بیست و دومین انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی هفته گذشته برگزار شد و نتانیاهو از رقیب اصلی خود «بنی گانتز» رئیس ائتلاف «آبی سفید» شکست خورد.

گانتز اعلام کرده فقط به شرطی شرکت در ائتلاف کابینه فراگیر را می‌پذیرد که خودش نخست‌وزیر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال گروکشی نتانیاهو پس از ناکامی درانتخابات؛ ترک صحنه سیاسی در مقابل لغو پرونده‌های اتهامی

ایلناخبرگزاری ایلنا
احتمال گروکشی نتانیاهو پس از ناکامی درانتخابات؛ ترک صحنه سیاسی در مقابل لغو پرونده‌های اتهامی
رژیم صهیونیستی به دنبال نتایج انتخابات کنست و آرای نزدیک به هم دو جبهه مخالف در سردرگمی درباره تشکیل کابینه به سر می‌برد و گمانه زنی‌ها درباره اقدامات احتمالی نخست‌وزیر فعلی به ویژه ترک صحنه سیاسی در قبال لغو پرونده‌های اتهامی رو به افزایش است.

احتمال گروکشی نتانیاهو پس از ناکامی درانتخابات؛ ترک صحنه سیاسی در مقابل لغو پرونده‌های اتهامی - 1

به گزارش ایلنا به نقل از الواء، به دنبال بیست و دومین انتخابات کنست اسرائیل و نتایج مشابه دو جبهه مخالف در کسب آرا بدون خروج فرد پیروز از میدان، تشکیل کابینه این رژیم بسیار سخت به نظر می‌رسد و احتمال توجه به انتخابات سوم پس از انحلال کنست را افزایش می‌دهد.

کاملا مشخص است که اکثریت احزاب اثرگذار، شعارها و مواضعی با تأکید بر وحدت اتخاذ می‌کنند که هدف آن برگزاری انتخاباتی برای استفاده از آرای رأی‌دهندگان است.

«رئووین ریولین» رئیس رژیم صهیونیستی در اقدامی بی‌سابقه پس از انجام رایزنی‌هایی که قرار است فردا- یکشنبه- با کمیته‌های پیروز پارلمانی انجام شود، عضو کنست مامور به تشکیل کابینه را مشخص خواهد کرد.

کسی که توسط ریولین تعیین خواهد شد، به مدت چهار هفته تا ۲۳ اکتبر فرصت دارد کابینه را تشکیل دهد و می‌تواند این زمان را تا دو هفته دیگر تمدید کند. پس از آن رئیس رژیم صهیونیستی مجبور می‌شود با کمیته‌های پارلمانی رایزنی‌های دیگری انجام دهد و نامزد دیگری را برای نخست‌وزیری و تکمیل کابینه معرفی کند.

نتایج غیر رسمی پایانی انتخابات نشان داد که حزب راست افراطی ۵۵ کرسی، حزب میانه ۴۴ کرسی، حزب فهرست مشترک عربی ۱۳ کرسی و حزب «اسرائیل خانه ما»، هشت کرسی به دست آورده‌اند.

کمیته مرکزی انتخابات نتایج شبه پایانی انتخابات را به استثنای نتایج ۱۵ صندوق که ۱۴ مورد آن همچنان به دلیل شبه سالم بودن انتخابات در حال بررسی است، اعلام کرد.

«بنی گانتس» رئیس حزب «آبی- سفید» که ۳۳ کرسی را کسب کرده تلاش می‌کند آرای حزب «اسرائیل خانه ما» به ریاست «آویگدور لیبرمن» را جذب کند.

وی پیشنهاد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی را نپذیرفت و حتی از بیان نام او خودداری و بر پایبندی خود به عدم ائتلاف با نتانیاهو تأکید کرده است.

لیبرمن نیز که خود را «رأس کلاه» دانسته و می‌تواند به هر دو جبهه راست و چپ متمایل شود، ‌ به تشکیل کابینه‌ای مرکب از حزب «لیکود» و «آبی- سفید» و حزب «اسرائیل خانه ما» چشم دوخته که این امر موجب دور کردن متحدان نتانیاهو خواهد شد.

وی در واکنش به ادامه نبرد انتخاباتی گانتس و نتانیاهو گفت: «نتانیاهو فقط یک فرصت‌طلب است و برای فریب افکار عمومی به منظور ورود به مرحله سوم انتخابات تلاش می‌کند».

لیبرمن روز گذشته- جمعه- صحت گزارش‌های رسانه‌ای درباره توافق با حزب آبی- سفید برای پیوستن به گانتس برای تشکیل کابینه را تکذیب کرد.

