والیبال قهرمانی آسیا؛ از فینال انتقامی تا نبردهای سیاسی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

والیبال قهرمانی آسیا؛ از فینال انتقامی تا نبردهای سیاسی

حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن

رکناخبرگزاری رکنا
حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن
رکنا: پریسا پورطاهریان عکاس ورزشی از بازی دیروز تیم ملی والیبال ایران و کره جنوبی عکس های زیبایی را به تصویر کشیده و در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است . او صورت های بازیکنان را در دعوای ست چهارم با کره ای ها به تصویر کشیده است. دعوایی که منجر به اخراج میلاد عبادی پور در آن امتیازات شد.

حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 1حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 3حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 4حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 5حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 7حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 8حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 9حالت صورت‌های بازیکنان تیم ملی والیبال وسط دعوا از زاویه دوربین عکاس زن - 10

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

اتفاقات خاص در روز پایانی والیبال

فارسخبرگزاری فارس
اتفاقات خاص در روز پایانی والیبال
روز پایانی رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا با اتفاقات خاصی همراه خواهد بود که از جمله آنها می‌توان به برگزاری فینال انتقامی اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بیستمین دوره رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا امروز در تهران به پایان می‌رسد و تیم‌ها جایگاه نهایی خود را خواهند شناخت. روز پایانی این دوره از مسابقات شاهد اتفاقات جالبی خواهد بود که از جمله آنها می‌توان به رویارویی دوباره تیم‌های ایران و استرالیا اشاره کرد که این بار هر تیمی بتواند برنده شود، قهرمان خواهد شد.

نکته دیگر اینکه تیم‌های ایران و استرالیا در مرحله مقدماتی در یک گروه قرار داشتند و حالا دو تیم از یک گروه راهی فینال شده‌اند. ایران در مرحله مقدماتی نتیجه را به حریف خود واگذار کرد و به این ترتیب می‌توانیم شاهد یک فینال انتقامی در روز پایانی باشیم. اگر ایران بتواند استرالیا را شکست دهد، ضمن گرفتن انتقام می‌تواند در کسب عنوان قهرمانی هم هت‌تریک کند.

اتفاقات خاص در روز پایانی والیبال - 2

با توجه به اینکه ژاپن میزبان المپیک است و به جمع ۸ تیم برتر آسیا هم راه پیدا کرده، قطر با کسب عنوان نهم توانست جواز حضور در رقابت‌های انتخابی المپیک در قاره آسیا را کسب کند. به این ترتیب قطری‌ها دست پر تهران را ترک خواهند کرد و از حالا باید خود را برای رقابت‌های انتخابی المپیک که دی ماه در چین برگزار می‌شود، آماده کنند.

اتفاقات خاص در روز پایانی والیبال - 4

از دیگر بازی‌‌های تماشایی روز پایانی می‌توان به نبرد سنتی شرق آسیایی‌ها یعنی کره‌جنوبی و ژاپن اشاره کرد. این دو تیم که پرافتخارترین تیم‌های جام هستند امروز در دیدار رده‌بندی برای کسب عنوان سوم و مدال برنز به مصاف هم خواهند رفت. کره‌جنوبی روز گذشته مغلوب ایران شده و از رسیدن به فینال بازماند.

اتفاقات خاص در روز پایانی والیبال - 6

در همین راستا دیدار رویارویی چین و چین‌تایپه هم دیدنی خواهد بود. این دو تیم سال‌ها است که تحت تاثیر مسائل سیاسی قرار دارند و این موضوعات روی ورزش دو کشور هم سایه انداخته است. نبرد چین و چین تایپه برای کسب عنوان پنجمی است؛ جایگاهی که برای تایپه‌ای‌ها بسیار ارزشمند خواهد بود. در این بین چینی‌ها هم با هدایت لوزانو پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شدند و نتوانستند به جمع ۴ تیم پایانی راه پیدا کنند. باید منتظر ماند و دید که آیا شاگردان لوزانو برای انتخابی المپیک چه تغییراتی خواهند داشت.