وی در توئیتی بر خواسته‌های خود در حوزه دین و کابینه به عنوان شرط ائتلاف تأکید کرد از جمله: «قانون جذب سرباز، ‌ ازدواج مدنی، یهودی شدن توسط خاخام‌های مقام‌های محلی، وجوب آموزش علوم و زبان در مدارس دینی، ارائه خدمات حمل و نقل عمومی و افتتاح خدمات بازرگانی در روزهای شنبه».

در سایه این امور و افزایش شانس گانتس برای تشکیل کابینه، نتانیاهو از شانس کمی برخوردار است و بنابراین بدون اعتقاد قلبی و صرف جلب توجه افکار عمومی برای دور کردن شبح پرونده‌های فساد از خود به تمایل برای ائتلاف با حزب آبی- سفید تظاهر می‌کند که این نوع عملکرد با مخالفت جدی اعضای حزبش مواجه خواهد شد.

نگاه‌ها به حضور نتانیاهو در دفتر مشاور قضائی رژیم و بازجوئی از او در زمینه اتهامات توجیه شده علیه او دوخته شده که احتمال حکم حبس را برای وی مطرح می‌کند. بنابراین نتانیاهو تلاش می‌کند اقدام دیگری انجام دهد حتی اگر ضرورت ایجاب کند، به غزه حمله کند تا از این سرنوشت فرار کند به ویژه پس از آنکه گانتس پیشنهادش را برای تشکیل کابینه واحد نپذیرفت.

نتانیاهو در دوره قبل تلاش کرد که حزب لیکود نامزدی فردی غیر از او را برای انتخابات نپذیرد و موضع راستگرایان افراطی در مذاکرات تشکیل کابینه متحد باقی بماند.

اما اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد نتانیاهو ماه‌هاست به صورت محرمانه امکان درخواست از رئیس رژیم صهیونیستی برای لغو پرونده‌های اتهامی علیه خود در قبال ترک صحنه سیاسی را بررسی می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

حمله شدید نتانیاهو به ترامپ

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حمله شدید نتانیاهو به ترامپ
شکست بنیامین نتانیاهو در انتخابات سراسری سرزمینهای اشغالی، شوک سختی را به نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس وارد کرده است.

بسیاری از تحلیلگران مسائل سیاسی معتقدند که در بهترین حالت ممکن، نتانیاهو می‌تواند به عنوان نخست وزیری بدون اختیار در تل آویو حضور یابد که سکان دولت ائتلافی او در دستان آویگدور لیبرمن یا بنی گانتز باشد. ضمن آنکه اساسا احتمال خروج نخست وزیر رژیم صهیونیستی از قدرت و جایگزینی فردی دیگری در مسند نخست وزیری صهیونیستها بالاست.

نکته حائز اهمیت اینکه نتانیاهو متعاقب شکست در انتخابات، ترامپ و کاخ سفید را نسبت به عدم حمایت کافی از خود در انتخابات متهم کرده است! نخست وزیر رژیم صهیونیستی حاضر نشده است پس از انتخابات تماسی با ترامپ یا حتی جرد کوشنر داماد وی داشته باشد و تنها از طریق لابی آیپک، نارضایتی و خشم شدید خود از ترامپ را به کاخ سفید منتقل کرده است.

اگرچه نتانیاهو به بهانه پیچیدگی اوضاع سیاسی در سرزمینهای اشغالی (پس از انتخابات) اعلام کرده است که به نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک نمی‌رود، اما دلیل اصلی عدم حضور نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این نشست سالیانه، خشم وی از ترامپ و کوشنر است.

بنابر اعلام منابع آگاه، نتانیاهو اخیرا در نشستی خصوصی در میان اعضای ارشد حزب لیکود اذعان کرده است که ترامپ پس از برگزاری انتخابات سراسری قبلی و ناکامی وی در تشکیل دولت، با افرادی مانند گانتز و لیبرمن در راستای تشکیل دولت جدید در سرزمینهای اشغالی و موضوعاتی مانند نحوه پیشبرد طرح معامله قرن وارد مذاکره شده است، مذاکراتی که به دور از اطلاع نتانیاهو صورت گرفته است.

همچنین نتانیاهو در این نشست اعلام کرده است که تاریخ مصرف وی برای ترامپ به پایان رسیده و از این رو رئیس جمهور آمریکا حمایتی از وی برای پیروزی در انتخابات صورت نداده است. اظهارات اخیر ترامپ در خصوص انتخابات سرزمینهای اشغالی و ابراز بی تفاوتی وی در خصوص شکست نتانیاهو نیز در همین راستا قابل ارزیابی است. نخست وزیر رژیم صهیونستی تصریح کرده است که در صورت از دست دادن پست نخست وزیری، افشاگری هایی را در این خصوص صورت خواهد داد. موضوعی که با مخالفت برخی اعضای ارشد حزب لیکود همراه بوده است. آنها از نتانیاهو خواسته‌اند تا در این خصوص فعلا سکوت کند.