اتفاقات خاص در روز پایانی والیبال - 8

از دیگر اتفاق‌های خاص و دیدنی روز پایانی می‌توان به مصاف تیم‌های هند و پاکستان برای کسب عنوان هفتم اشاره کرد. این دو کشور که سطح والیبال نزدیک بهم دارند از نظر سیاسی هم سال‌هاست که اختلاف‌هایی دارند؛ به همین دلیل نبرد این دو تیم برای کسب عنوان هفتم جالب توجه خواهد بود.

اتفاقات خاص در روز پایانی والیبال - 10

ایران قبل از این دوره با ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز، چهارمین تیم پرافتخار تاریخ رقابت‌های قهرمانی آسیا محسوب می‌شد. ۲ قهرمانی ایران در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ با هدایت خولیو ولاسکو کسب شد و پس از آن ایران در مسابقات سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ با تیم اصلی خود شرکت نکرد.

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا از ۲۲ تا ۳۰ شهریور به میزبانی تهران برگزار می‌شود. فینال رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا امروز ساعت ۱۷٫۳۰ برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

زنگ خطری که برای والیبال به صدا درآمد؛ وزارت ورزش تعلل نکند

مهرخبرگزاری مهر
زنگ خطری که برای والیبال به صدا درآمد؛ وزارت ورزش تعلل نکند
تاخیر در برگزاری مجمع انتخاباتی و بلاتکلیفی فدراسیون والیبال صدای کاپیتان تیم ملی را هم در آورد تا در آستانه مسابقات انتخابی المپیک نگرانی ها بیش از گذشته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حدود ۱۰ ماه از برکناری احمد ضیایی، رئیس اسبق فدراسیون والیبال می‌گذرد تا این رشته ورزشی پرطرفدار در سایه بی توجهی وزارت ورزش بدون رئیس اداره و حضور در تورنمنت‌های مهم و حساس را با حضور سرپرست تجربه کند. سرپرستی که بر خلاف صحبت‌های ابتدایی حضورش در والیبال، سودای ریاست در سر داشت اما پس از ثبت نام ناچار به عقب نشینی شد و وزیر ورزش اجازه حضور در انتخابات را به وی نداد.

* گوش شنوایی نبود

با توجه به سال مهم، حساس و پرترافیک والیبال رسانه بارها درباره اهمیت موضوع هشدار دادند که عدم بلاتکلیفی این فدراسیون باعث صدمه و آسیب به بدنه تیم ملی و در نتیجه از بین رفتن آرامش در بین بازیکنان خواهد شد اما گوش شنوایی در بین مسئولان وزارت ورزش پیدا نشد و بیشتر توجهات به دنبال فراهم کردن شرایط برای بازگشت گزینه مورد نظر بود تا امروز شاهد بلندشدن صدای اعتراض کاپیتان تیم ملی والیبال باشیم.

* انتقاد علنی و آشکار کاپیتان از بی در و پیکر بودن فدراسیون

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی و مهره اصلی والیبال ایران در نشست خبری بعد از بازی با کره جنوبی و راه یابی تیم ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا به صورت علنی و آشکار نسبت به بلاتکلیفی و بی در و پیکر بودن فدراسیون و جنگ ریاست انتقاد کرد و نشان داد زنگ خطر والیبال که رسانه از آن خبر داده بود مدت‌ها است به صدا در آمده و اگر وزارت ورزش همچنان به دنبال خرید زمان باشد تبعات بدی برای والیبال ایران رقم خواهد خورد.

زنگ خطری که برای والیبال به صدا درآمد؛ وزارت ورزش تعلل نکند - 6

* ترکش جنگ میز ریاست بر پیکره تیم ملی

ترکش‌های جنگ بر سر ریاست فدراسیون والیبال به بدنه تیم ملی اصابت کرده است و کاپیتان با صحبت هایش به مسئولان گوشزد کرد که افتخارات و موفقیت‌های والیبال حاصل تلاش و غیرت بازیکنان آن هم به دلیل عشق به مردم کشورشان است و مسئولانی که در عکس‌های یادگاری و مصاحبه هایشان از تاثیرگذاری برنامه هایشان در موفقیت تیم ملی می‌گویند هیچ نقشی در آن ندارند.

* تکذیب صحبت‌ها و ورود به گود انتخابات

محمدرضا داورزنی که از مدت‌ها پیش زمزمه آمدنش به والیبال را با قاطعیت رد می کرد در آخرین ساعات ثبت نام انتخابات، بالاخره وارد گود شد و برای صندلی ریاست والیبال نام نویسی کرد، انتخاباتی که رنگ و بوی متفاوت گرفت شائبه انتصابی بودن را تقویت کرد. هر چند که باید تا تایید صلاحیت‌ها منتظر ماند.

* مهر تایید بر تمام شائبه‌ها

حضور داورزنی در انتخابات والیبال مهر تاییدی بر تمام شائبه‌های به تاخیر انداختن زمان برگزاری و ثبت نام کاندیداها بود چرا که کلید واژه «آرامش» که بارها در مصاحبه‌های منتشر شده از مسئولان بهانه‌ای برای به تاخیر انداختن زمان ثبت نام‌ها بود رنگ شعار به خود گرفت. آرامشی که بارها بهانه شد تا تیم‌های ملی مسابقات لیگ ملت‌ها، قهرمانی جوانان جهان و قهرمانی نوجوانان جهان را پشت سر بگذارند اما به یک باره ورق برگشت و گویا آقایان فراموش کردند که نگران آرامش تیم ملی بودند و در اوج مسابقات بین المللی قهرمانی آسیا سرپرست فدراسیون از سمت خود کناره گیری کرد تا در انتخابات شرکت کند و کم‌تر از چند ساعت وزیر ورزش با استعفای او مخالفت کرد تا سرپرست خیلی زود میدان را برای رقیب اصلی خالی کند.

* ویروس فراموشی

در تاریخ ۱۶ آذرماه، افشین داوری درست در زمان آغاز دوران سرپرستی اش درخصوص اینکه تمایلی برای شرکت در انتخابات فدراسیون والیبال دارد یا خیر، اظهار کرد: هیچ تمایلی برای حضور در انتخابات ندارم چرا که اگر اینگونه بود اصلا بعنوان سرپرست انتخاب نمی‌شدم‌. با توجه به تعهدی که داریم نباید در انتخابات شرکت کنیم. داوری نیز مانند داورزنی که با صراحت از عدم حضورش در انتخابات در ابتدای فعالیتش در والیبال صحبت کرده بود با روی پا گذاشتن بر صحبت‌های خودش نشان داد ظاهرا ویروس فراموشی در بین مسئولان فراگیر شده است.

* خبرنگاران پر حاشیه یا مسئولان بی خیال

واکنش وزیر ورزش نیز در برابر تمام هشدارهای رسانه قابل تامل است، او در تاریخ ۷ مرداد در خصوص حاشیه های ایجاد شده پیرامون تغییر ثبت نام انتخابات فدراسیون والیبال گفت: اگر خبرنگارها حاشیه ایجاد نکنند تغییر زمان ثبت نام والیبال هیچ حاشیه‌ای ایجاد نکرده است. دو رویداد مهم مسابقات نوجوانان جهان و کسب سهمیه المپیک را پیش رو داریم و فکر کردیم بهتر است وضعیت مدیریت فدراسیون را تا دو هفته آینده به هم نزنیم و ۱۰ تا۱۵ روز دیگر ثبت نام‌ها را شروع خواهیم کرد.

* انتخابات زودتر برگزار شود

با توجه به اظهار نظر سعید معروف و شرایطی که والیبال دارد به نظر می‌رسد وزارت ورزش برای جلوگیری از اتفاقات بدتر و سروسامان گرفتن والیبال باید پیگیری بیشتری برای تایید صلاحیت کاندیداها و بعد از آن برگزاری هر چه سریعتر انتخابات فدراسیون داشته باشد تا با مشخص شدن رئیس، اوضاع فدراسیون بدتر از این نشود و شرایط برای حضور تیم ملی در بازیهای المپیک فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پخش زنده بازی والیبال ایران و استرالیا از شبکه سه سیما

موجخبرگزاری موج
پخش زنده بازی والیبال ایران و استرالیا از شبکه سه سیما
والیبال ایران و استرالیا در رقابت‌ های فینال والیبال قهرمانی آسیا به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی والیبال ایران و استرالیا در رقابت‌‌های فینال والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ امروز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف هم خواهند رفت.