نخست وزیر رژیم صهیونستی در نشست فوق العاده حزب لیکود، در عین دفاع کلی از عملکرد خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ میلادی و حمایت مطلق خود از ترامپ، اذعان کرده است که در شناخت شخصیت ترامپ و محاسبه میزان حمایت واقعی رئیس جمهور ایالات متحده از خود و حزب متبوعش، اشتباه عمل کرده است.

واقعیت امر این است که در گذشته‌ای نه چندان دور، نتانیاهو و حضور وی در قدرت، خط قرمز ترامپ محسوب می‌شد و کاخ سفید از طریق جرد کوشنر و لابی‌گری‌های وی در سرزمینهای اشغالی، نهایت تلاش خود را در خصوص استمرار حضور نتانیاهو در قدرت صورت می‌داد. با این حال متعاقب رویگردانی رای دهندگان صهیونیست از نتانیاهو در ماههای منتهی به انتخابات، از میزان این حمایت به شدت کاسته شد.

اظهارات نتانیاهو نشان می‌دهد که ترامپ حتی در قبال حامی اصلی خود در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ و شریک راهبردی خود در منطقه نیز دست به نوعی ریسک سیاسی زده و با رقبای وی وارد معامله شده است!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مسیح علی‌نژاد را هم بگیرید تا جشن ملی اعلام شود/ روح‌الله زم یک افسرده تاریخ مصرف گذشته است

رکنارکنا1 روز قبل
آمدنیوز در بسیاری از اخبارش سعی در تحریک مردم و جریانات سیاسی کشور علیه یکدیگر داشت. مخاطبی درباره اخبار تفرقه‌آمیز آمدنیوز نوشت: «خیانتش دقیقا همین بود براش اصلاح طلب و اصولگرا و دولت و نظام و چپ و راست فرقی نداشت یه کاری می‌کرد همه رو علیه هم بشورونه». سیامک درباره دستگیری روح الله زم و ویژگی که آمدنیوز داشت نوشت: «قطعا کار آمدنیوز همین بود. فردی هم در پاسخ به او نوشت: مسیح علی نژاد را بگیرید تا جشن ملی اعلام شود. این دسته از کاربران معتقدند که باید مافیای اقتصادی را دستگیر کرد و تنها دستگیری روح‌الله زم که آن «یک فرد تاریخ مصرف گذشته» می‌دانند، مشکلات کشور را حل نمی‌کند.

رمزگشایی نافرجام دستگیری زم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در سریال رسانه‌های فارسی زبان در باره‌ی دستگیری روح الله زم، پای عشق شیرین در میان است! به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رسانه‌های فارسی زبان روایت‌های یکدیگر را در باره چگونگی دستگیری زم تکذیب کردند.

فیلم/ واعظی: عذرخواهی «روح‌الله زم» اثری ندارد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

ماجرای عشق ادمین دوم آمدنیوز به روح الله زم + فیلم

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
دعای ماه صفر: یا شدید القوی‏ ویا شدید المحال یا عزیز یا عزیز یا عزیز ذلت بعظمتک جمیع خلقک فاکفنی‏ شر خلقک یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل یا لا اله الا انت سبحانک انی‏ کنت من الظالمین فاستجبنا له ونجیناه من الغم وکذلک ننجی المؤمنین وصلی الله علی‏ محمد و اله‏ الطیبین الطاهرین
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
او ادامه داد: ضمن اینکه معتقدیم بیان FATF در رسانه‌ها مهم است، منتها نحوه پرداختن به ان نباید به گونه‌ای باشد که شرایط دشواری را پیش بیاورد. وزیر کشور با بیان اینکه چهار ماه دیگر وقت داریم افزود: در این ۴ ماه دولت پیگیر تصویب لوایح چهارگانه و دو کنوانسیون است. اقای رحمانی فضلی گفت: آیین‌نامه‌های این قوانین در دولت تصویب و ابلاغ شد و گام‌های بلندی برداشته شده است و در فرصتی که داریم با پیگیری همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این موضوع، اقدامات دیگری هم صورت می‌گیرد. وی افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی و دولت به نوعی در خصوص موضوع FATF، لوایح و کنوانسیون‌های مرتبط با آن مسئولیت دارند. اقای رحمانی فضلی گفت: این موضوعی است که در سطح قانونگذاری و تصمیم‌گیری پیگیری می‌شود، در این جلسه مقرر شد که رسانه‌ها نسبت به انتشار اخبار مرتبط با FATF مسئولانه عمل کنند.

اخبار بیشتر