گفتنی است؛ این دیدار به صورت مستقیم روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد بی‌سابقه معروف از فدراسیون والیبال

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
انتقاد بی‌سابقه معروف از فدراسیون والیبال
کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی این تیم مقابل کره جنوبی از شرایط فعلی فدراسیون والیبال به شدت انتقاد کرد و گفت: این فدراسیون خیلی بی در و پیکر است.

خبرگزاری مهر: سعید معروف، کاپیتان ایران پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل تیم والیبال کره جنوبی و صعود تیم کشورمان به فینال مسابقات قهرمانی آسیا، در نشست خبری گفت: همانطور که از اسم مرحله نیمه نهایی مشخص بود بازی سختی بود. روز خوب ما نبود اما پس از بازی در ست اول موفق شدیم به بازی برگردیم و پیروز شویم.

انتقاد بی‌سابقه معروف از فدراسیون والیبال - 2

او درباره حریف ایران در فینال تصریح کرد: فرقی ندارد کدام تیم حریف ما در فینال باشد اما برای ما چون یک بار به استرالیا باختیم دوست داریم با این تیم بازی کنیم و مقابل تماشاگران خودمان پیروز و قهرمان شویم.

کاپیتان تیم ملی در خصوص وضعیت فدراسیون والیبال هم یادآور شد: جمع و جور کردن این فدراسیون بی در و پیکر نه کار من است نه کار شما. جنگ قدرت بر سر ریاست است. الان داریم بدون رییس مسابقه می‌دهیم. با غیرت بازیکنان بازی می‌کنیم. اگر ببریم نوش جان بچه‌ها. اگر باختیم هم فدای سرشان. تا اینجا به احترام مردم آمدیم. این فدراسیون خیلی بی در و پیکر است! گر قهرمان شویم شیر مادر حلال بچه‌ها. اگر هم قهرمان نشویم با این فدراسیون بی در و پیکر فدای سر بازیکنان!

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عجیب‌ترین اعتصاب تاریخ فوتبال/ ما پول نگرفتیم؛ بیا گل بزن+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
در چهارچوب رقابت‌های لیگ برتر فوتبال مکزیک، بازیکنان یکی از تیم‌های این کشور درپی عدم تامین مالی از طرف مسئولانشان تصمیم عجیبی گرفتند که تا به حال در هیچ جایی دیگر شاهد آن نبودیم. وقتی درگیر فوتبال باشی دیگر برای اینکه سرت را گرم کنی و یا برای اینکه وقتت را پر کنی دیگر مشکل خاصی ندارید. حتی ممکن است یک شبانه روزهم برای پرداختن به اتفافات ریز و درشت آن کافی نباشد و شما دچار کمبود وقت شوید. شاید یکی از دلایل فراگیر بودن فوتبال، بروز اتفاقات عجیب و غریبی است که حتی در مخیله هیچ کسی نمی‌گنجد. بدون شک اخبار زیادی را در روزهای آینده در خصوص این دیدار از سری مسابقات لیگ مکزیک خواهیم شنید و تنها می‌توانیم ابراز امیدواری کنیم چنین تصمیماتی را در نقاط دیگر دنیا خصوصا در فوتبال خودمان شاهد نباشیم.

گل دوم کریم انصاری فرد به الوکره (السیلیه ۲-۱ الوکره)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

بسکتبال NBA؛ ۱۰ حرکت برتر بازی‌های پیش فصل (۱۷ اکتبر ۲۰۱۹)

طرفداریطرفداری2 روز قبل

فیلم | حرکت عجیب یک دروازه‌بان

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ اعتصاب عجیب فوتبالی در لیگ مکزیک

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

گل سرژ گنابری به آگزبورگ (آگزبورگ ۱-۲ بایرن مونیخ)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

اخبار بیشتر